NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. BEURS-OVERZICHT. 22e Jaargang. No. 6509 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 19 SEPTEMBER 1904 C HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIE N: Voor Haarlem PER DR,E MAANDEN: 2Q Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom 'der Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. gemeente)„1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco per post door Nederland,1.65 0/ riT |i ||3LT Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. GaUustrettcfZondagsblad, voor Haarl'eïrf ".oxfè Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 yrS§!§^x -^0*^ Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAG BE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31Ms Faubourg Montmartre. DERDE BLAD. ilaarlemsche Handelsvereeniging. Goedgek. bij Kon. Besl van 12 Nov. 1899 De Ilaarlemsche Handelsvereeni- ving hier ter stede, opgericht 10 Mei 1392, heeft in den loop van den tijd wel haar recht van bestaan bewezen. I a zeer vele gevallen, zaken van ver schillenden aard betreffende, is zij op getreden en dikwijls met groot sue cès. Jammer echter, dat men alge meen niet meer blijk geeft, dit te waardeeren, door als lid der vereeni ging toe te treden. Er zijn wel meer dan 600 leden, maar dat is niet vol doende. Elk handelaar, neringdoende, ja, zelfs particulieren, moesten lid worden om tenminste te laten gevoe len, dat men het werk opprijg stelt, dat de Ilaarlemsche Handelsvereeni ging stoeds opneemt, als doende, wat hare hand vindt om te doen. De voordeelen, die de Vereeniging huiten hare bemoeiingen van verschil lenden aard haren leden aanbiedt, zijn zeer vele en zeer groote tegenover da geringe, jaarlijksche contributie, van 3.50, die gevraagd wordt. De Ilaarlemsche Ilandelsvereeni ging bemoeit zich in de eerste plaats er mede de belangen van hare leden Ie.bevorderen door onwillige betalers voor hen tot betaling aan te manen. n informatiën voor hen in te winnen Bovendien hebben de leden het recht hét hun gratis te verstrekken advies van de rechtsgeleerde adviseurs der Vereeniging te vragen, die ook in proceduren en faillissementen gratis loor hen optreden, natuurlijk alleen oor zaken, betreffende den handel en het bedrijf der leden. Rechtsgeleerde adviseurs 'dett Keft eeniging zijn de he éren Mrs. Th. de liaan Hugen'holtz en H. Ph. de Kan ter, Spaarne 24, alhier. Tiet bureau der Vereeniging is ge vestigd Lange Begijnestraat 22. Voor incasso's door bemiddeling Jer Vereeniging wordt een vastrecht van 5 pCt. der vordering berekend. Bovendien moet 10 ct. voor port steeds worde nbijgevoegd, bij inzending van vorderingen door bemiddeling der advocaten te innen. De kosten van informatiën naar buiten de stad woonachtige personen bedragen 60 cts. per informatie plus 3 cts. porto-vergoeding. Informatiën naar binnen de stad wonende perso nen worden gratis verstrekt. Pretention op buiten de stad wo nende personen worden niet behan deld, wanneer niet 10 ct, voor porto vergoeding is toegevoegd. Ruim 1748 informatiën en rechts kundige adviezen - erden in bet af- geloopen jaar gegeven. In Maart en April -ju 59 vorderin gen tot een bedrag van f 1805.90 be taald, 10 vorderingen worden afbe taald, 16 vorderingen zijn uitgesteld. Volgens art. 7 dient het geheim der tijsten van wanbetalers ongeschonden bewaard te blijven. Alle brieven, aanvragen, reclames, of wat dan ook, moeten worden ge adresseerd aan bet bureau, dat ge- Haarlemmer Halletjes. Een Zaterdagavondpraatje. Heb ik onlangs niet gezegd, dat Haarlem een groote stad wordt? Wel nu, ik heb er dezer dagen nog weer eens een bewijs van gezien. In het Spaarne voer een bootje. Dat bootje werd geroeid door twee personen in uniform. Aan 't roer (dit bij wijze van spreken, want ik geloof niet, dat er een roer aan was) zat een man. Achter dien man woei een vlag. Op die vlag stond met groote letters „Havenmeester". Het was de heer Kriens, die hier met een behoorlijke vaart in de kleine vaart voer, tot heil, zooal niet van shad en land, dan toch van stad en water en zonder eenigen twijfel tot voordeel van de haven- en kaaigel- gen, die, naar ik met dankbare in genomenheid heb gezien, voor 1905 weer hooger worden geraamd, dan voor 1904. Onze waterinkomsten ne men dus toe. En juist daarin vind ik inleiding om voor te stellen, dewa- r-equlpage van den heer Kriens eens overeenstemming te brengen met cischen van een groote stad. De ee mannen in uniform zijn volko- i n naar mijn smaak, de vlag is ook mar mijn zin, maar de rest schiet ar mijn innige overtuiging beslist kort. Moet een havenmeester daar zijn boot zitten met een gewone zwarte flambard op, een bruin,zwart f grijs jasje aan en een liggende boord Ik vraag voor dezen functio- opend is dagelijks van 's morgens 9 tot '1 uur, en 's namiddags van 2 tot 4 uur, waar dan ook verdere inlich tingen zijn te bekomen. Men wordt geraden alvorens te le veren aan Mevrouw Schoo, Duven- voordestraat 62. C. M. Perquin, Ba- kenessergracht 34, F. M. Diesbergen, barbier, vroeger te Amersfoort wonen de, nu Paul Krugerstraat 12, C. de Jongh, leeraar Wiskunde, voorheen Ripperdapark 2 te Haarlem, nu te Zandvoort. zich om inlichtingen te vervoegen aan het Bureau. HET BESTUUR. Officieele berichten. EERSTE KENNISGEVING. Nationale Militie. Burgemeester en Wethouders van Haarlem Gezien art. 26 der Militiewet 1901 Staatsblad No. 212 van 1901) Gezien art. 24 van het Koninklijk Besluit van 2 December 1901 (Staats blad No. 230) Gelet op eene aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland Brengen ter kennis van belangheb benden, dat de loting voor de Natio nale Militie, over de ingeschrevenen in deze gemeente in het jaar 1904, voor de lichting van 1905, zal plaats hebben in den Doelen alhier, op Woensdag 12 October 1904, over de ingeschrevenen wier geslachtsnamen op de alphabetische naamlijst begin nen met de letters A tot en met Fop Donderdag 13 October 1904, over de ingeschrevenen wier geslachtsnamen op de alphabetische naamlijst begin nen met de letters. G tot en met O en op Vrijdag 14 October 1904, over de overige op de alphabetische naam lijst genoemde jongelingen, telkens aanvangende des morgens te 9 ure. Voorts, dat op Woensdag en Don derdag 9 en 10 November 1904, aan vangende 's morgens te negen ure, ten raadhuize dezer gemeente (2e af- deeling) door of van wege de lotingen aanvraag kan geschieden voor de ge tuigschriften, vermeld in de artikelen 39 en 40 van genoemd Koninklijk be sluit, ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn geboren in hetzelfde jaar als één of meer broeders. Vestigen vervolgens de aandacht op de volgende bepalingen „Art. 51, 1ste en 2de lid (Militiewet 1901). Om vrijstelling wegens eigen militaire dienst of die van broeders te verkrijgen, moet men overleggen een paspoort of ander bewijs van ontslag, of een uittreksel uit het stamboek of een bewijs van werkelijken dienst." ,,Ter bekoming van vrijstelling we gens broederdienst moet men boven dien overleggen een getuigschrift van den burgemeester, waaruit het getal naris een uniform van blauw laken met vergulde knoopen, een omgesla gen matrozenkraag en liet woord Ha venmeester in vergulde letters op de kraag en op de mouwen. Is hij een maal zoo keurig uitgedost, dan kan natuurlijk van een bootje zonder roer (verbeeld je nu een roerloos bootjegeen sprake meer wezen. Dan wensch ik een behoorlijke mo torboot, een -stoomsloep of zooiets, zooals ze op de groote oorlogsschepen gebruiken. We zullen dan een geheel krijgen, dat we gerust een mooi spulletje mo gen noemen. En misschien zou ook de gemeente daar zij bij kunnen spin nen. Zooals iemand in een fijne restaurant graag vijftien centen be taalt voor een glas bier, dat hij in een eenvoudiger inrichting met een dubbeltje ruim betaald zou rekenen, zoo zou ook de schipperij stellig en zeker met plezier de helft méér voor haven- en kaaigeld betalen, wanneer de havenmeester in zulke fijne spullen rondvoer. Daar het tegen de behandeling van de begrooting loopt, geef ik dit denk beeld vriendelijk aan de Raadsleden ter overweging. Noblesse oblige. Wan neer we eenmaal een groote stad wil len wezen, dan moeten we ook de middelen daartoe willen en een van die middelen bestaat in uniformen. Veel uniformen 1 Als ik wat te zeggen had. stak ik tot zelfs de Secretarie ambtenaren in uniform, met een ge kruiste pennereer op de pet en op de schouders. zonen, tot het gezin behoorende, blijkt." „Art. 42, 1ste lid (Koninklijk besluit van 2 December 1901 (Staatsblad No. 230). Het bewijsstuk, in de eerste zin snede van art. 51 der wet vermeld, kan, zoo het niet reeds ingevolge ar- j tikel 39, derde lid, van dit besluil j oncfer den buf&emeester berust, ten I minste tien dagen vóór den dag, waarop de zitting van den Militie raad wordt geopend, worden ingele verd bij den burgemeester der ge meente, in welke do loteling, die vrij stelling verlangt wegens eigen mili tairen dienst of wegens broederdienst, voor de militie is ingeschreven." Eindelijk wordt nog ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat de opgave van eene reden van vrijstel ling bij de loting hem, die vrijgesteld j wenscht te worden, niet ontslaat van de verplichting om bij den 'Militie- J raad de reden van vrijstelling in te j Lrengen, hetgeen in elk^geval bij dit j college moet worden gedaan op het daarvoor bestemde tijdstip, j En gezien art. 24 der Militiewet 1901 i Brengen ter kennis van de belang- hebbenden, dat het inschrijvings- register en de daarbij behoorende al phabetische naamlijst, betreffende de jongelingen, die zich binnen deze ge meente, in 1904 hebben doen inschrij- ven voor de lichting der Nationale Militie van 1905, ter Secretarie dezer gemeente (2de afdeeling) voor een ieder ter lezing is nedergelegd van heden tot 26 September aanstaande, i van des morgens 9 tot des namiddags ^2 ure; en dat tegen register en lijst binnen genoemden tijd bezwaren kun nen worden ingebracht bij 'den Com missaris der Koningin iu deze pro vincie, .door middel van een hij den Burgemeester in te leveren, door de noodige bewijsstukken gestaafd, ver zoekschrift op ongezegeld papier en onderteekend door hem of haar, die ze inbrengt. Haarlem, 16 September 1904. Burgem. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENTIOLTZ, l.-B. De Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK, l.-S. De zomer, het tijdperk waarin men gewoon is eich voor hetzij korteren of langeren tijd aan zijne bezigheden te onttrekken om uit te rusten van de doorleefde vermoeienissen, tevens frissche krachten verzamelende, om versterkt den inspannenden arbeid te j kunnen hervatten, is ten einde. Waar de Beurs zich gewoonlijk ge- durende de zomermaanden, wegens de afwezigheid van zoo velen, ken merkt door eene bijzondere lusteloos- j beid, gebrek aan ondernemingsgeest i Het spreekwoord zegtieder kind brengt bij zijn geboorte duizend gul- den mee. Als "t juist is wat men zegt, dat een spreekwoord een waar woord is, dan is 't mij duidelijk, dat ikeeni- ge duizenden ben te kort gedaan. Voor zoover ik weet is er noch bij mijn vrienden, noch bij mijn familie- j leden ooit van duizend gulden toe- krijgen, sprake geweest, wel van al- j Ier-lei extra uitgaven, die de kleine wereldburgers vereischten. Wouter, I wiens advies ik erover heb ingewon nen, zegt„laat je niets wijsmaken j Als dat waar was, dan zou de ooievaar me voor duizenden hebben bestolen j Ik ben nu dan ook tot de conclusie gekomen, dat die duizend gulden in figuurlijke beteekenis zullen zijn be doeld en er geen sprake kan wezen van betaling in contanten. En toch, toch ben ik dezer dagen tot de ont dekking gekomen, dat wel degelijk elk kind een sommetje bij zijn geboorte meebrengt. Zelfs ben ik in staat, pre cies te zeggen boe groot dat sommetje is, op een halven cent na, wel te ver staan voor Haarlem, want in een an dere gemeente is 't weer anders, hetzij meer of minder. Wanneer nu alle vaders, moeders en bakers mochten beweren, dat ik het jok, dan houd ik desniettegen- sl|ande mijn bewering vol. Ik wil zelfs het bedrag noemen 't is f 3.03. De zaak is namelijk deze, dat het Rijk aan de gemeente sedert eenige jaren een som uitkeert, die in verband staat met het zielental, 't Is te inge wikkeld om hier te beschrijven hoe dat cijfer ontstaat, ik kan er alléén [van zeggen, dat er ijselijk voor ver en stilte in zaken, bood de afgeloopen zomer een schier ongekende levendig heid en bedrijvigheid aan. Niettegenstaande de oorlog in het Oosten steeds onverminderd door- woedde de mogelijkheid van Euro- pecsche verwikkelingen menigmaal op den voorgrond trad, ten gevolge van de aanhouding en vernieling van transportschepen door Ruslandde Yereenigde Banken te New-York hun ne surplus-reserve aanmerkelijk za gen inkrimpeneene herkiezing van President Roosevelt nog lang niet verzekerd was, enz. enz., gaf de markt in don z. g. komkommertijd blijk van een ongekend weerstandsvermogen. Zoowel in de Staatsfondsenmarkt de afdeeling der Cultuur-ondernemin gen als de Amerikaansclie Spoorweg waarden, ging de levendige hanjjel gepaard met aanzienlijke prijsver- hoogingen. zooals uit onderstaand overzicht blijkt. Koers op Koers opj 15 Juni 15 Sept. 1904. 1904. 2',2 °'o Nederl. Werk. b'eliuld 3 °/0 4 o Iüisïand Hope I" 4 °;0 Rusland 1880 4 Binnenl. Rusland 3 Portugal le Serie 4 Va °/o Portugal Tabak 4 Spanje 4 °o Servië 4 °,o Turkije 1903 5 °/o Brazilië Funding Loau 4 °/j Argentinië Columbia Venezuela Dominica Cultuur My. de Vorstenl. aandeel Nederl. Handel Mij. Barge Moorman Koloniale Bank Amsterdam Deli Deli My. Rotterdam Deli Moeara Enim #Koninkl. My. tot Expl. Pefcr. "Atchison Topeka Rock Island Denver Rio-Gr. Erie Kansas City Gew. Pref. Missouri, Kansas Texas Norfolk West Southern Pacific Southern Rails Union Pacific Madoera Stoomv. My Probolingo Semarang Cheribon Stoomv. Mij. aand. Serajoedal Oost-Java 801 i 6 94 «/a 80*-ic 86 y 90"/,c 6012 9713/ie 817« 71V.C 83' o 102% 791/2 191/4 33 Vb 15"io 687/a 146 V„ 471/, 30 Va 456 443 188 114 524'/a 7 L11/1 G "213/o 20"/, u 24 V. o 20% 397/3 17 58 47 '/a 21 Va SS"/, 6 8 17 148'/a 131 34 793/8 94" Ie 877/s SSlU 90 V, 621 os% 81 72 84 Vi 1035/B 82«/2 247,8 41 Vs 14"/,6 83 149'.'2 625/8 437» 519 450 215 1167/,g 487 '/a 827,0 28"/, 6 29'/a 3113/,B 257/a 47 24 74 6S5/8 o73/s 34 1007» 149/,8 I6I/2 155 132 397/s liet hunne er bij, om de liefhebberij voor deze afdeeling aan te wakkeren. Waar vele aandeelen wederom op gedreven zijn tot een koers ver boven de innerlijke waarde van het fonds, zij voorzichtigheid aanbevolen. De presidentsverkiezing staat voor de deur. de oogst-berichten, boe gunstig zij thans ook voorgespiegeld worden, kunnen tegenvallen en de ruimte van geld thans te New-York kan plaats maken voor aanzienlijke vraag ten behoeve van den oogst, hetgeen ten de baissiers de welkome gelegenheid kan zijn om de markt te drukken. BLOC. Gemengd Nieuws. DE WARE SMITH. Voor den strafrechter te Londen is wegens oplichting, tegenover een aan tal vrouwen, gepleegd, verschenen Wil liam Thomas, oud 65 jaar. Hij beken de schuld, en erkende ook, dat hij als John Smith in 1877 voor eenzelfde misdrijf veroordeeld is. Dit is dan de man, voor wien de ongelukkige Adolph Beek aangezien is. Thomas werd veroordeeld tot vijf jaar tuchthuisstraf. ex. div. Wat de vaste tendenz voor deEuro- peesche Staatsfondsen betreft, deze is in hoofdzaak een gevolg van den gun. stigen politieken toestand en de ruim te van geld. De willigte in de Cul tuurwaarden vindt haar oorzaak in de aanzienlijke stijging van de Indi sche suikerprijzen. Door de ontzetten de droogte en warmte van den afge loopen zomer is de Europeesche beet wortel-oogst vrijwel mislukt en ver wacht men daardoor groote vraag naar Indische rietsuiker. In aanslui ting hiermede ontstond een vrij uitge breide handel in de aandeelen van die Indische tramweg-Maatschappij- en, welke in hoofdzaak suiker ver- voeren. j Hoewel aanvankelijk de handel in Amerikaansclie Spoorweg-waarden uitsluitend in handen van beroeps speculanten was, keerde bij het groo te publiek, toen de vaste stemming in deze afdeeling aanhield, de lust 0111 zich bij deze markt te interessee- ren, terug. I Enorme koersverbeteringen bij uit- gebreiden handel waren er het ge- j volg van en geruchten omtrent ge- i vormde of te vormen ..pools" deden menigvuldigd en opgeteld en gedeeld nu wel de tijd om de gemeente moet worden, maar de uitkomst is gaan vergrooten ten slotte, dat voor elke Haarlem- j Burgemeester en Wethouders heb? sclie „ziel" het Rijk aan de gemeente ben het percentage van den hoofde- Ilaarlem f 3.03 vergoedt. j lijken Omslag op 4 weten te houden Ik hoor dan ook, dat de wethouderen dat vinden we allemaal een kloe- van den Burgerlijken Stand, wanneer j ko daad maar wanneer 't anders hij veel geboorte-aangiften krijgt, was geweest, zou 'tons niet bijzon- naar zijn collega van financiën en 'der verwonderd hebben. Je hoeft de neef gaat 0111 hem dat te vertellen enbegrooting voor 1905 maar door te dat die twee heeren dan samen, in 1 bladoren, om direct te zien, dat alles hun handen wrijven en zeggenzoo nauw mogelijk berekend is. Van ,,'t gaat goed met de Gemeentekas, al- j de nawecen der financieele ongeval- weer zeventien maal drie gulden drie len zijn we nog niet af. Kortom, het binnenMaar daar 't verhaal afkom- moetin Haarlem op dit oogenblik stig is van Wouter, die, zooals we weten, wel eens met spek schiet, durf ik volstrekt niet voor de waarheid in staan. We hebben deze week in de Raads vergadering het woord grensregeling hooren noemen. Toen ik las, dat de j burgemeester het woord gebruikt 'bad, wreef ik mijn oogen uit en zei „grensregeling.grensregeling... o, 1 ja, 't is waar ookor hangt nog al- (iijd een voorstel iot grensregeling. Je zou het zoo langzamerhand gaan ver geten Voor die vergeetachtigheid behoef ik wel geen verschooning te vragen. De zaak hangt nu al jaren en ik zou. zonder iemand tekort te doen, dur- ven beweren, dat er wel nieer Haar lemmers zijn, dien de heele zaak glad ontschoten was. Hoe het anderen gaat weet ik niet, maar ik voor mij krijg al maar minder lust in die uit- lles kalmpjes aan. Is het dan nu de tijd, om door uitbreiding van grond gebied ons onoverzienbare nieuwe uit gaven voor verlichting, rioleering. politie, plantsoen enzoomeer op den hals te halen? Ik geloof er niets van. Een van de hoofdredenen waarom men annexatie WOU; was dat even buiten de gemeen te zich personen vestigden, die wel van Haarlem's voordeelen profiteer den,, maar niet in Haarlem's uitga ven bijdroegen. Welnu, hoe we ook onze grenzen verleggen, altijd zullen die forensen, glad als alen, ons door de vingers glijden Ze gaan dan een voudig over de nieuwe grenzen wo nen. „Kon", zoo heb ik mij afgevraagd. „Haarlem nu niet aan de Regeering 111 Den Haag schrijven, dat voorloo- pig die grensverandering niet meer wordt begeerd?" Daarom ben ik hartelijk uitge lachen. „Je moet", zei me iemand, „niet denken, dat 't een theekransje breiding van grondgebied, naarmate J h, waarbij juffrouw A. aan juffrouw de zaak langer hangende blijft. IshetjB. schrijft: „Lieve Suus, kun je de VROUWELIJKE SPIONNEN. Het is zeker niet algemeen bekend, dat in de .Tapansche legers vele vrou wen dienst doen, niet alleen bij am bulances .maar ook in mansuniform, als gewone soldaten, en vooral ook als spionnen. Een Russisch officier, die zwaarge wond uit Mantsjoerije terugkeerde, verhaalt van zoo een vrouwtjes-spion, die te Riobintu door zijn manschap pen werd gevangen genomen. „Daar kwamen", schrijft hij, „twee kozakken aan, die een dwerg voor zich uit dreven." „Hier is een Japan ner, heeren", zeiden zij. „Wij zagen een soort van pop voor ons, leelijk van aangezicht, haarde- loos en in Chineesche kleederdracht. Men had hem betrapt, terwijl hij, te midddri van de Chineesche koelies, aanteekeningen schreef op stukjes geel papier. Onze manschappen, die overal spionnen zagen, namen hem natuurlijk gevangen. „Er was geen tijd le verliezen. Wi j verhoorden hem op staanden voet. Er werden papieren bij hem gevon den, welke niet van groot belang wa ren, maar toch bewezen, dat hij een spion was, en hij werd veroordeeld opgehangen te worden. „Het kereltje zag en hoorde toe met een minachtenden glimlach op zijn leelijk gelaat, en telkens zei hij iu goed Russisch ,,lk ontken het niet. Neen. Neen. Doe met mij wat gii wilt." „Eerst na de voltrekking van het doodvonnis kwamen de kozakken ons meedeelen, dat de spion een vrouw was. „Zij droeg om den hals een ziJve- •en medaillon, met het portret van een Japanschen officier." theepartij niet uitstellen tot de vol gende week De zaak van dc grens regeling is uit Haarlem's handen. e moeten kalm den loop van de dingen afwachten." „Als dat zoo is", dacht ik, „dan zal ik toch eens schrijven, wat zeker (lui zende inwoners van Haarlem deuken: dat wij, belastingbetalende burgers, de nieuwe grensregeling, die zooveel geld zal kosten, op dit oogenblik lie ver niet dan al lot stand zien komen. Misschien is dat nu niet deftig en niet staats- of publiekrechterlijk juist of gewoon, maar het is waar, een voudig waar. Of is dat verzoek te ingewikkeld? Ik zou meenen, dat het nogal een voudig is. En nu ik toch daarover spreek, wil ik eens een staaltje van grooten eenvoud van een hoogge plaatst man vertellen. Een van onze kennissen ontmoette onlangs een van onze meest bekende staatslieden met allerlei kinderspeelgoed, elastieke ballen ön een blauw en geel geschil derden kruiwagen, op straat in Haar lem. 'tWas de heer De Savorniu Lohman, die op deze eenvoudige ma nier blijkbaar kinderen van familie of vrienden gelukkig ging maken. ITDELIO.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 9