en de benoeming der ambtenaren, boden en hulpboden ter gemeente secretarie. Dat bij Burgemeester en Wethou ders in overweging is geweest liet vroeger in den Raad uitgesproken denkbeeld van de aanstelling van schoolartsen, doch dat bij het hun gebleken verschil van gevoelen om trent het wensehelijke van de aanstel ling van schoolartsen, van Burge meester en Wethouders voorshands geene voorstellen in deze richting zijn te wachten. De betrekkelijke bescheiden zijn voor.de leden van den Raad ter in zage' nedergelegd. Punt 2. De Electrische Spoorweg-Maatsch. heeft zich met een adres tot den Raad gewend, om de voorwaarde sub. E. van het besluit van 20 April 1.1., n.l. wat betreft vóór den aanvang van de exploitatie der geheele lijn AmsterdamZandvoort) van het ge deelte der Tempeliersstraat gelegen tusschen het Wijde Geldelooze Pad tot de Oostelijke grens van den aan de gemeente toebehoorenden grond aan genoemde straat, te doen verval len en daarvoor in plaats te stellen straat over bedoeld gedeelte op kosten der maatschappij te verbroeden bin nen een termijn van drie jaren, het zij door minnelijken aankoop, of ont eigening. De maatschappij grondt dit verzoek op de omstandigheid, dat voor den afstand van een deel van de door de verbreeding benoodigden grond, een prijs wordt gevraagd, staande buiten elke verhouding tot de werkelijke waarde van den grond. B. en W. stellen den Raad voor, om te besluiten, zich in beginsel bereid te verklaren tot inwilliging van het verzoek, nadat zal vaststaan, dat de eigenaars van de betrokken gronden niet genegen zijn op aanvrage van de E. S. M. bedoelde terreinen af te staan tegen 25 per vierk. meter, met vergoeding van alle onkosten vallen de op den verkoop, de verplaatsing der opstallen, schuttingen, enz. Door den heer Rinkema wordt voor gesteld om in het Besluit, gedrukt stuk 273, tusschen de woorden „vast staan" en „dat", in te voegen„dat tijdelijk in den dienst der E. N. E. T. naar Zandvoort op voldoende, wijze kan worden voorzien, door het aan leggen van zijsporen op het aan de gemeente toebehoorende, tot verbree ding der Tempelierstraat aangewezen terrein, en". Door den heer Kruseman werd in de vorige vergadering voorgesteld om deze zaak aan te houden tót. een vol gende vergadering. Over dit voorstel staakten toen de stemmen, zoodat he den de herstemming plaats moest hebben. De heer VAN DE KAMP vraagt, of dit nog noodig is. (gelach). De VOORZITTER antwoordt, dal het noodzakelijk is. Het voorstel-Kruseman wordt nu verworpen met 6 stemmen voor. De heer STOLP heeft gehoord, dat de belanghebbenden de voorwaarden van B. en W. hebben geaccepteerd. De VOORZ. bevestigt dat. B. en W. doen dus nu, onder intrekking van hun vroeger voorstel, een nieuw voor stel van den volgenden inhoud De Raad der gemeente Haarlem, Gehoord een voorstel van Burge meester en Wethouders; Besluit: A. Punt II van het Raadsbesluit van 20 April j.l. No. 11 te wijzigen door lo. de eerste alinea van E te lezen als volgt De concessionarisse moet binnen drie maanden na den aanvang der exploitatie op hare kostena. ten noorden van de bestaande sporen in de Tempeliersstraat volgens door Burgemeester en Wethouders te ge ven voorschriften dubbel spoor aan leggen ten dienste der Eerste Neder- landsche Electrische Trammaatschap pij b. met die maatschappij eene overeenkomst getroffen hebben, krachtens welke de thans in de Tem peliersstraat liggende sporen bij de ingebruikneming der sub a, bedoelde sporen eigendom der Electrische Spoorweg Maatschappij worden. De Tempeliersstraat moet daarvoor1 binnen drie maanden na den aanvang der exploitatie der geheele lijn Am sterdamZandvoort. door en op kos ten van de concessionarisse van af het Wijde Geldelooze Pad tot de oos telijke grens van den aan de gemeen te toebehoorenden, aan de Tempe liersstraat gelegen grond, welke ge meentegrond voor zooveel noodig ter beschikking van de concessianarisso zal worden gesteld, tot 16 M. worden verbreed, zullende de voor deze ver breeding benoodigde gronden door en beschikking van de concessionarisse binnen drie maanden na den aan vang der exploitatie ten genoegen van Burgemeester en Wethouders moeten worden bestraat, gerioleerd en voor zoover zij niet reeds aan de gemeente toebehooren, aan haar binnen 6 maanden na den aanvang der exploi tatie kosteloos en om niet in eigen dom moeten worden overgedragen. 2o. aan de aldus gewijzigde eerste alinea van E toe te" voegen Alvorens de exploitatie van hare lijn AmsterdamZandvoort aan te vangen, moet de concessionarisse ten genoegen van Burgemeester en Wet houders aantoonen, dat gedurende den tijdelijken toestand, bestaande vóór het tot, stand komen van de vorenomschroven verbreeding van de Tempeliersstraat en vóór het in ge bruik nemen door de Eerste Neder- landsche Electrische Tram Maat schappij van het op die verbreeding aan te leggen dubbel spoor, de af zonderlijke dienst Haarlem (Heeren hek) Zandvoort v. v. van genoemde Maatschappij geenerlei belemmering zal ondervinden, en dat op kosten van concessionarisse voldoende maat regelen zijn of zullen w-orden getrof fen ter voorkoming van ongelukken, welke uit dezen tijdelijken toestand zouden kunnen voortvloeien. 3o. De laatste alinea van E te doen luiden als volgt De concessionarisse verplicht zich bovendien binnen een door Burge meester en Wethouders te stellen ter mijn, te hunnen genoegen, het aan de Tempeliersstraat staande brand spuithuisje, op hare kosten naar een nader aan te wijzen en door haar ter beschikking te stellen plaats te verplaatsen. 4o. aan punt II toe te voegen de voorwaarde H Dat indien de concessionarisse in gebreke mocht blijven tijdig aan de in de eerste zinsnede van E opgelegde voorwaarde te voldoen, dan zal zij voor iederen dag vertraging eene geldboete van 150 aan de Gemeente verschuldigd zijn. zonder dat eene ingebrekestelling wordt vereischt. B Te bepalen dat dit besluit ver valt, indien niet binnen 8 dagen de Electrische Spoorweg Maatschappij zich schriftelijk en onvoorwaardelijk heeft verbonden tot naleving daar van. De heer MODOO vraagt sub 20 het woord Heerenhek te vervangen door T empelierstraat. De heer THIJSSEN doet opmerken, dat de tram spreekt van Heerenhek. Haar zou dus moeten worden ge vraagd, ook te spreken van Tempe lierstraat. De heer VAN DEN BERG vraagt of de concessionaris de gemeentegronden krijgt in koop of huur. De VOORZ. zegt, dat dit gratis is. De heer BIJVOET vraagt, wie aan wijst waarheen het brandspuithuisje gaan zal. Uit den zin schijnt dat de concessionaris te zijn, wat niet de be doeling kan wezen. De VOORZ. antwoordt, dat de be doeling is dat B. en W. dat doen. De heer VAN DE KAMP vraagt of niet moet worden bijgevoegd, dat de grond der gemeente wordt afgestaan behoudens goedkeuring van Ged. Sta ten. De VOORZ. zegt, dat dit al in de concessie staat. Het voorstel wordt eenparig goed gekeurd. Punt 3. B. en W. stellen den Raad voor de begrooting van inkomsten en uitga ven der goederen van de voormalige corporatiën van neringen, ambach ten en bedrijven voor het jaar 1905 goed te keuren met een bedrag van 1736.015 in ontvangsten en uitgaven, met een vermoedelijk saldo van ƒ950. Goedgekeurd. Punt 4. Ingekomen is de begrooting van de bewaarschool in het Barbara-Gast- huis, in ontvangst en uitgaaf sluiten de met een bedrag van ƒ2860.80. B. en W. stellen voor deze begrooting goed te keuren en het subsidie uit de gemeentekas te bepalen op 1074.90. Goedgekeurd. Punt 5. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan een verordening op de heffing van marktgeld voor het ge bruik van den openbaren gemeente grond op de bloem- en groen ten mark ten, die opnieuw aan de Koninklijke goedkeuring moet worden onderwor pen. De belasting bedraagt per dag voor elke oppervlakte van 1 vierk. M. of gedeelte daarvan fO.02%. Per jaar be draagt de belasting voor genoemde oppervlakte 1.voor éénmaal, 1.75 voor tweemaal, en ƒ250 voor drie- of meermalen per week. De verordening treedt 1 Jan. 1905 in werking. Goedgekeurd. Punt 6. B. en wJ bieden den Raad tot vast stelling aan een verordening op de heffing en op de invordering van schoolgeld op de Herhalingsscholen. De hoofdbepaling, luidtEr zal, ter tegemoetkoming in de kosten van de Herhalingsscholen van eiken leerling een bijdrage van 2 per cursusjaar geheven worden, onder bevoegdheid aan B. en W. om geheel of vóór de helft van dit schoolgeld vrij te stel len die leerlingen, wier ouders on- of minvermogend zijn. De verordening treedt 15 Oct. 1904 in werking. Goedgekeurd. Punt 7. Ingekomen is een verzoek van G. Spit, orgelmaker te 's-Gravenhage, om hem ƒ200 toe te kennen als ver goeding voor den arbeid en de kosten gemaakt bij de opmaking van een be stek en begrooting van de kosten der herstellingen en vernieuwingen aan het orgel in de St. Bavo-kerk, hem •door B. en W. opgedragen. B. en W. adviseeren tot inwilliging van dit verzoek en stellen voor deze post te boeken onder „Onvoorziene uitgaven". De heer VAN DE KAMP heeft bij de stukken geen bewijs gevonden, dat B. en W. aan Snit een bestek hebben opgedragen. Is dat gebeurd of was 't een prijsopgaaf van Spit zelf In 't laatste geval is spr. tegen vergoe ding. De VOORZ. antwoordt, dat B. en W. 18 October Spit hebben verzocht een bestek te maken. De heer VAN DE KAMP vraagt of hij niet de eerste was, die vroeg of hij prijs mocht opgeven. De Iiaarl. Machinefabriek heeft vroeger toch ook geen nota ingeleverd. Do heer DE BREUK zegt,, dat ge storven was Witte te Utrecht, die het orgel placht te herstellen. Aan de er ven is toen gevraagd of er een plan onder de papieren was. maar men antwoordde, dat Spit het misschien had. Deze had het ook niet en van daar, dat hem is verzocht een bestek te maken als leiddraad. Derhalve moet het betaald worden. De heer RINKEMA zegt, dat, waar speciaal iemand een opdracht wordt gedaan en de uitvoering wordt hem niet opgedragen, dat bestek of plan: zeker moet worden betaald. I)e heer VAN DE KAMP zegt, dat het plan van Spit niet eens gevolgd is. Het voorstel van B. en w. wordt goedgekeurd. Tegen de heer Van de Kamp. Punt 8. Bij besluit van 25 Mei is aan de firma Levert en Schudel de gedeelte- lijke teruggave van door haar be taalde gelden voor door de gemeente geleverd duinwater, geweigerd, op grond, dat volgens het oordeel van B. en W. de firma de toepassing van het tarief ten behoeve van de indus trie, eerst met ingang van 1 Jan. 1905 kan verwachten. Thans is door genoemde firma te gen de gemeente een rechtsvordering ingesteld. B. en W. stellen voor om behoudens goedkeuring van Ged. Staten zich te verweren, waarvoor zij den Raad machtiging vragen. De heer THIJSSEN stelt er prijs op, waar men 2 adviezen heeft die lijn recht tegenover elkaar staan, daarop toelichting te hooren. De heeren die deze opmaakten zijn er niet. Spr. wenscht dus uitstel. De VOORZ. zegt, dat uitstel niet onmogelijk is. De zaak heeft al ge diend. De heer BIJVOET vraagt, het ad vies van den heer Van Styrum te be spreken in comité. De VOORZ. zegt dat dit niet kan, hij heeft het advies niet. De heer BIJVOET meent te weten, dat het motief der rechtsgeleerde comm. dit is, dat het reglement alleen bij overeenkomst vooraf den lageren prijs verleent aan de- industrie. Is er een fout begaan, dan heeft de firma Levert en Schudel dat zichzelf te wijten. Daar komt het advies op neer. Uitstel is dus overbodig. De heer THIJSSEN acht dan uitstel niet noodig. De heer GROOT is tegen processen in 't algemeen, die schade opleveren aan weerszijden. Spr. heeft een van deze heeren gesproken en al is 't eigen schuld, waar zij niet wisten dat ze zelf moesten aanvragen, is er wel degelijk reden om hun teruggave ie verleenen. De heer VAN DEN BERG meent, dat in de formulieren die de firma kreeg, de vraag niet in stond of zij het water voor industrie wilden ge bruiken. De Comm. geeft dan ook den raad, de bepaling alsnog in het for mulier te zetten. Dit acht spr. een zwak punt en hij is daarom ook te-' gen een proces. De VOORZ. zegt, dat dit toch niet in het formulier gezet i s. De heer STOLP kan zich niet be grijpen dat eerst na 4 jaar de firma Levert en Schudel te weten komt, wat het water kost. Dat hadden zij in 't eerste verreljaars moeten weten. De VOORZ. waarschuwt tegen te rugkomen op vroegere debatten. De Raad heeft indertijd het verzoek om teruggave van betaalde gelden afge wezen en kan dus nu niet anders dan procedeeren. De heer DE BRAAL zegt, dat de ge meente-rechtskundige aanraadt, de beslissing van den rechter af te wach ten zonder verweer, de commissie wil verweer. Spr. hecht veel aan 't advies van den gemeentelijken rechtskundige. Het voorstel wordt aangenomen. Te gen de heeren de Braai en Groot. Punt 9. Ingekomen is een adres van eenige melkhandelaren, houdende verzoek om in de verordening op den verkoop van melk eenige in de bij genoemd adres behoorende memorie van toe lichting aangegeven wijzigingen aan te brengen. B. en W. vragen, in overeenstem ming met het gevoelen der Gezond heidscommissie en van de commissie tot het ontwerpen en herzien van ver ordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, machtiging om aan adressanten te berichten dat over de werking der verordening thans nog niet met voldoende zekerheid kan worden geoordeeld, en derhalve bo venbedoeld verzoek niet kan worden ingewilligd. De heer GROOT meent, dat 't be zwaar dit is, dat de melkhandelaren te laat zijn. Zij hadden eerder moer ten komen. Toch kan behandeld wor den, hun vraag om 't water tot lage ren prijs te krijgen. Zij hebben veel water noodig. (Gelach). De heer DE BREUK zegt, dat dit tot dusver niet kan. Zij hebben heel weinig water noodig, ver beneden de 250 kub. M. die men moet gebruiken om te profiteeren van de prijsvermin dering voor industrie. De heer GROOT onderstelt, dat ze meer water zouden gebruiken als 't water goedkooper was. Dan zouden ze minder de pompen gebruiken. De heer DE BREUK zegt, dat juist hunne pompen worden onderzocht. Deugen die niet, dan worden ze afge keurd en moeten verwijderd worden. De heer VAN DE KAMP is het met den heer Groot eens. Menschen die koeien houden, hebben veel water noodig. Spr. meent, dat het hierbij niet ter sprake kan komen, maar af zonderlijk moet worden voorgesteld. Veehouders halen nu het water niet alleen uit de pompen, maar uit de slooten. Dat zou uit zijn, wanneer het duinwater goedkooper werd. De VOORZ. zegt, dat men het onder zoek moet afwachten. De heer GROOT had verwacht dat B. en W. zelf nu eens een voorstel hadden gedaan oni voor deze men schen den prijs te verminderen. Moet het van hen uitgaan, dan wil spr. zelf wel een voorstel doen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Punt 10. Ingekomen is een schrijven van H. Kramer te Bloemendaal, waarin hij protesteert tegen het schoeien en dempen der halve sloot, tegenover zijn perceel Kleverlaan 422. B. en W. zeggen in hun toelichting dat de bewering van adressant, als zoude de schoeiing zijn gemaakt op aan hem toebehoorenden grond, be rust op een misverstand, terwijl aan het verzoek tot ophooging van den afrit reeds is voldaan, weshalve B. en W. voorstellen dit adres in hunne handen te stellen ter afdoening. Goedgekeurd. Punt 11. B. en W. vragen machtiging om over te gaan tot aanstelling van twee nieuwe brugwachters aan de Lange Brug, aangezien deze brug tengevolge van de verzwaring voor de lijn der E. S. M. niet meer door één man te bedienen is. Voor de betaling van loon en uni- fu-mkleeding voor deze nieuwe brug wachters vragen B. en W. 430. De heer VAN DE KAMP vraagt, of er geen kans is de E. S. M. de kosten te laten betalen. Den maatregel om de brug te sluiten met een hek en een hangslot vindt spr. bespottelijk. De brugwachter is politieman. Opent iemand het hek tegen zijn zin, dan moet hij dien maar verbaliseeren. De heer STOLP is het hiermee vol komen eens. De heer DE BREUK zegt, dat de bedoeling is dat concessionarissen de kosten betalen, overeenkomstig art. 30 der concessie. Toch moet het loopen over de gemeenterekening. Vandaar dit voorstel. Met concessionarissen wordt nog onderhandeld over betere sluiting der brug. Voorloopig kan ze evenwel niet door één man worden bediend. Het voorstel wordt goedgekeurd. P un t 12. B. en W. verzoeken machtiging eenige stukjes grond door verschil lende eigenaren voor niet aangeboden in eigendom te aanvaarden. Goedgekeurd. Punt 13. B. en W. vragen voor den bouw van een school in de Tuchthuisstraat, waartoe reeds besloten is, een som van ƒ51.000 en voor de verbetering der bewaarderswoning 500. Wordt van de agenda afgenomen, daar de zaak nog niet rijp is. Punt 14. B den Raad is ingekomen een ver zoek van den heer H. London om de analyse te mogen ontvangen van het afgekeurde drinkwater der perceelen Barendsestraat 46a en Lange Poe- laan 19. Een gelijk verzoek is ook in gekomen van den heer J. N. Warnier voor liet perceel Frankestraat 9. De Commissie tot het ontwerpen en herzien van verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, advi seert deze adressen te stellen in han den van B. en \Y. ter afdoening. De heer VAN DE KAMP is verwon derd, waarom geweigerd wordt het afschrift dat adressanten verzoeken. Er zit geen enkel nadeel en geen en kel kwaad in, 't is juist goed omdat dan zou worden bereikt, dat niet zoo maar in de stilte zou worden gemop perd, dat B. en W. maar water wil len verkoopen. Spr. wil dus een motie voorstellen, hiertoe strekkende, dat op schriftelij ke aanvraag en tégen betaling aan belanghebbenden zullen worden ver schaft afschriften van de analyse van het water. Mede dienen deze motie in de hee ren de Braai, Schram, Modoo en Groot. Dc heer GROOT is er zeker van, dat water niet wordt afgekeurd om duinwater te leveren, maar de ge heimzinnigheid geeft aanleiding tot dat vermoeden. Wat is eenvoudiger en rechtvaardiger dan opi iemand wiens water wordt afgekeurd, te zeg gen op welke gronden dat geschiedt. Dc heer LOOMEIJER weet, dat de directeur van de waterleiding zijn eischen volstrekt niet te hoog stelt. Spr. is dan ook verwonderd over 't advies van B. en W. Wie het treft mag gerust een afschrift van de ana lyse ontvangen. De heer TOL noemt deze verkla ring van den heer Loomijer een troost, maar het geven van een af schrift kan aanleiding geven tot moei lijkheden, daar allicht andere onder zoekers die rapporten zullen beoor- deelen en er veel aanvragen om her keuring zullen inkomen. De gemeente moet vertrouwen hebben in haren ambtenaar, die zijn werk goed doet. De heer SCHRAM zegt, dat belang hebbenden de rapporten niet zien. De gemeente moet allen schijn vermij den, alsof het gebruik van duinwater door afkeuring van ander water moet worden bevorderd. De motie-Van de Kamp is zeer zacht gesteld, de heer Loomeijer zou wel ongevraagd rap porten aan het publiek willen geven. De heer KLEIJNENBERG consta teert dat de heer Loomeijer volkomen vertrouwen heeft uitgesproken in den heer Havelaar. Om het publiek daar van goed te doordringen is spr. voor het voorstel-Van de Kamp. Spr. ver trouwt dan ook, dat spoedig die rap porten niet meer zullen worden ge vraagd en een zeker wantrouwen spoedig zal zijn verdwenen. De heer VAN DE KAMP heeft even veel vertrouwen in den directeur van de waterleiding als de heer Tol. 'tls geen vertrouwen, iemands werk ge heim te houden en een afschrift van een vonnis moet altijd worden gege ven. (Gelach.) De heer LOOMEIJER acht 't noo dig, dat belanghebbenden een derge lijk afschrift aanvragen. Is er een af schrift gegeven, dan zal een geval van herkeuring niet zoo licht meer voorkomen. De heer LOOSJES zou aan de rechtsgeleerde Commissie willen vra gen, of haar Secretaris niet zou kun nen woi'den gemachtigd, afschriften af te geven. De heer RASCH antwoordt, dat dit bezwaar vanzelf zou worden opgehe ven, wanneer de Raad de motie-Van de Kamp aannam. De VOORZ. acht het geven van af schriften onpractisch. Het kan tot niets leiden. Hooger beroep van een afkeuring kan de Raad toch niet toe laten. De heer RASCH wijst er op, dat in elk geval de motie-Van de Kamp, wordt die aangenomen, een korten tijd zal dienen. Zoodra de Woning wet in werking treedt, krijgt de be langhebbende bij afkeuring een af schrift van het advies van de Gezond heidscommissie. Overigens ziet spr. ook wel gevaar voor moeilijkheden. De heer MODOO verwacht, dat de burgerij zal gaan deelen de overtui ging van den Raad, dat n.l. tie rap porten van den Directeur volkomen vertrouwen verdienen. De heer LOOMEIJER verwacht evenwel, dat conflicten juist door het geven van afschrift van de analyse zal worden voorkomen. De heer BIJVOET meent, dat zoo wel het advies der Commissie als de motie-Van de Kamp kan worden aan genomen. Na lange discussie over de priori teit, wordt hot eerst in stemming ge bracht de vraag, wat het eerst in stemming zal komenhet advies der rechtsgeleerde Commissie of de motie- Van de Kamp. Besloten wordt tot het eerste. Het advies der Commissie wordt nu aan genomen. Tegen de heeren Van de Kamp en Groot. De motie-Van de Kamp c. s. wordt eveneens goedgekeurd. Tegen de heeren Tol, Rasch, De Breuk en de Haan Hugenholtz. Punt 15. B. en W. achten het voor een goe den gang van zaken noodig dat het getal ambtenaren van den Burgerlij ken Stand met één vermeerderd wordt, waarom B. en W. voor stellen te benoemen tot bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand, den heer G. J. Kok Jr., ad junct-commies ter secretarie. Goedgekeurd. Benoemd wordt de heer Kok. Punt 16. Benoeming van een Commissaris van de Gemeentelijke Bank van Lee ning in de vacature van den heer J. Winkler. Gekozen de heer Van Lennep, die de benoeming aanneemt. Punt 17. Benoeming van twee commissaris sen van de Stads-Apotheek, voor de vacatures der heeren C. G. Loomeyer en J. Winkler. Beide heeren worden herkozen. Punt 18. Wegens de toename van het aantal leerlingen van de Burgeravondschool stelden B. en W. onlangs voor om een tijdelijken leeraar in het bouwk. tee kenen te benoemen ,wat door den Raad is toegestaan. Voor deze benoe ming hebben B. en W. thans de vol gende voordracht opgemaaktals le B. Bouman en als 2de J. Bos, beiden te Haarlem. Benoemd de heer Bouman. Punt 19. Door B. en W. zijn de navolgende voordrachten opgemaakt voor onder wijzend personeel aan de herhalings school voor jongens en meisjes in het gebouw der kostelooze school lett. A.: le mej. H. I. G. Pilger en 2e. mej. C. Roldanus, beide onderwijzeressen aan deze school. Hulpschool aan de Botermarktle mej. J. G. van Duyn, en 2e. mej. M. S. C. E. Nix, beide onderwijzeressen aan de kostelooze school lett. B. Kostelooze school lett. C. le mej. A. Rab, onderwijzeres aan de Tweede Burgerschool en 2e. mej. E. Vermeer, onderwijzeres aan de Eerste Tus- schenschool. Kostelooze school lett. C. Voor de eerste plaats alsle de heer B. J. van Dorp, onderwijzer aan do Eerste Burgerschool, en 2e. de heer J. Over Az. onderwijzer aan de Tweede Tus- schenschool. Voor de tweede plaats alsle de heer W. H. Hoefman, onderwijzer aan de kostelooze school C en 2e. de heer H. Zwart, onderwijzer aan de Eerste Burgerschool. Het salaris zal bedragen ƒ1 per les uur, terwijl de benoeming geldt voor den cursus 190419Ó5. Benoemd worden de dames Pilger. van Duyn en Rab en de heeren van Dorp en Hoefman. Punt 20. Zitting met gesloten deuren. RONDVRAAG. De heer MODOO zegt, dat punt 13 is aangehouden. Spr. bejammert dat en vraagt, of er geen haast kan wor den gemaakt met de aanbesteding der 7e tusschenschool, waarvoor het geld is toegestaan. De heer DE BREUK antwoordt, dat nog geen goedkeuring is verkregen van den schoolopziener. Zoodra die er is kan worden aanbesteedvoor de heden aangehouden school is ook nog geen overeenstemming verkregen. Officieele Berichten. VOORBEREIDEND MILITAIR ONDERRICHT De Burgemeester van Haarlem, Brengt ter kennis van belangheb benden, dat in de door den Minister van Staat, Minister van Oorlog vast gestelde regeling van het voorberei dend militair onderricht, bij beschik king van genoemden Minister dd. 31 Juli 1904 No. 149, 2e Afd. eenige wij zigingen zijn gebracht. Bedoelde regeling met de daarin aangebrachte wijzigingen is ter in- zage nedergelegd op de gemeente-se cretarie (2e Afdeeling). Haarlem, 26 September 1904. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem doen te weten, dat van heden op allo werkdagen, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 11 October e.k., s namiddags ten 1 ure, ter gemeente-secretarie 7de Afdeeling) ter inzage is nedergelegd. het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van J. H. van Oijen, direc teur der Ilaarlemsche Tramway- Maatsclmppij. om vergunning tot op richting van eene smederij in een te stichten perceel aan de Nieolaas van der Laanstraat, Kad. Sectie A. No. 1844. en dat op den veertienden dag na lieden, zijnde 11 October e.k., en wel des namiddags ten 1 ure, op het Raadhuis der gemeente' de gelegen held zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, /va ren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. Haarlem, 27 September 1904. Burgemeester en Wethouders voor noemd', BOREEL. De Secretaris PIJNACKKP. TWEEDE KENNISGEVING. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, Brengen ter kennis van belangheb benden, dat de Loting voor de Natio nale Militie, over de ingeschrevenen in deze gemeente in het jaar 1904, voor de lichting van 1905, zal plaats hebben in den Doelen alhier, op Woensdag, 12 October 1904, over de ingeschrevenen wier geslachtsnamen op de alphabetische naamlijst begin nen met de letters A tot en met F op Donderdag, 13 October 1904, over de ingeschrevenen wier geslachtsna men op de alphabetische naamlijst beginnen met de letters G tot en met O en op Vrijdag, 14 October 1904, over de overige op de alphabetische naamlijst genoemde jongelingen, tel kens aanvangende des morgens te 9 ure. Voorts, dat. op Woensdag en Don derdag, 9 en 10 November 1904, aan vangende 's morgens te negen ure. ten Raadhuize dezer gemeente (2e afdee ling) door of van wege de lotelingen aanvraag kan geschieden voor de ge tuigschriften, vermeld in de artikelen 39 en 40 van genoemd Koninklijk be sluit, ter bekoming van vrijstelling wegens Broederdienst of op grond van te zijn geboren in hetzelf de jaar als één of meer broeders. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. De Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK. 1. s. Uitlotingen. 2'j pCt. BRUSSELSCHE LOTEN van 1886, groot fr. 100. 107e Trekking op^ 15 September 1904. 94 Seriën. Serie 128 382 851 3228 3460 3556 4421 5648 6792 12847 13247 13972 16214 16793 16880 17542 1902020420 20745 22064 26314 27555 31641 32662 33550 34681 37268 38432 40235 41239 42018 44930 45660 4617* 47960 4.8199 48200 51377 52875 54422 56328 56809 57211 57649 58348 59881 60026 61144 63152 66368 67918 68559 70698 70709 73376 73446 73896 75388 75705 76033 76087 78524 79131 81213 83968 83989 84463 84988 86188 86-131 87413 87538 87868 88675 90423 91651 92084 I'2';37 9268496445 95711 96061) 9»50 99277 101937 103089 10465S107222 107728 109373 109551 112703 114929 114975. Premiën. Serie 16793 No. 10 fr. 25000. Serie 84988 No. 1 fr. 1000. Serie 54422 No. 6 fr. 500. Serie 58348 No. 14 99277 17 elk fr. 250. Serie 16793 No. 21 31641 15 46960 18 48199 7 20 56328 22 60026 21 6114-1 3 68559 22 70698 25 76033 13 78521 16 84988 16 87538 9 87868 22 95-145 9 24 96063 7 99277 15 103089 18 elk fr. 150. Alle overige in bovenstaande Seriën begrepen nommers elk fr. 110. Betaalbaar 2 Januari 1905. SERVISCHE LOTEN van 1888, groot fr. 10. (Tabaksloten. i 48e Trekking op 14 September 1904. Premiën. Serie 8975 No. 50 fr. 75000. Serie 7017 No. 87 fr. 2000. Serie 1100 No. 93 3536 6 elk fr. 500. Serie 195 No. 79 490 51 889 33 1090 33 2026 54 2307 79 2665 78 5212 64 6637 10 9520 59 elk fr. 100. Serie 24 No. 74 2248 50 2302 17 2539 S 2778 49 4501 18 4721 41,5299 82 5574 2 5586 24 5667 41 6026 3 6713 58 6829 15 7093 12 7999 67 8738 54 9074 46 9729 79 97S! 44 .-Ik fr. 50. Voorts ter amortisatie met fr. 13 de 1500 nommèrs begrepen in de volgende 15 Seriën. Serie 838 1325 1365 2077 3137 4799 4889 5431 5740 5956 6559 8177 8829 9394 9664. Betaalbaar 12 October 1901.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 7