Amsterdamsche Bears Advertentiën. R. K. Kinderjuffrouw Tweede Meisje, Sport en Wedstrijden VOETBAL. De H. F. C. zal Zondag 9 October roor de westelijke 1ste klasse compe- itie van den Nederlandschen Voet- lalbond een wedstrijd spelen tegen 4jax van Leiden. Deze wedstrijd zal >laats hebben op het terrein der H. C. aan de Spanjaardslaan alhier. Gemengd Nieuws BUITENSPORIG BEDRAG. Doyen, de Parijsche dokter die naar Amerika gegaan is om mevrouw Crocker te behandelen, heelt 100,000 frs. geëischt en gekregen. Hij moet daarvoor de dame twee prikjes met serum toegediend, en haar zes keer bezocht hebben. Zij stierf niettemin. Crocker tracht nu een deel van zijn geld terug te krijgen, o. a. voorge vende, dat de Franschman hem dit buitensporige bedrag heeft laten be talen door oneerlijke pressie. MACEDONISCHE QUAESl'IE. De Bulgaarsche regeering, zoo meldt men uit Sofia aan de „Times' richt scherpe nota's aan de Porte over het feit. dat zich nog Macedonische vluchtelingen op Bulgaarsch grond gebied bevinden zonder dat de Porte plan schijnt te hebben hen te helpen, om naar hun woonplaatsen terug te keeren. Uit Adrianopel wordt gemeld, dat de wijngaarden, in den omtrek dier plaats, zijn vernield en dorpsbewoners mishandeld door Arabische soldaten, die op weg waren naar Smyrna. BOULANGER GEHULDIGD. Gisteren, den sterfdag van Boulan- ger. is een kleine groep vrienden, die zijn aandenken trouw bewaren, naar het kerkhof te Elsene bij Brussel ge gaan, en hebben drie kransen op zijn graf gelegd. Er werd ook nog een re devoering afgestoken. NAAR DE KAAP. De heer Reitz, oud-staatssecretaris der Z.-A. Republiek, vertrekt Donder dag met zijn gezin aan boord van de „Feldmarschall" van de Duitsche Oost-Afrikaansche Lijn uit Antwer pen naar de Kaap. ZONDAGSRUST. De slagerknechts in groote slach terijen te Berlijn willen niet meer op Zondag werken. Er waren Zondag maar een klein getal van de gezellen opgekomen, zoodat slechts een tiende gedeelte van de beesten geslacht kon worden. De patroons willen den eisch van hun gezellen inwilligen, indien de overheid een algemeen ver bod tegen het slachten op Zondag uitvaardigt. EEN BEUL. OPSTAND IN PARAGUAY. Het Hbld. heeft een brief, 24 Aug. gedagteekend, uit Asuncion (Para guay) ontvangen, over den opstand in die republiek. Wij ontleenen er het volgende aan Wij hebben het hier vreeselijk heet, drukkend weer, alles is duur, en geld is er bijna niet. Verbeeld u, vleesch, dat vroeger 15 Holl. cents het kilo kostte, thans 75 cents, eieren 10 cents het stuk (vroeger 21/2 cents), spuit water. limonade, niet te krijgen, ijs dito dito, doch nu maakt men het weer. Zes of zeven verschillende open bare gebouwen zijn tot hospitalen in gericht en een ieder op wien de re geering de hand kon leggen, is tot soldaat gemaakt. De revolutie is in vollen gang. De handel staat volko men stil, en Asuncion is in staat van beleg verklaard voor 2 maanden, dus dat is 24 maand in 't geheel, ja wel licht duurt het nog langer De opstandelingen zijn de rivier op gekomen in een welgewapende stoom- Doot, met wapens van de laatste vin ding en met Marconi-telegraaf en al les wat daarbij behoort. Zij bemach tigden 10 andere stoombooten, en be gonnen Asuncion te bombardeeren met mitrailleuses, ontploffende bom men. en Maxim-kanonnen. Een half uur lang hebben we de pret daar-j van gehadtoch werd niet veel scha de aangericht, weinige menschenle- vens gingen verloren, maar het land rondom is daadwerkelijk in han- i den der opstandelingen, ofschoon de regeering hier het tegenspreekt en allerlei nietige en onware berichten de wereld inzendt. Dagelijks verwachten we nu een t aanval te land en te water, en ik; hoop. dat de regeering wijs genoeg j zal zijn niet nutteloos bloed te ver- j gieten, want voor haar is de zaak verloren. Tot zoo lang, tot zij dat in-' ziet, zijn wij hier echter geheel in haar handen, terwijl de opstandelin- j gen. wier leiders de beste en knapste i lieden zijn. die Paraguay bezit, de telegraafdraden afsnijden, de stoom-j schepen beletten op te varen en hun eigen regeering hebben 3 uur bene- denstrooms te Villeta en Villa del Pilar. Als zij het winnen wordt, naar' hun zeggen, doctor Baez president, en wij krijgen een liberaal ministerie, j Gij zult wel allerlei onzinnige be-i richten vernemen, maar geloof er niets van er is geen enkele reden om u ongeru'st te maken de leiders der revolutie zijn bezadigde, verstandige I lieden. Dr. Isasi, dr. Soler, dr. Rolon. dr. Hector Velasquez (die nog niet openlijk opgetreden is, maar wiens toetreden zeker is) en dr. Hector Ace- val. Behalve bovengenoemde rechts geleerden en geneeskundigen, hebben zij generaal Fereira, die opperbevel hebber van hun leger is, en Garcia, j een Paraguaier, die vele jaren in Buenos-Ayres heeft gewoond. Ook de rijksten zijn onder de opstandelingen o. a. de bankiers De los Rios Herma nos, ook kapitein Almeida. De opstandelingen betalen, voor alles wat zij nemen, in contanten, ge j weet, dat zegt hier veel. Zij hebben i zoodoende de regeering genoodzaakt, hetzelfde te doen, iets wat nog haast nooit gebeurd is. De regeeringstroe-1 pen zijn allen in Asuncion, het leger I bestaat uit 18,000 man. De opstandelingen hebben de vreem. j de regeeringen aangeschreven, dat zij de personen en de bezittingen harer onderdanen zullen eerbiedigen, en dat zij niet weer tot bombardeeren zullen overgaan, tenzij uit zelfverde diging. De krijgsraad van de 20ste divisie te Hannover heeft majoor v. Sydow van het 92ste regiment infanterie dat te Brunswijk in garnizoen ligt, we gens mishandeling van zijn twaalf jarig dochtertje veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf en ontslag uit den dienst. Bij het getuigenverhoor bleek dat het meisje een zwak kreupel stumper tje was, die steeds bij haar broertje achteruit werd gezet en van hare ouders geen goed woord kreeg. Bracht het kind een slecht rapport van school thuis, dan gebruikte de ontaarde va der zijn rijzweep, om haar te kastij den. Eens moest het schaap de hand ophouden, om de slagen met de zweep op het plat op te vangen. Het vel scheurde ervan en de heele hand zwol op. De majoor was van mee ning dat hij zijn vaderlijk kastij- dingsrecht niet misbruikt had en hield staande dat hij het meisje steeds op dat lichaamsdeel had ge slagen, waar een tuchtiging naar de algemeene opvatting het minst kwaad kan. Een dienstmeisje wist echter wel anders te vertellen de majoor sloeg maar raak en het kind kreeg slagen, waar die toevallig neerdaalden, zelfs op het hoofd met den knop van een rijzweep. Een op passer van den majoor verklaarde dat hij het meisje op een kouden win terdag in een wollen ponnetje in den kelder had moeten opsluiten. Het bezwarendst luidde echter het getui genis van zekere mevrouw Johnsen, die vroeger bij de familie v. Sydow in betrekking was geweset: Zij had met eigen oogen gezien, dat de ma joor op zekeren dag het meisje bij haar vlecht van den grond optilde en het daarna tweemaal heftig in het gezicht sloeg. Toen majoor v. Sydow het vonnis van zijne militaire rechters vernam, viel hij in onmachteerst na gerui- men tijd kwam hij bij en riep „Mij ne arme vrouw, mijne arme kinde ren." lieden is daarentegen Maandag de slechtste dag, omdat de Zondag niet gebruikt wordt om uit te rusten, doch vooral door het misbruik van alcohol de werkkracht op Maandag het ge ringst is, de drie volgende dagen stijgt, en vervolgens weer daalt ten gevolge van de vermoeienis van den arbeid. De zekerheid van hand en oog is bij de meeste Europeesche werklieden des Maandags geringer dan op andere dagen. Zoo kwam het voor, dat een fabrikant van fluweelen stoffen genoodzaakt was des Maan- j dags slechts de mindere qualiteitenj ter bewerking te geven. Ontbreken in Amerika de dronkaards zeker niet, de kroeg speelt niet zulk een groote rol in het leven van den werkman als in Europa, en de ambitieuse arbeider weet te goed, dat het alcoholgebruik zijn energie vermindert en hem het hooger stijgen op de maatschappelij ke ladder zal beletten. Meer dan om godsdienstige of zedelijkheidsoverwe gingen wordt aldus om zuiver econo mische reden het alcoholgebruik be perkt. (Soc. Weekblad). ENORME MOEILIJKHEDEN. Een gedeelte van een brief door een der leden van de expeditie van generaal Trotha geschreven, overge-j nomen in do „Rheinisch Westphali- sche", geeft een kijkje op de enorme moeilijkheden, waarmede de Duit- schers in Zuid West-Afrika te kam pen hebben. ..Eergisteren aldus luidt debrief van 15 Augustus begon het deta chement den vijand te achtervolgen, doch helaas konden wij hem niet be reiken. Wij bleven in een oase. Giste ren zijn wij te Hanakari terugge-i keerd. Veertig procent van onze paar- j den was dood. Er is water in over-! vloed, doch geen gras. De paarden' sterven van honger. „De mannen eten veel vleesch, maar behalve vleesch is er niets. In de laatste dagen hebben wij geen brood gezien." i heeft de militair-attachés die Port- Arthur wilden verlaten vrijgeleide- brieven aangeboden. Helaas hebben enkele attaché's van dit aanbod geen gebruik gemaakt. Cuverville verliet Port-Arthur zonder te wachten op de ontvangst van zoo'n vrijgeleide-brref, die door hem was aangevraagd. CARNEGIE. Hoe moet de naam uitgesproken De beschaafde Hollander zegt hem, zooals de Amerikaan 't doet: „Kéarn"- gie (de g nagenoeg uitgesproken als in 't Fransche „Gérard"). Maar Car negie is een Schot, de naam een be kende Schotsche familienaam, en de Schot spreekt dien héél anderB uit dan de Amerikaan en beschaafde Hol lander beiden. Hij spreekt van Kaar- nè-gi, met den klemtoon op de twee de lettergreep, wier e, evenals de i van de laatste lettergreep, kort is (zij klinken als de e en de i in 't Hol- landsche „met" en „plicht"). En de g klinkt dan niet als de g van Gérard, maar als die van 't Fransche „gargon". Een andere, vreemde eigennaam, die tegenwoordig veel voorkomt, en ook veel verkeerd wordt uitgespro ken die van den Russischen onder koning in 't Verre Oosten. Alexejef zegt de Hollander, met den klemtoon op de eerste e, maar 't moet zijn Alexéé-jef. EEN WETENSCHAPPELIJKE WEDDENSCHAP. Dr. Stephen Smith, te Londen, die, gelijk men weet, beweert, dat hij bij ziendheid kan genezUn~cloor massage. heeft een tegenstander gevonden, den heer Artchison, die om 100 pd. st. wedt, dat Dr. Smith zich vergist. Dr. Smith heeft de weddenschap aangenomen en hij zal nu zes bij zienden volgens zijne methode behan delen in tegenwoordigheid van den heer Artchison en een Jury. Het bedrag der weddenschap zal worden gegeven aan het „Anti-vivi- sectie-hospitaal", waarvan Dr. Smith directeur is. EEN INVAL. Reuter seint uit Aden, dat, volgens bericht, de Mollah van Somaliland een inval heeft gedaan op het gebied der Ogadens, 600 menschen gedood en een reusachtige menigte kamee- len en schapen buitgemaakt heeft. In den laatsten tijd heeft hij weer een groot aantal geweren gekregen. De Mollah schijnt door de laatste expe ditie der Engelschen dus nog niet gebroken. SLIM BEDACHT. Door het nationaal Republikeinsch verkiezings-comité in de V. S. is eene negerin in dienst genomen tot het houden van politieke redevoeringen in Colorado, Utah, Idaho en Montana (waar de vrouwen kiesgerechtigd zijn) in 't belang van President Roose- velts candidatuur. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. Maandagmiddag is er een ernstig! spoorwegongeluk gebeurd op den J Grooten Westerspoorweg bij Llanelly in Wales. Van twee locomotieven, die een exprestrein voorttrokken, is de voorste op onverklaarbare wijze ont- j spoordeenige wagens werden mede. van den weg afgetrokken. De machi-j nist en de stoker waren op slagj dood het aantal slachtoffers onder de reizigers wordt verschillend opgege ven, van 4 tot 11, het aantal ge kwetsten is meer dan 50. IN HET GELIJK GESTELD. Schippel, de afvallige sociaal-demo craat, over wien op den partijdag te 'Bremen zooveel te doen is geweest, is door zijn kiezers in het gelijk ge steld. In een vergadering van partij- genooten in het 16de Silezischa kies district is een motie aangenomen be helzende. dat zijne kiezers in de tegen Schippel aangenomen motie geen aan leiding zien, om zijn aftreden als lid van den Rijksdag ter sprake te bren- gen. 1 NEDERLANDSCHE SCHEPEN VOORAAN. De „Straits Times" laat niet af de Engelsche autoriteiten te wijten op den maildienst van de Mij. Neder land, die haar telkens de bladen van patria vroeger brengt dan de officieel voor den postdienst gebezigde lijnen. Nu de Messageries Maritimes telkens ongelukken heeft die voor het post verkeer vertraging meebrengen, acht het Singapoorsche blad den tijd ge komen dat met de Mij. Nederland een schikking getroffen wordt, voor het vervoer van mails naar de Straits INVLOED VAN ZONDAGSRUST. In de „Revue économiqu.e interna tionale" komen eenige interessante mededeelingen voor over de werk kracht van den Amerikaanschen ar beider en over den invloed van de zondagsrust daarop. De meeste Ame- rikaansche werklieden, zegt de schrij ver, gebruiken den zondag werkelijk om uit te rusten van de vermoeienis sen van den arbeid gedurende de werkdagen, en verdeelen dien over de kerk, hun huisgezin en de lectuur van het oneindig aantal bladzijden van het zondagsblad van hun cou rant, met het gevolg, dat des Maan dags het meest gepresteerd wordt, terwijl in de volgende werkdagen de arbeidskracht regelmatig afneemt. Bij de meeste Europeesche werk- DE MACEDONISCHE QUAESTIE. De quaestie van de vermeerdering van het aantal vreemde officieren voor de reorganisatie der gendarme rie in Macedonië, gaat haar oplossing tegemoet. Men zal zich herinneren, dat eenige weken geleden de Porte weigerde te voldoen aan den wensch van de Oos- tenrijksche en Russische regeeringen, die een aanzienlijke uitbreiding eischten van het aantal gendarmerie officieren. De Porte beweerde, dat dit verzoek niet gesteund werd door den generaal De Giorgis, die als lei der der reorganisatie beter dan iemand anders op de hoogte moest zijn van den toestand. De beide gezanten bleven aandrin gen, er op wijzende dat zij te beslis sen hadden over het aantal officie ren. De overige mogendheden echter, die belang hebben bij de Macedoni sche quaestie, keurden de houding van de Russische en Oostenrijksche regeeringen niet goed. Zoo bleef de zaak hangende, totdat generaal De Giorgis van meening veranderde, zich niet langer principieel verzette tegen vermeerdering van het aantal officie ren. Doch hij achtte die vermeerde ring eenige weken geleden voorba rig, omdat eerst de ongeschikte ele menten ontslagen moesten worden. Thans is de reorganisatie zoo verge vorderd, dat hij resultaten verwacht van een samenkomst met zijn buiten- landsche medewerkers om te beraad slagen over het aantal officieren dat gewenscht is in elke sectie. Deze be sprekingen hebben te Salonika plaats. DE VERMISTE MILITAIR- ATTACHé'S. De „Echo de Paris" beschuldigt sedert eenige dagen de Japanners den Franschen militair-attaché Cuver ville en den Duitschen attaché v. Gil- genheimb, over wier lot elke zeker heid ontbreekt, vermoord te hebben. De „Figaro" heeft naar aanleiding van deze beschuldiging waarschijn lijk niets dan een poging om de pu blieke opinie nog meer te stemmen te gen Japan leden van de Duitsche en Japansche legatie geïnterviewd. De eerste secretaris van het Duitsche gezantschap Von Flotow, zei dat hij van minister Delcassé een telegram ter inzage had gekregen waarin het bericht dat de beide militair-attaché's Port-Arthur verlaten hadden, beves tigd wordt. De Duitsche militaire-at- taché majoor Von Hugo verklaarde dat door niets bewezen is dat de boot, waarin de beide vermisten gezeten hadden, door de Japanners iii den grond werd geboord. Bij Chineezen zou zoo iets mogelijk zijn. Japanners deden zulke dingen niet. Het zou een laagheid zijn de Japanners zoo'n be schuldiging aan te wrijven. Boven dien zijn ze te voorzichtig. De Japansche legatie-sec?e£aris Na- gasha verklaarde dat Japan met alle regeeringen in goede verstandhou ding wenscht te leven. Wanneer een der schepen, welke door de Russen gewoonlijk gebruikt worden om dé pêches naar Tsifoe te brengen, de Fransche vlag gevoerd had, dan had den de Japanners zeker niet de boot in den grond geboord, doch gevraagd waarom getracht werd de blokkade te verbreken. De Japansche regeering LOODRECHTE BEWEGING DER AARDKORST. Een merkwaardig onderzoek heeft Horace Darwin gedaan, waarvan hij de uitkomsten kort geleden aan de Royal Society te Londen mededeelde. De quaestie, die Darwin oorspronke lijk wenschte op te lossen, was vrij eenvoudig en hij was daartoe aange spoord door de onderzoekingen zijns vaders, Charles Darwin, op aardwor men en de rol, die zij spelen bij het begraven van voorwerpen, die op de oppervlakte van den bodem blijven liggen. Het was eenvoudig om de snel heid te weten, waarmede een voor werp, een steen b.v. op de oppervlakte van een veld geplaatst, naar beneden zou zakken door de onophoudelijke verandering der aarde aan de opper vlakte. De proefneming duurde langmen begon 5 September 1877 te Down, dicht bij de woonplaats der Darwins. De streek die gekozen werd, was een vlakke weide, die gedurende langer dan 50 jaren voor het doel was ge bruikt. Een eerste vereischte was een vast punt te bepalen, waarnaar men de verplaatsing kon berekenen. Een sterke koperen plaat werd in den grond geplant, het benedenste eind ongeveer 8 voet onder de oppervlakte en het bovenste eind diende nu tot vast metingspunt. Het beweegbare voorwerp was een ronde steen met een gat in het mid den, waardoor men de koperen staaf stak. In het gat werd met gesmolten lood een bronzen cylinder gesoldeerd, waaraan drie stevige klampen vast zaten, die dienden om den microme ter te dragen, die bij de metingen ge bruikt werd. De waarnemingen van Darwin be wijzen dat de vochtigheid en de droogte van den bodem veel afdoen tot de uitkomsten. In een droog jaar getijde zakt de steen, terwijl Hrj weer rijst bij regenachtig weer. In acht jaar daalde hij ongeveer 17.8 m.M. Charles Darwin had een eenigszins snellere daling waargenomenmaar die had plaats bij kleinere voorwer pen die natuurlijk spoediger begraven konden worden. De daling ging bij de proefneming van Horace Darwin re gelmatig voort, behalve in het begin toen hij sneller ging. Dit was ongetwijfeld het geval, om dat de daling in het begin bevorderd werd, maar ook slechts in het begin, door het uit elkaar gaan van het gras, waarop de steen rustte. Later speelde deze factor natuurlijk geen rol meer. De proefneming van Darwin is bij na even belangrijk om de nieuwe vra gen, die zij aan de orde brengt, als om haar einduitslag. Uit de Omstreken. BLOEMEND AAL. Naar wij vernemen, is het bouwen van eene openbare lagere school met 14 lokalen, gymnastieklokaal, onder wijzerswoning, enz., te Bussum, door het Gemeentebestuur opgedragen aan den heer J. W. Vermeulen, alhier, voor 58725. BEVERWIJK. Het bouwen van een woonhuis met werkplaats aan den Alkmaarschen Straatweg voor rekening van den heer B. F. Stam, is opgedragen aan de firma V. P. Braun en Zn., alhier. HILLEGOM. Tegen W. W., die te Haarlem een kar met een hond heeft verkocht ten nadeele van zijn patroon F. V. en aldaar is aangehouden en naar hier overgebracht, is proces-verbaal opge maakt. De man geeft herhaaldelijk blijken van verstandsverbijstering, zoodat men hem over 't algemeen niet toe rekenbaar acht. In den loop van den dag zijn zijn vrouw en kind, het huisraad mede nemend, naar haar ouders gevlucht 876« Staatsloterij. TREKKING VAN 5 OCT. 1904. VIJFDE KLASSE, 5e. LIJST. No. 1687 100,000. No. 3903 1500. Nos. 5379, 12265, 13816, 16562, 18882 en 19737 ieder 1000. f 400 Nos. 1930, 5950, 9350, 10994, 11386, 12436, 12902. 18350. ƒ200 Nos. 567, 4304, 5985, 6322, 7838, 15157. 100 Nos. 672, 3075, 8238, 9668, 11286 18047. 19283, 20250, 20403. Het overige gedeelte van de trek- kingslijst vermelden wij morgen. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: 5 Oct. C. \V. Luiten en W. H. Janssen. J. H. Viesel- man en J. M. Stoelman. H. Lod der en E. R. Fouffare. L. H. Hart man en C. van den Burg. H. F. Kiekens en C. A. Kenbeek. G. P. v. d. Zon en G. H. Koenen. N. J. Hoogkamer en J. M. Duits. Getrouwd H. v. Everdingen en M. de Jong. A. B. v. Kordelaar en H. G. v. d. Landen. J. B. A. Ver- waijen en A. M. Groen. J. M. Aker sloot en G. J. Mulder. H. W. v. Aalst en IJ. Fopma. Bevallen: 4 Oct. G. W. Zwart— Mourik z. G. M. Heerens—de Graaff d. Overleden 4 Oct. C. Halewijn-Ber- nards 47 j. Esschilderstraat. 3 Oct. G. Carton, 22 m. d. RozenpriëelstraaT. Kantongerecht Op de zitting van het Kantongerecht van heden werden weinig belangrij ke zaken behandeld. Alleen eenige overtredingen van de drank-, veilig heids- en arbeidswet en het plegen van straatschenderij. W. van Batenburg, een 18-jarige loopjongen te Haarlem had zich voor het laatste feit te verantwoorden. Hij had zijn collega, den zestienjarigen Van Eijk, door een glasruit van een slagerswinkel in de Kleine Houtstraat geduwd. Geëischt werd eene geld boete van 3 gulden of 3 dagen hech tenis. Ook de 13-jarige J. v. Melsen, die nog volgens de leerplichtwet op de schoolbanken thuishoort, doch die reeds op een fabriek werkzaam is, had zich aan straatschenderij schuldig gemaakt. Hij had op de Lange Hee- renvest uit aardigheid, zooals hij zeide, met steenen geworpen naar eenige jongens. Eisch 2 gulden boete of 2 dagen hechtenis. Wegens openbare dronkenschap en orde-verstoring stonden terecht M. Hangjas, A. Kees en A. C. Steffens, allen te Haarlem. Deze drie jonge vTOuwen verkeerden op 11 Juni in zeer beschonken toestand, en hadden de Ossehoofdsteeg „op stelten" gezet, door luid te schreeuwen en te zingen, zoodat er een volksoploop ontstond en de orde verstoord werd. Het O. M. eischte tegen elk harer 3 gulden boete of 3 dagen hechtenis. Ook A. J. v. Esmond te Beverwijk had zich aan eene zelfde overtreding schuldig gemaakt. Hij was in een tuin van een café aldaar binnenge- loopen en had daar luid staan schreeuwen en tieren en een ieder tot vechten uitgedaagd. Tegen hem vorderde het O. M. eveneens 3 boete of 3 dagen hechtenis. Wegens het niet aangeven van een ongeval een zijner arbeiders overko men, in verband met de veiligheids wet, stond terecht J. A. Groeneveld te Amsterdam. Voor deze overtreding werd geeischt 5 gulden boete of 5 dagen hechtenis. Voor een overtreding der arbeids wet hadden zich te verantwoorden A. P. v. Es en F. L. v. Keulen te Zand- voort. Zij hadden in hun wasch- en strijkinrichting geen lij stopgehangen waarop de namen der vier bij hun werkende strijksters voorkwamen. Eisch 4 geldboeten van 5, te vervan gen door 4 hechtenisstraffen van 5 dagen. Voor overtredingen der drankwet stonden achtereenvolgens terechtJ. E. Kooimans, huisvrouw van Heems kerk te Haarlem. Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. M. Wijs te Haarlem, eisch 30 boete of 20 dagen hechtenis. H. G. Eijkhorn, huisvrouw Beau fort te Haarlem, eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. Zonneveld, huisvrouw van Ter Voort te Beverwijk, wegens het ver- koopen van sterken drank aan een kind beneden 16 jaren, eisch 5 boete of 5 dagen hechtenis. Marktnieuws Haarlem, 5 October 1904. Op de heden alhier gehouden vee. markt waren aangevoerd10 koeien, 180 k f 24026 nuchtere kalveren, ƒ9.ƒ15.20 schapen, ƒ18.k 27.14 lammeren ƒ8.k ƒ12. Op de heden alhier gehouden kaas markt waren aangevoerd11 stapels kaas, 1519 kazen, wegende 2817 K.G. 24.— k f 28.—. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken 's-Gravenhage, 27 Sept. C. J. Stren- gers, assuradeur, aldaar. Rechter- comni mr. C. W. Vollgraff. Arnhem,, 29 September. G. J. Kruit- bosch, koopman en landbouwer te IJzevoorde, gemeente Ambt-Doetin- chem. Rech ter-co mm. mr. C. W. A. baron van Haersolte. Arnhem, 3 October. G. W. H. Hue- tink, kleermaker te Doetinchem. Rechter-comm. mr. C. W. A. baron van Haersolte. Middelburg, 3 October. J. de Waal, metselaar, Philippine. Rechter-com- missaris mr. Ph. J. Callenfels. GeëindigdW. H. Derksen, tailleur te AmsterdamJ. F. Mellenbergh, bierhuishouder, aldaar. Vervolg Stadsnieuws Bedankt. Naar wij vernemen heeft de heer J. Hofland bedankt als lid van den Gemeenteraad. Correspondentie. Den Heer K. Uw stuk over 't dam spel schijnt ons onbillijk toe. Men kan natuurlijk alles overdrijven, ook de beoefening van het dammen, maar daarom behoeft overdrijving nog geen regel te zijn. Een dame spreekt hare veront waardiging er over uit, dat men een ziek poesje in 't Ripperdapark een tijdlang hulpeloos heeft laten rond dolen en beveelt voor dergelijke ge vallen de asphyxiatie-inrichting op de Phoenix aan, waar het beestje ten slotte is terecht gekomen. Redactie. Officieele berichten. HINDERWET. Burgemeester, en Wethouders van Haarlem Gelet op art. 6 der Hinderwet Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uur. tot, 18 October e.k.. 's namiddags ten 1 ure. ter gemeente-secretarie (7de Afdee- lins' ter inzage is nedergelegd. het ingekomen verzoekschrift met de bij lagen van I. Wragge Zoon om ver gunning tot oprichting van eene kalk- blusscherij in het perceel aan den Burgwal No. 91, Kad. Sectie D. No. 4588, en een verzoekschrift met de bijlagen van J. A. Pool Jr. om ver gunning tot oprichting van eene ko persmelterij in een te plaatsen ge bouwtje op het terrein aan de Maer- ten van Heemskerkstraat. Kad. Sec tie G. No. 1169; en dai op den veertienden dag na heden, zijnde 18 October e.k., eai wel des namiddags ten 1 ure, op het Raadhuis der gemeente de gelegen heid zal worden gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten dezer inrichtingen in te brengen. Haarlem. 4 October 1904. Burgemeester en Wethouiers v. or- noemd. BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER Stoomvaartberichten. Het stoomschip Ambon, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 3 Oc tober van La Pallice. Het stoomschip Kediri, van Rotter dam naar Java, arriveerde 4 October te Havre. Het stoomschip Amsteldijk, van de N. A. S. M„ van Rotterdam naar Newport News, passeerde 4 October, des nam. 12 uur 10 min., Wight. Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, arriveerde heden te Marseille en zette de reis voort. Het stoomschip Salak. van Rotter dam naar Java, vertrok 4 October van Colombo. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam, der N. A. S. M.. arriveerde 3 October des middags van Rotter dam te New-York door bemiddeling; van de firma VAN VLOTKN DE VRIES Gieter. Heden. D4. i Oct. Wd. 5 Oct. middsnk. openingak. Cert Intern. Landsijndioaat.52'/j A and Koninkl. Petroleum495>/j 494 Moeara En hu117 Romatra Palembang Cert Preferente Peruvian Corp 31'/g 31u/i« Cm Atchison Topeka82®/,82«/w Denver Rio Grande^"/si 29Ve Brie.32»/, 33»/n K. C. 8onthern24U/ie 24' Pref. do46"/if 46 Cm Missouri Kansas Lexas... 25 25</u New-York Ontario Western 34ö/a 3*j/4 Norfolk en Western71»/8 71*/® Southern Pacific57*/a 581/j Southern Rails3333 Union Pacific103»/u 104»/® Wabash21i/« Pref. do Om Steel Corporation19"/« 19®/8 Rock Island29Vie 29»/i# 2e pref. Mexican National.... 21s/* New Orleans10"/»10W/M 4% Conv Union bonds103*7/8,1041/* Om Car en Tonndry24'/« 24'/P M. Er ligt een brief voor U. Haarlem'! Dagblad. GEVRAAGD bij nog jeugdige kinde ren. Zij moet volkomen op ae hoogte zijn van alle werkzaamheden aan deze betrekking verbonden en boven dien netjes, eenvoudig en beschaafd. Loon 100 tot 150 gulden. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder letter K. a. d. Boekh. J. SCHIP PER, Jansstraat 14. Mevr. P. W. PEEREBOOM, Kruis weg 61, vraagt een net van 's morgens 7 uur tot 'a avond» 8 uur. Zich aan te melden 's avonds van 8—9 uur.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3