Geldersche Worst. W. Th. PIELAGE, SAN GUINOSE J. H. MAARTENSE TAFELZILVER en met zilver gemonteerd KRISTAL. Atelier voor Reparation H Bngées Ia ara G. KRANENBURG ZOON. H, C, VAN MEEUWEN, Zijlsingel 6 TORFIT-URIN OIRS. E. NOACK, Hofleverancier, Groningen. Lange Veerstraat 17. De Prix du Comte Kalman-Hu- nyady, voor Oostenrijksche paarden ■van 4 tot 6 jaar, gedoteerd met 25.000 Kr., was het groote nummer op den tweeden dag, Zondag 25 Septem ber. Tutti, de uitmuntende dochter van Prince Warwick, van Mr. Dollar, won dezen mooien prijs, de 3270 M. afleggende in een K.M. tijd van 1 min. 291/5 sec. Argonaut (3330 M.), de bewonderingswaardige hengst uit de Stoeterij Wola, was favoriet, doch kon niets beter doen dan de vierde plaats innemenzijn stalgenoot Ama Z (3300 M.), verdedigde de kleuren van zijn eigenaar beter, door na een heftig duel met Tutti (die 30 meter van hem kreeg) in hare onmiddelijke nabijheid de tweede plaats in te ne men. Antonia (3270 M.) van de Stoe terij Wienerwald, was derde. Arr. Rechtbank (Vervolg der zitting van Donderdag 6 October 1904). Na de pauze kwamen nog de na volgende zaken aan de orde De gevolgen van een veJcht- partjjv A. Veenings en P. H. Roosloot had den in een bierhuis te Haarlem twist gekregen. Veenings had bij deze ge legenheid zijn tegenstander met een bijl op het hoofd geslagen. Voor deze mishandeling had hij zich nu heden voor de rechtbank te verantwoorden. Dé beklaagde bekende den slag met den bijl te hebben toegebracht, en zeide onder den invloed van ster ken drank verkeerd te hebben. Wegens mishandeling vroeg het O. M. een geldboete van 25 gulden, te vervangen door tien dagen hech tenis. Het O. M. nam in aanmerking dat de mishandelde zich met een zaak bemoeide, die hem niet aanging, waardoor de twist en de mishandeling- was ontstaanvoorts, dat Veenings nog nimmer veroordeeld is gewor den, alsmede zijn gunstige houding ter terechtzitting. Verzet tegen de politie. C. de Graaf, een 41-jarige arbeider te Beverwijk, had op 20 Augustus in kennenlijken staat van dronkenschap verkeerende, op den openbaren weg te Beverwijk dei omstanders lastig gevallen. De veldwachter V. Hoorus ad hem hiervoor willen arresteeren. Hiertegen had de beklaagde zich ech ter met geweld verzet door kracht dadig te rukken en te trekken en om zich heen te schoppen en te slaan. Bij deze arrestatie had De Graaf tevens eenige beleedigende woorden geuit tegen den burgemeester der gé-j meente "Beverwijk. De beklaagde zeide van de weder- spannigheid en de beleediging zich! niets tl herinneren, aangezien hij in zeer beschonken toestand verkeerde. Het O. M. vroeg wegens weder- spannigheid en beleediging een ge vangenisstraf van zes weken, in aan merking nemende de ongunstige repu tatie van den beklaagde, die reeds meer veroordeeld is. Beleediging. Het O. M. eischte 14 dagen gevan genisstraf tegen W. Akersloot, we gens eenvoudige beleediging, aange daan aan den ambtenaar van politie in de rechtmatige uitoefening zijner bediening. Ook de koopman J. Wijkhuizen had zich schuldig gemaakt aan beleedi ging. Hij had op 18 Augustus in de Rozestraat te Haarlem eenige belee digende woorden geuit tegen den adjunct-inspecteur van politie J. H. v. d. Broeke. Do beklaagde ontkende de beleedi- gendè woorden gesproken te hebben. Het O. M. vroeg een veroordeeling van vier dagen gevangenisstraf. Mishandeling. A. ITenneman, koster te Heemskerk, had zich te verantwoorden voor mis handeling. Hij had op 17 Juni den timmermansknecht J. Oudejans ge welddadig aangerepen ön in het aan gezicht geslagen. De beklaagde gaf als reden op, dat Oudejans zijn zoontje had mishan deld. Eisch 10 boete of 10 dagen hech tenis. Bedelarij. J. M. v. Weegh had zich op 19 Augustus schuldig gemaakt aan be delarij. Het O. M. eischte 12 dagen hech tenis en opzending naar een Rijks werkinrichting gedurende den tijd van 5 maanden. Wijngaarden, Wed. H. Kok, H. Te- vanderen, Mevr. S. M. Ulrich, K. Valk, allen 's-GravenhageB. van Dorp, M. Jansen, Pierie, allen Haar lem Mevr. v. Doorn, Purmernd Bos Rotterdam G. Rieper, Rotterdam A. j v. Oostveen, UtrechtMevr. E. Weijers, Utrecht; J. Smit, Schoten;1 Mej. L. Kamper, Hazenbroekstraat No. 31??; Mej. L. Boersteeg, War moesstraat 47? BUITENLAND. Briev en O. Boissevain, DresdenT. v. Do- rotka, Genève; v. d. Wal. Lerwick; W. v. d. Berg, Londen; C. de Ha- Bocoff, Lucerne. Briefkaarten. F. Schulte, Berlijn; C. Höum, Brooklyn Willems, BrusselJ. Tim mer, Kevelaar J. v. Gateren, Londen; Mme. v. Starckenborg, Lucerne; Mej. G. Honibert, DuitschlandA. N. Bo gaard, Ned.-Indië. Gemengd Nieuws len allicht niet uitblijven zal men alle Italiaansche burgemeesters tot een vergadering oproepen om over de verder te nemen maatregelen te beraadslagen. Van andere zijde had men voorge steld de Italiaansche faculteit te Inns- briick te boycotten, doch men achtte eventueele studentenbotsingen een veel beter middel om de regeering te dwingen, dan parlementaire actie. EEN CONFLICT. Een zonderling internationaal con flict heeft in den Bosporus plaats ge had. De commandant van het Fran- sche stationsschip Vautour, de be kende schrijver Pierre Loti, maakte met eenige andere officieren en een paar vrienden een tochtje in een sloep van de Vautour. Daarbij kruis ten zij een stoombootje, waarop za ten kolonel Blacque-beigraaf Saave- dra, Spaansch gezantschapsraad Po- tin, van de Grieksche legatie en Achille Lorando, welbekend door de zaak Lorando-Tubini. Pierre Loti salueerde het gezel schap en zoo deden de mede inzitten den. Kolonel Blacque-bei groette te rug, maar geen der andere heeren. Aan boord van de Vautour terugge-j komen schreef Loti een briefje aani Blacquebei, waarin hij hem om een onderhoud verzocht. Zaterdagochtend kwam de kolonel aan boord van de Vautour. Loti vroeg hem de namen! zijner tochtgenooten van den vorigen' dag en bestempelde dezen vervolgens als lomperds. De kolonel bracht dezei gualificatie aan de drie belangheb-| benden over en het gevolg was, dat Loti al heel gauw drie stel getuigen aan boord had. Uit de daarop gevolgde besprekin gen bleek, dat graaf Saavedra verze- kerde, dat hij aan bakboord had ge-1 zeten en daardoor Loti aan stuur- boord niet had kunnen zienanders zou hij niets liever hebben gedaan dan den Fransehen zee-officier te groeten. Loti nam daarop zijn uit drukking terug en deze zaak was uit. J Met den Griek ging het niet zoo vlot. Maar deze heette ten slotte door bijziendheid de sloep van de Vautour niet te hebben gezien en zoo kwam ook deze moeilijkheid in orde. Maar 't mooiste is, dat de zaak nog niet werd geregeld tusschen Loti en Lo- rando, die nota bene Fransch onder daan is en te wiens behoeve de Fran- sche regeering indertijd de bekende, maritieme demonstratie voor Mityle-, ne heeft laten houden Maar eindelijk heeft ook deze zijn excuses aangeboden. DE LH AS SA-EXPEDITIE OP DEN TERUGWEG. Een te Londen ontvangen Reuter- telegram meldt aangaande den te rugtocht der Britsche Tibet-missie, dat deze gepaard gaat met buiten gewone ontberingen voor de deelne mers. Soms vriest het 20 graden, en velen lijden aan de z.g. bergziekte. Het is duidelijk zoo heet het in dit telegram dat de terugtocht geen dag te vroeg werd begonnen. Van het Britsche expeditie-korps, dat zich in twee afdeelingen heeft gesplitst, is de eerste colonne den Karo-pas reeds over; de andere zou den volgenden dag den overtocht volbrengen. Een tweede Reuter-telegram, dat Maandag 1.1. via Gyang-tse werd verzonden, bevestigt het eerste be richt. De ontberingen en de koude zijn zeer groot, maar tut dusver vie len geen verliezen aan menschen- levens te betreuren. Het wordt nu bevestigd, dat op het Britsch-Tibetaansche verdrag be- halve de onderteekening van den Da lai Lama ook die van den Chinee- schen Amban ontbreekt. EEN NIEUW GEWEER. De soldaten van de Vereenigde Sta ten krijgen een nieuw geweer. De loop is geheel met hout bedekt, waardoor de last, veroorzaakt door het heet-worden van den loop, wordt weggenomen. Het is ongeveer 7 centi meters korter dan het bestaande ge weer en weegt 3? kilo. Het projectiel heeft nog effect op een afstand van 4780 meters, en men kan met dit ge weer 28 schoten in de minuut doen. Een nadeel er van is, dat het uit 80 verschillende dealen bestaat, en het zal dan ook aan de soldaten verbo den worden, het uiteen te nemen. EEN POLITIEK PROCES. Maandag is te Petersburg het pro ces begonnen tegen de personen, die verleden jaar daar zijn gevangenge nomen, omdat zij in een steegje een geheime drukkerij hadden, waar re- j volutionaire proclamaties en brochu res werden gedrukt. De beschuldigden zijn een student aan de Petersburgsche universiteit, een leerling aan het Mijnbouwinsti- tuut, een van aan de Technische Zee- school, twee leerlingen van amïachts- scholen, een naaister, die tevens in de medicijnen studeerde, en de moe der van een der beklaagden, bij wie de drukkerij in huis was. Prins Mïrski heeft hier een schoone gelegenheid om van zijn verzoenende gezindheid jegens de revolutionairen blijk te geven. Posterijen. Lijst van de brieven en briefkaarten verzonden van Haarlem, als onbestel baar terug ontvangen in de 2e helft van September 1904. BINNENLAND. Brieven: J. v. d. Bijl, mevr. Drost, mevr. Hardenrood, D. Ilouweling, J. de Poel v. d. Meer, J. W. Witkamp, allen Am sterdam H. Bakels, Arnhem Huize Jagt, de Bilt; Anna Wesselink, Bloe- mendaalv. d. Pol, BredaC. Beste^ man, v. Genen, P. Meneva, D. Veld huizen, allen Den HaagN. Gra- vesandeR. J. v. d. Geest, J. do Haan, de Jager, J. Philippo, Famam. Timmerman, F. J. J. Verwers, allen Haarlem; No. 1444 bij de uitgevers, HaarlemMevr. Hulsebosch, Heem stede W. Verheyden, 's-Hertogen- boschJ. C. de Vries, HillegomP. Deith, Hilversum; Bromas. Purmer- end; Vrouw Schipper, Schoten; N. v. Laar, Tijntje; Mej. C. G. Kerkhoff, UtrechtJ. F. Siebrands, UtrechtJ. L. Plaat, Zaandam; G. Nagelkerk, Zeeland Mej. M. Trip, Gelderland H. Vlok. Zuid-Holland(Emmerik— Amsterdam) voor W. A. Frowein, Haarlem. Briefka rten: L. Appel, J. Beekhuis, Mej. M. v. Det, Mej. M. Dirks, P. de Haan, F. F. de Haan, F. W. Harmen, Wed. Hoek, Mej. C. Hofman, J. R. Jansen, C. H. Krechting. W. J. Paalman, J. J. Schmidt, II. Smid, Wiseman, Mej. A. Zwart, allen AmsterdamM. v. DE NATIONALITEITENSTRIJD. Tn Hongarije zoowel als in Oosten rijk duurt de strijd tusschen de ver schillende nationaliteiten onvermin derd voort. v Zoodra de Boheemsche Landdag bijeenkomt, zullen de Duitschers daar weder een hevige obstructie begin nen, terwijl de Tsjechen van hun ge woonte om de besprekingen in den Rijksdag onmogelijk te maken, voor eerst nog wel geen afstand zullen doen. Ook de Italianen laten zich gelden. Nauwelijks hebben zij de concessie gekregen, dat de Italiaansche colle ges aan de universiteit te Innsbrück tot een afzonderlijke instelling zijn gemaakt, of zij beramen middelen om meer te verkrijgen. Nu heeft deze concessie van v. Kör- ber ook alleen ten doel om geen Ita- h'aansche universiteit le Triëst, het centum der Italianen-agitatie, te hoe ven oprichten, en zoo is de teleur stelling der Italianen te verklaren. Er zal nu te Triëst 'n conferentie van Ita liaansche Rijksraadafgevaardigden en Italiaansche studenten (natuur lijk allen Oostenrijksche onderdanen) plaats vinden, waarin de verdere ac tie zal worden besproken. De bedoeling is, daar vast te stel len, dat de Italiaansche studenten zich in zoo groot mogelijken getale te Innsbrück zullen laten inschrijven. Voorts zullen eenige leden van de Italiaansche parlementaire club bij de inauguratie der Italiaansche af- deeling tegenwoordig zijn. Zoodra er dan ernstige botsingen plaats hebben tusschen Duitse he en Italiaansche studenten en die zul I EEN DRUK OFFICIEEL VERKEER. De Italiaansche minister-president Giolitti is van zijn reis naar Hamburg en naar Racconigi te Rome terugge- keerd. En in politieke kringen wekt het eenige verbazing, dat geen ver- gadering van den ministerraad is bijeengeroepen. De regeering schijnt dus niet voornemens, zoo zeggen de Romeinsche bladen, zich bezig te hou-1 den met het denkbeeld van Kamer-1 ontbinding, dat door parlementaire autoriteiten aan de orde is gesteld en niet meer kan worden voorbijge zien. Maar dit niet alleen wekt verwonde- ringook het drukke verkeer van ministers en gezanten met Duitsch- land. De gezant te Berlijn, graaf Lan- za, is reeds een paar malen heen en weer gereisd tusschen Rome, Racco-' nigi en Berlijn. En nadat Giolitti een langdurig onderhoud had gehad metj den minister van buiteniandsche za ken, Pissoni, vertrok deze onrniddel- j lijk naar Racconigi waar hij door den koning werd ontvangen, en van- daar naar Duitschland. Het geheele gamma van veronder stellingen over de bedoeling dier rei zen wordt weer geopperdhet hau- delsverdrag kan deze conferenties niet noodig maken, en de hernieuwing van bet Drievoudig Verbond is pas verle den jaar geschiedt. Er schiet dus slechts overöf de financieele toe stand van Italië, öf de oorlog in het Oosten. Men schijnt zelfs, nu het gerucht loopt dat de Japanners Chineezen| wapenen, te vreezen voor de moge -1 lijkheid, dat Frankrijk en Engeland in den Oost-Aziatischen strijd zullenl worden gemengd, en schrijft Duitsch- i land en Italië plannen toe, om dit te verhoeden. Heel waarschijnlijk klinkt het niet. Maar nu de juiste beteeke-1 nis van het drukke verkeer tusschen' Duitschland en Italië niet bekend is, is er voor de gelegenheid om gissin gen te maken vrij spel. EEN MOP. Eenige nieuwsgierigen hebben ko ning Leopold van België, tijdens zijn laatste reis op de Noordzee een poets gespeeld. Toen het koninklijk jacht bij Por- grund lag, konden eenige bewonei\s van die plaats de lust niet weerstaan den koning van aangezicht tot aan gezicht te zien en zij sloten een wed denschap met eenige andere Porgrun- ders, dat het hun ook gelukken zou. Do nieuwsgierigen namen een sloep en voeren recht op het jacht aau. Vlak bij gekomen maakten zij schip breuk. De bemanning van het jacht ging, op bevel des konings, dadelijk aan het redden en bracht de schip breukelingen behouden aan boord van het jacht, waar zij hartelijk onthaald en door den koning zelf met hun red ding geluk gewenscht werden. Toen de koning later de ware toe dracht vernam? lachte hij hartelijk om de slimme Porgrunders. PRINSES LOUISE VAN COBURG EN DE KINEMATOGRAAF. In een specialiteiten-theater te Wee- nen wordt iederen avond, onder groo- ten bijval van het publiek, de gehee- ie schakingsgeschiedenis van prinses Louise van Coburg door de kinema tograaf vertoond. Men ziet op het doek den voorgevel van het hotel „Wettiner Hof" te EJ- ster. Rechts op den voorgrond loopt een schildwacht voortdurend heen en weer. Intusschen speelt zich op den achtergrond de ontvoering voor de verbaasde toeschouwers af. Mattachieh en Weitzer zetten met behulp van eenige getrouwen een lad der tegen het hotel aan, een venster van de eerste verdieping gaat open en de prinses klimt op de teenen naar beneden. Daarop ziet. men haar in de gereedstaande automobiel plaats ne men, Mattachieh en Weitzer volgen haar en het voertuig zet zich in be weging. De patrouille heeft echter gedruisch gehoord, zij tracht de vluchtenden te gen te houden, uit het „Wettiner Hof' komen menschön te voorschijn, doch zij kunnen de vluchtelingen, die een langen neus tegen hen trekken, niet aanhouden. De automobiel verdwijnt en de voor stelling is afgeloopen. NIEUWE UITVINDING. De Deensche uitvinder Poulsen heeft, volgens een bericht uit Kopen hagen, een nieuwe ontdekking ge daan, waardoor het mogelijk zou worden, te telefoneeren zonder draad. EEN AFSCHUWELIJKE VROUW. Te Hamburg is een proces begon nen, zooals er in dezen omvang slechts zelden een voor een Duitsche rechtbank gediend heeft. Op de bank der beschuldigden zit Elisabeth Wiese geb. Berkefeld, een vrouw van 45 jaar, die vroeger het beroep van vroedvrouw heeft uitgeoefend, be klaagd van vijfvoudigen moord, het vergiftigen van haren echtgenoot, herhaalde pogingen tot moord, het koppelen van hare eigen dochter, van meineed en verleiding tot meineed en ten slotte nog van het plegen van ernstige valschheid ineen authentieke akte. Vrouw Wiese had al een bewogen verleden achter den rug, toen zij ongeveer 5 jaar geleden uit Hannover te Hamburg kwam en hier in vereeniging met haren man en hare dochter Paula Berkefeld in de Wilhelminenstrasse een mooie woning betrok, welke een zeer hooge huur deed. Daar vestigde zij zich als „kinderverpleegster". Zij adverteerde daartoe in couranten binnen en bui ten de stad op in het oog loopende wijze, om arme dienstmeisjes en an dere vrouwen die zich van de zorg voor kinderen wilden ontslaan, te beloven dat zij hunne kinderen, tegen betaling van een som golds in eens, zou aannemen. Zij kreeg een grooten toeloop niet al leen uit de mindere klassen, maar ook van dames van den hoogsten stand. Zoo nam zij o.a. een kind aan van een dame uit de beau monue van Hannover tegen een som van 4000 mark, terwijl tegelijkertijd de vroed vrouw die als tusschenpersoon dienst deed, een belooning van 1000 mark kreeg. Ook minder gegoede klanten wist de beschuldigde heel wat' geld afhandig te maken. Toen de man van vrouw Wiese vond dat zij het te bont ging maken, moet zij hem met vergif uit den weg geruimd en zich tegelijkertijd in het bezit gesteld hebben van de op hem gesloten levensverzekering, waarom zij zich in de eerste plaats wegens het vermoorden van haren echtgenoot te verantwoorden heeft. In de tweede plaats wordt zij beschuldigd van het verinoorden van vijf kinderen. Zij heeft namelijk, ofschoon zij aan alle hare klanten een uitstekende verple ging van de „aangenomen" kinderen beloofde, in werkelijkheid ernstige misdrijven met deze wichten ge pleegd. De mooiste werden gebruikt, om dienst te doen als ondergescho ven kinderen en voor nog veel misda diger doeleinden, waarbij zij betrek kingen aanknoopte tot in Frankrijk en Amerika toe, het andere gedeelte verkwanselde zij aan zoogenaamde „engelmaaksters" de kinderen die zij daarna nog overhad, 'vergiftigde zij eenvoudig met morphine, wierp ze daarna in de Elbe of verbrandde ze in haar fornuis. Onder deze laat ste bevond zich ook haar eigen klein zoon, de kleine Peter Berkefeld. De buren van de beklaagde hadden herhaaldelijk bemerkt, dat er af en toe buitengewoon zwaar ge stookt werd in de keuken en zich daarna een ondragelijke stank ver spreidde. Maar niemand verdiepte zich in de oorzaak daarvan. Pas het vinden van overblijfselen van beende ren leverde de onweerlegbare bewij zen van bare schuld. Naar andere kinderlijkjes, welke de beschuldigde in zakken naaide en later in de rivier wierp, hebben dui kers intusschen vergeefs gezocht. Men heeft dus voor deze misdrijven geen bewijzen. In hoever de dochter van de beklaagde medeplichtig is, is nog niet uitgemaakt, evenmin of de hooggeplaatste personen welke vrouw Wiese beschuldigt van medeplichtig heid, in de zaak betrokken zullen worden. De instructie is op dit punt nog niet afgeloopen. Misschien ver spreidt de behandeling van het af schuwelijke proces er wel eenig licht over. 56 Groote Houtstraat 56 Steeds voorradig: Ruime keuzo I» de nieuwste modellen Vraagt uwen Apotheker Het bestwerkead ea onschadelijk Laxeermiddel groote flacon 1.— aat gebruik kleine flacon f 0.30 ook direct Mn one adres te bekomen. Flraa VAN TUBER8E! - Srasti Mstrist 141 - Apotlieik IIAAHLKJIALK3IMR. Prljgnoteering vanaf x October Dagelijks versche Roomboter per 5 ons 75 ct. Zoete Roomkaas per 5 ons 45 ct. Leidsche Kaas per 5 ons 40 ct. Slagroom per Liter 100 et. Kookroom per Liter 70 ct. Verduurzaamde Koffieroom per fleschje 30 ct. Volle zoete melk per Liter 9 ct. Geroomde melk per Liter 4 ct. Room karnemelk per Liter 4 ct. Ziektekiemvrije volle melk p. fl. 10 ct._ Onder dagelijksche contróle van den Heer VAN RIJN, Kruisstraat. Aanbevelend, GEO. RAAMGRAOHT 27. T .TlXPQhelpen zeker Verkrijgbaar o.a. b(j de H. H. Drogisten D. VEEN Co., J. t. GULIK en J. J. GÖPPINGER. Hoofdvertegenwoordiger W. WIND Jzn., Amersfoort. AGENTUREN IN BOUWMATERIALEN. Vertegenwoordiger voor Haarlem en Omstreken der Deze blijven zonder waterspoeling steeds reuke loos. Prospectussen, getuigschriften en prijsop gaven op aanvrage kosteloos te verkrijgen. VERZEKERD. Het beroemde Engelsche renpaard Pretty Polly van majoor E. Loder, dat naar Parijs vertrekt om Zondag deel te nemen aan den Prix du Con- seil Municipal, is in verbaad hierme de tegen ongelukken verzekerd voor 1 millioen francs. Dit paard is favo riet en staat 5 .2 genoteerd, het draagt' 57£ K.G. en zal gereden worden door den Amerikaanschen jockey D. Ma- her; W. Lane, die de merrie altijd ge reden heeft, is door een ernstig onge luk verhinderd. De andere Engelsche concurrenten zijn Zinfandel en Ypsilantide eerste wordt gereden door Mornington Can non. Het topweight wordt gedragen door Caïus (64 K.G.) van Edmond Blanc. Heden ontving ik de eerste zending GELDERSCHE ROOKWORST, «eheel va« Varkengvleesch gemaakt, zonder bijvoeging van kleursel, meel of andere minder goede eigenschappen is zij de fijnste Worst die te verkrijgen is. TELEFOOM 272. TELEFOON 272. r Jarenlang leed ik eiken winter aan influënza de laatste anderhalf jaar had ik voortdurend met bin- nenkoorts te kampenik heb daartegen vele middelen gebruikt, maar niets mocht baten. Ik was niet meer in staat mijn werk te doentweemalen per dag had ik ge regeld koorts, en bet gevolg was ten slotte een erge zenuwzwakte. Op dringend aanraden van een vriend, die baar ook met succes gebruikt bad, heb ik toen een flesch Sanguinose gekocht; en, waarlijk, na zes of zeven dagen begon de koorts al te minderen. Ik ging dus met de Sanguinose voort, en ik kan U nu met blijdschap melden dat, na bet gebruik van zes flesscben, ik al mijn arbeid weer goed verrichten kan. Ik gevoel mij frisch en opge wekt, als voorheen. Ik heb mij voorgenomen nog eenigen tijd met bet gebruik te blijven doorgaan; en raad alle zenuwlijders sterk aan de Sanguinose te gebruikenzij zullen er zeker baat bij vinden. Ik heb nog nooit zulk een heerlijk middel gebruikt. J. ZWEMSTRA, Hazerswoude. Mr. Kuiper. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende^ Dan duurt een flacon tien dagen, en kost U de behandeling slechts 127a of 15 cents per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Prijs per flacou f 1.50, 6 fl. f 8.12 fl. 15. Te Haarlem verkrijgbaar bij J. J. GöPPINGER, Gr. Houtstr. J. VAN GULIK, ZijlstraatK. VAN EDEN, SpaarneJ. GRIE- VER, Kampersingel. W. van Dam, Fabrikant, Den Haag.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6