Haarlem's Dagblad NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Vraag en Aanbod Een Kwartje per plaatsing Twee Kwartjes te zamen Grootte der Adv. hoogstens zes regels 22e Jaargang. No. 6527 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 10 OCTOBER 1904 C HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37% de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. plaatst dagelijks Advertentïèn van (geen Winkel-Annonces) voor DRIEMAAL, mits binnen een Weekvoor Betaling ct Contant IN IIAARLEM's DAGBLAD zijn Advertentiën DOELTREFFENI ONZE ANNONCES WORDEN OPGEMERKT. Haarlemsche Handelsvereeniging Goedgek. bij Kon. Besl. van 12 Nov. 1899. De Haarlemsche Handelsvereeni ging hier ter stede, opgericht 10 Mei i&tó, heeft in den loop van den tijd wel haar recht van bestaan bewe&en.1 In zeer vele gevallen, zaken van ver-1 schillenden aard betreffende, is zij op- getreden en dikwijls met groot sue- cès. J ammer echter, dat men alge- meen niet meer blijk geeft, dit te waardeeren, door als lid der vereeni- ging toe te treden. Er zijn wel meer dan 600 leden, maar dat is niet vol doende. Elk handelaar, neringdoende. ja, zelfs particulieren, moesten lid worden om tenminste te laten gevoe len, dat meiT het werk op prijsstelt,' dat de Haarlemsche Handelsvereeni ging steeds opneemt, als doende, wat hare hand vindt om te doen. De voordeelen, die de Vereeniging buiten hare bemoeiiugeD van verschil lenden aard haren leden aanbiedt, zijn zeer vele en zeer groote tegenover de geringe, jaarlijksche contributie, van f 3.50, die gevraagd wordt. De Haarlemsche Handelsvereeni ging bemoeit zich in de eerste plaats er mede, de belangen van hare leden te bevorderen door onwillige betalers voor hen tot betaling aan te manen, en iniormatiën voor hen in te winnen. Bovendien hebben de leden het recht het hun gratis te verstrekken advies van de rechtsgeleerde adviseurs der Vereeniging te vragen die ook in proceduren en faillissementen gratis voor hen optreden, natuurlijk alleen voor zaken, betreffende den handel en het bedrijf der leden. Rechtsgeleerde adviseurs der Ver eeniging zijn de heeren Mrs. Th. de Haan llugenholtz en H. Ph. de Kan- ter, Spaarne 24, alhier. Het bureau der Vereeniging is ge vestigd Lange Begijnestraat 22. Voor incasso's door bemiddeling der Vereeniging wordt een vast recht van 5pCt. der vordering berekend. Bovendien moet 10 ct. voor port steeds worden bijgevoegd, bij inzending van vorderingen door bemiddeling dei- advocaten te innen. De kosten van informatiën naar buiten de stad woonachtige personen bedragen 60 cts. per informatie plus 5 cts. porto-vergoeding. Informatiën naar binnen de stad wonende perso nen worden gratis verstrekt. Pretentiën op buiten de stad wo nende personen worden niet behan deld, wanneer niet 10 ct. voor porto vergoeding is toegevoegd. Ruim 1748 informatiën en rechts kundige adviezen werden in het af- geloopen jaar gegeven. In Maart en April zijn 59 vorderin gen tot een bedrag van 1805.90 be taald, 10 vorderingen worden afbe taald, 16 vorderingen zijn uitgesteld. Volgens art. 7 dient het geheim der lijsten van wanbetalers ongeschonden bewaard te blijven. Alle brieven, aanvragen, reclames, of wat dan ook, moeten worden g&- adresseerd aan het bureau, dat ge opend is dagelijks van 's morgens 9 tot 1 uur, en 's namiddags van 2 tot 4 uur. waar dan ook verdere inlich tingen zijn te bekomen. Men wordt geraden alvorens te le veren aan Mevrouw Schoo, Duven- voordestraat 62, C. M. Perquin, Ba- kenessergracht 34, F. M. Diesbergen, barbier, vroeger te Amersfoort wonen de, nu Paul Krugerstraat 12, C. de Jongh, leeraar Wiskunde, voorheen Ripperdaparlc 2 te Haarlem, nu te Zandvoort, zich om inlichtingen te vervoegen aan het Bureau. HET BESTUUR. SPORTPRAATJE. Bespreking van de Zondag j.l. gespeelde wedstrijden voor den Nederlandschen Voetbal- Bond. Stand van de Wes telijke eerste klasse competi tie. Aankondiging van de wedstrijden voor Zondag. Prachtig weder begunstigde Zon dag wdderom de voetbalwedstrijden, zoodat geen enkele behoefde uitge steld te worden. Wederom kwamen alle twaalf clubs, ingedeeld bij de- Westelijke eerste klasse competitie, in het vuur. Haarlem speelde dien dag op haar terrein aan den Schotërweg ten aan- schoüwe van een talrijk publiek haar thuiswedstrijd tegen Rapiditas van Rotterdam. Hetzelfde kleine Haarlem, dat op 25 September voor Hercules met 19 het onderspit moest delven, deed wonderen, nu was het plotse ling groot Haarldm geworden, dat Rapiditas sloeg met niet minder dan 12-0. Het spel van de Roodbroeken was prachtig, het centerspel enorm, voor al tusschen Bos en v. d. Berg. Het elftal der Haarlemmers sloot als een bus, de middenlinie, waarin Van Sty- rum wonderen deed, en de achterhoe de, waarin Stol als gewoonlijk de ster was, voedden de voorhoede uitstekend en hielden het leder verre van de Haarlemsche goal, zoodat de doel ver dediger Utermark zeer weinig to doen had, doch wat hij doen moest, deed hij naar behooren. Als Haarlem zoo blijft spelen als Zondag, dan behoeft het niet bevreesd te zijn uit de eerste klasse competitie te dwalen, want dan behoort zij zeer zeker niet meer onder de zwakkere clubs, maar is voor allen edn geduchte concurrent. H. F. C. bracht Zondag een bezoek aan de oud-kampioenen. H. V. V. in 's-Gravenhagc. Deze laatste waren ui uitstekende conditie en hadden een zeer sterk elftal te velde gebracht veel sterker dan dat, dat den vorigen keer met Quick gelijk speelde. Zii wa ren de II. F. C.'ers dan ook den baas en zegevierden met 31. Dit is de eerste nederlaag, die H. F. C. in dit seizoen lijdt, laten wij hopen, dat dit ook de laatste zal zijn. In Rotterdam werd de wedstrij 1 Sparta.lieren Ids gespeeld: Deze ont moeting had oen zeer verrassenden uitslag. Hercules, die van Haarlem won met 9—1, verloor van Spat die voor li. F. C. moest bukken, mei 15, met 1 —3. Sparta had in deze; wedstrijd evenwel veel geluk: haar vielen twee strafschoppen ten deel, die beide een doelpunt tongcvolge hadden. De nieuw gepromoveerde eerste klasse club D. F. C.. die op 25 Sep tember van Velocitas won, ging Zon dag wederom voort op liet pad der triomphen, door II. B. S. op eigen terrein te verslaan met 32. Dit was een zeer spannende wedstrijd, waar in beide partijen volkomen tegen elk ander opgewassen waren, zoodat een gelijk snel een betere verhouding was geweest. Quick, dat op 25 September i H. V. V. gelijk speelde, moest Zon dag het onderspit delven voor Ajax in Leiden met 45, terwijl Velocitas in Breda op R. A. P. zich wreekte over de nederlaag tegen D. F. C. ge leden. Zij won van de Amsterdam mers met 71. Alle twaalf clubs, die uitkomen ia de Westelijke eerste klasse competi tie, heben dus nu reeds twee wed strijden gespeeld. Nog ongeslagen zijn de beide clubs D. F. C. en Ajax. Eén verloren en één gewonnen heb ben H. V. V.. Hercules, H. F. C.. Ve locitas, Haarlem. II. B. S., Sparta. Beide verloren hebben Quick, R. A. P. en Rapiditas. Voor de Oostelijke edrste klasse competitie speelden Zondag Vitesse en Wilhelm in a, welke wedstrijd werd gewonnen door Vitesse met 64. De ontmoeting jöluick— G. V. C. eindigde in een zegepraal van Quick met 5—0. Voor Zondag staan er wederom een groot aantal eerstel klasse wedstrij den op het programma van den Ne derlandschen Voetbal-Bond. I-I. F. C. krijgt op haar terrein aan. de Spanjaardslaan Ajax uit Leiden te gast, welke wedstrijd spannend be loofd te worden en zeer zeker een groot aantal voetballiefhebbers zal lokken. Haarlem gaat dien dag naar Rot terdam, om daar het strijdperk te treden met Sparta. Zouden de Rood broeken kans zien om ook deze Rot- terdamsche club, evenals Rapiditas, klop te geven? Wij wilen het hopen en liet beste er van verwachten. Voorts zijn nog de volgende ont moetingen aangekondigd Te UtrechtHercules tegen II. V. V. Te 's-Gravenhage Quick tegen Ve locitas. e Amsterdam R. A. P. tegen I-I. B. S. Tö DordrechtD. F. C. tegen Ra piditas. Voor de Oostelijke eerste klasse competitie spelen Zondag Te DeventerUtile Dulci tegen Quick. Te -WageningenG. V. C. tegen Vitesse. Te 's-HertogenboschWillïelmina tegen Prinses Willïelmina. Er is Zondag dus wederom veel op het voetbalgebied te doen, en als het weder medewerkt, zal het ongetwij feld een genotvolle dag zijn, zoowel voor de voetballers als voor de toe schouwers. AMATEUR. Stadsnieuws De Kamer v. Arb. v. d. Druk- k e r s b e d r ij v e n vergaderde Don derdagavond. Op voorstel van een der leden werd besloten aan den minister een 12 ex. van het wetsont werp-arbeidscontract aan te vragen om dit in nadere behandeling te kun nen nemen. Van een gezel uitVelsen was een verzoek om tusschenkomst ingekomen in een geschil, gerezen tusschen hem en eene firma te Be verwijk. De Kamer besloot, gelet op art. 23 der.wet, aan dit verzoek te voldoen en benoemde een verzoe- ningsraad. Een reeds vroeger genomen besluit om zooveel mogelijk publiciteit aan het in eene Kamervergadering behan delde te geven, zal beter gehand haafd worden. Aan het verzoek der Kam. v. Arb. v. d. Drukkersbedrijven te 's-Graven- hage om inlichtingen over de loon regeling bij eene firma te dezer ste de zal worden voldaan. Tot secretaris werd met algemeene stemmen herkozen J. Gerritsz (adres Kenaupark 9). Ter goede uitvoering van het K. c. van 9 Juli 1901 (St.bl. 194) werd be sloten de medewerking der werkge vers in te roepen. Nog altijd was bij de Kamer aan hangig een verzoek om eene loon regeling te ontwerpen voor de boek bindersgezellen in deze gemeente. Dit verzoek was ingediend door de afd. der Ned. Boekb. Gezell. Bond. Be sloten werd de boekbinderspatroons tot eene conferentie met de Kamer uit ie noodigen om deze zaak nader te bespreken. D e a. s. 1 o t in g. De afdeeling Haarlem van do Ni derl. Vereeniging tut Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken zendt i een strooibiljet, dat zij onder de ln- telingen wil verspreiden. In dit biljet wordt gewaarschuwd tegen het gebruik van sterken drank en er op gewezen, hoe de lotelingen zich kunnen verlagen, door zich dron ken te drinken. ,,Daar gaan ze, alles vergeten schij nende, wat eer en plicht gebieden, daar gaan ze, zich aanstellende op stootende wijze en medelijden opweii kend door hun geheelc houding, waarin geen spoor van waarachtige flinkheid meer over is. Daar gaan ze allereerst zichzelven blootstellende aan al de gevaren, die een niet-nuch- ter mensch te duchten heeft, daar blijven ze in den roes dóórgaan, ver getende, dat er thuis in spanning o] ben gewacht wordt. Vergetend, da) straks de vreugde van een hoog nommer zal worden weggenomen door een misschien voor 't eerst dron ken zoon, vergetend, dat het verdriet van 't „aangeloot" zijn nog vermeer derd wordt door den toestand, waar in de jonge man thuis komt. I Of misschien niet eens thuiskomt 50-Jarig jubileum van den heer H. J. Overbeek als onderwijzer. De beide Doopsgezinde Scholen vie ren feest, terecht een „zeldzaam feest". Immers het is den lieer H. J. Overbeek gegund vijftig jaren achter een liet onderwijs te dienen aan de Beurs-Overzicht. 30 Sept.—7 Oct. 1904. Hot was wederom de Amerikaan- sche Spoorwegmarkt, waaraan in de afgcloopen week ter Beurze de mees te aandacht werd gewijd. De aanvankelijk goede houding der New-Yorksche Beurs, waar de omzet ten meermalen ruim een mïllioeu Shares per dag bedroegen, werd hier nu Eerste Doopsgezinde school en ge- en het waren voornamelijk geven de aangename persoonlijkheid i1 nl0lï e'1 Steel Shares, weike op de van „Meester Overbeek" is het niet te') f. \00^e koersen sterk door ons pu verwonderen, dat honderden zijner oud- en tegenwoordige leerlingen aan gevoerd door de Commissie over de Scholen der Doopsgezinde Gemeente zich hebben opgemaakt om den waar- digen leermeester op zijn gouden feest hulde te brengen. ^De heer H. J. Overbeek werd den 15en April 1833 alhier geboren en be zocht na de lagere school verlaten te hebben de indertijd vermaarde „Fran. sche School" van W. B. Mulder, ge vestigd in de Schagchelstraat, ter plaatse, waar nu wonen de heeren Glaser en Poppink. Ook liet huis naast laatstgenoemde maakte een deel dier toen grootsche inrichting voor onder wijs uit. Na ook hier met vrucht het onder wijs gevolgd te hebben werd de jubi laris als kweekeling geplaatst aan de ..Kweekschool voor Schoolonderwij zers", die destijds onder directie van Vader Prinsen" stond. Deze Kweek school verliet de heer Overbeek, voor zien van zijn .,3en rang", die hem een betrekking als onderwijzer bezorgde* te Veisen. Kort daarop, 9 October 1854, te Haarlem tot onderwijzer aan de Doopsgezinde School benoemd, aan vaardde bij op dien datum zijne be trekking, die hij thans 50 jaar, waar van bijna 25 jaar als Hoofd der school, met eere vervuld heeft. Nu tien jaar geleden, in '94, mocht bliek werden gekcclit. De daling in katoen, gunstige oogstberichten uit het Westen en goe de verwachtingen omtrent eene nieu we periode van vooruitgang voor de Steel Corporation waren in hoofd zaak aanleiding van deze vaste st-ui- niing. De minder gunstige New-York- sclie Bankstaat vermocht hierin geen verandering te brengen. Meer aan dacht werd geschonken aan de gelijk tijdig rondgestrooide geruchten om trent eene conversie der Pref. Steels in 5 Obligatiénde verkregen con trole van de Roch Island over de Chi cago Alton liet samengaan van de Morgaii Harriman-groepen. Hoewel de bevestiging dezer geruch ten uitbleef, zette het publiek in na volging van Londen, zijne aankoo- pen voort, waardoor de koersen ver der verbeterden. Midden in de week maakte de wil lige sterinning plotseling plaats voor eene algemeene gedruktheid. De on gunstige ontvangst-opgave van de Car Sonndry, liet aftreden van den President der Rock Island Cy. en vooral het uitblijven van de beves tiging der bovengenoemde geruch ten wai'cn het sein tot aanzienlijke verkoopen, zoodat het behaalde avans spoedig verdwenen was en in som mige gevallen zelfs plaats maakte voor meerderen of minderen achter uitgang. Onderstaand staatje geeft, een over- CHR. BISSCHOP, üe Nederlandsche Schilderschool is door het vrij plotselinge overlijden van Christoffel Bisschop, waarvan wij melding maakten, in rouw gedompeld. Bisschop behoorde een reeks van ja ren tot hare beste volgelingen. lli| was een schilder van groote beteeke- his, een colorist bij uitnemendheid, die zijn figuren en stillevens zeer ge lukkig wist te doen samengaan. Bisschop zag zich dan ook op on derscheidene tentoonstellingen in bui tenland en binnenland met goud be kroond en vele museums bevatten meesterwerken van zijn penseel. Fries van geboorte trok hij als jon geling van 18 jaren naar Delft, waar hij zich onder leiding stelde van Schmidt, die destijds (in 1846) liet top punt van zijn roem had bereikt. Later behoorde Bisschop tot de leer lingen van Iluib van Hove en in 1855 vestigde hij zich in Den Haag, om daar te gaan werken op het atelier van Le Comte e'n Ch. Gleijne, het vroegere leerlingen-atelier van Dela- rochc te Parijs. Van dien tijd af volgden do groote kunstwerken van de hand van Bis schop elkander op. Voornamelijk uit het schilderachtige van Ilinlopen putte hij zijn studies. Zijne figuren, portretten, binnenka mers en tafereel en uit het Friesche winterleven, hoofdzakelijk alle ont leend aan genoemd stedeke, met de mooie kleederdrachten, zijn vermaard. Bekend zijn vooralDe Naehtmaals- beker bij de oude Mennonieten, De zuster van de Bruid, Hinloper Binnen huis, Winter in Friesland en vele andere. de heer Overbeek. zijn 40-jarig feest j zicht van de aanzienlijke koers-fluc- herdenken. Nog ligt dit velen versch tuatiën. in het geheugen, terwijl hier wel her innerd mag worden aan de oprich-1 ting van bet „Doopsgezind Zang-Common Steel Shares kooi-" een gevolg van de feestelijkhe- j Preferente 72n4 den bij die gelegenheid. Dit nog i Cur and Foundry Shares Mi/, bloeiende koor, waarvan de heer.tehïspn .Tongeg «2i/. Overbeek nog steeds Eere-Voorzitter is. zal zich straks onder leiding van Meester's oud-leerling, den heer J. de Nobel, voorzeker niet onbetuigd la ten, den Jubilaris mede te huldigen. Zooals reeds herinnerd werd, is de heer O. tliafls Hoofd der Eerste Doopsgezinde School, welke betrek king hij sinds 1 Januari 1880 be kleedt. In het jaar '84 werd hij tevens onderwijzer aan de Rijks Normaal lessen en werkt ook in die betrekking nog mede aan de opleiding van zijne leerlingen tot nuttige leden der maat schappij. De heer Overbeek toonde zich tot voor eenige jaren terug bij herha ling bereid, zitting te nemen in he- i Topcca 'hic. Rock Island Denver Rio Common Jiric Common Gulf Preferente Gulf Missouri Shares Ontario Shares Southern Pacific Southern Rails Union paoilic 11104 1901 1904 29 Sept. 4 Oct. 6 Oct. ISO 20 137/p 24S23'/' 82/f 82"/» 29'/. 2 S-k 290/. 2SVs 331/* 33»/ia 24U/1C 25 245/s •16 46l/ï 46 24i/4 23 25Vu 36 "4 35 33 5G'3/ia 57 58l/i 33V» 331/, 3217.( 10P/. 103'/. 10is/g 82'/, 28/.o 29' h 31V» In de Staatsfondsenmarkt waren van de Euroneesclic soorten Russen, Portugeezen en Turken vast gestemd. Vooral eerstgenoemden waren zeer geanimeerd en verbeterden circa één procent. De 4 Serven, welke geregeld voor belegging uit de markt werden .cnomen, monteerden van 737/8 tot -< t: u.vii. sturen van vereemgingen. Zoo was ji 1,1, tenvijl aan c!e Bulgaarsclio Inj onderscheidene jaren Secretaris iceinngen mede eenige meerdere aan van de gewestelijke Vereeniging van 1 dacht werd geschonken, waardoor het Nederl. Onderwijzers Genoot- eene kleine koersveriiefiing tot stand schap en genoot meermalen de eer als kwam. afgevaardigde naar de algemeene ver gadering van dat. Genootschap gezon den te worden. Wegens zijne ver diensten voor zijne vakvereeniging benoemde de laatste algemeene ver gadering te Zutphcn hem op voorstel van het Hoofdbestuur tot Honorair lid. Thans bekleedt de jubilaris nog i ai[!' ?on., c liet Voorzitterschap van de geweste- lc 0 lijke sub-commissie voor het Onder steuningsfonds van het N. O. G. en dat van het Gezelschap van Hoofdon derwijzers in Haarlem en omstreken. Voorzeker zal den heer O. algemee ne deelneming te beurt vallen in de komende dagen. Zoo zal hem op Maandag 10 dezer c-en ontvangst Van onze Nationale Schuld verbe terden de Integralen van 79 5/1G tot 7915/16 en de drieën van 94-3/4 95 De belangstelling voor de Zuid- Amorikaansche Staatsfondsen bleef inhouden en vallen voor S Bra- 7' Minas Gerves, 5 Binnenland Mexico en 5 Cuba ver dere aanzienlijke verbcteringeu te vermelden. De speculatieve soorten in dez< afdeeling sluiten in reactie,op winst- nemingen en lagere koersen uit Lon den. De waarden der Peruvian Corpo- wachten in zijn school, uitgaande van ration maakten hierop eene uitzonde de Commissie over de scholen der Ver- ring. De vermeerdering der oiuvang- eenigde Doopsgezinde Gemeente. Des middags volgt een schoolfeest, hetgeen voorzeker een goede ge dachte dier Schoolcommissie ook gevierd zal worden door de leerlin gen der 2e. Doopsgezinde School. Op don eigenlijken herinneringsdag heeft des middags ten huize van den Jubilaris een receptie plaats, terwijl een Comité van oud-leerlingen na mens eenige honderden dier oud leerlingen des avonds hem wenschen te huldigen tijdens een feestelijke bij-„-i,.,, tvif, eenkoms, in de Sociëteit „Vereeni- I ffifeSsche'rckeX, 6 ging". Bij die gelegenheid zal het „Doopsgezind Zangkoor" zijne mede werking verleenen. over de maand September lokte eenige aankoopen uit, waardoor d< Commons nog 1 pCt. opkwamen ei tot 91/2 gevraagd bleven. Tabaksaandeelen waren aanvankc lijk zeer vast, vooral voor Serdang aandeelen. De fraaie tabaksprijzen doen omtrent de 'resultaten van het loopende boekjaar goedo verwacht! gen ontstaan. In de Petroleumhoef bicven de omzetten beperkt, aanvankelijk wa ren van de Indische soorten Konink- voor terwijl la ter Eniius meer gevraagd waren. De Russische soorten waren veron achtzaamd. Bibi Eybat van 58 achtzaamd. Bibi Eybat van oöi.n cot Het zal den heer Overbeek voorze-, 55 tcruggeloopen op locaal aanbod, ker een voldoening zijn te weten, hoe |l0,>te,de zich op 57 7.8 hij door zoovelen geëerd wordt. v. B. Aantal Baden. In het Douche-badhuis aan den Koudenhorn zijn in do afgeloopen week genomen 668 baden, in dat aan het Leidscheploin 733. Van de Mijnwaardon onderscheid den zich de aand. en obligatién der Ned.-Indische Mijnbouw-Mij. door een rijzing van respectievelijk 71/2 34 1. 2 tot 10 en 41 Prolongatie-rente ter Beurze teerde van 31./24 mot beperkte vraag. BLOC. Letteren en Kunst FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Amsterdam, 4 Oct. Ph. H. Jacobs, vroeger koopman in diamanten al daar. Rechter-comm. mr. II. M. Witsen; curator mr. J. Hingst. A. A. Nagelmann, handelsagent, aldaar. Rechter-commissaris en curtu tor als in het vorige faillissement. Utrecht, 30 September. De vennoot schap oiïder de firma H. Schaar Co. te Doorn, alsmede de indivudueele leden H. Schaar en J. C. Vreeswijk, timmerlieden en aannemers te Doorn. Rechter-commissaris mr. M. Cromme- lin; curator mr. dr. W. A. van Zijst. 's-Gravenhage, 4 October. F. R. J. Knetsch, broodbakker en winkelier te Voorhout. Rechter-commissaris mr. J. F. van der Lek de Clercq; curator jhr. mr. J. M. van Beyma te Noord wij k-Binnen. P. Th. Rademaker, koopman, al daar. Rechter-commissaris mr, C. W. Vollgraff; curator mr. C. J. Iluyser. Winschoten, 5 October. C. Buist, koopman in kruidenierswaren te Musselkanaal. Rechter-commissaris mr. J. A. Schaaff: curator A .Engels. Opgeheven: C. van Cooten, te Utrecht en het faillissement van J. J. Dammerman te Utrecht. F. van Sponzen, schoenmaker en schoenwinkelier te Monster. J. Bangma, slager te Nijmegen. Geëindigd: S. Beem. De Nederlandsche kunstbloemen- fabriek Max Peiser on Co., te Am sterdam. C. A. J. Koene Czn., te Tilburg. Th. Visser, vrachtrijder te Colijns- plaat. G. J. Willink, timmerman, te Boe- kelo (gemeente Lonneker). Vernietigd: G. J. Winterink, bakker, te Gies- beek, gemeente Angerlo. (St.Ct.) Officieele berichten KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 8 der Hinderwet Doen te weten, dat bij hunne be schikking van 6 October j.l. aan G. II. van Daalen vergunning is ver leend tot oprichting van eene kleeren- wasscherij en drogerij waarbij als beweegkracht een stoomketel met stoommachine van 7 paardekrachten zal worden gebezigd in het perceel aan de Brouwersvaart No. 50/52 Ivad. Sectie II No. 712. Haarlem, 7 October 1904. Burgem. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 9