Advertentiën. R.K. Dagmeisje Nette Dienstbode nooit onder de monsterrol is gegaan met de voeding. De Raad zal op een nader te be palen dag in deze zaak uitspraak doen. Sport en Wedstrijden Do'.-r den ..Amateur Wieier-Polo- Bondworden voor het poloseizoen 190-i 5. nationale competitie-wedstrij den uitgeschreven. Inschrijvingen worden vóór l"i No vember a.s. ingewacht bij den secre taris D. A. Dirkse Jr.: Wetering plantsoen 12. Amsterdam, die tevens alle inlichtingen verstrekt op de coni- petitie-wedstrijden betrekking hebben de. Bij de overige bestuursladen, de heer en A. H. Mohrman, voorzitter, L. J. Zegers Voeckens, vice-voorzitter, beiden te Amsterdam, C. Honig, pen ningmeester, te Zaandam, en W. Wis senburg Jr.,-Den Helder, zijn op aan vrage de spelregels verkrijgbaar en verstrekken zij gaarne alle eventueel gewenschte inlichtingen. V o e t b a 1 w e d s t r ij d. Zondag 16 October speelde de Wee- zen-voetbalvereeniging „Sparta" een match tegen B. V. V. „Kennemer- land II". Voor de rust was de stand 1—0. .Met time 7—1 in het voordeel van Sparta". ling van een punt van urgentie in een zitting met gesloten deuren. BEVERWIJK. In de Staatscourant van heden zijn opgenomen de Statuten van deNaam- looze Vennootschap „Maatschappij tot exploitatie van onroerende goede ren ,,Oud-Meeresteyn" te Beverwijk. Het doel dezer maatschappij, die voor den tijd van 25 jaar is aange gaan. is de verkrijging van roerende goederen, de exploitatie en de ver vreemding daarvan in den ruimsten zin van het woord. Het kapitaal der maatschappij is ƒ30,000, verdeeld in twee seriën, elk van ƒ15,000. verdeeld in aandeelen, elk groot ƒ1000. 12 Aandeelen zijn reeds geplaatst, terwijl de anderen moeten geplaatst zijn binnen 10 jaar na den dag waar op de vennootschap aanvangt. De maatschappij wordt bestuurd door een directeur, die onder toezicht van een raad van commissarissen staat, bestaande uit 1 tot 3 leden. Voor de eerste maal is benoemd als directeur de heer Arnhardt, en als commissaris de heer P. H. Majoor. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEEF Onder de landarbeiders te Haar lemmermeer heerscht sedert eenigen tijd een geest van ontevredenheid, die ontstaan is door het groot aantal werklieden, die uit Gelderland ei Noord-Brabant zijn gekomen, om d< landbouwers te helpen in 't rooien der bieten. Pogingen door de arbeiders bij de Vergadering van den Raad der ge- j landbouwers gedaan om die vreemde meent© Velsen op Dinsdag 18 Octo- j werkkrachten te verwijderen, zijn ber des v.m. te 10 uur. vruchteloos geweest. Voorz. Je heer C. J. Weerts. Afwe- Een demonstratie van een groot rriini -aantal arbeiders uit de omgeving zig de heer Van Vliet. Nieuw-Vennep en Abenes tegen een Nadat de notulen zijn gelezen en jgro(jfc landeigenaar aldaar, om eigen goedgekeurd, komt aan de orde het werkvolk in dienst te nemen, is daar voorstel om ontheffing te vragen van ;ook mislukt. Eene vergadering, die het geven van onderwijs in vrije en. Donderdag a.-. te Hoofddorp zal ge- orde-oefeningen op de lagere school houden worden, waarin al- onder tot de nieuwe schoollokalen ge reed zullen zijn (waarschijnlijk 1 Jan. j ioonen - zaj er wei njet toe leiden om 1906). idïen geest te verbeteren. Wordt besloten de ontheffing aan te vragen. Tot plaatsvervangende onderwij zers bij het herhalingsonderwijs wor den benoemd de heeren W. Renes en B. Lavoo. Op voorstel van B. en W. wordt den heer W. Steen, commies ter-ge meente-secretarie, pensioen verleend van ƒ000 wegens 50-jarigea dienst met ingang van 1 Jan. 1905. De heer Wüste spreekt een woord van waardeering en warmen dank uit aau het adres van den heer Steen, en verzoekt deze woorden aan den heer Steen over te brengen. Aan mej. de Jong—Meurs, verlos- j kundige te Velsen, wordt op voor- dracht van B. en W. weder een toe lage van 50 verleend. Door den heer H. Heslinga wordt ontheffing verzocht van de bepaling, opgenomen in het koopcontract van een gedeelte grond, inhoudende, dat een op bedoeld terrein te bouwen woning 3 M. van den dwarsweg en 4 M. van den Stationsweg moet ge bouwd worden. B. en W. stellen voor de ontheffing niet ie verleenen. Aldus wordt beslo ten. Een adres van J. J. Duyn, houden de bezwaren tegen zijn aanwijziging als pomper bij de brandspuit te Sant- NIEUW LUCHTSCHIP. Bij Londen is een proef genomen met het luchtschip van den Brazi liaan Alvarez die zijn landgenoot San to s-Durnont naar de kroon steekt. De machine is omhoog gegaan met dood gewicht, zooveel als een gewoon j mensch ongeveer weegt. Een vernuf tig aangebracht uurwerk moest de dalende bewegingen bewerkstelligen zoodra de hoogte van 1000 meter was bereikt. Alles schijnt uitstekend te zijn gegaan, de machine is zonder, eenige averij neergekomen in een ei en zal nu binnenkort met een luchtschipper opstijgen. AAN DE BODENSEE. Opgravingen worden gedaan aan tie j B.odensce, bij het dorp Bodman, opj een plaats, die al ruim 5000 jaar bo woond moet zijn geweest. Daar schijnt de vermoedelijk in de 10de eeuw verwoeste Keizerlijke burcht gestaan te hebben, waar Ka rei de Dikke de wonderlijke operatie mderging, die hem het leven kostte 1 :1e chirurg sneed, om hem van zijnj hoofdpijnen te genezen, een stuk uit zijn schedel en zette den patiënt toen op den kop, in de hoop, dat de pijnen r uit zouden vloeien. Tot nu too heeft men van deze burcht en de gebouwen, die er wel licht vroeger of later gestaan heb ben alleen een verward murenrom- mcllje gevonden. Letteren en Kunst Van zekeren L. Teeuw te Haarlem mermeer heeft men door insluiping ruim 200 gld. ontvreemd. Zonder dat het tot op heden gelukt is, de dader(s) te ontdekken. HOUTRIJK EN POLANEN. De najaarsveemarkten, ingesteld vanwege de alhier bestaande afdee- j ling- der Holl. Maatschappij van Landbouw zullen alhier gehouden worden op Dinsdagen 25 October en 8 November a. s. SANTPOORT. In een door Santpoort rijdende coupé, bespannen met twee paarden, zat eene dame met twee kinderen. Een der kleinen had er schik in het por tier te openen. maar viel er toen meteen uit op straat. Gelukkig kreeg het geen letsel, wel een wonder. ZANDVOORT. Donderdagavond a. s. zullen de le zingen in „Ons Huis" een aanvang nemen. Alsdan zal optreden de heer W. Klijnstra, zendeling, met het on derwerp „Onder de Kanibalen op Sumatra". De alhier gestrande botter „de jon ge Trijntje", E. H. 180, is vlot geko men en naar IJmuiden gesleept. De heeren M. van Raalte en J. E. van der Wielen hebben hun ontslag aangevraagd als redacteuren van het Vaderland te 's-Gravenhage, eerstge noemde met. ingang van heden, de heer Van der Wielen niet ingang van 1 November a. s. SARAH. Sarah Bernhardt heeft een spoor wegongelukje gehaddicht bij de Duitsche grens is door een schok een ruit in haar coupé gebroken en een scherfje sprong haar in het oog. Zij heeft dien avond onder veel pijn te. Aken gespeeld, maar moest daarna twee dagen in het donker zitten, zoo- dat een paar opvoeringen niet 'V or- gegaan zijn. Daaronder was eene te Bremen, waar men, om haar te ontvangen, aan den schouwburg Fransche vlag gen had bevestigd. Een Duitsch blad noemde dat een smakeloosheid Maandag hoopte Sarah te Berlijn te kunnen spelen. Tegen H. V. uit Haarlem, is proces poort wordt, daar het tot de compe- verbaal opgemaakt wegens het pogen tentie van B. en W'. behoort gesteld bemachtigen van konijnen in de dui in de handen van dit college tot af doening. B. en W. stellen voor de straat in het verlengde van de Kanaalstraat te IJmuiden te noemen Verlengde Ka naalstraat. Wordt besloten de straat te noemen Havenstraat. Omtrent een adres van W. F. Meijer te Velsen in zake den Schulp weg wordt besloten ditin handen van B. en W. te stellen ter afdoe ning. Ingevolge een verzoek van der, ge meente-veldwachter K. van Nieuwen- huize stellen B. en W. voor op het punt van huishuur meer gelijkheid te brengen in het salaris der veld wachters. B. en W. geven in overwe ging den veldwachters ƒ1.50 a ƒ2. zelf te laten betalen en het resteeren- de gedeelte (tot een maximum van ƒ1.50) door de gemeente te doen bij passen. De heer Vermeulen is het hier niet mee eens. Is het salaris niet voldoen de om een behoorlijke woning te hu ren, dan moet het salaris verbeterd worden. De heer Goedhart zegtde veld wachter is verplaatst van IJmuiden naar Santpoort. De huishuur wordt tuinder en het salaris blijft gelijk, zoodat spr. er niet voor is, om den veldwachter nu te Velsen een toe lage te geven. De heer Bus is het met B. en W. eens om gelijkheid te brengen op het punt van huishuur. De heer Vermeulen merkt nog op, dat de levensstandaard te Santpoort lager is, dan te IJmuiden. Na dupliek van den voorzitter wordt het voorstel van B. en W. aan genomen met 10 tegen 3 stemmen, nadat een amendement van den heer Vermeulen om het maximum voor IJmuiden te bepalen op ƒ156 en voor de andere gedeelten op ƒ130 was ver worpen. Een adres van F. H. Jansen, rijks veldwachter, brigadier-titulair te Santpoort om een vergoeding voor huishuur wordt aangehouden. Een verzoek van K. Wassenaar e.a. te IJmuiden om een lokaal van de o. 1. school aldaar te mogen gebrui ken voor het geven van teekenonder- wijs wordt toegestaan. Een concept besluit, tot het doen van uitgaven uit den post voor „on voorziene" uitgaven, dienst 1904 zal den Raad ter vaststelling worden aangeboden. Nu ging de Raad over tot behande- nen alhier door middel van kunst licht. Terwijl de voermansknecht J. v. d. M. met een met één paard bespannen wagen op de Zandvoortsche laan reed, schrikte het dier en sprong op zij, met het gevolg, dat de bestuur der van den wagen viel en een wiel over den rechterarm kreeg, waar door dat lichaamsdeel zwaar gekneusd werd en hij zich direct onder genees kundige behandeling moest stellen. Gemengd Nieuws In den nacht van Vrijdag op Za terdag heeft er op het Engelsche vaar water in de nabijheid van de gas- boei (liggende op de punt van Vuil baard), een aanvaring plaats gehad tusschen het ijzeren aakschip Dana, schipper C. D. Havestadt, van Dor- drecht( en een tot op heden onbekend gebleven ijveren klipperaakje met t treurige gevolg dat t onbekende vaar tuig is gezonken en de opvarenden zijn verdronken. Het aakschip Dana heeft zijn boegspriet er afgeloopen en kreeg een groot gat vóór in den boeg, doch daar het voorzien was van een wa terdicht voorschot, liep alleen het voorlogies vol water. Uit zelfbehoud heeft de schipper zijn vaartuig tegen de vondelingenplaat aan den grond gezet en na eenige voorzorgsmaatre gelen genomen te hebben zijn reis kunnen voortzetten tot in het kanaal van Zuid-Beveland, waar het schip thans nog vertoeft. Dana is geladen met kolen. Het politievaartuig Zwa luw heeft Zaterdagmorgen een roei boot, welke op de Oosterschelde het onderstboven ronddreef, opgevischt en te Dordrecht aangebracht. Vermoede lijk is deze van het gezonken vaar tuig. Men veronderstelt dat het ge zonken vaartuig het beurtschip is, varende van Breskens op Rotterdam, omdat dit Zaterdagavond het eenige beurtschip was, dat het kanaal van Zuid-Beveland nog niet was gepas seerd. AANSLAG. In den nacht van Vrijdag op Zater dag hebben onbekenden beproefd het Russische consulaat te Milaan in brand te steken. De deuren waren vooraf met petroleum begoten. De vlammen zijn echter spoedig ge doofd. Men gelooft dat de brandstich ting het werk is van Italiaansche anarchisten of Russische nihilisten. De Oorlog in het Oosten HET BELEG VAN PORT-ARTHUR. LONDEN. 18 Oct. Reuter's corres pondent bij het hoofdkwartier van het derde aJpansche leger voor Port- Arthur seint op 11 dezerDe Japan- sche verliezen tot 31 Juli bedroegen 5000 man, die der Russen 1500 man. LONDEN, 18 Oct. De „Daily Tele graph" verneemt uit Tsjifoe, dat naar geloofd wordt de Japanners toebereid selen maken voor een hevigen aanval op Port-Arthur op 3 November, 's Kei zers verjaardag. DE SLAG BIJ DE SHA - HO. LONDEN, 18 Oct. De „Standaard"- correspondent seint van 15 October Gedurende eenigen tijd was de toe stand bij Pensihoe zeer kritiek; de Japanners, die deze positie bezet had den, waren feitelijk omsingeld. Doch ondanks hun dapperen tegenstand moesten de Russen eindelijk vluch ten ,1800 dooden op het slagveld ach terlatend. Thans drijven de Japan ners de Russen van den spoorweg naar het gebergtede Russen trek ken overal vechtende terug, doch on danks hun hardnekkigen tegenstand zal het hun moeilijk vallen aan het net, dat om hen wordt getrokken, te ontsnappen. Hun toestand schijnt hopeloos. Onze Brievenbussen. Brieven en advertentiën kunnen worden geworpen in onze vijf eigen Brievenbussen, te weten Groote Houtstraat no. 140 aan het huis van den heer B. Langeveld, bij ftet Proveniershuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Helling man. Kruisweg 41, hoek Heerenstraat aan den winkel van den heer A. C. A. van Hemert en aan onze Bureaux Zuider- Buiten Spaarne no. 6 vlak bij de Turf markt en Groote Houtstraat no. 55. DE ADMINISTRATIE. Aanbesteding. Hedenmiddag werd door het ge meentebestuur alhier aanbesteedde levering van hooi, stroo, haver, paar deboonen en mais ten behoeve van de paarden der gemeente-reiniging. Ingeschreven werd als volgt J. B. D. Hane, Haarlemmermeer, hooi 48, stroo 28. haver ƒ8, paarde- boonen 8,73, mais ƒ6.90 per 100 K.G. N. V. Lisser. Graanhandel, Lisse, haver ƒ7.68 en 7.38, paardeboonen 8.68, Mixed Mais ƒ6.68. D. van Hemert en Zn., Haarlem, paardeboonen 8.40, haver ƒ7.90, mais 6.95. T. Kolderie, Haarlem, hooi 56 en stroo 33. K. Jansen, Haarlemmermeer, stroo ƒ27.16. Grippeling en Verkley, Haarlem, haver (irüandsche) 7.73, buitenl. idem ƒ7.41, paardeboonen 9.13, mais 6.93. P. Buis, Haarlemmermeer, stroo ƒ27.16. J. Vermeulen en Zn., SVaspik, hooi 44.90, stroo 29, haver 7.S6 en 7.40, paardeboonen 9.05, mais ƒ7. H. Asberg en Co., Rijswijk, hooi 47.95, stroo 29.75, haver ƒ7.95 en 7.75, paardeboonen 8.95, mais 6.40. C. Kooien, Haarlem, haver ƒ8.40. Duijsen en v. Enst, Zuilichem, hooi 51.49, stroo 3-4. haver (inlandsche). 7.70. A. A. v. d. eyden Czn., Haarlem, haver (inlandsche) 7.90. buitenl. id. 7.50, paardeboonen ƒ9.60, mais ƒ7. Hooi en stroo per 1000 K.G., de ove rige artikelen per 100 K.G. Faillissementen van Laa- ne en Van Bemmel. In de civiele zitting van de Haar- iemsche Rechtbank werden heden de pleidooien gehouden in het geding van mejuffrouw M. Laane contra den curator in het faillissement van de Haarlemsche bankiersfirma Laane en Van Bemmel. Namens mejuffrouw Laane trad op mr. _F. A. Bijvoet, die het volgende betoogde Mejuffrouw Laane had aan haar broeder A. C. Laane, lid van bovenge noemde bankiersfirma, ongeveer ƒ8000 geleend. Op 13 Augustus 1903 werd de firma in staat van faillisse ment verklaard op het oogenblik dat mejuffrouw Laane volgens de boeken der bankiersfirma Laane en Van Bemmel bij haar ƒ4000 schuld had, terwijl ze van den firmant A. C. Laane ƒ8000 ontvangen moest. Op de verificatievergadering werd namens mejuffrouw Laane bij monde van een gemachtigde compensatie j gevraagd, en verlangde men alzoo dat mejuffrouw Laane voor ƒ4000 creditrice zou wezen. Hiertegen verzette zich de curator, mr. H. Ph. de Kanter, zich, en wei gerde deze compensatie. Hiermee had mejuffrouw Laane geen genoegen genomen, en wenschte de zaak door de Rechtbank beslist te zien. Mr. Bijvoet voelde eenigszins het bezwaar, dat als de geëischte com pensatie van mejuffrouw Laane werd toegewezen, onbillijk werd gehan deld tegenover de crediteuren van den failliet van Bemmel, en zeide dat het derhalve billijk zou zijn als me juffrouw Laane in het faillissement van den heer Laane werd opgenomen als creditrice voor ƒ4000, plus ƒ2000, totaal 6000 gulden, en als schuldena- resse in het faillissement van den heer Van Bemmel voor 2000. Voorts wees pleiter er op, dat wan neer de aanvraag om compensatie afgewezen wordt, mejuffrouw Laane in het geheel niet als creditrice zal opgenomen worden, iets dat strijdt tegen alle logica en billijkheid. Door mr. de Kanter werd betoogd dat de schuld van mejuffrouw Laane betreft de bankiersfirma, terwijl de vordering van mejuffrouw Laane be- t-i eft den heer A. C. Laane als parti culier. Van compensatie kan dus geen sprake zijn, dat kan alleen als de vordering en de schuld denzelfden persoon betreffen. Voorts pleitte mr. de Kanter tot niet ontvankelijk verklaring. Het O. M. zal in deze zaak binnen kort conclusie nemen. Het O. M., dat heden conclusie zou nemen in het geding van den cura tor in het faillissement van de ban kiersfirma Laane en Van Bemmel contra den heer P. Hoogeveen, vroeg acht dagen uitstel, en zal dus nu op 25 October in deze zaak conclusie ne men. van is echter gedurende de winter maanden (na 15 October) uitdrukke lijk verboden (aldus lichtte mij ae conducteur in). Boven in de wagen bevinden zich 5 kleineluchtgaatjes, welke echter ook nog afgesloten kunnen worden. Na veel moeite en ondanks heel wat bedenkelijke ge zichten van medepassagiers, die al tijd last van tocht hebben, gelukte het 's avonds op de terugreis 1 zoo'n gaatje open te houden. Let wel, daar zit men met 22 personen, waarvan 6 of 8 stug zitten te rooken, in eene vrijwel geheel afgesloten ruim te; men is van versche lucht, die eerste levensbehoefte, geheel versto ken. Ieder zal het zeker met mij eens zijn dat door het reizen met zoo'n gelegenheid de gezondheid geschaad wordt en dat deze toestand niet mag blijven bestaan. Ik geef dan ook, en ik vertrouw namens velen, de Direc tie beleefd in overweging maatrege len te treffen, waardoor aan deze gezondheidseisch wordt tegemoet ge komen. De billijkheid: van den eisch blijkt dunkt mij ook voldoende uit de ervaring op de gewone spoorwe gen de vraag naar en het gebruik van do afdeelingen „niet rooken" zijn in den laatsten tijd zeer toegenomen; bovendien is het daar steeds geoor loofd een der raampjes open te hom- den. Dat in de le klasse afdeelingen het rooken verboden is kan niet als ver ontschuldiging gelden de vervulling van eene eerste eisch der volksge zondheid mag toch niet van het geld afhankelijk gesteld worden. Meent de Directie bepaald de gele genheid tot rooken in de wageirs te moeten openstellen, late zij dan het twee klassenstelsel afschaffen en de wagens verdeelen in een kleine rook- afdeeling en eene groote afdeeling niet rooken. Iloe dan ook, moge het spoedig an ders wordenEene ernstige en krachtige waarschuwing tegen dit overigens zoo geriefelijke vervoermid del kan anders niet uitblijven. Haarlem, 17 Oct. '04. JAN GERHARDT. Het st. Koning Willem II arriveerde 16 Oct. te Batavia van Amsterdam. Het st. Flores, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 16 Oct. van Pa- dang. Het st. Timor, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 16 Oct. van Djed- dah. Vervolg Stadsnieuws Faillissementen. Bij vonnissen van de Arr. Recht bank alhier van 18 October 1904 zijn in staat van faillissement verklaard Hendrika Antoinetta Telkamp, we duwe van Cornells van WaveVn, handelaarster in brandstoffen, wo nende te Lisse, J. van Keulen, schilder, wonende te Haarlemmermeer (Sloterweg). J. van Nugter, handelaar in rij wielen en manufacturen, wonende te Koog aan de Zaan. Rechter-commissaris in deze fail lissementen is mr. A. v. d. Kop pel Gz. Proces-verbaal. Tegen een 19-jarigen tuinders knecht is proces-verbaal opgemaakt wegens ontvreemding van 1/20 lot der Staatsloterij. Gevonden voorwerpen: Eenige drukletters, een R.-K. kerk boek, een zilveren dames-remontoir horloge, een bruin dames-halsbontje een nikkelen rozenkrans, een gouden boekje waarin twee portretteneen zwarte heeren-parapluie, een mand met waschgoed, een zilveren ringetje, een pakje inhoudende twee stuks gele zijde, een bruine damesbont. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aan sprakelijk. Van ragezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terug gegeven. DE ELECTRISCHE SPOOR EN DE VOLKSGEZONDHEID. Velen zullen wellicht vreemd op kijken bovenstaande twee zaken on der één hoofd vereenigd te zien. Ik vond daartoe echter aanleiding toen ik Zondag een reisje met de electri- sche naar Amsterdam maakte. In de afdeeling 2e klasse der rij tuigen is het rooken geoorloofd. Dit geoorloofd zijn brengt natuurlijk mee dat er in den regel stevig gedampt wordt ook en hoe dientengevolge de atmosfeer in zoo'n wagen wordt zal ik maar niet trachten te beschrij ven. Langs de zijkanten bevinden zich flinke ramenhet openen daar- Assterdamsche door bemiddeling van de itrrna VAN Yf.OTEN A DE VEI St Gister. Ifedea. Ï4.17 0«. Dd. 18 0«. auddenk. oimaingsk. Cert Intern. Landsijnchonnt... 52'/. Aar.d Konlnkl. Petrolo«in492 492 Moeara Knins117'/s 11" Ramatra Talonibaiif?63'',;8 Oert Preferente Parnviau Corp SO'Vi 30'/j Om Atchison Topeka8l1l/:s S-U/i Denver Ulo Grande 29»/i$ 29»/$ ErieS3» 33»/4 K. 0. Southern26'"/a26 Pref. do49Vi« 43",/w Cm Missouri Kansas Lex&a... 2S^/n 2$*/? New- York Ontario Western 35®/ie 36','s Norfolk en Western71 Southern Pacific62'/» 61', Southern Jlrila3411/r 34>/g Dnion Pacif.c10G"/M105'/t WabashÏ2 Pref. do Cm Stee! Corporation2222*/» Rock laiaud30\'i« 29'*/5« 2a pref. Mexican Nations?.23 Vs: 22''» New Orleans10*'.'sa 1ós/4 43/0 Conv Union bonds107s,>.lOG'/j Cm Car an Foundry.2S»/s 2T'.'« Tot diepe droefheid van mij, haar eenige Dochter. Behuwd zoon en Kleinkinderen, overleed heden na een korte ongesteldheid onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Msj. di Wad 8. A. Buileurs geb. 'Oe Jager in den ouderdom van ruim 72 jaar. P. STEIJL. G. E. STEIJL-BOLLEURS. en Kleinkinderen. Haarlem, 17 October 1904. L. S. Met het ingezonden stukje van een ooggetuige, in het nummer van gis teren, hen ik het volkomen eens. In dien een dier op dergelijke wijze naar een slachtplaats was vervoerd, dan had de politie (en zeer terecht) aan zoo'n schandaal een einde gemaakt. Het is diep treurig, dat iemand zich op zoo'n wijze bedrinkt, 1) maar de politie mag niet uit het oog verliezen dat het is en blijft een mensch. De sommatie van den adjunct-inspec teur was eenvoudig misplaatst (om liever niet krasser te zijn). Immersin naam der wet, riep hij, maar de wet geeft hem geen recht tot zoo'n op treden. De sommatie had moeten uitgaan van het publiek en wel de volgende In naam der Wet en Menschelijk- heidhoudt op A. W. H. 1) Het is ons niet bekend, of de man wegens dronkenschap dan wel voor een ander feit werd gearresteerd. Daarover werd in het ingezonden stuk van gisteren niets vermeld. Red. Burgerlijke Stand BEVALLEN 17 Oct. C. van Hulsteyn—Wijsmul ler, z. 16 Oct. H. M. Vollaertsv. Veen, z. G. v. BroekhuizenKlan- bou, z. N. F. v. Beem—Sdbens, z. 18 October. J. v. d. MeulenVan Dricsum, d. OVERLEDEN 16 Oct. D. Ramakers, 2 ra., z., Leid- schevaart. J. Rooijen, 73 j„ Klein Heiligland. M. Buddenberg, 4 d., d., Ravelingsteeg. 17 Oct. G. E. Bolleurs—De Jager, 70 j.. I.inschoten- straat. J. Boogaard 55 j., Jans straat. Marktnieuws. Haarlem, 17 Oct. 1904. Op de heden alhier gehouden bo termarkt waren aangevoerd 36 K.G. boter, verkocht 36 K.G., ƒ1.40 a ƒ1.45 per K.G. 59 biggen, verkocht 52, ƒ5.50 9.per stuk14 schrammen, verkocht ƒ13 k f 18 per stuk. Op de heden alhier gehouden groen ten- en vruchtenmarkt waren aange voerd 560 H.L. aardappelen, verkocht 500 H.L., ƒ1.60 k 2.90 370 H.L. ap pelen, verkocht 300 H.L., ƒ5.a ƒ8.— 230 H.L. peren, verkocht 205 H.L., 6.k f 12.7000 bloemkoolen, ver kocht 5000, ƒ5.a ƒ8.8000 roode kooien, verkocht 4000, ƒ2.a ƒ6. 400 witte kooien, verkocht 300, ƒ3.— a 5.9000 savoye kooien, verkocht 7000, 3.a 6.300 bos wortelen verkocht 300, ƒ4.k ƒ6. Stoomvaartberichten Het st. Ardjoeno, van Rotterdam n, Java, passeerde 15 Oct. Kaap del Armi. Het dubbelschroef st. Goentoer, van Rotterdam naar Java, arriveerde 16 Oct. te Southampton. Het st. Besoeki van Java naar Rot terdam, vertrok 16 October van Mar seille. Het st. Gedé, van Java naar Rotter dam, -arriveerde 16 Oct. te Marseille en zette de ref^Aroort. Het st. Koning Willem I, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 16 Oct. van Perim. Het st. Ambon, van Amsterdam n. Batavia, vertrok 17 Oct. van Suez. Het st. Koningin Regentes, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 16 Oct. Kaap Carvoeiro. Het st. Amsteldijk, van de N. A. S. M„ arriveerde 16 Oct., des middags, van Rotterdam te Newport News. Voor de vele bewijzen van deelne ming en belangstelling, ondervonden bij het overlijden van mijne geliefde Zuster Mejuffrouw ANNA, MARIA RADEMAKER, betuig ik mijnen har- tel ij ken dank. Mevrouw M. H. G. RADEMAKER. Haarlem, 18 October 1904. Voor de vele bewijzen van belang stelling bij de geboorte onzer dochter MARIA ondervonden, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. W. L. RANDOE. J. L. RANDOE— DE HESSELLE. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan- of papie ren en bescheiden onder hunne be rusting hebben betreffende de nala tenschap van den heer JAN STOEL laatst gewoond hebbende te Haarlem aan het Wilsonsplein No. 13 en aldaar overleden den len October j.l., wor den verzocht daarvan vóór den 21en October 1904 opgave en aangifte te doen ten kantore van STOEL EN HENGEVELD, Wilsons plein No. 11 te Haarlem. Faillissement-Verificatie. Bij beschikking van den EdelAchtb. Heer Rechter-Commissaris in het fail lissement van WILHELMUS VAN REST, winkelier in tapijten, wonend te Haarlem^ is bepaald lo. dat de inlevering der schuldvor deringen zal moeten geschieden vóór 1 November 1904, ten kantore van den Curator, Anegang 44 te Haarlem 2o. dat de vergadering tot verifica tie der schuldvorderingen zal worden gehouden op V r ij d a g 1 8 Novem ber 1904, 's voormiddags te 111/2 ure in het Paleis van Justitie te Haar lem. De Curator Mr. H. MANGER CATS. Ilnlshoadster, BIEDT ZICH AAN een flinke Huishoudster, goed kunnende koken en werken, P. G., ongeveer jaar oud. Br. No. 6614, bur. v. d. Ei. Een alleen staande Burgerjuffrouw R. K. b. z. a. als HU1SHOID8TKR ook niet ongen. in een Winkel be- hulpz. te zijn, liefst bij iemand z. k. Br. fr. lett. K. L. NOBELS' Adv. Bur N. Gracht 27. Er wordt GEVRAAGD een net niet onder de 17 jaar. Zich te vervoegen Gr. Markt 15 boven. GEVRAAGD. j^ttSlin Persoon Kon GEVRAAGD, tegen hoog loon, va: g. g. voorzien. Aelbertsbergstr. 91, 1> het Kleverpark.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3