flink: D psisje, De Past:Il>-s Vicby-Elat. Amsterdamsche Bears Advertentiën. Biedt zich aan: Dag-dienstbode dl C. A. M. te Haarlem, wegens over-1 treding der drankwet tot 5 of 5 da gen hecht. W. W.. J. J. de B. en P. S. te Wijk aan Zee wegens verwekken van ru moer ieder tot ƒ3 of 3 dagen hecht. S. K. te Haarlem, wegens vee op eens anders grond laten grazen tot /I of 1 dag hecht. J. O. te Haarlem, wegens te Haar lem een straat ten deele doen op breken. vrijgesproken. J. v. d. L. te Haarlem, wegens over treding der pol. verord. van Heem stede tot 3 of 3 dagen hecht. C. G. H. te Haarlem en 111 ande ren, wegens openbare dronkenschap, tot straffen van 10, ƒ5, 3 en 1 of 3, 2, 1 dag hechtenis. Vervolg Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. De tolgaarder-wegwerker Leendert klassensfeiesreohi heertellende conser- vatief-agrarische partij, zal hij een groote en dankbare taak kunnen ver vullen. De nieuwe vorst is in 1865 geboren en genoot de gewone Duitsche mili taire opvoeding. Reeds op zijn tweede jaar werd hij benoemd tot chef-litu- lair van een ïnfanterie-regimeut en op zijn twaalfde jaar werd hij luite nant. In 1883 u-ad hij in actie ven dienst, maakte natuurlijk een uiterst snelle promotie, waar hij bij alle verschil lende wapens dienst deed en werd 'n 189i generaal-niajoor, in 1898 luite nant-generaal en commandant van de 23ste divisie. Augustus 1902 bereikte hij het hoog tepunt zijner militaire carrière werd eommandeereiid generaal van het twaalfde (1ste Saksische) leger corps e'n generaal der infanterie. Over zijn persoon schrijft de Frank furter Zeitung, is weinig me#1 bekend dan dat hij een hartstochtelijk jager is en van opgewekt gezelschap niet afkeerig. Voor het geestelijk leven van onzen tijd heeft hij echter evei ver- j weinig bijzondere belangstelling ge- Pleging aan de Leidsche Vaart zoekt den Raad zijn loon te regelen j toond als de andore leden van liet naar dat van de stadswerklieden en Saksische koningshuis. Voorwaar Plantsoenwerkers hier ter stede, engeen onvei-deeld gunstig getuigenis, voorts om zijne vrouw voor hare Het lijk van koning Albert werd diensten tijdens zijn afwezigheid Maandag bij fakkellicht en metgroo- voor het innen van gelden te be- te plechtigheid over het terras van loonen. I het kasteel te Pillnitz, dat aan de Ei- be is gelegen, overgebracht op de De heer A. Rinkema wenscht uit stoomboot „Koning George", die te zijn voorstel betreffende het uitschrij-j Dresden zal aanleggen tegenover de ven van een prijsvraag voor het bou-Katholieke Kerk. De bijzetting in de wen van een Stads-Armen- en Zieken-1 grafkelders is vastgesteld op lieden, huis, te laten vervallen de woordenj Woensdag. De prins-x-egent van Müu- onder sub 3 „waaraan alleen in Haar-jchen heeft reeds zijn voornemen te lem gevestigde architecten kunnenkennen gegeven de begrafenis bij te mededingen". Deze woorden wenscht wonen, welk voorbeeld wel door vele de heer Rinkema te laten wegvallen, bondsvorsten en waarschijnlijk ook niet omdat er in Haarlem te weinig door den Duitschen Keizer zal worden .«.UUaaIa» rri-ïvv flia mal f'AOr! 1 (TflvnlO-H architecten zouden zijn, die met gevolg het bewuste plan met succès kunnen indienen, doch omdat hij in deze eene ruimere opvatting wil be trachten. De gronden van het voor. malige Lakenkoopersgilde. De heer Rinkema stelt verschillende wijzigingen voor in het voorstel van B. en W. De voornaamste daarvan zijn oxxi de op onze situatie-teekening in het nummer van gisteren met a en b aangeduide terreinen tegen 20 de vierk. Meterde met c, d, g, h en i aangeduide terreinen tegen 15, en de met e, k en 1 aangeduide terreinen tegen ƒ12 de vierk. Meter verkrijg baar te stellen, en voorts de gronden aan de Linschoten- en de De Key- straat tegen 9 per vierk. Meter. Art. 2 der Algemeene Voorwaarden wenscht de heer R. alsvolgt te lezen „Binnen 3 jaar na het passeerenvan de acte van verkoop, moeten de op stallen. op tot bebouwing uitgegeven gronden onder de kap zijn gebracht. In Art. 2 van de Bijzondere voor waarden moet z. i. worden weggela ten de vergunning om ook „onder-en bovenwoningen" te kunnen bouwen. Ten slotte zou de heer R. bepaald willen zien, dat voor de met e, k en 1 aangeduide gronden op ons schets kaartje de jaarlijksche huurwaarde werd bepaald voor afzondei'lijke wo ningen van ten minste 350en ƒ150 en ƒ250 te zame-n voor ondei*- en bo venwoningen. ^Excursie. De Vereeniging ..Technische Wen denkring" alhier houdt a.s. Zondag eene excursie naar de Suikerfabriek „Holland" te Halfweg. gevolgd. Prinses Mathilde, de oudste doch ter van den koning van Saksen, die haar vader heeft opgepast en steeds aan zijn hof de honneurs waarnam, zal te Weenen bij haar zuster Maria Josepha gaan wonen. ONTDEKT. De echtelieden Klein, uit Weenen, die den rentenier Sikora hebben ver moord en zijn woning hebben leegge plunderd, zijn Maandag te Parijs ontdekt en door den commissaris va politie Hamard gearresteerd. Zij hadden een kamer gehuurd in de Rue St. Denis, op de zesde ver dieping. Opbrengst collecte. De ten behoeve der Israëlietische armen gehouden jaarlijksche turfcol- lecte heeft opgebracht de som van ƒ418,68*. Booglampen. Binnenkort zullen, naar wij verne men, aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. voor verschillende afdee- lingen een 40-tal electrische booglam pen aangebracht worden. Benoemingen bij het on derwijs. De heer P. C. Bouwmeester, Hoofd der 6e Tusschexischool alhier, is be noemd tot leeraar in het Rekenen aan den Cursus tot opleiding voor de acte van Hoofdonderwijzer en Hoofd onderwijzeres te Haarlem. De heer B. J. te Kieftö ia in de plaats van den heer A. van der Voort Azn. benoemd tot leeraar aan de Normaallessen, alhier. Gevonden voorwerpen: Een zwarte damesjaponeen ver moedelijk gouden armbandtwei sleutelseen portefeuille met opstel len voor onderwijseen blauwe pele rine een groen geverfde vuilnisbak. Opgelicht. Een 17-jarige loopjongen moest voor zijn patroon bij een ingezetene een mantel halen, en bij hem terug brengen. In plaats nu dat hij dit deed, verkocht hij de mantel voor ƒ0.30 aan een koopvrouw, waarom tegen hem proces-verbaal is opge maakt. De directeur der jirma heeft zich voor het aanschaffen van materialen groote bedragen doen ter hand stel len. en is nu met de noorderzon ver trokken. Zijn handlanger is gearres teerd. Ook Zwitserland en Frankrijk moe ten slachtoffers van deze oplichters- firma zijn geweest. DE „GENERAAL SLOCUM". i Op last van president Roosevelt zijn alle ambtenaren en beambten die bij den ramp van de pleziei'boot, ,.Ge-| neraal Slocum" betrokken waren, ont- slagen en zal de geheele dienst van scheepvaart-inspectie worden gewij- zigd. Deze maatregelen van den president wekken algemeene voldoening. HET SPAANSCHE KONINGSHUIS. De prinses van Asturië is Maandag middag tengevolge van een hartver lamming plotseling overleden, nadat zij het leven geschonken had aan een dochtertje. De Kamers hebben de zittingen op geheven. De prinses was de, in 1880 geboren, oudste dochter van koning Alphon- sus XII, uit zijn huwelijk met de te genwoordige koningin-weduwe Maria Christina van Oostenrijk. Vóór drie jaren trad zij in het huwelijk met prins Karei van Boui'bon-Sicilië, op wien de haar toekomende titels wer den overgedragen. Het huwelijk dei- prinses was tot dusver kinderloos en daar de tweede dochter van Alfonsus XII, de infante Maria Christina, nog ongehuwd is, evenals de achttienja- x-ige koning, heeft het Spaansche ko ningshuis nog geen mannelijken troonopvolger. naam van Keizer Fx-iedrich te verbin den. De keizer herinnerde daarbij aan den strijd tusschen de richtingen in de kunst, waarbij het vaak gaat om dwaalwegen te verdedigen. Hij wees er op, dat <Ie studie der oude meesters het middel is, om de ge scheiden richtingen te vereenigen. Mogen de verzamelingen van dit Museum daartoe bijdragen, zeide de keizei', om de kunst op nationalon grondslag eensgezind verder te ont wikkelen ,en moge de zegen van kei zer Friedrich voortdurend op dit huis en op onze kunst rusten ZOU 'T WAAR ZIJN Gemengd Nieuws DE NIEUWE KONING VAN SAKSEN. Fred er ik Augustus III heeft thans den Saksischen kroon bestegen hij is door keizer Wilhelm met een heel wat vriendelijker telegram ge condoleerd en als Bondsvox-st verwel komd dan de ongelukkige Biesterfel- der. Laat de Duitsche pers zich over het algemeen niet zeer gunstig uit over den weinig beminden overleden vorst één blad zegt zelfs, hoezeer ook Albert als mensch prijzend als koning heeft hij gefaald voor zijn opvolger zijn de omstandigheden gunstig. De sympathieën van het volk zijn, ook na het hofschandaal zeer op zijn hand, daar men de hardvoch tige oplossing van de Giron-geschie- denis geheel en waarschijnlijk te recht aan de intransigent© van zij nen vader toeschrijft. Wanneer hij weet te breken met de politiek van zijn beide voorgangers en in zijn ko ninkrijk, dikwijls het „roode" bijge naamd, moer gewicht gaat hechten aan de belangrijke industrie dan aan j de thans door een geforceerd drie- DE GROOTE EFFECTEN-DIEFSTAL IN BELGIë. De Bi-usselsche correspondent der N. R. Ct. schrijft Wellicht herinnert ge u, dat ik u reeds eenigen tijd geleden heb on derhouden over een instructie, gelijk tijdig in Nederland en België ge opend, wegens een zeer belangrijken diefstal van effecten en aangeteeken- de stukken, welke diefstal gepleegd werd den 5en Febi'. van het vorige jaar, in den voormiddag. Ziehier on der welke omstandighedenEen vrachtwagen van den Staatsspooi-- weg stond voor een Bank op den Bou- levai'd Bisschoffsheim alhier, en de voerman en zijn helper waren daar juist binnen, toen een paar indivi duen op den verlaten wagen sprongen en een kist leegplunderden, waarin zich de pakketten van waarde bevon den. De inhoud dezer gestolen pakket ten vertegenwoordigde een waarde van meer dan 200,000 frank. Na een lange, moeitevolle instruc tie hadden in Frankrijk en Nederland aanhoudingen plaats, en een of de hoofddader heeft zelfs voor dit feit in Holland terechtgestaan en is daar veroordeeld. Op verzoek van het Brus- selsclie parket werden in Den Haag verdere recherches gedaan, want men bezat hier de overtuiging, dat waar den van bovengenoemden diefstal af komstig, in de hofstad waren ver handeld. Deze recherches bleven aanvanke lijk zonder den gewen sell ten uitslag, doch werden in het geheim en onop houdelijk voortgezet. En thans zijn ze uitgeloopen op de aanhouding van zekei'en mijnheer B., kantoorbediende in Den Haag. B. hield aanvankelijk krachtdadig zijn onschuld staande, doch besloot na enkele dagen vrij- heidberooving volledige bekentenis af te leggen. Hij verklaarde, dat hij zich, met medeplichtigheid van twee Bel gen, een Franschman en een En- gelschman, bezighield met het plaat sen in Nederland van gestolen effec ten. De gezegden van B. werden ge controleerd en leidden tot een huis zoeking bij de twee Belgen, die beiden te Brussel wonen, waar zij zeer be kend zijn in de wereld dergenen, die zich met de paardenwedstrijden be zighouden. Deze beide heeren zijn Vrijdag aangehouden en hun aanhou. ding is bevestigd, hetgeen bier veel opzien verwekt, vermits ze, ik her haal het, hier zoo overbekend zijn. Een lijvige coi'respondentie werd ten huize van een hunner aanges* Deze correspondentie is in overeenge komen stijl geredigeerdhet is niet mogelijk ze te ontcijferen zonder den benoodigden sleutel te bezitten, doch men ontmoet er dikwijls de namen in van verdachte individuen, die den naam hebben, gestolen effecten te ver handelen. Drie dezer personen zitten op dit oogenblik achter de grendels. Wat zal er uit dit alles voortkomen? Het zal wel drie of vier dagenduren voordat wij er iets naders von kunnen weten. Intusschen doen allerlei vex*- halen de roixde. Een Engelsche jongedame, die met haar hondje ineen badplaats ver-! toefde, trachtte het diertje listig te onttrekken aan de lasten van een kwellende muilkorf, welke door de Onverbiddelijke politie werd ver- eischt. Zij schilderde een muilkorf op kop en snoet van den hond zoo natuur lijk, dat ieder op het eerste gezicht er door bedi'ogen werd. En~zoo kon haar lieveling met haar uit wanderetx gaan, zonder lastig gevallen te wor den door de politie. Maar Jip bracht zelf het bedrog aan het licht. Hij ging namelijk met wijd open bek staan geeuwen vlak voor een politieagent. Nu was de jongedame betrapt. Er werd proces-verbaal tegen baar opge maakt en zij moest een boete betalen. MOORD. Een vreeselijke moord is Dinsdag morgen ontdekt in de Rue de l'Eclip- se te Brussel. Een vrouw is in haar kamer gevonden, met afgesneden hals. Tegen acht uur zagen de buren iemand die kamer in allerijl verla ten men poogde hem te achterhalen doch te vergeefs. Het was een goedge- kleede jonge man, van ongeveer 25 jaren. Zijn signalement is bekend ge maakt. OPLICHTING. Uit Milaan verneemt men, dat Rus land voor een aanzieiïlijk bedrag is opgelicht, door een firma aldaar aan welke de levering van 100,000 kogel- veilige borstplaten was opgedragen, waarvan de troepen in Azië zouden worden voorzien. KANON GESPRONGEN. Te Winthrop in Massachusetts wer den 4 soldaten gedood en 7 gewond door het springen van een kanon in het fort. Het ongeluk werd veroor- j zaakt doordat het kruit ontplofte voordat het sluitstuk werd aange- j bracht. Den sergeant, die het stuk moest afvuren, werd het hoofd afge- rukt en de armen en beenen van de andere soldaten werden tot op 12 j meters afstand weggeslingerd. De ontploffing was zoo hevig dat ze te Boston op 12 mijlen afstand werd waargenomen, waar zelfs een aantal ruiten sprongen. Een schot was reeds afgevuurd en j voor het tweede werden juist de toe- I bereidselen gemaakt. Zij, die nabij het kanon stonden, werden letterlijk 1 in stukken gerukt velen werden neergeworpen of gewond door scher- ven van het kanon en van den kogel. Een dikke rookwolk bleef eenige mi nuten boven de plaats des onheils hangen en toen deze optrok zag men hoe groot het onheil was. DE OPENING VAN HET KAISER FRIEDRICH-MUSEUM." 1 In tegenwoordigheid van het kei zerlijk paar en van talrijke vorste lijke personen werd gisterenmoi'gen te Berlijn op plechtige wijze het na tionale gedenkteeken voor keizer Friedrich onthuld en tevens het IKaiser Friedrich Museum" inge wijd. Het weer was triestig en regen achtig. Tegen elf uur kwamen de keizer en de keizerin. De Rijkskanse lier ontving hunne Majesteiten. Na het gebed gaf de Keizer bevel om het standbeeld te onthullen. Het om kleedsel viel, 'de eerewacht presen teert het geweer, de vaandels saluee- ren, de keizer en alle aanwezigen brachten de hand aan het lxoofddek- sel of zetten 'den hoed af, de klokken van alle kerken begonnen te luiden en 101 kanonschoten werden gelost, i De Keizer, 'de Keizerin en de vor stelijke personen gingen daarna het museum binnen, waar een groote schare van genoode gasten aanwezig was. Onder de uitgenoodigde buiten- landsche musea-directoi'en bevond zich ook de heer jhr. Van Reemsdijk, directeur van het Rijksmuseum te Amsterdam. De keizer en de keizerin werden met gezang ontvangen; de minister van eeredienst en kunsten, de heer de keizer-een toespraak hield, waar de keizer ee ntoespraak hield, waar- i in hij zeide, dat waar het voortref felijke ruiterstandbeeld de Siegfrieds- gestalte van den overleden keizer ver- eeuwigen zal, en latere geslachten voor oogen zal voeren, het trotsclxe museum getuigen zal van het wer ken en scheppen van den edelen heer- scher, die in het hart van het volk eeuwig zal voortleven in zijn lich- tende gestalte. De keizer herinnerde er aan hoe zijn vader, die de veldslagen mede- streed en aan den opbouw van liet rijk deelnam, ook later in vredestijd de kunsten des vredes bevoi-derde voornamelijk als protector van de Bei-lijnsche musea, in samenwerking met zijn artistiek-voelende gemalin. Het is een plicht der dankbaarheid de nieuwe verzameling met den GEMEENTERAAD. Vergadei'ing van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 19 October des middags ten 1* ure. Afwezig bij den aanvang der zit ting de heeren Linden Tol, Pahud en Groot. De heer Hofland heeft bericht ge zonden, dat hij ontslag neemt als lid van den Raad. Punt 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Ingekomen is het navolgende schrij ven Haarlem, 19 October 1904. Aan den Raad der Gemeente Haarlem. De Commissie A tot wering van schoolverzuim heeft in haar op 18 October 1904 gehouden vergadering bij meerderheid van stemmen beslo ten, zich tot Uw Collego te wenden ter ondersteuning van het door de Commissie C tot wering van school verzuim bij schrijven van den 8en October 1904 tot Uwen Raad gericht verzoek tot toekenning van presentie gelden aan de Commissiën iv... we ring van schoolverzuim. Ten aanzien van de gronden, die haar tot deze adhaesiebetuiging heb ben geleid, veroorlooft de Commissie A v.n.d. zich, te verwijzen naar dein het bovengemeld schrijven van com missie C aangehaalde gronden, als mede naar de overwegingen, door haar bij schrijven van 24 September 1902 No. 179 onder den aandacht van Uwen Raad gebracht. De Commissie A voornoemd, (get.) P. TJEENK WILLINK, voorz. J. C. v. GOUDOEVER, secr. Door mej. P. B. Wolbers, onderwij zeres aan de derde Tusschenschool, is met ingang van 1 Dec. eervol ont slag uit deze betrekking verzocht. Door de onderwijzer F. Troll, se- dei't 1 Juli 1859 werkzaam bij het. Openbaar Lager Onderwijs, verzoekt den Raad met ingang van 1 Januari 1905 ontslag als onderwijzer aan de vijfde Tusschenschool. Wordt goedgekeui'd. Een ongezegeld verzoekschrift van J. M. Creemers, om vex-laging van zij nen aanslag in de plaatselijke direc te belasting, alsmede om weder in- dienst-stelling bij de gem.-lichtfabrie- ken. De heer v. d. KAMP zegt dat naar het schijnt, blijkens de stukken Cree mers zonder mededeeling geschorst is. De VOORZITTER antwoordt dat hij dit geval zal onderzoeken. De VOORZITTER zegt, dat naar aanleiding van de opmerkingen in de voi'ige vei-gadering gemaakt over den langen duur van den bouw der nieu we scholen, d--. desbetreffende stuk ken ter visie van de Raadsleden zul- llon worden gelegd, waaruit blijkt dat die zaken wel een lang verloop heb ben gehad, hetgeen echter uit ver- l schillende oorzaken kan worden ver- klaax'd zoodat niemand deswege een verwijt kan treffen. Aangaande het adres van den Nod. R.-K. Volksbond heeft het gemeente bestuur eene nadere inlichting ge vraagd of bedoeld werden bouwplan nen, bedoeld bij Politie-veroi'dening, of wel openbare werken. Als antwoord is gekomen, dat be doeld werden de particuliere aanvra gen voor bouwvergunningen, die op de goedkeuring van B. en W. moes ten wachten en waardoor de onder- nemei-s niet verder konden, en de ar beiders niet aan werk konden komen Naar aanleiding hiervan deden B. en W. nu eene mededeeling van de aan vragen, die op eene beslissing wach ten, en waartegen B. en W. bezwaren hebben. Het college kan hier dus liet verwijt niet treffen, dat de plannen worden opgehouden. De heer Hugenholtz zegt, dat we uit die stukken wellicht wel kunnen zien, hoeveel over de verschillende werken geschreven is. maar waaruit niet zou blijken waardoor de vertra ging is ontstaan. Zoo heeft de school aan het Kleverpark eene lijdensge schiedenis van 4 jaar. Eerst in 1905 zal deze gereed kunnen zijn. En dat in een tijd, dat de school-toestanden hier ter stede zeer jammerlijk zijn. De kinderen worden dan hier dan daar heen gestuurd. Rechtvaardigt zoo iets een langzamen gang van zaken? Het mag zoo niet langer gaan. Het moge dan zijn, dat niemand in 't bijzonder een verwijt treffen kan, de toestand is toch bedenkelijk. De VOORZ. raadt de leden aan, eerst de stukken eens na te lezen, voor verdere critiek uit te oefenen. De heer HUGENHOLTZ (wethouder) antwoordt, dat in alle aanvragen is voorzien. De scholen kunnen zoo maar niet uit den grond verrijzen. Dat kunnen B. en W. niet helpen. Maar wie kan het dan helpen, vraagt de heer HUGENHOLTZ. De Raad heeft reeds lang de gelden toe gestaan. Het gaat toch niet aan, de kinderen maar onder dak te bren gen. Ze moeten naar een vaste school kunnen gaan in de onmiddellijke na bijheid van hun woning. We zullen steeds in achterstand blijven, wan neer we de zaak nu niet eens flink aanpakken. De toestand is bepaald onhoudbaar. De heer VAN DE KAMP zou gaarne zien, dat de Voorzitter bij het heen gaan van ambtenaren, die zooveel dienstjaren hebben, eens een woordje an dank sprak in de Raadsvergade ringen. De VOORZ. antwoordt, dat dit op het Stadhuis op de bestemde plaats z. i. is geschied. (De zitting duurt voort). Hedenavond is het ver volg van dit verslag te verkrijgen aan de volgen de adressen: H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BEIJERS, Groote Houtstr. 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstr. 73. J. DE PATER. Berckheydestr. 17. P. v. d. RAADT, Or an j ebo om str. 154 Aan onze Bureaux Zuider-Buiten- Spaarne 6 en Groote Houtstraat 55. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN' A 30 cents per regel. Van alle zwakke magen, goed be kend, hebben zij geen andere pre tentie dan de kleine ongemakken der Spijsvertering te genezen. Hunne on betwistbare werkdadigheid is ver schuldigd aan het Zout VICHY-ETAT dat zij bevatten en waarvan zij al de hoofdbestanddeelen bevatten. Men wachte zich voor de namaak sels en eische steeds het merk VICHY-ETAT. Rechtszaken ZAAK-DER MOUW. De Rechtbank te Ax-nhem zette de behandeling voort van de bekende zaak tegen dr. J. A. der Mouw, be treffende de Doetinchemsche Gymna- sium-quaestie. Dr. Der Mouw was niet verschenen en evenmin zijn verdedi- gei'. Als deskundige werd gehoord dr. Sissingh, die verklaarde dat er geen stoornis in de geestvermogens van Dr. Der Mouw bestaat. Na het voor gevallene te 's-IIeerenberg, toen be klaagde onder den indruk van het ge beurde was, heeft dr. Sissingh hem behandeld en later opnieuw onder zocht. Getuige vond hem psychisch gezond. Dr. Der Mouw is verbazend consciëntieus, doch wel voor overre ding vatbaar. Hij acht hem volkomen toerekenbaar. Het O. M., waargeno men door rnr. Schaepman, vereenigde zich met dit gevoelen en persisteerde bij zijn ï'equisitoir 150 boete). Uitspraak over 8 dagen. door bemiddeling van de firma VAN VLOTEN A DK VRIES Giater. Heden, Di. 18 Oei Wd. 19 Oct. middenk. openings*. Cert Intern. L.indsijndicaat.52 Aand Koninkl. Petroleum492'/4 492 Moeara Kaim1)7 llö'/g Rumatra Palembang63 Cert Preferente Peruvian Corp 301/* 30&/s Cm Atchison TopekaSi»;,-. 84i/t Denver Rio Grande 2811/g» 29tyls ErieS3» 35»/4 K. C. Southern26'Ia2&lt Pref. do. 491/4 Cm Missouri Kansas Lexus,28s'/sj29t/j* New-York Ontario Western 36'/s 36 Norfolk en Western7lIS/io73 Southern PacificGUtys 62>/4 Southern Rails34*/r 34»/g Union Pacific105!/, 106 Wabash22 i/« Pref. do 1 Cm Steel Corporation227/» 22H/w Rock Island29»/4 30 2e pref. Mexican National22 /t 227/g New Orleanss* 10?/* 49/o Conv Union bonds106i/4*106>/» Cm Car en Foundry..,27»/i 21 »/4 Columbia231 /4 Laatste berichten. AANVARING. Hedenmorgen te 8.30 uur had ten gevolge van den mist op het IJ een aanvaring plaats tusschen het van Zaandam komende stoomschip„Zaan- dam II" en de kettingboot, waardoor beiden boven de waterlijn beschadigd worden. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Stoomvaartberichten DAMESTWIST. Een Haagsche dame, die aan een andere geld geleend had, dat deze niet terug betaalde, schreef aan hare schuldenaarster„geef mij spoedig terug, wat gij mij quasi ter leen hebt gevraagd om nxij te bestelen". De andere dame, hevig verbolgen, diende een klacht in en de Haagsche Rechtbank heeft nu de briefschrijfster veroordeeld om aan de geadresseerde te betalen 500 en de proceskosten. De Rechtbank overwoog, dat de brief, inhoudende de woorden „geef mij spoedig terug wat gijlieden mij quasi ter leen hebt gevraagd om mij te bestelen", beleedigend was met het oog op den stand der strijdende pax-- tijendat het opzet om de geadres seerde te beleedigen aanwezig was, dat ai't. 1408 B. W„ overgenomen als het is uit het oud-Hollandsch recht, niet enkel vergoeding toekent voor materieele schade, maar ook voor mo. reele schade, schade geleden in eer en goeden naam. Ter bepaling van die laatstgemelde schade door eischeres was daar voor gevorderd ƒ3000 ging de Rechtbank eenerzijds te rade met meergemelden lioogen stand van par tijen anderzijds met de omstandig heid, dat de brief was geschreven als uitvloeisel van het feit, dat de belee- digde partij een vrij hoog bedrag van de gedaagde had geleend en dit xxiet terug gafen kwam aldus tot 500. KLEPTOMANIE. Bij vonnis der Amsterdamsche Rechtbank dd. 26 Juli II. werd de huisvrouw van zekeren v. d. B. tot 2 jaren gevangenisstraf veroordeeld we gens diefstal van 2 paar schoenen uit een schoenwinkel in de Kalverstraat. Bij herhaling waszij reeds veroor deeld wegens kleine* diefstallen. Ook thans weer had zij beweerd somtijds overvallen te worden door eenen on- waarstaanbaren drang tot iets weg te nemen. Het gerechtshof Dinsdag in hooger beroep vonnis gevende, bevestigde echter het vonnis der rechtbank. Het.st. Prins Hendrik van Java n. Amsterdam vertrok 17 October van Sabang. Het st. Prinses Sophio v. Amster dam n. Batavia arriv. 18 Oct. te Ge nua. Het ss. Koning Willem III, van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde 18 Oct. te Suez. Het dubbelschroef st. Noordam van de N. A. S. M. arriveerde Dinsdag 18 Oct. van Rotterdam te New-York. Marktnieuws Haarlem, 19 October 1904. Op de heden alhier gehouden kaas markt waren aangevoerd 11 stapels kaas. 1401 kazen, wegende 2708 K.G. f23.— h f 28.—. Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd 8 koeien, 160 A 19027 nuchtere kalveren, 1 10.A 15.6 schapen, 20.A' 'f24.8 lammeren ƒ12.A ƒ14. ONTROUWE BODE. De 32-jarige bode van Amsterdam t op Rotterdam via 's-Gravenhage, Joh. Visser, wonende te Amsterdam, werd Dinsdag door de Amsterdamsche I Rechtbank tot 9 maanden gevangenis I veroordeeld, verminderd met den tijd in vooi'-arrest doorgebracht, wegens verduistering van goederen hem ter bezorging toevertrouwd. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd19 Oct. J. Raar en A. M. Luiten. Th. Snoek Pollé en A. Schröder. D. v. d. Bent en G. Eckhart. H. M. Ton en D. Bol. W. Terwee en G. Pasman. P. de Rooij en A. M. Vossen. C. v. Damme en G. v. Zonneveld. A. Face en M. v. d. Voort. A. v. Huët en M. C. de Groot. H. Meeuwig. en C. J. Zeilmaker. J. P. de Laat en W. C. v. d. Berg. Getrouwd C. W. Luiten en W. H. Janssen. J. D. Vieselman enJ. M. Stoelman. L. H. Hartman en J. C. v. d. Burg. H. F. Kiekens en C. A. Kenbeek. N. J. Hoogkamer en J. M. Duits. Bevallen16 Oct. J. v. d. Mije v. d. Enden d. 17 Oct. A. Cassee Paap z. 18 Oct. M. Milatz—v. Dam d. 19 Oct. A. C. Kraaijenhagen Hunting z. Overleden 18 Oct. B. W. Straat man, 60 j. M. v. Heemskerkstraat. M. Moerkerk, 17 d. z. Tulpenstraat. Den 5den November a.s. hopen onze geachte Broeder en Zuster M. LAXMEKS en D. UMANS dcxx dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaar in het huwelijk traden. Hun Broeder en Zuster. Heemstede, (afd. Glip). SvIvV.YvYï-r BB 'VVV VYV'1?VY? KWTYYV Op den 5den November hopen onze geliefde Ouders, JOHANNES GEORGE PIUESMAN en WILHELMEN A DONKERLO, den dag te herdenken, waarop zij vóór vijf-en-twintig jaren in den echt werden vereenigd. Haax'lem, 19 October. Hunne dankbare Kinderen. ^SW~^wvvv777 SB Voor de vele bewijzen van belang stelling bij de geboorte onzer dochter MARIA ondervonden, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. W. L. RANDOE. J. L. RANDOE— DE HESSELLE. De Heer en Met rouw JAGER GER- LINGS—NOORDENDORP betuigen hunnen hartelijken dank voor de be langstelling, bij de geboorte van hun nen zoon ondei*vonden. Barneveld, 19 October 1904. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer JAN WILLEM VER- KES, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. A. VERKES— BOUWELING en Kinderen. een net MEISJE, 21 jaar, tegen Nov. of later, als 2de Meid of Kindermeid, g. g- v. Br., No. 6622, Bur. v. d. Blad. GEVRAAGD met Nov. een fatsoenlijk boven 16 jaar. Loon 1.50. Aanmelden avonds na 8 uur Duvenvoordestr. $4. Met 1 Nov. GEVRAAGD in een klein gezin zonder kindereneen flinke van goede getuigen voorzien. Loon 100 gld. AdresNieuwe Gracht 26.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3