SANGUINOSE Granito Vloeren. I J. H. MAARTENSE Ij 56 Groote Houtstraat 5<[ TAFELZILVER en met zilver gemonteerd KRISTa.L. Atelier voor Hcparatiëir J. Bioedreinigings- Laxeermiddel en MARTIN Co. AMSTERDAM ke match Zaterdagavond door eerst genoemde met weinig verschil werd fewonnen. James Waltliour reed op e z.g. Home Trainer (Huis-oefen apparaat' cn het paard draafde op een rollende baan, die niet door een motor doch uitsluitend door de kracht van het paard in beweging werd ge bracht. De afgelegde afstand wordt op een rond bord zeer juist aangeduid dooi de roode naald voor den wielrijder, door de zwarte naald voor het paard. Elke ronde staat gelijk aan één hal ve Amerikaansche mijl of 800 M. Behalve het nieuwe er van heeft het nummer nog deze goede verdien ste. dat het zeer vlug afloopt en wer kelijk een oogenblik van spanning geeft, wie de match zal winnen. Ook de overige nummers van het welverzorgde programma werden vlug en goed afgewerkt, zoodat de voor stelling alleszins een bezoek waardis. Na afloop kunnen de Haarlemmers nog gemakkelijk de elcctr. tram van 11.40 uit Amsterdam halen. gebruikelijk is, werd eenigen tijd ge leden tegen de directie en commissa rissen der te Rotterdam gevestigde en door de rechtbank aldaar den 24 Fe bruari j.l. in staat van faillissement verklaarde naamlooze vennootschap Maatschappij tot Exploitatie van .bouwgronden Maasland door het O. M. bij die rechtbank een rechtsver volging ingesteld, met het gevolg dat !na cene breedvoerige instructie de zaak naar de openbare terechtzitting 'werd verwezen. Deze zaak zal ter openbare terecht zitting van den 10 November a.s. be handeld worden, doch alleen ten aan zien van den directeur en 4 der com missarissen. In deze zaak zullen worden gehoord 7 getuigen, waaronder twee deskun digen. Als verdedigers der beklaag den zullen optreden mrs. Marts. Tels en Jos. van Raalte. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. k 30 cents per regel. ONNUTTIGE UITGAVEN. De verkwisting. Het verkwiste geld bedraagt for tuinen en hieronder laten wij ket voorbeeld volgen van juffrouw Krahe, wonende Schoolplaats 8 te Arnhem. Ook zij had belangrijke sommen gelds uitgegeven tot het koopen van allerlei soort geneesmiddelen om zich van een vergevorderde bloedarmoede, waaraan zij gedurende drie jaren leed, te genezen. Doch al dat uitge geven geld kon ais verloren be schouwd worden want er wa9 hoe genaamd geen verbetering te bespeu ren. Thans echter, zoo verklaarde zij aan onzen verslaggever bij zijn laatste bezoek ben ik genezen en goed genezen, en als ik zooveel geld voor heen heb uitgegeven dan is zulks dooj-d&t ik de waarde der Pink Pillen niet Kende. Met zijn deze Pink Pillen die, mij van mijne bloedarmoede genezen hebben. De hoeveelheid doo- zen die ik genomen heb vertegen woordigen niet veel geld, het was een werkelijk goedkoope genezing. Hoe jammer dat ik de Pink Pillen niet eerder gekend heb en wat een geld en tijd zoude ik bespaard heb ben en ik zou ook niet zoo erg ge leden hebben want ziehier eene op somming van mijne ongemakken gebrek aan eetlust, slechte spijsverte ring, maagkrampen, steken in de zijde, slapeloosheid, oorsuizing, steeds koude handen en voeten, en erg ze nuwachtig, zoodat ik bepaald aan de toekomst begon te wanhopen. Zoo als ik U gezegd heb, hebben al de andere geneesmiddelen mij hoege naamd niet geholpen. Eindelijk heb ik in de dagbladen verscheidene ge nezingen van bloedarmoede gelezen die door de Pink Pillen bewerkstel ligd waren geworden en bovendien waren zij mij ook van andere zijde aangeraden geworden. Ik heb een geneesmiddel meer willen beproeven en ik heb er mij niet over te bekla gen gehad want van de eerste dagen der behandeling af deed er zich eene belangrijke verbetering voor, welke van dag tot dag toenam en thans ben ik zoo welvarend dat ik met lust mijne werkzaamheden verricht. Indien de geneesmiddelen die U ge nomen hebt, de behandelingen die U gevolgd hebt, zonder uitwerking zijn gebleven, neemt alsdan de Pink Pil len en gij zult Uw geld niet verkwis ten. Zij genezen daar, waar de ande re geneesmiddelen zich onmachtig getoond hebben. Zij zijn onovertref- felijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénie, rheumathiek, algemee- ne zwakte, maagziekten, scheele hoofdpijn en zenuwhoofdpijn. Prijs ƒ1.75 de doos, ƒ9.per 6doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PLAAT- ZER VAN DER HULL, Drogerijen, Jansstraat 28, Haarlem. Rechtszaken. VOETBAL. Uitslagen van de overige in ons land gespeelde eerste klasse-wedstrij den. Amsterdam D. F. C.—R. A. P. Ge wonnen door D. F. C. met 21. H. F. C. II speelde Zondag in Am sterdam tegen Ajax voor de tweede klasse competitie van den N. V. B. De Haarlemmers wonnen met 30. De beide Haarlemsche clubs H. V. V. en Klein Haarlem speelden Zon dagmorgen te Overveen tegen elkaar. Klein Haarlem won met 30, terwijl het met de rust met 2—0 leidde. Des middags speelde Klein Haarlem tegen Gdrmania, welke wedstrijd on beslist bleef, 0—0. ZAKKENROLLERIJ. Door de rechtbank te Amsterdam werd Zaterdag voortgezet de straf zaak tegen H. P., die Dinsdag laatst leden had terecht gestaan wegens poging tot zakkenrollerij. Beklaagde zou te Bussum, op het terrein der wedrennen, op 4 September, een hor logeketting, waaraan het horloge van den heer Den Hartigh was be vestigd, zóó hard hebben getrokken, dat het horloge uit hét vestzakje was gekomen. De uitvoering van zijn voornemen was niet voltooid, doordat hij op heeterdaad zou zijn betrapt, en doordat de ketting stevig aan de kleederen was bevestigd. De zaak was Dinsdag uitgesteld, doordat de heer Hartigh als getuige gehoord, verhinderd was te verschijnen. Zaterdag werd hij gehoord en nog e enige getuigen a décharge, onder wie de directeur van het huis van bewaring, die verklaarde dat in de bagage van den beklaagde niets ver dachts was gevonden. Het O. M. achtte de feiten wettig en overtuigend bewezen en requireer- de 2 jaren gevangenisstraf. Als ver dediger trad op mr. L. W. vanGigch die in een uitvoerig pleidooi betoog de, dat er schijn noch schaduw van bewijs was en tot vrijspraak conclu deerde. Uitspraak Donderdag over acht dagen. Ter zake van het niet houden van boek. zooals dit door de wet wordt vereischt en in den handel te doen Sport en Wedstrijden NED. AUTOMOBIEL CLUB. Het bericht, uit ,,De Fiets" overge nomen, als zouden in den boezem van het bestuur van de Automobiel- club verschillen gerezen zijn, die tot de ontslagname van het geheele be stuur zouden leiden, is, naar van betrouwbare zijde wordt medegedeeld van allen grond ontbloot. In het be stuur van de Automobiel-Club" is zelfs geen enkel heftig of onaange naam woord gewisseld. WINTERSPORT. De tweejaarlijkscho Scandinavische wintersport-feesten, waarmee men in 1901 te Stockholm en in 1903 te Christiania zooveel succes heeft ge had, zullen in Februari weer te Stock holm worden gehouden vermoe delijk van 4 tot 12 Februari. Het pro gramma geeft veel verscheidenheid. De Internationale Schaatsrijders- Unie heeft toestemming gegeven tot het verrijden van het wereldmeester schap in, 't kunstrijden en van het meesterschap Y*n Europa ir\ 't hard rijden. Verder zal er worden ge daan aan schaatsenzeilen, zeilen met ijsschuitjes, ski-loopen, bandy, cur ling er zullen paarden- en rendie renwedstrijden worden gehouden, automobielwedstrijden op het ijs, een gymnastiek-uitvoering. enz. enz. Letteren en Kunst Gemengd Nieuws halen van ontdekkingsreizigers. Het land dat 800 mijlen zuidoostelijk van Kartoeqa ligt, bevindt zich in de sfeer van Britschen invloed, ofschoon de in boorlingen zelf alleen hun Sultan er kennen. Het gebied dat onder de vijf de parallel ligt, is gemakkelijker toe gankelijk voor de Balgen van uit Lado aan den Nijl. dan voor de En- gelschen van uit Baho-el-gezal en ten gevolge daarvan is de gansche handel van het land, dat rijk is aan ivoor, in handen van Belgen, die den in- j boorlingen vuurwapens verschaffen in ruil voor tanden. Het Nyam-Nyam ge bied staat dus onder geen anderen blanken invloed dan die der Belgen en deze is uitsluitend commercieel. Slechts één Engelschman is tot nu toe tot het land doorgedrongen dit was dr. Stepart en hij werd ver moord. Het is de vraag, zoo merkt „Central News" op, of de Nyam- Nyam wel weten dat hun land onder Britschen invloed staat en dat zij Britsche onderdanen zijndaarom is het niet te voorspellen, hoe de expe ditie zal worden ontvangen die uit Soedaneesche regimenten van het Egyptische leger, onder Engelsche of ficieren, zal worden samengesteld. Als zij willen, kunnen de Nyam- Nyam 20.000 man in het veld bren gen. gewapend met Belgische gewe ren, bogen en speren. Schoon zij hei denen en kanlbalen zijn, staan zij in intelligentie hooger dan andere in- boorlingenstammen van den Boven- Nijl. Het feit. dat voor driekwart ge deelte van het jaar het land der Ny am-Nyam onder water staat beperkt den termijn voor de expeditie en wijl de Tsetsevlieg in het land inheemsch is, zal de expeditie zich niet van paarden kunnen bedienen en zullen dus geen bereden troepen de colonne vergezellen. Het transport zal ge schieden door koelies en muilezels en alleen maxim-kanonnen zullen wor den meegevoerd. De Soedaneesche ba taljons, die aan de expeditie zullen deelnemen, zijn waarschijnlijk die, welke onder Engelsche officieren zul ke uitstekende diensten hebben be wezen in den Derwischen oorlog. GELUK. De Weensche politie heeft geluk. Eerst Klein gevat, toen Taussig, en nu de slimste van allen, Jenner, de looper, die met 235.000 kronen er van door was gegaan en naar wien sinds zes weken gezocht werd. Hij schijnt rustig in Weenen gebleken te zijn, want hij werd Vrijdagavond in de Schüttelstrasse gepakt. MUZIEKFEESTEN. Te 's-Gravenhage en te Rotterdam worden, naar de „N. R. Ct." ver neemt, tweedaagsche muziekfeesten voorbereid, t.e geven met. Pinksteren 1905, onder leiding van Felix Wein- gartner, die de uitnoodiging daartoe heeft aangenomen. Het plan bestaat in beide steden de Damnation de Faust en een Beetho ven-concert te geven, waarbij o.a. ook de 9de symphonie met slotkoor zal worden uitgevoerd. De zangvereenigingen van Toon kunst te 's-Gravenhage en te Rotter dam, het Gemengd Koor en Rotte's Mannenkoor te Rotterdam, zullen voor hunne medeswerking worden uit- genoodigd. De voorafgaande repetitiën der ko ren in beide plaatsen zullen worden geleid door den heer A. B. H. Verheij, te Rotterdam. Omtrent de medewerking van een orkest wordt nog onderhandeld. To 's-Gravenhage zullen de concer ten plaats hebben in de groote con certzaal van het Kon. Zoölog. Bot. Genootschapte Rotterdam in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen. DE TIBETAANSCHE MISSIE. De „Times" meldt, dat dö Koning last heeft gegeven een bij zonderen penning te laten slaan voor de leden van de Tibetaansche missie en de troepen, die haar vergezeld hebben, als drkenning voor de groote volhar ding en uitstekende houding, die alle leden tijdens de expeditie betoond hebben. Een in de „Westminster Gazette'' vermeld telegram uit Petersburg be helst dat het Engelsche ministerie van buitonlandsche zaken aan de Rus sische regeering heeft laten weten, dat het een algeheele wijziging van het Engelsch-Tibetaansche verdrag heeft voorbereid. De vriendschappelij ke en hoffelijke vertoogen van Rus land zijn met goeden uitslag be kroond. Het gewijzigde tractaat. zal in overeenstemming zijn met do ver zekeringen. welke het Engelsche mi nisterie van buitenlandsche zaken eenigen tijd geleden aan de Russische regeering heeft gegeven. Te Petersburg is mön zeer voldaan over het succès van Rusland's diplo matie. EEN NIEUWE EXPEDITIE. Engeland zonder een expeditie in eenig deel van de wereld schijnt in- tusschen onbestaanbaar. ..Central News" meldt althans uit Kairo weer het volgende Het is thans zoo goed als vastge steld. dat een Britsche expeditie be staande uit 1500 A 2000 man een marsch zal ondernemen door het land der Nyam-Nyam. een Kanibalenstam in Central-Afrika. welbekend uit ver ken, die hem wilden beletten zijne hartstochten te bevredigen. Twee da gen voor den aanslag werd hij weder van dubbele echtbreuk overtuigd en door pater Raschen geducht onder handen genomen. Dat deed de maat overloopenhet beraamde plan werd ten uitvoer gelegd en met het eigen geweer des paters schoot de onver laat zijn weldoener door het hart, dat gedurende vijf jaren, maar immer zonder gevolg, moeite had gedaan een fatsoenlijk mensch van hem te maken. VERDWENEN. Het districtshoofd van Keetmans- hoop, von Burgsdorff, tot wien Hen drik Witbooi zijne bekende oorlogs verklaring richtte, was na ontvangst ervan alleen en ongewapend naar dien Hottentotten-kapitein gereden, om hem tot andere gedachten te bren gen. Sedert heeft men taal noch tee- ken meer van hem gehoord. Men ver moedt, dat de Hottentotten hem als gijzelaar vasthouden. Witboni is niet gewoon weerlooze menschen kwaad te doen. Hij is onderwijzer geweest, kan tamelijk goed Duitsch schrijven en heeft reeds bij gelegenheid van een vroegeren opstand bewijzen gegeven van mensclilievendheid. Hij is tegen onnoodig bloedvergieten, en heeft al leen de wapens opgevat, omdat men zijn volk wilde ontwapenen. BELEEDIGING. Te Berlijn heeft Zaterdag gediend het proces tegen graaf Baudissin, we gens beleediging van den Duitschen officiersstand in zijn roman.Erst- klassige Menschen. De techtbank be sloot, zich den geheelen roman te laten voorlezen. Het eind was dat graaf Baudissin veroordeeld werd tot 300 mk.. en zijn uitgever Janke tot 200 mk. boete. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aan sprakelijk. - -» Van *hgezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terug gegeven. DE MOORD OP DE R.-K. ZENDELIN GEN TE NIEUW POMMEREN. Reeds herhaaldelijk is melding ge maakt van de slachting, die verra derlijke inboorlingen op Nieuw Pom- meren onder de daar gevestigde mis sionarissen hebben aangericht. Aan een brief van een missionaris aanzijn vader, welke door de „Tijd" wordt openbaar gemaakt, ontleenen wij nog de volgende bijzonderheden over de samenspanning. Van de moordenaars waren er twee te Sint Paul woonachtig, To Maria en To Palom. De eerste werd voor ettelijke jaren door de missie, de laat ste door de regeering van het slaven juk bevrijd. De anderen waren allen boschkanakken. Kort voor de over rompeling moet een zekere Oenis een. andere dorpsbewoner, met name To j Herman, hebben aangespoord, den pater te waarschuwen. Deze deed het, maar kreeg ten antwoord „Och, dat is jokkens, net als altijd". Als dan To Herman aanhield „Zij zullen u doodschieten", luidde het antwoord ..Laat ze maar schieten." Zoo weinig dacht de pater aan gevaar. De onmenschelijke gruweldaad be rust op eene samenzwering, waaraan twee, hoogstens drie bewoners van Sint Paul deel haddende overigen waren boschkanakken, die, deels in 't geheel niet, deols in zeer geringe mate, onder den invloed van den mis sionaris stonden. De samenzwering was ni;t rechtstreeks tegen de missie, maar tegen de blanken in het alge meen gericht. Dat niettemin slechts leden van ons missiepersoneel geval len zijn, schrijf ik voornamelijk toe, dat zij het dichtst bij waren en bij hen de aanslag het meeste kans van slagen beloofde aangezien hét hoofd der bende met alle gewoonten op de statie vertrouwd was. De samenzwe ring vindt hierin haar grond, dat de zwarten afkeörig zijn van het werk. „Sedert de blanken in liet land zijn, moeten wij werken, wij willen vreed zaam en ongestoord in onze wouden leven." Dat is in 't kort weergegeven de uit slag van het gerechtelijk onderzoek. Daarbij kwamen niet in aanmerking ik verklaar het uitdrukkelijk de werkzaamheden, welke de pater op zijne statie liet verrichten, maar enkel en alleen die, welke de regee ring deed ten uitvoer leggenon langs werd met den bouw van drie wegen begonnen. Kwaadwilligen zul len wellicht het eerste beweren, en als zuivere waarheid de wereld in zenden, daarom het volgende. Geen enkele bewoner van Sint Paul heeft dergelijke ongegronde klacht laten hooren. En dan, ziehier het reglement van Sint Paul, geheel er op berekend om het welzijn der men schen te bevorderen. In Sint Paul werd maar vijf dagen van de week gedurende acht a negen uur gewerkt en als ik mij goed herinner, was het zelfs minder. Zondags en Donderdags was 't vrijaf. Van deze» vijf dagen werkten de vrijgelatenen er twee in hunne eigen tuinen, de drie overige voor het algemeen welzijn der statie en van het land, welke arbeid boven dien nog rijkelijk werd netaald. Leen wonder dan ook dat de kustbewoners en dit staat vast hön benijd- don, omdat zij betere woningen, meer voedsel en kleeding hadden dan zij. De raddraaier is To Maria geweest, een door de missie vrijgekochte slaaf, aan wien de missie bovendien in drie gevaarlijke ziekten het leven red Ie. Verstandige kon en bedorven hort verlangde hij altijd meer land het land staat vrij ter beschikking -zon der dat hij iets deed om het te bebou wen. Dit was echter maar een voor wendsel tot ontevredenheid, de eigen lijke grond was zijn bedorven na tuur. Getrouwd als hij was, vluchtte hij met een andere gehuwde vrouw. Tot zijn eerste vrouw teruggebracht, zwoer hij den dood aan alle blan Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van een in ver schillende bladen aangekondigden Dam-wedstrijd om het Kampioen schap voor Nederland, uitgeschreven door de Dam-Vereeniging „Constant" te Rotterdam, en hare daarop gevolg de circulaire achten wij het noodza kelijk het volgende onder Uwe aan dacht te brengen. Op 24 Augustus j.l. heeft er, op ini tiatief van de Dam-Vereeniging „Con stant" te Rotterdam een conferentie plaats gevonden, waaraan mede door onderstaande Dam-Vereenigingen werd deelgenomen. Deze conferentie had ten doel het gezamenlijk organi- seeren eener Nationale Dam-wedstrijd om het Kampioenschap voor Neder land. De Vereeniging van Rotterdam deed een voorstelhet Vereenigd Amster- damsch Damgenootschap deed zijner zijds een ander voorstel, beiden be treffende het karakter van dien Wed strijd. Het Amsterdamsche voorstel werd na langdurige bespreking met 3 tegen 1 stem aangenomen. De rege ling van dien Wedstrijd (dus volgens het voorstel van Amsterdam) werd verder bereidwillig aanvaard door eene Commissie, bestaande uit leden der Rotterdamsche Vereeniging. Wat gebeurt echter In tegenstelling met de genomen be sluiten heeft de Rotterdamsche Ver eeniging herhaaldelijk getracht in breuk te maken op meergenoemde be sluiten. Wij mochten dit niet toela ten, en hebben, dit in ons laatste schrijven van 6 October hen duide lijk kenbaar gemaakt. Men antwoordde toen eenvoudig in de couranten met een aankondiging van een Nationale Dam-wedstrijd om 't Kampioenschap voor Nederland. Welnu wij vinden deze handelwij ze zóó ongeoorloofd„Constant" heeft de deelnemende vereenigingen hiermede zóó grof bejegend, dat wij krachtig protesteeren tegen het hou den van dien Wedstrijd, en eenparig besloten zijn, hieraan beslist geen deel te nemen. Wij verklaren tevens dez$, door „Constant" uitgeschreven Wedstrijd om het Kampioenschap voor Neder land ongeldig, en geven den amateurs in overweging, de handelingen van de Rotterdamsche Vereeniging te toetsen aan de eischen van recht en billijk heid. Het Vereenigd Amsterdamsch Damgenootschap. Dam-Vereeniging „Ons Genoe gen", te Edam. Damclub „Haarlem" te Haar lem. Kerknieuws. KATHEDALE KERK ST. BAVO. A.s. Vrijdag te half 11 plechtige convent. H. Mis van het I-Ioogw. Ka pittel in tegenwoordigheid van Z. 1). H. den Bisschop. Vrijdag de H.H. Missen te half 8 en 8 uur voor mej. Holt, geb. Van Leuven, als lid van de Broederschap der geloovige zielen. N.B. Gedurende de maand October zal de Kathedraal geopend zijn in dt> week 's morgens van 7 uur tot half 11 en 's middags van 2 tot 6 uur. Zondags van 6 tot 12 en van 3 uur tot half 8. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. Donderdag te 7 uur Lof van hot Allerheiligste Sacrament. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de ka pel van bet Miraculeuse Maria-beeld; van 510 uur gelegenheid om te biechtente 6 uur hdt Lof van O. L. V. met Rozenhoedje, enz. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. PAROCHIEKERK VAN DEN H. AN- TONIUS VAN PADUA. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis. Het Rozenhoedje na de H. Mis van half 10. 's Avonds te 7 uur Vergade ring der Broederschap van den H. Kruisweg. Zaterdag het Rozenhoedje na de H. Mis van half 10. KERK VAN HET ALLERHEILIGSTE HART, KLEVERPARKWEG. Vrijdag te half 8 de gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua 's avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Vrijdag te half 8 de gezongen H. Mis ter eere van het Allerh. Hart 's avonds te 7 uur Lof en Rozenhoed je. Zaterdag van 5 tot half 10 gelegen heid om te biechten. PAROCHIEKERK VAN DE H. ELISA BETH EN BARBARA. Donderdag om 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. Vr. van Altijddurenden Bijstand. 's Avonds half 8 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. PAROCHIEKERK VAN ST. JAN, AMSTERDAMSTRAAT. Donderdagavond te 7 uur het Lof ter eere van het H. Sacrament met rozenkransgebed. Vrijdag, feestdag van de H.H. Apostelen Simon en Judas, dag van devotie. Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 12 uur de Catechismus. A.s. Zaterdagnam. biecht hooren van 4 tot 9 uur. CN. H. Ct.) Offlcieele berichten KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders vaj Haarlem, Gelet op art. 8 der Hinderwet; 1 Doen te weten, dat bij hunne b| schikking van 21 October j.l. aan J. van Oijen, directeur der Haarlei sche Tramway Maatschappij vergu ning is verleend tot oprichting va eene smederij in het perceel aan i Nicolaas van der Laanstraat, Ka Sectie A No. 1844. Haarlem, 22 October 1904. Burgem. en Weth. voornoemj BOREEL. De Secretaris, PÜNACKER. ONBEWOONBAARVERKLARING Burgemeester en Wethouders va Haarlem brengen, ter voldoening as het voorschrift van art. 197 der A gemeene Politieverordening voor de gemeente, ter openbare kennis, d door den Raad der gemeente bij 1 sluiten van 19 October j.l. Nos. 21 e 22, is verklaard, dat de perceelei aan de Antoniestraat Nos. 51 C, 51 en 51K, alhier, (beheerder C. Broi wer), en de perceelen aan de Kleij Houtstraat No. 1 alhier, toebehoord de aan A. C. Sweerts, ongeschikt t bewoning zijn. Haarlem, 22 October 1904. Burgem. en Weth. voornoem! BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Advertontiën. Steeds voorradigs Ruime keuze in de nieuwste modellen Jarenlang leed ik eiken winter aan influenza";" de laatste anderhalf jaar had ik voortdurend met bin- nenkoorts te kampenik heb daartegen vele middelen gebruikt, maar niets mocht baten. Ik was niet meer in staat mijn werk te doentweemalen per dag had ik ge regeld koorts, en het gevolg was ten slotte een erge zenuwzwakte. Op dringend aanraden van een vriend, die haar ook met succes gebruikt had, heb ik toen een flesch Sanguinose gekocht; en, waarlijk, na zes of zeven dagen begon de koorts al te minderen. Ik ging dus met de Sanguinose voort, en ik kan U nu met blijdschap melden dat, na het gebruik van zes flesschen, ik al mijn arbeid weer goed verrichten kan. Ik gevoel mij frisch en opge wekt, als voorheen. Ik heb mij voorgenomen nog eenigen tijd met het gebruik te blijven doorgaan; en raad alle zenuwlijders sterk aan de Sanguinose te gebruikenzij zullen er zeker baat bij vinden. Ik heb nog nooit zulk een heerlijk middel gebruikt. J. ZWEMSTRA, Hazerswoude. Mr. Kuiper. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen, en kost U de behandeling slechts 12'/a of 15 cents per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Prijs per flacon f 1.50, 6 fl. f 8.12 fl. 15. Te Haarlem verkrijgbaar bij J. J. GöPPINGER, Gr. Houtstr. J. VAN GULIK, ZijlstraatK. VAN EDEN, Spaarne J. GRIE- VER, Kampersingel. W. van Dam, Fabrikant, Den Haag. Speciale inrichting van het maken van Grondboringen, Pijpwellen, öntijzerings-inrichtingen, W ater-Reser voirsj door meer dan duizend aanzienlijke professorejj en geneesheeren beproefd, voorgeschreven efm aanbevolen! Bij het publiek sedert 16 jaren gel liefd, als zijnde het beste, goedkoopst* en onschadelijkste en verkozen boven Zouten, Droppels, Mengsels, Minerale wateren en en zulks om hare aangename uitwerking. Men beveilige zien bij het koopen tegen Bedriegerijen, door bi Apothekers en Drogisten steeds mets anders te verlangen dan di eente Zwitsersche Pillen van den Apotheker RICHARD BRANDl uit het Hoofd-dépot F. E. van Zanten Kolff te Rotterdam komend en door tevens nauwkeurig te letten op het hiernevens afgedrukte, door de wet beschermde Merk (Etiket) dat op iedere doos moei staan, het witte Kruis in het Roode Veld met de handteekening: RICHARD BRANDT. Men zij er van verzekerd dat men beetg» nomen wordt, als men in plaats van de uitdrukkelijk verlangd! echte Zwitgersche Pillen van den Apotheker RICH. BRANDT eei ander waardeloos middel in de handen gestopt krijgt. Zij zijn ver krijgbaar in doosjes a 70 Cents; geen kleinere, en wel te 11 aar les bij P. RA ASSEN, Koningstraat.H

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6