Haarlem's Dagblad NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Vraag en Aanbod Een Kwartje per plaatsing Twee Kwartjes te zamen Grootte der Adv. hoogstens zes regels Onder Betoovering 22e Jaargang. No. 6548 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 3 NOVEMBER 1004 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Mia* Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1-20 a Haarlem van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per rpgel. ^°0r 'm entefn omtre'< waar een ^8ent gevestigd is (kom der Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco^per"post' dior' Nederland I E65 KWne advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Afzonderlijke nummers-0.02)4 JKVVQUrobr? t Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37>£ &/X Jt de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie/24. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. TlUDrukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. plaatst dagelijks Advertentiën van (geen Winbel-Annonces) voor DRIEMAALmits binnen een Week, voor Betaling a Contant DE LUPUS. Nauwelijks heeft Dr. Bollaan te Rotterdam resultaten, verkregen met zijn behandeling van lupus door lichtstralen, of de redacteur van de Hollandsche Revue, de heer Frans Netscher is er bij als een bok op de haverkist om daarvan zijn le zers een en ander mee te deelen. En als bevoorrechte sterveling onder de journalisten die hij is, kon hij zijn artikel in 't November-nummer il- lustreeren met tal van afbeeldingen, die, op het fijne kunstdrukpapier, zijn proza inderdaad versieren. Zoo ontstond een interessant ge heel, waaraan we een en ander ont- leenen. De rampzalige lijders aan lu pus, wie kent ze nietHoe hebben we niet alleen wel gehuiverd en ge griezeld, als we hun afzichtelijk mas ker ergens in 't oog kregenEn Net scher met zijn realistische pen teekent een van die ellendige wezens, gezien op het perron van een spoorwegsta tion. „Een vrouw, oogensehijnlijk niet ouder dan een dertig jaar, stond al leen in een open kring, waaruit de omstanders met een soort van ang- stigen afschuw waren weggedrongen. Ze stond stil, nederig en sipjes voor zich op den grond te kijken. En we konden zoo dadelijk niet zien, wat de reden was, dat men haar nabijheid zoo meed. Maar toen ze even opkeek, begrepen we 't helaas maar al te wel: van een breed geranden hoed hing een sluier als een dicht gordijn af, maar toch nog niet zóó dicïït of we konden er voldoende door heen zien. En in den half schemer ontwaarden we een afschuwelijk masker als een half afgevreten doodskopde neus was er bijna af, de mond stond dwars in een bloederigen grijnstrek. het on derlid van een der oogen hing naar omlaag en liet waterig rood zien. en korstige zweerplekken liepen over de wang tot het oor toe." Zoo is het. En die ongelukkigen zijn, door den wel te verklaren afkeer van de menschen. als 't ware uit de maatschappij gestooten. Men sluit hun de deur voor den neus dicht, weigert hun betrekkingenhet huwe lijk is hun onmogelijk. Ze zijn, zegt Netscher terecht, niet in beter condi tie. dan de lepralijders van vroeger. Èn voor deze menschen, deze som bere verworpelingen, is nu een licht opgegaan, het licht van Finsen. Wij hebben daarover vroeger al eens een en ander meegedeeld. Prof. Niels Finsen vond door zijn studiën, dat het licht voor de geneeskunde een natuurkracht 1b van groote beteeke- nis en een bacteriëndoodende wer king heeft, vooral de blauwe stralen. Op dezen basis voortbouwende, heeft Prof. Finsen met behandeling van lupus zeer gunstige resultaten bereikt en Dr. C. W. Bollaan. in zijn voetstappen tredende, heeft ae zege ningen van de lichttherapie in ons land gebracht door de oprichting van een lupus-hospitaal te Rotterdam. Hoe hij daar werkt, zou ons te ver voeren om hier te vertellen men leze dat na in de Revue welke re sultaten hij reeds bereikt, toonen ons de portretten van lupuslijders, geno men voor en na de behandeling, waaruit zonneklaar blijkt, hoe afzich telijk beschadigde menschen weer op gewone schepselen gaan gelijken. Tweeduizend lijders aan deze ziek te meent Dr. Bollaan, dat we in Ne derland hebben. De aanvragen die hij krijgt zijn dan OQk talrijk, te talrijk tegenover de beschikbare middelen. En eigenaardig is het, dat de meeste lijders arme menschen zijn en meest al vrouwen. Waar dat vandaan komt, weet nog niemand. Zelfs raadt men er nog naar, wat lupus zelf wel we zen mag. Waarschijnlijk een vorm van tuberculose, maar zekerheid is daarover nog niet. Wij bevelen de lezing van het inte ressante artikel aan. ker en J. H. Groet, beiden met 53p.; 8. A. van der Burg en 9. M. A. Paap, beiden met 52 punten 10. F. A. Boe ree en 11. C. van Zalen, beiden met 51 punten en 12. E. B. Moolenaars met 49 punten. De uitslag van den personeelen wedstrijd kan eerst in den loop dezer week worden opgegeven. Binnenland. EEN HARDNEKKIG GEVECHT. Het „Nwsbl. v. 'tN.'' schrijft: De lezers weten het misschien niet, maar 't is een hardnekkig gevecht geweest tusschen kwajongens en... 't gemeentebestuur, om in het bezit te gemeentebestuur, om 't bezit van het lapje grond aan 'tZuiderdiep te Gro ningen, waarop vroeger de barak voor besmettelijke ziekten stond. Toen de barak afgebroken werd, was reeds alles met groote omzichtig heid ontsmet, maar... men kon niet weten, en de gemeente, die altijd waakt voor het welzijn barer bur gers, liet voor de zekerheid de schut ting er om heen staan, ja, zij schraagde haar hier en daar nog met een stutje en stöpte alle hoekjes en gaatjes dicht, opdat de kinderen, die het terrein voor speelplaats willen annexeeren, niet met de eventueel nog in 'tland der levenden zijnde bacil len gemeenschap konden krijgen. Maar kwajongens zijn niet zoo bang voor bacillen als een gemeente bestuur. Ze verbraken de schutting en gingen op den bodem van de vroe gere barak op de handen loopen en j oefenden zich in de schoone kunst van op den neus te staan. Daar kwam de gemeente en ver joeg de kornuiten en timmerde weer aan de schutting. Maar den anderen dag reeds werd de vesting hernomen. En nogmaals en later nog eens en nog eens werden de indringers ver bannen... 'tWerd een strijd op leven en dood in 'tlaatst! Totdat plots de schutting is ver dwenen het terrein wordt geëgali seerd en de boomen, die er stonden, vallen onder de slagen van de bijl des gemeente-werkmans. En de spes patriae... blijft nu weg en zoekt een ander, natuurlijk óók verboden terrein voor hare stoutste 'evoluties Stadsnieuws S c h i e t w e d s t r ij d. De uitslag van den schietwedstrijd van den Bond van Vereenigingen in Haarlem en Omstreken, gehouden op 16 en 30 October 1.1. is als volgt Van den korpswedstrijd op 16 Oct. is deze reeds bekend gemaakt. Van den vrijen baan wedstrijd is die als volgt 1. F. Hekker. met 57 p. 2. L. H. Koolhoven. 3. A. van der Burg, 4. J. P. de Klerk, 5. M. J. Vink, allen met 54 p. 6. H. van Daalen, 7. J. F. Borghouts, 8. A. J. van der Flier, 9. W. Theissing, 10 .J. H. Groet. 11. A. J. v. d. Burg, allen met 53 p. 12. H. L van Steenwijk. 13. A. van der Maaren Jansen, 14. H. Tiessing, 15. II. T. Iverstel, 16. J. G. van Kessel, allen met 52 punten. Van den vrijen baan wedstrijd op 39 Oct. is die 1. J. Viets met 58 p. 2. J. P. de Klerk met 57 p., 3. L. de Raad met 56 p.. 4. II. T. Kessel en 5. A. J. van der Burg, beiden met 54 p. 6. F. Hek- EEN LAFFE DAAD. 20 Oct. j.l. is te Zeist bij een drijf jacht een fraaie witte kat. toebehoo- rende aan den heer v. d. L., doodge schoten. Het dier was de lieveling van de omgeving; ieder zag met ge noegen hoe zij dagelijks, in gezel schap van twee groote honden, met haar baas ging wandelen, waarna zij thuiskomende zich met haar viervoe tige vrienden in hun hok placht te begeven. Door haar halsband met bel len, was zij voor een ieder te herken nen en een vergissing onmogelijk. GEZONKEN. Het zeejacht ,,Twee Gebroeders", van Wezerman, is, op reis zijnde met een paar honderd ganzen van Ter- munterzijl naar Einden, lek gewor den. Men keerde onmiddellijk terug, doch nabij Fimel zonk het vaartuig. De drie manschappen wisten zich zwemmende te redden maar de ganzen zijn meest omgekomen. ZIJN PERSONEEL BEDACHT. Aan het dienstpersoneel van wijlen den heer J. D. Fransen van de Putte te Zeist zijn o.a. de navolgende lega ten uitgekeerd aan den huisknecht 1000, den koetsier f600, den tuinbaas 500, den tuinknecht f 12, de keuken juffrouw 1000, de onderkeukenmeid f 30, de werkmeid f 200, de kamenier ƒ200, en alle arbeiders op de plaats werkzaam voor elk dienstjaar ƒ3. De ruim 70-jarige J. Schaap, die ongeveer 50 jaren op de plaats werk zaam is geweest, kreeg geen legaat, doch aan dezen werd 3,50 per week pensioen beloofd. Gemengd Nieuws ONTPLOFFING IN EEN MIJN. In een der mijnen van de Fire Loud Srau Cy. bij Tercio in Trindad. onj- stond een hevige ontploffing, waarbij 60 menschen om het leven kwamen. De mijn staat nog in brand zoodat aan redden niet te denken valt. De slachtoffers zijn meerendeels van Slavischen afkomst. OM DE BUIT. Koning Peter schijnt niet tevreden te wezen, de Obrenowitscheli van hun kroon beroofd te hebben. Hij wil ook een stuk van hun nalatenschap. Men bericht, dat de Servische staat een vordering ingesteld heeft tegen de erfgenamen van de Obrenowitschen, tot opgave van het vermogen van prins Michel, die ztfn geld aan Milan vermaakte op voorwaarde dat, indien liet geslacht der Obrenowitsch uit stierf, het vermogen aan den Servi- schen staat zou vervallen. Prins Michel Obrenowitsch regeer de in 1868 in Servië, en werd bij Top- scheder vermoord. Zijn neef Milan volgde hem op, liet zich zelf tot ko ning maken en aanvaardde ook de erfenis, onder bovengenoemde voor waarde. Op het eerste gezicht schijnt dat de staat volkomen gelijk heeft, waar hij de erfenis terugvordert. Doch men vergete niet dat Milan uit zijn rela ties met Mad. Christich nog een zoon heeft, die thans 15 jaren telt. Deze zoon werd erkend door Milan, en voor hem eischt de familie thans de erfe nis van oom Michel op. Staten 5000.000.000 telephonische ge- ERFELIJKE JAARGELDEN, sprekken gevoerd. In vergelijking met De Fransche Regeering zal (onder de cijfers van de gewisselde telegram- nieer hervormingen op de nieuwe be- men 92.470.000 in Groot. Brittan- grooting) voorstellen, een aaptal er- më en Ierland en 91.391.000 in de Ver- feiijke jaargelden, door Napoleon I eenigde Staten geeft dat reusach- verleend, af te koopen. tige cijfer een denkbeeld van de ont- Die jaargelden bedragën te zamen wikkeling van het telephoonwezen in ongeveer een millioen francs, en de de Unie. j Regeering wil die nu af koopen voor een gezamenlijk bedrag van 15 mil- EEN GROOT ONDERSCHEID. lioen. De natuurvorscher dr. Abbot zegt,^e lijst staan de nakomelingen op zijn reizen in Oost-Azië een groot vau PHns Berthier, hoofd van Napo- onderscheid tusschen Oost-Aziatische *eoas van Massena, Ney, Berna- en Europeesche kinderen te hebben dotte, Grouchy, Lannes. Oudmot, ontdekt i „Noch de Maleische. noch deChi Verscheidene belanghebbenden zijn neesche kinderen", schrijft hij, ,,zijn bereid het voorstel aan te nemen; zoo lawaaierig en bandeloos als die doch daar zijn er onder die meenen, I der beschaafde rassen. Verbazing en dat de verdienstelijke daden vaneen tegenzin krijgt men, als men hier een hunner voorouders hun recht geven school ziet uitgaan. Chineezen. Ma- eene toelage tot het einde der leiers, Sinjo's enz> komen als deftige.tijden, bedaarde menschjes uit de school i stappen, gaan in hun wagentje of j BIJ DEN RAAD IN DEN KOST. over het on slaan dood-kalmpjes den weg naar j huis in. Niemand die een vtchtpar-l Men "la,aS' «f a tijtje uitlokt, geen paar. dat in een derwijwrsleven. In liet dorpje Holte gootsteen terecht komt. niemand, die oij 't Duitsche Geestemünde kan zijn kameraad aan haar of ooren meester geen woning krijgen, hij moet trekt of een van de ondeugendheden maar zien dat hij een onderkomen begaat, die bij onze schooljongens vindt. De tegenwoordige titularis kon schering en inslag zijn en als staal-nergens onder dak komen, en nu tthT^oomjKShtf:„rerSDd°i besloten hem beur, rassen gelden I m en kost te nemen- BlJ 12 mgeze- j „Ik geloof, "dat de eentonigheid en tenen logeert hij telkens een maand. de hitte van het klimaat daar veelMaar hij zal liet evenals zijn voor- I schuld aan hebben. In de heete lan-1 gangers wel geen jaar uithouden den heeft niemand te veel energie periodieke hongersnood doet heV M00IE LEGERT0ESTANDEN. ..Dit geldt niet voor den Maleier, I Te Makri bij Smyrna hebben Turk die zelden gebrek aan voedsel heeft, sche soldaten, die uit Macedonië te- 1 maar ik heb niet veel verwachting rugkwamen. hun officieren in deka- I van de geestkracht der Maleiers. De zerne opgesloten, omdat zij nog vijf hersenen der Chineezen echter vor-maanden soldij moesten hebben. De men een jonkvrouwelijken bodem vangouverneur heeft toen bij notabelen kolossale vruchtbaarheid. Als China J geld geleend en daarmede de solda- eenmaal ontwaakt, zal de wereld ver- ten betaald, baasd staan. Het ontwaken zaleven- i wel in enkele atomen volgen, niet in massa, zooals in Japan het geval is geweest." EEN PROCES OVER EEN COSTUUM Voor een der Londensche recht banken werd dezer dagen een proces behandeld van den dameskleederma- ker Paquin tegen mevr. Holden, een dame, wier man bankroet was en van wie hij nu ƒ3000 vorderde voor een geleverd kleed met. gouden loovertjes, een onderrok van 160. een kostuum en twee andere japonnen. Mevr. Holden verklaarde, dat haar man aansprakelijk was voor hare schulden. Hij maakte haar wijs, dat hij schatrijk was. Toen zij die toilet ten bestelde bij Paquin en te Ascot woonde op een villa van den markies van Devonshire voor ƒ30,000 per jaar, wist zij niet, dat de bakker en de slager niet betaald werden en dat haar man op de vlucht zou gaan met achterlating van ƒ1,250,000 schuld. De gezworenen konden het niet eens worden en zoo is de eisch van Paquin niet toe- en niet afgewezen. EEN GRAVEN TRUST. TREURIG GESTELD. In de vorige maand heeft zich te Warschau bij de oefeningen het vol gende feit voorgedaan. Een officier gaf een reservist een j Het is nu eens niet Amerika maar s'a£ gelaat. De reservist apt- Australië, dat zich op de primeur van -woordde op dezelfde wijze: kamera- SBH op de primeur v„„. - K een nieuwen trust kan beroemen. Er den kwamen hem te hulp. tegen wie is daar namelijk een kapitalistische s'°^e soldaten van een andere vereeniging opgericht ter coiitrolee-af(,ec'llie: werden losgezonden. Een ring van de... graf-prijzen. gevecht met de bajonet ontstond. S0 Sydney bezit dez? imbere veree- fwanden bleven °P het slagveld ach- SfhS ^trCyMuieVedê ^dssische bleien'verboden werd vS Ug- I iwf i 8 of6^ uitzui- brak, het met de discipline in het gings-trust de grafprijzen. Russische leger treurig gesteld is. Het De zaken moeten heel best gaan, en aantal deserteurs vermeerdert met daarom is misschien binnenkort den dagen de overheid heeft zich naast de petroleum-, suiker-, spoor-verplicht gezien geld uit te loven voor en andere monarchen, de verschij- degenen, die de personen aangeven, mng van den millionair-grafkoning te welke zich tot taak stellen deserteurs verwachtengemakkelijk te maken de grenzen fe bereiken. DE TELEFOON IN DE VER. STATEN, Een Londensch blad doet de vol gende opgaven (overgenomen uit een rede van den president-commissaris van de Montevideo Teleph. Co.) om trent het- gebruik van de telephoon in Amerika en Engeland. Te New-York (met Brooklyn) waren 200.000 tele- phoon-toëstellen in gebruik, te Lon den ongeveer 85000. In 1902 werden in de Vereenigde RUSSISCHE VLUCHTELINGEN. De mobilisatie in het district War schau heeft in de Russische grens dorpen en steden een ware paniek te voorschijn geroepen. Jongstleden Zon dag vertoonden zich meer dan 2000 Russische vluchtelingen in het grens stadje Gallub. De meesten zijn, waar schijnlijk met het plan naar Ameri ka te verhuizen, verder getrokken. Den overgeblevenen is door'het stads bestuur aangezegd, dat zij de stad niet gewéld uitgezet zouden worden, zoo zij haar niet in 48 uren verlaten hadden. EEN NIEUW REGLEMENT. Volgens een Reuter-telegram uit Tokio, is er een nieuw reglement voor dd Russische krijgsgevangenen ge maakt, daar dezen telkens pogingen hebben gedaan om hun bewakers te overrompelen en te vluchten. Gevan genen. die zich tegen hun bewakers verzetten, worden opgesloten. De raddraaiers bij samenspannin gen voor een vlucht met aanwending van geweld worden opgehangen of verbannende dedlnemers aan zoo danige samenspanningen worden op gesloten. Verder worden opgehangen de bel- Feuilleton. door FRANK FRANKFORT MOORE. Uit het Engelse h. 28) Het laatst werd gesproken over de West-Indische eilanden en daarbij scheen het te zullen blijven. Den volgenden dag gaf Lady Innis- fail raad over de garderobe, die zij zou meenemen. O, wat wou ik graag, dat, je meeging, zei ze. Zou je het niet pret tig vinden Neen, riep Lady Evelyn beslist, zonder zich edn oogenblik te beden ken. Claire sperde haar oogen wijd open. Waarom niet? vroeg ze. Haar vriendin keek peinzend voor zich. Vreemd nooit meer heb ik zoo iets vreemds ondervonden, zeide ze eindelijk. Een maand geleden zou het vooruitzicht van deze zeereis mij iets heerlijks hébben toegeschenen, en toch nu zou niets mij kunnen be wegen mee te gaan. Ik zeg je, Claire. dat ik den tweeden dag al overboord zou springen misschien wel den eersten. Wat is er dan gebeurd of wil je 't mij liever niet vertellen vroeg Claire. Och, waarom niet. Je weet toch al zooveel, zei de ander. Claire vroeg zich af. of Lady Eve lyn zou weten, hoeveel zij wel wist. Ik herinner mij alles nog zoo precies, fluisterde zij. En nu is Lord Medway weg. Ja, hij is weg. Ik moest er mij over vpviieugen. Ik verbeeldde mij ook, dat ik er blij om was, maar dat was verbeeldingmijn oogen zijn opengegaan, nu liet te laat is. Ik hel^ Dick laten heengaan, die mij zonder, eenige zelfzucht bemint, terwijl dc ander.u O, ik heb een gevoel of ik hem zou kunnen haten. En nu wil ik je ook zijn naam zeggen. Och neen, zei Claire, ilc behoef hem immers niet te weten?... Maar Evelyn had behoefte haar hart uit te storten. Stephen Urguhart en nu weet je meteen, dat zoo iemand een vrouw niet gemakkelijk van haar be lofte ontslaat. Maar dat zal hij zeker doen, be weerde Claire. Ik héb 'them gevraagd en hij houdt mij aan mijn woord. Claire had moeite haar tegenwoor digheid van geest te bewaren, maar de wetenschap, dat er een zwakkere tegenover haar stond, gaf haar de vereischte zelfbeheersching. Een oogenblik later werd er aan de deur geklopt en Mrs. Archie Browne kwam binnen om liet een en ander met Claire af te spreken voor de aan staande reis. Lady Evelyn verliet zwijgend de kamer en een half uur later lag Claire in tranen op haar sofa. HOOFDSTUK XVIII. Het stoomjacht „Curlew" lag voor anker aan de reede van St- Pierre, en eenige van de gasten van Philip Trent maakten zich ongerust over het lang uitblijven van Stephen Urgu hart. Na vroeg gedineerd te hebben, was hij aan wal gegaan om aan den Gouverneur van liet eiland Martini que de complimenten van Mr. Trent over te brengen, en te danken voor! de beleefde ontvangst, die den gas-| ten van Mr. Trent gedurende deze week was bereid. Den vorigen dag was de Gouver- neur uit Fort de France overgeko-, men om aan boord van de „Curlew" te dineeren. Hij had dien ochtend een visite gemaakt, en nu was de; particuliere secretaris aan wal ge-' gaan om uit naam van Mr. Trent en zijn gasten Zijn Excellentie een af scheidsbezoek te brengen. Tegen zonsondergang had Mr. Trent een sloep uitgezonden om Mr. Urgu hart te halen, en nu verbaasde men zich over het lang uitblijven van den verwachte. Mr. Trent had met zijn gasten in de hut gedineevd en zat nu met en kele van hen op het dek, terwijl liet jacht door een zacht briesje bewogen en door het heldere maanlicht be schenen werd. De stad St. Pierre was één en al licht, en duidelijk klonk over het wa ter de muziek van een orkest in het Park. De gekleurde lichten van de terrassen op de Place Bertin werden schitterendweerkaatst. op de rimpels van liet water om het. schip heen, tenzij lantarens van andere booten om liet jacht heen de lichten uit dej stad onzichtbaar maakten. Ver weg boven de schitterende stad verhieven zich de bergruggen en top pen van Mont Pellé, hier en daar. kwam een enkele onbewegelijke ster uit de duisternis te voorschijn, op die wijze verradende dat. daar tus schen de palmen een villa stond. Over "t algemeen vond I.ady Innis- fail het toch aangenamer in volle zee te zijn. waar men met veel meer am-1 bitio kaart speelde. Sommige van het gezelschap waren daarvan voortdurend afgeleid, als het jacht 's avonds voor anker lag bij een interessant eiland. En dan werd er meer gesproken Ja, wat haar zelf betreft, zou zij Ik heb over niets te klagen, zei dankbaar zijn. als hei anker weer j hij. Ik zou niet klagen, al deed Lady gelicht werd en men weer meer aan- Innisfail dag en nacht niets anders dacht schonk aan haar geliefkoosd dan kaartspelen, spel. ofschoon zij dadelijk Bereid was Ik geloof dat het zelfzucht van te verklaren, dat Martinique in Ja- u is. U is alleen dan voldaan als u nuari verre te verkiezen was boveniedereen om u heen volkomen "eluk- Cannes jkig heeft gemaakt. Eenige andere gasten waren het in Ik ben wel met minder tevreden hoofdzaak met Lady Innisfail eens, heusehzei hij. Zea liever dat. ik te- ofschoon zij door den dam van cïga- vreden ben als allen om mij heen zich- retten-rook heen het schoone land- zelf gelukkig maken. De kunst van schap in het. maanlicht zeer bewon- gelukkig te zijn krijgt ieder uil zich- derden. Zij hadden nu al in drie zelf. avonden niet gewhist en dat was al Zich tot Claire wendend vervolgde té eentonig, zoo iets wenschten zijde vriendelijke gastheer vooreerst niet weer te beleven. j - En wat ik zeggen wilde Miss Claire La Roache kou niet laten, Claire La Roache, hoe bevalt li cïe zich af te vragen hoe Mr. Trent als reis tot nu too? Zijn er oogenblik ken enthousiast bewonderaar der natuur geweest, dat u zich amuseerde daarover moest denken. Hij kon nietj Oogenblikken Daeen weken anders dan tevreden zijn over de'— ik ben nooit in mijn'leven zoo se waardeering van zijn heerlijk plan lukkig geweest, Mr. Trent ri'en zii en onvermoeide wellevendheid. Hij uit. maakte» met een jacht van achthon-j Dat doet mij pleizier, zeide hii derd ton inhoud een zeereis langs cl e kalm. Ik hoopte zoo. dat het een aan- eilanden van West-Indie. opdat Lady gename tijd voor u wezen zou Ik zou Innisfail en haar vrienden des te u die vraag niet gedaan hebben als beter eikaars eigenaardigheden bij ik niet zeker was "geweest, dat u ei- liet kaartspel zouden leeren kennen. oprecht op zou antwoorden, en niet Zij maakte daarover een opmer- .op de vormelijke manier van „Dank king, toen Philip Trent bij baar was'u wel voor den prettigen avond komen staan, terwijl zij op eenigenj Ja. ik wist wel, 'ik voelde, dat afstand van het andere gezelschap :u zoo'n antwoord van mij niet zou over de verschansing heen naar de [verwachten, zei Claire, kust stond te kijken. Philip lachte. i (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 5