Granito Vloeren. Mey's Stoffwasehe Heden Ontvangen de aller fijnste alom bekende GELDERSCHE ROOKWORST. Geen doppen of onreinheden in Quaker Oats. H Dra s a la Sascara H Firia rn TÜ8ER6EN - firuta Houtstraat !4! - Apothsik MARTIN Co. Zoo gezegd ,zoo gedaan. De vier boeren kwamen te Amster dam met hun aardappelen aan de markt en konden ook daar slechts 25 cents bedingen. Goede raad was duur. Ze konden de aardappelen toch niet weder mee naar huis nemen. Dus maar „verkoopen". En toen alle kosten van schipper, marktgeld enz. waren afbetaald, bleef er precies voor ieder nog een borrel over, en na dien gebruikt te hebben, gingen ze zonder aardappelen en platzak naar huis. 't Is te begrijpen, dat de vrouwen van die boeren niet heel vriendelijk keken, toen hun mannen op die wij ze thuis kwamen. De bovengenoemde „groote landbouwer" verkocht nog honderd mud aardappelen voor 25. Dit was in het voorjaar van 1845. Toen kwam de aardappelziekte en diezelfde groote landbouwer was zoo gelukkig weinig ziekte te hebben en verkocht in het najaar van hetzelfde jaar 1845 honderd mud voor ƒ1000. 't Is een ware gebeurtenis en ouden van dagen zullen het zich wel herin neren. i Setten aan het slot der vergadering: „Men mag vragen, wat de verga dering als zoodanig eigenlijk met het eene en andere te maken had. Tot heden was het in de parlementaire vergaderingen geen gewoonte, dat de leden na een gehouden stemming elkander in het openbaar over de uit- gebrachte stem verwijtingen deden of ter verantwoording riepen. Wie de in 1 zijn oog schuldige geweest is, werd door den heer Van Setten niet ge- 1 zegd. Het zal echter naar alle waar- I schijnlijkheid niet lang duren, of het zal algemeen geweten worden. De toorn van de liberale partij over hem Rechtszaken NAAR DE LETTER. Voor het 2e kantongerecht te Rot terdam was gister een apotheker ge daagd, omdat hij twee fleschjes, ge vuld met geneesmiddelen, voorhan den had ter aflevering, terwijl op het etiquet wel stond vermeld wat het was, maar niet, waaruit het was sa mengesteld. Bekl. voerde aan dat zulks niet noodig is en, voor zoover hem onbekend, ook nooit plaats heeft. De verdere behandeling werd daar op 14 dagen uitgesteld, om alsnog den inspecteur van de Volksgezond heid te hooren. zal groot wezeniets onwettigs ech ter zal den persoon in quaestie niet 'kunnen verweten worden. Politieke partijen kent onze wet niet, terwijl ieder lid eener vergadering tot het oogenblik van stemming in het be palen van zijn stem vrij blijft. Of het bedoelde lid daarbij al dan niet ontrouw was geworden aan een afspraak met politieke vrienden, is een persoonlijke quaestie, die alleen particulieren, niet de Staten-vergaae- ring aanging." Ook de Maasbode heeft het over een drama, dat eindigt in een klucht. Dit blad vraagt „Zijn het gematigd-liberalen ge weest, die aldus het gevaar wilden ontwijken, dat hunne partij van so cialistische gratie afhankelijk zou worden We weten het niet. „Dit staat vastdat al het door de liberalen gemaakte gerucht, de be kende uittocht en de gevolgen van dien, volmaakt nutteloos zijn geweest. Een dergelijke beslissing, als nu ge vallen is, zou zeker ook den 3 Aug. kunnen bekomen zijn, bij weder zij dsch overleg. En zoo eindigt een staatsrechtelijk drama als politieke klucht." Uit de Pers INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 30 cents per regel. DE VERKIEZING IN OVERIJSEL. Alle politieke organen bevatten ar tikelen over den onverwachten uit slag van de stemming de Over- ijsej§che Staten-vergadering. De N. R. Ct. maakt de berekening, dat bij de linkerzijde twee leden zijn, op wier woord men niet kan vertrou wen. „Indien hetgeen mr. J. v. Set ten, het Statenlid voor Zwolle, na afloop van de stemming opmerkte, aldus moet opgevat worden, dat de geheele linkerzijde vooraf eenstemmig was overeengekomen op de drie afge treden Eerste Kamerleden te stem men, dan treedt voorzeker wat thans geschied is al in een zeer eigenaardig licht. Er is dan niet één lid, zooals de heer Van Setten opmerkte, maar er zouden twee leden onder de lin kerzijde zijn, op wier woord niet te vertrouwen is." Het Handelsblad zegt „Elk lid is rechtens geheel vrij in het uitbrengen van zijn stem, maar de wijze waarop dat lid van zijn vrijheid gebruik heeft gemaakt, kan moreel niet anders dan ten sterkste worden afgekeurd. Door zijn omkeer is nu aan de rechterzijde meer ten deel gevallen, dan zij uit het spel eener loting op 3 Aug. hadden kun nen hopen. En zoo heeft deze Overijselsche Quaestie, die zooveel pennen en woor den in beweging heeft gebracht, een door niemand verwacht einde gevon den. Zeer waarschijnlijk zal de Eer ste Kamer geen bezwaar maken te gen de toelating der drie aldus ge kozenen en dan kan het noodwetje worden ingetrokken." De Nieuwe Courant acht het raadselachtig, dat het soc. lid het noodig heeft gevonden blanco te stem men, ook „nadat hij reeds na de eer ste stemming had gezien, dat dit de versterking van de rechterzijde in de Eerste Kamer ten gevolge zou heb ben". „Maar" zegt ze vervolgens, „de wegen der socialisten zijn onnaspeur lijk misschien zat er aan de blanco stem het een of andere Marxistische „principe" vast. En in elk geval ziet men hieruit al weer altijd zoo de veronderstelling juist is, dat het de socialist was, die blanco stemde dat het een zeer eigenaardige „steun" is, welke door die partij aan de libe ralen heet te worden verleend. Het Vaderland maakt de vol gende opmerking „Voor de zuiverheid der politieke zeden is te wenschen, dat aan het licht kome wie het lid der linkerzijde geweest is, dat gisterenavond te Zwolle anders heeft gestemd dan door hem was toegezegd. Van de rechtei-zijde laten de hoofd bladen der anti-rov. zich nog niet uit over de raadselachtige verkiezing. De Nederlander merkt alleen op, dat als nu maar de geloofsbrie ven der in Overijsel gekozen leden door de Eerste Kamer wordeix goed gekeurd, dan de quaestie uit de we reld is en 'het aanhangige wetsont werp kan worden ingetrokken, zeer ten gunste van den kostbaren tijd. De „eenvoudigste oplossing", waar van het blad onlangs sprak, is dan werkelijkheid geworden. Het Centrum spreekt van een blij-eindend treurspel en zegt ten slotte „Vooi-waar, een slot dat pakt „De 23 Staten-leden, die op 3 Augustus het bijltje er bij neerlegden, zullen meer dan ooit spijt hebben over hun zonderling gedrag. En de regeering heeft thans niets anders te doen, dan het Noodwetje in te trek ken. „De zaak is uit, het scherm gezakt." De Tijd schrijft naar aanleiding van de redevoering des heeren Van Dops, Caid, Liberty, Wilhelm III, Elsje, Bella, Czarina, Krylatina. Stoim-piüjs. Handicapals minste snelheid wordt 1.52 aangenomen. Winners na 4 November 50 Meter meer. Minimum afstand 3200 Meter. Prijzen 350, 100 en ƒ25. de Luitenant, Cyclone, Chilouez, Abdul Ameer, Earl Roseberi-y, Uck- field, Vauban, Camelion, Caid, Crib- bage, Waschfrau, Controleur, Auteur, Elsje, Continent, Isabelle, Uncle Sam's Pride, Avenir, Don Quichotte, Robert See Steele, Nerva. Sneeuw-prijs. Recordharddraverij. Minimum afstand 2400 Meter. Prij zen f 450, 100 en 25. Moquette, "Nettie Bruen, Anselor, Abdul Ameer, Piinses Charlotte, Colombine, Cribbage, Waschfrau, Ul- pia, Redburr, Goudmijn, Isabelle, Troubadour, Uranie, Julia Bel, Nerva De afstanden worden eerst op 5 November bekend gemaakt. Rennen. Hagel-prijs. Verkoopswedren op de vlakke baan, voor paarden van 2 jaar en ouder, te koop gesteld voor 1500. Prijzen 400, ƒ50 en 25.Afstand 1200 Meter. Lord Kyle, Stargazer, Milkyway II, Gretchen, Emilienne, Chatter Mag, Friars Wash, Porcelain, Kilt II, Springmart, St. Gerald, Mob Orator, Vanstella, Theopathy. Regen-prijs. Wedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, die in een hindei-nisren ge start zijn. Prijzen 450, ƒ50 en 25. Afstand 2700 Meter. Milkyway II, Stargazer, Chisel- hampton, Sokol, The Jay, Valerie, Limpsfield Lassie, Lockout, Zip, Wisp, Snuff Box, Helena, Timeser- ver. IJzel-pi'ijs. Hordenren voor Inland- sche paarden- van 3 jaar en ouder. Prijzen 350, f 50 en ƒ25. Afstand 2700 Meter. Berthus, Helena, Tiger Lily. het Engelsche volk. maar... bij de Boeren Het was der Boeren razer nij, waardoor de oorlog ontbrandde. Is er gedrochtelijker verdraaiing der waarheid mogelijk?.... Verder had Rosebery het over de trouw der koloniën, die nu weer ge bleken was. Het Lagerhuis van het Australische Gemeenebest heeft eenstemmig een besluit aangenomen, waarin het in de di-eigende botsing met Rusland zijn aanhankelijkheid aan het moe derland uitspreekt. Het Hoogerhuis zou eenzelfde be sluit aannemen, en hadden de wet gevende vergaderingen_in andere ko loniën ook gezeten, dan zouden over al dergelijke gevoelens zich geuit hebben. Welnu, die natuurlijke en van zelf oprijzende geestdrift voor het Britsche Rijk wordt door Cham berlain in gevaar gebracht. Volgens Rosebery heeft Chamber lain als minister van koloniën aan die trouw der koloniën veel kwaad berokkend, doordat hij ter wille van zijn fiskale program in de koloniën wantrouwen heeft gezaaid tegen een groot deel van de bevolking in het moederland. Overigens liet Rosebery zich ge ringschattend uit over de conserva tieven die, nu weer te Southampton, als geleerde poedels springen door alle fiskale hoepels die Chamberlain hun vo'orhoudt. ONNUTTIGE UITGAVEN. De verkwisting. Het verkwiste geld bedraagt for tuinen en hieronder laten wij «et voorbeeld volgen van juffrouw Krahe, wonende Schoolplaats 8 te Arnhem. Qok gjj had belangrijke sommen gelds uitgegeven tot" het koopen van allerlei soort geneesmiddelen om zich van een vergevorderde bloedarmoede, waaraan zij gedurende drie jaren leed, te genezen. Doch al dat uitge geven geld kon als verloren be schouwd worden want er was hoe genaamd geen verbetering te bespeu ren. Thans echter, zoo verklaarde zij aan onzen verslaggever bij zijn laatste bezoek ben ik genezen en goed genezen, en als ik zooveel geld voor heen heb uitgegeven dan is zulks doordat ik de waarde der Pink Pillen niet kende. Het zijn deze Pink Pillen die, mij van mijne bloedarmoede genezen hebben. De hoeveelheid doo- zen die ik genomen heb vertegen- woordigen niet veel geld, het was een werkelijk goedkoops genezing. Hoe jammer dat ik de Pink Pillen niet eerder gekend heb en wat een geld en tijd zoude ik bespaard heb ben en ik zou ook niet zoo erg ge leden hebben want ziehier eene op- somming van mijne ongemakken gebrek aan eetlust, slechte spijsverte-1 ring, maagkrampen, steken in de zijde, slapeloosheid, oorsuizing, steeds koude handen en voeten, en erg ze- nuwachtig, zoodat ik bepaald aan de toekomst begon te wanhopen. Zoo- als ik U gezegd heb, hebben al de andere geneesmiddelen mij hoege-1 naamd niet geholpen. Eindelijk heb ik in de dagbladen verscheidene ge- j nezingen vam bloedarmoede gelezen die door de Pink Pillen bewerkstel- ligd waren geworden en bovendien waren zij mij ook van andere zijde 1 aangeraden geworden. Ik heb een geneesmiddel meer willen beproeven en ik heb er mij niet over te bekla- gen gelxad want van de eerste dagen 1 der behandeling af deed er zich eene belangrijke verbetering voor, welke van dag tot dag toenam en thans ben ik zoo welvarend dat ik met lust mijne werkzaamheden verricht. Indien de geneesmiddelen die U ge nomen hebt, de behandelingen die U gevolgd hebt, zonder uitwerking zijn gebleven, neemt alsdan de Pink Pil len en gij zult Uw geld niet verkwis ten. Zij genezen daar, waar de ande re geneesmiddelen zich onmachtig getoond hebben. Zij zijn onovertref- felijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénie, rheumathiek, algemee-- zwakte, maagziekten, scheele hoofdpijn en zenuwhoofdpijn. Prijs ƒ1.75 de doos, ƒ9.— per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PLAAT- ZER VAN DER HULL, Drogerijen, Jansstraat 28, Haarlem. Gemengd Nieuws BOEREN TE LONDEN. Maandagavond spraken de Boeren generaal Kritzinger en ds. van Heer den, afgevaardigden van de Hol- landsch sprekende bevolking in de Oranje-rivier-Kolonie, voor een kleine vei'gadering in de New Reform Club" In zijn rede, die van overtuiging gloeide, zette ds. van Heerden de be zwaren en de tegenwerking der En gelsche regeering uiteen, waarmee men in 't eenmaal bloeiende Zuid- Afrika te kampen had om de taal van het land, het Hollandsch van onder gang te redden. Aan 't slot van zijn pakkende rede, dikwei-f door uitroe pen van minachting en bijval onder broken, volgde een groot applaus. DE VERNIELING VAN EEN KERK. Het omverhalen van een kerk in de provincie Kiangsu bij Hoe Pé, blijkt geen daad van christenvijandschap te zijn. Het feit, dat een verhoogde belasting op de indigo ingevoerd zou worden, bracht het volk tot ontevre denheid, vooral omdat de mandarij nen nog veel meer geld presten, dan waarop ze recht hadden. Als protest sloten de indigohandelaars hun win kels. Weldra liep ook het volk te hoop dat toen niets beters te doen wist, dan de kei-k en de school met den ALWEER DE BOMMEN. In Byalostok is weer een aanslag op de politie gepleegd. Om 7 uur des avonds kwamen twee jonge mannen op het commissariaat van politie. De aanwezige beambten hadden nau welijks gevraagd, wat hun verlangen was. of een van hen wierp een bom in het midden der kamer, waarop een vei-schrikkelijke ontploffing plaats had. Alle meubels werden vernield de ruiten werden verpletterd, de lam pen gingen uit. Toen opnieuw licht opgestoken was, bleek dat twee beambten gewond wa ren. Ook vier agenten en drie in het vertrek aanwezige inwoners der stad waren meer of minder zwaar ge wond. Den dader vond men op den grond liggen, hij gaf nog eenige tee kenen van leven, doch overleed na eenige minuten, zonder tot bewust zijn gekomen te zijn. Zijn helper werd op het oogenblik, dat hij door de straatdeur wilde ont vluchten, in hechtenis genomen. SNELLE TREIN. Sinds eenigen tijd rijdt op de 230 Engelsche mijlen lange lijn Leeds- Edinburg een nieuw ingelegde ex- pressetrein van de North-Eastern Spoorwegmaatschappij, die het vroe gere record met 13 minuten slaat en de rit in 4 uur 19 minuten aflegt. Tusschen York en Darlington bereikt de trein een snelheid van 61 Engel sche mijlen "in het uur met een ge middelde vaart van een mijl (1609 M.) in de minuut over den geheelen af stand. MACEDONISCHE AANGELEGENHEDEN. Te Londen is een Blauwboek ver schenen over de Macedonische aange legenheden in hoofdzaak handelt het over de reorganisatie der gendarme rie en de heiwormingsplannen voor Macedonië. De briefwisseling loopt van 15 December 1903 tot 10 Augus tus 1904. Onder de laatste stukken bevindt zich een telegram vanLans- downe aan den Engelschen gezant te Petersburg, waarin wordt meegedeeld dat de Engelsche minister met den Russischen gezant heeft gesproken over de vermeerdering der Russische grond gelijk te maken. De gouver- en Oostenrijksche gendarmerie-offi- neur zond toen een toa-tai met hon- eieren. De Engelsche minister had derd man. Een dezen troep begelei- de hoop uitgesproken, dat de beide dend mandarijn vond het raadzaam, andere regeeringen deze quaestie zou- onderweg ziek te worden, en zoo en ^'.et^n. re£elen zonder de teer- opende de toa-tai op eigen handje be'™kk» onderhandelingen. Op eens zag hi] zich en zijn volgelingen omringd door MAROKKAANSCHE OPSTANDELINGEN. Het gerucht, dat Marokkaansche wel 1000 kerels onder aanvoering van een man bijgenaamd „Gersternd Firmament." De toa-tai verloor zijn koelbloedigheid, gaf last tot schieten opstandelingen bij Larasch op Duit en in een oogenblik waren de hon- sche matrozen geschoten en een, of derd soldaten als weggevaagd. De ^'°l?ens efn "Times -lezing, twee ge- r tai viuchtte in hat huis van den ^h^S^Mesp^ districtsmandarijn dat toen ook in ken. Mel name is £et de „Débats". brand gestoken werd. TROUWE AMBTENAREN. die connecties met de Quai d'Orsay I onderhoudt, die de aandacht op het gebeurde vestigt en herinnert, dat 1 de tweede maal is. dat vreemde be- Sport en Wedstrijden NED. HARDDR. en RENVEREEN. Ingeschreven paarden voor de mee ting te Woestduin op Zondag 13 No vember 1904. Draverij en. Winter-prijs. Handicap voor Ned. paarden. Als minste afstand wordt 2 min. aangenomen. Winners na 4 No vember 25 Meter meer. Minimum af stand 1000 Meter. Prijzen ƒ250, 75 en 'ƒ25.—. D. D., Prinses Wanda, Albertine, Apollo, Anna III, David. Blondie, Prinses Charlotte, Glen Abdullah, De justitie van Chili heeft ontdekt, iangen door Marokkanen geschaad dat door stations-ambtenaren en be- worden het blad meent uit deze her ambten in Chili sedert jaren een uit- haling een waarschuwing te moeten gebreide handel gedreven werd in putten, opdat de betrokken vreemde valsche plaatskaarten. De schade die mogendheden geen actie zullen on- de staat daardoor ondervond, be- hernemen. draagt vijf miliioen guidon. J^dat F?aXjk ^^csch^ BLOEDERIGE ROMANS. De Deensche romanfabrikant en re- heid verschaft; echter zal men er dacteur der „Revue Louis de Moulin" ook aan gewend moeten raken, dat (Ludwig Möller) is, 60 jaar oud, te Frankrijk alléén deze rechten en be- Kopenhagen overleden. Het aantal toogen verdedigt. i'oinans, dat hij geschreven heeft, is J verbazingwekkend. Hij placht aan j zes of acht werken" te gelijk te VOORUITGANG, schrijven; dank zijn buitengeivoneDe gemeenteraadsverkiezingen die geheugen viel het hem gemakkelijk, jn Engeland en Wales gehouden zijn, zooveel ï^omangebeurtenissen en ro! wijzen, hoewel er niet overal opeen maupersonon uit elkaar te houden. I p0iiUek program gestreden werd, een 11,,,; uiteenloopend zijn romans ook besiisten vooruitgang aan van de li- waren, één eigenschap hadden ze alle beraien gemeenze dropen letterlijk van bloed Dat was wellicht minder toe te schrijven aan den smaak.van Möl ler, dan wel aan zijn contract met tUS-SC-h?n d? Staten den „bewerkte". Möller moet nog verscheidene man-manuscripten hebben nagelaten. I Ilij verdiende veel geld met zijneONTWAPEND. j De Daily Telegraph verneemt uit I Kaapstad, dat 400 naar Betsjoeana- doorbracht, als zijn meest waardvol le Tusschen de persoonlijkheden, die hij tusschen Petersburg en Peking, Irkoetsk en Haidarabad ontmoette, is er slechts een, die denzelfden diepen en blij ven den indruk maakte, n.l. Lord Curzon. In handen dezer twee berustte de laatste jaren het lot van Azië. En hoewel beiden als vertegen- wooi'digers van twee groote volkeren, aanzienlijk van elkaar afwijken, be zitten beiden toch de beste en edelste eigenschappen, gelijken zij zelfs op elkaar en hebben zij tal van punten van overeenkomst. „Generaal Koeropatkin", schrijft dr. Hedin o. m., „beschouwt oorlog geheel van de de ernstige zijde, als een onvermijdelijk kwaad, een we tenschap, die bestudeerd moet wor den met ijver en verstand, niets over latende aan kans of aan den geest drift van het oogenblik." LUCHTBALLONS. Woensdag werden weer bemande en onbemande luchtballons opgelaten te Trappes. ïllville, Parijs, Guadela- jara. Rome, Züi'ich. Straatsburg, München, Barmen, Hambui-g, Ber lijn, Weeneu, Petersburg, Kasan, Blue Hill (Ver. Staten) enz. De vin der van een onbemanden ballon ont vangt een belooning, indien hij de instrumenten, onmiddellijk onbescha digd opzendt naar een in den ballon aanwezig adres, na ze eerst volgens een eveneens aanwezige beschrijving in orde gemaakt te hebben. NU WEER NIET GESCHOTEN. Achteraf blijkt het bericht, dat het Nooi-sche stoomschip Skaatö in het Kanaal door de Russische vloot be^ schoten is, onjuist. De gezagvoerder zelf heeft voor den consul te Londen, verklaard, dat er niet geschoten is de Skaatö voer alleen het eskader voorbij. TERUGGEKEERD. De kapitein en de bemanning van den Russischen torpedojager Retsji- telni, die reeds aan boord van een Duitsch stoomschip waren gegaan, zijn naar den wal teruggekeerd, daar de regeering te Peking op het laat ste oogenblik hun vertrek verbood. Adsertentië n. Geurige kruidensmaak en gagarandeerd zuiver Allien Verkoop bij T. A. D0NNEE, KI, Houtstraat 62 TELEFOONNUMMER 469 Slechts zuiver, gezond en smakelijk voedsel. Elke korrel bestaat geheel uit die krachtvormende stoffen, welke voor het A menschelijk lichaam onmisbaar Vraagt awea Apotheker: Eet fcofstwerheRd m «mscfcadeSyk laxeermiddel groot® flacon 1.gebruik kiert aa flacon f 0.30 ook direct aan ons ïdres to bekomen. Verwarming, besparing van brandslof en belasting Zuinigheid en Ziudelljkbdd, De SUYIO YUURYAAS ketjgpyVA> meest krachtige en practi scheYerwarmingstoestcl Kantoren, Huis- en Slaap kamers,Wachtkamers, Bad- kamers, Gangen en Porta len. Onmisbaar in den winter en gemakkelijk een koud voor- en najaar, rX jwanneer de kachel noj overbodig is. Past op ieder j Gasbrander als de kap o{ de lamp. Onmiddellijk voor gebruik gereed, geeft geei benauwde lucht en een behagelijke warmte. Spaarzaam en krachtig. Weinig gasverbr. (1 gaspit) De SUYIO wordt op proef geleverd. Prijs franco rembours of na inzen ding van postwissel 13.50. Niet- goed, bet volle bedrag terug. A. QUANT, Hofleveraneier, Gouda T helpen zeker Verkrijgbaar o.a. bii de H. H. Drogisten D. VEEN Co., J. v. GULIK en J. J. GÖPPINGER. Hoofdvertegenwoordiger W. WIND Jzo., Amersfoort. ARBITRAGE - VERDRAG. Te New-York is een arbitrage-ver- en Frankrijk geteekend, in den geest ■van het Fransch-Engelsche verdrag. ROSEBERY AAN HET WOORD. Lord Rosebery heeft te Trowbridge gesproken. Hij had "t slechts in het voorbij gaan over den twist_met Rusland. Hij land uitgeweken Herero's door de ko loniale overheid ontwapend zijn. GENERAAL KOEROPATKIN. Dr. Sven Hedin wijdt in de „Times" sprak in dat verband over de gevaar-een zeer waardeerend artikel aan ge lijke razernij der volken, die zooneraal Koeropatkin. den nieuw-be- licht tot een oorlog kan leiden. I noemden opperbevelhebber der geza- Zonder die razernij zou b.v. demenlijke Mandsjoerijsche legers. De Boerenoorlog er niet geweest zijn. schrijver noemt de uren. die hij op Wel, wel... maar Lord Rosebery zagzijn negenjarige reis door Azië in ge- die razernij op dat tijdstip niet bij I zeischap van generaal Koeropatkin 0 6»ih m uit één stuk vwv&ardigd, is Praotiach, Elegant, van echt linnen niet te onderscheiden en goedkooper dan bet waschloon voor Linnengoed. Verkrijgbaar te Ha&rieM bijGEBROEDERS HOLT, Anegang 33; JAC. HAMILTON, Anegang 4 en F. P. REICHERT, Qr. Houtstraat 53, hoekPeuzelaarsteeg, P. P. RIETFORT, Gierstr. 44,Gebrs. VAN GELDER, L. Veerstr. 31, JOH. H. AIxBERS, Gierstr. 27. K. KAAN, Spaarnwou- derstraat 72. W. F. JONGBLOED, Gierstraat 58 en DUIJN—KLOES, Jansstr. 31.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 6