Haarlem?s Dagblad NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Vraag en Aanbod Een Kwartje per plaatsing Twee Kwartjes te zamen Grootte der Adv. hoogstens zes regels 22e Jaargang. No. 6560 Verschijnt dagelijks, behalve op /.on- en Feestdagen. DONDERDAG 17 NOVEMBER 1904 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: mllL Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 15 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Gr00le letters naar Plaatsruimte- Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco^er"post door' Nederland' i.'.' ii! .'i! I L65 Kleine advertentiên 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Afzonderlijke nummersKV I Redactie en Administratie: Groote houtstraat 55. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37>b ,ni de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. ■plaatst dagelijks Advertentiën van (geen Winkel-A nnonces) voor DRIEMAAL, mits binnen een Week, voor Betaling d Contant Officieele berichten KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op ax-t. 17 der Hinderwet Doen te weten, dat bij hunne be- achiking van 14 November j.l. nadere voorwaarden zijn verbonden aan de bij beschikking van 7 April 1887 aan B. J. van Liemt verleende vergunning tot oprichting van eene ontsmettings- Inrichting door stoom gedreven inhei perceel aan de Gedempte Volders gracht No. 23. Haarlem, 15 November 1904. Burgemeester en Wethoudei*s voor noemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Goedgekeurd wordt een geldleening aan te gaan tot een maximum van f 40.000 om het voormalig jongens weeshuis aan den Zwanenburgwal te Amsterdam in te richten tot tijdelijk krankzinnigen-gesticht. Vastgesteld worden ook de wijzigingen in de re glementen van bestuur voor 23 wa terschappen. Een voorstel van den heer C. S. Jaring om het grondbezit, voor de verkiesbaarheid tot lid van het Be stuur van den polder Koegras testel len van 10 op 2 H.A., werd verwor pen met 9 stemmen vóór. Hierna werd de vergadering in naam der Koningin gesloten. Stadsnieuws PROV. STATEN VAN NOORD - HOLLAND. (Vervolg.) Om twee uur wordt de vex-gadering heropend. Aangenomen worden nu de volgen de voorstellen tot subsidieering gedu rende 1905 07, van de Teekenschool te Purmerend, ƒ600 Dagteekenschool voor meisjes te Amsterdam, f 1000 Avond-vakteekenschool der Vereeni- ging ,,de Eenheid' te Amsterdam, ƒ2000; Vakschool voor schoenmakers, Amsterdam, ƒ200, en tot toekenning van een verhoogd subsidie tot ƒ800 aan de Zeevaartkundige school te Vlieland. Voor het aanleggen van een proef veld te Wijdenes, ƒ200. Voor den omnibusdienst „de Drie Egmonden", 300. Vastgesteld wordt het reglementen de begrooting voor het tijdelijk pro vinciaal geneeskundig gesticht voor krankzinnigen aan den Zwanenburg wal te Amsterdam. I De eerste suppletoire begrooting voor het gesticht Meerenberg, dienst 1905, wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 1200 verder worden de 3de suppl. begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkom sten en uitgaven, dienst 1904 en de llste dito, dienst 1905, respectievelijk op ƒ56.700 en ƒ61.260 vastgesteld. Besloten wordt het aantal procen ten op de personeele belasting ten behoeve der provincie vast te stellen op 2. Ned. Protestantenbond^ De afdeeling Haarlem vergadert Vrijdag 25 November in de gehoor zaal van het Bondsgebouw. Als spre ker zal optreden Prof. Dr. H. Y. Groe ne wegen, van Leiden, met het onder- werp ..Godsdienstige ontwikkeling". De volgende lezingen zullen wor den gehouden door Prof. Dr. B. D. Eerdmans van Leiden, Ds. A. J. Adri- ani van Warmenhuizen, Ds. J. C. Voorduyn van Naarden en Mr. H. Pb. de Kanter, van Haarlem. OORLOGSVAR1A AAN HET BAIKALMEER. Een verslaggever van de „Ruszkoje Slowo" schrijft over het Baikalmeer „Wij waren 's morgens om 8 uur aan het station Baikal gekomen en wachtten op het schip, dat ons naar Wyssowaja, aan den tegenovergestel- den oever van het meer, zou brengen. Een smalle houten trap, zonder leu ning, leidde naar de steile rotsen, vanwaar men een heerlijk' gezicht op het meer heeft. In majestueuze, koude schoonheid ligt het aan onze voeten, aan den horizont glijden de bergen zacht weg in het water. „In de ongenaakbare rotsen heeft men met dynamiet een weg voor het Baikalspoor gebaand, geweldige ï'ots- blokken zijn de overblijfselen van den Titanenstrijd. Groote balen met le vensmiddelen en winterkleeren liggen op het perron opgestapeld. „De wachtkamer is gevuld met of ficieren en ambtenaren. Eén stoel is niet te krijgen en evenmin een kop koffie of thee. Er zijn ook dames bij; ik bewonder ze zeer, want, ofschoon geen mensch notitie van haar neemt, en aan de tafel naast de hare een aantal officieren en doktoren om het snelst wodki drinken en grove mop pen tappen, toonen zij zich goeds moeds. Zij schijnen daaraan reeds gewend te zijn. Een officier, die er uitziet als een kozak, roept om nog een flesch, en als de kellner hem niet aanstonds verstaat, zwiept hij al de „nagaika" op diens rug. „Met een transport van de andere zijde van het meer is een gewonde uit het eerste gevecht bij Andachoe aangekomen. Hij heeft beneden het rechter oog een schot gekregen, de kogel is door den nek gedrongen en uit het schouderblad weer te voor schijn gekomen. De man kan niet goed spreken, voor het overige is er niets aan hem te bemerken. „Een zeer sympathieke verschij ning is ritmeester Engelbert van het 7de Siberische kozakkenregiment. In Rusland van zijn wonden genezen, keert hij weder naar zijn regiment terug. Als ijverig jager, had hij zijn jachthond bij zich, en vertelde mij, dat ook „Pierat" reeds voor de twee de maal de reis naar ost-Azië deed. „Hij is niet bang voor de kogels, slechts als er een langs zijn kop gaat, trekt hij zijn staart in", zeide de rit meester e nklopte zijn lieveling op den rug. „Een ambulancetrein stond gereed voor de opname van gewonden en hun transport naar Moskou. Zestig liefde zusters reisden naar den Dalni Wo- stock. „Alle reizigers verkeerden in een staat van zenuwachtige opgewonden heid. Zij gingen een onzekere toe komst, met veel ontberingen, tege moet. Den geheelen nacht was er ge speeld en menig officier zag zijn laat- sten roebel, die eigenlijk voor de ver dere reis naar Karbin bestemd was, in den zak van een kameraad ver dwijnen. „Natuurlijk liep het niet zonder vechtpartijen af. Twee ambtenaren kregen twist en de een stiet den an der zijn mes in het lijf. Doch daar aan stoorde zich niemand. C'est la guerre Binnenland MET DE ALOUDE TRADITIE GEBROKEN. Uit Petersburg verneemt een En belsch blad dat zoodra de thans on der de wapens geroepen troepen naar Mandsjoerije zijn afgezonden, de Tsaar last zal geven tot mobilisatie van de 2 divisies infanterie van de garde, bestaande uit de Moskou-, Pavlofski- en Finsche regimenten en de lichte brigade, bekend als de Stre- litzen. Dit wijst er op dat de keizer den strijd wil voeren tot het einde toe, want de genoemde garde wordt volgens oud-gebruik nooit in het vuur gebracht dan onder commando van den keizer zelf of van een groother tog-generaal. Koeropatkine blijkt thans echter betere soldaten noodig te hebben dan de reservisten, die hun militaire oefening verleerd hebben en voor zijn eisch wordt thans met deal- oude traditie gebroken. DE ZENDING VAN DS. P. S. VAN HEERDEN EN GENERAAL P. H. KRITZINGER. De hoofdbesturen van de Neder- landsche Zuid-Afrikaansche Vereeni- ging en van het Christelijk Nationaal Boeren-comité hebben een schrijven gezonden aan de afdcelings-besturen van d;e beide vereenigingen, waarin zij de zending van ds. P. S. van Heer den en generaal P. H. Kritzinger, die door de synodale commissie van de Ned. Geref. Kerk in den Vrijstaat naar Europa zijn gezonden om steun te vragen voor het nationale onder wijs in hun land, aanbevelen. Aan de beide heeren werd, zoo zegt het schrijven, medegedeeld, „dat hun streven de volle sympathie onzer ver schillende corporaties had en dat juist eene inzameling van gelden ten bate van het nationaal onderwijs in Zuid-Afrika door de N. Z.-A. V. werd gehoudendat deze collecte tot dus verre pl.m. ƒ30.000 had opgebracht, over welk bedrag nog niet was be schikt, maar dat daarvan zeker een belangrijk deel aan de scholen in Trans-Oranje ten goede komen zou. „Onder deze omstandigheden", ver volgt de circulaire, „zou het voor onze besturen niet aangaan een nieu we collecte op touw te zetten voor hetzelfde doel, maar aangezien de te- 1 genwoordige nog niet gesloten was, j zouden wellicht de komst der heeren en hunne persoonlijke bemoeiingen er toekunnen lelden, dat de aandacht j op nieuw gevestigd werd op deze ge- legenheid om het nationaal onder wijs in Zuid-Afrika te steunen, en dat zij, die nog niet hunne gaven geof ferd hadden, daai'toe werden opge wekt." De verschillende besturen kwamen met de beide heeren overeen, „dat al was als gevolg van hun optreden voor het doel mocht inkomen of door hen zal worden ingezameld, zal worden gesteld in handen van het hoofdbe stuur der N. Z.-A. V., hetwelk door tusschenkomst van het Schoolfonds de gelden rechtstreeks zal overmaken aan de synodale commissie, uitslui tend voor de Christelijk-nationale scholen in Trans-Oranje, zonder on- dei'scheid, onder verplichting harer zijds van volledige verantwoording aan het Schoolfonds van het beheer en het gebruik dezer gelden." Ten slotte vermeldt het schrijven, dat giften ook worden in ontvangst genomen door den penningmeester van het hoofdbestuur der Ned. Z.-A. Vereeniging, Keizersgracht 389 (of ook bij dien van het Christ. Nat. Boe ren-comité Keizersgracht 473) te Am sterdam. Te Amsterdam is Maandagavond vrij plotseling overleden de heer D. Gillet, consul-generaal van het Duit- sche rijk. DE MOORD IN DE SCHEVENING- SCHE BOSCHJES. De N. C. schrijft De spanning, die velen na den moord bezighield, is na de arrestatie van Zaterdagavond gelukkig aan merkelijk gedaald. Toch zijn er nog altijd, die niet kunnen gelooven, dat men de hand op den dader heeft gelegd en ook aan J ons bui'eau kwam men uiting geven aan die meening. „De jongen is een zenuwlijder, zoo wordt er gerede neerd, hij is niet toerekenbaar, ver beeldt zich de dader te zijn, en zegt maar wat We zijn toen wellicht ten overvloe de nog eens op onderzoek uitgegaan en kunnen xxogmaals stellig verzeke ren, dat bij degenen, die het onder zoek leiden op zeer goede gronden de overtuiging bestaat, dat B. werkelijk het droeve feit gepleegd heeft. Voorts vernamen we nog, dat de verschillende getuigen zeer pertinent zijn in hun verklaringen omtrent de herkenning van den verdachte. Ook moet en dat is zeker een opmerke lijk feit de gearresteerde, toeneen der getuigen, een dienstmeisje, tij dens den moord eveneens in de Boschjes vertoevend, bij het verhoor werd binnengeleid, zelf hebben uitge roepen „Zij was er ook, en ze had drie kinderen bij zich", welke verkla ring geheel met de werkelijkheid overeenstemt. In tegenwoordigheid zijner ouders heeft hij nogmaals bekend. Vermeld zij nog, dat de bi-igadier- titulair Vermeulen, een flinke borst van ca. 40 jaar, door het publiek op de vreemde houding van den jongen man werd attent gemaakt. Hij ver zocht aan voorbijgangers, bij het overbrengen van den arrestant hem te willen assisteeren, doch vond geen medewerking. Vermeulen bracht hem toen alleen van het vei-lengde van de Laan van Nieuw-Oost-Indre naar den post aan de Boschbrug. Een treurige houding van het pu bliek voorwaar in een zaak van zoo overwegend belang 1 UITVAART-VAN VLIET. Bij de begrafenis Dinsdag te 's-Gra- venhage van deix heer Vaix Vliet, pré sident der Rekenkamei*, waren onder meer aanwezig de ministers van Oor log en Financien, leden en secreta ris der Rekenkamer en vele belang stellenden. Gesproken werd door den heer Becking, oudste liddoor den heer Erkelens, namens het ambte- narenpersoneel, die een krans legde, en door Johan Gram als vriend. INBRAAK. Bij den heer C., aan den Maurits- singel te Breda, is inbraak gepleegd. Vermoedelijk door middel van een valschen sleutel hebben de dieven zich toegang tot de woning ver schaft. Een aantal gouden en zilveren sieraden, benevens een bedrag van pl.m. 1Ö0 aan geld, hebben zij mede genomen. Van de dadex*s is nog geen spoor bekend. EEN GROOT TRANSPORT. Zaterdagochtend werden onder ge leide van een achttal marechaussee niet minder dan 17 gevangenen van uit het huis van bewaring te Breda naar de Rijkswerkinrichting te Veen- huizen getransporteerdhet geheel was alzoo 25 hoofden, waarvoor een geheele waggon S. S. werd in gebruik genomen. (D. v. Nbr.) EEN BETROUWBARE VOERMAN. De koetsier H. L. reed Maandag te Rotterdam met zijn rijtuig de Mo riaanstraat op, kwam daarbij in aan raking met een handwagen, bestuurd door een 18-jarige jongen, en sleepte dien wagen, ondanks het geschreeuw van den jongen en het publiek me de. Een agent van politie, die dit zag, greep het paard van den koetsier bij den teugel, maar werd door het dier op den linkervoet getrapt en kon zich moeilijk meer staande houden. In- tusschen reed de koetsier, die zich nergens aan stoorde, maar door, zoo dat de agent hem de teugels ontnam en paar$ en wagen onder een gx'ooten toeloop 'van menschen. naar het poli tiebureau in de Lange Torenstraat geleidde. In die straat aangekomen, tunnelde de koetsier die onder al die bedrijven stokstijf op den bok bleef zitten, eensklaps daaraf en viel op de straat, waar hij bleef liggen. Meer agenten inmiddels toegeschoten, droe gen hem binnen het politiebureau, waar bleek, dat do man smoordron ken was. Hij is daarop ter ontnuch tering in arrest gesteld. SKELETTEN GEVONDEN. Te Klostermuhde, een Oostfriesch grensplaatsje, stieten de arbeiders Vrijdag bij 't graven van een put op ongeveer een M. diepte op een ge raamte. Daaronder vond men nog tien en daarna nog vijf menschelïjke skeletten, afkomstig van meest nog jonge mannen, waartoe men kon be sluiten uit de omstandigheid, dat de tanden en kiezen meest alle nog gaaf in hun kassen zaten. Natuurlijk verdiepte men zich In gissingen, hoe en wanneer die ge raamten daar wel waren gekomen. De aanwezigheid van sporen in hot graf wijst er op, dat men hier te doen heeft met overblijfselen van krijgslieden. Nu hebben in den loop der eeuwen over dit plekje gronds. waar in vroegeren tijd het klooster der eer waardige broeders van St. Johannls heeft gestaan, de krijgsstormen zich wel ontketend. In het jaar 1514 belegerde hertog Wilhelm van Brunswijk met 12,00ü iman en voel geschut de vesting Leerort, tot op den 24en Juni van dat gedenkwaardige jaar, een ka nonskogel dezen vorst het hoofd van den romp scheidde en zijn leger in wilde vlucht uiteen stoof. In 1622 kwam Mansfeld er met 19.400 man, in 1637 Wilhelm van Hes sen met 9400 man. Men veronderstelt nu, dat do 16 jonge mannen, wier gebeente zoo goed bewaard bleef, in dienst van* een dezer krijgsvorsten zij ix geweest. DOOR INFECTIE. De 71-jarige sigarenmaker Arie Cooyman, wonende Blommerdijksche straat te Rotterdam, had Zaterdag jl. zijn haar laten knippen en daar bij had de barbier lxern met de schaar een klein wondje nabij het rechteroor toegebracht. Hij had hierop geen acht geslagen, met het. ongelukkig gevolg, dat thans sterke infectie was ingetreden. De man werd nu, op advies van dr. Timmermans, ter opneming naar het Ziekenhuis verwezen, werwaarts hij dan ook per rijtuig werd overge bracht. Maandagmorgen om half twaalf ovei'leed Cooyman. HARDVOCHTIG. Uit Oldenzaal wordt aan de „Zw. Ct." gemeld Dat men in Duitschland nog steeds Feuilleton. De Tocht naar Oberammergau. Historisch verhaal naar het Hoogduitsch. Het zal u niet onbekend geweest tijn, ging hij voort, dat ik vroeger tact deze dame in nauwe hetrekkïng ftstaan heb. Hij hield op en wachtte een ant woord, dat echter niet kwam. Eene betrekking, sprak hij ver- fcr, die op eene betreurenswaardige wijze werd afgebroken. Zij verroerde zich niet. Hij glim tchte en ging met zijn arm op een loei liggen, vlak tegenover haarze ooest hem in het gezicht zien. De herinnering aan die tijden *1 mevrouw uwe nicht evenmin aan- soaam zijn als mij, zeide hij. Het '*val heeft echter gewild, dat we Sander hier ontmoeten zouden. tante schraapte bij het woord °cval hare kedl. Waarlijk, louter toeval, verze gde hij.. Ik zou mevrouw uwe toht gaarne de verplichting, om mij te zien, hebben bespaard, maar ge ziet zelve dat dit onmogelijk is. Ik vi'ees echter, dat ze om mijnentwille dit beschermende dak versmaadt en zich liever aan den regen blootstelt. Ze heeft eene parapluie, ant woordde de tante op zeer scherpen töon. Niettemin zou de* gezondheid uwer nicht er onder kunnen lijden. Ik ben werkelijk bezorgd.... Ze viel hem op heftigen toon in de rede. Gij bezorgd Dat zal mijn nicht ook wat kunnen schelen, dat gij be zorgd voor haar zijt. Wat gaat het u aan, wanneer mijne nicht in den regen wil wandelen Zou ze dat soms ook eerst aan u moeten vragen? Ze weet goed wat ze doen moet. Ze heeft dat vroeger ook goed geweten. Hammer glimlachte. Dit verbitterde haar en deed haar eene afwijzende beweging met de hand maken. Ik ben gewoon te zeggen wat ik op het hart heb, ging ze voort. Ik vind dat ge u veel, zeer veel vrijheid veroorlooft, met mij aan te spreken. Het is zeer vrijpostig van u, uwe be- leedigingen Ze geraakte buiten adem en kon niet verder spreken. Heb ik u beleedigd, mevrouw vroeg Hammer verwonderd. Ja, ge hebt me beleedigd, ant woordde ze en sloeg hard met de hand op de tafel. Dat spijt mij zeer, mevrouw. Dan is dat bepaald zonder bedoeling ge schied. Ik ben geene mevrouw, dat heb ik u immers redds gezegd, schreeuw de ze. Neem die uitdrukking voor het geen ze is. voor een beleefdheidsvorm antwoordde hij ofschoon het ze ker waar is, dat ge u niet a.1 te be leefd jegens mij aanstelt. Me beleefd aanstellen jegens u Ja, daar heb ik waarachtig wel re den toe Een diepe verachting stond bij deze woorden op haar gelaat uitgedrukt. Waardoor heb ik u dan belee digd? vroeg hij. Och, wat zou het zulk een vooi*- naam heer kunnen schelen, indien hij wist, waarmede hij eene „oude heks" beleedigd heeft. Hij bedacht zich en schudde het hoofd. Ik kan toch onmogelijk gezegd hebben, dat gij eehe „oude heks" zijt, sprak hij bijna lachend. En dat hebt ge toch gezegd. Ik heb het heel goed gehoord. Het was op straat, toen ge mijne nicht na- liept. Een man, die gescheiden -'s, loopt zijne vrouw na, het. is al te belachelijk Ze begon luidkeels te lachen. Ik wilde me slechts vergewissen, dat ik me niet vergist had, sprak Hammer. Dus is ze het toch geweest. En gebruikte ik toen de uitdrukking „oude heks" Ja, toen. Die uitdrukking is zeker wat stei-k, zeide hij gelaten. Het is me volkomen onvei'schil- lig hoe gij u belieft uit te drukken, verzekerde ze, terwijl ze haar hoofd heftig op en neder bewoog. Ge hebt er dan toch een zekere ergernis aan genomen, antwoord de hij. Ergernis (Ze wilde niet toege ven dat ze zich geërgerd had.) Ik lachte er om. Ze lachte zeer lang. Dat is 't beste wat ge doen kunt. sprak hij. Waarachtig, ik zou u Ze voleindigde den zin niet, maar ze had het spoormandje, dat naast haar stond, met een lxeftigen greep aangevat. Hij bleef doodbedaard staan. Mag ik u ook vragen, hoe het mevrouw uwe nicht gaat? vroeg hij. Goed, zeer goed. Ze dankt eiken dag den Hemel, dat deze haar van zekere banden bevrijdde. Het doet me genoegen, dat ze zich in haar toestand heeft weten te schikken. Is ze weer getrouwd Misschien. 7,0 zou gaarne eene onwaarheid gezegd hebben, maar dat durfde ze toch niet. Dus is ze niet getrouwd lichtte hij haar antwoord toe. Vermoedelijk zal ze spoedig trouwen - Ik verrnoed het ook. Ge zult zeker uw best doen, haar daartoe over te halen Zeker, mijn uiterste best ze wreef zich in de handen maar een cavalerie-officier x-aad ik haar be paald af. Dat zijn gewoonlijk niets waardige lieden Zeer nietswaardige Die kunnen niets anders dan geld verkwisten. Men heeft voorbeel den Zeer vele zelfs. Eén is reeds voldoende, ant woordde ze zeer vriendelijk. Hare oogen glinstei-den van boosheid. Hoe vèr zijt ge met liet geld, dat ge toen gekregen hebt Alles x*eeds op Nog niet geheel en al, antwoord de hij lachend. Ik had niet gedacht, dat het zoo lang geduurd zou hebben Zijt ge weder in dienst gegaan Neen. Hebt ge sedert al dien tijd voort durend rondgezwoiwen Bijna voortdurend. Eene mooie, zeer mooie bezig heid, verzekerde zij. Waar bevondt ge u dan gedurende den oorlog? In Frankrijk. Zoo, in Frankrijk. Ze dacht over zijn antwoord een poosje na. Waarschijnlijk hebt ge toen de slag velden afgereisd vroeg ze toen we der. Ja, doch niet als toerist, maar als soldaat. Hmzeide ze spijtig, opende haar mandje en nam haar zakdoek. Werdt ge gewond Ik kreeg slechts een licht schamp schot Andere niet Jammei*, nietwaar? antwoordde hij. Een stevig schot zou u beter be vallen hebben? 't Kan wel zijn, zeide ze ernstig. Maar er is een oud spreekwoord ge zult wel begrijpen welk ik bedoel - Jawel, ik begrijp u. Hebt ge nu lang genoeg met me gesproken? vroeg ze. Wanneer ge er niet tegen hebt, dan wil ik nog wel wat met u pra ten. Me dunkt, we keuvelen zoo ge- noegelijk samen. Maar ik lieb er geen lust meer in. Ik moet eens naar mijne nicht gaan zien. Ze ging daar juist het raam voorbij, antwoordde hij. Ik geef de vooi'keur aan de fris- sche lucht. Ze stond op en liep zonder hem te groeten weg, terwijl hij eene buiging maakte. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 5