Handel. Dankbetuiging. Keukenmeid Dagmeisje UIT ROTTERDAM. De Rotterdamsche rechtbank ver oordeelde Donderdag M. Berkel en G. H. Westkamp, beiden geroutineerde inbrdkers, die reeds een aantal jaren in de gevangenis doorbrachten, we gens inbraak in de villa „Anna" van nn\ J. Hanegraaff, ambtenaar bij het O. M., in het Park Honingen, in den nacht van den 17 op den 18 Augustus j.l. en .diefstal van een groot aantal zilveren voorwerpen, ieder tot 5 jaar gevangenisstraf. Arr. Rechtbank (Vervolg der zitting van Donderdag 8 December). Wederspannigheid. Z. Bridel te Koog aan de Zaan, die zich voor bovengenoemd feit had te verantwoorden, was niet verschenen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de beklaagde op den 3den October onder den invloed van sterken drank was. Toen de veldwachter L. Rage tb hem wegens dronkenschap wilde airestee- ren, had hij zich hier ernstig tegen verzet, door om zich heen te trappen, te rukken, te slaan en te bijten, ter wijl bovendien de uniformjas van den veldwachter geheel vernield werd. Wegens wederspannigheid werd door het O- M. tegen dezen beklaagde, die reeds herhaalde keeren wegens .mishandeling en wederspannigheid is veroordeeld geworden, een gevange nisstraf van vier weken gevorderd. Beleediging. Hiervoor had zich te verantwoor den W. Kok, wonende te Zaandam. Deze had den beiden veldwachters O. Helleman en J. Kliffers, die 'hem ar resteerden wegens openbare dronken schap, eenige beleedigende woorden toegevoegd. Ook tegen deze beklaagde, die even eens niet verschenen was, eischte het 0. M. vier weken gevangenisstraf. Baldadigheid en vernie ling. Toen J. Krijt te Zaandam op 2 No vember den toegang geweigerd werd tot het café van J. Doorgeest aldaar, omdat hij reeds in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde, werd deze zoo kwaad, dat hij zijn wraak koelde op een drietal ruiten der tap perij. Wegens baldadigheid en ver nieling werd tegen dezen beklaagde, wiens zaak eveneens bij verstek werd behandeld, 14 dagen gevangenisstraf geëischt. Visschen in verboden vi sch tij d. Het O- M. bij het Kantongerecht in den Haarlemmermeer was in appèl gekomen tegen een tweetal vrijspre kende vonnissen van den Kanton rechter aldaar, terzake van het met den hengel visschen in gesloten visch- tijd. Het O. M. eischte nietigverklaring van het vrijsprekend vonnis en ver oordeeling van de beide visschers J. Koot en G. Dekkers, beiden te Hille gom, ieder tot 2 gulden boete, bij niet betaling te vervangen door twee dagen hechtenis. Uit de Omstreken VELSEN. De nieuwe spoorbrug te Velsen zal binnen enkele dagen in gebruik wor- dbn genomen. Het Rijk is met de H. IJ. S. M. overeengekomen het personeel dezer brug gezamenlijk te bezoldigen. BENNEBROEK. Donderdagmiddag te 12 uur werd Willem Hendrik Hopman, een jon getje op den leeftijd van 8 jaar, na een sleepende ziekte overleden, door zijn medescholieren en het onderwij zend personeel der 0. L. School een laatste hulde gebracht door hem naar zijn laatste rustplaats te geleiden. Voorwaar was het indrukwekkend, al die kleinen achter hun vriendje te zien gaan. HAARLEMMERMEER. De Doopsgezinde leden te Haarlem mermeer, aldaar sterk vertegenwoor digd, stellen pogingen in 't werk, in- 1 dien ze de noodige financieel© steun ontvangen te Hoofddorp een eigen i gebouw te stichten om daar gods- 1 dienstoefening te houden. Kerkelijk behoort die gemeente onder Aalsmeer. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Burgemeester en wethouders van Haarlemmerliede en Spaarnwoude brengen ter kennis, dat een ontwerp van den ligger der wegen in deze gemeente met de schetskaart, gedu rende drie weken, van Maandag 19 December 1904 tot Maandag 9 Ja nuari 1905, ter secretarie der ge meente ter inzage wordt nederge- legd. Gedurende den tijd voor de neder- legging en nog één week daarna, kan ieder, die bezwaren tegen het ont werp mocht hebben, deze schriftelijk ter kennis brengen van den gemeen teraad. HEEMSTEDE. Bij B. en W. zijn verzoekschriften ingekomen om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, van D. Gielen. B. Bos, J. Oolders, J. Hendrikse, en M. H. Bongers, vrouw van L. Vos. HILLEGOM. Ten nadeole van de firma van Meerbeek en Co. is er van den Woens dag- op den Donderdagmacht een par tij leliums ontvreemd ter waarde van ongeveer f200 De politie is met de zen diefstal in kennis gesteld. SPAARNDAM. Op initiatief van Ds. Baljon is al hier een volksbibliotheek opgericht. ZANDVOORT. Donderdagavond j.l. hield de heer Joh. P. Schouten uit Haarlem in „Ons Huis" eene lezing over den ar beid van den heer Joh. van der Steur in Ned. Indië onder de militairen. In een boeiende voordracht deelde de spreker mede hoe de heer Van der Steur er toe gekomen was naar In dië te gaan, hoe hij daartoe finan- tieel gesteund was geworden, hoe hij in Indië te Magelang een militair tehuis had opgericht, waarbij hij veel steun had gehad van onzen te- genwoordigen minister van Kolo niën, toen nog kapitein van het O.-I. leger. Vervolgens stelde spreker aan het licht hoe de heer Van der Steur zich het lot van het Indo-kind had aange trokken en dat thans een 350-tal van die kinderen door den heer Van der Steur waren geplaatst in een door hem opgericht weeshuis. Ook een landbouwkolonie was door hem gesticht geworden, evenals eene inrichting voor opleiding tot pleeg zuster. Het, helaas niet talrijke, publiek hoorde den spreker met aandacht aan. De bijeenkomst werd met gebed ge opend en gesloten. Gevonden voorwerpen: Een heeren-rijwieleen zilveren armbandeen overschoentwee stof fers en een kinderhandschoentje. Ontvreem d. Een winkelier in de Oranjeboom straat heeft aangifte gedaan bij do politie, dat uit zijn winkelkast eenige voorwerpen van banket en chocolade zijn ontvreemd. Gemengd Nieuws Vervolg Stadsnieuws Eén Sint Nicolaasfeest. In ons nummer van gisterenavond deelden wij mede dat het gezelschap ,,De Ronde Tafel" dat in het café van den heer Bottelier in de Smedestraat bijeenkomt, dien avond aan de oud jes van het Stads- Armen- en Zieken huis, ook wel genoemd „Buitenhuis", een Sint Nicolaasfeest had bereid. Donderdagavond is dit feest gevierd In de gezelschapszaal van het gesticht waren alle bewoners bijeen, zoowel de mannen als de vrouwen en kinde ren. Daar werden zij den geheel en avond aangenaam herig gehouden met muziek, zang en voordracht. Het mannenkwartet „Loreley" en het mandoline-ensemble „Con Amore", alsook de bekende Haarlemsche ka- rakterkomiek A. M. Vrugt verleenden daarbij hun welwillende medewer king. De oudjes amuseerden zich op uitnemende wijze. Niet het minst droeg de heer Vrugt tot het succes bij. Zijn humoristische voordrachten deden de oudjes lachen, lachen, dat zij niet meer konden, en ie tra nen hun over de wangen biggelden van da. pret. Telkens werden versnaperingen rondgediend, terwijl aan het oudste mannetje een stok en aan het oudste vrouwtje een parapluie als Sint Nico- laascadeau werd aangeboden, waarbii een der organiseerders van het feest een toepasselijk woord sprak, en o.a. den wensch uitte dat men over eenige jaren dit feestje zou mogen vieren in een nieuw gebouw, waar aan groote behoefte is. Door den voorzitter van het Bur gerlijk Armbestuur, die gedurende eenigen tijd aanwezig was, werden de organiseerders van dezen avond, als ook de medewerkers hartelijk bedankt voor hun belangstelling in het lot der inwoners van het gesticht. De oudjes zien steeds met verlangen uit naar dit feest, want hoewel zij wel vaker onthaald worden, is de manier, waar op „De Ronde Tafel" zoo'n avond or ganiseert, toch eigenlijk de ware. EEN VERSCHRIKKELIJKE REIS. Verschrikkelijke uren. aldus wordt uit Kiel gemeld, beleefde de beman ning der brik ..Carolina" in de Oost zee. Het door een zwaren storm over vallen schip, sprong lek, zoodat de geheele equipage, van den kapitein tot den scheepsjongen, afwisselend aan het pompen was. Zij arbeidden •zonder ophouden vier uur. Tever geefs Al hooger steeg het water in het ruim, al dieper zonk het schip. Plotseling sloeg een vreeselijke zee over het dek. Op dat oogenblik kan telde het met hout geladen vaar tuig en wierp de bemanning in zee. Het schip dreef met de kiel naar bo ven en het gelukte aan de equipage zich aan de kiel vast te Memmen. Zij meenden voorloopig geborgen te zijn. Daar sloeg opeens een tweede stortzee over het 6chip en slingerde de ongelukkigen in den wilden vloed terug." Het wrak dreef weg. De met de golven worstelende zeelieden gre pen stukken drijvend hout van den weggespoelden deklast. Hopeloos sche nen hun pogingen om zich te red den. Daar dook net drijvende scheeps- bootje op. Allen zwommen er naar toe en het gelukte er in te komen. Met schrik zagen de schipbreukelin gen, dat de boot zwaar beschadigd was en in de waterlijn een lek had. '1'wee manschappen schepten voort durend liet binnenstroomende water naar buiten; de overigen roeiden met het stuk hout, dat hun alsred.- dingsmiddel had gediend- Eindelijk j bereikten zij geheel uitgeput het land en werden, gastvrij door debe- woners opgenomen. HEVIGE ONTSTELTENIS. Tijdens een Russische revolution- naire vergadering te Zurich werd de 1 opmerkzaamheid van eenige aanwezi- 1 gen getrokken door een blonden Rus. Plotseling verhieven zich zeven Rus sen van hunne zetels en begonnen tc roepen, dat de bedoelde Rus een lid was van de geheime Russische poli tie. Zij herkenden in hem zekeren Simionoff, uit Samara, die langen tijd in Spitszel bij de geheime politie werkzaam geweest zou zijn. Een der aanklagers, een bejaarde arbeider, beweerde, dat bedoelde man hem te Kischeneff gedurende eenigen tijd altijd achtervolgde, en dat hij (de ar beider) door zijn toedoen gearresteerd was geworden. Anderen beweerden weer, dat hij de Jodenmishandelingen te Kischeneff georganiseerd had en i zelfs de aanvoering der benden op I zich genomen bad. I Simionoff werd in een kamer opge- j sloten en streng bewaaktveryol- gens werd hij in handen der politie 'overgegeven. Simionoff is reeds sc: 'dert eenige maanden in Zürich hij i beweerde, dat hij zich voor de tech- i nische hoogeschool in interthur wilde voorbereiden en het gelukte. hem het vertrouwen der Russische sociaal-democraten te winnen. Toe vallig zagen de zeven Russen, die hem herkenden, hem in bovengenoem de vergadering voor het eerst. In de Russische kolonie te Zürich heerscht i hevige ontsteltenis. hem de eerste slag was toegebracht, dacht Joliet, dat de man, die hem sloeg, zich vergistte in den persoon en voegde hij dezen toe„Weet je wel, wie je slaat?" en als was er niets gebeurd vervolgde hij rijn weg. Doch nauwelijks eenige passen ver wijderd, kwam de man den commis saris achterop en gaf hij dezen een tweeden slag, hem toeroepende: „Ge zijt een ellendige verMikker". Inmid dels toegeschoten agenten namen-den journalist in hechtenis. Deze deelde mede zeer goed geweten te hebben wat hij deed en het opnieuw te «ui len doen, als hij den „verklikker" an dermaal mocht tegenkomen. EEN SCHOONHEIDSDOCTORES EN HAAR SLACHTOFFER. In ons land kennen wij de schoon heidsdoctoren en doctoressen nog zoo niet, maar elders, waar zij al lang bezig zijn, hebben zij reeds veel kwaad gedaan. In Londen was er een, die, volgens de verklaringen bij de terechtzitting, aldus te werk ging: „Mevrouw plaatste de een of andere stof op de gezichten van haar cliën ten, die een brandend effect had en een enorme zwelling teweeg bracht. Daarna appliceerde zij een pleister, die 15 of 16 uur moest blijven liggen, en als die er afgenomen werd zag het gezicht er uit als een half rauwe biefstuk. Daarop smeerde zij dan een dik papje." Als dit er een dag of wat opgezeten had. gedurende welken tijd de pa tiënte alleen met wat melk gevoed kon worden, liet de doctores haar zien, dat zij een mooie rose huid had gekregen ,en werd zij om eene verkla ring verzocht. Veertien dagen latei- was echter al het moois weer weg en zag de verfraaide er afschuwelij k uit. veel leelrjker clan voorheen. Zij schaamden zich waarschijnlijk allen, en klaagden daarom niet. Maar ein delijk kwam de zaak toch uit en kon de schoonheidsdoctores voor het ge recht gedaagd worden. j DE HERTOGIN VAN AOSTA. j De gezondheid van de hertogin van Aosta gaat zeer achteruit. Haar lijf arts is dag en nacht bij haar. In alle kerken der stad worden gebeden ge houden, waaraan een talrijke menigte deelneemt, want de hertogin is we- 1 gens haar liefdadigheid zeer bemind in Turijn. j Dinsdagavond is de zuster der zieke, de koningin van Portugal, uit Lon den via Parijs te Turijn aangeko- Het Waterproces. Hedenmorgen diende dit proces we derom in de civiele zitting van het Kantongerecht. De gemachtigde van de gemeente, Mr. Cnoop Koopmans, zeide in zijn dupliek, dat de opmerking van, de voor de firma Levert en Scliudel op tredende, Mr. Thiel, dat als er van verjaring sprake zou rijn, de termijn gaat tot Januari 1903 en niet tot 1904, juist is. Voorts heeft de gemachtigde van eischeresse zich beroepen op artikel 1509 van het Burgerlijk Wetboek. Dit is evenwel ten onrechte aangehaald, daar het niet slaat op de verhouding van kooper en yerkooper maar op verpachting. De Kantonrechter sloot hierop de debatten, en bepaalde de uitspraak op Vrijdag 16 December a s. Een val sch gebit. De kunst heeft het toch ver ge bracht. Als men. door de natuur zoo stiefmoederlijk bedeeld is, dat men het genot van een volledig stel tan den en kiezen moet ontberen, biedt de wetenschap welwillend de hand. De dentist vervaardigt nieuwe mond- bewoners, zoo mooi en blinkend, dat. zij do natuurlijke in glans en sierlijk heid nog overtreffen. Toch spreekt het vanzelf dat het gebruik van een valsch gebit ook eeri schaduwzijde heeft, daar het vooral in den beginne zeer ongemakkelijk is. Ook een Haarlemsche juffrouw had. teneinde haar verloren schoonheid te herwinnen, haar toevlucht genomen tot een valsch gebit. Hot eerste dat zij kocht was niet naar haar zin. zoodat zij een tweede liet maken. Ook dit voldeed haar niet en zij zond het aan den maker terug en weigerde het te betalen. Hiermede was de dentist evenwel niet tevreden, en bracht zijn vorde ring voor den kantonrechter. De juf frouw hield vol, dat het gebit niet goed was, zoodat een deskundige com missie zal moeten uitmaken of be doeld gebit al of niet passend is voor den mond van de juffrouw. EEN MOOI LEGAAT. Een dr. Tillaux, pas overleden, heeft ruim een half millioen francs vermaakt aan een instelling voor werMiedenpensioen in Frankrijk. Hij bestemde het geld daartoe, zoo schreef hij in zijn laatsten wil, „om naar de mate mijner krachten, mede te wer ken aan de sociale vrede en gerech tigheid". IN HECHTENIS GENOMEN. Op bevel van de Turksche overheid is, naar de „Daily Express" meldt, de doctores van den harëffn des Sul tans, mevr. Olga Sibold, in 'hechte nis genomen. De doctores is een Rus sin. Zij wordt niet alleen beschuldigd den harem-dames het verkeer met de buitenwereld mogelijk te hebben ge maakt, maar moet in haar bezit heb ben een levensgeschiedenis van wij len sultan Moerad, door hem zelf geschreven. Voor dit stuk moeten de Turksche hofkringen bijzonder bang zijn. EEN GROOT AANTAL ONGELUKKEN. Zware ongelukken, waarvan veile menschen het slachtoffer worden voorwaar geen zeldzaamheid, in de Vereenigde Staten. Maar dat de om vang dier ongelukken inderdaad hui veringwekkend is, blijkt uit een sta tistiek van onheilen in een jaar tijds voorgekomen op de spoor- en tram wegen in de Vereenigde Staten. Het totaal aantal slachtoffers in een jaar bedroeg niet minder dan160.000 dooden en gewonden, wat een gemid delde per dag maakt van meer dan 400! EEN ELLENDIGE VERKLIKKER. Te Parijs heeft een journalist den politie-commissaris Joliet twee sla gen in het gericht gegeven, waarvan de laatste zóó raak aankwam, dat do ambtenaar bewusteloos op straat viel en bloedend werd verwond. Nadat I ONDERWIJS-TOESTANDEN. j Een MecMenburgsch tijdschrift geeft een kijkje op de zeer eigenaar- dige toestanden op onderwijsgebied in de beide MecMenburgen. Zoo bevatte de „groot-hertogelijk Mecklenburg-Strelitzsche Aankondiger voor wetgeving en staatsbestuur" het vorig jaar de volgende mededeeling: „Onderwijzers ten plattenlande, die een handwerk uitoefenen zonder kneoht, betalen geen bedrijfsbelas ting." Als zoo'n bakker- of klompen maker-onderwijzer wel een knecht heeft, is hij rijk genoeg om belasting te kunnen betalen. Elk onderwijzer is in het bezit van een Observamzbuch, een wetboek voor den "Mecklenburgsohen'hndenvijzer, waarin o.m. te lozen staat, dat hij geen bier of brandewijn mag verkoi- j pen, ook niet als muzikant op brui- j loften en kermissen spelen en niet op wild jagen mag. Toch is het wetboek ook weer goe dig genoeg om hierop een uitzonde ring toe te staan zonder geweer, met een stok is 'het hem vergund den ge- nadigen landheer op do jacht als i drijver te dienen. j De „Mecklenburger Zeitung", een orgaan dat te Schwerin licht ver spreidt, bevatte voor enkele maanden het volgende bericht betreffende een examen voor onderwijzer j „Met het oog op het heerschend gebrek aan onderwijzers zijn alle i candidaten geslaagd." „O gij gekwelde lcweekslrngen van andere Duitsche bondsstaten roept het „Magazin" hierbij uit op naar Mecklenburg, op naar het luilekker- land, waar men geen examen-^fgsten en geen „zakken" kent".» Nu, het gebrek aan onderwijzers is vaak grootte Diedrichshagen ka® men geen enkeden onderwijzer krij gen en een naburig schoolhoofd moet daar als geregeld ambulant eiken middag w.at komen onderwijzen. In een ander dorp is ook zulkf hulp niet te krijgen en verheugen de kinderen zich in voortdurende va cantia. Ook die onderwijzers en school hoofden, die nog dienst doen, zijn uithoofde van hun leeftijd voor het moeilijk onderwijzersaarib t vaak ge heel ongeschikt Is er geen pensioen Of er pensioen Ishet hoofd der school in Kröpelin vroeg pensioen na 47 dienstjaren en de stedelijke ovei'heid bood grootmoedig de som van 110 mark aan. In een stad van Mecklenburg maak te de raad het beter, daar werd het pensioen van oude onderwijzers be paald op 116 markmen bedenke eens wel zoventig gulden in het jaar. Alleen moet 'het dan vriendelijk en beleefd worden gevraagd, want het is geen recht, het is een gunst, een „Gnadeinsache". Soms wil men dan ook liever maar geen pensioen betalen. Een tachtig jarig leeraar te Neustrelitz vroeg na 50 jaar dienst zijn pensionneermg, maar dit werd „genadig afgewezen". Hetzelfde overkwam een ouden on derwijzer te Gnosen, die na 50 jaar dienst pensioen vroegde raad kon het niet eens worden over het bedrag en zoo kreeg hij niets. EEN SPEECH VAN KEIZER WILHELM. Aan een gala-maal te Dessau, waar de Keizer jachtgast is geweest van den hertog van Anhalt, heeft hij dezen, toegesproken met den volgenden toast Gaarne knoop ik de oude overleve ringen weer aan, die uw huis en mijn huis met elkaar verbinden. Wie te Berlijn door de Siegesallec loopt kijkt met bewondering naar de gespierde gestalte van Albert den Beer, die den roem uwer voorvaderen gegrondvest en de Mark voor het Christendom en de Duitsche beschaving gewonnen heeft, zoodoende den grondslag leg gende voor de ontwikkeling en groot heid van Pruisen ondeT mijne voor ouders. Met genoegen heb ik van daag gejaagd onder de oude eiken, die fluisterden van do tijden, waar in eens de oude Dessauer onderhen reed en toen ook de groote koning daar vertoefde. Ik heb mij verheugd over den vooruitgang van deze stad en den bloei van uw land sedert mijn laatste bezoek. Ik geef uiting aan mijn dankbaarheid en vreugde over de schoone ontvangst, door u en uw huis zegen toe te wenschen. DE PRINS VAN WALES. De Prins van Wales zal tot bevel hebber van het Engeische kruiser-es kader worden benoemd en zijn vlag hijscthen op den kruiser „Goop Hope". Met het eskader zal hij de Engeische kolonies bezoeken en op die reis ook Now-York aandoen. des namiddags ten 12& uur, "met last op gemelden tijd en do aangewezen plaats tegenwoordig te zijn, "gekleed in uniform on voorzien van do ver dere kleeding en uitrustingsstukken, hem bij vertrek met verlof medegege ven. benevens van het zakboekje en den verlofpas. Haarlem, 9 December 1904. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL De Secretaris, PIJNACKER. Correspondentie. j Redactie van Haarlem's Onder- wijs. Uw stuk is ontvangen en wordt j in een der eerstvolgende nummers I geplaatst. Redactie. BRANDSTICHTING. Groote opschudding heeft te Lennep (Duitschl.) de brand in de lompenfa- briek der Gebrs. Sibbert veroor zaakt. Reeds sedert eenigen tijd ont vingen zoowel de firma als de ge ëmployeerden dreig- en brandbrie ven. Voor 14 dagen ontstond in de fa briek brand, die echter bij den aan vang werd gebluscht; dezen keer ech ter werd het vuur op verschillende plaatsen aangestoken en wel in een benedenzaal, waarvan de deur met geweld door de brandstichters open gebroken is. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat elke hulp tevergeefs was behalve de gebouwen werd nog voor 25000 gulden aan materiaal vernie tigd. In September werd de nieuwe electrisöhe installatie door een mis dadige hand vernield, zoodat er geen twijfel 'bestaat of hier moet aan wraakoefening worden gedacht. Op de aanwijzing der brandstich ters is een belooning van 200 gulden gesteld. Laatste Berichten. Stoomvaartberichten STATEN-GENERAAL. Men seint ons uit Den Haag De heer Heemskerk zette zijne rede voort ter verdediging van het Rege©- ringsbeleid. De heer Schokking leverde critiek op de ontbinding der Eerste Kamer, doch achtte die echter onvermijdelijk. Verder betreurt hij de niet,-afdoening der wetten, die speciaal het Christe lijk karakter dragen. De heer Passtoors sprak over lots verbetering der lagere beambten. De heer Treub verdedigde blanco artikel 80 en verweet der Hegeeripg géén democratische politiek te vol gen. EERBEWIJZEN. PETERSBURG, 9 December. (Reu ter.) De Tsaar verleende aan den commandant van het 17e legerkorps, generaal Bilderling, en aan generaal Sakharof, den chef van den staf van generaal Koeropatkine, een met bril- lanten versierde gouden sabel met het opschrift„Voor dapperheid." Burgerlijke Stand Bevallen7 Dec. J. SchaapMo- bach z. 8 Dec. M. F. Visscher— Reijnders z. G. A. E. Bellaar SpruijtVerdam d. J. W. v. d. AardwegHageman z. Overleden 7 Dec. J. A. Engels, 5 d. d. Molensteeg. Officieele berichten STEMMING VOOR DEN GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Haarlem maakt bekend dat op Vrijdag, den 16en December 1904 eene stemming zal plaats heb ben ter benoeming van twee leden van den Gemeenteraad voor het der de kiesdistrict der gemeente Haarlem en wel uit de navolgende candidaten: Vacature Hofland (jaar van aftre ding 1905H van Brederode Jr„ Bo- t er straat 11J. Gerritsz, Kenaupark 9A. van Rossum, Kenaupark 31. Vacature Beijnes (jaar van aftre ding 1907) J. W. A. Beijnes, Nieuwe Graoht 72 J. Joosten, Duvenvoorde- straat 45; Mr. J. H. Thiel, Frans Hals plein. 6. De stemming vangt aan tres mor gens te 8 uren en duurt tot des na middags te 5 uren. De stembureaux zullen zitting hou den als volgt dat in het stemdistrict A (hoofd stembureau) in het schoolgebouw aan het Wijde Geddeloozepnd, plaab selijk gemerkt No. 1 (thans kostelooze school lett C.) dat in het stemdistrict B in het schoolgebouw op het Klein Heilig land, plaatselijk gemerkt No. 12 (thans lo Burgerschool). De inhoud van art. 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt aldus Hij die opzettelijk zich voor een an der uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Haarlem, den 8 December 190J De Burgemeester voornoemd, BOREEL. KENNISGEVING. NATIONALE MILITIE Onderzoek over Verlofgangers. Burgemeester en Wethouders van Haarlem geven bij deze kennis aan don milicien-verlofganger dezer ge meente Jan Duif, van de lichting 1897 ingedeeld bij het 10e reg. infanterie, dat het nader onderzoek over hem zal plaats hebben op den Doelen alhier, op Donderdag den 22 December 1904, Het st. Koning Willem III, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 7 De cember van Suez. Het st. Prins Hendrik, van Amster dam naar Batavia, passeerde 7 De cember Ouessant. liet stoomschip Koning Willem I. van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 7 December Perim. Het stoomschip Java. van Batavia naar Amsterdam, vertrok 8 December van Port Said. Het stoomschip Solo, van Java naar Rotterdam, vertrok 8 December van Port Said. Het st. Ophir, van Rotterdam naar Java, vertrok 8 Dcc. van Marseille. Het st. Bogor, van Java naar Rot terdam, vertrok 8 Dec. van Marseille, Het st. Kediri, van Rotterdam naar Java. arriveerde 8 Dec. te Batavia. Ilet st. Timor, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 8 Dec. te Port Said. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Almelo. 7 December, G. Rietveld, boekbinder en boekhandelaar te En schedé. Mr. J. G. Gratama, rechter commissaris. Utrecht, 2 December. H. Th. C. van Munster, winkelier, te Utrecht. Mr. W. M. H. Boers, rechter-commissaris Amsterdam, 7 December. W. Rector smid te Amsterdam. Mr. P. Coninck Westenberg, rechter-comm. Opgeheven C. Visser, weduwe H. Vollemens, van beroep pensionhoudster J. Witte, smid, beiden te Amsterdam. Geëindigd R. Langohan, touwslager en win kelier te Steenwijk. (Stct.) Adverlentiën. De Heer en Mevrouw BELLAAR SPRUIJT—VERDAM geven kennis van de geboorte cener Dochter. Haarlem, 8 Dec. 1904. De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. Th. v. d. VELDE voor de zorgvuldige behandeling en genezing van zijne Vrouw, van een nierziekte, alsook aan de Zusters van het Diaconessenhuis voor de liefderij ke verpleging aldaar ondervonden. F. NIEUWENHUIZEN. Faillissement-Verificatie. Bij beschikking van den EdelAchtb. Heer Rechter-Córhmissaris in het faillissement van C. P. VAN GELDE REN. rijwielhandelaar, wonende te Heemstede, is bepaald lo. dat de inlevering der schuld vorderingen zal moeten geschieden vóór 21 DECEMBER 1904, ten kan tore van den Curator. Groote Houtstraat 97, te Haarlem 2o. dat de vergadering tot verificatie der schuldvorderin gen zal worden gehouden op VRIJ DAG 6 JANUARI 1905, 's voormiddags te 111/2 ure, in het Paleis van Jus titie te Haarlem. De Curator Mr. J. LIEFTINCK. Wegens huwelijk der tegenwoor dige vraagt Mevrouw LEFEBVRE, Dennenoord Bloemendaal, eene eenvoudige tegen 1 Februari a. s. Een net DAGMEISJE gevraagd. Zich aan te melden 's avonds tus- schen 6 cn 8 uur. Kleine Hout straat 104. Binder. Terstond gevraagd een bekwaam BINDER. Alleen zij, die in Drukke rijen werkzaam zijn geweest, komen in aanmerking. Steendrukkerij M. A. JACOBSON. Bij voorkeur op een Handels- of Grossierskantoor wordt PLAATSING GEZOCHT als VOLONTAIR, voor een jongmensch, 161/2 j. en reeds 11/2 j. in den handel werkzaam geweest. Br. fr„ No. 7090, bur. v. d. Blad. Een fatsoenlijke JONGEN zag zich gaarne GEPLAATST in eene Sigaren- of Tabakzaak. Br. fr„ No. 7092, bur. v. d. Blad.

Haarlem's Dagblad | 1904 | | pagina 3