geleid en aau den gouverneur-gene I raai en mevrouw Van lleutsz voorge-, stold, waarna hij ter linkerzijde, me vrouw Van Heutsz ter rechterzij de van den gouverneur-generaal plaats nam. De Prins is een jongmcnsch van 20 jaar, een sterk geprononceerd familie type, hij gelijkt bijzonder op zijn va der en op zijn broer, den kroonprins. Prins Adalbert droeg de uniform van luitenant ter zee, versierd met eenige ordeteekenen, waaronder het groot kruis van de orde van den Nederland- schen Leeuw. Toen begon de ..Polonaise" om met Gusta de Wit te spreken - ..lang zaam hare slingers te ontwikkelen met een fonkelen van diamanten en gouden tressen, een glanzen van naakte schouders en een golven ont plooien van zijden sleepen. die den bleeken marmeren vloer prachtig kleurden. Zalen, waar zich omstrengelend paren bewogen als bloemen, die nij gen in den avondwind." In de Polonaise" geleidde de gou verneur-generaal mevrouw De Jongh, do Prins mevrouw Van Heutsz. De eerste dans deed de Prins met mevrouw Van der Weyde, de dochter van den gouverneur-generaal, daarna danste hij met de dames R. en F. Er waren acht jongedames. „Ehrejung- frauen" aangewdzen. met wie de- Prins zou dansen, maar hij gaf er de voorkeur aan zelf zijn dame te kie zen en dan viel meestal mejuffrouw R de eer te beurt. Bij de Quadrille" had de Prins naast zich mevrouw v. B., terwijl me vrouw Van Heutsz danste met overste De Lannoy, de Duitsche consul met mevrouw S en de commandant van de „Hertha", Freiherr Von Schim melman, met mevrouw J. W. Ook de andere Duitsche officieren bleken enthousiaste dansers. Daarna begaf men zich naar den tuin, tot twaalf uur. toen het souper begon. Aan de groote tafel, bestaande uit 32 couverts, nam de gouverneur-gene raal in het midden plaats, terwijl de Prins tegenover hem zat. Verder wa ren er vijf kleinere tafels aangeric.it voor genoodigden met hun dames en het gevolg van den Prins. Na afloop va n het souper, tegen één uur, hield het gezelschap zich nog «enigen tijd in den tuin op, waarna de gouverneur-generaal en mevrouw Van Heutsz vertrokken. Toen werd er nog eens naar harte lust gedanst, waaraan de Prins, die een groot liefhebber van dansen bleek te zijn. een ruim deel nam. Om twee uur vertrok ook de Prins met den commandant van de „Her- tha" en overste De Lannoy. Maar dat was nog verre van hel sein tot ein digen. Eerst toen om ongeveer half vier de laatste dames vertrokken wa ren, kon men het feest geëindigd noe men. De lichten buiten en in den tuin gingen uit - - en als laatste rest van het feest klonk uit de nu leege zalen het luidruchtig gejubel van de vroolijke ..naplakkers", die allen hel morgenlicht zagen. En hiermee is dan weer een feest voorhij, zooals wij er in jaren geen hebben gevierd waaraan de groote kosten, door de Harmonie gemaakt, ton volle zijn besteed. De heer De Jongh en zijn helpers hebben er alie epr van. Maar ook de bezoekers hebben deel. en een groot deel. aan het welsla gen van het feest. En in het bijzonder de dames. Het viel een elk op. dat de dames over het algemeen zeer veel werk van haar toiletten hadden gemaakt. Zelfs de Duitsche Prins gaf herhaaldelijk te kennen, dat hij niet verwacht had. dat de Bataviasche modistes zoo uit nemend haar werk verstonden. Bij zondere vermelding verdient 't toilet van mevrouw Van Heutsz, die ee.i smaakvol balkostuum droeg van zwa re lila gebrocheerde zijde verder vie len op de toiletten van meivrouw B. v. d. B.. een japon, vervaardigd van grijze gebrocheerde zijde, opgemaakt met zwart gaze de soie en stalen kra len. van mevrouw S. een kleed, ge heel van zwart gaze de soie, een zeer kostbaar costuum, van mevrouw v. M. een wit zijden gewaad met geschil- dorde rose rozen, van mevrouw S. een lichtblauw toilet met kanten vlinders van mej. R. een heel smaakvolle ge- pailleteerde, rose japon. Gemengd Nieuws OOK DAAR ELLENDE. De werkeloosheid in de Vereenigde Staten is grooter dan ooit te voren. In New-York alleen zijn meer dan honderdduizend mannen zonder werk en vallen ten laste der weldadigheids- vcTeenigingen. De middelen- dezer vereenigingen zijn niet eens voldoende, om in de dringendste gevallen te voorzien en de werkloozen eenigszins te vrijwa ren voor verhongeren en bevriezen. Het aantal werkloozeai is 40pCt. hooger dan in andere jaren. Door een onderzoek in de arm en en volksscholen werd vastgesteld, dat 50,000 kinderen zonder ontbijt naar school gestuurd worden en slechts een klein gedeelte 's middags warm voedsel kreeg. De meesten van die kinderen hadden vroeger nooit ont- beringen gekend. EEN LEVEND WOORDENBOEK. Te Berlijn bevindt zich thans een levend „Woordenboek der samenle ving", een nog jonge Amerikaan van Duitsche afkomst. Felix geheeten, die. een wonderbaarlijk geheugen toont. In een bijeenkomst van genoodigden waaronder tal van geleerden, beant woordde hij soms na enkele oogen- blikken met de handen over het hoofd te hebben gezwaaid honderden vragen van geschiedkundigen eri sta- tistischen aard met volkomen juist heid wat beroemde personen uit alle tijden en vooral wat cijfers betreft. Toon hem bijzonderheden werden ge vraagd van den beruchten graaf Pückler, antwoordde hij..Die »s niet beroemd, die is gek." DE AMERIKAANSCHE OPLICHTSTER. De diamanten on andere kostbaar- boden van Mad. Chadwick, alias Ly- dia de Vere, zijn getaxeerd en men is gekomen tot het betrekkelijk geringe bodrog van 85000 francs. Men vraagt zich nu af, wat Mad. Chadwick wel gedaan heeft met de millioenen, die ze met de handteekening van Carne gie als wapen, heeft verduisterd. Het antwoord luidt, dat ze vermoedelijk handen vol geld heeft moeten uitge ven om het stilzwijgen van lieden te koopen, die achter haar kunstje wa ren gekomen en haar eiken dag het vuur aan de schenen hebben gelegd. LICHTER DAN WATER. Hot schijnt, dat er mensehen zijn, die heel wat moeite hebben bij het ne men van een bad. omdat zij lichter zijn dan liet water. Dat was onder anderen het geval met een jonge da me. die, zoodra zij in het basiu af daalde, omver geworpen werd, zoo- da tij zioh ten slotte genoodzaakt •zag eiken keer, wanneer zij een bad nam, een gewicht van 3 kilo in elke hand te nemen. Een andere dame kon. zich nimmer geheel onderdompelen, omdat zij dan met groote kracht naar boven gedrukt werd. Om dat te ver hinderen moest zij zich voortdurend onder water stevig vasthouden. Een student in de medicijnen, die ook tot die lichte mensehen behoorde, hurkte op zijn gemak in het water met de boenen tegen zijn borst opgetrokken en bleef zoo zonder eenige moeite vroodijk ronddrijven, 't Zit meestal in het samenstel der beenderen. Bij en kele van die lichte mensehen slaagde men er in verbetering aan te brengen door een voeding, die rijk aan kalk- phospfliaten was en dit dus de been deren wat steviger maakte. Een zwak be endergest el is ook niet begeerens- waand, maai' anders was het wel zoo veilig, als men die mensehen maar zoo licht liet. "t Zou een uitnemend middel zijn in geval van nood. GODSDIENSTIGE BEWEGING IN ENGELAND. De godsdienstige dweepzucht spreidt zich van Wales uit over het geheele land. En nu zij zoo sterk blijkt te zijn doen bijna alle kerkgenootschap pen mee. In Wales zelf, te Carnorvan b.v., houdt de Engelsche Kerk bid stonden en diensten in den geest van Roberts' samenkomsten. Te Cardiff is het Leger des Heils aan den slag gegaan onder aanvoering van Her- bert Booth, den jongsten zoon van den generaal. De buitengewone veld- dag vereenigde daar eergisteren wel drieduizend mensehen. De bekeerin gen waren vele. Een van de bekeer den gaf den zendeling een pak kaar ten af, met de belofte er niet meer aan te zullen doen. Te Manchester zijn de Welschen, die daar wonen, begonnen. Te Oost-Finchley, bij Lon den ,trok een schare, door vier pr-eu - kanten aangevoerd en voorafgegaan door twee fanfarekorpsen 's avonds door de straten, van kroeg naar kroeg, mannen en vrouwen, ook de herbergiers, opwekkende om mee te komen naar de samenkomst. In Lon den zelf worden grootsche toebereid selen gemaakt voor den veldtocht, die het Westeinde moet bekeeren. Men heeft er de hulp voor aangeworven van dr. Torrey en Alexander, de twee Amerikanen die de nieuwe Moody en Sankey worden genoemd. Dr. Torrey spreekt en Alexander zingt. Hij is de beste godsdienstige zanger die èr leeft, zoo heet het. Onder zijn leiding zal er ook een koor van drieduizend keelen zingen. In de reusachtige AJ- j bert Hall. die achtduizend mensehen kan bevatten, zullen dag aan dag bijeenkomsten worden gehouden. Huisbezoek zal er bij honderdduizend gezinnen worden afgelegd. EEN MINISTER AANGEKLAAGD 'Van zeer goed ingelichte zijde wordt over de quaestie van de Deen- sche neutraliteit aan de „Preusz. Korr." geschreven Het is gebleken, dat van de voor Rusland's rekening bestelde Rekyl-geweren reeds eeoiigen tijd geleden 28 stuks naar Rusland zijn afgeleverd, en nog wel met mede weten van den minister van oorlog Madsen. Binnen eenige dagen zou den nog 50 Rekyl-geweren afgeleverd worden. In politieke kringen te Ko penhagen is men overtuigd, dat hier op een strafrechtelijke vervolging te gen den minister van oorlog Madsen volgen zal. Of ook andere leden van het vorige kabinet iets wisten van deze zaak, is niet met zekerheid vast te stellen. Voor geval het blijken zal dat andere ministers daarin mede plichtig 'waren, zal het geheele mi nisterie voor den rechter aangeklaagd worden. GEMEENSCHAPPELIJK OPTREDEN De Kamer van Koophandel te Düs- seldorf heeft het initiatief genomen tot een gemeenschappelijk optreden der belanghebbende Kamers van Koophandel ten einde de hindernis sen uit den weg te ruimen, welke de Nederlandsche douane opwerpt te gen het vervoer van dekladingen door Nederland op Duitsche Rijn- schepen. Zij eischt b.v. dat aan de grens de deklasten in de ruimen worden ondergebracht. Ook wordt bij groote deklasten het aanbrengen van de loodverzekering geëischt. Dit heeft natuurlijk voor de reederijen groote onaangenaamheden, voor alles tijd verlies en ook onkosten ten gevolge. De Kamer van Koophandel te Mainz heeft besloten de pogingen tot verbe tering in dezen toestand te onder steunen. ROEKELOOZEN. Het was Maandag de koudste dag dien men van dezen winter nog in Londen gehad heeft. Het vroor een graad of tien F., en er woei een felle wind, heigeen vier roeiers van de Alpha Rowing Club niet belette met een stuurman in een oefengiek uit te gaan. Het water was zoo ruw, dat de boot vol liep en eindelijk zonk. Twee roeiers zwommen naar wal. De drie anderen hielden zich aan de omgeslagen boot vast. De stuurman kreeg spoedig de kramp en verdronk. Gelukkig was juist een dubbele skif in de buurt, waarin twee andere roei- zotlen (o.a. de kampioen-beroeps- roeier Sullivan). Deze redden df twee anderen; een der skiffeurshield de boot in evenwicht en de andere wist elk van de twee drenkelingen een hand te geven. Zoo ging het naar den wal. ZWARTE PILLETJES. As „Ou-pa" tijd het, sal ik voor Üu-pa iets vertel, dat Ou-pa seker nog niet geweet het. Goed, seuntje ga maar an. Hulle het nou in Engeland uitgevin, dat de ou Transvalere nooit onafhan kelijk was, maar nou eers onafhan kelijk geworde is. Dat het ik seker nooit geweet, wat seg hulle. Die baas coerant die „London Ti mes" vertel dat. Hij segKruger het die boer ideaal laat staan, eu het een klomp geluksoekers om hem heen ge had. zoo begeering en bedorven as er ooit in die wereld was. Hij het op ge- hou om die vader van zijn volk te vrees, en was die kop van een famiel- je regeering, nou is dat anders. In plaas van bedrog, bederf en geweld is nou rechvaardige wetten, algemee- ne vrijheid en verstandige leiding. In plaas van een famielje regeering, die van die mense die dom was een werktuig gemaak het, is daar een democratie, onderworpen aan al ri>e goeie invloed van die beskaving, en die bestemd is om ten laatste, zoo gauw as dit klaar is om gebruik te worde, komplete gezag te krijg over hunne bestemming. Die Transvaal was nooit onafhankelijk, maar nou wel. Ja, seuntje, jammer dat hulle in Transvaal dat niet weet; maar seg hij miskien ook iets o'er die kompen- satie, en die hou-jou-mond-wet en o'er die permite. Nee, „Ou-pa". Wel, jong, dan sa.l ik maar seg Wat seg Horak („De Stem") INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 cent per regel. DE VERZEKERING TEGEN MAAG PIJNEN. De Pink Pillen genezen dezelven. Ik hei» het genoegen U mede te dee- len, zoo schrijft ons de heer J. de Kruijff, Damstraat 18bis te Utrecht, •dat na sedert ruim vier en een half jaar aan hevige maagpijnen geleden te hebben ik na een geregeld gebruik van >de Pink Pillen geheel en al ge nezen ben geworden. Vele middelen had ik voorheen aangewend, doch niets mocht mij baten Doch reeds na het gebruik van de eerste doos Pink Pillen gevoelde ik reeds verbetering welke verbetering steeds toenam tot mijne radicale genezing. Zoo groot mijn verdriet eerst was zooveel groo ter is nu mijne vreugde. Men kan zich heden ten dage tegen alles verzekeren, Brand, Ongelukken, ziekten enz. Verzeker U ook tegen de maagziekten door de Pink Pillen te nemen die de hemieuwer van het bloed zijn. Zoo gij er reeds aan lij dende zijt zullen de Pink Pillen de zelven doen verdwijnen. Indien gij er aanleg voor hebt om ze te krijgen zullen de PinlT"Pillen verhinderen de zelven zich te openbaren. De Pink Pillen hebben een dubbele werking namelijk, zij zuiveren en zij vereter- ken het bloed. Zij geven aan het bloed de goede elementen die het mist, zij doen de slechte elementen i verdwijnen die het vergiftigen. Deze twee gecombineerde deugden zijn'het kenmerk der Pink Pillen en maken dat zij in niets op andere geneesmid delen gelijken. Zij maken ze onover- treffeüjk tegen talrijke ziekten, die in schijn verschillend zijn, doch die wel degelijk denzelfden oorsprong hebben, namelijk. bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagziekten, rheumathiek, zenuwzwakte, sclieele hoofdpijn, ze nuwpijnen, .heupjicht, onregelmatig heden bij de vrouwen enz. Prijs 1.75 de doos, 9.per 6 doozen verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger 27, Rotterdam, hoofddepóthou- der voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. PLAAT- 'ZER VAN DER HULL. Drogerijen, Jansstraat 28, Haarlem. Vervolg Gemeenteraad. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. A. dat zijn in handen gesteld van B. en W. om advies een verzoek van 'de Pluimvee-Ver- eeniging „Fauna" om een subsidie voor een in Maart te houden natio nale tentoonstelling B. dat zijn ingekomen acht pro cessen-verbaal van afge keurd vee, van den keurmeester van het slachtvee, vleesch en spek de door den Minister van Binnen- landsche Zaken goedgekeurde be grootingen met bijbehoorende memo ries van toelichting, dienst 1905, van de Ambachtsschool en van de Avond- Vakteekenschool. een klacht van C. H. Bos teOver- veen betreffende versperring van openbare wegen. C. dat door den heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord Holland zijn benoemd tot buitenge woon gemeente-veldwachter L. Rijneveld, le opzichter bij de Openbare WerkenH. J. Breddels,1 klerk bij de politieen J. F. Koer, W. J. B. de Boer, D. Oskom, allen agent van politie en als zoodanig ontslagen P. Ver- zeylberg, A. v. d. Lel ij en G Vonk. allen agent van politie. D. dat door B. en W. onder dank- i betuiging voor de gemeente is aan- vaard een aanbieding van den heer G. H. van Waveren, bewoner van het Ripperdapark, om het groote perk aldaar voor zijn rekening te beplan- ten E. dat het in de bedoeling van B. en W. ligt om de Twijnderslaan op te nemen in het program voor Stra- tenverbetering voor dit jaar, voor zoover de beschikbare middelen daar- j toe ruimte opem laten, zoodat B- en W. den Raad voorstellen het desbe- I treffend adres van H. A. Jansen e.a. j in hunne handen te stellen ter af doening. Aldus besloten, kan dat adres van de lijst van aanhangig gebleven on- 1 derwerpen worden afgevoerd. F. dat zijn ingekomen Een schrijven van Ged. Staten in de provincie N.-H. ten geleide van de goedgekeurde begrooting der d.d. schutterij, dienst 1905, vastgesteld bij raadsbesluit van 21 Dec. 1904 No. 4. i Een schrijven van dezelfden ten geleide van het goedgekeurde raads besluit van 21 Dec. Dec. 1904 No. 9, j tot verhuring van verschillende per- j ceelen grond in den Hout en vaneen gedeelte water in liet Spaarne Een schrijven van dezelfden ten geleide van het goedgekeurde raads besluit van 21 Dec. 1904, No. 10, tot verhuring van grond aan de Frie- sche Varkenmarkt Een schrijven van dezelfden ten" gedeide van liet goedgekeurde raads besluit van 21 Dec. '04 No. 11, tot verhuring van grond in den Poelpol der onder Haarlemmerliede Een schrijven van dezelfden ten geleide van het goedgekeurde le sup- pjetoire kohier der plaatselijke di recte belasting, dienst 1904, vastge steld bij raadsbesluit van 28 Decern ber 1904, No. 5; Een schrijven van dezelfden ten ge leide van liet goedgekeurde raadsbe sluit van 28 Dec. 1904, No. 6 tot be schikking uit den post voor onvoor ziene uitgaven, dienst 1904 Een schrijven aan dezelfden ten ge leide van het goedgekeurde raadsbe sluit van 28 Dec. 1904, No. 10, tot ver huring van grond aan de Leidsche Vaart G. dat zijn ingekomen Een schrijven van Ged. Staten in de provincie N.-H., ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 28 Deo. 1904 No. 11, tot overdracht van grond aan de Leegh waterstra at. P u n t 5. B. en W. stellen voor om het ver zoek van het bestuur der afdeeling Haarlem en Omstreken der Maatpij. tot bevordering der Bouwkunst, om eene subsidie ten behoeve van een door genoemde afdeeling voor het jaar 1905 binnen deze gemeente te hou'den gevelwedstrijd, in te willigen door 100 beschikbaar te stellen voor aankoop van 2 gouden medailles, be stemd voor de eerste prijswinners (ontwerper en eigenaar van het be kroonde gebouw). De heer STOLP juicht het denk beeld wel toe, maar wil daarvoor geen geld uit de gemeentekas be- schikkebaar stellen, 't Ligt geheel in de lijn der Vereeniging tot Ver fraaiing. De heer RINKEMA is evenzeer te gen het voorstel van B. en W. Het practische nut van zoo'n wedstrijd is zeer gering, 't zou doel treffen, als het ging om misproducten in de bouworde te voorkomen. Nu is 'ten- kei een toevalligheid, als de Com missie iemands plan het mooiste keurt, 't Is een reclame voor 'den be kroonden architect. Spr. wenscht de zaak aan te houden, in verband met een denkbeeld orn voorstellen te doen' over de instelling eener Schoonheids commissie. Aldus wordt besloten. Punt 6. Door de Haarleansdhe Tramweg- Maatschappij is aan den Raad een adres gezonden, houdende het ver zoek tot overdracht van de concessies erfpachtrechten en vergunningen van de in liquidatie zijnde Haarlem- sche Tramway-Maatschappij. B. en W. stellen voor de verleende concessies vergunningen en erf pachtsrechten over te dragen aan de Haarlemsche Tramweg-Maatschappij en de door de Tramway Maatschap pij gestorte waarborgsom te beschou wen als gestort door de Tramweg- Mij., nadat deze maatschappij zich verbonden heeft om a. in de statuten geen wijziging te brengen, tenzij met goedkeuring van den Raad. b. de concessie noch geheel, noch ten deale aan anderen te verhuren of op andere wijze ter exploitatie te ge ven, tenzij met goedkeuring van den Raad c. na afloop der concessie de exploi tatie daarvan nog gedurende een nader door den Raad te bepalen ter mijn ton hoogste één jaar op dezelfde wijze voor haar rekening en risico voort te zetten en gedurende dien tijd een eventueel en nieuwen concessionaris de gelegenheid te la ten, om, met inachtneming van de door B. en W. ter voorkoming van storing in den dienst te geven voor schriften, een trambaan en hetgeen daarbij bohoort aan te leggen. Voorts om aan de Tramweg Mij. vergunning te verleenen om de bij raadsbesluit van 19 Maart 1879, ver leende concessie tot den aanleg en exploitatie van een trambaan over de aan de gemeente Haarlem toebehoo- rende onder Heemstede gelegen we gen, tot 31 December 1907 aan de Noord-Zuid-Hollandsche Stoomtram weg Mij. HaarlemLeiden te verhu ren. Goedgekeurd. Punt 7. B. en W. stellen den Raad voor afwijzend te beschikken op een adres van den heer F. J. Visser, korenhan delaar en koopman alhier, om een pakhuis aan den Groenen Buurt hoo ger te mogen bouwen dan 14 maal de breedte van de straat. Op dit verzoek is reeds den lSden Nov. afwijzend beschikt. Nu heeft de heer Visser een nieuw plan inge diend, waarbij de hoogte van het be doelde pakhuis is verlaagd. De heer MODOO is hiertegen en wenscht het verzoek toe te staan. De straat is 4 M., de hoogte van het ge bouw even 6 M. De heer VAN DE KAMP steltvoor, aan adressant de gevraagde vergun ning te geven. Dit wordt ondersteund. De heer DE BREUK erkent, dat de Raad meermalen hooger bouwen heeft toegestaan. In dit geval is de zaak zeer sprekend. De ontworpen hoogte van 't huis is 6.20 M. de ge middelde straatbreedte is 3.01, dat verschil achten B. en W. wel wat veel. Betrof het een kleinigheid, dan zou den B. en W. wel gunstig advisee- ren. De heer RINKEMA noemt dit een alte Geschichte, die nieuw blijft. Men moest een maatstaf hebben tegen ka zernebouw, maai- wenschte hooger be roep in elk geval op den Raad. 'tls hier geen woning, maai-een pakhuis, vóór het perceel is de 9traat 4 M. breed en de verbouwing is een groo te verbetering voor de straat. Spr. onderschrijft het voorstel-v. d. Kamp, om te bouwen in de rooilijn. Die enkele M. hoogte meer zal nie mand hinderen. De heer WELSENAAR is het hier mee eens en begrijpt het standpunt van B. en W. niet. Er zijn wel an dere vergunningen gegeven, waar veel meer bezwaar was, b. v. de Paar- laarsteeg.^ DE KAMP zegt, dat Art. 177 der P. V. niet van een ge middelde breedte spreekt, maar van de breedte der straat. De heer STOLP herinnert aan de aanleiding tot het artikel. Men wilde tegenhouden, dat er een straat kwam van al te hooge huizen. Dat bezwaar bestaat hier niet, er is maar een huis je in deze steeg. De heer DE BREUK wijster op, dat een vorig verzoek van Visser om op de bestaande rooilijn te bouwen door den Raad is verworpen. De heer MODOO zegt, dat dit maar gedeeltelijk juist is, vele leden mee- nen, dat de toestand juist slechter wordt als hij achteruit springt, 'tls dus een nieuwe aanvraag toestaan, daar Visser lager bouwen wil, dan hij den vorigen keer vroeg. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen. Vóór de heeren N. Kruseman, Kru- seman, De Breuk en De Haan Hu- ge nholtz. Het voorstel-Vau de Kamp wordt aangenomen zonder stemming. P u n t 8. B. en W. stellen voor op een des betreffend verzoek van den Haarlem- schen Bond voor Lichamelijke Opvoe ding een gedeelte van het terrein na bij de boerderij „Het Torentje" aan de Klever] aan, ter grootte van onge veer 28U0 M2., tot wederopzeggens en kostdloos als speelterrein te stellen ter beschikking van den Bond en voorts voor het maken van eene omrastering 300 beschikbaar te stellen. De heer MODOO wenscht een be paling, dat het terrein in hoofdzaak i beschikbaar moet zijn voor leerlin gen der lagere school, om te voorko men, dat ouderen het gebruiken of i mensehen, die wel een terrein kun nen huren. Spr. wil dus bepaald zien, dat het op Woensdag- en Zaterdag middag en Zondag beschikbaar is voor de kinderen. De VOORZ. zegt, dat de Bond die bedoeling ook heeft, hij zal er dus zelf wel voor zorgen. Het er als voor waarde aan te verbinden, gaat moei lijk. De heer STOLP vraagt of de om rastering geheel om 't terrein heen gaat? (Spr. is verder door 't gepraat van andere leden onverstaanbaar). De heer RINKEMA vraagt, of de bedoeling is. af te rasteren met prik keldraad. Spr. zou dat zeer gevaar lijk vinden. De VOORZ. antwoordt, dat de be doeling alleen is ijzerdraad, geen prikkeldraad. Het voorstel wordt goedgekeurd. Punt 9. B. en W. stellen voor om het per ceel Gasthuissingel no. 14, eigenaar J. van den Berg, ongeschikt ter be woning te verklaren. Goedgekeurd. Punt 10. B. en W. stellen voor om het per ceel Kleine Houtstraat no. 134, eige naar J. Blei, ongeschikt tér bewo ning te verklaren. Goedgekeurd. Punt 11. B. en W. stellen voor ongeschikt ter bewoning te verklaren de percee- len aan de Gasthuisvest no. 15 (eig. A. A. v. d. Berg), aan de Witstraat no. 32/32rood, (eigenares wed. J. G. van EekVan den Berg)aan de Witstraat no. 52 (eigenares wed. C. van LooyMeijer) Goedgekeurd. Aangehouden wordt de beslissing over perceel Gasthuisvest 15. P u n t 12. Benoeming van een lid in de Com missie van bijstand voor de gemeen tebedrijven (Vacature Hofland). De heer Van do Kamp verkrijgt 15 stemmen, de heer Van Rossum 10, Mr. Thiel 3, de heeren Tol enLoos- jes elk 1, blanco 1. Bij tweede vrije stemming is de uitslagj dat de heer Van de Kamp wordt gekozen met 17 stemmen. Deze neemt de benoeming aan. Punt 13. Benoeming van een lid in de co missie voor liet onderzoeken der zwaarschriften van de plaatseli; directe belastingen (Vacature fl land). Uitgebracht werden op de heen Van de Kamp 10 stemmen, To Schram 4, Loosjes 3, Van Rossuro Mr. Thiel elk 2, Welsenaar 1. Nadat een tweede vrije stemm geen resultaat had opgeleverd, v .harstemd tusschen de heeren 1 Linden Tol en Van de Kamp. Benoemd werd de heer v. Lin Tol met 18 stemmen; de anderec didaat verwierf 11 stemmen. Twee' ren in blanco. De heer Van Linden Tol nam benoeming aan. Punt 14. Op de voordracht van onderwij res aan de Opleidingsschool meisjes, ontstaan door toeneming! het aantal leerlingen, zijn gepla» de dames H. M. J. Wielandt te Haarlem, j-e wedde 750 (heeft reeds meer das jaar klassikaal onderwijs gegeven J. P. de Carpentier Wildervanci Dordrecht, jaarwedde 800 (h< reeds meer dan acht jaar klassil onderwijs gegeven). II. Keij te Rotterdam, jaarwe /800 (heeft reeds meer dan achtj klassikaal onderwijs gegeven). Benoemd wordt Mej. Wielandt. Punt 15. Tot verdere benoeming van del tief personeel aan de Zevende 1 schenschool, hebben B. en W. de gende voordrachten van drie bevi den opgemaakt, ten einde d aaruil het benoemen van vijf onderwij eene keuze te doen De heer HUGENHOLTZ vindt deze voordracht een bepaald syst en vraagt, waarom nu de heer renfort niet No. 1 staat op do vi voordracht. Spr. veronderstelt, tegen zijn persoon bij B. en W. den schoolopziener geen bezwaar maar wel bij 't hoofd der school acht dit een en ander niet in 't lang van den can didaat. In zoo'n val zou men zoo iemand óók No. 3 op een voordracht moeten ten. De VOORZ. antwoordt, dat de de opmerking slaat op de voordrf No. 4 en 5. De heer HUGENHOLTZ geeft toe, maar wijst er op, dat het niet van zooveel practische bete nis is. De VOORZ. acht het beste, 'te maar bij te laten. (Gelach). Eerste voordracht I. A. W. Troll, onderwijzer 2e 1 se aan de 4e Tusschenschool. j wedde 675.— 2. D. Kuiper, te Haarlem, jaar de 625,— (heeft reeds één jaar li sikaal onderwijs gegeven). 3. S. A. Pereboom te Haarlem, j wedde ƒ600.— (heeft nog geen klassikaal onderwijs gegeven). Benoemd wordt de heer Troll. Tweede voordracht. 1. D. Kuiper te Haarlem, jaarw 625.— (heeft reeds meer dan één klassikaal onderwijs gegeven). 2. S. A. Pereboom te Haarlem, j wedde ƒ600.— (heeft nog geen klassikaal onderwijs gegeven!. 3. R. van der Meer te Lisse, j wedde 650.— (heeft reeds meer twee jaar klassikaal onderwijs g ven. Benoemd wordt de heer Kuipi Derde voordracht. 1. S. A. Pereboom te Haarlem, j wedde ƒ600.(heeft nog geen klassikaal onderwijs gegeven). 2. R. van der Meer te Lisse, j wedde 650.— .heeft reeds meer twee jaar klassikaal onderwijs g ven). 3. J. J. Fahrenfort te Haarlem.) wedde 600.(heeft nog geen j klassikaal onderwijs gegeven). Benoemd wordt de heer Perebe Vierde voordracht. 1. R. van der Meer te Lisso, j wedde ƒ650.heeft reeds meer twee jaar klassikaal onderwijs g ven). 2. J. Vreeken te Haarlem, jaan do ƒ600.(heeft nog geen jaar l sikaal onderwijs gegeven). 3. P. de Boer te Haarlem, jaar de ƒ600.(heeft nog geen jaar 1 sikaal onderwijs gegeven). Benoemd wordt de heer Van Meer. Vijfde voordracht. 1. C. Doeven, te Kampen, jaar de 750.(heeft reeds meer daa jaar klassikaal onderwijs gegeve 2. J. Mantel, te Heer Hugows jaarwedde 675.(heeft reeds i dan drie jaar klassikaal onder gegeven). 3. W. P. van Munster te Heemsi jaarwedde ƒ750.(heeft reeds n dan zes jaar klassikaal onderwijs geven). Benoemd wordt de heer Doeve Punt 16. B. en W. stellen voor den heer van Cruyningen alhier, op diens zoek te benoemen tot makelaar planten, bloemen, en verdere tot bloemistenvak behoorende artikl Voorgedragene wordt benoemd. Stoomvaartberichtei Het st. Koning Willem I, varn. sterdam naar Batavia, vertrok li nuari van Southampton. Het st. Koning Willem II, van sterdam naar Batavia, vertrok Jan. van Suez. Het st. Oranje, van Amsterdai Batavia, arriveerde 18 Januari k bang. Het st. Bali, van Amsterdam! Batavia, arriveerde 17 Januari Sabang. Het st. Oengaran, van Rotter naar Java, arriveerde 18 Januari Marseille. Het st. Prins Frederik Hendrik trok 18 Januari van Paramaribo: Amstredam. Het st. Prins der Nederland® riveerde 14 Januari van Am sten te Paramaribo. Het dubbelschroef st. Rijndam riveerde 17 Jan. n. m. te New-t van Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 6