Binnenland UITLEVERING. Den 30ste 11 dezer zal Frans Norren- berg, die te Luik 100,000 francs ver duisterde en 18 December te Arnhem gearresteerd werd, te Visê aan de Bel gische justitie uitgeleverd worden. NIEUW M ALTHUS1A ANSCHE BOND. Te Nijmegen had de 23ste jaarver gadering plaats van den Nieuw-Mal- thusiaanschen Bond. Ut het verslag bleek, dat het aantal afdeelingen in 1904 was vernieerdevd met Schiedam Leeuwarden en Gouda, en het aantal leden geklommen van 860 tot 1117. Dt - rekening sloot nu -- oen batig saldo van 241. Ruim 80.000 geschriften en blaadjes werden dit jaar verspreid. Na afloop der huishoudelijke werk zaamheden had een openbare verga dering plaats, waarin liet werken van den Bond werd geschetst. BOERENBOND. In de vergadering van den Boeren bond te Huizen, thans bestaande uit 106 leden, verklaarde de voorzitter, de heer A. Vos Gz„ op eene desbetreffen de vraag, dat iiij zijn herbenoeming nu gaarne aannam als protest tegen de behandeling van den Gemeente raad, die liem verleden jaar niet weer benoemde als schaarmeester, omdat hij mét de partij der erfgooiers onder het nieuwe bestuur sympathiseerde. .Deze erfgooiers hebben hem met op 2 3ia aigemeene stemmen hunne belan gen toevertrouwd. Het bestuur zal voor den Boerenbond rechtspersoon lijkheid aanvragen en een vergade ring beleggen met hei doel een Boe renleenbank op te richten. Rechtszaken. Mr. J. A. VAN DER CHIJS. tie, die onze no oden niet kont, doch 14e correspondent van 't Hbld. tedie naar wij hopen ze zal willen Batavia seint: „Mr. J. A. van der kennen uit onzen mond. Cliijs is overleden". „Wanneer aan deze hoop de bodem De. heer Van der Cliijs, geboren in wordt ingeslagen dan, zullen wij der 1831, werd Indisch ambtenaar in 1857 v^'erebd toonen dat de "middelen om en was eerst ter Aigemeene Secreta- minzaraen weg tot een schik- ^„TÏotTersffinspecTe^Mf komen uitgeput rijn. Dan inlandsch onderwijs en werd later heeft de ondervinding ons genoeg ge- belast met het ordenen van het oud- leerd en zullen wij tot andere maat- archief. In 1892 volgde zijn benoeming regelen moeten overgaan. Wanneer tot landsarchivaris. politie of kozakken ons den weg naar Van zijn hand zijn uitgegeven tal paleis versperren en ons uitéén- van deelen van hetNed.-Indisch Pla- drijven, dan zal ik de eerste zijn. kaatboek en van het Dagregis er zooaj3 -iet een ]0ider betaamt, die gehouden mt casteel Batavia en nog onlangs de geschiedenis der thee-erz^T !)leegL au neer bevel gegeven cultuur op Java. wordt op ons te schieten, dan zal ik De overljdene was in den laatsten behooren tot hen, die 'het eerst ter tijd bijna blind. Hij was eerelid en aarde vallen medebestuurder van het Bataviaasch „Doch ons bloed zal onze zaak meer Genootschap en conservator van het goed doen dan welke agitatie ook." Penningkabinet. De Regeering erken- Be ^enoe schrijver Maxim Gorki Leeuw en de Eikenkroon. Ook was heelt 4000 roebels geschonken voor de hij Officier d'Académle. stakers. ZARSKOJE SELO. iNu veler oogen zich vestigen op Zars- koje 'Selo, waar de Tsaar verblijf VERWAARLOOSDE JEUGD. I1!011,4'- is df Uid f.fTa" i6'S te ideelen omtrent dit stadje. Drie kleuters van mil en bij de tien, Zarskojo Selo een staiCl vail 22.400 jaren, met hun dr.een nauwe jkszoo iuwoners is een haJf uur ens groot als éen goed ontwikkeld man, zaten gisteren ais kinderen in een zu.delijk van Petersburg gelegen. De schoolbank in het bankje der be- naam boteekent „Keizersdorp", aldus klaagden voorde Haagsche rechtbank. genoemd naar het paleis van den Zij hadden te Delft bij een winkelier Tsaar, dat naar plannen van Rastel een boterletter gestolen en bij een u gebouwd werd, onder Elisabeth en ander een bord met sneden kaas. De Katharina II, in Rococo-stijl. boterletter hadden zij samen opgegeten H leil. wordt door vreemdeIin. en het bord met kaas hadden zij van de schrik, toen de winkel houdster Ken %eel bezocht, om z.jn prachtige kwam, op straat laten vallen nadat en smaakvolle inrichting, een hunner pas één plakje kaas had Het park is aangelegd in Engel- gesnoept. Zij vertelden hetgeen zij schen stijl. gedaan hadden net als kinderen een Behalve het groote paleis van den van buiten geleerd lesje voor meester Tsaar vindt men er nog het Alexan- opzeggen, blijkbaar weinigbegrijpende d f M d Katharina dat zij hier waren voor hetgeen de 7T Strafwet een misdrijf noemt. m B96 gebouwd naar plannen van Het O. M. vroeg opzending van twee Guarenghi. De Tsaar vertoeft hier der drie kinderen naar een Rijksop-dikwijls in het voorjaar. voedingsgesticht en vrijspraak van den derden knaap. j CONCURRENTIE. gewend had tot verschillende kerke- riabeeld gaven ,)ei,!en uitvoerige Ver- lijke gezindten te Delft, om de kmde—slagerij maar de retiactie van het eene ren m een gesticht aldaar te krijgen. i>iaci ontving daarop een schrijven van Nergens was dit gelukt, omdat zij na- (If,n officier van jusütie waarin deze tuurhjke kinderen waren. Pleiter aan het blad ^rbood noe meer van meende daartegen hier een woord van (l0t pr0Ces mede te deelen, daar hij de protest te moeten laten hooren. Voorts procesverslagen voor het andere blad vroeg hij slechts een der knapen, den schreef en de concurrentie onaange- ondeugendste, op te zenden naar een naam vond. Rijksopvoedingsgesticht, daar Pro Ju- De redactie riep daarop don censor ventute voor het andere kind plaat- te hulp. maar deze dorst tegen een sing heeft gevonden bij particulieren, officier van justitie niets te beginnen waaraan de vereeniging, geleerd door en de procesverslagen moesten.ach- de ervaring, verre de voorkeur geeft, terwege blijven, Mr. J. H. Boude wij nse, zich refe- HET VREDEPALEIS De Haagsche gemeenteraad behan delde Maandag de quaestie omtrent de plaats voor liet te stichten Vredepa- leis. Aan de orde waren dus lo. Het voorstel van B. en W. om niet mede te werken tot het oprichten van het rechtsgebouw van het Hof van Arbi trage 00 een deel van het Malieveld, maar alsnog een deel van den Koe kamp beschkbaar te stellen; de motie- R. A. van Sandick c.s. om aan het Malieveld de voorkeur te «geven; en de imotie-Edersheim c. s. om den Koe kamp, doch een andere plaats dan de in het preadvies bedoelde. De secretaris leest het aanvankelijk geheime schrijven van den minister van waterstaat voor aanleiding tot het voorstel waarin gewezen wordt op de inosrelijkheid om een ander na bijgelegen terrein als exercitieterrein te bestemmen, ter vervanging van de Maliebaan. Er werden zeer uitvoerige discussies gevoerd, wairbii. de veronderstelling werd geopperii," det de Regeering haar plannen toch zal doordrijven. Het resultaat der Vergadering was, dat. alle bovengenoemle voorstellen en moties werden verworpen, waarna de Raad niet meer voltallig was om eene beslissing te nemen. ONGELUKKEN. Te Exloo ging Zondag een paard met wagen op hol, waardoor de be stuurder. de zoon van den landbouwer Stevens, van den wagen viel Zonder tot bewustzijn te zijn ge komen is de jongeman gisteren te Val- the overleden. Bij de hardrijderij op schaatsen te Leeuwarden brak gisteren een toe schouwer, de heer T. P. door te val len het been. bij de heup. Hij werd naar het Diaconessenhuis vervoerd. Bij het verlaten van het feestterrein der vereeniging ..Thialf", te Heeren- Ic'hoï^. Ifiï STi «5» beurde aanwezig was, kon slechts den dood constateeren. Te Steenbergen is een ernstig fiets- ongeluk gebeurd. De heer X. viel met zijn fiets, waardoor hij zoo zwaar aan het onderlichaam werd gekwetst dat zijn onmiddellijke opname in het gast huis noodzakelijk was. Men vreest voor zijn leven. reerende aan het oordeel der Recht bank wat de vrijspraak van het derde knaapje betrof, stelde de treurige le vensomstandigheden in het licht, waar onder dit kind wordt groot gebracht. NEDERLANDERS IN HAMBURG. Zaterdagavond wei-den de nieuwe lokalen der Hollandsche Sociëteit te Hamburg, Neueburg 15, feestelijk in- onaer au Kina worut groot georuciu. i g€wiid j?„n «heel? yeer mimp vP.r Het zwerft bedelende langs straathSt^e Vereen^n^TalSe soms tot laat in den avond. In het gojmurd GI1 zeer 3maakvol laten In- belang van het kind zou pleiter liet richten- Van u oud.leden d61. So_ achten wanneer het in eene andere cieteit die niet mwjr in Hamburg toe- omgeving kon gebracht worden, daai v werden telegrammen ontvangen het anders, ook naar het oordee van en emi NedeTfand5che dames zijn onderwijzer, groot gevaar loopt MnJ cn prachHg bloemstuk. De ten onder te gaan. MA ANDEQUIPAGE. voorzitter, de heer J. Willing, open de het feest met het uitspreken van een toast, die eindigde meteen heil dronk op de Koningin en het Ko- De Haagsche rechtbank veroordeelde TT de dame daar ter stede, die, volgens ™nklijk Huis en met een „Hoch op het oordeel van dat college, zooge-den \eizeï- burgemeesters en Senaat naamde maandequipage hield in den' van Hamburg en ten slotte op den zin der wet, en daarvan geen aangifte ^oortdurenden bloei van de Socie- boete. Letteren en Kunst ALLERZIELEN. De opvoering van „Allerzielen", die Daarna begonnen onderlinge wed strijden, schaak, dam. skat, whist, domino en biljart, om fraaie prijzen en werden muzikale en komische voordrachten gehouden. De leden bleven tot vroeg in den morgen in de meest opgewekte stem ming bijeen. Zondagavond te Leiden zou plaats hebben op verzoek der Leidsche Schouwburgvereeniging, is door den j, e, 1 burgemeester verboden. K,0l0111£!1! Gisteren ontving de Tooneelver- I eeniging een telegram, meldende dat PT.-M pan R H1 TT AT F TNRRFKFR^ 1 de burgemeester de vertooning zou EEN I AAR BRUTALE JNBKLRLRb. toestaanimitseenigekleine wijzigingen In een huis aan de Djalan Roeman Werden aangebracht. Hedenochtend Een zijner eerste overwinningen vier- Tinggi woont een Japajische vrouvv, gjng iemand vanwege de Tooneelver-1 de hij in 1888, toen hij met „Para die een logée van Sabang bij zich eeniging naar Leiden, ten einde den j Sang" den Grand Steeple Chase te had. In den nacht van Zondag op burgemeester te verzoeken in het Auteuil Maandag, kwart voor drie, werdenmanuscript aan te geven wat z. i. de beide vrouwen, die op de boven- moest worden weggelaten. Doch vóór verdieping aan de straatzijde sliepen, daj de boodschapper zich kon hebben CHARLES LIéNART. De buitenlandsche bladen wijden sympathieke artikelen aan diaries Liénart, den Belgischen oud-officier, die thans den voornaamst en stal ter ■erel'd voor hordenpaardén heeft. tief, maar een positief program. Niet te gxoot en niet te klein. Keurig en kunstig geformuleerd. Een stukje mo zaïek om er uw politiek oog aan te vergasten. En toen zijn op één dag in de hoofdstad' de groote vergade ringen gehouden. Op die vergaderin gen is gebazuind meer dan overlegd en geredeneerd. Oppositie was er op de ééne vergadering ganschelijk niet, op de andere enkel van tien malcon tenten. En mei verpletterende meer derheid is toen op beide vergaderin gen liet program er doorgegaan. Als de kiezers nu maar komen wil. lcn. De tafel is gereed. De heeren zijn er. Natuurlijk is er niet gelijk-op ge deeld. Dat kon ook niet. Hoe kon de Liberale Unie met haar negen dui zend leden gelijk-op deelen met de Vrijzinnig-Democraten, die ternau wernood evenveel honderden leden tellen. Ieder hoort dan ook, en het is openbaar, dat de Liberale Unie victorie kraait, en de Vrijzinnig-De mocraten meê vam de partij zijn. Maar de zoen is dan toch gesloten. De heeren zullen saam in één gelid optrekken. De stormloop tegen het Kabinet vangt nu aan. Saam bezitten deze twee partijen nu nog slechts 28 a 29 van de 100 ze tels in de Tweede Kamer. Een wan hopig werk, zou men zoo zeggen, om op 50 pl. m. 1 te komen. Maar dit hoeft ook niet. Het program was voor de concen tratie alleen niet voor de stembus. Voor de stembus heeft men een heel andere leus. Nu niet positief, alleen negatief. Maar een negatieve leus, waarin het geheim van een nog veel groote- re concentratie. Een leus als band om den groeten hoed gebonden. De leus niet van Borgesius, en niet van Treub. maar de leus van Troel stra. Men herinnert zich die leuze nog van de Provinciale verkiezingen, waar toen geen liberaal aan wilde, maar die nu alle liberalen saam van buurman Troelstra leenen zullen. De leuze Tegen de clericalen, te gen liet Calvinistisch Kabinet, tegen Kuyper. Armer kan het al niet. En toch, onder dien hoed moet het hooge spel gespeeld worden. Immers met het quasi-program van actie bezetten ze nog maar 28 zetels, maar onder dien hoed hebben ze er reeds 42 in hun bezit. En tien er bij krijgen, daar Is nog kans op. OORLOGSVARIA UIT CHIFOE. De correspondent van de Matin" te Chifoe meldt aan zijn blad. d.d. 22 dezer, dat de Russische vluchtelingen uit Port-Arthur daar thans zijn aan gekomen. Zij zagen er ellendig en ha veloos ut. Vanuit Duivenbaai waren zij in jonken vertrokken. De Japan ners hadden steamers beloofd, maar zij stelden slechts jonken beschikbaar. Een er van stiet, bij Takinta, op een mijn; gelukkig werden de opvarenden gered. Men heeft te Port-Arthur na de overgave meldt de „Matin-correc- pondent voorts gezien, hoe Russen en Japanners samen dronken en klon ken. 't Was altijd „nitchevo's" het Russisch zorgeloos scepticisme. Men gelooft, dat vijf maanden noodig zul len zijn om de Russische haven weer in bruikbare» toestand te brengen. Men maakt van Chineesche werkkrachten gebruik om de forten te herstellen. Overal hecrscht groote bedrijvigheid. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken 's-Gravenhage, 20 Januari. C. Ba tenburg, reeder te Scheveningen. Mr. A. E. Croockewit. rechter-comm. Leeuwarden, 19 Januari. W. J. I-Iiemstra, kastelein, te Hallum. Mr. C. W. Schlingemann, rechter-com- missaris. 's-Gravenhage. F. L. Voorsteegh, aldaar. Mr. J. F. van der Lek de Clercq, rechter-comm. door twee kerels bij de keel gepakt aangemeld, volgde een tweede telegram won na dien tijd hebben zijne kleuren in de meeste klassieke rennen gezegevierd. De vorige week won hij, evenals verleden jaar mat met messen gedreigd als ze geluidwaarbij de opvoering definitief ver- i „Killarney", den Grand Prix de la T„ ol.-.r-l.r Mftldisfh vnu>m>n dp -...j i-;u_ T - .1 gaven. In slecht Maleisch vroegende boden werd. kerels waar het geld was. J Naar wij vernemen is het besluit Een hondje, dut. op dezelfde ka-des burgemeesters gegrond op de over- mer was, sloeg aan. Een der mbre- weging dat er gevaar bestond voor kers sloeg het een doek om den nek orde-verstoring, die, zooals men weet, en trachtte het te worgen. Door liet nergens heeft plaats gehad, rumoer begonnen twee apen, bene-] Het gebouw was uitverkocht. De der artisten was reeds te Leiden aangekomen. den aan de trap vastgebonden, ook onrustig te worden, en waarschijn lijk om deze dieren hetzelfde lot te bereiden als den hond, liep de ande re kerel de trap af. Hij ontmoette beneden den Chineeschen boy, uit zijn slaap wakker geworden, en «en ONnFRHOTTD MFT vechtpartij volgde, waarbij de boy eln UNUEKtiOUD MEI Gemengd Nieuws een messteek in de borst en een paar in de armen opliep. PRIESTER GAPON. Ville de Nice met „Le Matin", en den Prix de Monte-Carlo met „Nana Sa hib". Charles Liénart is in alle opzichten een waar sportsman en zijne mild heid kent geen grenzenzoo schonk hij dit jaar groote bedragen aan de armen van Nizza, aan het hospitaal voor jockey's, aan de vereeniging tot bestrijding van tuberculose, aan zie kenhuizen, aan de dierenbescherming enz. Zijn liefde voor paarden is zoo groot, dat hij besloot al zijn tijddaar- De inbrekers achtten zich niet meer: een onderhouid dat zijn correspondent veilig en gingen aan den ia e te petersburg gehad heeft met den een beneden door het achterhuis, de f andere langs de ladder, waarmede P"&ster Gapon. het tweetal van de straatzijde was: „Ik eisch voor nnj de eer op. zei binnengeklommen. jhij, het eerst een goede gelegenheid Beide kerels zijn ontkomen ennocli te hebben gegeven aan de regeering de verschrikte vrouwen noch de boy iets te doen voor den werkman, wh- kunnen eenige aanwijzing geven. Zij der bem dwingen zijn toevlucht te weten niet eensi of het Cluneezen wa- zoek..n in een stating zwartgemaakte Richten. Uit de be-1 »Be hinderpalen op onzen wegwa- KlSd die zij getoond hebben met ren van polifieken aard. wat weesop het huis. de sluiting van dejalouzie- de noodzakelijkheid eerst politieke luiken aan de straatzijde en de hervormingen in te voeren, voordat plaats waar, achter het huis,een lad- oeconomische eiscüien gesteld konden der stond, die ze brutaal weg naar worden. Daarom hebben wij ons pro voor hebben gesleept, maakt men op, „rain veranderd. Doch wij hebben de dat het toekangs waren, m e uui Sympatbie noodig van de verlichte "ken'op^lS I don kapitein Chi- w« fud™ Saai™ onze nees die op vijftig meter afstand qua- smeekbede aan den Tsaar zelf over- rantaine „wacht" hield, heeft niets handigen en uit zijn mond woorden gemerkt voor het te laat was. va.n hoop hooren. Wij zullen komen Er zijn 22 rondzwervers opgepakt, •70ndor roo^ie vaandels, zonder revo- bij wie geen enkele aanwijzing van ]utj0Tvnajri(i liederen, zonder kreten, schuld word gevonden. Ook alleon als loyalo onderdanen, die ge- gere boy der Japansche hoord wiUen „ord™ door den Tsaar, ïaak ta weten. (DellCt.) 'die bedrogen wordt door bureaucra- De „Daily Telegraph" publiceert aan te wijden, en zelfs bedankte voor de hem aangeboden eereplaats als Fransch senator. Wat zou onze paardensport in aan zien stijgen, als wij ook zulke Lié- nart's hadden Uit de Pers. In de Standaard het volgende fulminente artikeltje ZE ZIJN ER De liberalen zijn er. Er moest concentratie komen. Voor die concenti-atie moest er een pro gram worden opgesteld. Over dit pro gram moest men het eens wordef. En dat overeengekomen program moe^t men het eens worden. En dat overeengekomen program moest 'E de groote vergadering worden beze geld! Welnu, dat alles is er. Alle tweespalt smolt weg. Om strijd reikte men elkaar het eerst de hand. Een program werd pasklaar gemaakt. Borgesius en Treub zijn het over dit program eens geworden. Geen nega- Offscieele berichten KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem brengen ingevol ge art. 12 der wet van 28 Juni 1881 (Stbl. No. 97),zooals zij gewijzigd is bij de wet van 12 October 1904 (Stbl. No. 230), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift va a a. Bodt It. H. W. en b. Nieuwenboff Jan van den, om vergunning, inge volge art. 1 dier wet, tot hetverkoo- pen van sterken drank in het klein voir gebruik ter plaatse van verkoop respectievelijk in het perceel aan de Groote Houtstraat No. 29 a en Leid- schestraat No. 51. Haarlem, 20 Januari 1905. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem brengen ingevol ge art. 12 der wet van 28 Juni 1881 (Stbl. No. 97),zooals zij gewijzigd is bij de wet van 12 October 1904 (Stbl. No. 230), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van Hulsebosch F., orn vergunning, inge volge art. 2, 4: dier wet, tot hetver- koopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop, alleen aan logeergasten, in de gelagkamer van het perceel aan het Donkere Spaarne No. 34. Haarlem, 24 Januari 1905. Burgemeester en Wethouders voor noemd, BOREEL. De Secretaris, W. VAN BILDERBEEK 1. S. treden Acht het gewenscht aan de ouders, voogden en verzorgers van in deze gemeente woonachtige kinderen, op wie de Leerplichtwet va.n toepassing is, en die zich wenschen te beroepen op /eenige vrijstelling van de nale ving der in artikel 1 dier wet opge legde verplichting, te herinneren dat zij zich niet beroepen kunnen op eenige vrijstelling van de bedoel de verplichting, zoolang zij niet aan den Burgemeester hebben kennisge geven voor welk kind. en op welken grond zij op vrijstelling aanspraak meenen te mogen hebben dat deze kennisgeving, zoolang de aanspraak op vrijstelling blijft voort- dureln. en de kinderen nog in den leerplichtigen leeftijd vallen! ïelkens na verloop van twaalf maanden opnieuw moet worden ingediend dat ouders, voogden of verzorgers, die overwegend bezwaar hebben te gen het onderwijs op alle binnen den afstand van 4 kilometer van de wo ning gelegen scholen, waar voor hun kinderen plaats te verkrijgen is, zich op de vrij stelling, genoemd sub 3o van art. 7 der Leerplichtwet, alleen kunnen beroepen, indien zij aan de hiervoren bedoelde kennisgeving de schriftelijke verklaring hebben toege voegd, dat zij tegen het onderwijs op de binnen den afstand van 4 kilome ter van de .woning gelegen scholen, waarop voor de kinderen plaats te verkrijgen is. zoo overwegend be zwaar hebben, dat zij hun kinderen voorloopig liever van het door de wet gevorderde onderwijs verstoken laten dan hen aan een dier scholen toe te vertrouwen dat deze verklaring, om geldig te zijn, ook de handteekening moet dra gen van den Arrondissements-school- opziener en dat formulieren voor de kennis geving van vermeende vrijstelling te beginnen den 24en Januari 1905, k o s- 6eloos verkrijgbaar zijn tea- Ge meente-secretarie aan de 5e Afdee- ling (Onderwijs) op eiken werkdag van des voorniiddags 9 tot des na middags 2 uur. Haarlem, 23 Januari 1905. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. LEERPLICHTWET. HUISONDERWIJS. De BURGEMEESTER van HAAR LEM; Overwegende dat, ingevolge Ko ninklijk besluit van 26 November 1900 (Staatsblad No. 205). de Leerplichtwet op 1 Januari 1901 in werking is ge treden; Acht het gewenscht aan de ouders, voogden en verzorgers van in deze gemeente woonachtige kinderen, op wie de Leerplichtwet van toepassing lis. te herinneren dat zij, indien zij aan de eischen dier wet voldoen, door aan die kin deren huisonderwijs te verstrekken of te doen verstrekken, verplicht zijn aan den Burgemeester bij een door hen onderteekende verklaring opgave te doen van lo. de vakken, waarin de kinde ren huisonderwijs genieten 2o. a. de namen der 'kinderen, met bijvoeging van de voornamen, dag- teekening van geboorte en plaats van werkelijk verblijf, alsmede van de plaats, waar het onderwijs wordt ge geven b. de namen en voornamen van hen, door wie het onderwijs wordt gegeven. Is op laatstgenoeden arti kel 7 of artikel 15 sub a der wet tot regeling van het lager onderwijs toe passelijk, zoo wordt zulks mede ver meld dat deze verklaring, welke door hen. die het onderwijs geven, mede- onderteekend moet worden, ieder jaar vóór 1 Februari opnieuw moet wor den ingediend dat van verandering in de perso nen. door wie het onderwijs wordt gegeven. Is op laatstgenoemden arti- gen aan den Burgemeester mededee- ling moet worden gedaan en dat formulieren voor de opga ven omtrent kinderen aan wie huis onderwijs wordt verstrekt en voor de opgaven omtrent verandering in de personen, die het huisonderwijs geven, te beginnen den 24en Januari 1905, kosteloos verkrijgbaar zijn ter Gemeente-secretarie aan de 5e Afdee- ling (Onderwijs), op eiken werkdag van des voormiddags 9 tot des na middags 2 uur. Haarlem, 23 Januari 1905. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. van Liverpool. liet stoomschip Koningin WiLheltm- na arriveerde 23 Jan. te Amsterdam van Batavia. Het stoomschip Prins Willem lil, van West-Indië naar Amsterdam, arri veerde 21 Januari te Havre. Het stoomschip Koning Willem lil, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 21 Januari van Singapore. Het stoomschip Tonkin arriveerde arriveerde 23 Januari te Marseille van Japan, met de mails van Indiè. China en Japan. Het st. Koning Willem I. van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 24 Jan. te Genua. Het st. Kedivi, van Java naar Rot terdam, arriveerde 24 Jan. te Suez. Het st. Malang, van Java naar Rot terdam. passeerde 24 Jan. Eastbour ne en werd 'snachts te Rotterdam verwacht, Het st. Koningin Regentes, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 24 Jan. te Suez. Het st. Prins Willem I vertrok 18 Jan. van New-York naar West-Indié. No. 614, 1143, 4044, 4739. 11714, 15467, 17390, 18806, 10543 f100. PRIJZEN VAN 70.—. 37 2977 5976 51 3036 6060 75 3048 6109 274 3122 6114 279 3135 6143 285 3216 614'J 290 3244 6374 312 3253 6433 328 3281 6438 430 3303 6447 482 3314 6454 519 3318 6480 570 3320 6489 605 3326 6544 610 3336 6561 616 3331 6594 628 3390 6625 647 3443 6645 736 3641 6742 752 3687 6812 755 3746 6878 779 3821 6931 781 3834 6967 790 3S30 6989 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 37 der wet van 28 Juni 1881 (Stbl. No. 97), zooals zij gewijzigd is bij de wet van 12 October 1904 (Stbl. No. 230) ter openbare kennis, dat zijn ingeko men adressen van de hierna te noe men personen ,houdc-nde verzoek om verlof, ingevolge art. 34/65 dier wet, tot het verkoop en van alcoholhouden den drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de localiteiten ,en de per- ceelen, hieronder vermeld A. Verzandvoort, (perceel) Leidsche- vaart No. 46; J. Willemse, namens het bestuur van het Haarlemsch Ar beiders Secretariaat, (perceel), Sme- 'destraat No. 43; C. J. ten Brink (per- I ceel) Gasthuisstraat No. 42 S. Gijzen (winkel), Maerten van Heemskerck- straat No. 46. Haarlem, 20 Januari 1905. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. LEERPLICHTWET. Vrijstelling der verplichting, opge legd bij artikel 1 der wet. De BURGEMEESTER van HAAR LEM Overwegende dat, ingevolge Ko ninklijk besluit van 26 November 1900 Stoomvaartberichten Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, arriveerde 23 Janu ari Ie Marseille en zette de reis voort dam naar Java, passeerde 22 Januari Ouessant. Het stoomschip Lawoe, van Rotter dam naar Java, arriveerde 22 Jan. te ninnnjK nesiuit vau Southampton. (Staatsblad No. 205), de Leerplichtwet i Het stoomschip Malang van Ja\ a op 1 Januari 1901 in werking is ge-'naar Rotterdam, vertrok 21 Januari 100 3098 6288 9260 12331 15182 18665 153 3112 6456 9303 12350 15208 18709 257 3433 6505 9323 12372 15372 18T28 287 3474 6688 9375 12384 15458 18784 350 3561 6741 9570 12407 15515 18840 369 3574 6765 9578 12540 15615 18846 522 3620 6927 9625 12641 15638 19130 591 3654 6990 9676 12703 15710 19181 632 3688 7074 9689 13023 15732 19319 671 3699 7118 9737 13026 158S9 19382 683 3794 713S 9878 13075 15943 19398 763 4480 7170 9881 13081 16089 19465 802 4500 7174 10094 13218 16133 19512 823 4563 7295 10188 13251 16202 19534 923 46S1 7358 10217 13292 16503 19595 1044 4817 7364 10246 13458 16532 19601 1102 4830 7455 10261 13596 16577 19694 1226 5017 7598 10637 13605 16636 19697 1236 5059 7599 10658 13645 16804 19849 1464 5147 7612 10760 13678 16811 1^869 1586 5148 7617 10866 13761 16901 20138 1600 5213 7832 10922 13826 16940 20206 1656 5297 7907 10984 13926 17069 20389 1769 5324 7962 11052 14102 17166 20415 1846 5360 8181 11067 14110 17172 20489 1857 5363 8211 11125 14137 17194 20537 2051 5410 8439 111-14 14257 17241 20557 2411 5453 8440 11352 14342 17264 20577 2577 5465 8494 11472 14356 17342 20732 2605 5705 8528 11518 14560 17522 20796 2679 5709 8627 11582 14607 17580 20859 27S6 5764 8678 11617 14695 17628 20948 2837 5955 8821 12013 14765 17983 21000 2883 5998 8949 12190 14909 18389 2894 6127 9028 12301 14939 18474 2936 6216 9218 12318 15092 18631 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 5 2941 5922 9043 12645 14983 17748 9196 12705 15004 17770 9205 12737 15009 J7776 9215 12757 15135 17873 9258 12768 15167 17882 9264 12781 15199 17892 9277 12862 15244 17920 9295 12902 15263 17974 9306 12905 15281 18060 9311 12984 15332 18126 9348 12995 15335 18161 9373 13008 15361 18186 9426 13032 15382 18187 9455 13034 15400 18226 9490 13069 15404 18228 9559 13110 15434 18259 9562 13111 15464 18300 9629 13140 15469 18412 9714 13168 15486 18421 677 3509 6699 9751 13176 15510 18431 694 3616 6724 9772 13183 15554 18436 9788 13224 15587 18476 9794 13247 15647 18497 9840 13259 15651 18510 9846 13301 15795 18512 9910 13370 15801 18589 9960 13373 15808 18598 817 3896 7078 10132 13379 15821 18653 829 3917 7093 10137 13526 15869 18697 870 3953 7119 10168 13532 15870 18699 883 3962 7177 10184 13600 15910 18726 920 4011 7193 10321 13669 15922 18771 945 4039 7210 10404 13687 15924 18772 969 4040 7239 10481 13891 16962 18803 998 4062 7261 10491 13713 15978 18855 1055 4080 7310 10492 13752 16019 18891 1117 4185 7347 10523 13779 16032 18901 1164 4193 7351 10720 13782 16060 18965 1179 4305 7360 10721 13795 16079 18968 1187 4313 7417 10733 13818 16088 16970 1200 4390 7483 10780 13824 16093 19021 1201 4391 7489 10789 13845 1609'7 19101 1229 4-103 7527 10803 13882 16108 19129 1253 4443 7543 10810 13898 16127 19191 1254 4460 7560 10811 13911 16164 19213 1257 4485 7580 10814 13960 16172 19272 1282 4506 7588 10819 13968 16173 19305 1342 4536 7607 10877 13970 16226 19322 1350 4549 7622 10878 14001 16285 19342 1378 4558 7626 10893 14038 16307 19347 1442 -1605 7642 1089S 14062 16393 19368 1446 4656 7669 11151 14072 16412 19383 1577 4659 7693 11159 14091 16415 19197 1618 4744 7704 11191 14130 16119 19515 1731 4769 7758 11208 14131 16421 19525 1748 4823 7780 11386 14138 16423 19571 1771 4857 7811 11485 14159 16440 19577 1794 4890 7842 11501 14200 16506 19582 1807 4897 7880 11601 14204 16507 19626 1825 4903 7890 11630 14225 16514 19667 1858 4909 7903 11635 14336 16525 19683 1905 4925 7927 11642 14382 16531 19715 1916 4969 7994 11654 14385 16545 19735 1922 5001 8011 11697 14400 16584 19800 1959 5017 8014 11709 14411 16626 19840 1992 5044 8018 11748 14429 16645 19874 2074 5096 8090 11780 14438 16667 19883 2089 5121 8118 11819 14460 16707 19891 2123 5136 8141 11825 14467 16736 20037 2126 5160 8151 11827 14477 16786 20050 215S 5177 8157 11828 14491 16846 20090 2237 5294 8195 11841 14508 16870 20097 2238 5315 8199 11845 14514 16874 20118 2293 5386 8230 11918 14547 16904 20167 2323 5416 8289 11934 14558 16913 20201 2335 5420 8295 11983 1-1565 17034 20249 2351 5448 8441 12020 14569 17139 20265 2135 5474 8476 12027 14572 37151 20288 2457 5520 8479 12034 14587 17232 20330 2488 5574 8557 12212 14599 17259 20379 2492 5585 8573 12237 14678 17357 20387 2501 5614 8588 12240 14694 17358 20452 2526 5626 8618 12270 14706 17374 20462 2534 5629 8626 12310 14711 17377 20468 2550 5647 8630 12332 14751 17388 20469 2561 5667 8711 12358 14804 17421 20499 2721 5674 8745 12415 14817 17426 20503 2787 5457 8902 12417 14840 17427 20599 2797 5811 8904 12437 14858 17447 20619 2854 5830 8933 12441 14885 17497 20629 2879 5872 8938 12477 14889 17539 20632 2890 5875 8951 12502 14896 17583 20642 2893 5877 8970 12510 14917 17639 20GS3 2909 5913 9008 12525 14923 17651 20757 2911 5915 9030 12528 14946 17656 20802 2926 5922 9031 12613 14947 17734 20841 20874 20882 20890 20914

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 6