RU EU H ATI EK, Ad ertentiën. aetle Meisjes dan weder krachtiger en langdurig, zelfs bij volkomen windstilte. Het gedruisch wordt veroorzaakt door de trillingen van den draad, welke door de geringste luchtbewe ging kunnen ontstaan. Om het ge raas te verhelpen zijn do draden, op de plaats, waar zij aan een isolator bevestigd worden, te omgeven niet «en caoutchoucbuisje van niet te dun ne wantdikte, waaromheen weer een looden buis geschoven wordt. De draad wordt vervolgens met een op dergelijke wijze samengestelden bind draad aan den isolator bevestigd. Ook door eenvoudig een eind lood- draad over een afstand van pl. min. 20 c.M. om den telefoondraad te wik kelen dicht bij den isolator, kan men het gedruisch voorkomen. BEN „MAUVE" VERKOCHT. Te New-York is volgens een be richt in de „Daily Telegraph" een „Mauve" verkocht, voorstellende schapen, die uit een bocht komen, Yoor 8000 guineas of 100,800 gulden. Dit wordt een record-prijs genoemd. Twintig jaren geleden bracht hetzelf de werk niet meer dan 400 Pond op. DE DOGGERSBANK-QUAESTIE. De „Matin" bevat eenige mededee- lingen over do zittingen der Enquête- Commissie, die het blad samenvat on der het hoofdje „De Coulissen van het Scheidsgerecht". Over de vraag of de zittingen in het openbaar zouden worden gehou den, schijnt reeds in den aanvang ernstig gestreden te zijnRusland was voor streng gesloten deuren, En geland en Amerika voor openbaarheid waarop de Fransche admiraal Tour nier beide partijen tevreden wist te stellen en openbaarheid verkreeg voor de getuigenverhooron en geheime zii- tingen voor do beraadslagingen. Over het op- en aftreden van den Russischen admiraal Kasnakof deelt het blad mede, dat deze zeeman ie Parijs tegen ieder, die het slechts hooron wilde, als zijn meening gaf, dat admiraal Rodjestwensky's ver haal van het zien van Japansche tor pedobooten in de Noordzee een Münchhausiade was en dat de Rus sen uit zenuwachtigheid op de Hull- sche visschers hadden geschoten. D< uitlatingen van den rondborstigen zeeman, die zoo'n slechten diplomaat bleek, werden naar Petersburg over gebracht, en daar haastte men zich admiraal Kasnakof door een voorzich tiger collega, met meer diplomat! eken aanleg begaafd, te vervangen. WINKELDIEVEN. De eigenaren van 21 groote maga- Eijnea te New-York hebben het pu bliek meegedeeld, dat zij een bond gevormd hebben, om, zonder onder scheid des persoons, alle winkeldie veggen te straffen. In een soort van proclamatie is dit den volke bekend gemaakt, en daarbij wordt als toelichting opge merkt, dat deze New-Yorksche fir- ma'B jaarlijks door diefstallen voor anderhalf millioen dollar schade lij den. Tot dusver drukten deze winkeliers die in hun magazijnen er een eigen politie op na houden en dus van alle ongerechtigheden worden ingelicht, ten opzichte van de gevaarlijke klan ten veelal een oogje dicht, omdat het aantal beroepsdieveggen vergeleken net de „deftige kleptomanen" zeer gering was. Maar het werd te erg En voortaan zal men in de groote Jevr-Yorksche winkels met krachtige hand optreden en voor den rechter irengen elk, die op heeterdaad be- rapt wordt. De waakzaamheid d.er peurders zal verdubbeld worden en iet wachtwoord, dat zij dames uit le deftige standen hadden te ontzien, ingetrokken. De invoei- van Europeesch© fabri katen is 6terk gestegen, en hoe meer Japan zelf verkoopt, des te meer kan het ook terugkoopen. De nieuwe Ja^ pansche nijverheid is echter nog zeer klein, er zijn weinig groot© fabrieken. De paardekrachten zijn in 8 jaar van 41.000 tot nog maar 100 000 gestegen en het kol en verbruik is nog maar 130 kilogram per hoofd der bevolking te gen 2600 in Duitschland. Ook de lage loonen geven geen reden tot beducht heid. Werklieden die een vak verstaan verdienen thans GO tot 70 cent per da.g, maar dit begint allengs te stij gen, en, wat meer is, er wordt sledht gewerkt. De Japansche arbeider is niet sterk en heeft geen „zitvleesch" er wordt ontzaglijk veel kracht verspild. Daarbij komt het gemis van twee voorname factoren geschikte onder nemers en kapitaal. Tot nog toe heeft Japan geen groote fabrieken opgele verd en de rentevoet was van 1899 tot 1903 nooit onder 10 pCt. in 1903 zells 13 pCt. De invoerrechten zijn niet ge ring, 8 tot 19pCt., maai' in Duitsch land zijn ze niet minder hoog. Volgens prof. Rathgen is dus het „gele gevaar", voor zooveel Japan be treft, een ijdel schrikbeeld, en hij ge looft ook niet dat in de toekomst het anders zal worden. Als een nieuwe opkomende staat kan Japan, zoo uit een staatkundig als uit een econo misch oogpunt hier en daar hinder lijk worden smaar daartegenover be zitten de Europeesche staten als ge schikte verweermiddelen de handha ving van hun eigen hooger standpunt, het vertrouwen op eigen kracht, en onderlinge samenwerking. hoe enorm ze ook is, is slechts een onbeduidende uitgave, vergeleken met do sommen, die in vroegere tijden oorlogen kostten. Engeland's overwinning op de Boe ren kostte haar in dat tijdsverloop 1.544.000.000, een wekelijksehe on- koste van ongeveer achttien millioen. De Krim-oorlog werd betaald met de som van 3.756.000.000, waarvan de Engelschen alleen 936.000.000 of ƒ8400.000 'sweeks bijdroegen; terwijl Rusland's deel in den last juist twee maal zoo groot was. Frankrijk betaalde meer dan ƒ12.000.000 daags voor haar -oorlog met Duitschland of ƒ3.788.000.000 in het geheel. Amerika verkreeg haar onafhanke lijkheid ten koste van 1.452.000.000 of ongeveer ƒ19.200.000 per week. De rekening van den Russisch-Turk- schen oorlog beliep meer dan ƒ12.000.000.000. terwijl de Amerikaan- sehe Burgeroorlog 7.100.000.000 dol lars 17.750.000.000) behalve de acht honderd duizend mensch ©bléven s kostte. In Europa alleen verloren geduren de de eerste helft der vorige eeuw 2.500.000 menschen hun leven en werd eene som geschat op ƒ16,400.000- 000 aan oorlogen uitgegevenen se dert de eerste man zijn hand tegen zijn evenmensch ophief werden cr 1.200.000.000 menschdnlevens opgeof ferd en ƒ720.000.000.000 aan oorlogen verkwist. MILLIONAIR EN NOCHTANS DAKLOOS. Op vermakelijke wijze drijft de Spectator" den spot met het Haag- che gemartel .ovc-r het Vredespaleis. De vredesengel komt bij Diogenes Nóg niet onder dak vraagt de rijsgeer. Helaas, antwoordt de vredesengel, bent nog beter af met uw ééne ton an ik met mijn zeven-en-dertig 1 HET GELE GEVAAR. Na Hesse Wartegg den reiziger, dr. ifcbgen, hoogleeraar te Heidelberg, het „gele gevaar", het gevaar, it Europa van de zijde van Japan iet te bedreigen en toch nog niet erg schijnt om een „gele" de ire pour le Mérite van Duitsch- ad's Keizer te onthouden. De geleerde heeft in een ceFrank- t gehouden voordracht geschetst, j Japan in do laatste 40 jaren van i afgesloten land met landbouwen- bevolking, die in hoofdzaak rijst ntte, snel zich heeft ontwikkeld «en open handels- en nijvprheids- at, die echter tot dusver nog van t groote beteekenis is. handel met het buitenland, die 1882-5 aan waarde ongeveer 70 Uioen yen (1 yen is ongeveer 1.20) iroeg, is in 1903 op 606 millioen ge nen, maar in deze sterke stijging niets verontrustends. Immers een bevolking van 45 millioen 'oners, met een grondgebied zoo >ot als Italië met Zwitserland ©n ld-Duitschland te zomen, beteekent cijfer van 606 millioen nog niet De buitenlandsche handel van ltserland Spanje en andere kleine- Europeesche landen is veel groo- Bovondien bestaat de uitvoer voor laveer de helft uit zijde, thee, ko- kolen en rijst, dus in hoofdzaak kelen die Europa niet voortbrengt; 8 tot 9 mill, waarde bestaat in kelen die enkel voor China be id zijn. STechts voor ongeveer le ioen yen (ƒ12 millioen) wordt uft- lerd aan waren, die tot nieuwe arbeidstakken behooren. Grooten- zijn dat echter katoenen, ga- matten, lucifers enz. bijna uit end zeer goedkoope en aller- ktste waren voor de Chineescke kt. Nergens hebben zij de Euro- the goederen verdrongen. ZONEN VAN MILLIONAIRS. Een Engelsch blad heeft enkele in teressante bijzonderheden omtrent de zoons van de volgende millionnairs j De zoon van Pierpont Morgan woont in Londen. Van zijn twintig ste tot zijn vijf-en-fwintigste jaar werkte hij in de Dank onder streng toezicht van zijn vader. Van onderop beginnende was hij spoedig ver trouwd met alle takken van het bank wezen. In 1897 werd hij als mede directeur te Londen aangesteld. Van den zoon van Rockefeller zegt men. dat hij het zaakkundig genie zijns vaders geërfd heeft. De jeug dige Rockefeller heeft geen gemak kelijke jeugd gehad. „Ilc heb hout moeten hakken en steenen kloppen" zegt hij, en niet zonder trots, „en-k ben er mijn. vader dankbaar voor. Jarenlang werkte hij als schrij ver. boekhouder of correspondent, en verdiende per week 10 tot 25 dollars. De oudste zoon van Vanderbilt, Cornelius, is onterfd. Daar hij niet volgens zijn stand trouwde, ontving hij maar 10 millioen en zijn vrouw m a a r 2 millioen. Vóór korten tijd moet hij zich echter toch weer met zijn beide broeders verzoend hebben. Gould had vier zonen, die nu van het vruchtgebruik van het kapitaal huns vaders leven; want volgens een testemantaire beschikking, komt de rente van het door Gould verkregen kapitaal slechts ter beschikking van zijn zoons. De oudste zoon, dieniet meer zoo heel jong is, is chef der Staatsspoorwegende tweede, Ed win, staat aan het hoofd van ver schillende industrieels ondernemin gen de derde, Howard, is bankier en beursman, en de jongste, Frank, die 27 jaar oud is, staat met Russell Sage aan het hoofd van de Western Union Telegraph Company. HOE MEN EEN SETTER VOOR DE JACHT DRESSEERT. Hoe men een setter spelenderwijze ter jacht dresseert, vertelt iemand als volgt in ..Centralblatt" Zoodra mijn jonge hond goed loo ped. kan, moet hij mee naar het jachtveld; is de afstand er naar to3, te groot, dan draag ik hem er heen of laat hem dragen. Tevens neem ik een ouden jachthond mee. die 'goe den neus heeft, geen flaters maakt en die, zoekende, niet te veel veld neemt; dit laatste in hoofdzaak om te voor komen dat de leerling hem uit 'toog kunne verliezen. Zoodra de oude nu voor de eerste hoenders staat, stuit de jongen onmiddellijk zijn vaart, wacht eventjes, begint dan over hem been te springen en te dansen, vra gende als het ware naar de reden van dien plotselingen "stilstand, en als antwoord komen een paar hoen ders op de vlerken. Nieuwe aanlei ding voor den jongen setter om ver baasd op te kijkende hoenders worden met de oogen gevolgd en gaarne zou hij ze willen nahollen. Middelerwijl heb ik den ouden hond laten down maken bij de plaats waar de hoenders opgingen nieuwsgierig komt de jonge naderbij en neemt plot seling, geheel onverwachts, de eersie wildlucht op. De uitwerking hiervan is overweldigenduit zijn geheele doen spreekt een ongekende wellust: hij gaat, komt, loopt weg om ander maal terug te komen, als viel het hem zwaar om van" die genotvolle plek te scheiden. Een algeheele om mekeer heeft bij hem plaats, er is meer ernst over hem gekomen den ouden volgt hij nu op de hielen en in zijn hondenbrein tracht hij uit te ma ken, waarom het toch eigenlijk te doen is. Staat de oude hond andermaal, dan toont de kleine al minder lust om voort te gaan met spelen; hij gaat hij hem staan wachten op de dingen die komen zullende vierde maal heeft hij het gesnapt en staat het wild bijna evengoed als zijn oude leermeester. Kamerdressuur wordt er natuur lijk niet bij vergeten. UIT JALOEZIE. Een drama van jaloezie heeft zicli dezer dagen in Parij9 afgespeeld Een jonge modiste, in do geheele stadswijk Belleville bekend als de „mooie Paulette", is als offer van dat drama gevallen. Zij had aanbidders genoeg, aan iedere vinger kon ze tien krijgen, maar zij lachte wat met allen, tot onlangs eén jonge knaap, de 19-jarige Jules Guerlon, haar hartje won en zich met haar verloofde. Op zekeren dag bezocht Jules Paulette, maar vond haar niet thuis, wel vond hij achter haar spie gel een biljet, waarop met potlood de volgende woorden gekrabbeld waren: „Ik kom morgen bij je, Gaston." Geurlon, die overtuigd was, dat Paulette hem bedroog, werd woedend van jaloezie. Hij kwam, in plaats van naar zijn werk te gaan, den volgen den morgen" weer bij haar en vond zijn verloofde in een zeer intiem en opgewekt gesprek met een jongen man, dien hij niet kende. Dadelijk trok Jules zijn dolk en wierp zich op zijn medeminnaar. Paulette wierp zich met een gil tus- schen de beiden en ving den dolk steek in haar borst op. Zij was wel dra dood. De mans, wiens leven zij zoo kocht met het hare was haar broeder Gas ton, die den dag te voren van een zeereis van twee jaar was terugge keerd. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Maandagavond gaf de Vrije Too- neelvereenigiug „Concordia" alhier in het Wapen van Heemstede haar ne gende uitvoering. Opgevoerd werden het blijspel met zang „De Aanhouder wint" in éen bedrijf, en na de pauze het blijspel met zang in één bedrijf „Eens gekocht blijft gekocht". Beide stukken hadden een buiten gewoon groot succes. De vertolking was dan ook uitstekend, en de prach tige costumes eu het keurige déroca- tief vielen zeer te bewonderen. Dat alle aanwezigen zich bijzonder goed amuseerden, bewees wel het daverend applaus dat den opvoeren- den telkens ten deel viel. Het bestuur der vereeniging, alsmede den werken den leden, komt voorzeker een woord van hulde en dank toe voor dezewèl- verzorgde uitvoering. Wij twijfelen dan ook hiet of het zal deze vereeni ging voorzeker niet aan belangstelling blijven ontbreken. Na afloo pder uitvoering werd de ze voor Heemstedenaren zoo gezellige avond met een geanimeerd bal ge sloten. SOdir GESTRAND. Volgens bericht van de kustwacht van Zandvoort, is daar gisteravond, omstreeks 8 uur, 2 palen bezuiden Zandvoort, een stoomboot gestrand. De reddingsboot en sleepbooten zijn op de'strandingsplaats aanwezig. Do naam van het schip is „Alba", van Newport News naar Amsterdam. Nader seint men ons: Het Engelsch© stoomschip „Alba' geladen met graan, kapitein Coks, zit op de vierde bank. De zee is hoog; de golven slaan er over heen. De noodvlag is geheschen. De reddingboot vertrekt. Toen wij tegen twaalf uur een kijk je gingen nemen vonden we het schip nog op dezelfde plaats tusschen de derde en vierde bank. Er was nu wel beweging in het schip te constatee- ren, want in den tijd dat wij naar de plaats wandelden kreeg het schip een meer loodrecht op het strand gerich- ten stand. Het was een mooi gezicht, de zee bij vloed nu tamelijk woest deed haar zware rollers met donderend geweld tegen en over het schip uit eenspatten waardoor zoo nu en dan een wolk van schuim hoog over het schip heen vloog De bemanning was nog op.het schip en wilde er nu de zee zoo on stuimig wordt gaarne af. De reddingboot stond klaar, maar moest wachten op eb, daar zij langs het strand moet vervoerd worden. Denkelijk zou tegen een uur of vier de boot in zee gaan o,m de beman ning af te halen. Stukken van den Raad. Gedrukt rondgezonden is het adres van de Gereformeerde kerk C aan den Raad, om de lokalen waartoe het publiek toegang heeft en waarvoor vergunning noodig is den geheelen Zondag of althans enkele uren op dien dag, te sluiten. B. en W. stellen voor den Bond van Ned. Onderwijzers afd. Haarlem op zijn request om kunstlicht in de schoollokalen te berichten, dat maatregelen worden genomen tot ge leidelijke verbetering. Gevonden voorwerpen, een rijwielpomp, en een wollen kin derhandschoen. Gevalle n. Des morgens om ongeveer 11 uur is in de Romolenstraat een timmermaD, bezig met het maken van een bekap- ping, van een hoogte van circa 4 Me ter gevallen. De ontboden geneesheer die den gekwetste heeft verbonden, acht de wonde niet gevaarlijk. 1 Uitbreiding van deSchiet- b anen. i Ter noodzakelijke uitbreiding van de schietbanen onder Overveen stel len B. en W. voor van mevr. wed. Van dor VlietBorski een nieuwe huurovereenkomst aan te gaan, be treffende van deze eigenaresse nieuw in te huren duingronden. Het aantal schietbanen zal dan worden vermeer derd met 3, resp. met afstanden van 400, 600 en 700 M. De kosten derver- cisóhte werkzaamheden zijn ƒ16.500, d© Staat betaalt voor 't gebruik der banen een jaarlijksche vergoeding en zorgt voor 't onderhoud. Bekeurd. Een persoon is bekeurd wegens het des avonds wielrijden zonder licht- gevende lantaarn. i Aangereden. Hedenmiddag even over ééncn reed een fietsrijder op het Begijnhof me* zoo'n vaart tegen een knaapje aan. dat de kleine achterover viel en een bloedende wond opliep aan het ach terhoofd. Door cenige voorbijgangers I werd het knaapje weer opgeholpen, waarna het van den fietsrijder een geldstuk ontving a's pleister op de wonde. HAARLEMMERMEER. In den stal van den landbouwer A. Rombout aan den A al smeer der weg te Haarlemmermeer, is eene koe aan miltvuur overleden. Op last van den veearts is 't dier door verbranding onschadelijk gemaakt. Het ziekenfonds „Eigen Hulp' te Aalsmeer, dat in bloeienden toestand verkeert sloot over 1904 met een batig saldo van 649.20. Vervolg Stadsnieuws Diefstal van een medaille. Tegen drie personen, verdacht van diefstal van een zilveren medaille ten nadeele van een uitdrager, is na ver hoor ©n bekentenis proces-verbaal opgemaakt. OORLOGSKOSTEN. Wanneer men de enorme kosten van een grooten oorlog nagaat, -- nog niet te spreken van de verschrikkelij ke verwoesting van menschenlevens staat men verbaasd, dat die consi deratie alleen den oorlog niet lang geleden een onmogelijke buitensporig heid heeft gemaakt. Iedere week kost, zooals reeds ge zegd wordt. Rusland's groote strijd met Japan ƒ13.200.000: en deze 6om, Faillissementen. Bij vonnissen der Arr. Rechtbank alhier van 31 Januari 1905 zijn in staat van faillissement verklaard C. Hekelaar, paardenslachter, wo nende te Purmerend J. II. Buurman, horlogemaker wo nende te Lisse J. Raimakers, caféhouder te Scho ten C. Loogman, melkslijter te Aals meer. Rechter-commissaris in al deze faillissementen is rechter Mr. A. van de Koppel Gz. Het accoord in het faillissement van de wed. van Kessel geb. Visser, winkelierster te Overveen (bedragen de boedel-afstand en 4 is bij von nis der Rechtbank alhier dl*n Sisten Januari 1905 gehomologeerd. Op hol. Men schrijft ons Maandagavond omstreeks zes uur sloeg een bespannen paard voor een rijtuig op de Leidsche Vaart op hol. De koetsier wist bijtijds van den bok te springen, maar bezeerde zich ern stig aan de voeten. Het paard werd bij de Emm a-brug tot stilstand gebracht. Het Ministerie-Kuyper en de Arbeiders. A. s. Donderdag treedt Mr. G. J. Sybrandi van Almelo in eene openba re vergadering in het Brongebouw met bovenstaand onderwerp, op. Overreden. Gistermiddag omstreeks half vijf werd een kind van zes jaar overre den door een steenkolenwagen in de B arr evoetestr a at. Het kindje liep voor den wagen om, viel en kreeg een wiel over haar beide beentjes. Bij een omwoner werd de arme kleine binnengedragen. VARIA. IN DE KERMISTENT. HeerWat is dat toch voor een helsch leven achter de coulissen Directeur: Och de kerels zijn weer aan 't bakkeleien Ze willen alle maal voor den moordenaar spelen, die in 't stuk voorkomt.om 'tgal- genmaal, weet u VERBLOEMD. Man (ongeduldig)Je moet miss Aurett, de snelverkleedster, vanavond eens gaan zien. VrouwIs 't de moeite waard ManDat zou ik denken. Zij zet haar hoed op in minder dan een kwartier. De man, die ik trouw, ïei zij, moet iemand zijn, die altijd denk» vóór hij spreekt. Dan, antwoordde de jonge man, op wien de pijl was afgeschoten, vrees ik, dat hij U nooit zal vragen. HET VERSCHIL. Dochter des huizes (tot de keu kenmeid). lk ben twee jaar op de kooksdhool geweest: ik denk, dat ik nu wel iets van het koken zal weten. Keukenmeid. „Ik zal u eens wat zeggen, juffrouw u weet hoe iets ge kookt wordt, ik weet hoe men kookt. Rechter (tot beschuldigde). - Ge wordt beschuldigd den vorigen nacht twee nachtwachten verschrikkelijk geslagen le hebben. Wat bracht u daartoe? Beschuldigde. Mijn gevoel van menschlievendheid edelachtbare, want voor één nachtwacht zou zoo'n pak slaag te veel zijn geweest.. Vrouw Mijn lieve man, je' kunt nooit iets vinden zonder mij te vra gen, waar het is. Hoe heb jo het toch gemaakt vóór je huwelijk? ManO, toen stond alles op zijn plaats. GEVORDERD. JuffrouwIk heb je al voor 'n uur geleden naar 't café gestuurd Zal mijn man gauw thuis komen? Loopjongen O, ja, juffrouw hij zit nou al bijkans bij de deur Hé, buurvrouw, u hebt een worst verloren.... De belooning voor den eerlijken vinder heb ik er al afge beten. Och, dokter, riep de rheumati- sche lijder uit. Ik lijd zoo vreeselijk aan handen en voeten- Maar, mijn beste heer, voegde de dokter hem toe, denk eens hoe veel ongemak ge zoudt hebben zon der ze. UitgeverNu jonge dame, wan neer het verhaal me bevalt, zal ik er u vijftig jjulden voor betalen. Jonge dame. schrijfster, (overre dend) Och, kom, mijnheer. Neem het zonder 't te lezen en ik zal 'tu voor 10 gulden laten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 cent per regel. Men seint ons uit den Haag In de zitting der Eerste Kamer op heden, werd bij het algemeene debat over de Staatsbegrooting door den heer Vermeulen bestreden dat de Re geering verdeeldheid brengt in d« natie. Vervolgens verdedigde spr. de onderwijs-politiek der Regeering. Prof. Woltjer leverde een wijsgeerig betoog over de beginselen der par tijen. De heer Waterschoot van der Gracht verdedigde de coalitie. Dö~heer Hovy besprak het Zuiderzee-vraagstuk. De Rheumatiek begint met eene lichte pijn, gij voelt het in den arm, in een been, in den rug. Wanneer gij zit ft» gij beweegt U plotseling doet hij U schreeuwen. In een warme ka noer blijvende zult gij er misschien geen last van hebben. Gaat gij in een vochtig of koud vertrek dan verschijnt de pijn. Heden is het mooi weer, dan gaat het goed. Morgen regent het dan gaat het weer slecht. Alsdan blijven de ledematen stijf. Als gij rheuma tiek in de vingers hebt, doen zij U pijn als gij ze uitstrekt. Als gij rheu matiek in de armen of de beenen hebt, zijt gij bang ze te bewegen. Als gij ze ni9t beweegt worden ze nog pijnlijker. Heden ten dage genezen de PlukpUlen de Khenmatiek zooals zij gisteren genezen hebben, zullen zij morgen genezen, omdat zij het bloed zuiveren en verrijken. Als gij de Pink Pillen heden ge bruikt, zal Uwe genezing heden be ginnen. Ziehier een voorbeeld onder velen. Juffrouw F. Peters, Burgstraat, Huissen, prov. Gelderland, verklaarde aan onzen verslaggever, dat zij gedu rende 5 a 6 maanden aan hevige rheumatiek geleden bad, zulks was in de knie begonnen en had zich over haai- geheele lichaam verspreid, en was niet meer in staat iets te ver richten. Op aanraden had zij de Pink Pillen van Dr. Williams genomen en is van hare rheumatische aandoening geheel ©n al verlost. Prijs ƒ1.75 de doos, ƒ9 de zes doe zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger 27, Rotterdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Fran co toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem i Omstreken bij Wed. W. PLAAT- ZER VAN DER HULL, Drogerijen, Jansstraat 28, Haarlem. Burgerlijke Stand BEVALLEN Jan. 28. K. v. d. Eijkhof—v. Eeden, z 29. J. Reversv. Gellekom, z. J. M. Vosshard—v. Biezen, d.31. A. G. E. Wiskerv. Loenon, z.J. Deen Bakker, z. M. M. v. d. VeldtBon- nema, d. A. C. A. M. JacquesStaal z. en d.30. E. M. van Oploode Loor, z.A. C. Zeylemaker—Vroo- mans, z. W. M. Bartelsde Nijs, d.; 31. C. J. M. Koster—Reijgwart, z. M. v. Loon—Fennis, d.30. A. E. v. Emmerik—Traksel, z. 28. P. S. Ro- zenhartMonné, z. OVERLEDEN Jan. 29. J. W. Portegies, 79 j., So- phiastr. 31. M. SchouteMaarssen. 68 j.Jan Steenstr. Laatste berichten. 877e Staatsloterij. TREKKING VAN DINSDAG 31 JAN. 5e KLASSE 10de LIJST. No. 20372 15.000. Nos. 11 1251 18695 elk ƒ1000. Nos. 1828 2395 5789 60?2 11468 18664 11984 15599 elk ƒ400. Nos. 2641 8943 elk ƒ200. Marktnieuws. Haarlem, 30 Januari 1906. Op de botermarkt alhier waren he den aangevoerd44 K.G. boter, ver kocht 44 K G, 1.40 h 1.45 per K.G. 36 biggen, verkocht 29, ƒ6.— ƒ10.— per stuk; 6 schrammen, verkocht 6, ƒ14 a ƒ18.— per stuk. Op de groenten- en vruchtenmarkt alhier waren heden aangevoerd27 H.L aardappelen, verkocht 27 H.L., ƒ2— a ƒ2.60; 64 H.L. appelen, ver kocht 40 II.L., 6.— d 10.— 17 H.L. peren, verkocht 10 H.L., ƒ7.— 12 200 bloetnkoolen, verkocht 200, ƒ8. a 12.—1000 roode kooien, verkocht 1000, 4.— a 15 1000 savoye koo ien, verkocht 1000, 7.u. 8.120 bos wortelen, verkocht 120 bos, 10 ƒ15.—. Stoomvaartberichten Het stoomschip Merapi, van Javi naar Rotterdam, passeerde 30 Jan. Dover. Het stoomschip Java, van Amster dam naar Batavia, passeerde 30 Jan. Wight. Het stoomschip Koningin Regentes, van Bataria naar Amsterdam, arri veerde 30 Jan. t© Genua. FAILLISSEMENTEN. Uilgesproken: Arnhem, 26 Januari. J. Wichards J.Gzn., winkelier en koopman, te Rhe- nenrechter-commissaris mr. C. W. A. baron v. Haersolte. Tiol, 27 Januari. W.J. Lancée, koop man en winkelier, te Tielrechter commissaris mr. C. W. Maris. 's-Gravenhage, 27 Januari. G. J. übink, manufacturier te Delftrech ter-commissaris mr. R. O. van Holtho tot Echten. Geëindigd: M. Wisse, metselaar te Ter Neuzen. R. Mertens, bierbottel aar, laatste lijk te Venlo. H. A. van Bethlehem, te Amster dam. W. van Rest, winkelier in tapijten, te Haarlem. (St.ct.) Dng-JMensfhode gevraagd, om 1 Febr. in dienst te treden, klein gezin, f2 per week. Adres te bevra gen Ruychaverstraat 14, benedenh. Aan de Speelgoedfabriek, Spaarne 112. kunnen worden geplaatst. Een Weduwnaar uit den burger stand vraagt eene Huishoudster niet beneden 40 jaar, P. G., v. g. g. voorz. Brieven onder No. 7280 Bur. van dit Blad. let HHeisje GEVRAAGD voor huishoudelijk werk van 9 5. Loon 1.50. Adres Duven- voordestraat 61 zwart. Sevraagd Een nette DIENSTBODE voor dai en nacht. Brieven onder No. 728 Bur. van dit Blad. Ai,ti-Kevoln!ionnire Proptgatidaclnb „Mr, 6. Sroen «n Prlnsleret" LEZING Door Mr. G. J. SYBRANDI, van Almeloo. Onderwerp: ,,Het Ministerie Knijper en «le Arbeider»" op Donderdag 2 Februari o. 3. in de groote zaal van het Brongebouw, Aanvang 's avonds 8 uur. j Plaalskaarten verkrijgbaar aan den ingang a ƒ0.25 en ƒ0.10. Gelegenheid tot debat. P. S. Deze lezing, eerst bepaald op 10 Januari j.l., kon toen wegens on- gesteldheid van don Spreker niet idoorgaan.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3