Haarlem' s Dagblad NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Vraag en Aanbod Een Kwartje per plaatsing Twee Kwartjes te zamen Giwotte der Adv. hoogstens zes regels 22e Jaargang. No. 6638 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 17 FEBRUARI 1906 HAARLf^ t>hau ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: per drie maanden: $p|L ^an re§e's Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1-20 Haarlem van 1—5 regels Ó.75, elke regel meer 0.15. Reclames 30 Cent per regel V#0r»eIneen!e)n °m,rek Wi" g 8eVeShffl (k°m der 30 Groote letters naar plaatsruimte Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco™er" post'door'Nederland' 165 ij Kleine advertentiên 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Afzonderlijke nummers Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 ,/Jj *33. a de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. FEEREBOOM. ï-® Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. 1 *- Abonnementen en Advertentiên worden aangenomen door onze Agenten en door alie Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité. Etrangère G L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3Ibis Faubourg Montmarire. plaatst dagelijks Advertentïén van geen Winkel-Annonces) voor DRIEMAALmits binnen een Week, vtor Betaling d Contant OORLOGSVARIA HOE MEN IN RUSLAND DENKT OVER DEN OORLOG. Een allermerkwaardigst verslag van de algemeeaie denkwijze naai de schrijver zegt den Russen over den Mantsjoerijschen oorlog, geeft een ongenoemde, doch hooggeplaatste Rus in een Duitsch blad. De oorlog was van den aanvang af hoogst onpopulair in Rusland. De gewone burger kon met den besten wil zich niet warm maken over liet „Mantsjoerijsche Avontuur", en kant te zich er tegen met passieven tegen stand. Het ongelukkige verloop van den oorlog en de bijna dagelijks bekend wordende, hemeltergende misstanden ein misbruiken bij de intendance, het Roode Kruis, het marinebestuur, enz. hebben deze onpopulariteit voortdu rend laten aangroeien... En toen veranderde de oorspronke lijke, uitsluitend passieve tegenstand in een meer actieve. De mobilisaties in het Westen, hot Zuidwesten en het Zuiden gingen ge paard met zeer ernstige bloedbaden in enkele gemeenten werden de onder de wapenen geroepenen eenvoudig tot hun afreis in de gevangenissen ge stopt; in Polen en Wolhynie vlucht ten de opgeroepenen in groote scha ren over de nabijgelegen grenzen in de militaire treinen behoort verzet te gen de transportleiders tot de meest gewone dingen; talrijke gevallen zijn reeds voorgekomen, waarbij in de manschappenwagens revolutionaire liederen in koor gezongen worden de doortrekkende soldaten zien er onte vreden. slecht geluimd, brutaal uiten geneeren zich niet liet minst om uiting te geven aan hun afkeer van den oorlog. Ik heb, zegt de schrijver, in de laat ste weken duizendtalion soldaten op weg naar Moekden zien door-trekken en moet eerlijk bekennen als ik in Koeropatkin's plaats was, dan zou ik deze troepen niet al te zeer vertrou wen. En wat moet men eigenlijk zeggen wanneer men hoort, dat onlangs op den West-Siberischen spoorweg een „onbekende hand" ruim 70 locomotie ven liet „invriezen?" Men liad de ketelpijpen, in 't geheim met koud water gevuld, en toen de vorst van 40 graden het water onmiddellijk deed bevriezen, toen sprong de eene locomotiefketel na de andere En terwijl dit in Siberië voorviel, liet dezelfde „onbekende hand" op de Europeesch Russische spoorwegen zóó veel bruggen in de lucht vliegen en beschadigen, dat men er eindelijk toe moest overgaan de bruggen door sol daten te laten bewaken precies als of men zich in het land van den vij and bevond „Was deze eenigszius avontuurlijke oorlog van liet begin af onpopulair, tegenwoordig is hij eenvoudig gehaat men hoont de gevallen helden Alexe- jef, Skrydlof, Stackelberg, Orlof,Oech- toniskimen is verontwaardigd over het Roode Kruis, dat nu zijn hoofd vertegenwoordiger in Mantsjoerije, den kamerheer Alexandrowskv, we gens bedriogelijke handelingen moest afzetten men slingert de intendance beleedigingen in het aangezicht, die op het kostelijke denkbeeld kwam de veldtroepen bij 20 graden vorst zon der winterkleeren te latenmen ver vloekt het spoorwegbestuur, dat kalmpjes toeliet, hoe Irkoetsk, Tschi- ta, Kharbin en andere steden sinds weken zoogenaamd wegens gebrek aan rollend materiaal, zonder meel, zonder suiker, zonder petroleum zijn. terwijl „bevriende" leveranciers Jood en Christen geheele waggon- ladingen versnaperingen en dranken voor de goedJietalen.de heeren officie ren naar Moekden en de Shaho "kun nen expedieeren, doordien de spoor wegbeambten deze veelbelovende la dingen als „munitie" declareeren Diepste verontwaardiging maakt zich meester van den burger, wanneer hij ziet, hoe gewonden .zonder een hemd aan liet lijf aankomen, en hoe de slecht verpleegde opgeroepen re servisten in de straten van Irkoetsk en Charbin de voorbijgangers een aalmoes bedelen. En voor al dit bloed, voor al deze ellende, voor al dezen jammer krijgt de arme duivel van een Rus eiken dag een eetlepel „oorlogsLeT-iclden' van Koeropatkin en Sacharof„Eea Japanner gevangen genomen", „een hut verbrand, enz. enz." Dus oordeelt een Russisch-gezind schrijver in een Russisch-gezind blad over de<n oorlog Schölvinck, A. Harmsen Jr., mr. Z. van den Bergh, mr. Th. Stuart, C. H. van der Velden, S. Leeuwin, leden, en mr. S. van Brakel en mr. E. M. Meyers, secretarissen, Maandag haar cindvergadering hield, is het volgen- do ontleend, wat aangaat de conclu sies Do commissie acht het noodig een van gemeentewege wettelijk vast gesteld sluitingsuur om 9 uurzij acht daarbij geen voldoende redenen aanwezig om daarvan voor enkele deelen der stad af te wijken een uit zondering zou de commissie allicht gewenscht achten voor banketbakkers en visch- en fruithandelaars, voor wie desnoods het sluitingsuur op 10 uur zou kunnen wonden bepaald; aantn-- velenswaandig zou zijn gedurende de acht dagen aan St. Nicolaas vooraf gaande, het sluitingsuur op 11 uur vast te stellen; ook voor de Zaterdag avonden zou 't sluitingsuur op 11 uur moeten worden gesteld, terwijl voor de Joodsche winkeliers afzonderlijke bepalingen dienen te worden gemaakt; Zondagssluiting acht de commissie noodig, een uitzondering voor de ban ketbakkers en winkeliers in visch en fruit is allicht gewenscht, terwijl de houders van melksalons niet in de voorgestelde regeling begrepen zou den zijn, en het aan huis bezorgen van melk door de winkelsluiting niet zou worden belet. bezwaren van algemeenen aard tegen een wettelijke verordening niet zeer talrijk waren en slechts door enkele winkeliers werden gedeeld. Bijna al len, die zich tegen eene eventueeie wettelijke regeling verklaarden, ont leenden hun bezwaren óf aan de buurt, waar hun zaak gevestigd is, óf aan de eigenaardigheden van hun bedrijf. i Van de 152 winkeliers, die zich uit drukkelijk over het al of niet wen- schelijke van verplichte Zondagsslui ting uitspraken, waren er 111 of 73 voor en 41 of 27 tegen. Na opsom ming der bezwaren van eiken tak van bedrijf tegen gedwongen Zondagsslui- ting geopperd, komt de commissie tot het resultaat, dat slechts bij banket bakkers en melkslijters zich een meer- derheid tegen gedwongen sluiting verklaarde. I Arts. Inwonenden en bezoekers moes ten zich spoedig een uitweg zoeken voor het snel om zich heen grijpend vuur. Huis, stalling en café brand den tot den grond af. Negen stuks runderen kwamen mede in 't vuur om. Alles was verzekerd, j Te Baarn brandde Maandagnacht een tijdelijk onbewoond, huis in de Penstraat af .Een belendend perceel (werd gedeeltelijk door de vlammen .vernield. Verzekering dekt de schade. I Te Hasselt brandde Maandagnacht de boerderij van D. v. d. Kolk in het naburige Streukel tot den grond toe af. Van het vee verbrandde een koe, terwijl een tweede brandwonden be kwam. De oorzaak is onbekend. De schade wordt door verzekering ge dekt. DE ZOEKGERAAKTE RING Binnenland VERVROEGDE WINKELSLUITING TE AMSTERDAM. Aan het rapport van de op 30 April 1902, op voorstel van het raadslid mr. Z. van den Bergh benoemde Commis sie, die tot taak had te onderzoeken in hoeverre en voor welk soort van bedrijven in onze gemeente een ver ordening wenschelijk is tot vaststel ling van een sluitingsuur, welke com missie, bestaande uit de heeren prof mr. M. W. F. Treub, voorz. mr. J. G. Verder zou de commissie willen zien toegestaan ook na het sluitings uur die klanten te helpen, welke om 9 uur in den winkel mochten zijn, onder bepaling, dat de sluiting in geen geval langer dan een kwartier zal worden uitgesteld; na het slui tingsuur zou zij den straatverkoop willen verbieden. Hoewel de commis sie meent dat de geuite vrees dat het sluitingsuur met name aan sigaren handelaars schade zal doen, door den verkoop van sigaren in de café's na 's avonds 9 uur, ongegrond is, meent zij toch dat daaraan door het heffen van debietrechten zou kunnen wor den te gemoet gekomet. In antwoord op de door de commis sie gestelde vragen hoe gedacht werd over een van gemeentewege verplich tend gesteld sluitingsuur om 9 uur 's avonds, gaven van de 34 onderge schikten (winkelbedienden en zetba zen) drie zetbazen en één winkelbe diende te kennen tegen een zoodani ge verordening te zijn. Van de 245 winkeliers, die hierover hun oordeel gaven waren 170 of 69% vóór de ver ordening 61 of 25 er tegen, terwijl de overige 16 of 6 geen besliste overtuiging hadden. Van de 75 winke liers, die geen besliste voorstanaoi-s wUren van een gemeentelijke verorde ning, die 9 uur als sluitingsuur aan wees, bleek ongeveer de helft in ieder geval voor een wettelijke regeling te zijn, maar zag liever 10 dan 9 uur als sluitingsuur aangewezen. Een enkele winkelier was voor een 7- of 8-uur- sluiting, maar tegen een 9 uur-slui ting, daar hij die niet de moeite waard vonu. Een bijzonder sterk verlangen om tot een vervroegde slui ting van 9 uur te komen, werd dooi de commissie bij do winkeliers in buurt Y-Y aangetroffende winke liers in eet- en drinkwaren in deze buurt moei men nochtans hiervan uit zonderen. De commissie zegt, dat de i Een zonderling geval deed zich voor .met een zoekgeraakten verlovings- j »-»ng. j De heer P. v. N„ tabaksfabrikant, vermiste in September van het vorige jaar plotseling zijn verlovingsring; hoewel overal gezocht werd, de ring J was en bleef weg. j Het toeval wil dat de broeder van ,den heer v. N„ voor de zaak op reis zijnde, te Dinxperio tot de ontdekking komt, dat bij een afnemer daar ter plaatse door een werkman van de ijzergieterij te Isselborg was kennis gegeven, dat in een pond door hem daar gekochte tabak e9n gouden ring was gevonden. De werkman was zoo eerlijk, den ring terug te geven, die J aldus buiten verwachting weer in het i bezit van zijn reehtmatigen eigenaar kwam Bij het helpen stoppen van tabak moet den heer v. N. de ring van den vinger zijn gegleden. (Dev. Dagbl.) UITGEWEKEN MISDADIGERS. Uit Winterswijk wordt van 13 Febr. aan de Arnh. Ct. gemeld Een staaltje van vlug optreden heeft de Duitsche justitie weer eens gele- verd. De vorige week meldden we, dat door de marechaussee alhier was aangehouden de Duitsche sergeant K., die wegens valschheid in ge- schriften in Dusseldorf in voorarrest zat en vandaar door uitklimming ontsnapt was. De Duitsche justitie werd van deze aanhouding in kennis gesteld en nu zou men denken, dat terstond maatregelen zouden geno men worden om dezen misdadiger, i die misschien nog meer op zijn kerf- stok had overgeleverd te krijgen. IV j vergeefs wachtte de marechaussee op het verzoek om uitlevering, en j aangezien iedere dag langer bewa ring door de marechaussee zelve moet bekostigd worden, zat er niets anders op, .dan de aangehoudene over de grenzen te brengen. Even op Duitsch grondgebied, maakte de man terstond rechtsomkeert naar ons land en loopt nu vrij en frank rond. Zoo draagt Duitschland zorg, om zijne uitgewe ken misdadigers in handen te krij gen. ONGELUKKEN. Te Lienden is de hovenier R. van R. bij het snoeien van boomenuiteen boom gevallen. Hij bekwam zulke he vige wonden, dat hij kort na den val is overleden. Het 3-jarig jongetje van den arbei der N., te Stadskanaal, dat met zware brandwonden in het ziekenhuis te Groningen werd opgenomen, is Dins dagmiddag aldaar overleden. De toestand der moeder werd ook zoo bedenkelijk dat haar opname in die inrichting noodzakelijk was. De wonden van het andere kind la ten zich goed aanzien. Rechtszaken BRANDEN. Te Neerloon is plotseling brand uit gebroken in het café der Kinderen EEN BEKENDE KALVERSTRAAT- FIGUUR. Geen dag kan men door de Kalver stra at te Amsterdam loopen of iaou treft op een der hoeken van de dwars straten den man met het ongelukkige stompje arm, clie door dit lichaams deel voor zich uit te steken het me delijden van de voorbijgangers tracht op te wekken. Dinsdag stond hij wegens bedela rij voor de Amsterdamsche rechtbank terecht, en mr. Bosch van Oud Ame- lisweerd, amhtenaar van het O. M., was van oordeel, dat, wanneer der gelijke praktijken werden geduld, de Kalverstraat weldra een verzamel plaats zou worden van abnormali teiten. Waar de beklaagde, wanneer hij werkelijk moeite had gedaan, zeker wel zou worden, geholpen door mede lijdende menschen om op waardiger wijze in zijn onderhoud te voorzien, eischte hij tegen hem een gevangenis straf van 12 dagen. HET MAX-HAVELAAR-UILTJ E. Wij lezen in De Telegraaf Zooals men zich zal herinneren is door den heer S. Frank en diens too neel ge zeischap op het eind van 't vorig jaar de Max-Havelaar opge voerd en deze groote gebeurtenis gaf onzen medewerker „Uiltje" stof tot een feuilleton, waarover de heer Frank zich ten zeerste beleedigd ge voelde zoodat hij met vreeselijke wraakplannen rondliep om Uiltje een zijner slagpennen uit te trekken. Den 2Sen December liep een zeke re heer G. Blok, ambtenaar bij de Rijkstelegraphie, vriendelijk te pein- zen over Rijkstelegraaf-aangelegen- heden, toen hij plotseling aan de overzijde van de Utrechtschestraat den heer S. Frank en diens echtge- inoote ontwaarde. Niet zoodra had de heer Frank op zijn beurt den heer Blok in het oog gekregen of hij liep op dezen toe en gaf hem twee sla gen in het gezicht. De heer Blok diende een aanklacht in en heden ward deze zaak door de Amsterdam sche Rechtbank behandeld. In deze zaak waren alleen versche nen de heer Frank als beklaagde en de heer Blok als eerste en eenige ge tuige. Op de vraag van den president, nu-. Meinesz, verklaarde de beklaag de de ten laste gelegde feiten t« hebban gepleegd. ..U zult echter begrijpen", zei mr. Meinesz, „dat uw optreden niet de goede weg is, u hadt naar ..De Tele graaf" moeten gaan en er op heb ben gewezen, dat u volgens uwe mee- nitng in uw beroep waart benadeeld. Want al had uw handelwijze den vermeenden schrijver van het bewus te stuk afgeschrikt, dan kwam er toch weer een ander". Het O. M.. waargenomen doormr. Bosch van Oud-Amelisweerd, be treurde het, dat beklaagde een ande ren weg had ingeslagen en zijn toe vlucht had genomen tot een ander middel om critiek te voorkomen of zich daarover te wreken. Hij die aan den openharen weg timmert heeftal- tijd critiek te duchten, maar het bes te is daarvan niet al te groote noti tie te nemen. In geen geval had be klaagde zich daardoor mogen laten verleiden uit zijn rol als rustig bur iger te treden. Hij heeft daarom de «er tegen beklaagdo te requireeren «en boete van f 10 of 5 dagen hechte nis. Op de vraag van den president of de beklaagde nog iets had te zeg gen, zei de heer Frank ongeveer het volgende „Nooit is iemand met meer vreugde voor de rechtbank verschenen dan ik. Herhaaldelijk heeft deze getuige imij verzocht mij de verzoenende hand te reiken, doch ik heb dit I steeds geweigerd, omdat ik ten al len tijde de reden wil blijven relevee- reui, waarom ik hem heb mishan deld." Tegen werkelijke critiek had spr. nooit bezwaar, maar den getuige, die rijksambtenaar is, had vroeger reed* een schendblad „De Kijker". De president zegt, dat dit niets met de zaak heeft uit te staan, i De heer Frank, hierdoor in zijn rede gestoord, verklaart, dat hij zich niet kan begrijpen, hoe een blad al* I „de Telegraaf" stukken kan opne- iirien, die afkomstig zijn van dezen I man en beveelde zich ten sl-otte in j <le clementie der rechtbank aan. Uitspraak over 14 dagen, i ...Uiltje", dien het levendig genoe gen doet dat de voor hem beslomde j klappen op het onnoozel hoofd van j den lieer G. Blok terechtkwamen, zal binnenkort dit famous© proces zelf j behandelen. Hij stelt verder gaarne j 5 of 10 dagen zitten beschikbaar voor ieder die „Pseudo-Uiltjes" afranselt. Red. Tel.) DOODSLAG. Voor de arrondissements-rechtbank te Maastricht stond gisteren terecht J. A. M„ 71 jaren, landbouwer te Lut- terade-Geleen, beschuldigd van dood slag op zijn schoonzoon, dien hij met een houweel zulke krachtige slagen op het hoofd en andere lichaamsdee- len had toegebracht, dat die zoon nog denzelfden dag 10 December Feuilleton. De Misdaad in de Familie Uit het Engel sc h. door HUGH CONWAY. Later was hij echter van plan ver anderd hij verlangde er nu vurig naar, parlementslid te worden, al was het ook als afgevaardigde van een onbeteekenend district. Hij had veel zelfvertrouwen, en was besloten zich aan de politiek te wijden, om zich later zulk eene positie te ver werven, dat hij de vrouw, die hij beminde, zou kunnen verzoeken, of zij wilde afzien van hare taak, om de menschen kunstgenot te verschaf fen, om hem dan in zijne meer ern stige en eerzuchtige plannen te steu nen. Door eerzucht en liefde aange moedigd, gevoelde Allan zich zeker van zijn welslagen. Hij had zijn vader op de hoogte van zijne wenschen gebracht, en had bij die gelegenheid bemerkt., dat deze hem zou helpen, zooveel hij kon. Zoodra er eene goede plaats open was. beloofde mijnheer Bourchier, zou hij hem van de noodige strijd krachten voorzien. Allan was dus zoekende naar een district, dat hem om te beginnen candidaat zou wil len stellen van de partij, die hij toe gedaan was. Het gerucht liep, dat de afgevaar digde van de voornaamste partij te J-Iunsford zijn ontslag zou indienen zoodra er zich eene geschikte gelegen heid zou aanbieden; op het verzoek van sommige leden der tegenpartij, had Allan een bezoek aan het stadje gemaakt. Daar Hunsford slechts vijf en-dertig mijlen van Redton verwij derd is, was hij daar geen vreemde lingdaar geen der partijen boven dien eene overweldigende meerder heid had, was men van meening, dat een candidaat, wiens familie in den omtrek zoo hoog stond aangeschre ven, bij de volgende verkiezing eene beslissende meerderheid van stem men zou hebben. Allan werd er dus hartelijk ontvangen, bleef er eenige dagen om de personen van invloed te bezoeken, en om zich gereed te maken voor den strijd, die den een of anderen dag zou beginnen. Hij had gehoord, dat zijn vader weer minder goed was, zoodat hij be sloot. na zijne bezigheden in Huns- ford te hebben afgehandeld, naar Redhills te gaan. en daar een dag te blijven. Daarom schreef hij aa.n zijn» vrouw, dat hij niet voor het einde der week zou terugkeeren. Daarna moest hij noodzakelijk in Londen zijn wanneer Mile Franceska in de ope- niiigs-voorstelliiig van het opera-sei zoen in een van de beroemdste stuk ken zou optreden. Er was nog eene andere zaak, die hem o>ok naar Londen riep, hoewel hij eerst verplicht was, een bezoek op Redhills te brengen. Toen Jose phine in het holst van den nacht, hem met haren gewonden arm had opgezocht, .had hij gezworen haar voor altijd te bevrijden van den schavuit, die haar mishandeld, had. Met groote moeite kon men er hem van "afhouden, dat hij Digby een bezoek bracht, om hem eens goed af j te ranselqtt. Josephine en Frances haalden hem er eindelijk to'e over, Digby door de middelen der wet on schadelijk te maken. Hij had daar- na zijn zaakwaarnemer geraadpleegd maar had hem tot dusverre geen bepaalde volmacht gegeven. Hij wil- de zulk eene verantwoordelijkheid niet op zich nemen, alvorens hij een' onderhoud met zijn vader had gehad. Hoewel mijnheer Bourchier nu zijne gezondheid geheel en al had vexlo- ren, was hij altijd gewoon geweest. Allan aan zijn wil te doen gehoorza-1 men. Eenige dagen uitstel zouden geen verschil maken, daar er tot dus verre nog niets was verricht Om ons zeer bekende redenen speet het Frances niet dat haar echt genoot niet zoo spoedig zou terug keeren. Zij wilde zich een goeden dunk van George Manders vormen. Hij had er haar zoo duidelijk voor gewaarschuwd, dat zij vreemde din gen van hem zou hooren, zoodra hij haar den rug had toegewend. Hij had zelfs zijn gedrag jegens zijne vrouw niet willen verklaren, noch het in een gunstiger daglicht willen stellen. Hij had de beschuldigingen, die tegen hem ingebracht werden. zwijgend aangehoord, maar boven- j dien zijn huiselijk leven met zijne, vrouw had volstrekt niets te maken j met de gebeurtenissen, die eenige ja- ren geleden waren voorgevallen. Hij was als echtgenoot ongetwijfeld een j slecht mensch, maar daarom zou hij Frances toch wel de zoo vurig ver langde ophelderingen willen geven. Zij was nu in de gelegenheid iets j omtrent haar vadem dood te verne- j men die gelegenheid moest zij met beide handen aangrijpen. Zij dacht voortdurend over die! zaak zij wilde zich ook zelfs do gedaohte opdriugen, dat Manders haar, om eene haar onbekende reden I bedroog: nadat zij d,e zaak echter j uit verschillende oogpunten had be- j schouwd, moest zij hom wel ter goe- der trouw gelooven. Deze overdo:r kingen maakten haar zoo neerslac i- tig en afgetrokken, dat Josephine hare somberheid opmerkte, waarvan zij de oorzaak toeschreef aan het bezoek van haar echtgenoot. Zij verlangde naar de terugkomst, van Allan. Zij was 'het nog niet met zichzelve eens, of zij hem de ontmoe ting en 'het langdurig gesprek tus- sche.ii Frances en Digby zou mede- deelen, of dat zij dit aan Frances zou overlaten, die het haar echtge noot wel eens bij gelegenheid zou vertellen. Zij wenschte vurig de te rugkomst van Allan. Zij durfde het huis niet verlaten, uit vrees van Digby te ontmoeten. Zij geloofde het geen oogenblik, dat hij alleen was gekomen om Frances te bezoeken. In hare ontroering was haa.r zijn blik van verbazing opgevallen die blik was oprecht geweest; Jose phine wist dus. dat hij om haar was gekomen en hoogstwaarschijn lijk haar had achtervolgd, toen zi; met mevrouw Messiler wandelde. Zij Nvenschte wel, dat zij hem die papie ren niet had ontvreemd, omdat zij wel begreep, dat hij anders niet zooveel moeite zou doen, om oen on derhoud met haar te verkrijgen. Z«j zou ze echter aan niemand laten zien en er niemand! over spreken, alvorens zij de documenten aan haar vader had laten zien. Zij wilde ze zelve niet inkijken. Een dag na het onverwachte ver zoek van Digby kwam de brief van Allan, waarin hij schreef, dat hij eerst na eeuige dagen zou terugkee ren. Josephine die nauwlettend het gelaat van Frances had gadegesla gen, bemerkte dat deze het nu juist niet zoo vervelend en onplezierig vond, dat zijne afwezigheid nog eenige dagen langer zou duren, zij keurde het in zichzelf af, dat zij zoo wantrouwend was om te durven mee- nen, dat Frances verheugd wasovsr de afwezigheid van haar echtgenoot. Wanneer zij het gedurfd had,zou zij hem per telegraaf verzocht heb ben, dadelijk terug te komen. Geluk kig zei'de haar verstand haar. dat Frances en ook Allan haar 7.ulkee* onverantwoordelijke Inmenging hunne zaken zeer euvel zouden dui den. Josephine had bijna geen gelegen heid om haar schoonzuster te spre ken op den dag. dat de brief kwam. Mile Franceska had liet zeer druk. Het was nu Dinsdag en haar optre-. den in de opera zou Zaterdag plaats vinden. Zij vorkeerde natuurlijk a eene zekere spanning of het wuft* publiek haar weer met zoovee! geest drift zou ontvangen, en met do meest mogelijke nauwgezetheid, haar eigen spaarde zij geen tijd en moeiteo zich zooveel mogelijk van eene guni stige ontvangst te verzekeren. (Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 5