2000 Lappen Ad\ ertentiën. Assurantiekantoor, T. C. NIEPHAUS, Nassaulaan 27r(>od- s 3 a a a J. W. E. van der MEER, Een Sieraad wat zeggen, en toen komt ze naar me toe en zegt„Ja. vent. nu ben !k eens wat laat, maai- nou heb ik ook een palingkie meegebracht en ver pikt. daar kreeg ik mijn eigen pa ling cadeau. Wat hebben we samen gelachen." AMSTERDAMSCHE TRAM. Bij de gemeentetram te Amsterdam zal eerstdaags een nieuwigheid wor den ingevoerd, waarmede de proef nemingen op lijn 3 zullen beginnen. Men zal namelijk in de wagens plaat sen een automatischen halt ©aangever, t.. w. een toestelletje, waarin bij elke halte een plaatje zal verspringen, waarop de naam der halte, terwijl te vens een electriseh schelletje de pas sagiers waarschuwt, Dit tevoorschijn springen van het plaatje zal geschie den. doordat ter hoogte* van de plaats, waar halten zijn, in den electrischen geleiddraad een toestelletje zal wor den aangebracht. Wanneer de beugel vaat den motorwagen daarmede in aanraking komt, verspringt het plaat je in den wagen. Daarnevens blijven de halteaanwijzingen op straat na tuurlijk bestaan. Voor de passagiers, die thans dikwerf buiten hun schuld de» halte, waar zij verlangden uit te stappen voorbijrijden, zal deze nieu wigheid zeker een groot,© verbetering zijn. Die toestellen zullen worden aange bracht zonder bezwaar voor de tram- gemeentekas. De maatschappij, die de toestellen bezit welke in andere trams uitstekend hebben voldaan heeft het recht om de toestellen te plaatsen, gepacht voor 10.000. Daar mede heeft de maatschappij tevens het recht gepacht om advertent ids aan en bij liet toestel te plaatsen. De adver tenties op de glazen (transparenten) zullen dan verdwijnen of verminde ren. Een andere nieuwigheid zal wezen, dat men de halte-paaltjes zal doen verdwijnen. Er is ©enigen tijd gele den sprake .van geweest die paaltjes te vervangen door eenigszins sierlijke zuilen. Deze zouden 's avonds flink verlicht zijn geweest ou dienstbaar ge maakt zijn tot het aanbrengen van reclames. Reeds had zich een pachter daarvoor aangemeld, doch B. en W. lieten dit plan los, omdat men er blijkbaar tegen op zag nog meer op den openbaren weg te zetten. Thans is het voornemen de halte- aanduidingen aait te brengen aan de lantaarnpalen en deze 's avonds te verlichten. In verband daarmede zul len dan hier en daar lantaarnpalen verplaatst moeten worden. Koloniën LAMPONGSCHE DISTRICTEN Na Doli, de Lampongsche distric ten. Ook daar schijnen toestanden te heerschen, die niet door den beugel kunnen, schrijft de lava-Bode Er is contract-arbeid en er is vrije arbeid op de weinige particuliere on dernemingen, die nog bestaan in dit zuidelijkste gewest van Sumatra, maar hot schijnt een open vraag, wel ke soort aanleiding geeft tot de mees te malversatiën. Er is oneenigheiid tusschen de ambtenaren van het binnen! andsc.h bestuur en de particuliere onderne mers en ook tusschen dezen onder ling. De ernstigste beschuldigingen wor den van beide zijden zoo bij den gou verneur-generaal als bij den procu reur-generaal ingebracht en wel van zóó dringenden aard, dat een justiti eel onderzoek geen uitstel meer kan lijden, niettegenstaande reeds een der ambtenaren van het Bataviasclïe par ket op onderzoek uit is naar Palem- bang. Den procureur-generaal werd tele- graphisch verzocht, den officier van justitie, mr. J. L. T. Rhemrev, uit te noodigen. zich onmiddellijk ten pa- leize te Buitenzorg aan te melden. Hedennamiddag reeds, 18 April, ver trekt de officier als regeerings-com- missaris naar Telokbetong. ELECTRISCHE TRAMWEG IN DE ZAANSTREEK. Do raad van administratie der Maatschappij van den ..Zaanlanldsche Comrnunicatieweg'' heeft aan den heer H. Drukker, directeur der Hol land American Company, vergunning verleend ton behoeve van den aanleg en de exploitatie van een electrischen tramweg, rails te doen leggen in den weg. in eigendom behoorend© aan en in belieer zijnde van dat college, een en ander ouder nader te bepalen en overeen te komen voorwaarden. i Dpze voorloopige vergunning is ver leend voor den tijd van zes maan den. Door- den Raad der gemeente Pur ine rend is naar aanleiding van een daartoe bij dien Raad ingekomen adres op voordracht van B. en W., voorloopige concessie verleend voor den aanleg van een electrischen tram weg (AmsterdamZaandamKoog aan de ZaanZaandijk—Wormerveer —Krommenie met 1st© zijlijn Zaan-; dijkWestzaanAsseoidcflft en Bever- j wijk naar Wijk aan Zee, en tweede zijlijn Wormerveer—WormerJisp en Wijde Wormer naar Purinerend en eene korte verbindingsweg Kromme nie— Assondelft, in de gemeente Pur- merend en ten behoeve van dien tram- weg rails in de bestrating dier ge-1 me en te te doen leggen, edn en ander! voor den tijd van zes maanden en met voorbehoud van volkomen vrijheid ten opzichte van de eventueel te stel len voorwaarden. DE RAMP TE VRIEZENVEEN. Het aantal verbrande huizen wordt thans geschat op ongeveer 300. öe huizen en inboedels waren onder an deren verzekerd bij ,,De Nederlan den', De Jong en Co. te Amsterdam en Rrusselsché brandwaarborg-maat schappij. De Commissaris der Koningin be zocht Woensdag Vriezen,veen. Een beroep zal worden gedaan op do landgenooten om financieelen steun voor hen, die alles verloren. DRANKWET-ONZIN. De Haagsche Ct. schrijft In ons vorig no. deelden wij mede, tot welk besluit commissarissen der Witte Sociëteit zijn moeten komen, wilden zij een societeits-vergunning kunnen krijgende leden worden door de Drankwet verplicht, afstand te doen van hun bevoegdheid om da mes, die niet bij hen in huis wonen, mede te brengen in de Tent in Bosch Een moeder, zuster of dochter, die afzonderlijk woont, mag niet meer mee naar de muziek. Gaat men in 't bosch met familieleden wandelen, zij moeten buiten 't hek op een bankje gaan zitten, als .het lid en zijn „huis- genooten" even in de- Tent willen rus ten, een krant lezen, enz. Wordt er schaatsengereden op de vijvers, neem dan geen anderen dan „huisgenoo- ten" mee om te kijken, want in de Tent moogt ge die niet brengen. Besloten de leden daar vrijwillig toe 't zou hun recht zijn. Mis schien zelfs goed, al werkte deze strenge bepaling indertijd in den Dierentuin niet gunstig Maar tot zulk een maatregel, tegen zijn wil, gedwongen te worden door een wet, die inperking van de drankzucht" bedoelt, maar tot zulken onzin leidde, dat is.. Nu, laten we maar zeggen dat is in strijd met de Nederiandsche be- j grippen van persoonlijke vrijheid. I „Dat vrije, vrije volk zijn wijj INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 cent per regel. VOOR OUDEN VAN DAGEN Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te worden genezen van een ziekte, en geen beter bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaande verklaring die aanduidt dat verlichting en ge nezing van ziekten afhangen van een oordeelkundig gevolgde behandeling. De heer H. Donkelman. oud viel en zeventig jaar, wonende Raam- steeg 19 te Haarlem, deelt ons mede: Ik moet U danken voor Uw uitste kende FOSTER'S Rugpijn Nieren Pillen, die mij verlicht hebben, nadat ik anderhalf jaar verschrikkelijk aan de nieren geleden had. Onophoude lijk had ik een hevige pijn in den rug en lendenen, dat mij zeer veel last bezorgde en ik kon mij slechts met de grootste moeite bukken en wanneer ik mij dan wilde oprichten, veroorzaakte mij dit veel pijn. 's Nachts sliep ik onrustig en bij het opstaan 's morgens gevoelde ik mij meer vermoeid clan bij het naar bed gaan. De urine was immer erg troe bel, onmiddellijk rood gekleurd en meermalen bevond zich hier steen inhet wateren ging moeilijk en pijnlijk, ik maakte mij reeds onge rust door «hieraan te denken. Ten einde raad ging ik er toe over Uwe FOSTER'S Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken en ik was boven de wolken van vreugde, toen ik reeds na het gebruik van één doos veel beter was en nadat ik twee doozen had ge bruikt, scheen het mij toe alsof ik twintig jaar jonger geworden was. De waterloozing laat thans niets te wensohen over en de pijn is totaal verd,wenen. Een 'ieder die aan de nier-en lijdt, zou ik wed willen toe roepen, zichzelf te genezen met Uw prachtig middel. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en mach tig u het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hoop voor bejaarde lui. Honderden ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal genezen van nier- en blaasziekten door Foster's Rugpijn Nierenpillen. Dit geneesmiddel ver licht en geneest volkomen de nieren van oude, zoowel als van jonge lui. Het is een ©enig en speciaal middel voor de nieren. Verzeker U dat men U de echte FOSTER'S Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Donkel man gehad heeft. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de hee-ren K. VAN EDEN, Spaarne 38, J. J. GöPPIN GER, Groote -Houtstraat 147a en J. VAN GULIK, Zijlstraat 98. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst, van postwissel a ƒ1.75 voor één- of 10.voor zes doozen. paar slagengetuige meent, dat hei de jongste zoon van Jansen was, doch niet een van beide beklaagden Vervolgens was getuige weder geloo- peit bi de richting van het café, en hij hoorde in de nabijheid daarvan gekerm. Troost liep het koffiehuis weer binnen, niet de hand in de rech terzijde, al maar kermende. Een oogenblik had getuige gewacht, en toen was Troost naar buiten geko men, begeleid door, naar getuige meent, den broeder van den caféhou der. Getuige had Troost van dezen overgenomen en aangezien Troost meer en meer begon te jammeren en klagend uitriep„O Klaas, ik heb zoo'n llijn: ze hebben me zoo gesla gen". - waren zij naar den dokter gegaan Troost klaagde niet, dat hij gestoken was, en dit had getuige eerst later vernomen. In de iniddagzitting werd onder an deren als getuige gehoord de boot werker J. Kooy. Deze verklaarde, dat hij in het café van Jansen tegen woordig was tijdens de ruziehij had den caféhouder geholpen en na dat de vechtpartij buiten had plaats gehad, zag hij Hendrik, een der beklaagden een mes dichtdoen. Later zeide Hendrik tegen hem „Ik heb hem gestoken zeg maar. dat. hij op pennen is gevallen" getuige is verloofd met beklaagde's zuster en deze liad hem verteld, dat beklaagde liet mes aan zijne vrouw had gege ven, die het naar Amsterdam had medegenomen. Deze getuige is eerst als verdachte in preventieve hechte nis geweest, en toen heeft hij zijne mededeelingen gedaan, waarbij bij thans bleef volharden. Toch noemt dr. Pijnappel niet min der dan 12 districten, waarvoor nu een christelijk eandidaat zetelt, maar die door de vrijzinnigen kunnen wor den gewonnen. Het zijnTieljerksteradeel. Steen- wijk, Amsterdam 'II, Amsterdam VII, Amsterdam IX. Beverwijk, Enkhui- zen. Den 11 elder. 's-Graveiihage 1, Gouda. Zierikzee en Middelburg. Dit lijstje is oils een goede waar schuwing. .'Us 't waar is, dat Talm a in Tiet- jerksteradeel zwak staat, dan moet Dordrecht er hem beslist brengen. En indien we toegeven, dat we ook zelf op Amsterdam IX en Den Haag I niet veel moed hebben, dan moeten er twee andere districten zijn, die het verlies vergoeden. Zulke zijn er best te vinden. Laat bijv. Leiden ihaar eens toonen wat het kan. We moeten niet achteruit, maar vooruit. Minstens blijven wat we zijn. houden wat we hebben. Letteren en Kunst Schilder ij enveiling. Zooeven ontvingen wij den goed verzorgden, met een twaalftal repro ducties versierden catalogus van de belangrijke verkooping der moderne schilderijen en aquarellen uit de ver zamelingen Baron G. van Baarle van Rainund© en W. P. Candfil, die onder directie van de firma C. F. Roos en Co. te Amsterdam op Dinsdag 23 en Woensdag 24 (lezer aldaar zal plaats vinden. Aan de hand van de afbeeldingen "ierken, wij al dadelijk een fraai in terieur door C. Bisschop opverder een frisch boschgezicht door De Bock, o i ,ii, een grQotsch Aioendoek door Calame, Beklaagde Hendr-k J. ei-klaarde ic6n Itmiimngsvblle Herfst van Du it van alle-, wat Kooy verteld had, j Chattel een treziclit. on Amsterdam. dat niets waa ten geweest bij de deur en niet lang. Kooy echter verklaarde, desgevraagd dat iiij Hendrik buiten had zien loo- pen van de kuil naar liet café toe. De behandeling der zaak kwam Woensdag niet ten einde. Rechtszaken MISHANDELING MET DOODELIJ- KEN AFLOOP Woensdag werd voor de rechtbank te Amsterdam voortgezet de behan deling van de strafzaak tegen den 26-jarigen scheepsaannemer S. J. en den 24-jarigen bootwerker H. J., die terechtstaan ter zake dat zij op 12 Maart j.l. te Buiksloot nabij het kof fiehuis van hunnen vader tezamen moedwillig F. Troost gewelddadig zouden hebben geslagen, geschopt, getrapt en .met een mes gestoken, tengevolge waarvan de verslagen© twee dagen later overleed, Als eerste getuige werd gehooid, de 25-jarige werkman Klaas Peerdeman te Buiksloot, die verklaarde met clen verslagene en met C. Fleur in het café van Jansen dien Zondagavond te zijn gekomen Na de ruzie in dat café over het gelag waren alle drie weggegaan en later teruggekomen. Onder eene woondenwisseling waren zij even later vertrokken, en in het stikdonkere op vijf pas afstands van het café waren zij toen van achteren overvallen. Getuige kreeg een vuist slag op den schouder en nam ijlings de vlucht. Op 40 pas afstand bleef hij staan, en zag toen iemand op hem afkomen met eên riempje of zweepje in .de hand. onder de woorden „jou moest ik ook "hebben", kreeg hij een Chattel een gezicht op Amsterdam. Hij was alleen bui- .vol ruimte on licht, door Hobbe Snith. !een zeer bril!ant ofschoon schetsmatig werk van Jacob Maris, eon ruim zee gezicht door Mesdag, een Neuhuv s, vol stemming, eon fraai gezicht in de Hollandsche polders door Schiedges, en verder nog tal van andere schilde rijen en aquarellen doorAllebé, Apol, Artz. Bauer. Blommers. Bos boom. Gabriel, Kameriingh Onnes, Kever, Klinkenberg, Poggenbeek, Roe lof s. Sadée, Weissenbruch enz.,-en bo vendien nog een aantal aardige land-; schappen met. vee van den overleden 1 MISHANDELING. De Arnhemsclie Rechtbank veroor deelde Dinsdag L. van Berkel ter zake van de te Keent, gemeente Bal- j gooy, gepleegde mishandeling niet Haagscheii kunstschilder Candel. Voor de liefhebbers zal m ,,De Brak ke Grond", op de kijkdagen van Za- DE VESTING USSEAU GENOMEN De vesting Usseau is Zondagmor gen genomen en de verdediger Roy is in arrest. 's Nachts om één uur, de maan scheen helder, hebben zeven sapeurs de muren beklauterd, gaten gehakt en 150 patronen met meliniet gevuld, 45 kilo wegende, gedeponeerd. Een restaurateur te Portiers, was tegen het bevel iu, dicht bij gekomen. Roy hield hem voor een soldaat en riep uit eon venster„Ik zie, dat-ik or bij ben. Ik geef me over. Neem me gevangen." Tegen vier uur klonk het geluid van een ontploffing. De patronen waren electriseh aangestoken. Roy. die zijn laatste schuilplaats gezocht had in den kelder, wist nog te ontvluchten. Hij werd echter na een ren over drie honderd meter ge vat. De menigte sloeg hem met stok ken, trapte hem, zoodat hij bewuste loos ter aarde viel. Hij werd, onder goede geleide, naar een hospitaal ge bracht, waar zijn toestand vrij bevre digend werd bevonden. DE ZWARTE HOND. De lfcaliaansche geheime vereeni- ging „De zwarte hond" laat zich te genwoordig te New-York gelden. Voor eenigen tijd had ze een zekeren Vin- eenzo Capaldo, eigenaar van een groot huis te Brooklyn, bericht, dat hij onmiddellijk 500 dollars betalen moest. Capaldo betaalde niet, doch gaf de politie kennis van den ontvan gen brief. Dezer dagen nu,brak in Capaldo's huis, dat geschat wordt op een waarde van 200-000 dollar, plotse ling brand uit. Vier huurders kregen zware brandwonden. Van de andere zestig konden velen zich slechts met moeite redden. Het huis brandde ge heel af. De politie meent, dat de brand door de bende van „De zwarte hond" gesticht is. doodelijken afloop, tot drie jaar ge vangenisstraf. De eisch was vier jaar. ERFGOOIERS. Dinsdag zijn door den deurwaar der L. C. van der Duys Jr. uit Am sterdam aan H. Streefkerk, kastelein te Naarden, dagvaardingen beteekend namens vijf erfgooiers, tot wederin- bezitkrijging van zes hun loebehoo- rende koeien, welke te Naarden in de schuihank zijn geplaatst. Deze koeien werden op 9 Mei dooi de eigenaars in revindicator beslag genomen. De zaak is aangebracht te gen 30 Mei a.s. aan de Rechtbank te Amsterdam, Mr. C. A. J. Hartzfeldis procureur der eisehers. Door vier erfgooiers, allen wonen de te Laren, is Dinsdag bij akte van appèl van den deurwaarder Van der Duys aan twaalf hunner mede-erf gooiers, wonende te Naarden, Bus- sum, Hilversum, Blaricum, Huizen en. Laren aangezegd, dat zij in kort geding- in hooger beroep komen bij het. Gerechtshof te Amsterdam van liet vonnis der Amsterdamsche Recht bank van 29 April, wat de sequesfca- tie betreft. Donderdag wordt deze zaak voor het Gerechtshof behandeld. Procu reurs der appellanten zijn mrs. Van Lennep en Hartzfeld. terdag, Zondag en Maandag a.s., heel wat te genieten vallen en velen zul len zeker de gelegenheid, wat fraais te kunnen zien, niet ongebruikt la ten voorbijgaan. Gemengd Nieuws EEN AANHOUDER WINT. De voortvluchtige vroegere Itali- aansche minister Nasi, wiens verkie zing tot afgevaardigde door de Kamer ongeldig verklaard was, is te Trapany eenstemmig weder als zoodanig ge kozen. Officieele berichten Sport en Wedstrijden KEGELEN. In café „De Sportbar" te Amster dam is j-1. Zondag het. groot natio naal kegelconcours begonnen, dat daar van Zondag 14 Mei tot Dinsdag 6 Juni zal worden gehouden. Nadat de voorzatter der regelings commissie, 'de heer J. P. 11. Herman de Groot, het concours met een kort welkomstwoord geopend had en de eerewijn was rondgediend, nam het concours dadelijk een aanvang. De kegelbanen zijn geheel gerestau reerd en voorzien van de met goud bekroonde patentkegels, systeem J. A. Korting. Het concours belooft in allen, deele goed te zullen slagen. Ongeveer 90 clubs uit verschillende steden «hebben zich voor den korps- wedstrijd doen inschrijven. Ook de deelname aan den personeel en- en vrije-baan-wedstrijd zal zeer zeker groot zijn, aangezien hiervoor een collectie keurige prijzen zijn uitge loofd De eere-wedstrijd wordt gehouden op Zondag 4 Juni en is open alleen voor prijswinnende clubs. Uit de Pers 12 ZWAKKE DISTRICTEN. In het sociaal-democratisch maand schrift „De Nieuwe Tijd" gaf dr. P. A. Pijnappel beschouwingen over den aanstaanden stembusstrijd. De „Rotterdammer" (anti-rev.) schrijft naar aanleiding hiervan „Als wij dr. Pijnappel goed ver slaan, meent hij. dat de christelijke partijen door eendrachtig optrekken den strijd in de volgende maand wel zuilen winnen. Wij willen het hopen, en zien ook niet voorbij dat de verdeeldheid om- der de vrijzinnigen in zeker opzicht aan onze christelijke groepen ten goede komt. Do kansen staan beter dan een half jaar geleden. SLACHTOFFERS VAN DEN ARBEID Drie schilders, die op een steiger j bezig waren om den voorgevel van liet „British Medical Office" te Lon-j den opnieuw te schilderen, vielen van een enorme hoogte, doordat het touw. waarmede de steiger werd opgetrok ken, wegglipte. De drie mannen zijn in wanhopigen toestand naar het ziekenhuis gebracht. KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat de op den 12den Mei j.l. executoir verklaarde kohieren No. 10 en 11 Afd. VI op .de Perso neel© belasting dezer Gemeente, dienst 1905. op heden aan den ontvanger dei- directe belastingen zijn ter hand ge steld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen Haarlem, 16 Mei 1905. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. EEN SCHILDERIJ VERNIELD. Een schilderij van Eugen Bracht „Feodale adel en Industrie", dat ge plaatst is in de Duitsche af deeling van de tentoonstelling te Luik, is s nachts door een groote. breed© mes- snede totaal vernield. De opzichter kan volstrekt niet zeggen wie deze daad van verregaand yandaJisme heeft bedreven, daar het schilderij 's avonds bij het sluiten nog onbe schadigd was en de vernieling eerst den volgenden morgen is ontdekt. ONTPLOFFINGEN TE WEENEN. - In de magazijnen van de „Com pagnie frangaise du Celluloid©" te Weenen had Zondagmiddag een lie vige ontploffing plaats, die ongeveer vijftig personen verwondde. Een aan tal ontploffingen volgden op elkan der. Door de eerste ontploffing wer den de ruiten vernield, de vlammen sloegen naar buiten. Dertig personen werden zoo zwaar gewond, dat zij naar eeai ziekenhuis gebracht moesten worden. Ongeveer twintig minder zwaar gewonden kon- dein zich naar hun woning begeven. OPROERLINGEN. Het dorpje Bien Ho a in Franscli Cochin-China is door een troep van 40 inboorlingen met zwaarden en messen aangevallen onder aanvoering van den bekenden agitator Ongme. In het dorpje lag een detachement scherpschutters onder edn kapitein. Een der scherpschutters werd gedood, de kapitein en twee man werden ge wond. Van de aanvallers werden tien gedood en gewond, en de overigen zijn gevangen genomen. Ongme even eens gewond, verklaarde een opdracht van Boeddha gekregen te hebben, om het land van de Franschen te bevrij den en het zelve te besturen in over leg met de Aziatische vorsten. EEN MOEILIJK BEWIJS. De rechtbank te Parijs heeft Vrij dag vonnis gewezen in een rechtsge ding, dat -in verband staat met een ramp, welke 5 jaar geleden is ge beurd. In Maart 1900 werd een groot deeil van het Théatre frangais door brand vernield, en de boekhandelaar Stock, die zijn winkel en magazijn beneden in het gebouw had, leed door den brand groote schade. Hij was van meening, dat deze te wijtan was aan de directie van den schouw. Wurg, daar de brand geen groote uit breiding zou hebben gekregen, in dien liet branilsClierm was neergela ten en andere voorzorgen genoanen waren. Hij eischte daarom 200,000 frs. vergoeding. Eerst thans is !n dit geschil en nog maar voorloopig een vonnis uitgesproken, waarbij den eiscber is opgelegd ie bewijzen, dat de brand op 't tonneel ontstaan, zich niet zou hebben uitgebreid, indien 't ijzeren brandscherm ware neergeda- ten. Een bewijs dat thans, na 5 jaren niet licht zal zijn te leveren. Financieele berichten Nation. Sclieepsvevband. Onder presidium van den heer Mr. II. "Goeman Borg©saus had gisteren de algemeene vergadering van aan deelhouders plaats, en werd het Ver slag benevens balans- en winst en verliesrekening, zooals dit door com missarissen was voorgesteld, goedge keurd, en het dividend bepaald op 5 en ƒ1.66 per oprichtersbewijs. De heeren Jhr. mr. C. A. Elias cn Mr. Egbert de Vries, als commissa rissen aan de beurt van aftreding, werden bij acclamatie als zoodanig herbenoemd. Algemeen BRAND SPIEGELGLAS- TRANSPORT-, (ZEE RIVIER. en LAND-) CASCO- ONGELUKKEN- LEVENS- WATERLEIDINGS- SCHADE- INBRAAK- POST- WASCH- BORG- NERING- KRIJGSDIENST- BAGAGE- RIJWIEL- HAGEL- PENSIOEN- CD w o a oq CD 3 CD N CD N I Solide en flinke AGENTEN zacht, wit FLANEL, breed 70 centim., van 8 tot 12 El, worden tegen den spotprijs van f 3.75 per 30 El opgeruimd. Levering Rembours met recht van inzage. Hengelo® (O.) voer ieder is een jengdigfrissche zacht rose teint, zonder zomer» sproeten, pnlsteD, vetwormpjes enz., gebruik daarom alleen Stokpaërdjss-Lsüënmslkzssp van BERGMANN Co., Rade- beul-Dresden. Echt fabrieksmerk „Stokpaardjes 50 cents per stuk. Verkrijgbaar bij H. VAN DIJK, Anegang Stoomvaartberichten Het st. Oengaran, van Rotterdam naar Java, arriveerde 16 Mei te Port Said. Het st. Gedé, van Java naar Rot terdam, vertrok 17 Mei van Batavia. Het st. Prins Willem II vertrok 17 Mei van Amsterdam naar Parama ribo. Het st. Prins Willem III arriveerde 17 Mei van Paramaribo te Amster dam. Het st. Osiris, met Eng', mails ex Moldavia, vertrok 16 Mei van Port Said n Brindisi. Het dubbelschr.st. Rotterdam ver trok 17 Mei van Newyork naar Rot terdam. Het st. Ardjoeno, van Rotterdam naar Java, passeerde 17 Mei Oues- sant. Voor practische Huismoeders, Koks en Keukenmeisjes! Lekker eten en drinken voor een beetje geld bakken, stoven n banketbakken en bovendien nog een prachtig plaat werk voor aanschouwelijk onderricht in nuttige handwerken, dat ƒ4.75 heeft gekost ƒ1.voor een pak boeken, dat iet zesdubbele moest kostein. Tijdelijk het geheel* pak voor èén Guldon 1. GEMAKKELIJK, GROOT KOOK- BOEK, semengesteld voor Ned. vrou wen, door ©en bekwaam Kok. Keuken boek voor de gewone, burger- en fijne keuken. Dit werk bevat alles, het nieuwste op het gebied der Kookkunst, Gereedschappen, Brandstoffen, waarde en gehalte der producten, Tafeldekken Kennis van Vleesch, Wild, Gevogelte Alle mogelijke dranken. Het bereiden van alle gerechten. Inleggen en con- serveeren van vruchten, enz. Koken, Bakken, Stoven van alle soorten soe pen, Groentenvleesch, Wild, Gevogel te, Sausen en alles wat tot het vak behoort, te veel om op te noemen. Meer dan 600 verschillende recepten. Met platen. 2 NUTTIGE HANDWERKEN, door Mej. BUYS, 12 groote platen voor aan schouwelijk onderwijs in nuttige hand werken, breien en knippen. Elke plaat ter groote van 63 bij 90 cM. Zeen- duidelijke voorstelling voor het be werken van kous, borstrok, vrouwen hemd. mans hemd, dameszak, vrou wenrok, kinderrok, damesrok, heeren overhemd, boezelaar, enz. enz., met tekst. Vroeger 4.75. De 2 onmisbare werken bieden wij tijdelijk aan samen voor slechts ƒ1.— Op den te zenden postwissel ƒ1.— zette men: „Voor de Keuken" en men ontvangt het franco overal heen. Bij Gebr. E. M. COHEN, te Amsterdam, 333 Keizersgracht. Agentschappen van Haarlem's Dagblad. HAARLEM's DAGBLAD, dat *qne abonnés in Haarlem en omlig gende Gemeenten telt bij duizenden en geregeld het aantal der geabon- neerden stijgen ziet, heeft Agenten in de navolgende dorpen rondom Haarlem: BeverwijkJ. HOORNS BennebroekW. v. LIEROP Halfweg J. G. BERTENS. HooiddorpH. LIEUWES HeemstedeJ. LEUVEN HillegomA. VAN DER LANS SpaarndamC. HARTENDORP VelsenW. J. DE RUIJTER VijfbuizenC. HUISMAN VogelenzangP. DEDDING IJmuidenJAC. SINJEWEL Zand voortC. ZWEMMER Al deze Agenten nemen Abonnementen en Advertentiën aan. De Couranten voor de Geabonneerden te Overveen, Bloemendaal, Jan Gjjzenvaart, Santpoort, Schoten, Aerdenhout, Bentveld en de Bloemen- daalsche Parken worden van het kantoor te Haarlem uit, rondbezorgd. Abonnementen en Advertentiën in deze Gemeenten kannen worden opgegeven aan de Rondbrengers der Courant, P. VAN DE RAADT en A. J. VAN DER BLOM. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 6