een net Meisje, Dagmeisje daar hebben de inbrekers zich door het wegbreken van een drietal plan hen ••en weg gebaand naar de étalage van den heer H. van Brede. Dar werden tusschen de mosterd- potjes enkele flesschen met. odcui teruggevonden en bleek een bedrag van f'ó uit eene lade te zijn gestolen. Voorts werd hier een en ander ver nield. Ook de étalage van de oud- Hollandsche bakkerij van den heerL. ko, Cohen, mede tot oud-Botterdam be- hooiende, werd door de inbi'ekers bo joctu. die zich daar te goed deden aan verschillende lekkernijen. De twee wakers, die des nachts hoofdgebouw de wacht houden, 3 opt hebben niets bemerkt, wa pl; EEN DURE SOLDAAT. Zaterdagochtend vertrok uit Har den1, ijk een transport koloniale troe pen. Hiertoe behoort ook de militair P. die reeds tot. tweemaal toe Indie deserteerde. Beide keeren meld- bij zich opnieuw aan en onder ging zijn straf. Voor den derden keer ingelijfd, poetste hij reeds na twee dagen weer de plaat, had spoedig he boid! rouw en ging nu nogmaals om op nieuw in Indie. de gevangenis in ie gaan Ie Po;; Vieni laaj nen BEDORVEN VLEESCH. De Maas- en Waalbode. melding aiakende van den handel in bedorven •vleesc'-;, verklaart dat uit Maas en Waal meermalen reeds begraven die ren worden opgegraven en verhan deld en door gewetenlooze tusschen- vaJ personen in de groote plaatsen ter markt worden gebracht. Wa m i etu geh en zei HET ONWEER. Te Goes is een man. zekere W., die sedert eenigen tijd lijdende, in een terdl ruststoel lag, zoodanig van het on. erta weer geschrokken, dat hij plotseling stierf. Vrijdagnamiddag sloeg te Goes de bliksem in het stationsgebouw en richtte eenige schade aan het tele graaftoestel aan. het '.-•or,; Tijdens een kort maar hevig on- Iweder, dat Zaterdagavond boven Al melo woedde, werd de spoorwegwach- ter H.. te Ambt Almelo, die aan de lijn in de nabijheid van een tele graafpaal stond, door den bliksem ge troffen. Hij sloeg bewusteloos ach- teroverhij is er echter wondergoed tellii afgekomen, want hij kreeg een onhe il duidend brandwondje aan den buik. Zijn broek was echter aan hel onder eind verbrand en zijn eene kiomp was in tweeën gespleten. Verder sloeg de bliksem in een huis van den winkelier V., in de Zuider straat aldaar, zonder echter brand te veroorzaken. Alleen de schoorsteen werd beschadigd en het behang van den muur gescheurd. nsii jdat ;e k ?«ga an- rbi goed uit de Maatschappij te worden gebannen. Het is een eisch van noodweer, een eisch van openbare veiligheid, waar aan niet te tornen valt. Nu steeds meer het ontoerekenbaar heids-element in onze rechtspleging doordringt, mag op dien eisch wel eens de volle nadruk worden ge legd.'' NAATJE IN VERVAL. Zondagmorgen te vier uur kwam iemand ons mee-deelen. dat Naatje op .den Dam haar arm had verloren. Het bericht leek ongelooflijk, schrijft 't Hbkl, maar een onderzoek toonde dat deze treurige tijding helaas maar al te waar was. Dezen morgen te half vier heeft Naatje blijkbaar in arren moede over de vele hatelijkhe den waaraan zij reeds zoovele jaren (blootstaat den rechterarm van zich geworpen, juist toen een paar politie agenten haar passeerden. Gelukkig werd geen dezer beambten getroffen en het eenige wat Naatje bereikte [was. dat haar arm te pletter vloog tegen de zware hardste enen van het waterbekken dat haar voetstuk om- geen Bijna 50 jaar geleden, 25 Mei 1855, bevatte ons blad het bericht, dat de heer H. M. Tetar van Elven M.G. zoon voormalig kweekeling der school Vuur bouwkunde bij -de Kon. Acad. voor Beeldende Kunsten alhier, overwin naar geworden was in den wedstrijd, uitgeschreven voor dit gedenkteeken, dat het volgende jaar op den Dam werd onthuld. Er waren 16 ontwer pen ingezonden. Het werk van den heer Tetar van Elven werd eenparig die prijs toegekend -door de Vereeni- ging ..liet Metalen Kruis" en door een commissie va-n^beoorcLeeling, ge vormd uit de Kon. Acad. van Beel dende Kunsten en het Kon. Instituut van Ingenieurs. VERDRONKEN. Hei negenjarig zoontje van den heer De Vries, evangelist te Nieuweschans (Gr. geraakte Zaterdag in een regen bak en verdronk. ONDER BUREN. Toen deze week een echtpaar te Goes zijn gouden huwelijskfeest vier de. ontstond er na afloop van een hun door een der muziekgezelschappen ge brachte serenade, voor de woning van bet, echtpaar eenig tumult, omdat de luren dien avond eveneens van de partij wilden zijn, terwijl de jubila rissen hen liever den volgenden dag wilden onthalen. De buren braken daarop de opge richte eerepoort af, haalden de vlag gen in en cischten het door hen ge geven cadeau terug De politie bleef eenigen tijd voor de woning surveil leren en slaagde er in de orde te handhaven en het vrij woelige pu bliek te kalmeeren. ONTOEREKENBAAR. De jonge man, die indertijd eene dame in de Scheveningsche Boschjes ronder eenige aanleiding doodstak, is ontoerekenbaar verklaard. Het „Centrum" schrijft naar aan leiding li iervan het volgende ..Bij deze uitspraak der wetenschap heeft men zich natuurlijk neer te leg gen. Maar het gevaar, dat dergelijke on toerekenbare individuen opleveren, blijft. En al kan men niet eïschen, dat «j zullen worden gestraft, toch is het zeer zeker zaak beu onschadc- lijk te maken. Personen als dezen behooren voor TRAGISCH EINDE. Uit Enschedé wordt gemeld, dat zich aldaar Zaterdag in de Koning straat een 23-jarige ongehuwde vrouw heeft doodgeschoten. Uit de Arbeiderswereld STAKING TE ENSCHEDé. Inzake de staking bij de firma Ser- phos en Zonen vergaderden de bestu ren van alle vakvereenigingen met dat der fabrikanten-vereeniging. Be sloten werd dat laatstgemeld bestuur nog een onderhoud zoude hebben met de firma. Na di t onderhoud is aan de bestu ren van Unitas en Eendracht bericht, dat de firma niet kan ingaan op het stellen van een vast procent als wachtgeld. Zij geeft eschter nog als concessies, dat een loonlijst worrlt opgehangen en kettingen zonder smit met een boomband worden geweven. De besturen der vakvereenigingen onderbandelen met de stakenden. De Vergiftigingszaak, Vij f d e dag. Nadat bovengenoemde zaak ook Zaterdag nog een groot gedeelte van den dag had in beslag genomen en nadat beklaagde herhaaldelijk zijn onschuld had volgehouden en o. a. nog had beweerd, dat getuige Hoekstra een grooter belang bij zijn verdwijnen had. dan hij, bekl., bij dat van Hoekstra, kreeg het O. M., jhr. mr. Bosch van Oud-Amelisweerd het, woord. Bij het laatste requisitoir, dat Z. E. A. hier za.l nemen, brengt hij hul- j tri aan de wijze, waarop de recht- bank deze zaak heeft behandeld en speciaal brengt hij hulde aan den tact. de scherpzinnigheid en de be zadigdheid door den voorzitter daar bij aan den dag gelegd. POGING TOT MOORD, subs, tot zware mishandeling is be- klaagde ten laste gelegd. Uit den i aard van het vergift en de weten- j schap van de werking daarvan blij- I ken voldoende het opzet om te doo- den. Waar het primaire z. i. vast- j staat, kan het subsidiaire, de zware mishandeling terzijde blijven. De poging is mislukt doordien Hoekstra niet genoeg arsenicum heeft ingenomen. Dat is spr.'s overtuiging. Geven de antecenten van bekl. re- den om te gelooven, dat deze be- i klaagde een zóó zwaar misdrijf niet kan hebben gepleegd? Gebleken is, dat, Van der Kaay is een absoluut onbetrouwbaar persoon, die er steeds op uit was om. zich t&n koste van an deren te verrijken. Dat bedrog begint reeds op jeugdi gen leeftijd toen hij failleerde en den curator inlichtingen weigerde. Ook bij Van I-Iulsteijn heeft hij zich niet als eerlijk en betrouwbaar persoon gedragen. Toen leed zijn patroon f 6000 sc'haê door belcl.'s schuld. Ook bij I-Iarthoorn bleek zijne oneerlijk heid. En de kroon op het werk zet bekl.'s houding tegenover zijn laat- sten compagnon, den heer De Roo. Toen zijne malversatiën bleken, be kende hij niet ruiterlijk schuld, maar bleef tot 't uiterste toe ontkennen, ook dit gaat zoo valsch, zoo genie pig, zoo onaangenaam mogelijk. Hij tracht Hoekstra tot VALSCHE VERKLARINGEN over te halen. Doel was natuurlijk den heer De Roo een rad voor de oogen te draaien. En het leelijksteis nog, dat beklaagde nu poogt Hoek stra de schuld der vergiftiging te geven. Had hij eenvoudig gezegd: ik weet niet hoe het vergift in de koffie is gekomen, men had er vrede mee kunnen nemen, doch eene dergelijke perversiteit is er gelijk. Spr. kan zich niet voorstellen, hoe men tot eene dergelijke verdediging durft te ko nten. Dezelfde bedriegelijkheid blijkt ten aanzien van de opgaven betreffende het saldo, dat bekl. toekwam bij het ontbinden der firma. Geen f12,000, maar f 3900 kwam hem slechts toe. De heer De Roo heeft zoo nobel en zoo humaan mogelijk daarbij gehandeld. Dat bekl. het tekort had kunnen dek ken, is ook beslist onjuist. Hij had het geld niet. Van het vertrouwen, door zijn com pagnon in hem gesteld, heeft Van der Kaay schandelijk misbruik ge maakt. Hij ging al zeer spoedig tot malversatiën over. Dat Hoekstra bij liet uitbrengen der vervalschingen zoo laaghartig en unfair heeft gehan deld. kan het O. M. niet toegeven. De heer Hoekstra was tot de wetenschap gekomen, dat hier MISDADIG OPZET in het spel was en van bespreking met Van der Kaay was weinig te wachten. Bekl. is een zeer" obstinaat per soon, dat hebben we gezien. Hoek stra heeft in deze gehandeld, zooals ieder ander eerlijk persoon zou heb ben gedaan. Voor den heer De Roo werd de noodzakelijkheid dringend om een eind aan de zaak te maken. Dat hij den heer Hoekstra zei Nu weet gij verder niets van de zaak maakte natuurlijk de positie voor Hoekstra steeds moeüïjker. Die hou ding heeft beklaagde hem zeer euvel geduid, doch ten onrechte. Het M. wijst op de pogingen, door bekl. in het werk gesteld, om Hoekstra over te halen, aan mr. Phi lips ONJUISTE INLICHTINGEN te verstrekken. Zeker had hij ge hoopt. dat Hoekstra daarin treden zou, doch hij heeft buiten den waard gerekend. Hij vroeg of Salm „eerlijk" was, doch met dat ..eerlijk" heeft bekl. de speciale bedoeling van met zijne belangen samenwerkend.... Be klaagde vroeg aan Hoekstra of zij samen zaken zouden doen. Tastbaar onwaar is dus beld's bewering, dat hij Hoekstra met als compagnon wil de hebben. Den 22en December, bij mr. Philips ter conferentie, blijft bekl. halsstar rig ontkennen. Mr. Philips is zóó ver toornd, dat hij met de vuist op tafel slaat. Dan moet. 't toch weJ heel erg zijn geweest, want spr. heeft mr. Philips vaak hooren pleiten, doch nooit zulk een manuaal zien maken. De broeder van Van der Kaal was van de plannen des heeren De Doo volkomen op de hoogte, en 't ligt dus voor de hand, dat de andere broeder dat H. van der Kaay, ook geheel en al „au courant was". Bekl. beweert, dat hij den 22en niet op de hoogte was van de voor waarden der scheiding, o. a. dat hij zich voor een jaar zou verbinden zijn naam te leenen voor koffiezaken. Uit een brief, door bekl. den 2en Kerst dag aan zijn gezin gericht, blijkt het tegenovergestelde. TEN SLOTTE EISCHTE HET O. M. 15 JAAR GEVANGENISSTRAF. Daarna kwam aan het woord de ERDEDIGING, die gevoerd werd door mr. L. W. van G'gch. Hij ook bracht hulde aan de Recht bank. Hij had gehoopt dezen ambte naar van O. M. te hebben kunnen ge- lukwenschen met zijn laatste requisi toir, zoo hij zijn eervolle loopbaan had besloten met een vrijsprekend re quisitoir. Breedvoerig g:ng pleiter nog eens de geheele na. Tal van argumenten voerde hij aan om aan te toonen, dat beklaagde NIET DE DADER kan zijn geweest. Hij heeft Hoekstra niet gevraagd om den volgenden morgen op het kantoor te komen om koffie te proevenhij heeft de koffie laten zetten eerst op het oogenblik, dat Hoekstra op het kantoor werd verwachthet oogenblik dat bekl. de daad zou hebben gepleegd, was zoo miniem klein. Toen Hoekstra en Salin binnen kwamen. stond bekl. reeds met zijn jas aan (een bewijs dat hij haast had. Wanneer bekl. de daad zou hebben gepleegd dan is het onaannemelijk, dat de bekl. het kantoor zou hebben verlaten, zondier een enkelen maatre gel te nemen om den boel weg te wasschen. Als beklaagde de daad zou hebben gepleegd, dan zou dit alleen zijn te I verklaren uit een zoodanige afdwa. ling van den geest, dat aan krank- zinnigheid zou moeten worden ge- j dacht. Want alleen een gek zou in J staat zijn op een dergelijke manier te handelen, zonder een enkelen maat regel te nemen om DE SPOREN VAN ZIJN MISDRIJF te doen verdwijnen. Tegen die presumptie komt pl. op het O. M. dat bekl. schetste als een intellectueel, kan niet verlangen dat pl. bekl. accepteert als een gek. aJs een stumpert. Neen. mr. Worst ge- tuigde van hem, dat hij dien Vrijdag- morgen niets aan hem kon bespeu ren. Heintjes, den koffieboel wegbergen- de, zag geen poeder in de potjes of op het blad. Vóór den boel op te rui- men, werd hij door Hoekstra gestuurd daardoor dan schitterend het bewijs geleverd dat hij nog niet op pensioen behoeft gesteld te worden. De stal Creutz zag door Magicien- ne met Threlfell ia den zadel den Kurhaus-prijs winnen. Buller deed dienst als pacemaker, hetgeen heel wat zeggen wil als men diens zeer groote galopsprongen in aanmerking neemt. Het geheele complot moest zich dan ook ter deeg strekken om ongeveer bij te blijven, in het rechte eind naar huis zakte hij af en ««.ren .het de vertegenwoordigers van Stal Creutz en Miss Bouncer die sterk naar voren kwamen. Vooral deze laatste met B. Ellis in den zadel kwam in een verbazende rush opzet ten, doch Magicienne was en bleef meesteres van de course Robert See Steele handhaafde zijn ouden roem schitterend door den Roomhuis-prijs te winnen. Wel werd hij door J. Witteveen sterk aange spoord. doch Robert is en blijft een dankbaar dier, hij gaf wat hij kon. Voor het eerst zagen wij in dit nummer Emmy Lou eens goed gaan Paul nam steeds de buitenbaan, het geen natuurlijk nadeelig is, daar dau de af te leggen afstand veel grooter wordt, -doch bij dit paard geeft het dit voordeel, dat het niet wegspat al vermindert de snelheid aanmerkelijk in de bochten in het rechte eind is de vosmerrie weer verbazond snel. De prijs van Haarzuijlen gaf een verrassing door het winnen van Star- gazer en ook hiervoor komt Broom een pluimpje toe, geen enkel mede dinger kon Stargazer gevaarlijk worden, alleen St. Gerald deed op het laatst een poging, doch hierbij bleef het en .deze kwam tweede aan. Het minst beviel ons in dit nusufler Pain-Bis, overigens een paard van zeer goede klasse, doch misschien was het zijn dag niet. Cendre, een nieuweling van Stal Creutz, was fa voriet en werd sterk gespeeld, docli ook dit paard kwam in het stuk niet voor. De gedetailleerde uitslag volgt mor gen. FEDORA. Zooals onze lezers zullen gewaar worden is ook Fedora ingeschreven in de Handicap-harddraverij voor de meeting op a.s. Zaterdag te Woest- duin, doch naar wij zooeven uit goe de bron vernemen zal de merrie hier aan geen deel nemen. CYCLONE. Stal Commercio te Rotterdam is thans eigenaar geworden van bo vengenoemd paard. Wij twijfelen geen' oogenblik of de heer Oekhorst heeft hieraan een goeden koop voor den stal gedaan. naar de Twentsche Bauk. J Bij dit punt genaderd brak de ver- I dediger op verzoek van den voorzit- ter zijn pleidooi af, om liet heden, Maandag 10 uur voort te zetten. Sport en Wedstrijden Harddraverijen. Gepasseerde week is in dit blad een en ander medegedeeld omtrent het werken van Totaiisator en Book makers te Woestduin. Zoo werd on geveer van den bookmaker Maurice Poons gezegd dat diens inkomen op 30 mille 's jaars werd geschat. Van bevriende zijde vernemen wij dat de heer Poons er nogal mee ingenomen was, dat men hem voor ,,zoo vol" j aanzag. Doch deze vermelding schijnt ook opgemerkt te zijn voor een lid i van den Gemeenteraad te Amster- dam die tevens Commissielid is voor de bezwaarschriften, en dit moet het gevolg hebben ge-had dat het belas- j lingbiijet van den heer P. 750 hoo- ger is dan verleden jaar. Wanneer dit alles waarheid is, zouden wij wil len vragen, of de heer Sneltjes, lid van den Haarlemschen Gemeente- raad, tevens voorzitter der Commis- i sie voor de bezwaarschriften niet eens I een kijkje gaat nemen te Woestduin. Wat zou Z.E.A. vreemd opzien ais hij -daar menschen aantrof, die moord en brand schreeuwen als zij een klasse j nooger aangeslagen worden, en te i Woenstduin, wanneer zij twee, drie j honderd gulden verliezen nog een „glaasie-sjampie" toe nemen. Doch ze winnen ook wel eens een „Rood- velletje" al was het maar op Helena tien tegen een. En nu ter zake, Zondag, de tiende dag van Woestduin, was het helder frisca weder, niet al te veel publiek en beslist goede sport. AJlereerst de Sweepstakes, vroeger veelal gewonnen door een vertegen woordiger van stal Crommelin, was ditmaal de wandeling voor Kundry van Stal Jan Steen, zeer mooi door „Mees" (B. J. van Alkemade) gereden. In den Duinprijs waarin drie paar den leipen moesten Freule en Zee land „betaald" worden bij de Boek jes en stond Helena 8, 10, ja wij heb ben haar een oogenblik 12/1 genoteerd gezien en de oude bruine merrie van den heer Bultman won fraai en ge makkelijk. Hulde aan den trainer en jockey. De Duindichtprijs gaf een veld van twaalf dravers en bet was Napoleon die dit nummer wonDe Luitenant liep plaats. Van deze laatste werd gepasseerde week in een vakblad be weerd dat bij diende gepensioneerd te worden en of nu de Luitenant ook kranten leest, of dat dit hem was verteld geworden, weten wij niet, maar dit weten wij welindien Kos ter niet was gehinderd door Morning- star, dan had „de Luitenant" insu bordinatie gepleegd en bad hij „sire" (Napoleon) voorbij geloopen, en HIT-VEULEN VERKOCHT. Voor niet minder dan f 400 is bet veulen verkocht waarvan de hit Geer trui (uit de Haarlemmermeer) nu drachtig is. Zijn wij goed ingelicht, is het eveneens de heer Oekhorst die dezen koop sloot. Voorzeker geen klei nigheid voor een veulen van een hit. ANSELOR. Onze lezers zullen zich herinneren dat de champion-draver van ons land „Anselor" gepasseerd jaar te Bergen een pees" scheurde van een zijner achterbeenen. Ongeveer een half jaar is bet brave beest in 't Rijks Veeartsenij school te Utrecht ver pleegd geworden en is toen weder bij den trainer den heer Paul Schönrock op stal gekomen. Van verschillende zijden wordt ons meermalen naar Anselor's toestand gevraagd. Dezer dagen zagen wij „Ansi", hij ziet .er zeer frisch uit, stapt, en draaft zeer zuiver. Natuurlijk wordt de hengst nog niet „snel gereden". Paul heeft allo hoop, Anselor weer op de baan te brengen. Wij, en met ons honder den paardensportliefhebbers hopen dit eveneens. KORFBALDAG. Korfbal, het jongste balspel in Ne derland, dat eerst in den zomer van 1902 zijn intrede deed in ons land, heeft stormenderhand de harten ver overd van degenen die aanvingen het te beoefenen. De korfbaldag, die gisteren op het voetbalveld van de H. F. C. werd ge houden was daar een schitterend be wijs van. Den geheelen dag bood het terrein -- ondanks bet nu en dan minder gunstige weder een vroolijken en gezelligen aanblik. Op vijf velden werd tegelijk ge speeld en zag men de jonge vrouwen en jonge mannen zich bezig houden met dit gezonde en spiersterkende balspel. Bij de ververschingstent wapper den de groote kleurrijke vlaggen dei- verschillende mededingende clubs en blies de muziek allerlei prettige wijs jes. In het Brongebouw kwamen des middags de spelers te zamen, om aan te zitten aan de lunchtafel, die ver sierd met eenvoudige bloemen, door dameshanden keurig geschikt, een feestelijken indruk maakte. Door verschillende sprekers werd aan de regelings-commissie, het hoofdbestuur, de commissarissen van orde, de scheidsrechters, dank be tuigd. Na een korte toespraak van den heer J. M. v. d. Hoogt, commis saris van wedstrijden, ontving de aanvoerder van D. T. V. I. onder donderend gejuich den zilveren korf. Na even de kleine tentoonstelling van photographieën en prijzen met korfbal in betrekking staande, te hebben bezichtigd, trokken allen weer naar het speelterrein. Aan de wedstrijden namen 19 twaalftallen deel. liet waren O. S. C- A. I., O. S. C. A. II, Quick I, Quick II, Swift I, Swift II, O. S. C. A. I, O. S. C: A II, D. T. V. I, D. T. V. II, D. T. V. Ill, D. T. V., Q. V". D. en Nausikaa uit Amsterdam, H. O. C. I, H. O. C. II, H. O. C. Ill en H. O. C. IV uit Haarlem, B. K. C. uit Bloemendaal, E. II. O. C. uit 's-Gravenhage en O. S- C. R. uit Rotterdam. Er werd gespeeld in vier groepeu. n groep A werd de eerste prijs ver guld zilveren medaille, aangeboden den N. K.B., gewonnen door D. T. V. Ide tweede prijs, zilveren me daille, aangeboden door de V. V. H. O. werd gewonnen door Swift I In groep B werd de eerste prijs, erguld zilveren medaille, aangebo den door den B. B. v. L. O ge« uimen door O. S. C. A. IIde tweede prijs zilveren medaille, aangeboden door den heer Eilers, werd gewonnen door E. H. O. a In groep C werd de eerste prijs, zilveren medaille, aangeboden door den R. B. v. L. O., gewonnen door D. T. V. IIde tweede prijs, bronzen medaille, aangeboden door den is'. K. B., werd gewonnen door D. V. D. In groep D werd de eerste prijs, zilveren medaille, "aangeboden door de afd. Haarlem van den Volksbond, gewonnen door D. T. V. IIIde twee de prijs, bronzen medaille, aangebo den door den N. K. B wend gewon nen door B. K. C. Van de gespeelde wedstrijden stip pen wij aan die tusschen II. O- C. I en Swift I in de demi-finale. H. O. C. was in het be-gin beslist niet op dreef. Swift maakte dan ook achter elkander 4 punten. Hierna begonnen de Haarlemmers flink op te zetten, maar de voorsprong der Amsterdammers "was te groot. H. O. C. werkte vier ballen door den mand, doch Swift nog drie. zoodat Swift won met 74. Met wat minder pech bij het doe len had H. O. C. zeer gemakkelijk kunnen winnen. Voorts werd er een GECOSTUMEERDEN WEDSTRIJD gehouden. De prijs voor het dames- costuum werd behaald -door mej. J. F. Sesseler en voor liet heerencostuum door W. van Eelders. Het meisje droeg het kleed van een Laplandsche vrouw, terwijl de jongen zich als een Javaan had vermomd. De uitslag der personeele wedstrij den was als volgt Sneldoel-en winnaar Petiri, lid van O. S. C. A-, 23 doelpunten per mi nuut. Afstanddoelenle prijs G. C. C. Reeser, lid van O. S. C. A., 2e prijs, J. v. Zuylen van D. T. V. z Krachtgooien: v. Meurs van E. V. en mej. W. Kreunen van H. O- C. Sneldoelen en vangen voor twee tallen (heer en dame) mej. Van Es sen en B. Teilegen van D. T. V. Na afloop der wedstr den had de UITREIKING DER PRIJZEN medailles en kunstvoorwerpen plaats. Hierbij werden eenige korte redevoeringen gehouden. Het jurylid, de heer Dr. P. M. Heringa uit Haar lem, herinnerde er aan, dat het korfbal voor 2 jaren nog bijkans niet beoefend werd. Nu telt men vele crubs en honderden spelers. Voorts zeido hij het een aangename taak te ach ten, namens de jury de medaille voor het fraaiste en rïdderlijkste sper te kunnen uitreiken aan een der oudste clubs, n.l. O. S. C. A. I. Hierna over handigde de heer N. Broekhuysen voorzitter van den Korfbal Bond de door de verschillende twaalftallen behaalde medailles,eveneens meteen kernachtig woord. Ten slotte reikte de heer Vrij de prijzen \oov de per soneele wedstrijden uit. (Ongecorrigeerd). Marklnicuws Haarlem, 22 Mei 1905. Op <de graan- en zaadmarkt alhier waren aangevoerd100 H.L. witte tarwe, f 7.50; 95 H.L. haver, f 3.85; 20 H.I.. paardenboonon, /G.30. Burgerlijke Bland BEVALLEN Mei 21. G. M. E. de Chateau—Moo- nen. z.A. RuijgrokHersman, d. 20. G. Wijersv. Bree. z. 19. C. Rol —Slot. z. C. E. v. Lu ij kenSchor nagel. z. 21. A. C. v. Hoften—de Vo gel, d. M. v. d. Ploeg—llof, d. 20. M. A. ter WolbeekTabbers, d. 21. C. E. Bogaaixl— v. d. Erf. z. J. Buur man—v. .1. Snee. z. D. Komen— Hoogland, z. 20. X. Schuchhard— Hes, z. OVERLEDEN 20 Mei. S. 11. Kelfken* -Stein, 6^j,, Jacobijnestraat. - 21 Mes. W. C. ller- rebrug, 74 j.. M. van Heemsk.straat. J. J. C. de Kort. 13 m., z.. Drosse- straat. 22 Mei. A. C. Sonnemans— Schiltman. 66 j.. Leidschevaart. SCHOTEN. Bevallen A. M. C. DoesDeen z. A. Meinders—van den Raadt z. W. Wolzak—Slot z. Overleden Albert Gruijs 8 j. M Wezenaar, 34 j E. A. Perdok. 3d Getrouwd P. A. Wallekers en C. M. van der Peet. Stoomvaartberichten Het st. Koning Willem II, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 20 Mei Point de Galle. Het st. Salak, van Rotterdam naar Java, arriveerde 20 Mei te Padaiig. Ilet st. Ophir, van Java naar Rot terdam, vertrok 20 Me> van Port Said. Het st. Prinses Sophie vertrok 20 van Amsterdam naar Batavia. Het st. Ardjoeno, van Rotterdam naar Java. passeerde 20 Mei Gibral tar. Het dubbelschr Rijndam arriveeixie 20.Mei 's avonds 6 uur te Rotterdam van New-York. Het dubbelschr. Statendam, van Rotterdam naar New-York, vertrok 20 Mei des namiddags 2,45 van Bou logne. I-Iet. st. Flores van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 20 Mei te Port- Said. Hot stoomschip Bogor vertrok 2 Mei van Rotterdam naar Java. Kerknieuws WORSTELEN. De worstelwedstrijden in het Circus Pflaging hadden Zondagavond den volgenden uitslagJohn Pohe Abs lf legt in 22 minuten Dierick Ponce Frankrijk) Dirk v. d. Berg (Holland) legt in 12 minuten Franz Saurer (Beieren) Michael Hitzier (Duitsch- land) legt in 84 minuut Jordan (Frankrijk). Hedenavond worstelen Buzowack Marokko) tegen la Roché (Parijs) Dirk v. d. Berg (Holland) tegen Lu- cien Gambier (Bordeau)Jos. Smey- kal Bohemen) tegen John Abs II Maurice Calvaroz (Spanje) tegen Mi chael Hitzier (Duitschland). Telegrammen LONDEN. 22 Mei. (Reuter)? De „Daily Chronicle" verneemt uit Hong kong, dat de ..Arabia", die gisteren aankwam, meldde schieten gehoord te hebben in de richting van Pedro Blanco, en dat de Oostzee-vloot door het Bashi-kanaal stoomde. Het stoomschip „Changsha" ont moette 19 Mei vier Russische trans portschepen, stoomende in Zuidelijke richting uit het Bashi-kanaal. Zij had den toestellen voor draadlooze tele- graphie aan boord. (Het Bashi-kanaal ligt ten Zuiden van Formosa; de Oostzee-vloot is dus uit de Fransche wateren vertrokken' en bevindt zich in de Japansche wa- tetren). PRESIDENT LOUBET EN HERTO GIN CECILIE. LUDWIGSLUST. 22 Mei. (Reutor). De hier uit Berlijn aangekomen Fran sche gezant Bihourd overhandigde aan hertogin Cecilie, de aanstaande Duitsche kroonprinses, een geschenk van president Loubet/en bracht na mens dezen de geüukwenschen over aan de Mecklenhurgsche vorstelijke familie met. het voorgenomen huwe lijk der hertogin. KATHEDRALE KERK ST. BAVO. Dinsdag en Vrijdag om 12 ure op- schrijving der kinderen, die vóór 1 Mei 7 jaar geworden zijn en dus voor 't eerst de Catechismus zullen bijwo nen. Deze opschrijving geschiedt in de kerkDinsdag voor de jongens en Vrijdag voor de meisjes. PAROCHIEKERK VAN ONZE LIEVE VROUW Dinsdagmorgen geen H. Mig om half acht. De Catechismus volgens gewoonte. PAROCHIEKERK VAN DE H. H ELISABETH EN BARBARA. Dinsdagavond te half 8 Lof ter eere van den II. Antonius, met Ro zenhoedje. PAROCHIEKERK ST. JAN. AMSTERDAMSTR. I Dinsdag- en Donderdagavond 7 uur j het Lof met rozenkransgebed ter cere van do II. Maagd Maria ter vie ring van de Meimaand. In deze week iederen dag 12 uur do Catechismus. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. Dinsdag en volgende dagen te 7 uur Lof en Rozenhoedje. In deze week de II.II. Missen en de Catechismus op de gewone uren. KERK VAN HET ALLERHEILIGSTE HART KLEVERPARKWEG. Dinsdag half 7 eene stille II. Mis Te 8 uur de plechtige Hoogmis, waar onder de kindereu tot de eerste li Communie zullen worden toegelaten 's Namiddags te 3 uur plechtig Lof waarna „Te Deum". PAROCHIEKERK VAN DEN H. ANTONIUS VAN PADUA. Dinsdag en overige dagen van de week, uitgezonderd Zaterdag de.; avonds te 7 uur Lof ter eere der Allerh. Maagd en Rozenhoedje. Dinsdag, 6e der Novene. Te 8 uur gezongen H. Mis ter eefe van dan H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof Vergadering der Broeder schap en gebeden der Novene. N. H. Ct. Advertentiën. Bevallen van een Meisje: C. M. WALLER-ZEPER- BON. Haarlem, 21 Mei 1905. ER BIEDT ZICH AAN tegen 1 Juni boven de 14 jaar, om in een winkel to worden opgeleid. AdresBureau van dit Blad. Met 1 Juni GEVRAAGD een P. G., niet boven de 16 jaar. Tettorodestraat 10a. Een Juffrouw VRAAGT een paar nette wasschen ofdiensitjodenwa schen Br., No. 7735, bur. v. d. Blad. GEVRAAGD: eene Bienstbede v. tr. g. voorz. Zich to verv. Kam persingel 68.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3