:D OVERSTROOMD. Het „Hemmoland" aan den Water- landschen Zuiderzeedijk bij Zuider- woude, is overstroomd. Er is veel schade aan het grasgewas. VERDRONKEN. Zaterdag is ve Neede een 3-jarig kind in een kolk verdronken. In een sloot aan den Bodegraaf- schen weg werd Zaterdag verdronken gevonden de pl in. 60-jarige pijpmaker C. W. van Gouda. Het lijk werd door de politie per brancard weggehaald. EEN ZEEUWSCH KAMERLID. De Haagsche correspondent der „Midd. Ct." die in zijn blad zeer goed getroffen en vaak geestig gere toucheerde portretten van deZeeuw. sche Kamerleden schrijft, teekent als volgt den afgevaardigde vhn Middel burg De afgevaardigde voor de hoofd stad van Zeeland, tur. C. Lucasse, is een goede veertiger, man van mid delmatige grootte, flink gebouwd, >n wiens gelaatstrekken weinig of"geen expressie valt op te merken. Men zou kunnen zeggen oogen gewoon, neus gewoonkin gewoon; kortom niets dat bijzonder opvalt, waardoor hij dadelijk te onderscheiden zou zij11- Eigenlijk een gelaat, dat juist door dit doodgewone, dit alledaag- sche in een vergadering als op het Binnenhof de aandacht trekt. Daarbij is hij van een kalmte, een bedaardheid, een sloomheid, welke in het onaandoenlijke verloopen. Dik wijls deed hij mij, wanneer ik hem ia zijn bank zag zitten, dan ook den ken aan een wassen beeld. Minuten lang kan hij soms onbewegelijk voor zich uit zitten turen, kijkende als het ware gaten in de lucht. De druk te rondom hem schijnt hom niet te hinderen of te storen; het gebabbel van de vrienden in zijn naaste om geving glijdt langs hem heende discussie leidt hom niet afonbewe gelijk .ongeroerd en onaandoenlijk blijft hij voor zich uit kijken. Soms met. de hand onder het hoofd, gelijkt hij dan werkelijk een beeld, dat daar in de Kamer nedergezet is. Het sterkst komt deze onaandoen lijkheid bij den heer Lucasse uit als de debatten hoog loopen, iedereen in gespannen verwachting is, wat er komen zal. de belangstelling op ieders gelaat staat te lezen. In dat milieu is dan de lieer Lu casse een der zeer weinigen in de Kamer, die er niet door schijnt ge troffen te worden, den weerslag van deze omstandigheden niet ondervindt als het ware een apart, klein leventje heeft in dit groote leven der Kamer. Hij staat er buiten, al zit hij er ook midden in. Geen spier op zijn gezicht vertrektuit niets, letterlijk niets, laat hij blijken, dat hetgeen onder zijn oogen geschiedt, ook zijn inwen dig leven beroert. Hij kijkt er naar met eenigszins verbaasden blik en als hij zit te werken, neemt hij de lorgnet eens af, maar verder dan kij- kende-luisteren brengt hij het niet. De klank, meer dan de inhoud van het gesprokene, schijnt hem te tref- fen. Zóó opvallend is dit onaandoenlij ke. egale in de natuur van dezen ge achten afgevaardigde, dat zelfs de geweldigste pathos van dr. Kuyper. waarin de andere ..broederen" kun nen zwelgen, dat zelfs in zulke oogen- blikken van emotie, waar de geheele vergadering in deelt, niets in zijn houding of op zijn gezicht verraadt, dat op tien pas afstand van hem een machtig redenaar aan het woord is, die met ongekende virtuositeit een instrument bespeelt, welks muziek ook hem als krijgsmuziek in de ooren moet klinken. En evenmin als voor het hooge, machtige, bezielend woord, schijnt hij oog of oor te hebben voor het grappige voelt hij iets van de „vis Comica". De Kamer mag schudden van het lachen, een spreker mag nog zoo mal uit den hoek komen, de heer Lucasse laat dit koud. Het la chen werkt op hom niet aanstekelijk; hij is immuun voor alles wat zijn medeleden onbedaarlijk doet schater lachen. 1 Slechts éénmaal'zag ik ham eens flink lachen. Het was toen onlangs baron van der Borch van Verwolde door mr. Borgesius een lokhaas" wex-d ge noemd, woordspeling op het „lokaas" dat deze volgens den heer Borgesius had uitgeworpen. Dit allervenijnigste zetje hield verband met het al of niet ware verhaal, dat de baron, om de opborrelende ontevredenheid zij ner kiezers in Ridderkerk te sussen, in December a. p. met groote snel heid aan invloedrijke kiezers in het d'strict de noodige hazen had ge stuurd. De Kamer gierde het wel vijf mi nuten lang uit van de pret en lachte dat het een lust was, en dit werkte... zelfs ook op de lachspieren van den heer Lucasse, die als buurman van den baron er zeker wel meer van wist. Maar dit is ook de eenige maal voor zoover ik mij herinner, dat ik den heer Lucasse uit zijn plooi van onaandoenlijkheid zag komen. De „lokhazen" van den baron ja, daar over moest hij toch ook lachen. VERKIEZINGS-VARIA Aan een interview dat jhr. J. D. Six raad-adviseur bij het dep. van kolo niën, candidaat van de Grondwet in het district II 's-Gravenhage had met een medewerker van De Nieuwe Ct., ontleenen we het volgende Wat denkt u van de kansen bij deze stembus lien candidaat kan zich daar over moeilijk uitlaten, voor mij zelt heb ik die quaestio ook geheel ter zijde gesteld. Mocht de overwinning aan de linkerzijde zijn, dan acht ik haar echter volkomen in staat om de regec-ring te aanvaarden. De liberale regeerkracht getuige onze funda- menteele wetgeving is een halve eeuw lang door ons volk aanschouwd. Ik ben het dus geheel met mr. W. H- do Beaufort eens, dat de liberale par tij aanspraak heeft op het vertrou wen der natie. Mocht echter de uitslag thans nog niet geheel bevredigend zijn, dan hoop ik toch, dat de regeoring een sterk centrum tegenover zich zal vinden om verder toegeven aan de uiterste vleugels te voorkomen en dan geloof ik toch, dat een volgende 4-jarige periode de coalitie wel zal doen uiteenspatten, want de hecht heid van het cement... dó&ra&n kan iemand van mijn beginselen geen oogenblik gelooven. Een schitterende stoet trok Vrijdag avond door het noordelijk gedeelte van Rotterdam, om reclame te ma ken voor den candidaat in district II den heer D. de Klerk. De optocht ging uit van de liberale propaganda- club in dat district. Omstreeks een kwartier na negenen vertrok men van het exercitieterrein in Crooswijk, waar de stoet 'geformeerd was. Voor op een rijtuig, dan een auto, vervol gens een zestigtal wielrijders en -rijd sters met sjerpen om en transparan ten en lampions aan de fiets, afge wisseld door wederom een paar open rijtuigen, waaronder een groote Jan plezier, rondom met wit doek bespan^ nen, overal was met duidelijk lees bare letters aangebracht„Kiest D de Klerk". De lange stoet, die veel bekijks had en onderweg herhaaldelijk levendig toegejuicht werd, ging door deCroos- wijksche straat, den Crooswijkschen weg op en vervolgens heel het kies district II doornatuurlijk ook langs de woning van den candidaat, den heer D. de Klerk, in de Eerste Pijn- ackerstraat, die evenwel, ter vervul ling van eene spreekbeurt, uit de stad was. Gemengd Nieuws rariteiten doch deze worden zorgvul- 1 dig weggepakt en slechts nu en dan vertoond. De vrouw is verantwoorde- lijk voor de schikking van de meubels. De Japansche vrouwen zijn zeer eer zuchtig. De grootste eer is haar kin- j deren op te voeden tot den staats dienst. Er is in het leger een overste, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a 3D cent per regöi. HEUP JICHT, RHEUMATIEK EN RUGGEP1JN. PINK PILLEN. Een hevige ruggepijn welke ik toe moot schrijven aan rheumatische wiens vader groenteboer was, en een aandoeningen, zoo schrijft ons de kapitein wiens vader bewaker is van heer F. Vos, bode van Eist naar Nij- een badinrichting. Hun opvoeding megen, en wonende te Eist, waar hij danken zulke lieden aan hun moeder, voldoende bekend is, heeft mij gedu- rende eenige jaren als een martelaar ADMIRAAL ENQUIST's ESKADER, doen lijden. Een kouvatting is er be- Reuters correspondent te Manilla paald de oorzaak van geweest, mijn vernam nog van admiraal Enquist, bloed verkeerde in slechten toestand dat deze, toen de zeeslag begon, reeds en mijn zenuwgestel was vermoeid, ver vooruit was, omdat hij de op- Ik was dus geheel en al er toe bereid dracht had, met de „Oleg", de ,,Auro- aan ruggepijn te moeten lijden, de ra" en de „Zemtchug" op verkenning pijnen waren in het begin niet noe- uit te gaan. menswaard, doch werden van dag Een aantal Japansche torpedoboo- tot dag heviger. Deze pijnen deden ten verschenen, ondersteund door en kele kruisers, en een hevig gevecht begon. De Russische oorlogsschepen, wel ke voor het meerendeel zwart en wit geschilderd waren, kwamen als schij zich eveneens in mijne beenen voor en ook in het hoofd en wel op zooda nige wijze, dat ik noch loopen noch slapen kon. Bovendien was de spijs vertering uiterst moeilijk en vele ma len had ik steken in de zijde, welke ven uit tegen den zeegroenen achter- gepaard gingen met kortademigheid grond, terwijl de Japansche oorlwgs- en slapeloosheid, de weinige nacht schepen, welke een olijfgroene kleur rust die ik kon genieten werd boven- hadden, ternauwernood gevonden dien door akelige droomen gestoord, konden worden. Voortdurend klaagde ik over koude Daar een voortdurend vuur door de handen en voeten en ondanks de mii- Japanners op de „Oleg" gericht werd, delen die ik er voor had ingenomen bracht de admiraal zijn vlag over op werd mijn toestand al erger en erger, de „Aurora". Het was hem op de ik werd bepaald beangst voor de toe- brug staande onmogelijk de Russische komst daar ik niet beterde. Door het hoofdvloot te ontdekken, en gelooven- vele lezen in de couranten van per- de. dat zij verslagen was, besloot hij sonen die gelijk ik geleden hadden in het belang van de menschelijkheid en vooral van eenige in mijne omge- zich terug te trekken. RUSSISCHE PERSVRIJHEID. De in Polen verschijnende dagbla den moeten rekening houden met de volgende censoren Hofberichten moeten naar Peters burg naar het kabinet van den Tsaar gezonden worden telegrammen van het officieus© „Petersburgsche Tele graaf agentschap" worden al in Peters burg nagezienberichten over den oorlog zijn onderworpen aan de mi litaire censuur te Warschauberich ten over botsingen tusschen politie en het volk moeten door den commissa ris van politie bevestigd wordende medische kroniek wordt nagezien door de Regeeringsdokters in Pebri- kau gewone advertenties worden aan de politie gezondenadvertenties over het geven van lessen en allen, die het onderwijs staken, moeten door de schooldirecteuren bevestigd worden onderwijsartikels moeten door den cu rator van de Warschauer afdeeling nagezien worden; mededeelingen over godsdienst moeten aan het departe ment voor Geestelijke Zaken te Pe tersburg gezonden worden. ANECDOTE VAN ROTHSHILD. De Parijsch© bladen vertellen nog allerlei anecdoten van den gestorven Rothschild. Rothschild oefende op typische ma nier weldadigheid uit. Dikwijls gaf hij, wanneer hij op weg door een ar me aangesproken werd, een louis. d'or. Wanneer dan een eerlijke bede laar hem nariep „Gij moet u vergissen, mijnheer", draaide Rothschild zich om en gaf een tweede of een bankbiljet met de woorden „Ja, je hebt gelijk. Hier is de rest." Met zijn financieele raadgevingen was hij zuinig. Als men hem in de aristocratische salons met geldvragen lastig viel. kon hij droog en menig maal heftig antwoorden „Met zulke vragen moet u in de Rue Lafitte bij mij komen. In de sa lons heb ik geen prijscourant bij mij Wanneer menchen hem vroegen, of zij dit dan wel een ander effect moesten koopen, placht Rothschild te. antwoorden „Als u goed wil eten moet u het eerste nemen en als u goed wilt sla pen het tweede." j HET BEZWAAR OPGEHEVEN. Men weet dat prins Von Biilow, onlangs geërfd heeft van den Ham- burgschen millionair Godefroy. Thans blijkt, dat Godefroy in 't geheel 231/2 millioen mk. heeft nagelaten. Daar van was 51/2 millioen aan den rijks kanselier besproken9 millioen waren voor andere erfgenamen en 9 millioen voor een fonds voor liefdadige doel einden bestemd. Den 5den Juni heeft de executeur- testamentair de millioenen aan den rijkskanselier uitgekeerd en den vol genden dag werd hij prins. Als een van de redenen, waarom Von Bülow tot dusver dien titel had geweigerd, werd genoemd, dat hij zich niet bemiddeld genoeg achtte, om overeenkomstig een zoo hoogen stand te leven. Dat bezwaar geldt nu niet meer, en misschien is er wel oorzake lijk verband tusschen de uitbetaling van de millioenen en de verleening van den prinsen titel. ving wier toestand ik genoeg gekend had, besloot ik met nauwgezetheid de behandeling met de Pink Pillen te volgen en voort te zetten. Het ge- wenschte resultaat liet niet op zich wachten, van de eerste dosis af begon ik reeds een zeker welzijn in mijn ALFONS XIII SPORTSMAN. De schitterende ontvangst, die Pa rijs aan den jeugdigen koning van Spanje gebracht heeft, heeft voor een deel ook bestaan uit een sportuiting, waarvoor de 19-jarige monarch zich gestel te bespeuren, dit moedigde mij in al zijn kinderlijke onbevangenheid aan en thans na de behandeling zeer erkentelijk betoonde voortgezet te hebben kan ik naar t Weer was prachtigde zon straal- waarheid verklaren dat de Pink Pil- reden dan belastingbetaling. Dit jaar is het getal tot 14.396 geklommen, zoodat er nog 2200 zijn bijgekomen, zeker grootondeels evenmin belasting kiezers. De opkomst zal er ook dit maal weder zeer talrijk zijn en van den uitslag valt nog niets te zeggen. Dr. Brocx, de liberale candidaat,, wint daar dagelijks aan bekendheid, en heeft zich, het is een berichtgever van „De Tijd" zelf die het zegt: „in den jongsten tijd doen kennen als een goed spreker en een handig debater. ..Een gladde doctor", heb ik hem dan ook reeds van meer dan ééne zijde hooren betitelen." Het aftredend Kamerlid, de heer Van Kol, is ook geen te minachten tegenstander voor den katholieken candidaat Engels. Op winst voor de katholieke partij bestaat er dus geen kans. Wel op ver lies. De zetel van den heer Passtoors, den afgevaardigde van Beverwijk, is zeer ernstig bedreigd. Met krachtig, verstandig optreden kan dat district, waar vroeger de meerderheid liberaal koos, voor de oppositie gewonnen wor den. Het heeft ook een zeer groot aantal kiezers, 11021 of bijna 1800 meer dan in het vorig jaar. Ernstig gevaar loopt ook te Almelo het aftredend lid mr. Aalberse. Zijn halfslachtig program van katholiek democraat dat hem in theorie tot zeer ver gaand staats-socialisme brengt, maar in de practijk doet stemmen voor alle conservatieve zaken, die de R.-K. Kamergroep voorstaat, zal hem parten spelen tegenover een man als mr. Levy, wien zeker niet verweten kan worden op twee gedachten te hin ken en geen logische politiek te voe ren. Ten slotte heeft in Haarlemmer meer de liberale partij in Dr. Ruyscli een candidaat wiens geschiktheid tot volksvertegenwoordiger zeker wel op weegt tegen die van den aftredenden katholieken afgevaardigde Van Wi- chen, die zonder de stemmen der an- tirev. er niet komen kan. Gelijk in een zeer .groot getal ande re districten do aftredende anti-revo lutionairen er niet kunnen komen zonder de katholieke stemmen de uit een wolkenJoozen hemel en deed alles schitteren en opflikkeren, 's Morgens werd aan de afgevaardig den van de Spaansche A. C. door de Fransche A. C- een dejeuner aange- Sport en Wedstrijden len het eenige middel zijn geweest dat mij geheel en al welvarend heeft gemaakt. Thans eenige opheldering waarom de Pink Pillen rheumatische aandoeningen en pijnen in den rug boden in het paviljoen van het Pare zoowel bij mannen als bij vrouwen des Coteaux, waar het allergezelligst genezen. Zulks is zeer eenvoudig. De toeging en toosten werden geslagen, Pink Pillen geven bloed, het nieuwe, die natuurlijk den hoogen gast tot bet zuivere bloed, verdrijft al de on- onderwerp hadden. Onderwijl vulde zuiverheden uit het lichaamsgestel en zich het park met gasten, die allen geven de gezondheid. Een rijk en zui- belangstellend een blik kwamen wer- ver bloed kan zulks alleen verrichten, pen op de 8 ballons, die daar opge- er bestaat geen geneesmiddel ter we- steld stonden. Aan den overkant van re]d daj u zoo veel bloed kan geven de Seine, in het Bois de Boulogne, als de pink Pijlen> het bloed waar de koning zou ontvangen wor- slecht is zijn de zenuwen zwak want den, stond de „baas de ballon „Hi- de zenuwen leven door het bloed. rondelLe te wachten. Nauwelijks Zulks is de oorzaak van zenuwzwakte aangekomen en hartelijk verwei- zenuwpijnen, heupjicht en ruggepij- komd, deed de koning zich de voor- alsmede het verlies der levens* naamste personen voorstellen, waar- kracht bij man en vrouw. Het regel- na de sn ipp er jachtin de lucht be niatïg gebruik der Pink Pillen ge- gon, met groote belangstelling door uees^ deze ziekten en andere voortko- de hooge bezoekers gevolgd. Uit alles mende uit een slecht bloed, zooals bleek trouwens, dat de jonge koning bloedarmoede, bleekzucht, maagkwa- evengoed op de hoogte is van de jeri) ajgemeene zwakte en onregelma- luchtscheepvaart als van het automo- tigheden bij de vrouwen, bilisme en den schietsport. Prijs f 1.75 de doos f 9.per 6 doo- Een gedeelte van 'den overigen dag zen Verkrijgbaar bij Snabjlié, Steiger werd nog aan „sportparadeszoek 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor gebracht. Niet alleen een aantal mo- Nederland en Apotheken. Franco toe- torbooten zag Alfons XIII met groote zending tegen postwissel, belangstelling langs zich heen ijlen, qqj. ecbt verkrijgbaar voor Haar- maar in Longchamp woonde hij ook lem eu Omstreken bij Wed. W. Plaat- nog een zeer rijk automobielcorso bij, zer van der HuUj Drogerijen, Jans- waaraan o.a. ook werd deelgenomen straat 23, Haarlem, door de „Renault", bestemd voor de eliminatoires van den G.B. j 't Ging alles zeer ordelijk, zeer en- (Ju dv rCfS thousiast, zeer sportief toe. j (Fiets). DE KATH. CANDIDATEN. „Het Huisgezin" schrijft, en „De Tijd" neemt zonder tegenspraak over liet navolgende omtrent „de Room- sche districten". „De katholieken stelden in 1901 :n 44 districten eigen candddaten voor de Tweede Kamer. Ditmaal maar in 29. En onder die 29 zijn er 25, waar het Leger en Vloot MEVROUW TOGO EN HAAR HUIS HOUDEN. Een te Londen wonend Japanner Satare Kato geheeten geeft ons gele genheid een blik te slaan in het par ticulier leven van den overwinnaar in de zee van Japan. Een Japansch huis houden, zoo zegt hij, wordt-door man en vrouw gemeenschappelijk geleid, zelfs de brieven zijn gemeenschappe lijk eigendom. Van af den huwelijks dag' is de vrouw de beheersciheres van het huishouden. Togo heeft een sala ris van pl.m. 8000 gulden, het gansche bedrag geeft hij aan zijn vrouw, die hem zakgeld geeft en verder voorziet in alle uitgaven. In Japan is echtbreuk een zeer zwaar misdrijf, tot heden toe is het nog niet voorgekomen dat een vrouw, wier man in den oorlog is, ervan be klaagd wordt. Sneuvelt de man, dan verschaft de staat haar een pensioen en aan de familie wordt een bedrag in eens uitgekeerd. Het Japansche le ven is zeer eenvoudigde lieden ne men geen winsten van hun woonhui zen. Er bestaan collectioneurs van GROOTE MILITAIRE MUZIEK WEDSTRIJD TE TILBURG. Abusievelijk werd in onze vorige opgave verzuimd, als geschonken prijs voor den wedstrijd te vermelden, eene aftrédende lid katholiek is. groote zilveren medaille, geschenk Slechts in vier thans vrijzinnige van den Eere-voorzitter der feesten, districten is een katholiek gecand1- w n deerd. riet zijn Enscnede, Leeuwar- Zime E.XC Luitenant-Generaal W. G. d Hoom Amsterdam V. F. Snijders, Inspecteur der Infante- Alleen in één dezer vier Ensche- rie, welke medaille als hoofdprijs is dé bestaat redelijkerwijs uitzicht gesteld voor den specialen wedstrijd op winst. in militaire marschen. De feestelijk- Dc katholieken hebben zich dus zeer heden zuilen geopend worden op bescheiden getoond. Vrijdagavond 16 Juni to 8 uur met do ge^e?—unSfLcS JST ontvangst der jury en een reünie in Wat geeft het toch) links en rechts de Sociëteit Philhaxmonde, alwaar te zyu candidaten te stellen, met de 9 uur een concert plaats heeft door stëliige wetenschap dat ze er toch het muziekkorps der Kon. Ned. Fa- niet komen, hoogstens het. hier of daar briek van Muziekinstrumenten M. J. tot herstemming brengen H T-Tpt 7'il flip dn een een Meer dan 00lt komt het er dltmaai H Kessels. Het zal die dagen een de Rechterzijdo op aan; te be- echt militair vertoon te Tilburg zijn houden wat zij hee{t. de stad die anders van het militair Daarvan moet zij het vooral neb element onthouden iste meer daar ben. ook in die dagen der feesten de ka- De kinst kan uiteraard, waar zij 58 der-manoeuvres alhier plaats hebben zetels bezit, niet heel groot zijn. en de HoogEdelGestr. Generaal Jhr. Daarom vooreerst, wat de katholle- i r> m ke districten betreft, alle zeilen bijge- van der Goes met zijne officieren en ze{ opdat g.een enkej verloren ga. manschappen zijn kwartier m de stad Vooral in Beverwijk, het eenige heeft genomen. Roomsche district, dat ernstig ge- Het comité tot regeling der feesten vaar loopt, het menschen-mogelijke spant al zijne kracht in om de mili- gedaan, om Passtoors te behouden, taire gasten zooveel mogelijk te hul- En daarnaast evenzeer wat moge- lijk is om Enschedé en daarmee En- digen en eer te bewijzen. Harddraverijen Een nieuwe baan. De Friesohe Sportclub heeft Vrijdag onder begunstiging van prachtig we der en onder een toevloed van dui zenden en duizenden sportbroeders en zusters haar baan „de Wilhelmi- nabaan" geopend. Precies te half twee besteeg de heer G. W. Koopmans den rechterstoel en heette de aanwezigen welkom, sprak j zijn dank uit voor de talrijke opkomst i en beloofde dat de Friesche Sport- club zou trachten kalm en rustig j voorwaarts te gaan. Men wenschte te 1 hebben een voldoende traineerbaan en i eene attractie voor Leeuwarden; wij hebben dit bereikt, gesteund door ge meente, gesteund door „Vreemde lingenverkeer", in éen woord ge steund door allen, aan wie wij steun verzochten aan hen alleen een harte- j lijk woord van dank. Na een kracht dadige opwekking aan Friesche en Hollandsche sportliefhebbers om de j Wilhelminabaan steeds te blijven be- j zoeken in zoo grooten getale als lieden, verklaarde spreker „De Wil helminabaan" voor geopend. Een luid hoera ging op. Fanfares werden aan geheven en de oranjewimpel werd op de tribune geheschen. Het muziek korps „Concordia" hief daarna „Het Friesche Volkslied" aan. Wanneer wij van deze baan iets zouden willen zeggen, dan zou dat „iets" niets anders kunnen zijn dan goed, ook de regeling is magnifique. Wel was men nog niet gereed met de ophooging van het Paddock-terrein, doch ons werd toegezegd dat vóór de eerstvolgende course ook dat gereed zal zijn, zoodat er dan niets te wen- schen overblijft. Onzerzijds wenschen wij de Frie sche Sportclub bij elke volgende cour- se hetzelfde succes als op den ope- heeft na pl.m. 1700 meter geloopen I hebben de course in 'handen, do opeens vertraagt zijn gang en kc Uncle Sam's Pride sterk opzetti Jan Koster Sr. merkt een malhc doch rijdt door en de Luitenant g< wat hij kan, doch van winnen geen sprake. j Uncle Sam is ook met één secoa recordverbetoring, het eerst den rq terstoel gepasseerd gevolgd door Luitenant, en Leda als derde. Bij informatie bleek ons dat t Luitenant een achterschoen verloi had en daardoor met dat achterbe wat langer werd, zoodoende ook d voorschoen aftrapte, hetgeen gepaa ging met verwonding van het voi heen. De wond bloedde hevig en e veearts legde verband. Dit is dubt jammer, want zoowel voor dit nui mer als voor a.s. Zondag is de ka van winnen zoo goed als verkeken Behalve de gewone uitgeloof geldprijzen was in den Comité-pr een prachtige chronometer uitgeloo door de Vereeniging tot bevorderii van het Vreemdelingenverkeer, den rijder van het winnende paard den Comité-prijs en door den he IJpeij, die het terrein waarop de nie we baan aangelegd is, vroeger bezit had, was een eveneens prachüj bronzen groep (een paard) caxteau g geven voor den eigenaar van het wii nenide paard in den IJueij-prijs. De prijzen werden uitgereikt aan hetd« sert van het diner, dat gegeven wei in den Nieuwen Doelen. Voor het Vreemdelingen ver k< werd het cadeau aan M. Siderius aai geboden door Dr. Schoondermark voor den IJpeij-prijs aan den heer J. Harmeijer door den heer G. Koopmans. Beide heeren overhandij den het cadeau met een toepasselij woord. Zoowel de heer Siderius als ide he« Harmeijer brachten hun dank aan de gevers en toasten op het sik ces van de „Wilhelminabaan". Indien onze lezers me enen dat ma na het diner huiswaarts ging, het ben zij het mis. Te acht uur was Groot Spectacle Varié in de Harmo nie onder directie van den heer Hem ter Hall en daarna Groot Bal nu uitgebreid programma waarop ru tuurlijk voorkomt „de Skotse trije" welk nummer gebisseerd werd. Er heerschte den geheelen dag gezellige beweging,, geheel Leeuwar den vierde feest. ie n Kerknieuws PAROCHIEKERK VAN ONZE LIEVE VROUW. Woensdagavond te 7 uur het Lof. PAROCHIEKERK VAN DE H. ELISi BETH EN BARBARA. Woensdag Vrijdag en Zaterda Quatertemperdagen, geboden vast» dagen. De H.H. Missen Donderdag. Vri dag, Zaterdag om 9 uur en Zonda om half elf uur voor de Leden Broederschap van Onze L. Vr. Altijddurenden Bijstand. Donderdagavond half 8 uur Verj_ dering der Broederschap met predikt tie door den WelEerw. heer W. Zuidgeest kapelaan der H. Jozef kerk. Vrijdagavond half 8 uur Verg .nie ring der Broed'erschap met predikati door den WelEerw. heer L. H. J Beijsetos, kapelaan van O. L. Vr. Ro zenkrans. Zondag feestdag van O Vr. van Altij'ddurenden Bijstand, d( avonds om half 7 plechtig Lof feestpredikatie door den Wel Eert heer F. J. M. Wassen, kapelaan da St. Bavo. gels te winnen. Indien de 16de Juni Beverwijk en Enschedé op ons credit boekt is het een goede dag." Zeei' aanmoedigend voor de minis terie el e kiezers in de districten Am- VARKENSVLEESCH BIJ HET LEGER. Het varkensvleesch voor de soldaten ménages bestemd, zal, te rekenen van 1 Juli, door de commandeerende of ficieren der korpsen uit de hand wor- sterdam V, Hoorn en Leeuwarden, den aangekocht bij personen, die als luidt deze uiting zeker niet, voegt het solide bekend staan. „Hbld." daaraan toe. Het geleverde vleesch van het ge- De heereu mr. Van der Aa, mr. heele of gedeeltelijke varken moet zijn Thijssen en T riettinga hebber. 1-1 ïjk- voorzien van het stempel van het baar evenveel kans in die districten abattoir of van den gemeentelijken verkozen te worden als inr. VanHou- keurmeester en wel omdat zich te ten te 's-Hertogenbosch. Toch zijn zij Amsterdam ziekteverschijnselen heb- er de eenige oppositie-candidaten. iien voorgedaan bij koks en bijkoks. Wat Enschedé betreft, vleit het blad die varkensvleesch in ongekookten zich vermoedelijk met eene illusie, toestand hadden genuttigd. Dit district onderscheidt zich door In kleine garnizoenen, waar zich ziin bijzonder groot getal kiezers, geen abattoir of gemeentelijke keur- Reeds in het vorige jaar overtrof meester bevindt, zat aan de man- het alle andere districten met 12.171 schappen geen varkensvleesch wor- namen op de kiezerslijst, waarvan den verstrekt ruim 25 pCt. kiezers wegens andere De Openings-prijs was een gemak kelijke overwinning voor Emmy, die wel 15 meter achteruit werd geplaatst wegens hare overwinning te Oud- Roosenburch, doch dat belette Side rius niet om het eerst den eindpaal te passeeren, gevolgd door Jonge Kruger en Souci asl derde. Dora die te Groningen vierkant draafde, pres teerde thans niet veel, ook Paul, an ders een vast paard, was niet op dreef. Do Feestprijs was een niet door velen verwachte overwinning door de Luitenant, die de beide heats mood won. Achilles was in beide heats tweede, doch in de eerste heat werd hij evenals The Surrogate wegens on zuiver draven gedisqualificeerd, waardoor Continent tweede werd. Het derde nummer Comité-prijs was wederom een overwinning voor Em my met Siderius „op 't dek". Kru ger was een goede tweede en Nella derde. In dit nummer reden drie Hettin- ga's, IJ, S. en A. Hettinga. Op onze vraag of soms ook de Kamer-candi- daat er bij was (overal in de stad lazen wijKiest Hettinga) kregen wij het antwoord van Neen, maar er zijn meer Hettinga's want ik heet ook Hettinga. Naderhand spraken wij elkeen aan met Mijnheer Hettinga De IJpeij-prijs was voor Tjibbe met opoffering van een record-seconde. Linsca II was een mooie en gemakke lijke tweede. Van eerstgenoemde werd o.i. gevergd wat kon: van laatstge noemde niet. En ten slotte de Groote Handicap- H a id draverij, waarvoor zes paarden startten en De Luitenant sterk favo riet was. Na het vallen van het schot gaan alle goed af, behalve Allouez, doch ook spoedig heeft De With den ouden ruim in draf. De Luitenant dii PAROCHIEKERK VAN ST. JAN, AMSTERDAMSTRAAT. Donderdagavond 7 uur hdt Lof val het H. Sacrament. Iedere dag in deze week, te 12 de Catechismus. A.s. Zaterdagnam. gelegenheid te biechten van 49 uur. Woensdag, Vrijdag en Zaterda Quatertemperdagen, geboden vasten dagen. In deze week de H.H. Misse®» half en 9 uur. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. Woensdag, Vrijdag en Zaterda Quatertemperdagen, geboden vasten dagen. Zaterdaf half 9 de H. Mis voor bekeering der zondaars in de kape van het Miraculeuse Mariabeeld. 6 uur Lof van O. L. Vr. en van 5 to 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week do H.H. Missen-en d( Catechismus op de gewone uren. KERK VAN HET ALLERHEILIGST! HART, KLEVER PARKWEG Woensdag. Vrijdag en Zaterda; Quatertemperdagen, geboden vasten dagen. Vrijdag, te half 8, gezongen H. Mi ter eere van het H. Hart. 's Avonds T uur Lof. Zaterdagavond van 5 tot half 1 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag de H.H. Missen, 9 el half 11. 's Namiddags te 4 uur Lof. PAROCHIEKERK VAN DEN H. AN TONIUS VAN PADUA. Woensdag, Vrijdag en Zaterda Quatertemperdagen, geboden vasten (lagen. Woensdag, Donderdag, Vrijdag Zatördag de le H. Mis te 7 uur, die zongen H. Mis tea- eere van den H Antonius te 8 uur's avonds van uur tot na het Lof gelegenheid om biechtente 7 uur Lof ter eere v den H. Antonius en predikatie. Vrijdag te 8 uur gezongen II. Mi voor de Leden der Broeü. ..Haar'. Processie naai- Kevelaer" Zaterdagavond geen Predikati* maar wel te 7 uur Lof en gebeden ts eere van den H. Antonius. Zondag 18 Juni al de Hoogmis wol den opgedragen voor de Leden Broederschap van den H. Kruisweg. 's Avonds te 7 uur sluiting van Feesloctaaf, predikatie en de Lo zang „Te Deum". („N. H. Ct,

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 6