Niet dat men aanneemt verminde ring van capaciteiten in wetenschap pen jken zin, maar t' physiek schijnt niet oneer hetzelfde te zijn van vroe ger, terwijl ook zooaJs reeds werd opgemerkt op dien duur de rang Van generaal-majoor te hoog is voor de functie. Vandaar dat men, de groote „men" van de Witte Sociëteit, het oog heeft laten vallen op de betrekking van in specteur van het militair onderwijs, waarbij dan natuurlijk de tegenwoor dige titularis, generaal Van Moock, zou moeten worden gepensionneerd. Voorzeker is dat een oplossing. Maar een oplossing, waarbij gene raal Van Moock de dupe zou worden van de scheeve positie, waarin zich de generaal Sabron bevindt. Men leest zoo veelvuldig klachten over onbillijkheden in de lagere ran gen, maar, zooals men ziet, in de al lerhoogste rangen is men ook niet geheel daartegen gewaarborgd. Wie van de twee generaals moet nu volgens recht en billijkheid worden gepensionneerd Hot is wel eens interessant, op hel bitter-uur de vox populi daarover te hooren. Gemengd Nieuws STAKENDE RAADSLEDEN. De stakingsepidemie heeft thans ook het plaatsje IJsselstein bezocht, er is een werkstaking uitgebroken onder de. raadsleden. Zeven van de elf leden hebben er het bijltje bij neergelegd. De oorzaak zit 'm hier niet iu het loon of den arbeidsduur maar naar men beweert in grieven tegen den voorzitter. De heer Schilte, le wethouder, gaf in de raadsvergadering van 2 Juni j.l. na afdoening van een gedeelte der agenda, zijn leedwezen te ken nen over de houding van den voor zitter en verliet daarop, gevolgd door zijn collega v. d. Akker en een vijf tal leden, <de vergadering. De voorzitter heeft toen terstond een nieuwe vergadering belegd op Dinsdag 5 Juni jl. ter afdoening van de verdere punten. Evenwel versche nen op gemelde dag drie leden en een tweede oproeping op Donderdag 8 Juni had hetzelfde resultaatook toen kon de vergadering niet door gaan. Wat zal hiervan het einde zijn KNOEIERIJEN BIJ HET ENGELSCHE LEGER. Een der Londensche bladen komt nog eens vertellen, dat het rapport der enquête-commissie, welke onder leiding van generaal Butler een on derzoek heeft ingesteld naar de knoeierijen. gedurende en na den oorlog in Zuid-Afrika bij de leger- Intendance voorgevallen, schandali ge dingen aan het- licht zal brengen. „Naar men mij verzekert, zegt de berichtgever, zal het rapport der Butler-commissie een van de meest sensationeele blauwboeken vormen, welke ooit het licht hebben gezien. Enkele der onthullingen zijn aller schandelijkst. Zoo is in één geval 2000 pond sterling per dag „ver diend", door regeeringsvoorraden te koopen en daarna aan de legerauto1- riteiten terug te verkoopen. Een ander geval was. dat vaneen •man, die haver had gekocht van de regeering voor een eenheidsprijs van 11 sh., oon die twee dagen later weer voor i8 sh. te verkoopen aan de re geer ing, zonder ze zelfs maar te heb ben laten overbrengen. Gevallen van dezen aard moeten talrijk zijn". NOG EENS DE ZEESLAG. Een saamgevat rapport van Togo •over den slag in de Zee van Japan worn nog uit Tokio gemeld. Daarin wordt nog uit Tokio gemeld. Daarin vuur. Wij antwoordden niet tot wij onze schepen tot een afstand van 6000 meter hadden gebracht. Toen concentreerden wij ons vuur op de twee vooraan stoomende schepen. De slag was beslist, in ze ven-en-dertig minuten. Bij het vallen van den sche mer sloten onze torpedojager- eaitor pedovernielers geleidelijk den vijand in van bet oosten, noorden en zui den. Daarop liet ons hoofdeskader zijn zwerm -torpedo's op den vijand los. De gebeurtenissen van .den tweeden (dag beschrijvende, verklaart, Togo dat de slagschepen, Kamimoera's ge pantserde kruisers, Oerioe's divisie en de divisie onder den jongen Togo geheel Nebogatofs eskader insloten en zijn tegenstand nutteloos an aak ten. De Japansche opperbevelhebber stemde in de overgave toe en zond aan admiraal Nebogatof en diens of ficieren toe hun sabels te behouden. RUSSISCHE TOESTANDEN. De liberale „Nasja Sjin" vertelt een ondeugend verhaal, dat een 'kijk je geeft in Russische toestanden. De gouverneur-generaal van Tasjkend moest een reis maken, waarvoor de maatschappij Orenburg-Tasjkend, die bezig is in die provincie spoorlijnen •te voorschijn. Zijn hand beefde hevig, toen hij er mee naar de tafel liep. Hij nam een grootere dosis (dan hij nog ooit genomen had, dronk het glas met de oplossing in een teug leeg en wierp zich toen geheel gekleed op zijn bed. HOOFDSTUK IV. Voor hen. die *in het Westen van Londen thuis behooren, is Fleet Street, weinig meer dan een naam en Clifford's Inn een do ode letter. Toch ligt Clifford's Inn even veilig in de schaduw van de Lan-Courts als ieder graf achter den muur van een dorps- kerkhof; de steenen zijn er even grijs, het gras in de straten is er even groen en de voetstappen der voorbijgangers wekken er evenmin een echo. Het huis. waarin John Loder zijn kamers had, zag uit op een klein met gras begroeid pleintje, dat niet een hek omgeven was. Op 't eerste gezicht had het 't verlaten voorko men van oen kantoor, dat alleen overdag gebruikt wordt, maar tegen den avond kwamen er aan alle kan ten lichten voor den dag, eerst op de eene verdieping dan op de andere. De kamers van Loder waren op do hoogste verdieping en van uit de ra men zag men in de toppen der hoo rnen en kon men het oneffen plavei - aan te leggen, dadelijk een extra- trein met een restauratierijtuig ter beschikking van den gouverneur stelde. Deze schijnt van het laatste rijtuig nogal een goed gebruik te tobben'gemaakt, want 'hij verliet den tiein na een vertering van 922 roebals gemaakt en niet betaald te hebben. De maatschappij haalde daarop di- recht een streep door de rekening, doch de Staatscontröle vroeg nadere inlichting, uit welken post dit be drag was voldaan, waarop het ant woord luidde, dat er op de begroo ting voor den bouw een post van 10,000 roebels stond om de werklie den thee te verstrekken, welke post echter in de drie jaar, dat men met den aanleg bezig was, nimmer was aangesproken. Daaruit was de uitgaaf bestreden. Nu de contróle er geen genoegen mee nam. dat de onbe taalde" rekening van een gouverneur uit de theegel den van de werklieden werd betaald, is de zaak naar St. Petersburg opgezonden ,,ter nadere behandeling". ERNSTIG ONGELUK. Bij de roei wedstrijden te Cambrid ge is een ernstig ongeluk gebeurd. Er stortte een bruggetje in, waar door ruim twintig menscben iu de rivier raakten. Dadelijk sprongen verscheidene jongelui te water en zij brachten de meeste drenkelingen be houden op het droge, maar drie jon ge dames, die met hun verloofden de wedstrijden bijwoonden, zijn ver dronken. Twee van haar waren ver ward geraakt in ijzerdraad. VERMIST. Namens de familie te Remscheidt in Duitschland is bij de politie te Rotterdam langs telegrafischen weg een onderzoek verzocht naar de hee- ren V. en F., die beiden vermist wor den. Genoemde heeren zijn te Rem seheidt met een luchtballon opgeste gen en het laatste bericht, dat men van hen kreeg was door middel van een postduif, meldende dat zij bij Crefeld den Rijn gepasseerd waren en Nederland ingingen. Dit was op den 12en .dezer. Dienzelfden dag is de luchtballon gezien boven Hille- gersberg, gaande in de richting van Scheveningen. Men vermoedt dat de luchtreizigers in zee terecht gekomen zijn. Inlichtingen worden op het hoofdbureau van politie te Rotter dam verzocht, onder mededeel ing, dat alle kosten, ten dienste van de vermiste heeren gemaakt, bij liun ont dekking, zullen worden vergoed. EERE-ADMIRAAL. Volgens officieele kennisgeving is koning Oskar ..van Zweden en Noor wegen", benoemd tot eere-admiraal der Britsche vloot. AARDSCHOKKEN. In Cettinje zijn weer vijf aard schokken waargenomen. Eergisteroch- tend in de vroegte, stortten in Skoe- tari vijf winkelhuizen en een bazaar in, terwijl ook aan vele andere ge bouwen schade werd toegebracht. Bet onderaardsche gerommel, dat de aardbeving vergezelde, blijft aan houden. NIET NAAR NOORWEGEN. De Duitsehe keizer zal dezen zo mer niet Noorwegen bezoeken, doch op de Hohenzollern door het noorde lijk gedeelte van de Oostzee reizen en de hem tot dusver nog onbekende kusten en havens van noordelijk Zwe den aandoen. Hiermede is natuurlijk volstrekt geen sprake van partijkie zen, wat sommigen er uit opmaken, daar Duitschland van meening is, dat de Zweden en Noren hun aange legenheden en twisten onder elkan der hebben uit te maken. HARTELIJKE WOORDEN. In de Grieksche Kamer wijdde de president eenige haltelijke woorden aan de nagedachtenis van den ver moorden minister Delyannis en deel de mede, dat de Kamer tot na de be grafenis niet meer bijeen zou komen. Ook verscheidene afgevaardigden gaven hun diepe droefheid te kennen. Vele duizenden zijn naar de woning van den overledene gegaanook die koning bracht daar een geruimen tijd door. In den ministerraad sprak de ko ning den wensch uit, dat de minis ters op hun post zouden blijven en dat eën lid van de partij Delyannis zou optreden als minister-president. Delyannis wordt Zondag begraven. DE DADER. De dader van den aanslag op den koning van Spanje is niet Farras, doch een zekere A vino, afkomstig nit. Barcelona en 23 jaren oud. Tot het einde van 1903 woonde hij in Spanje. Nadat hij de woning van den politie commissaris van Barcelona met een bom had bedreigd, vluchtte hij naar Genève en Lyon. Hij heeft papieren op den naam van Farras in zijn be zit. eel beneden op straat en het ver molmde houten hek om het pleintje vergeten. Op de deur was zijn naam geschilderd, maar de verf was door den tijd uitgesleten, en. de letters wa ren bijna onleesbaar. Over 't geheel had het huis een troosteloos voorko men, waartoe de afgesleten, steile trap zonder 1 ópper en de donkere mu ren veel bijdroegen. Het inwendige van de kamers ver minderde echter dezen ongunstigen indruk wel eenigszins. De kamer op de eerste verdieping, rechts, wanneer men de kleine vestibule doorging, was wel vrij laag van verdieping, maar had verdei- mooie afmetingen. De verf van de lambriseering was, evenals die van 't naambordje, al lang gebarsten en afgeschilferd, en had een vui'le kleur gekregener lag geen kleed op den vloermaar in 't midden van de kamer stond' een mooie. oude. eikenhouten tafel, en op de eenvoudige planken, die langs den eenen muur waren aange bracht, stonden een aantal belangrij ke boeken, meest alle historische werken en werken over staathuis houdkunde waaronder enkele zeer kostbare. Er hingen geen overgordij nen voor d,e ramen, en op een schrijf tafel stond een gewone petroleurn- lamp met een groen papieren kap. Het was do kamer van een man, die er geen liefhebberijen op nahield, die UIT DE JEUGD VAN „PRINSESJE". Bij het huwelijk van den Duitsclien kroonprins zijn or een menigte herin neringen aan de jeugd van den jon gen Wilhelm en zijn echtgenoote op gediept. Wie wat bijzonders wist, ver telde het met graagte. En zoo ver haalt ook de gouvernante van de kin deren van den „Forst-meister", te Gelbensande, di^ de kroonprinses als kind heeft gekend, aardige bijzonder heden. ,,De hertogin werd door allen „prin sesje" genoemd. Zij was toen dertien jaar en haar moeder wilde, dat zij leeren zou, zich te kunnen bezighou den met jongere kinderen. Daar had zij goed slag van en mijn leerlinge- tjes waren verrukt, als er een uitnoo- diging voor hen kwam, om op het kasteel te komen spelen. Opgewekt en vroolijk, zooals ze in het spel met de kinderen was, ging ze om met de dieren. Van iecler vogeltje in het kasteel hield zij. Honden en paarden konden haar in verrukking brengen. Bij den kleinen hofstraat in Gelbensande was zij bemind om haar bescheidenheid en vriendelijkheid. De kamerjuffrouw, die haar bij 't uit- en aankleeden moest helpen, werd altijd weggestuurd, want prinsesje vond, dat zij dat alleen wel af kon. Op een wandeling zag prinsesje eea stuk oud ijzer van een wagen vallen. Vlug liep ze er op toe en sleepte het naar den man op de kar, die geen idéé had, wie z'n vriendelijk helpster tje was. Prinsesje had te Gelbensande wei nig afwisseling, en om haar een ver rassing te bereiden, noodigde de grootvader mijner leerlingetjes haar uit een dag op zijne uitgestrekte be zittingen door te brengen. Prinsesje was overgelukkig. 's Morgens vroeg reden wij in twee rijtuigen uit, en waren na twee en een half uur aan het eind van ons doel. De kleine boerenmeisjes ont vingen prinsesje met bloemen. Alles was met guirlandes versierd, 't Was de eerste triomftocht van onze kroon prinses- Aan tafel kreeg zij de eere plaats, en men kon zien, hoe verle gen zij was, zich zoo het middelpunt van de feestelijkheid te voelen. Toen de heer des huizes nu zelfs 'n toast op haar uitbracht en tot slot met haar wilde klinken, kreeg zij een kleur als vuur en keek haar gouver nante aan. Zij had nog nooit wijn gedronken. „Eén slok, prinses," zeide de gou vernante en toen proefde zevoorzich- tig. Terwijl de volwassenen nog een kop mokka dronken, speelden de kin deren reeds in de weide en prinsesje was het meest uitgelaten van allen. Dat was de eerste intocht van her togin Cecilie. Zij zal nu wel gewend zijn aan eerbetuigingen en er niet meer van blozen." DE TSAAR NAAR PETERSBURG TERUG. In het district Peterhof, bij Pe tersburg, is huiszoeking gedaan bij de geheele bevolking, en alle paspoorten zijn nog eens nagezien. Alle bedelaars op de wegen naar Tsarskoje Selo zijn opgepaktop die wegen wordt gedu- rende de volgende week niemand toe gelaten. De schepen, die in don om trek van het paleis van Peterhof la gen. moesten vertrekken, met uitzon dering natuurlijk van de politie-vaar- tuigen. Al deze maatregelen worden geno men, omdat de Tsaar dezer dagen zijn zomerpaleis te Petersburg gaat betrek ken en nog wordt het tijdstip van de reis zorgvuldig geheim gehouden. GROOTE SLEEPBOOT. De grootste sleepboot, op den Rijn is de niéuwe sleepboot Hugo Stinnes I. De boot is op 13 dezer met zes groote aken achter zich aan, die te zamen met 120.000 centênaars geladen waren, door de schap- brug te Keulen gevaren. Van cleHoch- felder brug tot aan de Keulsche brug had de boot den weg in 19 1/2 uur af gelegd. De nieuwe sleepboot is eer- raderboot van 72 M. lang en 8.5 M. breed (20.7 M. breed over de rader- kassen). De machine kan 13001400 p.k. ontwikkelen. SNEL RECHT! De veelbesproken, overstelpende drukte in de werkzaamheden bij de civiele kamer der Haagsche Recht bank schijnt thans ook overgeslagen te zijn op de werkzaamheden dei- Strafkamer van de Rechtbank. Op 5 Juni j.l. deelde het O. M. in zijn requisitoir hij de toen medege deelde beleedigingszaak mede, dat wegens de velé zaken een in Januari bestond, omdat hij nu eenmaal ge boren was en werkte, omdat hij moest. Drie dagen na de zware mist zat John Loder aan zijn schrijflessenaar waarop de lamp met de groene kap stond te branden. De overblijfselen van een zeer eenvoudig avondeten stonden op de eikenhouten tafel en in den haard brandde een klein, schraal vuurtje. Loder had twee uur aan een stuk door zitten schrijven. Nu schoof hij zijn stoel achteruit en bewoog zijn stijf geworden vingers eenige keeren in de lucht, toen geeuwde hij, stond op en liep een paar maal langzaam de kamer op en neer. Bij den schoor steenmantel gekomen, nam hij een pijp uit het r.ekje en wat tabak uit een pot. die achter een rij boeken stond. Hij zag er vermoeid en ook eenigszins afgetobd uit. Langzaam vulde hij zijn pijp en stak ze toen op aan een stukje ineengedraaid pa pier, dat hij in den vlam van den haard had gehouden. Terwijl hij dat deed, trok 't geluid van voetstappen op de trap zijn aan dacht en hij hief luisterend zijn hoofd op. De voetstappen stonden stil boven aan de trap en hij hoorde een luci fer afstrijken. De bezoeker wist hier klaarblijkelijk geen weg. Toen kwa men de stappen naar zijn deur toe. van dit jaar ingediende klacht, eerst op 5 Juni kon berecht worden. In haar vonnis van heden verklaar de de Rechtbank de klaagsters niet ontvankelijk in haar klacht, omdat geheel buiten haar schuld de com- missaris van politie, die de klacht ontvangen had, deze niet zelf in ge schrift had gebracht, maar dit door een zijner beambten had laten doen. Intusschen zijn 'de 3 maanden binnen welke een klacht wegens beleediging moet worden gedaan, lang en breed verloopen, zoodat door het doen van een nieuwe klacht herstel van dit verzuim niet meer mogelijk is. EEN ONGEVAARLIJKE HOEDEN PEN. In Engeland wordt steleds strijd ge voerd tegen dé lange en naaldvormi- ge hoedenpennen, die dikwijls een eind naar buiten steken, en met hun scherpe punt de oogen en het ge zicht der voorbijgangers bedreigen. Er is nu ean veiligheids-hoedenpen in den handel gebrachït, die geheel gebogen kan worden, en dan, op die manier van een veiligtheidteispeld, met de punt onder een knop wordt vastge legd. De methode wordt geprezen en het gevaar wordt er zeker door weg genomen, maar het schijnt, dat het moeielijk is de buigzame pen door een eenigszins stevige stof te steken. VREEMDSOORTIG VOEDSEL. Onder de voedsels, die niet zoo da gelijks gebruikt worden, behooren in de eerste plaats verschillende aard soorten. Laplanders eten aarde op hun brood, en de arme lieden in Hon garije eten ook aarde in tijden van gebrek. Russische boeren gebruiken een soort rotsmeel. Het eten van zee wier en algen is meer begrijpelijk, omdat hierin zeker voedende bestand- deelen aanwezig zijn. Dat velen op kikvorsc.hen en slakken gesteld zijn. is bekend. Minder bekend is echter het gebruik van steenkool, die soms door katten, maar ook wel door kinderen verorberd wordt. Wat daar de aanleiding toe kan zijn, is niet duidelijk, want het is nauwelijks mogelijk, dat daarvan ie<ts aan het lichaam t,en goede komt. Ingezonden. Van ingezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terug gegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aan sprakelijk. Mijnbeer de Redacteur, Eén enkel woordje van verweer s. v. p., minder aan 't adres van den heer P. Adama. van Schelteana. Jr.. dan wel voor uwe lezers. Ziet U, ik verlies niet licht in zake Sac charine mijne kalmte, en ik kan heusch héél veel verdragen, maar toch niet de beschuldiging van ge noemden heer als zoude ik "Saccha rine gevoerd hebben aam „kanaries en poesen" Mijn lief 'kanarievogel tje, dat tot 's avonds laat in (mijn stille kamer kweelt, beloon ik gere geld meteen klontje suiker, nooit gaf ik het Saccharine. En ook poes jes, .groote en kleine draag ik een te goed hart toe om ze zóó te behande len gesteld zelfs dat ze het goedje lustten. Neen, de ,,m, i. veelheteeke- nend,e dierproef in mijn laborato rium". die ik slechts éven aanroerde en die in het Saccharine-vlugschrift (blz. 8) nader is beschreven, gold eene geheel andere, koudbloedige, diersoort. Haarlem, 17 Juni 1905. Dr. M. GRESHOFF. Wij achten thans de quaestie vol doende toegelicht. Redactie. Financieeie berichten HAARLEM—ZANDVOORT SPOOR WEG-MA ATSCHIJ. Gisteren werd de algemeen© verga dering van aandeelhouders in boven genoemde maatschappij gehouden. Aan het verslag ontleenen wij, dat de inkomsten op exploitatie ƒ65.301 of ƒ7682 per kilometer per jaar hebben bedragen. De balans sloot met een voordeelig saldo van ƒ20.009: de ver gadering nam het besluit. daarvan ƒ15.000 of 25 per aandeel, als divi- dend uit te keeren en het overblijven de, na aftrek der verschuldigde be drijfsbelasting, op nieuwe rekening over te brengen. De periodiek aftredende commissa ris, de heer onr. T. M. C. Asser, werd als zoodanig herkozen, terwijl de heer dr. Edmund Lachmann, die als com missaris had bedankt, in die' functie vervangen werd door den heerjhr. mr. W. F. van der Wyck. Er verscheen een uitdrukking van verbazing op Loder's gezicht ;ön hij legde zijn pijp neer. Toen de bezoe ker ldopte, ging hij met kal men tred1 naai' de deur en opende die. Het was donker op 't portaal en de bezoeker knipte tegen 't licht, dat uit de kamer straalde. Mijnheer Loder? vroeg hij. Toen begon hij plotseling als ver legen-verontschuldigend te lachen. Neem me niet kwalijk, dat ik u niet dadelijk herkende, zeide hij, maar 't licht verblindde me een oogen- blik. Loder herkend© de stem van den man. dien hij op den anistigen avond ontmoet had. O, is u het, zeide hij. Kom binnen. Zijn stem klonk ietwat koel. Die plotselinge verschijning van zijn dub belganger veroorzaakte hem een ver rassing, die nu niet bepaald aange naam was. Hij keerde terug naar den haard, gevolgd door zijn be zoeken. Deze scheen gejaagd en zenuwach- tie- Tk moet mijn excuses maken voor het ongelegen uur, waarop ik kom. Maar ik ik heb den tijd niet. aan mij. Locier antwoordde niet een handbe weging Wie kan vrij over zijn tijd be. HOLLANDSCHE IJZEREN SPOOR WEG-MAATSCHAPPIJ. Behalve de gewone punten als be spreking van 'dë balans en 'die winst en verliesrekening over 1904, zullen in de 30 dezer te houden algemeene vergadering van aandeelhouders der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij de volgende voorstallen ter tafel worden gebracht 1. Machtiging te verleenen aan den raad van administratie tot het slui ten van een exploitatie-contract met de Noord-Friesche Locaal Spoorweg- Maatschappij. 2. Machtiging te verleenen aan den raad van administratie tot het slui ten van een suppletoir exploitatte- contract met Vie Spoorweg-Maatschap pij AhausEnschedé. In het prae-advies van commissa rissen wordt o.a. gezegd, dat de re sultaten der exploitatie nagenoeg de zelfde zijn als die over 1903. Wel wa ren de ontvangsten van het locaal vervoer van reizigers hooger, maar de uitgaven wijzen een bijna gelijke ver meerdering aan. Deze uitgaven voor zoover noodig tot blijvende verbetering betreffen grootendeeils het onderhoud van weg en rollend materiaal en werden ver hoogd 'door meerderen rentelast en minder goede uitkomsten der inte rest-rekening. Voorgesteld wordt wederom 40 per aandeel van ƒ1000 uit te keeren en een bedrag van ƒ130.000 aan de re serve toe te voegen. Blijkens de ter visie liggende winst en verliesrekening leverde de exploi tatie een voordeelig saldo op van 6.506.953.16 (in 1903 6.371.640.79). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 Cent per regel. VOOR OUDEN VAN DAGEN. Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te worden genezen van een ziekte, en geen beter bewijs van de waarheid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaande verklaring die aanduidt dat verlichting en ge nezing van ziekten afhangen van een oordeelkundig gevolgde behandeling. De heer H. Donkelman, oud vier-en- zeventig jaar, wonende Raam steeg 19 te Haarlem, deelt ons mede: Ik moet U danken voor Uw uitstekende Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, die mij verlicht hebben. Onophoudelijk had ik een hevige pijn in den rug en len denen, wat mij zeer veel last bezorg de. Ik kon mij slechts met de groot ste moeite bukken en wanneer ik mij dan wilde oprichten, veroorzaakte mij dit veel pijn. 's Nachts sliep ik onrustig en bij het opstaan 's mor gens gevoelde ik mij meer vermoeid dan bij het naar bed gaan. De urine was immer erg troebel, onnatuurlijk rood gekleurd en meermalen bevond zich hier steen in, het water ging moeilijk en pijnlijk, ik maakte mij reeds ongerust door hieraan te den ken. Ten einde raad ging ik er toe over Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken en ik was boven de wolken van vreugde, toen ik reeds na het gebruik van één doos veel be ter was en nadat ik twee doozen had gebruikt, scheen het mij toe alsof ik twintig jaar jonger geworden was. De waterloozing laat thans niets te wen- schen over en de pijn ;s totaal ver dwenen. Een ieder die aan de nieren lijdt, zou ik wel willen toeroepen, zichzelf te genezen met Uw prachtig middel. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hoop voor bejaarde lui. "Honderden ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal genezen van nier- en blaasziekten door Foster's Rugpijn Nierenpillen. Dit geneesmiddel ver licht en geneest volkomen de nieren van oude, zoowel als van jonge lui. I-Iet is een eenig en speciaal middel voor de nieren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die ide heer Donkelman ge had heeft, Zij zijn te Haarlem ver krijgbaar bij de heeren K. VAN EDEN, Spaarne 38, J. J. GöPPINGER, Groote Houtstraat 147a., en J. VAN GULIK. Zijlstraat 98. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel 1.75 voor één- of f 10.voor zes doozen. Stoomvaartberichten Het st. Salak, van Java naar Rot terdam. vertrok 16 Juni van Padang. Het st. Flores. van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 14 Juni te Si.n- gapore. schikken Door deze opmerking aangemoe digd, kwam Chilcote wat dichter bij den haard staan. Tot op dit oogeai- blik had hij vermeden, Loder recht streeks aan te zien nu sloeg hij ech ter zijn oogen op en hoewef hij wist, wat hij zien zou, deed hij toch in zijn verbazing over de onbeschrijfe lijk treffende gelijkenis een sta.p ach teruit. Hier in het lamplicht was ze nog wonderbaarlijker dan in het ge heimzinnige licht van dien mistigen avond. Neem me niet kwalijk, herhaal de hijdat is een volkomen werktui gelijke beweging! Maar ik sta zoo versteld van die gelijkenis Loder glimlachte. Opnieuw kwam dat vage gevoel van minachtig bij hem op. dat Chilcote hem bij hun eerste ontmoetiig al dadelijk had in geboezemd. en met dat gevoel een ander, dat hij minder gemakkelijk kon definieeren. De man daar tegen over hem scheen hem zoo weinig en ergiek, zulk een zwakkeling toe. en toch zoo geheel zijn evenbeeld. Ja, de gelijkenis i s eenvoudig overweldigend, zeide hij. maar dat is toen ge,en feit om er onder gedrukt te gaan. Neemt n hier plaats; hij wees op een leunstoel hij den haard. En wat brengt u eigenlijk hier Nieuws gierigheid Bij deze glimlachend uitgesproken Het st. Madura vertrok 16 Juni van Amsterdam naar Batavia, Het st. Prins Hendrik, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 15 Juni •te Suez. Het st. Java, van Amsterdam, naar Batavia, arriveerde 16 Juni te Port- Said. Het st. Ixion, van Java naar Am sterdam, passeerde 14 Juni Gibraltar. Het st. Oranje Nassau arriveerde 15 Juni van Amsterdam te New-York. Het st. Prins Frederik Hendrik van Amsterdam naar W.-Indië, passeerde 15 Juni Dungeness. Het st. Statendam, van New-York naar Rotterdam, passeerde Vrijdag nacht 3.45 Lizard. Het st. Osiris, met de Eng. mail ex st. Himalaya, arriveerde 15 Juni van Port-Said te Brindisi. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Juni. GROOTE KERK Vroegpreek 7 ure Ds. Barbas. Voorm. 10 ure Ds. Veen. 's Avonds 6 ure Ds. Weener. NIEUWE KERK. Voorm. 10 ure Ds. Knottenbelt. JANS-KERK. Voorm. 10 ure Ds. Montijn. BARENESS KR KERK. (Voor do kinderen). Voorm. 10 ure Ds. Swaan. EGLISE WALLONNE. 10J heures Mr. Sugier, pasteur a Rotterdam. GEREFORMEERDE KERK. (Ged. Oude GracETt). Voorm. 10 ure Ds. Mulder, 's Avonds 5£ ure Ds. Mulder. EBEN HAëZER KERK. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure Ds. Tibben. 's Avonds 5i ure Ds. Tibben. CHRISTELIJK GEREF. GEMEENTE. (Zulderstraat). Voorm. 10 ure Ds. van der Vegt. 's Av. 5i ure Ds. van der Vegt. LÜTHERSCHE KERK. Voorm. 10 ure Dr. Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool (Nas- saulaan). KERK DER VEREEN. DOOPSGEZ. Voorm. 10 ure Ds. ScJiuursma. Doopsgez. pred. te Westzaan-Noord. REMONSTRANTSCH-GEREF. V.m. 10 ure Ds. E. J. v. <1. Brugh. Herv. pred. te Nieuw-Helvoet. (Repetitie van het Zangkoor Dins- dagavond ure in de Kerk). KERK DER BROEDERGEMEENTE Voorm. 10 ure Ds. Schmidt, BAPTISTE GEMEENTE. Lokaal Sch agchelstraat 6. V.m. 10 ure Openb. Samenkomst. Nam. 12 ure, Zondagsschool, 's Av. 6 ure Openb. Samenkomst- Dinsdagavond 8 ure Bidstond. EVANGELISATIE-GEBOUW. Lange Margarethaatr. 24. Voorm. 10 uur H. J. Bosch, 's Middags 12£ uur Zondagsschool, 's Avonds 7 uur H. J. Bosch. Maandagavond 8 uur Jongedoch terskrans. Dinsdagavond 8| uur Bijbelbespre king. Donderdagavond uur II. J. Bosci Bidstond. HERSTELD APO ST. ZENDINGGEM, Drappanlorstraat 11. V_m. 10 uur en 's avonds 5 irur. Woensdag 3 uur Kinderleering. BENNEBROEK. V.m. 10 ure Ds Gerth van Wijk. BLOEMEND AAL. V.m. 10 ure de heer Hilbrander. Godsdienstonderw. te Haarlem. HEEMSTEDE. Voorm. 10 ure Ds. Jonker. Afscheidsrede. HILLEGOM. Voorm. 9| ure Ds. Meerburg. Nam. 2| ure Ds. Meerburg. Doopsb ediening. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 ure Ds. Baljon, SANTPOORT. V.m. 10 ure Ds. Paré. Emer. pred. te Haarlem SPAARNDAM. Voorm. 10 ure Ds. Baljon. VELSEN Geen opgave ontvangen. ZANDVOORT. Voorm. 10 ure Ds. Creutzberg, pred. te Wijk aan Zee en Duin IJMUIDEN. V.m. 10 ure Dr. L. Heldring, pred. te Amsterdam. Nam. 5 ure Ds. Creutzberg, pred. te Wijk aan Zee en Duin. Apostolische Zendinggemeente. V.m. 10 uur «n 's Av. 5 uur. woorden had hij zijn smeulende pij weer opgenomen. Chilcote ging zitten en bleef höD ondertusschen van ter zijde gade slaan. Het i s overweldigend, zeide hij niet in staat om van het onderwer af te stappen. Het is iets volkc men onbegrijpelijks. Loder keek eens even om zich heen Laten we er niet meer over sprt ken, zeide hij kortaf. Toen ver an dei de hij plotseling van toon en vroe hoffelijk ~^wil u niet rooken? Gaarne. Chilcote stak zijn hand in zij' borstzak om er zijn cigare tenkoker uit te halen. Maar zij gastheer was hem voor. Hij ha reeds een doos met cigaretten va den schoorsteenmantel -genomen e bood heun die aan. Dit is 't eenige. waar ik vei kwïstend in ben, zeide hij op iron schen toon. Mijn financiën laten m maar een enkele buitensporigheid to en ik geloof, dat ik een verstandig keus heb gedaan. Dit is missehie wel de eenige ondeugd, waar mei niet dubbel en dtvars voor boete moet. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 6