Advertentiën. i-nkbetniiiing. flinke Dienstbode. É@odhuip Dienstbode Dienstbode Nette Leerlingen talftpiiisje Dagmeisje DAGMEISJE losiinsirïws Fransch Een JOEGEN SptSllBÖÖ fünkeJongens een Slaapkamer, Te Huair Te ICcgopa De liberalen kunnen echter ook' ge ene regeeringsmeer derheid vormen. Zonder de 7 socialisten tellen zij slechts 45 man, dus nog 3 minder dan de rechterzijde. De S. D. A. P. regeert thans alzoo over den parlementairen toestand in Nederland. tenzij er tijdelijk een andere scheidingslijn dan links- rechts gevonden, en een Cabinet d'af faires gevormd wordt, hetwelk op een andere groepencombinatie zou steu nen dan de tegenwoordige. Intusschen is de anti-clericale meerderheid in de Tweede Kamer ta melijk onschadelijk, daar de Eerste Kamer eene sterke anti-liberale meer derheid telt. Er is slechts één Kamerlid dubbel gekozen de heer Borgesius doch de ze zal wel voor Enkhuizen opteeren, en Zutfen zal dan wel liberaal blij ven. DE STANDAARD. De slag verloren. De Liberaal-Socialistische coalitie heeft haar aanvankelijk succes van 16 Juni op giste'en met zulk een alles- overweldigend) kracht voortgezet, dat de meerderheid in de Tweede Ka mer min deik eid is geworden en het Kabinet gien stand kan houden. Van 58 is ib coalitie Rechts op 48 teruggebracht van dit oogenblik af wordt ze weei oppositie. Op zichzelf igt hier niets vreemds in. Dat een labinet, na vier jaren het bewind tl hebben gevoerd, zijn meerderheid verliest, was dusver strijk en zet. I-fet gold niet alleen als regel, maar als egel zonder uitzon dering. En ware het ditmaal anders geloopen, dan zo het een novum geweest zijn op plitiek gebied. Zelfs zijn verreweg de meeste Ministers geen vier jaren gbleveai En ook is het mar zelden voorge komen, dat een regeeringsmeerder- keid minderheid verd met nog 48 stemmen. Zelden thield ze meer dan 46 Het is nu t w b, meer 1 Alleen Kampen oeg tegen maar voor 't overige sfot reeds op 16 Juni vast, wat de uitkoist zou en moest zijn,' bijaldien de cilitie van Libera len en Socialisten oorging. Sloten deze groom zich over heel de linie als één mi aan elkander, dan wezen de cijfer het vooraf uit, dat voor Rechts alleiitzicht op winst verloren was. Zij die, zoowel inks als Rechts, nog spraken van <n meerderheid voor het Kabinet. V4 52 stemmen, baseerden deze vervckting dan ook uitsluitend op de ogelijkheifl, óf dat de Manifest-Libel en niet met pak en zak op de Soalisten zouden overgaan, óf dat de locialisten er voor passen zouden, m voor man nen als Van Karnebe in het vuur te gaan. Thans staat vast, d deze moge lijkheid zelfs niet bestid. De cijfers wijzen hejiit, da.t beide groepen elkander me Volle kracht, over en weer, gesteunihebben. Zoo behaalden ze da de overwin ning, maar een overwiïng die aan stonds de vraag doet ten: What sh all they do wittt? Wat zul len ze met hun trophea doen Met 52 stemmen, in (ditie uit de bus gekomen, kunnen de verant woordelijkheid voor hetewind niet van zich afschuiven. Ze zijn voor het bewl aanspra kelijk. Een verre van benijdre verant woordelijkheid, alleen teragen door een Staatsman van den -sten rang. Hebben ze dien? We wachten de dingei,f, die ko mende zijn, en bereiden s er op voor, om onze oude rol n opposi tie te hernemen. Toch doen we dit ditmaniet zon der bezorgdheid voor de tcomst van la 1 en volk. Je uitspraak van de stembus oudt een principieele v^aring in van hoogst ernstige beteeiis. Het christelijk element °ft men uit het bewind pogen uit drijven, en men is hierin geslaaj zonder zelf op eigen beginsel t steunen, door in bond te komen m«en revo lutionair element, dat ge gering gevaar oplevert voor onze.aatkun- dige ontwikkeling. Het eenige wat nog hoojjet koes teren, da.t de uitspraak dêatieeen deels onbewust was, is vinden in de strijdmiddelen waaie men van Links zegevierde. We komen daar later terug, doch nu reeds mag gectateerd, dat een coalitie, die g<:gzaam kracht in eigen over tui gil bezat, zulke, strijdmiddelen nieti heb ben gehanteerd- Geen oogenblik mag dan (onzer zijds aan neerslachtigheid uoede- loosheid voet worden gegevi 1 Onzerzijds is thans meer ooit de schoone roeping, om destrijd voor wat land en volk duurfc red den kan. onverdroten voort etten. Een tweetal maanden rumoge desnoods aan onze afgemattejders gegund worden. Maar dan trekken we opni on der de ons heilige banier op We schreven" in ons itste woord" In den Naam des Hu zal nw sterkte zijn, ook als Ver liest. Ge hebt verloren. Moge dan nu ook de kraclvan dien Naam over heel onze lijlij ken „Het Huisgezin" De linkerzijde heeft gezegevi Wij zeggen de linkerzijde, i de vrijzinnigen. Zonder de hulp der sociaal-det-a- ten, die zonder onderscheid, opu-- lijk prachtige wijze verleend is. *n de vrijzinnigen gevallen als bieT nen. Nu hebben zij over heel de liie- triomfeerd. In niet één district zijn de sq. democraten in gebreke gebleven Ja, het höeft. zelfs den schijn, e voor de meest verstokte conser ven nog harder gewerkt he, j grooter toewijding hebben bet, dan voor de meest democratisch tin te broeders. Het is te begrijpen. De conservatieven stonden zwakstte Utrecht, te Haarlem, Leiden en elders. En niet om die conservatiever behouden, was het de socialister 1 doen, maar om Kuyper te deuken Ze hebben voldoening en eer hun werk. Kuyper is gevallen 1 i De sociaal-democraten hebben weer wraak genomen over het onderdruk ken der staking van 1903. Een dergelijke onderdrukking zal de eerste jaren in Nederland niet meer mogelijk zijn. ant de heeren Borgesius en Treub en Van der Viugt zullen niet vergeten en niet kunnen vergeten, dat zij hun overwinning aan Troelstra's ge u-ou wen hebben te danken. Het ministerie van vrijzinnigen, dat wij hebben te verwachten, zal niet al leen verplicht zijn te steunen op de sociaal-democraten, maar zich mui hun wenschen en verlangens hebben te voegen. En verder Kunnen de vrijzinnigen van hun overwinning zeggentout est gagne fors 1' honneur (wij hebben alles ge- wonnen, behalve de eer), de anti-li beralen hebben met eere den slag verloren. Zij hebben niet, zooals de vrijzinni gen op twintig, op één. zetel te wij zen, die met sociaal-democratische stemmen is gewonnen. Zij kunnen zeggen: onze 48 zetels- hebben wij uitsluitend aan christelij ke stemmen te danken. En zij zouden er 49 hebben gehad, indien ook daar de Friesch-cliristolijk- historisclien, zooals hun geestverwan ten to Sneek en Sliedrecht hebben ge daan. hun christelijken zin zwaardc-i- haddèn doen wegen dan hun spijt over het ontgaan van een zetel, w,aar- op zij aanspraak meenden te mogen maken. Maar dit verzuim daargelaten, I eb ben de christelijke groepen elkaar met mannentrouw gesteund. Over vier jam- zullen zij elkaar weervinden. Laten wij thans niet spreken ever het blanco artikel, waarvoor tie gi- broeders Borgesius en Treub gezworen hadden te leven en te sterven. De oud-libera:len, die men, indien helt met het blanco-artikel mee neus ware geweest, tot het uiterste had moeten bestrijden, keeren in de nieu we Kamer sterker terug dan zij in de oude waren. Ook zonder h u n toestemming ver mag de heer Borgesius niets. Deze staatsman zal een zeer ijii'g- zamen ruggegraat moeten hebben, m met zijn vijanden in den conservatie ven hoek en met zijn vijanden in liet roode kamp goede vrienden te blij ven. Maar Borgesius' rug is buigzaam. Wat de Katholieke bladen zullen zeggen, behalve de korte stukjes, hier boven afgedrukt, moeten we nog af wachten, daar deze bladen wegens het feest van dén Heiligen Petrus en Pau- lus Donderdag niet verschenen. HET VOLK. is tevreden. Wij hebben, zegt zij, een goede verkiezing gemaaktrechts en links voelt men onze kracht, en meer dan ooit staan wij op onze eigen grondslagen, frank en vrij de toe komst inkijkende, als dragers der proletarische politiek, tegen alle bur gerlijke partijen. Van Amsterdam III sprekende, schrijft het blad Terwijl een deel der antirevolution. nairen thuis bleef en de christen-de mocraten op ons overgingen, schoten wij verder door eigen kracht vooruit van 3837 tot 4564, dus met 727 stem men. In dit cijfer zit eene absolute meerderheid tegen alle partijen, ook al vereenigen zij zich tegen ons. Voorts zegt het blad De Kamper verkiezing is teekenend. Zij is een anti-katholiekein haar leefde de vrees der Herv. Kerk, dat onder het régime Kuyper de invloed der katholieken in dit land te sterk en te snel zou toenemen. Dit was voor het innerlijk leven der zwarte coalitie de kanker, die vroeg of laat aan den dag moest komen. Geloofs- tegenstellingen als die van de ortho dox Herv. Kerk en hét katholicisme zijn niet. op te lossen in een alge meen christelijke regeeringsformule hoogstens tijdelijk in een Talma, of ia een De Visser. In dezen laatsten trawant is Kuyper wel het hardst ge slagen. Hervormden en katholieken kunnen samen met nog anderen be houdende kapitalistische politiek voe ren, maar de, christelijke formule, die Kuyper noodig had voor zijn agitatie gaf maar een schijnbare, oogenblik- kelijke kracht. Uit de Omstreken BEVERWIJK. Tot ontvanger der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen te Zutphen is benoemd de heer D. N. Houwing, ontvanger derzelfde midde len te Beverwijk. HAARLEMMERMEER. Tot ontvanger der directe belastin gen en accijnzen te Haarlemmermeer is benoemd de heer J. D. Wichman, ontvanger derzelfde middelen te Bos koop. PI. M. de Koningin-Modder bezoekt 21 Juli a.s. de tentoonstelling te Haarlemmermeer. Ook nog op andere plaatsen in de Haarlemmermeer is bij 't laatste kor te doch krachtige onweder de bliksem ingeslagen. Bij den landbower A. C. v. N. is zij in den schoorsteen geslagen en den uitweg genomen, zonder schade aan te richten. Alleen de bewoners wa ren zeer ontsteld. De heer J. W. Lantzendorffer is we der benoemd als burgemeester vaai Haarlemmermeer. Dit is reeds de zesde maal, dat die benoeming plaats had. ZANDVOORT. Aangekomen badgasten .- Jonkvr. M. Reuchlin, Amsterdam, Hotel d'Orange, 1 pers. H. N. Beets, Haarlem, Hoogeweg no. 70, 8 pers. Dames Najan, Amsterdam, Villa Willy, 4 pers. Fam. Lambert, Amsterdam, Villa Willy, 5 pers. Rutgers van der Loef, Utrecht, Ho tel d'Orange, 2 pers. J. II. Lieftinck, Haarlem, „Beau Site", 3 pers. Mej. A. Telkamp, Rotterdam, Groot Kijkduin, 1 pers. Mej.' Pont, Haarlem, id., 1 pers. Dr. H. Bervoets, Java, Hotel Groo- te Badhuis, 2 pers. J. Tijmitia, Verlengde Schrans, straat no. 10, 2 pers. R. Smilda, id. id., 1 pers. Fam. E. Kingma, Borculoo, id., 3 pers. J. Gerson, Ruhrort, Grand Hotel, 2 pers. D. Flemming, Amsterdam, Kerk straat no. 10e, 2 pers. S. Ie Grand, id. id., 5 pers. Fam. Tuynstra, Akkriim, Hotel Kurhaus, 4 pers. Koloniën KROKODILLENPLAAG AAN DE KAHAJAN. Genoemde rivier wordt mettertijd zoo door kaaimannen bevolkt, dat de bevolking er al te veel last van krijgt Wij kunnen niet met zekerheid zeg gen, hoeveel personen in de laatste twee tot drie jaren door die mon sters ter dood gebracht werden. Maar klein is hun getal zeker niet. Uitéén familie, die te Pamali haar rijstvel den had, werden, zoo vertelt men ons. twee volwassen personen weg- gesnapt. Het nieuwste geval, waar van wij weten, gebeurde in den nacht van den 12 op 13 dezer, te Go- hong. Een bandelaar, met name S., zat des nachts in zijn prauw, die pl.m. 30 picols laden kon, maar op dat oogenblik slechts weinig vracht in bad. Met de linkerhand duwde hij de panambai (gordijn v. bladeren) weg, terwijl hij met de rechterhand het water uit de prauw schepte. Op eens schiet zulk een ongedierte op dien linkerarm los en in een hand omdraaien was de man naar de diepte getrokken. De prauw, die met een dwarsboom aan de batang vast gebonden was, werd zoo op de zij gehaald, idat de dwarsboom brak en de prauw veel water opnam. Het lijk van den ongelukkigen man kwam den lien dezer, des morgens bij het krieken van den dag. een heel eind van de plaats des ongeluks, ri vieropwaarts, boven water. De lin kerarm en beide beenen tot de knie waren er van afook toonde het lichaam vooral het hoofd allerlei sporen van kaaimanstanden. De familie zal wraak nemen(en een getal kaaimannen laten vangen. Maar wat beteekent dat bij de aan wezigheid van zoovelen van dat on gedierte? Over kort of lang zal het bestuur zich genoodzaakt zien aan deze zaak zijne aandacht te wijden, want, zooals bekend, lijden ook vis- schers, dié de markt te Bandjer ver zorgen, onder de brutale aanrandin gen van kaaimannen. (Bandj. Nbl.) MENTA WEI-EILANDEN Na eene kleine verkenning van het terrein door den chef van den gewes telijken staf te Padang, is volgens de „Sum. Bode", besloten, om eene verandering te brengen in de wijze van bezetting van het eiland &fbe- roet. Tot nu toe was men gelegerd op een plaats, die zeer ongezond is gebleken, terwijl dit op andere plaat sen niet 'het geval is, getuige het be wijs, dat de heer Ferguson en de be manning van zijne vaartuigen, die meer dan eens op hetzelfde eiland zijn geweest, ook nu onlangs nog, ia het geheel geen last van ziekte ge had hebben. Daarom zal het detachement wor den vervormd tot eene mobiele co lonne, die het eiland zal doorkruisen eri elke 10 dagen op vooraf bepaalde punten aan de kust aanwezig zal zijn. waarheen zich de gts.-stoomer Condor dan ook zal begeven met de noodige levensmiddelen ter aanvul ling van den voorraad der colonne, met een geneesheer en met eenige beschikbare militairen ter aflossing van eventueele zieken, welke laatsten dan aan boord van het stoomscheep- je zullen overgaan. Tevens zullen, als Siberoet afgepatrouilleerd is, de andere eilanden van de Mentawei- groep aan de beurt komen. Zooals reeds medegedeeld, zal de 2e luitenant Van Seventer de eerste tochten met de mobiele colonne te maken hebben, daar genoemde offi cier belast is met het commando over het detachement, ter vervanging van den geëvacueerden onder-luitenant De Koek. Gemengd Nieuws HIJ WIST TOCH WIE HET WAS. Toen keizer Wilhelm voor eenigen tijd een garde-regiment inspecteerde, sprak hij met de manschappen, die in het eerste gelid stonden. Hij kwam zoodoende bij een stevigen boer, die naar den naam Andrée luisterde. Vriendelijk vroeg de keizer hem. of hij wel wist, wie nog meer zoo heette, waarop do soldaat antwoord de Jawel, uwe majesteit, de Noord poolreiziger. Verrast vroeg de keizer, hoe hij dit wist. Dat heeft de kapitein gezegd. Wat heeft de kapitein dan wel van Andrée verteld? vroeg de keizer verder. O, niet veel, Uwe Majesteit, hij zei alleen: 'k W o u, d at-i e jou had meegenomen! De keizer, die zijn lachen niet kon inhouden, schonk den grenadier een vijfmarkstuk en zei nog Nu, zoo erg zal 't wel niet zijn. KOOLMIJN-ONGELUK. Een ernstig ongeluk is verleden Vrij dag in een der voornaamste koolmij nen te Vereniging gebeurd, hetwelk den dood tengevolge heeft gehad van zes blanken en twee kaffers. Het blijkt, dat een gedeelte van de mijn reeds sedert eenige jaren aan brand is geweest, doch afgesloten werd van dat gedeelte dat bewerkt werd. Het vuur moet evenwel metter tijd doorgebrand zijn naar laatstge noemde gedeelte dit is ten minste de presumpsie die men tans maakt alwaar het de lucht zo sehielik ver- giftigde, dat 30 kaffers, half verstikt' in de steek bleven. Zij werden echter allen gered en toen zou een onder- zoek ingesteld worden naar de geaard-i heid van de brand. De hoofdbestuur-j der, zekere heer Bunkell, werd uit; Johburg ontboden, en besloot tezamen met de mijnbestuurder, de heer Jones! en een andere beambte, zekere Brown in de mijnschacht af te dalen. Nadat j zij ongeveer vijf uur lang weg waren, j werd men onrustig en acht mijnwer- j kers besloten om naar hen te gaan j zoeken doch daar zij ook niets meer j van zich lieten blijken, nadat zij af gedaald waren, ging een derde afdcv! ling het gat in. Zij slaagden er in zes van de vorige partij, half verstikt, naar boven te brengen, en> keerden zelf in bedwelmde toestand naar boven terug. De audere lijken wei-den eerst na verloop van enige tijd ontdekt en naar boven gebracht. De begrafenis vond in Johburg plaats onder veel publiek rouw-betoon. (..Volksstam.") I VOOR LASTIGE INNEMERS. Een apotheker in een kleine Fran- sche stad heeft een middel gevonden of gelooft het gevonden te hebben om den menschen het innemen van allerlei geneesmiddelen gemakkelij ker en aangenamer te maken. Hij bedient zich daartoe van een eigen aardig middel. Hij geeft kippen de medicijnen in en verkoopt den zie ken de eieren niet te goedkoop na- tuurlijk zoodat de patiënten het drankje naar binnen krijgen, des noods zonder dat ze 't weten. Het is nu maar de vraag, wat de doktoren van de nieuwe geneeswijze zullen zeggen. Eén ding is Z6ker, de kippen zul len er niet zeer mee ingenomen zijn. EEN SCHIP GESTRAND. Volgens een bericht, te Londen ontvangen, heeft het stoomschip „Den", bij het passeeren van Perim geseind, dat bet in de Roode Zee een groot stoomschip gezien bad, dat ge strand was. De naam van het schip had men aan boord van de „Den" niet kunnen gewaar worden en van de bemanning werd niets vernomen. Onmiddellijk vertrok een sleepboot van Perim om hulp te verleenen. Een te Londen binnengekomen stoomschip heeft daar het bericht gebracht, dat in het kanaal, ten wes ten van Dungeness, een groote mas sa wrakhout drijft. BOTSING OP ZEE. Op de kust van Yorkshire is het stoomschip „Hornby Grange", van Londen, met een Jading bevroren vleesch op weg van Huil naar New castle, in botsing gekomen met een onbekend stoomschip. De „Hornby Grange" wercf ernstig beschadigd en kreeg zooveel water in, dat zij ge zonken zou zijn, wanneer de kapi tein het schip niet op het strand had gezet. De bemanning is in veilig heid. Ingezonden Van ingezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terug gegeven Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aan sprakelijk. Mijnheer de Redacteur In uw veelgelezen blad kwam in het nummer van 29 dezer, een stukje voor aangaande het stembureau Beek- steeg. waarin vermeld werd, dat een vijftiental kiezers onverrichter zake moesten vertrekken, daar het hun on mogelijk bleek te zijn, aan de stem ming deel te nemen. Met zekerheid kan ik U berichten, dat dit getal onjuist is opgegeven. Van kwart over twaalf tot half ééui hebben zich minstens vijftig kiezers terug getrokken. Stel nu eens, dat dit zoo nog voort gegaan is een uur lang, dan is het gé tal veel grooter. Het stembureau was dan ook letterlijk overvolik hoorde, dat sommige werklieden van kwaadheid hun stembewiis aan stuk ken scheurden. En daar kiesdistrict I vooral een werklieden-district kan worden genoemd, ben ik het volkomen met, U eens. dat liet wel overweging verdient een tweede bureau te vesti gen en kan dit, dan zoo mogelijk bui ten de Amsterdamsche Poort- Het kómt mij voor, dat daardoor de werklieden, die van hun kiesrecht gebruik maken in genoemd district, bij een volgende verkiezing zeer ge baat zouclen zijn. U. mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de mij verleende plaats ruimte. Hoogachtend. Uw dw. dn., J. W. HILBRANDER. Geachte Redactie, Vergun mij eenige plaatsruimte, om het ingezonden stuk van de voor zitster der Vrouwenkiesvereen., onge vraagd, te beantwoorden. Vergun mij, inzendster, U met den naam t-e betitelen, dien ik vermeen, U te moeten geven, op grond van niet, als de geachte spreker Jhr. Van Lennep, schipbreuk te varen op den naam van het vrouwelijk geslacht, n. m. het woord Dames. Dan vraag ik Vrouw S. M. Hoevenaar, Voorzit ster van vrouwenkiesrecht, als nu de vrouwen door bemiddeling van het Liberale Kabinet kiesrecht verkrij gen. blijft dan de verhouding niet hetzelfde? Als toch de eene vrouwen- partij mag stemmen mag de andere dit toch ook! dus zijn zij dan allen verdubbeld, doch dit wil ik U wel zeggen, dat de A. R. vrouwen hei nooit in de hersenen zullen halen om te stemmen. Dus Vrouw S. M. H. zoudt U driekwart gehuwde stem men meer uit kunnen brengen (als de sterkte dezelfde was) dan de Chris tenpartijen. En dan zoudt U vermee- nen, dat "t gewicht in de schaal zou leggen, indien de vrouw van den man verschilde in uitgebrachte stem Staan dan die twee stemmen niet machteloos over elkander hij eene stemming als deze dus gelijk als van onwaarde, met dien verstande, dat de eer voor de candidaten met één stem was veofcoogd, en meent U dat als mau en vrouw verschillend hun stem uitbrachten, dit geen aan leiding zou geven tot twist en twee dracht in het gezin Of gaat dat nie mand ter harte Heeft dan de inzendster (indien ze gehuwd is) zoo weinig invloed op haar Echtgenoot, dat hun beider opi nie verschilt, of is het geen politie- ken arbeid voor de stembus als de arbeidersvrouw den mannen (zoowel kennissen, buren als eigen man) toe roept zoowel binnen als buitenshuis: „ga stemmen!" hetzij voor of togen, doe Uw plicht, volbreng naar Uw krachten Uw plicht Ik hoop Uw stuk genoegzaam be antwoord te hebben en sluit hierme de mijnerzijds de dis.cussiën, daar U er nog wel iets tegen zal weteii te vinden, en verblijf met de meeste hoogachting, na UEd. Red. mijn wel- geineenden dank te betuigen, een Arbeidersvrouw. Telegrammen DE TOESTAND IN RUSLAND. ODESSA, 29 Juni. (Reuter). 1 uur namiddag. De oproerige bendon ver nielden de geheele havenwerken en alle loodsen en opslagplaatsen. Vier of vijf Russische stoomschepen zijn verbrand. Een aantal kozakken en ongeveer driehonderd der samenscholenden zijn gedood. De troepen zijn snel bezig de orde te herstellen. Een groote hoeveelheid koopmans goederen is verbrand. ODESSA, 30 Juni. (Reuter). Gister middag is het lijk van den matroos Omoltsjuk begraven. De kist werd gedragen door acht kameraden van den doode. Aan het hoofd van den 'stoet ging de geestelijkheid, een ontelbare menigte sloot zich achter liet lijk aan. Langs den weg naar a© militaire begraafplaats was noch po litie noch militairen ta zien Gisterenavond, zijn in het stedelijk hospitaal tal van yersonen binnenge bracht die bij de onlusten der laat ste dagen gewond zijn. LONDEN, 30 Juni. (Reuter). Uit Odessa wordt aan de Daily Telegraph gemeld, dat van het slagschip „Kniaz Potenikin" op de stad wordt gescho ten. Er is geen vloot in zicht. SEBASTOPOL, 30 Juni. (Reuter). Gisteravond zijn van hier naar Odes- sa vertrokken de pantserschepen Sviatitelia, Dvenadzat, Apostolos, Kostislav, Sinope, de kruiser Ka- zarshi en eenige torpedobooten. Het eskader staat onder bevel van den vice-admiraal Krieger. PETERSBURG, 30 Juni. (Reuter). Naar verteld wordt zou admiraal Tschuehnin, de opperbevelhebber van het Zwarte-Zee-eskader, naar Odessa vertrokken zjjn. Volgens hier ontvangen berichten is de kruiser Saratow, van de vrij willige vloot, in de haven van Odes- sa verbrand. CETERSBURG, 30 Juni. (Reuter). Het Petersburgsche Telegraafagent- schap meldt, dat krachtens een be slissing van het legerbestuur het mi litaire district Finland is opgeheven; de post van opperbevelhebber der troepen in Finland is afgeschaft. De vestingen en de inrichtingen in Fin land zijn ingedeeld bij het militaire district Petersburg en de troepen in Finland zijn vereenigd tot een 22ste legercorps. DE VREDESONDERHANDELINGEN. PETERSBURG, 30 Juni (Reuter). De Regeeringsbode spreekt beslist tegen liet bericht van een telegram agentschap, dat de vredesonderhan delingen zouden zijn onderbroken. De onderhandelingen hebben een geregeld verloop gehad zonder eenige vertraging. Geen enkele mededeeling van de Regeering der Vereenigde Staten is onbeantwoord gebleven. Een voorbijgaande ongesteldheid van den minister van buitenlandsche zaken graaf Lamsdorf, belette dezen niet zich bezig te houden met de loopen- de zaken en was in het geheel niet .van invloed op de onderhandelingen. De betrekkingen met den vertegen woordiger der Vereenigde Staten te Petersburg zijn geen oogenblik on derbroken. „DE PERESVIET". TOKIO, 30 Juni. (Reuter). De Pe- resviet is gisteren vlot gemaakt. PEST IN BARCELONA? BARCELONA, 30 Juni. (Reuter). De overheid erkent den ernst van de verdachte ziektegevallen die zich hier hebben voorgedaan. Men gelooft dat het pestgevallen zijn. burgerlijke Stand Bevallen29 Juni. H. de Jong Cooiman z. C. de Jongv. Hou- welingen d. Overleden 29 Juni. D. Bakker, 10 m. z. Drossestraat. 30 Juni. c. v. RëijehdamJas 76 j., Jansstraat. 29 Juni. M. v. Dijk 5 m., d-, Heeren singel. J, Zandbergen, 5 j. d. Delftkade. Stoomvaartberichten Het stoomschip Goentoer, van Rot terdam tiaar Java, arriveerde 28 Juir te Padang. Het stoomschip Lawoe, van Rotter dam naar Java, passeerde 28 Juni Suez. Het stoomschip Prins Hendrik arr: veerde 29 Juni van Batavia te Amster dam. Mijn hartelijken dank, ook namens mijne Echtgenoote en Kinderen, voor de vele blijken van belangstelling, betoond bij mijn 50-jarig Jifbilé aan de Werkpl. der H. IJ. S. M., in het bijzonder aan de Muziekvereeniging „Harmonie". Het is voor mij een onvergetelijke dag geweest. G. M. INGENLATH, Spaarnwouderstr. 97rood. GEVRAAGD tegen Augustus: eene R.-fc.. als MEID-HUISHOUDSTER loon 120 gulden, 26 gulden wasch- geld. Adres te vernemen bij C. J. BOSCH, Adv.-Bureau Parkstraat 3. GEVRAAGD voor directNOOD HULP-KEUKEN- en WERKMEID, ƒ5 per week. AdresRuychaverstraat 14. Terstond gevraagd wegens z'ekte, eene fatsoenlijke DIENSTBODE, voor den dag, op de hoogte van huiselijke bezigheden en een goede burgerpot kunnendekokon. Brieven met opgaaf van getuigen, franco, onder No. 7843 Bur. Haarl Dagblad. GEVRAAGD tegen Aug. in een klein gezineen als MEID-ALLEEN, v. g. g. voorzien. Br. fr., adres Bloemendaalsche weg B 46, ÖverveeiL voor direct gevraagd als MEID ALLEEN, in een klein gezin, onge veer 18 jaar. Loon ƒ90 en waschg. Adres te vernemen Ruychaverstr. 14 Bij een Costuumnaaister kunnen eenige G E PLAATST worden. Adres: Nieuwe Kruisstraat 13 rood. Men vraagt op Overveen, ged. Juli, Aug. Sept, een net besch. MSIÜJE, (geen dienstb.) die netjes k. verst., maz. en gen, is in het huish. te ass. Pr. get. ver. Adr. te vern. Bur. v. d. b. GEVRAAGD, Lange Veerstrant 17. Wordt gevraagd een flinke Keuken-Werker id, intern. AdresHotel Hartenlust, Bloe. mendaal. GEVRAAGD een net Loon ƒ1,,75. Adres Rilderdijkstr. 58. Sfcjvramgö, Groote Houtstraat 58. GEVRAAGD bekwame Adres HAVERSCHMIDT KLAJE, Gr. Houtstr. 90 óf Brouwersv. 74. CONVERSATIELES door eeu Dame gevr. Fr. br. met opgave van cond. onder No. 7846 Bur. Haarl. Dagbl. Steendrukkerij M. A. JACOBSON. gedaagd om in het Sigarenvak opgeleid te worden. AdresKennemersteeg 3 r. Er biedt zich aan een v. g. g. v. Br. onder No. 7847 Bur. Haarl. Dagblad. Aan de Cacao- en Chocoladefabriek der firma DROSTE Co., Veerpol- der 7, kunnen direct eenige niet boven de 15 jaar, geplaatat worden. Terstond prijsopgave gevraagd van met en zonder pension voor een Johg. mensch, z. b. b. h. h. Brieven fran co onder No. 7844 Bur. Haarl. Dagb. een VRUHUIS, N. Schoolsteeg 9., bev. twee ben. en twee bov. Kamers, Zolder, Keuken en Plaatsje. Huur ƒ2.30. Te bevr. L. Heerenstraat 44. een TANDEM voor Heer en Dame, merk Humber. Te bevragen bis a VAN HORSEN. Gr. Houtstraat 17*.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3