Dr. Kersbergen Meisje Advertentiën. is tot 1 Aug. AFWEZIG. KINDERMEISJE Dienstbode keukenmeid Keukenmeid, Dienstmeisje, Manufacturen. in de volgende zeven groepen25 Katholieke, 15 Orthodoxe Protestan ten, 24 Liberalen der Linkerzijde, 10 Liberalen der Rechterzijde, 8 Histo- rische Christenen, 11 Vrijzinnig-De mocraten en 7 Socialisten. Op welk zielkundig beginsel dit splijtschepsel zich splitst, is zeer moeilijk na te gaan. Waarom is een Katholiek géén „Historisch" Christen? Indien de Li beralen van de Rechterzijde en van de Linkerzijde onderscheidenlijk slechts verschillen in de zijde van de vergaderzaal waar zij zitten, waar om kunnen zij hun geschillen dan niet bijleggen door allen aan één kant te gaan zitten Of zou daardoor het schip werkelijk stranden?" WEER EEN TRAGISCH GEVAL. Er stonden dichte meuschenrijen langs de walkanten, op 't Singel tus- schen de Torensluis en Raadhuis straat, en ook over de brugleuning hipgen ze allen met aandacht kij kend naar iets dat er op 't water „gebeurde". Daar was de politie en ook de ha venpolitie aan het dreggen en op eenige schuiten zaten een paar man nen, die klaarblijkelijk gezwommen hadden, zich aan te kleeden. Wat was er gebeurd? Ja, dat kon een ieder, die daar stond, u vertel len de buurtjongens, die op stoepen en hekken waren geklommen, de juffrouwen, die nóg niet uitgepraat waren over het geval, en het werk volk, dat, met een pijp of sigaar in den mond, de handen in de zakken, de pet achter op 't hoofd, stond toe te kijken. Er moest een jongetje van negen jaar in 't water gevallen zijn, vóór zes uurnaam en woonplaats van 't ventje werden ons genoemd. En zijn broertje, een kleuter van- zes jaar zou de eenige getuige geweest zijn van .dit droevig geval, 't Ventje had er wel niet over gesproken, maar een voorbijganger had hij veel- beteekenend aan den walkant de plek gewezen, waar zijn broertje in gracht zou zijn gevallen. Onmogelijk scheen het niet, dat zulk een ongeluk daar gebeurd zou zijner lagen eenige schuiten aan den wal met steenen en bouwmate riaal. gezochte speelplaats van de jeugd, evenals de houten trap en steiger die tot de bergplaatsen onder de Torensluis toegang geven. Verscheidene kloeke mannen men zegt meer dan tien, begaven zich, ontdaan van hun kleeren, te waterze doken rond zonder resul taat. Ook het dreggen leidde tot niets. Tegen half negen kwam de motor boot der gemeentepolitie eveneens as- sisteeren. 't Bleek alles te vergeefs. Maar toen kwam er, 't was om streeks kwart voor negen uur, bewe ging onder de menigte, die nietwach- tensmoede was geworden, 't Bleek, dat 't vermiste jongetje goed en wel thuis was bij zijn ouders in de Dirk van Hasseltsteeg. De jongen, die, naar sommige menschen beweerden, niet goed bij 't hoofd is, was met iemand mee naar huis geloopen. De spanning onder .de menigte was nu gebroken en joelend verspreidden zich de menschen. Druk nagepraat over 't geval, dat zoo treurig had kunnen zijn, weid er wel en alle kleine buurtjongens, die natuurlijk waren blijven wachten op den afloop, kregen van moeder een geducht standje over hun laat thuis komen. (Tel.) ONWEER. De overstelpende stortregens van Zondagmiddag te 51/2 uur, met zwaar onweder aangevangen en gepaard, hebben verschillende laaggelegen deel en van Scheveningen wederom onder water gezet. Het water stroom de de huizen in en uit. daar de rio len en kolken overliepen. Vooral Keizerstraat. Badhuiskade en Haven kade hadden te lijden. De beneden gedeelte der woningen op die plaat sen stonden blank en moesten wor den ontruimd. Over de Havenkade stroomde het water als een watei*val het Kanaal in. Zoo iets heeft men in lang niet gehad, althans niet na de invoering van het nieuwe rioolstelsel, waarme de men bedoelde den invloed van dergelijke slagregens onmogelijk te maken. Het was zoo ernstig, dat de brand weer werd gealarmeerd, maar deze kon geen hulp bieden. Agenten van politie en burgers op bloote voeten deden wat zij konden. Door den feilen stroom op de Bad huiskade en het opwellen van hst water uit den grond, waardoor stee nen werden opgeworpen, had de electrische tram geruimen tijd opont houd. Het was een groote teleurstelling en schadepost in dubbel opzicht én voor de schadelijdende bewoners én voor het Zondagsvorkeer dat, naar den dag te oordeelen, voor den avond veel beloofde. Te Leiden is Zondag de bliksem in geslagen in de Oosterkerk van de Ned. Herv. gemeente. Een aantal dak pannen werden weggerukt. Brand werd niet veroorzaakt. Maandagvoormiddag sloeg de blik sem tijdens een hevig onweer in de hervormde pastorie te Muntendam. Het gebouw is geheel opgebrand. Men meldt uit Leeuwen Een zeldzaam zwaar onweder trok Zondagavond omstreeks half negen uur over ons dorp. Verschillende hoornen zijn door den bliksem getrof fen. Bij den landbouwer F. van Elk sloeg de bliksem in een reservebed. dat spoedig in brand stond. Dank het flinke optreden van eenige personen werd men het vuur spoedig meester, zoodat de spuit, die ruim een half uur later aankwam niet behoefde te werken. De 9chade. vooral door het ■water aangericht, is vrij aanzienlijk. Een partij gerst op den zolder gele gen was totaal uit elkaar geslagen. ofschoon de bliksem door 't kozijn van een raam in de kamer was bin nengedrongen. Te Zeist is Zondagavond in de le gerplaats een soldaat door den bl;k- sem gedoodeen ander met wien hij stond te praten, werd aan den arm verlamd. Op den Voorheuvel aldaar werd een kind, dat buiten speelde, door den bliksem getroffen en aan den arm geschroeid, evenwel niet ernstig. In de Emmastraat sloeg de bliksem in het woonhuis van den heer Z., zonder echter brand te veroorzaken. DE KONING DER STRAAT. Wie eens een staaltje van de ver nielzucht van den Ani.sterdamschen straatjongen wil zien, nemen een kijkje op den N.Z. Voorburgwal hoek Wijdestecg, zegt 't ..Hbld." Sinds ettelijke weken is het huis onbewoond en nu reeds begint het op een ruïne te gelijken. De ruiten mpee- tem p'laats maken voor stukken hout, waarmee men tracht te voorkomen, dat de ramen en deuren geheel ver dwijnen. En dit alles geschiedt tegenover... een politiepost Zoo ergert men zich dagelijks en betreurt het, dat de politie geen kans schijnt te zien aan dit euvel, waar door ons land en onze stad berucht zijn. een einde te maken. Moge daar toe een schrijven bijdragen, dezer da gen door den burgemeetser aau de hoofden der openbare scholen gericht, en waarin men het volgende leest Door de Politie wordt mijne aan dacht gevestigd op het steeds toene mend plegen van straatschenderij, in hoofdzaak door de schoolgaande jeugd bij het aan- of uitgaan en ook in de nabijheid der school. In het algemeen den leerlingen op het afkeurenswaardige daarvan te wijzen, baatte tot biertoe weinig en zal. naar ik vrees, ook thans niet tot het gewenschte resultaat leiden. Aan de Politie is derhalve opgedra gen. elk geval van eenigszins ernsti- gen aard in het bijzonder ter kennis te brengen van het Hoofd der School, waar de schuldigen thuis belmoren. Ik noodig U uit. om ingeval de klachten te dezer zake door de Politie te Uwer kennis worden gebracht, de betrokken leerlingen hierover ernstig te onderhouden en voorts die maat regelen te nemen, welke bevorderlijk kunnen zijn ter zooveel mogelijke be teugeling van dit euvel. ONGELUK AAN DE HEMBRUG. Maandagavond had aan de Hem- brug een droevig ongeval plaats. De heibaas Michels uit Utrecht, die de leiding had van het heiwerk voor de nieuwe Hembrug en in dienst was van den aannemer, den heer Van Hattum, nam 's avonds ongeveer 6 uur voor een oogenblik de bediening van de handel der locomobiel op zich waarbij hij plotseling werd aange- grepen door de poeli (het touw, waaraan het heiblok hangt en dat om den ronsel loopt) waardoor hij eeni ge malen in de rondte werd geslin gerd met. het treurige gevolg, dat de man aan de bekomen verwondingen heel kort daarna is overleden. De ongelukkige, die ongeveer 50 jaar oud is. laat een vrouw met 10 kinderen achter. AUTOMOBIEL-ONGELUK. Te Eist (Betuwe) kwam Zondag morgen omstreeks halfdrie een auto mobiel. waarin, gezeten waren de heer H. B. uit Amsterdam met eeni ge dames en de chauffeur, in aanra king met de afsluitboomcn van den overweg Arnhemschestraat, omdat niet gemerkt werd dat deze gesloten waren. De chauffeur trachtte nog met zijn arm den boom op te heffen die bij het neervallen een der dames boven liet oog trof en een bloedende wonde veroorzaakte, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. De machine liep onderwijl op een paal. waardoor de heer B. uit het voertuig viel en mede in het aan gezicht verwondingen opliep. De chauffeur bekwam schrammen aan de kin en voelde pijn in de borst. De automobiel was ernstig gehavend. („Arnh. Ct.") DOODELIJKE VERWONDING. Men schrijft uit Rotterdam aan de Telegraaf In den vroegen morgen van Zon dag is, zooals wij reeds meldden, Pieter Landegent te Rotterdam, de man die door een inbreker in zijn huis a bout portant met een revol verschot in den buik getroffen, werd in het Ziekenhuis overleden. De doktoren constateerden een ge- perforeerden schotwond, waardoor de ingewanden verwoest werden. Den kogel heeft men niet uit het lichaam kunnen verwijderen. Maandag zou het lijk gerechtelijk geschouwd worden. Van den moorde naar heeft men nog geen spoor kun nen ontdekken. De overledene heeft nog op zijn sterfbed verklaard, dat het hom on mogelijk zou zijn den dader te her kennen. HARTELIJK. Als een staaltje van de hartelijk heid van H. M. de Koningin verhaalt men, volgons de ..Ned.", thans te Bre da het volgende Toen H. M. verleden week bij haar bezoek aan de academie de practische oefeningen der e adelt en bijwoonde, viel aan de overzijde van den Singel een meisje in het water. Dadelijk riep H. M. een hoofdofficier, en verzocht hem te informeeren naar den toestand van het móisje. Een cadet in een giek roeide over, om te informeeren en bracht op last- van zijn chef H. M. persoonlijk de gewenschte inlichtin gen. AFSCHUWELIJKE DAAD. In den nacht van Zondag op Maan dag zijn er te Rhoon twee melkkoeien van den veehouder H. G. D. en een paard van den landbouwer H. doK.. die in op ongeveer 5 minuten gaans van elkander liggende weiden liepen doodgestoken. Na meting der toege brachte wonden, zijn de cadavers naar het abattoir te Rotterdam ver voerd. Zoowel door rijks- als ge meentepolitie is naar deze afschuwe lijke daad onverwijld oen ernstigon- derzoek ingesteld. DE DRANK. Maandag werd op het werk van den aannemer Bijlard aan den Lie. bergerweg te Hilversum de onder baas Duin. toen hij het halen van jenever op 't werk belette, door den werkman H. Vos met een schop zoo danig op 't hoofd geslagen, dat hij in zorgwekkenden toestand per rij tuig naar zijn kosthuis in Laren moest vervoerd worden. V. werd daarop in arrest gesteld. EEN DRAMA. Bij de politie te Scheveningen is het bericht ontvangen, dat het jonge meisje, dat in de vorige week zulk een zonderlinge houding aannam op het strandhoofd naast het volkszee bad. bij hare familie te 's-Gravenha. ge is wedergekeerd. DE MOORD OP DEN DUIVELSBERG. Cherpion, de verdachte van den moord op den Duivelsberg, is naar de Assises te Luik verwezen. Het aanhou dingsmandaat is voor de laatste maal bekrachtigd. De beschuldigde zal den 24sten Juli voor de Assises verschij nen. („Nijm. Ct.")' DOODGEVALLEN. Te Gorinchem zijn twee personen, een metselaar en ee:n schilder van daken afgevallen. Beiden zijn aan (le gevolgen bezweken. ONTVLUCHT. Een groot aantal jongens men spreekt van 30 zijn Zondag, u;t het opvoedingsgesticht „Veldzicht" te Avereest onvlucht. IN EEN JENEVERVAT. Bij Heerenveen heeft een zwerm bijen zich gevestigd in een ledig je nevervat, dat ligt achter eene ..Ver gunning'. De kastelein laat de dier tjes stil bouwen. ONRUSTIG. De dader van den moord te Hei- en Boeicop, A. v. d. B., gedraagt zich in het huis van bewaring te Tiel zeer onrustig. BRANDEN. Zondagnacht is de hofstede „Westrha. nenshoeve" in 't Goy onder Houten, behoorende aan Graaf van Bylandt en bewoond door H. Spithoven, door den bliksem getroffen en tot den grond toe afgebrand. Daar de bewo ners reeds te bed lagen, was ervan redding geen sprake. Alles ging in de vlammen op. De mestvaalt en de ber gen bleven echter behouden. De in boedel is verzekerd bij de Brussel- sche Brandwaarborg Mij. UIT HET KERSENLAND: DE „KERSENKEERDER". Dat ondank 's werelds loon is, er vaart ook hij. De kersenbaas betaalt hom 't laagste loon en de kersenpluk kers zien zoowel in letterlijken als figuurlijken zin uit de hoogte op hem neer. Toch is hij 't gewichtigst personage in den boomgaard zonder hem zou die eerste slechte rekening maken en zouden, de laatsteen spoedig hun matten kunnen oprollen. Hij is de main, die zorg draagt, dat er kersen geplukt kunnen worden, dat de spreeuwen, die voortdurend om den boomgaard zwermen, den plukkers 't werk niet uit de hand nemen. En welk een zorg Van den vroegen mor gen tot den laten avond is 't een ver woede krijg tegen zóó talrijke vijan den, dat u onwillekeurig de verzuch ting op de lippen komt„Menneke, daor bin-de nie teugen opgewassen, schei der gerust mee uut Maar hij beschaamt uw vrees. Zijn waakzaam oog speurt den ganschen dag en nauw bemerkt het een zwerm „spreuwen", of daar doet zich een aanhoudend geschreeuw zijn stom hooren, in zóó talrijke modulation in zóó verschillend tempo en met zóó wisselende krach te dat den vijand de schrik om 't hart slaat. Vlucht hij nog niet? Wacht, onze vriend heeft wapenen in reserve een ouden ketel in de eene, een knuppel in de andere hand, laat hij een ketelmuziek hoo ren, die U naar de ooren doet grijpen, maar de spreeuwen op de vlucht drijft. En helpt in enkele gevallen ook dit middel niet, dan haalt' hij zijn beste wapen, tevens 't teeken zij ner waardigheid „de flint e" voor den dag, waarmede hij ook de laat ste vogels doet afdeinzen. Onafgebroken hoort ge lietn, nu in dezen, dan in genen bongerd, want de vijand is hardnekkig, hij laat niet af. Nauw is de eene troep verwijderd, of een nieuwe zwerm wil neerstrijken. Maar onze „keerder" laat zich niet verschalken, tenzij de slaap hem op een heeten namiddag, na een over vloedig maal. argeloos oven-alt. "Wat 'n teleurstelling dan, als hij, bij zijn ontwaken afgevallen, gekwetste ker sen 't werk van zijn vijand on dier de hoornen ziet liggen. Dat zijn strijd niet zonder gevaar is, bewijzen de ongevallen in den boomgaard want helaas 't. dient gezegd zijn wapen, waarop hij zoo trotsch is, is niet altijd betrouwbaar! 'I Soms, op 't kritieke oogenblik weigert heit dienst of keert zich tegen zijn meester. En zijn stem boet hij er ge woonlijk een paar weken mee in. Wanneer de campagne afgeloopen is eni ge hem deelnemend vraagt „Wel, Tunnis, zed-de nog al vol- doan over 'tw&rk?", dan laat hij een dof gebrom hooren, voor u volkomen onverstaanbaar. Zoolang de kersenpluk echter duurt is hij opgewekt, waakzaam, vol ijver. Verdediger van een bedreigde veste schijnt hij zich te gevoelen, wanneer hij daar trotsch door den bongerd stapt, 't oog naar boven gericht, de flinte onder den aim („N. R. Ct.") Uit de Arbeiderswereld WERKSTAKINGEN. Men meldt uit Vlaardingen De arbeiders aan de glasfabriek alhier hebben Maandag het werk ge staakt. De meesterknecht wilde de z g. stel lers van de eene naar de andere ploeg verplaatsen en daarmede wenschten de arbeiders geen genoegen te nemen. Bij de firma Serphos Zonen te Enschede staakten Maandagmorgen 5 wevers, toen de wever Snuverink, wien de arbeid was opgezegd, door de politie uit de fabriek werd verwij- werd. Alle anderen werken door. Maandagochtend is een staking ontstaan bij den sigarenfabrikant G. Bijdendijk, op het Stokvischwater te Rotterdam. Er zijn 17 man in sta king. Als oorzaak geven de werklie den opgeen controle op de te ver werken tabak, loonverschil en het ontslag van twee werklieden, die daarover hadden geklaagd. 13 siga renmakers zijn lid van den Interna tionalen sigaren- en tabaksbewer- kersbond, 1 is lid van de Federatie en 3 zijn ongeorganiseerd. De heer Bruens, van Amsterdam, lid van het hoofdbestuur, confereerde met den heer Bijdendijk, doch zonder gunstig gevolg, waarop de staking geproclameerd werd. Leger ea Vloot OEFENINGEN VOOR DE INFANTERIE. In het loopende jaar zal worden gekampeerd in de legerplaats hij Milligen door het 10e reg. inf., van en met 24 Augustus tot en met 6 Sep tember, onder de leiding van den commandeerenden officier van het 10e reg. inf. Met het stoomschip Oranje kwamen Zaterdagavond te Amsterdam aan twee Indische sergeanten, G. A. C. Belling en M. F. Baak, beiden rid der der Militaire Willemsorde. In 1.1 muiden werden zij door kapitein Wijnmalen en te Amsterdam werden zij door kolonel W'llems met militaire honneurs ontvangen. De sergeant Gustav Adolph Chris tian Belling is een Duitscher uit. Schneidemulü in Posen. Hij heeft bij het Duitsche leger gediend als 2de luitenant. Omstandigheden nood zaakten hem zijn ontslag te vragen. Aangemoedigd door het succes van Christoffel was het zijn ernstig voor nemen in Indië carrière te maken. Hij was goed op weg. Hij is nog zeer jong, was reeds sergeant bij de marechaussee, vers'erd met de Mi litaire Willemsorde en daarna eer vol vermeld. Naar men meldt wacht hem. nog een bijzondere onderschei ding. Hij heeft door een noodlottig schot een stijf linkerbeen gekregen en keert naar zijn vaderland terug met een gagement van ƒ525 'sjaars en een riddersoldij van 140. Uit de Omstreken GROOT CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP OP 21 JULI A. S. Bezoek van H. M. de Koningin-Moeder. 1. Aangespannen dekhengsten voor 2 of 4-wielige rijtuigen le. prijs gouden medaille en ƒ50 of ƒ100. 2e. prijs: gouden medaille of ƒ50. 3e. prijsverguld zilveren medaille en ƒ10 of 25. 2. Aangespannen paarden, mer- ricn of ruinen voor 2 of 4-wielige rijtuigen en te koop gesteld voor ƒ800. le prijs: gouden medaille of 50. 2e prijsverguld zilveren medaille en 10 of ƒ25. 3e. prijsverguld zilveren medail le of 15. Geen inleggeld. 3. 2 paarden aangespannen voor een boerenwagen. le. prijs verguld zilveren medaille en 10 of ƒ25. 2e. prijsverguld zilveren medaille of ƒ15. 3e. prijs: zilveren medaille of ƒ10. Geen inleggeld. 4. Het best in 't tuig gaand paard voor 2 of 4-wielige rijtuigen ge spannen. le. prijs: gouden medaille en ƒ50 of 100. 2e. prijs: gouden medaille of ƒ50. 3e. prijs verguld zilveren medaille en 10 of 15. Inleggeld ƒ5. 5. Het schoonste en bestgaande rijpaard. le .prijs: gouden medaille en 50 of 100. 2e. prijsgouden medaille of 50. 3e. prijs verguld zilveren medaille en ƒ10 of ƒ25. Inleggeld ƒ2,50. 6. Spring concours. le. prijs: gouden medaille en ƒ150 of ƒ200. 2e. prijs: gouden medaille en ƒ50 of ƒ100. 3e. prijsverguld zilveren medaille en 10 of 25. Inleggeld ƒ5. SANTPOORT. Hoewel niet nehoorende tot hen, die bij een enkele maal telaat aan-, komen voor de tram een rumoer ma- ken alsof de wereldloop daardoor is gestuit, kunnen wij niet nalaten er even op te wijzen, dat de laatste we ken de dienst nogal onregelmatighe den aanwijst. Gisteravond b. v. was de tram van 6.50 weer een kwartier te laat en de ochtendtram van 9.10 is dit steeds zoo geregeld, dat op tijd zijn als een onregelmatigheid wordt aange merkt. Daar de Velserbrug daarvan niet. altijd de schuld kan zijn, zal er wel wat haperen aan de ineenzetting der dienstregeling. HEEMSTEDE. Naar wij vernemen gaat de Zeer- Eerw. heer H. P. Zeegers, pastoor alhier, deze gemeente binnenkort ver laten. Het bouwen van een locaal voor de vereeniging voor Christelijke belan gen op een terrein naast de Prot. School is opgedragen aan den heer W. A. van Amstel voor ƒ4900. BENNEBROEK. Ons muziekgezelschap „Kunst na Arbeid' hoopt Vrijdag a-s. des avonds te 8i uur een concert in de open lucht te geven op het terrein van de villa „Welgelegen" daartoe welwil lend afgestaan door den heer J. C. v. d. Laan. Hierdoor zal aan velen wederom een aangenamen avond worden verschaft. ZANDVOORT Onze predikant Ds. G. Posthumus Meyjes zal in deze week alhier terug komen en hoopt Zondag a.s. zijn ambt weder te aanvaarden, na ruim een half jaar door ziekte verhinderd te zijn geweest dat te vervullen. Naar uit goede bron vernomen wordt bestaat hot plan om den ver jaardag van H. M. de Koningin-Moe der op 2 Aug. a.s. alhier feestelijk ie vieren. Reeds heeeft zich een voorloo- pig comité gevormd, dat in deze week in vergadering zal bijeenkomen, ten einde een en ander nader te regelen, en een vast comité uit te noodigen. Op dien dag zullen o.a. waarschijn lijk wedstrijden gehouden worden door kinderen van badgasten en in gezetenen op het strand, terwijl ook het plan bestaat avondfeestelijkheden te geven en een vuurwerk te ontste ken. Aangekomen badgasten C. V. Hinke, Amsterdam, Kerk straat no. 8, 4 pers. Fam. Hauf, id. Pension Zomer- lust, 6 pers. Dames Kok, id., Hotel Driehuizen, 2 pers. Fam. Baks, id. id. 3 pers- Fam. de Jong, id., Burgem. Engel- bertsstr. no. 4, 2 pers. H. Stiebes, Frankfort, Hotel d'Orange, 1 pers. Z. Slijper, Amsterdam, id. 1 pers. E. Hijmans, id. Willemstr. no. 15, 5 pers. B. H. van Ketel, Mijdrecht, Hotel Driehuizen, 1 pers. T. I-Iuppertz, Dusseldorf, Groote Badhuis, 2 pers. W. Westerman, Rotterdam, Groote Badhuis, 6 pers. Fam. van Klaveren, Rotterdam, Cottage Pretoria, 4 pers. M. Kinsbergen, Amsterdam, Wil lemstraat 4. A. van Doorninck, id., Haarlem merstraat, 6 pers. Mevr. Taumay, Doorn, Grand Ho tel, 3 pers. Fam. Gamwell, New-Pork, id. 6 p. Mevr. Si eg, Wiesbaden, id. 2 pers. W. H. Doer, Cassel, id. 1 pers. J. L. Gransberg, Amsterdam, id. 2p E. Sulzbach, Frankfort, id. 5 pers. Fam. Marez Oyens, Amsterdam, id. 2 pers. Fam. Boneski, Rotterdam, id. 2p. Fam. Perrier, Parijs, id. 3 pers. Fam. Hugenbolt, Arnhem, id. 2 p. Fam. van Sassen, id. id. 2 pers. Fam. van Wijnbergen, id. id. 3 p. Fam. de Lilar, id. id. 2 pers. D. Bisschop van Tuinen, Amster dam, Villa Willy, 5 pers. Mr. IJ. P. A. N. Caroli, id. Mon. Plaisir, 4 pers. A. van Doorninck, id., Haarlem- merstr. no. 2, 6 pers. H. M. C. Holdert, id., Villa Oranje Nassau, 5 pers. W. Kalf, id. Pakveldstr. no. 20. 5 pers. Fam. E. Lachmann, Berlijn, Villa Sophia, 5 pers. Fam. G. Lachmann, id. id. 8 pers. Mej. Lindow, id. id. 1 pers. Fam. Lamon, Amsterdam, Roza Marein, 9 pers. J. Leefson, id. Parkstr. 9, 6 pers. Fam. Morpurgo, id. Stationsweg no. 9, 6 pers. E. de Pauw, id. Nieuwstr. 6, 8 p. Fam. Schorlikum, id., Willemstraat no. 13, 5 pers. D. Spanjaard, Utrecht, Haltestraat no. 36, 1 pers. A. E. D Vreede, Amsterdam, Pa- radijsweg no. 14, 5 pers. Telegrammen DE TOESTAND IN RUSLAND. PETERSBURG. 11 Juli. (Reuter) Volgens een officieele mededeelingis de staat van beleg afgekondigd voor •de stad en het district Tiflis. Gemengd Nieuws EEN SLAAP VAN 31 JAREN Een vrouw uit Villacienne, bij Bur gas, is ontwaakt uit een slaap, die 31 jaren heeft geduurd. Zij heeft de ge beurtenissen in haar leven van vóór 31 jaren versch in het geheugen be waard, als waren die eerst gisteren voorgevallen. Tot haar groote verwon dering vond zij haar familieleden zeer verouderd en zij wide in 't ge heel niet gelooven, dat haar bewust zijn zoo lange jaren had stilgestaan. Van alle kanten komen geneesheören om haar vragen te stellen en waar nemingen te doen. BOOT-ONGELUK. Een motorboot uit Oberkassei is Maandag, toen zij met eenige passa giers don Rijn overstak, in aanva ring gekomen met de stoomboot Rhein, van de maatschappij Bonn- Königswmter, en gezonken. Tot hier toe weet men van vijf personen die verdronken zijn, maar aangezien het getal passagiers niet met zekerheid bekend was, weet men niet of al de andere opvarenden gered zijn. FRANSCHE ONDERZEESCHE BOOT GEZONKEN. (Zie ook Tweede Blad). Het lot van do ongelukkige beman ning van de bij Algiers gezonken on- dcrzcesche boot „Farfadet" is beslist- Nadat het vaartuig was gelicht en weer gezonken, werd wel onmiddel lijk opnieuw aan het werk getogen, om het weer aan de oppervlakte te krijgen, maar de positie, waarin de boot zich op den bodem der zee be vond, bemoeilijkte het werk zeer. Zaterdagmiddag leefde de beman ning, tenminste een gedeelte er van, nog. Er werden toen, volgens de „Petit Parisien" seinen gewisseld met de manschappen, die zich in de achter ste afdeeling der boot bevonden, waardoor deze duidelijk opgave kon den doen van hun toestand. Zij ver telden, dat zij met hun zessen waren en tot op dat oogenblik allen goed gezond. Zij hadden nog accumulate* ren beschikbaar, ter vernieuwing van hun zuurstof gedurende eenigen tijd. Er werd hun gemeld, dat al het mo gelijke gedaan werd, om ken te red den, en zij dus maar niet moesten wanhopen. Ook in de voorste afdeeling van het vaartuig bevonden zich eenige man schappen men vreest echter, dat die reeds gestikt waren, daar zij geen antwoord gaven op tot hen. door middel van signalen, gerichte vra gen. Later op den dag echter antwoor den ook de mannen, opgesloten in het achterste gedeelte niet meer. en toen tegen den avond het vaartuig aan de oppervlakte was gebracht, bleek, aldus meldt een telegram uit Parijs, dat de geheele bemanning was bezweken. Marktnieuws Groenten m a r k t. Aangevoerd en verkocht op 10 Juli: 370 H.L. aardappelen, ƒ2—ƒ5; 400 bloemkoolen. ƒ3—ƒ12; 67 iund. spi nazie, 40—50180 nmd. slade, 10— ƒ40 2000 bos wortelen, ƒ3—ƒ5. Botermarkt. Aangevoerd op 10 Juli61 K.G. bo ter, verkocht 64 K.G., 1.40—1-50 per K.G. 43 biggen, verkocht 35, ƒ9 12 per stuk 7 schrammen, ver kocht 6, ƒ1620 per stuk. Sioomvaartberichten Het stoomschip Malang, van Rotter dam naar Java, arriveerde 8 jftili te La RocheLle en zette 9 Juli de reis voort. (Verb.) Het st. Gedé van Rotterdam naar Java, arriveerde 9 Juli te Southamp ton. Het stoomschip Salak, van Java naar Rotterdam, arriveerde 9 Juli to Marseille en zette do reis voort. (Verb.) Het st Ambon, van Amsterdam n. Bataria. passeerde 9 Juli Dungeness. Het st. Timor, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 10 Juli te Marseille. Het st. Java arriveerde 8 Juli van Amsterdam te Batavia, Het st. Koningin Regentes, van Amsterdam naar Batavia is 9 Juli Peri gepasseerd. Het st. Koningin Wilhelmina arri veerde 9 Juli van Amsterdam te Ba tavia. Het stoomschip Bali, van Bataria naar Amsterdam, is 10 Juli Perim gepasseerd. Het stoomschip Ixion, van Amster dam naar Batavia, vertrok 8 Juli van Liverpool. G eboren JACOBUS JOHANNES PETRUS Zoon van J. SCHIPPER en A. SCHIPPER—TRUIJENS. Haarlem, 10 Juli 1905. Terstond een net, flink MEISJE GEVRAAGD, voor halve dagen, niet beneden de 16 jaar, loon ƒ1.75. Zijlstraat 29 zwart. EEN NET GEVRAAGD, niet beneden de 15 jaar. Zijlstraat 71. In klein gezin, dat in September te Haarlem komt wonen, wordt in Aug.. of Sept. VERLANGD eene flinke, nette DIENSTBODE, die goed kan koken en van zeer goedo getuigen voorzien is. Hoog loon naar bekwaamheid en 28 gld. wascligeld. Br. fr„ No. 7880, bur. v. d. Blad. GEVRAAGD een flink bij SMIT, Duvenvoordestraat 13. Tegen Augustus wordt GEVRAAGD in een deftig gezineöne FLINKE, BEKWAME P. G„ boven de 25 jaar, tegen hoog loon. Adres te bevragen des avonds na 7 uur aan het Advertentie-Bureau M. KOKKELKOREN, Overveon. Dr. BAUMGARTNER, Leidsche Vaart 222, ZOEKT een bekwame tevens als meid. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Wordt gevraagd gedurende den zo mer een flink tegen hoog loon. Adres Mej. KONING Kerkstraat 24, Zand voort. WINKELJUFFROUW GEVRAAGD, bekend met het maken van onder goed strekt tot aanbeveling. Brieven onder No. 7872 Bur. van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3