Een M Meisje Gevraagd ïette fferfcsier Loopjongen Advertentiën. Dagmeisje Dienstböde Verloren Diens trneis j e Dienstmeisje, Keukenmeid, Keukenmeid MEISJE Bnrgermeisje F. 6. nette Jongen Gevraagd Nette Commensaal Jacht te Huur Ter overn. aangeb. ONGELUKKEN. De 79-jarige W. A. B., wonende in de' Nadorststraat te Rotterdam, stond Dinsdagnamiddag omstreeks vijf uur op het Van Hogendorpsplein en wilde uitwijken yoov een tram, die de Kar- rensteeg afkwam. Een tram, die van de zijde van den Coolsimigel kwam, merkte hij niet op, tengevolge waar van het paard van deze tram hein omverliepde man viel en ondanks het remmen van den koetsier ging een voorwiel hem over het linkerbeen. Dit been werd onder de knie nagenoeg afgereden. De oude man is door bur gers naar het ziekenhuis gedragen. Dinsdagmorgen is uit het stroompje De Boerse te Oirschot levenloos op gehaald de bierbrouwersknecht F. L. Bij het visscheh is hij waarschijnlijk in slaap gevallen, te water geraakt en verdronken. Maandagmiddag liep een kind van 31/2 jaar in de Van Bassenstaat te 's-Gavenhage in een emmer heet wa ter, die een juffrouw even onbeheerd op 'de straat had laten staan. Bij aankomst in het Ziekenhuis bleek het kind overleden. (Vad.) INTERNATIONAAL CONCOURS HIP- PIQUE TE 's-GRAVENHAGE. Dinsdag nam het zesdaagsche inter nationaal concours hippique vanwege de Vereeniglng tot bevordering der paardenfokkerij in Nederland op ndt daai-toe zoo gunstig gelegen terrein in het park Zorgvliet te 's-Graveniia- ge een aanvang. De uitmuntend ingerichte en goed verzorgde ring leverdel een recht fees- telijken aanblik op door de vele vlag gen, wimpels en wapenborden, waar mede de in het rond staande tribunes waren versierd. Met het oog op het te verwachten Vorstelijk bezoek was tegenover de jurv-loge een fraai ge- décoreerde Koninklijke loge inge richt. Tegen drie uur klonk het Wilhel mus in oude melodie en de Koninklij ke rijtuigen reden statig het. veld bin nen. Eerst reed het hofrijtuig bespan nen a la Daumont bij de Koninklijke tribune voor, in welk rijtuig gezeten waren H. M. en de groothertogin van Oldenburg, beiden in wit zomertoilet. Het tweede rijtuig verlieten de her tog van Oldenburg en Z. K. H. Prins Hendrik, beiden in uniform gekleed. Het hooge 'geselschap werd ontvan gen in een voor höt paviljoen aange legde n tuin door het bestuur van het concours hippique. Daar werden de Koningin en haar schoonzuster door meisjes bouquetten van witte bloemen aangeboden. Aan •deze meisjes reikten beide vorstinnen vriendelijk de hand. Het paviljoen, te midden van hoog opgaand geboomte, is aan weerszijden keurig met plan ten en palmen geflankeerd en ligt midden op het veld. Een breed zonne scherm belette het doordringen van de al te felle zonnestralen. De eerste rij zitplaatsen werd ingenomen door het vorstelijk gezelschapde Koningin had aan de linkerzijde haar schoon broeder, de vorstin van Oldenburg rechts den Prins, haar broeder. Van uit deze loge had men een ruim uit zicht op het veld en op het défilé der paarden. Zoodra ieder concours was afgeloopen, werden de juryleden voor elke groep aan H. M. en verdere Vor stelijke personen voorgesteld. Met de vreemde officieren sprak H. M. langdurig en de Prins inte resseerde zich in het bijzonder voor hetgeen in het Belgische leger tot veredeling van het paardenras wordt gedaan. Z. K. H. eindigde elk gesprek met een stevigen handdruk aan de vertegenwoordigers van het vreemde officierscorps. De luitenant-kolonel Punt, voorzitter, en baron Van Voorst on dei-voorzitter van het concours hip pique. bevonden zich in de loge achter d'e vorstelijke zetels en hielden H. M. en de andere leden der familie op de hoogte van den loop van het concours en verschillende bijzonderheden. Zoo weinig het weer ook beloofde, zooveel heeft het gehouden en waar van een eersten dag veel afhangt voor de stemming, ook voor de volgende dagen, daar mag de Vereeniging ter bevordering der Paardenfokkerij in Nederland gelukgewenscht worden met het zoo goed geslaagde begin. Tege'n half zeven waren de wed strijden geëindigd. Het défilé kon niet ten: volle tot zijn recht komen, omdat de paarden, die er in hadden moeten verschijnen, te laat hier waren gekomen, en tenein de de beestjes voor vermoeienissen te sparen, voor den inspannenden strijd, die hen wachtte, liet men ze stillekes op stal. Kon de vorstelijke familie de revue der viervoeters derhalve niet in den ring zien, da Prins met zijn gast, de groothertog, verlieten tegen 4 uur de tribune en begaven zich dwars door dear ring naar dé stallen, waar zij de goed verzorgde paarden in de boxes bezochten. Bepaaldelijk verwijlden de bezoekers bij de Engelsche paarden. Met een wandeling langs de met toeschouwers bezaaide paden keer den zij naar de loge terug. Te half zes reed het vierspan1 voor, de Koningin en de Prins verlieten met hun gasten liet terrein onder dd tonen van het Wilhelmus en bij den omme gang door den ring de tribunes pas- seerénde. waaruit één juichtoon voort- golfde. totdat de mooie rijtuigenstoet in het boschaadje van Zorgvliet uit het gezicht was verdwenen on voor haar vertrek gaf H. M. aan overste Punt haar tevredenheid te kennen over de organisatie van het concours, den fraaien tuinaanleg aan den voet der tribune en de buitengewoon tal rijke deelname. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins verlieten des avonds tc kwart voor zeven de residentie en zijn per Staatsspoor naar het Loo terugge keerd. Hun werd uitgeleide gedaan door baron Bentinck, le-stalmeester. In de Rijnstraat werd het Konink lijk Echtpaar door een talrijke me nigte toegejuicht. HET GEBEURDE BIJ ZEIST. Omtrent het gebeurde in de leger plaats bij Zeist meldt het U. D- nader Zondagavond omstreeks 7| uur was het in de legerplaats bij Zeist een geweldig noodweer. Het felle licht en de daarop volgende donderslagen waren ontzettend. De regen viel met stroomen neder en weldra was het geheels kamp, waar het regiment ge nietroepen gelegerd is, één water plas. De milicien W. de Boer en de ge niesoldaat G. Giesen, hadden een wandeling naar Zeist gemaakt en waren daarvan juist in hun legertent teruggekeerd. Na eenigszins té zijn uitgerust, zeide Giesen tegen De Boer: ik leg mijn sabel in mijn kist, doe dat ook, je weet nooit wat er gebeu ren kanwaarop De Boer ook aan stalten maakte om zijn sabel in de kist te bergen. Op hetzelfde oogenblik echter sloeg de bliksem in de tent, waarin De Boer en Giesen gezeten waren. De milicien De Boer werd getroffen en was na eenige oogenblikken over leden, terwijl de geniesoldaat Giesen, die licht getroffen werd aan handen en voeten, door den geweldigen schok uit de tent werd geslingerd. Daar zijne handen en voeten krachtele*» waren .kroop hij op ellebogen en knieën verder de Compagniestraat in om hulp te roepen. Het geheele kamp was weldra op de been. Na eenige oogenblikken kreeg Giesen de kracht in handen en voeten terug. Het is ontzettend hoe de bliksem in bedoelde tent heeft thuis gehouden. De aanwezige kisten, geweren en sa bels werden letterlijk stuk geslagen en gespletenkortom alles werd ver nield, terwijl het ligstroo in brand sloeg, doch onmiddellijk werd ge- bluscht. En niet alleen in deze tent, maar ook in de op 15 M. afstands t eg en o verl i gge n d e tent heeft de blik sem verwoesting aangerichtgewe ren en sabels vernield. Gelukkig dat op dat oogenblik in deze tent nie mand aanwezig was. De begrafenis van den milicien De Boer zal Woensdag a.s. plaats heb ben. EEN VERKLARING. Zaterdag 8 Juli 1.1. is in eene ver- gadering van het partijbestuur van de Sociaal-Democratische Arbeiders partij, naar aanleiding van een inge zonden stuk van dr. A. Pannekoek in „Het Volk" waarin deze beweerde, dat genoemde partij zich niet aan de op het congres aangenomen mo tie, bepalende de houding der so ciaal-democraten bij de herstemming heeft gehouden, de volgende verkla ring afgelegd „Het partijbestuur keurt de uit spraak van partijgenoot Pannekoek. die de eer der partij verloren acht door den afloop der herstemmingen, ten sterkste af, als in tegenspraak met de feiten, en van desorganisee- rende strekking. Het partijbestuur wijst namens de partij deze beleedi- gende beschuldiging beslist af." PROF. VAN MANEN. De ouddioogleeraar dr. W. C. van Manen, te Leiden die reeds lan gen tijd lijdende was naar lichaam en geest is thans zeer ernstig on gesteld, zoodat zijn einde wordt te gemoet gezien. (N. v. d. D.) Koloniën ATJEH. Kota Radja, 10 Juni. Een marechaussee brigade onder sergeant Leijbroek legde in Pidïë het berucht bendehoofd Pang Sanéh met twee volgelingen neer. (B. N.) Padang, 11 Juni. De federatiën IV' en V Kota hebben hunne zaak afgescheiden van die der Kwantan-districten en officieel hunne onderwerping aan het gouvernement van Ned. Indië aangeboden aan den controleur te Sidjoendjoeng, ten tee lten waarvan zij de z.g. rijksieraden der federatiën dien ambtenaar heb ben overhandigd. (Java-Bode). LUITENANT DE WILDE. Uit Bandong wordt dato 13 Juni aan do „Java-Bode" geseind: De le luitenant M. de Wilde, adju dant van het 15e bataljon, is gisteren te Tjimahi van zijn paard gevallen en kreeg dientengevolge eon schedel breuk. Zijn toestand is zorgwekkend. BONI. Uit Makassar schrijft men aan het „Soer. Hblid." De Boni-expeditie begint dagelijks vasteren vorm aan te nemen. De ver schillende bootgelegenheden brengen herhaaldelijk nieuwe strijdkrachten aan. Nog zelden zagen wij zooveel vreemde gezichten in onze veste en de huizennood is belangrijk. De nieuw aangekomen officieren kunnen natuurlijk geen gouverne- ments-woningen krijgenkleine hui zen zijn niet beschikbaar, en zoo zijn twee officieren met hun gezin er reeds toe moeten komen om geza menlijk een groot huis te betrekken. Makassar, 13 Juni. Gisteren is te Paré-Paré gevochten en een volkomen succes behaald. Van den vijand bleven 31 gesneuvel den in onze handen met 27 achter laadgeweren. Aan onze zijde werden 2 minderen gewond. Het flottielje vaartuig „Assahan" nam met zijn geschut deel aan het gevecht. De landingsdivisie en de sectie Javanen hielden het bivak be zet. De amboineesche compagnie is thans uitgerukt. Makassar, 13 Juni. Gisteren zijn hier. over Tanette, van Paré-Paré spoedberichten aange komen van den commandant der „Assahan" en van den commandant der bezetting, kapitein jhr. C. F. Goldman. Ons bivak is door den vijand aan gevallen. Hij werd met een verlies van 500 dooden door geweer- en kanonvuur afgeslagen, welke dooden allen op het terrein bleven liggen. De bevolking was begonnen de on zen met lansen te werpen. Aan onze zijde werden gewond een Europeesch sergeant en een amboineesch fuselier, die met het stoomschip „Camphuys" hier werden aangebracht. De plaats Paré-Paré is afgebrand. (Java-Bode). LAWAS. De over het bezit van dit landschap gerezen moeilijkheden zijn thans dit den weg geruimd door de betaling van een jaarlijksche schadevergoe ding van 6000 dollars door den radja van Serawak aan zijn neef, Brooke Johnson, die daarvoor afstand doet van alle door hem op Lawas bezeten rechten. Intusschen is thans door de hande laren te Laboean, de hoofdplaats van het sultanaat Broenei, een pro test ingediend tegen deze schikking, wijl zij vreezen, dat de door heii met den handel op Lawas tot nog toe be haalde voordeeleo, door een ver plaatsing van dien handel naar Se rawak, voor hen geheel verloren zullen gaan. EEN MOORD. Enkele dagen geleden namen twee inlanders des avonds op Tanah Abang een dos k doszij beweerden te laat te zijn voor den trein naar Tangelang en lieten zich daarom naar Kedawang brengen, waarvoor zij 5 zouden betalen. De jeugdige dos a dos koetsier heeft het echter zoover niet ge bracht. Voor hij te Kedawang was, grepen de bandieten hem heet, wurg den hem en wierpen zijn lijk in de sawah. Daar is het later door de poli tie gevonden, echter reeds in verge vorderden staat van ontbinding. De poliiie te Tangerang is ijverig aan het zoeken naar de claders en daarin is de Chineesche eigenaar der dos a dos haar zeer behulpzaam. De dos a dos, voorzien van een andere numerplaat, en het paard, zijn te,' Tanger achterhaald, waar zij door de daders verkocht waren. Op aanwij zing van den kooper is thans ook 1 een der daders gearresteerdde an dere is nog voortvluchtig, doch de politie heeft zijn vrouw in voorloopig arrest gesteld. (Batav. Nbl.) DE ZAAK-VIERHOUT. Blijkens een artikel in ,,De Loco motief" is 't <len heer Vierhout ver gund geweest in zijn blad te blijven schrijven tijdens zijn gijzeling. Zoo lezen we o.a. Men heeft op mij den maatregel toegepast die dienst doet als wapen tegen een weigerachtigen getuige. Maar was ik een weigerachtig getui ge Ik heb, toen 'de rechtercommis saris mij cfe vraag deed, een ver- schooningsgrond voorgedragen. Het oordeel over dien aangevoerden ver schoon ingsgrond was aan der. Raad van Justitie. De Raad van Justitie i ooixleeJide dien verschooningsgrond 1 ondougdelijk. Eerst dus nadat dit foordeel tot mijne kennis was geko men van welk oordeel beroep bij |het Hoog Gerechtshof open staat en dan nadat het Hoog Gerechtshof dit oordeel van den Raad zou heb ben bekrachtigd, kon er, dunkt me, als mij de vraag opnieuw weid. ge- daan, en ik dan weigerde, van wei- gering in den zin der wet sprake j zijn. Maar hoe is 't gegaan De Raad sprak zijn oordeel over den aange voerden verschooningsgrond uit en beval terstond dat men mij als wei gerachtig getuige zou gijzelen. Ik ben geen jurist maar ik gevoel dat hier iets niet in den haak is. Dit laatste schrijf ik niet om 't te laten voorkomen als zou ik, na het oordeel van den Raad vernomen te hebben, op de vraag, ware zij mij opnieuw gesteld, geantwoord heb ben. 1-Iet noemen van den naam van den inzender blijft, zoolang ik als re dacteur verplicht ben dit geheim te bewaren, voor mij eene daad lijn recht tegen mijn journalistiek gewe ten. Ik wil het publiek er aan herinne ren, van welk .intens algemeen be lang 't is dat de Indische pers zich tegen elke, ook zijdelingsche aantas ting van het vrije woord schrap zet. In 't moederland toch zijn er naast de dagbladpers nog andere instru menten van dit grondwettig recht aan te wijzen, de openbare vergade ringen bij voorbeeld, waarin even zeer, als 't wenschelijk blijkt, de na men der sprekers niet worden ge noemd, in welk geval de pers ook dit geheim bewaart en welke anonymi- teit zij casu quo verdedigen zou. Maar hier in Indië is, ter oorzake van art. Ill R. R., de pers hetéénige orgaan tot uiting der vrije gedachte. AMBOINA. Aan een onder dagteekening van 2 Juni van den resident van Amboina ontvangen telegram wordt door de „Java Ct." het volgende ontleend Algcmeene politieke toestand gun stig. De geschillen tusschen de nego rijen Lissabatta eru Moernatem (Noord kust van Ceram) konden op vredelie vende wijze worden beëindigd. Ver wikkelingen zijn gerezen tusschen de strandnegorij Tihoele (Zuid Ceram; en Wahoei (Amahei). Een persoon werd gedood ön een verwond, de zaak is in, onderzoek. Gezondheidstoestandde pokziekte bleef heerschen op de eilan den .Amboina en Saparoea en in de af dealing Amahei; overigens gun stig. BORNEO. Onder dagteekening van 9 Juni sein de de civiele en militaire resident der Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo als volgt Civiel gezaghebber Poeroek Tjahoe berichtalsnog hebben zich gemeld Kornil van Behitoem, klein bende hoofd, en SahidaJ bin Soeloe, invloed rijk Mohammedaansch Dajak uit Moeara Djoeloe. Eerstgenoemde lever- do in 2 voorladers, laatstgenoemde zal inleveren 12 achterladers, hem vroe ger door bestuur verstrekt. Ontwape ning Boven- en Midden-Doesoen wordt thans krachtig ter hand geno men, de meeste der indertijd door be-' stuur verstrekte geweren ook reeds in geleverd. Temenggoeng Etjoet ge vlucht naar Boven Mahakam. Van colonne kapitein Buijs nog geen be richt. Ik ga morgen naar Boven Da- jaklanden. („Java Ct.") DJAMBI. De assistent-resident van Djambi seinde den 8sten Juni aan do regee ring: Controleur Boven-Batang Hari meldtMobiele sectie Maureivbreehor verraste 4 Juni, op aanwijzing hoof den Soengei Abang, kleine benden op grondgebied dier doesoen; vijand liet 4 dooden, 9 voorlaadgeweren, muni tie en blanke wapens in onze handen. Onzerzijds geene verliezen. Uit de Arbeiderswereld EEN WERKSTAKING. Een werkstaking, die ongeveer 100 k 120 werklieden omvat, is Maandag uitgebroken te Amsterdam, met name onder de losse werklieden, meer spe ciaal belast met sjouwersarbeid, gra ven, e. d. De directie had voor een deel van den arbeid een klein aan tal grondwerkers laten komen en die daarvoor betaald met een loon 4 c. hooger dan dat van de andere losse werklieden. Na het vertrek der aan genomen menschen van elders eiSch- ten nu de vaste losse-werklieden ook een loon van 4 c. meer. wat de di rectie om verschillende redenen meende niet te kunnen toestaan. Toen legden zij den arbeid neer. Met de directie wordt thans onderhandeld om tot een vergelijk te komen. De staking heeft een zeer rustig verloop. De arbeid der timmerlieden, smeden e. d. gaat geregeld door. Met den eigenlijken caïssonarbeid onder saam- geperste lucht is nog geen aanvang gemaakt. GESCHIL BIJGELEGD. Het geschil tusschen de arbeiders van de glasfabriek en den meester knecht omtrent de plaatsing der z. g. stellers is bijgelegd, waarna de sta kende arbeiders weder aan den ar beid zijn gegaan. Rechtszaken DOODSLAG TE AMSTERDAM. Dinsdag had zich voor de vacantie- kamer der Amsterdamsche Recht bank te verantwoorden Bartelt Hen drik Elsnerus, 9 September 1868 te Abcoude Proosdij geboren, van be roep sjouwer, zonder vaste woon plaats, thans gedetineerd te Amster dam. Hem is ten laste gelegd„dat hij in den nacht van 18 op 19 Mei j.l. te Amsterdam, na daartoe te voren het plan te hebben beraamd, opzettelijk en met het oogmerk hem daardoor van het leven te berooven, Johan Casper Tap heeft geworpen, gehuwd of op andere wijze doen vallen in het water van de Prinsengracht, waar door deze in dat water is verdron ken, althans door verstikking Sen dood heeft gevonden." Er zijn 22 getuigen gedagvaard van wie 2 als deskundigen. Den 24 Mei werd het lijk voor per ceel 842 drijvende gevonden, met twee wonden aan het hoofd, waarvan de deskundigen, dr. C. Waller en de arts A. Snoek hebben verklaard, dat die toegebracht zijn, nadat de dood 'reeds was ingetreden. Beklaagde ontkende beslist aan het hem ten laste gelegde schul dig te zijn. en met den drenkeling niet in aanraking is geweest. Uit het getuigenverhoor bleek o.a. dat beklaagde in dienst is geweest bij den groentehandelaar C. J. H. Kla- versteyn, Jan Steenstraat, doch we gens herhaalde dronkenschap was ontslagen. De 17-jarige Ta.p werd in zijn plaats aangesteld, en beklaagde zou hem gedreigd hebben te zullen verdrinken. Den volgenden dag was beklaagde bij Klaversteyn gekomen, vragende of Tap gekomen was, en toen bekl. een ontkennend antwoord ontving, was hij sterk beginnen te beven. Kla versteyn vreesde toen dat hij kwaads met Tap had uitgehaald. In trien nacht was Tap verdronken. Getuige J. H. Tap Sr., de vader van den verdronkene, als getuige gehoord, was zeer aangedaan en met moeite onderdrukte hij het snikken. Hij verklaarde, dat zijn zoon 17 jaar oud was. in den laatsten tijd niet best oppaste en wel eens te veel bier dronk. Aan zelfmoord geloofde hij niet en zijn zoon leed ook niet au» toevallen. Getuige C. J. II. Klaversteyn en zijne echtgenoote verklaarden, dat beklaagde veel misbruik van sterken drank maakte en deswege uit zijn dienst ontslagen is geworden, terwijl Johan Tap diens plaats innam. Be klaagde had aan zijne vrouw gezegd, dezen te willen verzuipen. Getuige juf frouw Jan Feinstra deelde mede, dat zij in den avond van 18 Mei beklaag de des avonds even voor midder nacht van uit bet raam harer wo ning in ide Jan Steenstraat gezien had in een heftige woordentwist met Tap, waarbij een derde persoon was, dien zij niet kende. Beklaagde ont kende dit. Na nog een tapper gehoord te heb ben, verdaagde de rechtbank de ver- dere behandeling tot Donderdag a,s. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge nie en to Haarlem op Woensdag 12 Juli des middags te li uur. Afwezig de heeren" Groot, Rinke- ma, Welsenaar, Sabelis, Van Sty- rum, van den Berg, Pahud, Bijvoet. Punt 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. D© uitkeering van het Rijk aan deze gemeente over 1905 bedraagt f 206.812.65. B. en W. hebben op 26 Juni de kas van den gemeente-ontvanger opgeno men en in orde bevonden. In kas was 1.049.406.10. Ingekomen is een verzoek van G. J. van Gasteren om een schouwburg tent op het terrein der gasfabriek te mogen ploatsen gedurende de ker mis. De VOORZ. zegt, dat B. en W. het verzoek aan den Raad vervallen achtten te zijn, omadt adressant zelf heeft goedgevonden dat B. en W. bij wie het behoort, er op zouden be schikken. De heer SNELTJENS heeft dank zij de bemoeiingen van den heer Van de Kamp ontdekt, dat sedert 1887 de Raad de standplaats bepaalt. Dit is niet ingetrokken zoodat te recht het request van den heer Van Gasteren bij den Raad behoort en spr. meent, dat er alle termen zijn om don heer Van Gasteren de ge vraagde toestemming te verleenen, in afwachting van den nader te be- paeln huurprijs. De VOORZ. wijzende op art 16 van 't reglement van orde, stelt voor dit voorstel, vreemd aan de orde van den dag, in overweging te nemen. Aldus wordt besloten. De heer H. D. KRUSEMAN noemt het ver gezocht te wijzen op het be sluit van 1887. Zestien jaar lang is de kermis gehouden op dezelfde ter reinen en 't besluit van 1887 is teniet gedaan door een van 1893. Hebben B. en W. zich aan die plaatsen ge houden, dan is het wijzen op 't be sluit van 1887 ver gezocht en steeds afgewezen publieke vermakelijkhe den te houden op andere terreinen. Spr. acht het zeer gevaarlijk daarvan nu af te wijken en zou wel willen hooren wat de redenen zijn. (Ongecorrigeerd). (De zitting duurt voort). Hedenavond is het ver volg van dit verslag te verkrijgen aan da volgende adressen: H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BEIJERS, Groote Houtstr. 94. B. DB MINK, Spaarnwouderstr. 78. J. DE PATER, Berckheydestraat 17. J. VAN DER MOOLEN, Sigarenwin kel, Gronjé straat 5. B. C. VAN DIJK, Kruidenierswinkel, Projectiekade 45, hoek Oranjeboom straat. Aan onze Bureaux Zuider Buiten- Spaarne 6 en Groote Houtstraat 55. Sport en Wedstrijden GYMNASTIEK. De ndgentiende openbare uitvoering van het Nederlandsch Gymnastiek- verbond wordt 28, 29 en 30 Juli a.s. te Apeldoorn gehouden. Marktnieuws Veemarkt. Aangevoerd op 12 Juli37 nuchtere kalveren, f 8—f 131 schaap, 26 4 paarden. Burgerlijke Stand Ondertrouwd12 Juli H. Middag en A. Schipper. J. v. d. Horst en E. v. Mierlo. P. v. d. Nesse en J. B. La Maitre. J. de Bell en E. Swit- ser. GetrouwdM. J. Moens en M. v. Broeke. J. F. v. Orden en J. An- tonisse. E. Roelofs en E. de Lang. J. C. v. Looij en G. E. Vreden- daal. A. Ferree en C. Elbertsen. G. Peper en I. Dekker. P. C. Heins- bergen en J. A. v. Abbeve. J. D. Reith en C. Schulze. A. Klumper en M. M. Smink. J. F. T. Snoek Pollé en M. M. v. Slooten. BEVALLEN Juli 12. M. M. Gerstel—Sasburg, z; •M. A. Busé—Koster, z.M. E. Slate rusMeier, z.11. G. BeersMein- ders, d.10. A. Schipper—Fruijens, Iz.J. Voogd—Pen, d. OVERLEDEN: Juli 10. J. v. d. Pieterman, 33 j., L Annastr. 11. H. v. Wilgenburg— Heijdemans, 82 j.. Jansstraat; H. Christiaans, 66 j.. Popelingstr. Stoomvaartberichten Het stoomschip Koning Willem I vertrok 10 Juli van Sabang naar Am sterdam. Het stoomschip Amsteldijk vertrok 11 Juli van Rotterdam naar Newport News. Geboren: ANTHONIUS JOHANNES Zoon van P. J. BUSé en M. A. BUSé—KOSTER. Haarlem, 12 Juli 1905. GEVRAAGD, voor den dag, P. G., van goede getuigen voorzien. MEEU- WIG, Ged. Oude Gracht 37. GEVRAAGD een net dat goed kan werken en voorzien is van inf. Ruim loon, en P. G. Park- laan 7. Een nette gevraagd voor MEID-ALLEEN tegen 1 Augustus. Gr. Houtstraat 174. een knappe DIENSTBODE voor den dag. AdresGroote Markt 31. een GOUDEN DAMES-REMONTOIR. Tegen belooning terug te bezorgen Paul Krugerstraat 20rood. In een gezin van twee personen wordt een eenvoudig gevraagd, P. G.. van goede getuigen voorzien. Kinderhuissingel 60zwart. Wordt gevraagd gedurende den zo mer een flink tegen hoog loon. Adres Mej. KONING Kerkstraat 24, Zandvoort. Dr. BAUMGARTNER, Leidsche Vaart 222, Z01£KT een bekwame tevens als meid. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Tegen Augustus wordt GEVRAAGD in een deftig gezin eelne FLINKE, BEKWAME P. G., boven de 25 jaar, tegen hoog loon. Adres te bevragen des avonds na 7 uur aan het Advertentie-Bureau M. KOKKELKOREN, Oveneen. Terstond een net, flink GEVRAAGD, voor halve dagen, niet beneden de 16 jaar, loon f 1.75. Zijlstraat 29 zwart. Te Haarlem met 1 Aug. gevr. een 23 jaar of ouder, voor alle huiswerk j kennis van koken geen vereischte. Reeds meer in betrekking geweest zijnde en zéér goede getuigen, beslist noodig. Loon f 100 f 120 en vrij j wasch. Br. onder No. 7885 Bur. Haarl. Dagblad. GEVRAAGD voor Vrijdag of Zater dag. AdresKleverpark 48. GEVRAAGD een 14 k 15 jaar, bij GEBR. RUTTE, Overveen. EEN GEVRAAGD. AdresK. VAN EDEN, Spaarne 38. Iemand de middaguren disponibel hebbende, zag deze gaarne bezet met Loop- of Pakhuiswerk Hoog loon geen vereischte. Adres te vernemen Bur. Haarl. Dagblad. Sen bekwaam Zadelmaker Behanger en Stoffeerder VRAAGT we gens onvoorziene omstandigheden EEN PATROON, g. g. staan hem ten dienste. Br., No. 7878, bur. v. d. Blad. GEVRAAGD, bij A. H. WILLEMSE, Groot Heiligland, hoek Gasthuis- vest, Aankomende GEVRAAGD. G. H. LINDEMAN en Zoon Commensaal gevraagd of JUFFROUW, hare b. b. h. h., In klein gezin in 't midden der sta<i op netten stand, vrije slaapkamer, 5.50 per week. Adres te vernemen Bur. Haarl. Dagblad. TWEE NETTE COMMENSAALS. Adres Kleine Houtstraat 96. GEVRAAGD, met gebruik van vrije kamer, h /5.50 p. w. Adres te vernemen Bureau „Haarl. Dagblad". groot 60 Hectare. D. DE MOL, Waarderpolder. Wegens vertrek AANGEBODEN EEN HOEKHUIS eener Coöperatieve Bouwvcreeniging, voorzien van gas- en waterleiding te gen billijken prijs. Br., No. 7879, bur. v. d. Blad. EEN ZAAK IN HUISH. ART. Koop som en huur van het huis billijk, rui me woning, volkr. buurt. Br., No. 7881, bur. v. d. Blad. Ter overname aangeboden een sinds jaren bestaand BIERHUIS hetwelk een burgerbestaan oplevert, en de man ook thuis kan blijven. Spoed Br., No. 7883, bur. v. d. Blad.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3