Binnenland DE KONINKLIJKE FAMILIE OP REIS. Behoudens verandering in het aan- vankelijk plan, zijn de Koningin en Prins Hendrik voornemens, begin Augustus voor eenige weken naar Dobbin te vertrekken. VORSTELIJK BEZOEK. Z. K. H. de Prins der Nederlanden woonde heden de Internationale Zeilwedstrijden op de Zuiderzee bij. Z. K. H. arriveerde hedenochtend van het Loo te Amsterdam met >den trein van 8 uur 53 min. spoorlij d- Van het Centraal-Station begaf Z. K. H. zich naar de volgboot der Ko ninklijke Ned. Zeil- en Roeivereeni- ging, die aan de De Ruyterkade ge reed ligt. Na afloop der wedstrijden zou Z. K. H. deelnemen aan het jaarlijksch diner der ..Koninklijke" waarvan Z. K. H. eere-voorzitter is. Dit dinér heeft plaats in den huize Couturier. Z. K. H. vertrekt hedenavond we der met den trein van 8 uur 50 min. (spoortijd) van het Centraal-station. b. naar Algiers den 26en, 28en en 30an Juli e.k., met den trein van 7.1 m. van Amsterdam naar Antwerpen. Indien belanghebbenden bunne brie ven en andere stukken in de aan ge noemde oorlogsschepen te verzenden brievenmalen) wenschen opgenomen te zien, worden zij uitgenoodigd ze te voorzien van twee elkander snijdende lijnen over het geheele adres, loopen- de van den eönen hoek naar den an deren. Brieven en andere stukken voor meergenoemde oorlogsschepen, welke niet van deze aanwijzing voorzien zijn, zullen langs den gewonen weg naar hunne bestemming wordlen ver zonden. BOND VAN DIRECTEUREN VAN AMBACHTSSCHOLEN IN NEDERLAND. De eerste vergadering van dit jaar van den Bond van Directeuren van Ambachtsscholen in Nedèrlnad, is dezer dagen te Amsterdam gehouden. De voorzitter, de heer E. Jelsma, van Amsterdam, opende met een woord van welkom de vergadering, zich verheugende in de steeds meerde re waardeering van de vakopleiding in het algemeen en het ambaehtson- derwijs in het bijzonder en consta teerde met genoegen, dat de besturen van nagenoeg al de ambachtsscholen in ons land thans donateur van den Bond zijn en alle directeuren van ambachtsscholen tot het lidmaatschap van den Bond zijn toegetreden. In het door den secretaris uitge- DE CRISIS. De heer Goeman Borgesius is Don derdag andermaal naar Het Loo ver trokken ter conferentie* met H. M. de Koningin. Hierdoor schijnt be- vestigd het gerucht, dat dezer dagen bracht jaarverslag wordt o.a. geme- ■dadelijk na het eerste onderhoud itus- moreetrd wat de bond heeft gedaan in schen H. M. en mr. Borgesius stand zake de middelbare technische school hield, dat in die audiëntie de voorbo.en staat geboekstaafd het uitsluiten de werd gezien van eene aanbieding van het personeel der ambachtssclio- aan den leider der Liberale Unie van len bij de wijziging en aanvulling van de taak tot samenstelling van een de regeling van liet peusionneeren, Ministerie. Tevens werd er bijge-ook yan weduwen en weezen, niette voegd, dat de heeT Borgesius zelf genstaande bij deze uitbreiding al de geen deel van het te vormen Kabinet openbare en bijzondere inrichtingen zou uitmaken. I va" onderwijs zijn opgenomen De volgende vergadering zal den 30 Volgens een bericht aan de Tele- September a.s. te Utrecht worden ge- graaf bestaat er groote kans, dat het 110UQen- nieuwe ministerie gevormd zal wor den uit de Unie-liberalen en de Vrij zinnig-Democraten. een ministerie on- VERZOEK NIET INGEWILLIGD. Men schrijft uit Utrecht aan Het der leiding van de heeren GoemanVolk Borgesius (Binnenlandsche Zaken), Op 4 November 1904 werd dooreen en prof. Drucker (Justitie); met prof.vijftig personen van 2 bureaux van Treub (Financiën) kolonel Cool, di- <ie Centrale Controle een adres aan irecteur .der Krijgsschool (Oorlog) v 1 ,c(en directeur-generaal van de Staats- Deventer (Koloniën v. Rossum of ^zonden met verzoek om even Janssen (Marine Lely (Waterstaat); ^c°01 °ezonüen met verzoek om, even- van Raait© (Buitenlandsche Zaken). als andOTe disten geschie&re, j voortaan vergoeding voor overwerk I te geven. Daar begin Juni 1905 op dat verzoek KAMERVERKIEZING TE ZUTPHEN. De burgemeester van Zutphenheeft nog geen antwoord ontvangen was, van mr. Goeman Borgesius officieel verzochten adressanten den direc- bericlit ontvangen^ dat hijgdebernoe- teur-generaal zijn besluit op 'dat ver en dat bevat een schroevendraaier, een doorslag en een sleutel. De commissaris van politie der 2de afd. te 's-Gravenhage, verzoekt in lichtingen omtrent den eigenaar. DE TELEPHOON. Men is in het Centraal-telephoon- bureau te Amsterdam thans diruk bezig het tegenwoordig in gebruik zijnde stelsel om te zetten in het centra al-batterij stelsel. De moeilijk heden daaraan verbonden terwijl dé dienst geregeld door moet gaan, zijn buitengewoon groot. Met de grootste omzichtigheid moet elk draadje, elk klosje, elk gloeilichtje op de multiple-tafel gesteld worden en het aantal sol deer ink jes uit de hand dat gemaakt moet worden loopt bepaald in honderdduizenden. Men hoopt binnen een paar maanden het centraal-batterij-stelsel geheel te kun nen toepassen, voor een zeer klein gedelte is het reeds op de intercom munale tafel in werking gebracht. Bij dit nieuwe stelsel zal opschellen door den abonné niet meer noodig zijn het huisbatterijtje bij elk toe stel behoorende, zal verdwijnen ds abonné. den hoorn van het toestel nemende, zal daardoor de juffrouw aan het bureau reeds waarschuwen, aangezien een bij zijn nummer be- hoorend lichtje gaat gloeien. DE A. N. D. B. Men meldt uit Amsterdam Voor den tijd van drie maanden is door de Amsterdamsche Juweliers Vereeniging op 1 April een contract gesloten met den A. N. D. B., be treffende de regeling der loonen van de briljant- en kopslijpers en de ver stellers, waarbij de Juweliers vereeni ging zich verbonden heeft de loonen gedurende die drie maanden niet te verlagen. Nu dit contract is afgeloo- pen, werd door de Juweliersvereeni- ging voorgesteld het voor drie maan den te verlengen, terwijl het A. N. D. B.-bestuur het contract voor een jaar verlengd wil zien. Daarover is Donderdagavond van gedachten ge wisseld door de betrokken werklie den, behoorende tot de A. N. D. B. en de zustervereenigmg Patrimoni um en Betsabel, die deels meegingen met het voorstel der juweliers, deels met dat van hun bestuur. Voor hef einde der vergadering werd over •de voorstellen gestemd. De telling ■der stemmen zal echter eerst morgen geschieden, zoodat ook dan eerst de uitslag bekend kan zijn. WERKSTAKING WESTELIJK VIADUCT. De staking aan het Westelijk Via duct te Amsterdam is opgeheven. De eischen der werklieden zijn alle in- -ming tot lid der Tweede Kafoer niet ZOÖk te mogen vernemen. Eindelijk gewilligd en alle stakers weer aau- aanneemt. 1 - -s den lOen Juli j.l., dus na ruim 8 Naar men de N. R. Ct. van welin-1 maanden wachtens, ontving het per- gelichte zijde verzekerd, zal in Zut- soneel een schrijven van den waarne- phen den heer Eland de candidatuur menden chef der Centrale Controle, van liberale zijde worden aange- inhoudende dat de idirecteur-generaal boden. adressanten doet weten, dat op een Den heer Lieftinck zou men hebben werkdag van uur voor één uur of laton vallen, omdat er een even een hal( uur - 4 k sterke stroom tegen als voor chens candidatuur was Zem wordt gegeven. (L. enV.) Eigenaardig, dat de heer Sprenger van Eyk, die voor de enqhête-com- De ..Zutph. Ct." zegt naar aamlei-1 missie verklaarde, dat het personeel ding van het bericht van ,.L. en V." zich steeds met zijn grieven tot hem „Wij kunnen verzekeren', dat het kon wenden, en dat hij gegronde Ian w twIlS Srieven °P zou thans meer juist is. <:ian acilt roa-and61! noodig heeft ge- De heer Eland komt onder de voor-j liad om dat personeel te berichten, loopige candidaten voor, doch er is dat hij een onreclitvaardigen toe- geen reden om te verwachten, dat in stand blijft bestendigen, de afdeelingen der centrale kiesveree- j Vreemd is het bovendien, dat het SSïïfc,?™ de.i"e6rd<!rheid; personeel hot officieole antwoord van VaVoenjoslate"™?11*dT Candida-directeur-generaal niet- te zien tuur-Lieftinck is geen sprake. Integen- heeft gekregen. genomen. De eischen waren voor grond- en sjouwwerk boven den grond, beton- storten, enz., 23 cent per uur, op werkdagen tusschen 6 uur 's morgens en 6 uur 's avonds, en voor het cais- sonwerk le. een verblijf van 4 uren in de caisson met 8 uren rust ;2e. 50 cent per uur tot op de volle diepte; 2e 75 cent per uur bij het vullen der caissons met beton: 4e een tijd voor uitschutten van 20 minuten voor el- ken atmosfeer overdruk en 5e. aflos sing buiten de caissons. deel wordt zij door kenners van de stemming in de afdeelingen, nog al tijd; als préferent beschouwd." De „Dordr. Ct." schrijft: „Uit zeer vertrouwbare bron kun nen wij het bericht van „L. en V.". dat de oud-mipiister Eland in Zut phen candidaat gesteld zou worden voor de Tweede Kamer, tegenspreken. Op dit oogenblik is er nog niets be paald." DE STEMMINGEN TE DEN HELDER Naar aanleiding van het bericht in De Tijd, dat prof. Treub ook in aan merking zou komen voor de Kamer- vacature in het district Den Helder, zegt de Asser Ct. „Wij kunnen mededeel en, dat de heer Treub reeds kort na zijne ver kiezing aan den burgemeester der gemeente Assen bericht heeft gezon den, dat hij de benoeming aanneemt. En opmerkelijk is het, dat op 11 Juli j.l., dus één dag na het ant woord, op een van de twee bovenge noemde bureaux het personeel de mededeeling kreeg, dat voortaan de werktijd met een half uur per dag verlengd werd. HET KAMERLID THOMSON. De kapitein L. W. J. K. Thomson, van het 9e reg. inf. te Leeuwarden, die in het district Leeuwarden tot lid van do Tweede Kamor is geko zen, zal op grond van punt 1 van art. 70 der Bevorderingswet voor de land macht op non-activiteit worden ge steld. Hij zal zich metterwoon te 's-Gravenhage vestigen. DE „HERTOG HENDRIK". Het pantserschip ..Hertog Hendrik" heeft, na afgebracht tez n van het rif waarop het, naar gebleken is, zon der veel schade te bekomen geloopen was, de reis naar Boni waarheen het in verband met de verwikkelingen bestemd was. voortgezet. RAAD VAN TUCHT. Bij Kon. besluit van den 27en Juni zijn benoemd tot lid van den Raad van Tucht voor de koopvaardij de heer C. F. van Linden Tol, oud-gezag voerder, wonende te Bussum. en tot plaatsvervangend lid de heer J. S. Brouwer, oud-gezagvoerder, thans inspecteur der StoomvaartrMij. Rot- terdamsche Lloyd te Rotterdam. UIT GOEDE BRON... Hoe men in het buitenland soms ingelicht wordt over hetgeen in ons land voorvalt, kan weer eens blijken uit het volgende, idat het Vad. vindt, in La Meuse. Terrible orage en Hollande. La Haye, 10 Juillet Un terrible orage a inondé hier le village cLe Scheveningen. Les habi tants ont dü se réfugier dans l'église. Les dêgats sont considérables. (Vrij vertaald aldusVerschrikke lijk onweer in Holland Den Haag 10 JuliEen verschrikkelijk onweer heeft gisteren het dorp Scheveningen onder water gezet. De bewoners moes ten vluchten in de kerk De schade is aanzienlijk.) MONUMENT Mgr. A. G. SCHWEITZER. De commissie tot oprichting van een monument op liet graf van mgr. A. G. Schweitzer heeft hare keuze gemaakt uit verschillende ingezonden ontwerpen. Met algemeen© stemmen, is de voorkeur gegeven aan het ont werp van den -heer A. J. Joling. ar chitect te Amsterdam. De onthulling van heit monument zal geschieden op 22 November a.s. („Tijd".) POSTVERZENDING NAAR ONZE MARINESCHEPEN. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie brengt ter kennis van belanghebbendendat. aan de oorlogs schepen „Gelderland", „Noordbra bant" en „Utrecht" de navolgende ge sloten brievenmalen zullen worden verzonden a. Naar Port-Said den 15en Juli e.k., met den trein van 6.15 m. van Amsterdam naar Emmerik INLICHTINGEN VERZOCHT. Te 's-Gravenhage bevindt zich 'n voorloopige hechtenis H. Hommen, geb. te Essen a/d. Ruhr, 26 Sept. 1876 koopman, laatst wonende te Amster dam in do St. Jansstraat 2, verdacht van diefstal van rijwielen. In zijn bezit is gevonden een ver- kcophriefje, gedateerd 28 Juni 1905, dat betrekking heeft op een rijwiel, dat zeer waarschijnlijk ook is ge stolen en waarvan dé eigenaar niet bekend is. Het is een oud stevig ongemerkt zwart heerenrijwiel model de „la Rey", vernikkeld, sterk verroest, recht, stuur met, kurken handvatten met donkere ringen, mechanische bel, wiel met zwart stalen velgen en dito spaken, gladde handen, geel houten spatborden, freewheelrem. pe. daln met, rubber donker bruine lede ren ..Hammock" zadel, rustende op 4 veeren en een driehoekig lederen taschje, waarin is geslagen een tak BALDADIGHEDEN TE ZUIDLAND. Te Zuidland werden jl. Vrijdag de drie aftredende liberale gemeente raadsleden herkozen. De doleerenden hadden, zoo meldde men aan „Het Volk", vast op de overwinning gere kend. De kans der liberalen stond slecht. Zij kwamen er evenwel met een paar stemmen meerderheid. Op het erf van een der verkozen gemeenteraadsleden werd 's avonds,de onverwachte overwinning met tal van genoodigden en opgeluisterd door het muziekkorps uit Abbenbroelc feestelijk gevierd. De vreugde was echter van korten duur. De tegenpar tij stormde plotseling, begunstigd door de duisternis, op de feestvieren den los en een hagelbui van steenen kwam neer op de hoofden, flesschen, glazen en muziekinstrumenten. Een der verkozen gemeenteraadsleden werd door een der manifestanten met een stoel op het hoofd geslagen en bekwam een diepe wonde, die door den dokter moest worden verbonden. Daarna werd het huis van 'het ge meenteraadslid, waarin de feestvie renden een goed heenkomen zochten, met steenen gebombarderd en wer den de ruiten ingeworpen. VERGIFTIGING. Men meldt uit Coin werd, d.d. 12 Juli aan de „Leeuw. Ct." Een vreemdsoortig geval met hoogst treurigen afloop heeft zich bij eefn on zer landbouwers voorgedaan. Terwijl de werklieden gistermorgen na het ontbijt in het hooiland bezig waren, gevoelde de een na den ander zich toch 'hier de oorzaak te schuilen, te meer omdat de zesde werkman, die hiervan niet gegeten had, ook van al die ellende verschoond, bleef. EEN DRAMA. In aansluiting op hetgeen in ons vorig nummer werd medegedeeld, meldt men uit Arnhem nader De echtelieden B. waren, vóór zij hunne eenzaam op een afstand van ongeveer 200 Meter van den Groes- beekschen weg gelegen prachtige villa betrokken, woonachtig te Steeg Nijmegen. Reeds te Steeg moet het kind slecht zijn behandeld en inzon derheid de stiefmoeder zou daar een kwaden naam hébben gehad. Aan het vrouwelijk dienstpersoneel, dat bij het verhuizen naar de villa werd gehuurd, moet daar spoedig de liefdelooze behandeling van liet kind zijn opgevallen. Met andere kinderen ging het meisje niet om en alle ge noegens werden het ontzegd. Meerma len vluchtte het kind naar de keuken, waar het genegenheid vond. Dat van hetgeen op de villa voorviel zelden iets uitlekte, vindt verklaring in de afzondering waarin het gezin woonde. Tot het bij 'de villa beboe rend uitgestrekt terrein, aan alle zij den met zwaar ijzerdraad afgesloten, werd gaat het verhaal niemand toegelaten, terwijl het geheel dag en nacht, tot voorkoming van onge- wenscht bezoek, onder bewaking stond van mannelijk personeelde woning van den tuinbaas staat aan don Groes- beekschen weg, bij den ingang van het terrein, waarop een breed© weg naar de hoog gelegen en boven alles in den omtrek uitstekende villa is aangelegd. Naai' wij vernemen zou de vader reeds,uit de voogdij over het. kind zijn ontzet en zouden de getuigenissen vooral voor de stiefmoeder bezwarend zijn. Ook van Kleef, waar de bedoelde fa milie vóór eenigen tijd in een hotel logeerde, zou het kind geen aangena me herinneringen' hébben. De „Geld."- schrijft in verband met het geval van kindermishandeling Donderdagochtend vroeg is de heer Blankenhagen naar Arnhem vertrok ken, vermoedelijk om door de justitie gehoord .te worden in verband met de behandeling, waaraan zijn kind te zijnen huize heeft blootgestaan. Er was aan het station veel publiek welks aandacht zich in sterke mate op den heer B. samentrok. Onder de aanwezigen was mr. A. van der Goes, advocaat en procureur te Nijmegen, die den heer B. bij diens aankomst de hand drukte en een gesprek niet hem aanknoopte, uit welke omstan digheid men wil opmaken, dat deze jurist door den heer B. als zijn rechts geleerd raadsman gekozen is. Het bericht over de kindermishan deling te Nijmegen heeft groote sen satie gemaakt, zegt „De Geld." Onze onderstelling, dat het mis handelde 'meisje overdag' moet zijn gered, wordt door de loopende ge ruchten in de naaste omgeving van het perceel bevestigd. Men wil weten dat de ontvoering plaats greep te 3 uur in den namiddag, en dat de stiefmoeder eerst tegen 8 uur in den avond de vlucht gewaar geworden ia. Di+ zou dan wel aantoonen, hoe weinig naar het kind werd omgezien. Terwijl de eene dienstbode het kind ontvoerde, zou de andere de vrouw des huizes aan den praat hebben ge houden. Alle dienstpersoneel, zoowel •het mannelijke als het vrouwelijke, is na de ontdekking der vlucht van'het meisje op staand-en voet ontslagen. De heer en mevrouw B. zijn sinds enkele jaren in deze stad gevestigd. Vóór ha ar huwelijk was d e d am e. e en mej. Victorine F. H.. huishoudster bij mr. R., rijksadvocaat te Groningen. Later werd zij verpleegster te Am sterdam, doch gaf deze functie weder op, ten einde den post. van huishoud ster te aantaardën bij den heer B., te 's-Gravenhage. In deze qua! it ei t heeft ze echter nooit te zijnen huize vertoefd, daar de heer B. haar al zeer spoedig na de kennismaking huwde. Later kwam het echtpaar zich te Nijmegen vestigen. INBRAAK. Woensdagnacht is door nog onbe kende daders ingebroken in een on bewoond perceel aan de Sabelspoort te Arnhem en heeft men zich daar door toegang verschaft tot een kan toorlokaal en uit een lessenaar eenig geld ©n sigaren ontvreemd. De eigenaar, de heer V., vond zijn kantoor gistermorgen in ontredder den toestand, en is aan een en ander te zien, dat de ongenood© gasten zeer kalm te werk zijn gegaan. De politie stelt een onderzoek in ener werden reeds eenige personen ge hoord. GEARRESTEERD. Va.n Roosendaal is gevankelijk naar Breda vervoerd de po lit'e-agent G., verdacht van misdrijf tegen de onwel. Zoowel de boer zelfs als vijfzeden. G. is de agent, die een paar der zes werklieden hadden last van kramp, gevolgd door hevige en her haalde brakingen en diarrhee. Men was niet in staat om zonder opont houd een wagen te laden en thuis te brengen of te ledigen. Eeln hunner echter, Jorrit Roedema, een gehuwd en oppassend werkman, in de kracht zijns levens, doch slechte spijsverte ringsorganen bezittende, kon slechts weken geleden eenige dagen vermist werd. Men brengt nu'teen m,et 't andere in verband. VERMOORD Men schrijft uit Middelburg De matroos C. de Buck, die bij een expeditie naar Boni op de reede van Badjowa is vermoord, is een jong- weinig braken, hoewel hij .ineenkromp mensch van 19 jaar, laatst wonende DOOD DOOR SCHULD. Dinsdagmiddag werd in de rivier de Maas voor Rottendam opgevischi het lijk van den bootwerker O. Beh/s- ma die Zaterdagavond verdronk doordat hij werd overvaren door de schroefboot „Broedertrouw V." Nadat het lijk reeds naar de be graafplaats te Crooswijk was overge bracht, is het Donderdag op last aer justitie naar de sectiqkainer van het Ziekenhuis gevoerd, teneinde gerech telijk geschouwd te worden. Tegen den kapitein van de schroef boot „Broedertrouw V" is proces verbaal opgemaakt wegens het ver oorzaken van den dood door schuld. EEN 100-JARIGE. Te Tilburg vierde Donderdag Anna Cornelia v. Gorp, geboren van Pelt, haren lOOen verjaardag. Öp 22-jarigen leeftijd trad zij in het huwelijk met Leonard van Gorp, een arbeider-tuinier, dien zij na een echt verbintenis van 18 jaren door den dood verloor. Sinds dien droeg zij alleen de zorg voor haar talrijk ge zin en thans doet zij dit nog in zoo verre, dat zij de inkomsten en uit gaven van het gezin, bestaande uit moeder, zoon en dochter, regelt. De jubilaresse is nog bijna in 't volle bezit harer zintuigen, in 't bijzonder haar geheugen is nog scherp. De gansche buurt, waar zij geheel haar leven gewoond heeft, was rijk met groen en vlaggen versierd. EEN BEHOEFTIG OUDJE. De oudste ingezetene van Maarsen (Utr.) hoopt op Vrijdag 14 Juli haai' 102den geboortedag te herdenken. De ruim honderdjarige (wed. C. F. Kleijn, geb. Stroom) is nog helder van geest en haar gezondheidstoe stand is nog goed. Zij kan zich ech ter alleen met anderer hulp voortbe wegen. Er circuleert voor haar een inteeken- iijst, wijl zij in behoeftige omstan digheden verkeert. Sport en Wedstrijden DE BETROUWBAARHEIDSRIT. Het bestuur der N. A. C. maakt als: uitslag van den van 29—31 Mei j.l. gehouden betrouwbaarheidsrit het volgende bekend ONGELUKKEN. Woensdagavond was de 6-jarige jongen L. Kievit aan het spelen aan den Goudschenweg te Rotterdam, op de rails van de in aanleg zijnde elec. rische tram. Hij viel er af juist toen eén ledige kar der gemeente aankwam. Deze ging hem dwars over het lijf tenge volge waarvan hij Woensdagnacht is overleden. Woensdagavond is de heer P., wo nende Singel te Amsterdam, op den weg tusschen Diemerbrug en Muiden terwijl hij per fiets zijn zoon te Bus sum wilde bezoeken, aangereden door een automobiel, waarin twee heeren en twee dames zaten, met het ongelukkige gevolg, dat een zij ner heenen gebroken werd en hij uit en inwendige kneuzingen bekwam. In deerniswekkenden toestand werd de heer P. binnengedragen in de boe renhofstede van G. van Es, waar hem de eerste ihulp werd verleend en hij later door een dokter uit Mui den verbonden werd. Daarna werd hij per rijtuig naar Amsterdam ver voerd. De werkman H. L., die Dinsdag avond op het Oostplein te Rotterdam door een sleeperswagen overreden werd, is aan de gevolgen overleden. Op den Westzeedijk te Rotterdam is door een automobiel waarvan de bestuurder onbekend bleef, overre den de bootwerker J. F. De man werd inwendig gekneusd. Woensdag is te Amersfoort het driejarig dochtertje van G. van V., wonende aan den Soesterweg, door een victoria. waarin twee dames zaten, overreden. De koetsier wilde voor d'e aldaar spelende kinderen uit wijken, doch dit mocht niet haten een van hen kwam te vallen, met het noodlottig gevolg, dat een wiel van den wagen haar over 't hoofd ging, zooidat het kind onmiddelijk dood was. De koetsier heeft aan dit ongeluk in 't geheel geen schuld. Wederom 'heeft te Vaals een onge luk plaats gehad bij het aanmaken ee-ner kachel met petroleum, waarbij vrouw O. zich zoodanig verbrandde dat zij spoedig daarna overleed. Rechtszaken BRANDSTICHTING. De Rechtbank te Assen veroordeel de Martinus W., verpleegde in de Rijks-werkinrichting Veenhuizen, we gens brandstichting in een berg plaats aldaar, tot drie jaar gevange nisstraf. Het O. M. had 10 jaar ge- ei scht.. van pijn. Zich naar zijne in de nabij heid staande woning begevende, viel hij neer, zoodat de boer zich genood-1 zaakt zag hem thuis te brengen. Wel j werd terstond de hulp van dr. Drien- dijk van Makkum ingeroepen, spoedig tec plaatse was, doch schoot menschenhulp te lcort. denzelfden avond is de anders gezon de en krachtige man bezweken, een weduwe, doch geen kinderen nala tende. De toestand der anderen is bevredi gend, hoewel zij zich des avonds nog zeer afgemat gevóélden'. En nu do oorzaak? te 't Zand, onder deze gemeente. MISDRIJF TEGEN DE ZEDEN. Het O. M. bij de iteehtbank te Hee- die'renveen eischte tegen G. K.. ontsla- hier j gen onderwijzer te Steenwijk, we- Reedsj gens het misdrijf omschreven in art. 247 Wetboek van Strafrecht, zes jaar gevangenisstraf. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Donderdagmiddag is uit den trein I der H. IJ. S. M., die te 4.32 uit Zut- Hieromtrentpben vertrekt, even voorbij de halte worden slechts gissingen gemaakt. DeAssel een kind gevallen, behoorende meest aannemelijke is hét gebruik tot een troép landverhuizers naar van voedsel uit voor de gezondheid Amerika. De reizigers trokken aan de schadelijk keukengereedschap. Den noodremtoen de trein. tot. stilstand vorigen avond hadden allen erwten was gebracht, liep men terug naai* de genuttigd, die gekookt en bewaard plaats, waar het kind gevallen was, werden in een geëmailleorden pot, en vond het mét een wond aan het waaruit het email grootendeels ver-achterhoofd. In den bagagewagen dwenen was. Hoewel ze ieder slechts werd het voorloopig verbonden, eenige lepels verorberd hadden, wijl j De trein ondervond door dit onge- de voorraad niet grooter was. schijnt val nogal eenige vertraging. VRIJGESPROKEN. De vacantiékamer der Amsterdam sche Rechtbank sprak Donderdag vrij met last tot zijn invrijheidstelling don 27-jarigen koopman in pluimvee Jaco bus Oost-Indië, die terechtgestaan heeft wegens diefstal of heling van een horloge, toebehoorende aan een kantoorbediende. Het O. M. had tegen den beklaagde geëischt 3 jaar gevangenisstraf we gens diefstal bij herhaling, doch de Rechtbank was van oordeel, dat het onderzoek ter terechtzitting niet had opgeleverd heit wettig én overtuigend bewijs van het hem ten laste gelegde. Koloniën A. J. DA COSTA. Te Paramaribo is overleden de heer Aran Jedidja da Costa.. landsprakti- zijn en praktizijn bij het Hof van Justitie. De heer Da Costa was onlangsmet denheer J. Morpurgo benoemd tot waarnemend kantonrechter van Pa ramaribo. De overledene bereikte den ouder dom van 75 jaar. (O. W.) L. R. Goettsch Ger. M. Dee P.F.A.W.Q.Snoek Fern. Hombach 1^1. W. Aertnys iH. A. v. Leeuwen 24 Stand.Germ. A. Servais A. van der Hagen. T.J.J.H. deWiCHz E. L. O. Schiff P. J. Adrian M. Tabingh i Suermondt Bay.OléraentlP. J. Stokvis 12 Darraeq 10 Vivinus 12 Peugeot 25 Delaliaye 22 Dürbopp 24 Mors 6 de Dion Boutou 12 Peugeot 6 32 F. I A. T. 12 Peugeot 1. R, Kemper bar v. Itteraum iF. G. Fenton .Henri M. Ei.t- j hoven H. Englebert D. Siem Jr. J. F. Verwey 14 Clément 14 Minerva 'L. Hautvast L. Dejilus 'A. F. A. M.Hiel Ck. F. Stokvis 900 900 900 900 De ingeschreven nummers 15 (Bayard Clément, inschrijver P. J. Stokvis)24 (10 pk. Peugeot, inschr.' J. F. Verwey), en 25 (24 pk. Pipe, inschr. L. Hautvast) zijn niet opge-, komen, terwijl No. 23 (12 pk. Pom geot, linschr. J. F. Verwey) den strijd opgaf. Gemengd Nieuws DE FABRIEKEN GESLOTEN. I Tengevolge van staking der arbeij ders in een fabriek te St. Etienne, hebben alle patroons zich vereénigij en de fabrieken geisloten. 1500 arbei dors zijn daardoor zonder werk. D< prefect der stad kon de patroons1 niel bewegen, hunne fabrieken te openen.! DE VLUCHT VAN EEN HONGER KUNSTENAAR. Uit Bochum in Westfalen wordt ge. schreven In 't Reichsh allen theater was sinds eenige dagen een zoogenaamde hom gei'kunstenaar ingesloten, die om eei weddenschap van 2500 nuark 19 dager lang bij mineraalwater en een mooi uitzicht in een glazen kast moest vas ten. De inmetseling van den honger- virtuoos ging op de gewone plechtige wijze en het vasten begon, nadat eet dokter had geconstateerd, dat de ge zondbeidstoestand van den man uit stekend was. Het publiek volgde mei steeds toenemende belangstelling hei verloop van de hongerkuur en voor spelde den glazen-kast-bewoner reeds een schitterend succès1, toen op eet avond plotseling aan de spanning vat het publiek een onverwacht snel ein de werd gemaakt. Een bezoeker var het Reichshallentheater liet zich eet portie groote boonen met spek bren gen -en beging de onvoorzichtigheid zich met dezen godenkost in de on middellijke nabijheid vaar de kooi tc plaatsen. Met een benijdenswaard! gen eetlust begon hij er van te smul' len. Dat kon de hongerkunstenaar, een echte Westfaler, niet langer aan zien. Hij sloeg ee-n glazen wand vat zijn zelfgekozen kerker stuk en- maak te dat hij weg kwam. De eigenaar van het Reichshallen theater en zijn gasten waren zeer spij tig over het verlies van do attractie Maar men hoort, dat ze voor den ge vluchten hongerkunstenaar, die dooi groote boonen met spek buiten zich- zeiven was geraakt, verzachtende om standigheden in aanmerking hebber genomen. EEN GROOTE MAALTIJD. Te Brussel is men druk in de weei om alles in gereedheid te brengen voor het feest der burgemeesters, ^der 21 Juli e.k., ter gelegenheid van der 75sten verjaardag der nationale on afhankelijkheid. Over de 2000 burge meesters zullen zich vereenigen aan een banket, dat in de Salie des Pas perdus zal worden aangericht. Aan de eere-tafel van 45 couverts zullen zich in de benedenruimte 16 groote tafels aansluiten, terwijl de overige gasten op de galerijen zullen plaats nemen aan 80 tafels. Er zullen 260 bedien den zijn, 45 madtres d' hotel en een 20-tal commissarissen. Een electrisch© schelinrichting ts speciaal ingericht, om de bevelen ovei te brengen en den geregelden gang van den maaltijd te verzekeren." Eigenaardig dat het menu geopend wordt met Holla,ndsclie zalm. He1 banket begint te half zes, na afloop van het patriottische feest op de Place Poelaert, waar op het oogenblik sta pels planken liggen voor den bouw van dé groote amphitheatersgewijzf tribune. VERKEERD GEVLAGD. Aan een Frapsch blad is het vol- ;ende voorval ontleend, dat zoulieb- >en plaats gehad tijdens het verbliji van keizer Wilhelm te Ti el. Op hei oogenblik, dat het keizerlijk jacht, de „Hohenzollem", in de haven liep, vlagden alle schepenalleen eer klein bootje, hing in plaats van eea vlag een vuile lap uit. De keizer, wier niets ontgaat-, merkte dadelijk ditfeii op en zond onmiddellijk een zijnet adjudanten, om te vragen, wat dit be- teekende. Men meldde dén vorst, dat de be manning zich had te beklagen over de ruwheid van den bevelhebber en daar om de aandacht op het vaartuig had willen vestigen. De keizer zoo ver telt het verhaal verder werd woe dend en gaf bevel, dat het, schip dè haven zou verlaten. Korten tijd daar na. werden de matrozen streng ge straft en de kapitein werd bevolen zijn ontslag in te dienen.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 2