studeerd, om in het a. s. seizoen te worden onderwezen, waaronder Nebrewska (Muzurka Russe), Le Ski- en de succesdans voor dit sei zoen, n.L de in Amerika en Enge land zoo bekende Two-step. NED. POST- EN' TELEGRAAFBOND Zondag hield de Nederlandsche Post- en Telegraafbond zijn jaarlijk- sche bondsvergadering in het café „Builenlust" te Utrecht. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer D. A. Kakebeen van Waalwijk zijn vreugde uit over de aanneming der suppletoire be grooting. Het jaarverslag van den secretaris en de begrooting voor 1905 van het bondsorgaan werden zonder discus sie goedgekeurd. Op voorstel van bet bondsbestuur wordt de contributie op ƒ2 per jaar bepaald. Besloten wondt de volgende jaar vergadering wederom te Utrecht te houden. Naar aanleiding van een rapport tot stichting van een ziekenfonds werd besloten dit punt aan een refe rendum te onderwerpen. Verschillende wijzigingen in de statuten en het huishoudelijk regle ment werden daarna behandeld en aangenomen. Ten slotte deed het hoofdbestuur verslag van een Zaterdag j.l. gehou den conferentie met den directeur- generaal der posterijen en telegrafie, waarop het hoofdbestuur door den directeur-generaal verantwoordelijk werd gesteld voor den inhoud en den scherpen toon van het bondsorgaan. Over dit onderhoud werden geen discussies gevoerd. De Feesten van den A, N.W, B, (Van onzen specialen verslaggever.) Groningen, 24 Juli. De laatste dag van de feesten be trof een bezoek aan het eiland Bor- kum. Wij waren daartoe 's morgens reeds vroeg uit de veereu, want ©en extra-trein zou om ruim acht uur van het hoofdstation naar Delfzijl vertrekken. De geheele tocht scheen, in letterlijken zin, in 't water te zul len vallen. Het weer was allertreu rigst het regende, dat het goot, en de lucht voorspelde ook voor het verdere van den dag weinig goeds het weerglas stond bovendien slecht. Toch deed dit den bondsleden, die zich voor den tocht hadden aange meld, niet afschrikken. Integendeel, opgewekt en vroolijk kwamen ze - velen nog met de relequien van den vorigen avond uit de hotels en restaurants naar het station, en we mogen zeggen, dat weinig van de 360 deelnemers zijn weggebleven. Onder een kletterenden regen rolde de trein hei station uit en kwam op dein aangegeven tijd te Delfzijl aan. Te voet ging het nu naar de haven, waar de salonboot „Victoria" gereed lag, om de feestgangers ver der naar Borkum te brengen. Wonder wel was de zee buitengewoon kalm. Door den regen echter zochten de meeste passagiers de hutten op, want op het dek kon men bijna niet ver toeven vanwege den regen en wind. Toch trotseerden nog velen die zelfs taJ van dames zaten op den voorste ven van de boot en ademden defris. sche zeelucht in. Even vóór twaalf des middags arri veerde de boot to Borkumzij 'had de reis in circa twee uren volbracht, Bij de landingsbrug werd afgestapt. Hier stond een extra-trein gereed, die de passagiers verder naar het dorp Borkum bracht. Borkum is een mooi eiland. De be zoekers worden als 't ware met den trein uit zee naar het dorp gebracht, want de trein gaat over de landings- brug, die een heel eind in zee opligt, zóó zelfs, dat de wielen van den trein bij vloed soms door 't water h eenwad en. Het. eiland heeft dit diene tot toelichting een lengte van 8 K.M. een uitstapje gedaan te hebben ter gelegenheid van den nationalen feestdag. Ten getale van 75 namen zij, in gezelschap van hare meesteressen, eenige oogenblikken rust op den kant van den Gentschen steenweg, toen plotseling een automobiel in razende snelheid te midden der vroolijke kin. dergroepen kwam gereden. De meisjes vluchtten in alle rich tingen. Een van de groep werd door het voertuig getroffen en zoo erg ge wond, dat het arme kind, de 17- jarige Hendrika H., nog denzelfden avond stierf. Nog vijf andere meisjes werden minder erg gekwetst. De automobiel vloog tegen een boom in stukken. De chauffeur heeft geen letsel. (Hand. v. Antw.) AUTO TE WATER. Aan het jaagpad tusschen Zoeter- woude en de Haagsche Schouw, ge raakte Zondagvoormiddag een auto mobiel met vier personen te water. Een hengelaar, de bode van het mi nisterie van financiën F. C. de Cocq, door het hulpgeschreeuw opmerkzaam gemaakt, slaagde er in met behulp van eenige reddingsmiddelen, die hij zich spoedig wist te verschaffen, het viertal behouden op het droge te brengen. De drenkelingen \ferdan m eene nabij zijnde boerderij opgeno men en later met paard en wagen naar Leiden vervoerd. DE DIEFSTAL IN HET MAURITSHUIS. Ter beschikking van de Haagsche politie is gesteld een te Middelburg aangehouden vreemdeling, verdacht van medeplichtigheid aan den dief stal van het schilderijtje van Frans Hals uit het Mauritshuïs. Omtrent de arrestatie van dga vei*. o o__ moedel ij ke dader van de diefstal va.n on een breedte van 4 K.M. Het he den Frans Hals in het Mauritshuisstaat uit twee deel enhet Westliand te 's-Gravenliage. schrijft de ,,Midd. ,ea het Oost-land, die door een smal- CourantIe duinenstrook en door een breede De vorige week heeft hier ter stede strancivlakte met elkaar verbonden vertoefd een jonge man van onge- zjjn Dorp en bad Borkum liggen op veer vier en twintig jaren, tenger, ea bij het Westland. Het oorspron. keurig net gekleed en met een hele dorp Borkum wordt door dedui- Vlaamschen tongval. I nen beschut. Het bezoek aan het In een café alhier, waar hij veel eiland wordt telken jare grooterin in- en uitliep, sprak hij over logies 1904 werd het door 19017 personen te bestellen en noemde hij zichNijs. bezocht. Dienselfden naam gaf hij ook op in j Onder 'groot gejuich van de bevol- een andeir hotel aan de Loskade waar hing rolde de trein „das Bahnhof' hij logeerde. I binnen. De passagiers zetten onimid- Woensdagavond zeide hij in dat1 heidijk koers naar Köhlers Strandho- café. dat hij 't zoo curieus vond dat tel. vanwaar men een prachtig ge- men den dief van het schilderij in zicht op de Noordzee heeft. Hier het Mauritshuis te 's-Gravenhage niet werd in opgewekte stemming gedi- had kunnen opsporen, niettegen- neerd. Veel gerechten werden niet staande een belooning van 500 daar. opgediend, maar die, welke voor ge- voor was uitgeloofd. I zet werden waren punctueel. Hetdi- Hij gaf verder op antiquaar te zijn ner duurde maar kort. en onmididel- en vooral zijn werk ervan temaken ijk na afloop ging het weer te voet horloges te verkoopen. naar het station. Onderweg werden Hij informeerde zoo ter loops of in der haast eenige souvenirs en An- er op het raadhuis ook schoon© sichten gekocht, doch veel tijd had schilderijen waren en of de surveil- men niet. lance er goed was. Om kwart voor drie uur werd de Verder zeide hij iemand te wach- terugtocht aanvaard, zoodat om cir- ten, die Fransch sprak. na.ar hem Ca drie uur de boot met zijn last vragen zou en wien, als hij kwam, weer zee koos. men een gereserveerde kamermoest De terugreis was prettiger dan de geven, terwijl men >de kisten en kof- heenreis. Het weer, dat in den loop Iers. die voor den Franschman moes.van den dag was opgeklaard, was ten komen, op die gereserveerde ka- j nu buitengewoon goed, zoodaf de mer moest zetten. meeste passagiers dan ook op het Tijdens hij in dat café vertoefde, 1 dek bleven, verzond hij een brief poste restante Om kwart voor vijf stoomde de A. N. C. Brussel en plakte daarop boot de haven aan het stadje Delfzijl een viertal eigenaardig gerangschik-weer binnen. Op den dijk stond het te postzegels. evenals des morgens, zwart van men. Dezelfde jonge man is ook in VIïs-schen. singen geweest, waar hij in zijnlo-i De landing van de passagiers der •gement opgaf Cannivere te heeten. boot ging niet vlot. De boot kon in Vermelding verdient ook nog, dat >t begin de aanlegplaats niet, berea- hij bekend bleek te zijn met. een ze- ben, zoodat zij eerst weer een oogen- keren Vermeulen, een Hollandschen blik de haven uitstoomde, om beter antiquaar, die veel in schilderijen bij te draaien. Een en ander gaf een handelt, die ook dezer dagen te Vlis-oponthoud van ruim een half uur. singen vertoefde en meermalen in De goede stemming van de opvaren- Middelburg verblijft. 1 den echter leed er niet onder. Velen De aandacht van de politie werd vonden 't ..machtig leuk", op den vreemden gast gevestigd en De extra-trein stond weer gereed, een inspecteur van politie in civiel 0m de feestgangers naar Groningen vond aanleiding om nader kennis te brengen. Hij haalde nog juist den met den vreemdeling te moeten ma- avond-sneltrein naar Holland, zoo. ken. I dat die bondsleden uit het Zuiden Dit geschiedde en hetgeen deze 's avonds nog weer hun Heimath hoorde en opmerkte, gaf aanleiding konden opzoeken, dat de Belg Zaterdagmorgen naar En daarmee behooren de feesten het politiebureau werd geleid. voor dit jaar weer tot de geschie- Wat daar bleek, had ten gevolg, denis. Dat de meesten, ja. we dur- dat de persoon in quaestie, onder ven gerust zeggen, bijna allen, er de verdenking schuldig of medeplichtig aangenaamste herinneringen aan zul te zijn aan den diefstal van den ]€,n bewaren, is zeker. Groningen Frans Hals, naar de residentie is heeft op de vreemdelingen een goe- overgebracht en ter beschikking is den indruk gemaakt en de vreemde- gesteld van de Haagsche politie. Jingen wederkeerig op Groningen. De meergenoemde persoon was, Men kan dus tevreden zijn toen hij nog te Middelburg vertoef- de. vrii zenuwachtig en vroeg metTER WAARSCHUWING groote belangstelling naar de aan- De rijwielhandelaar H. uit de Cris- komst der posten. pijnlaan te Rotterdam is opgelicht Een brief, aan Cannivere gericht, voor drie rijwielen. Dit is gedaan door werd door hem in ontvangst geno- .drie Duitschers (twee mannen en men. I een vrouw), die de rijwielen huurden. Alles duidt, er op, dat de man in maar sedert niets meer van zich lie- verbinding stond met anderen, en ten hooren. zijn onze inlichtingen juist, dan zijn De rijwielen zijn reeds in een huis die anderen in de buurt geweest. van verkoop met recht van wederin- Het gerucht wil zelfs, dat de bende koop in de Lange Warande in beslag getracht heeft in Roosendaal te ver- genomen. gaderen en ook te Dordrecht. In eerstgenoemde plaats schijnt dit niet SPOORWEGDIEFSTAl- gelukt te zijn. in Dordrecht moge-1 Een firma te Enschedé vermiste se- lijk wel. dert een maand of drie uit haar op- HUISZOEKING. Men meldt, uit Steenwijk Maandagmiddag verschenen een paar leden van de rechtbank te de kisten abusievelijk ergens bezorgd Heerenveen, om huiszoeking te doen waren maar nu men na geruim en bij de personen S. en Gr. alhier, die tijd daaromtrent niets vernam, werd een paar dagen geleden gevankelijk de vermissing ter kennis gebracht van naar Heerenveen zijn gebracht. Dit de politie. tweetal, dat hier ongunstig bekend) Deze stolde een onderzoek in, waar- staat, wordt verdacht een vreemde-bij ongeveer de helft van het vermiste ling, die hen naar den weg vroeg. 1 werd gevonden in een kelder vaneen aangevallen en van zijn geld beroofd huis aan de Haaksbergerstraat en te hebben. (voorts bleek, dat de partij gestolen en Ook werd huiszoeking gedaan bij gedeeltelijk daar verborgen was. De zekeren M.. van wien. naar men zegt. (daders zijn aangehouden. S. een horloge zou gekocht hebben. AUTOMOBIEL-ONGELUK. DE HOOP. Te Aalst heeft de automobielwoede Het. hospitaalschip ,,De Hoop" is te alweer een slachtoffer gemaakt. Aberdeen binnengekomen. Aanboord Vrijdagavond te 6 uur kwamen de was alles wel. j leerlingen van het pensionnaat der 1 Dames' van Maria naar Viersele, na POSTDUIVEN. Aan boord van het Russische fre gatschip Triton, dat Maandagmorgen te Rotterdam van Taltal arriveerde, zijn Zondag in de Noordzee twee postduiven gevangen. Een daarvan heeft aan den rechterpoot een alumi nium ring;, gemerkt WRB/1527/05, en aan den linkerpoot een rooden gummi ring, gemerkt P466. De andere heeft aan den rechter poot een aluminium ring, gemerkt IG 9/99 in ruit, en aan den linker poot een rooden gummi ring, merkt X 341. BLOEDVERGIFTIGING. In Bosscherveld (gemeente Oud Vroenhoven) was eene koe aan milt vuur gestorven. Toen zekere G. het beest zou villen, kreeg hij een wond je aan den vinger, met het noodlot tig gevolg, dat bloedvergiftiging ont stond, vinger en hand zwollen op. Ijlings werd een geneesheer ontbo den, en deze achtte overbrenging naar het gasthuis noodzakelijk. Men hoopt den man te redden. WEER HERSTELLENDE. Een viertal personen te Hpendam, dre ernstig ongesteld werden na het middageten en bleken vergiftigd te zijn, herstellen allen; vermoedelijk ge bruikten zij gevlekte scheerling bij wortelen. politie den heer L. J. C. Vuijk en den inspecteur van politie den heer W. H. van Nooten gehoord. De schoenmaker C. H. E. is kort na het toebrengen van de verwonding in zijne woning gearresteerd en naar het politiebureau in 'de Meermanstraat gebracht. Het mes nam de politie in beslag. VERMIST. Sedert Zaterdag j.l. worden te Den Haag vermist Frank van Leeuwen, oud 10 jaren, en Maurits Robbert van Leeuwen, oud 5 jaren. Deze kinderen zijn bij vonnis van de rechtbank in zake de echtscheiding tusschen hunne ouders, toegewezen aan de moeder. In den laatsten tijd breiden de kin deren verblijf ten huize van den va der. De commissaris van politie der 4e afdeeling verzoekt opsporing, aan houding en voor hem geleiding van deze kinderen, vestigt de aandacht op art- 280 van het Wetboek vau Strafrecht, waarom hij een ieder, daartoe in staat, uitnoodigt alle mo gelijke inlichtingen omtrent beide bo venbedoelde kinderen te geven. HET SPEELHOL IN DE VONDEL STRAAT. Na eene oproeping in de Tel .ge daan om zich bij wijze van protest, te posteeren vóór het speelhol, is het iederen avond bijzonder druk in de Vondelstraat te Amsterdam. Maan dagavond stonden daar voortdurend een groot aantal personen het perceel No. 67 aan te staren, zoowel in de Vondelstraat zelf als in het Vondel park, vanwaar de achtergevel Ve te zien. Alle vensters stonden daar open en een zee van licht straalde er naar buiten. Er waren oogenblikken, dat de me nigte, die zich voor het huis verza meld had, uit meer dan 200 personen bestond. Politieagenten en rechercheurs, met een commissaris aan het hoofd, hadden druk werk om de menschen tot doorloopen aan te manen, welke pogingen aanleiding waren, dat de menigte woeliger weid dan zij in den beginne was. Den geheelen avond bleef het zeer druk voor No. 67. tijd weg geweest, maar ze keeren weer terug. De tramdirectie heeft de kastjes in kleur in overeenstemming doen brengen met de inwendige tram- beschildering en bovendien zijn de re clames, die telkens zichtbaar zijn, in orde gebracht. De proefneming, die nog eenigen tijd zal worden voortgezet, schijnt veel kans van slagen te hebben, zoo- dat deze verklikkers wel op alle tramlijnen zullen ingevoerd worden. Rechtszaken NU WEL AANGENOMEN. In de Maandagavond gehouden zit ting van den gemeenteraad te Delft deed de voorzitter tnededeelingen van een ingekomen dankbetuiging van H. M. de Koningin en van Z. K. II. den Prins der Nederlanden voor de ontvangst, H. M. en den Prins be reid, bij hun bezoek aan die ge- j meente. De vorstelijke personen heb- 1 ben hunne handteekening geplaatst in het boek der bezoekers, aanwezig 1 in het gemeente museum en hebben hunnen wensch kenbaar gemaakt tot het ontvangen van een catalogus van j het museum. In verband hiermede j stelde de voorzitter voor B. en W. te j machtigen dien catalogus te doen drukken. Onder teekenen van bijval dier vergadering besloot de raad" daartoe. DE DOODSLAG TE ENSCHEDE. De daar gepleegde doodslag blijkt het gevolg te zijn van een woorden wisseling over een meisje zekere M. R., die vroeger verkeering had me/ ■den moordenaar H. J. B., doch fater door een broer van den verslagen© tot ontrouw was overgehaald. Hier over wend het twistgesprek gevoerd, waarna B. zijn mes trok, dat hij dien avond gekocht had, vermoede lijk om zijn meisje te dooden. De da der legde bij het verhoor de grootste onverschilligheid, aan den dag een bloeddorstige neiging schijnt des avonds bij hem te hebben bestaan. De Almelosche justitie is Maan dag te Enschede aangekomen in ver band met een gepleegden doodslag. De dader werd naar Almelo overge bracht. BRANDEN. De boerenwoning vaa W. Riet horst, aan den Voorsterweg te Zut- phen, waarin veel hooi was geborgen is geheel uitgebrandde levende have is gered. De oorzaak wordt toe geschreven aan het vallen van von ken uit het kookfornuis. Het perceel werd bewoond dooi twee gezinnen. Bij Riethorst dekt assurantie de schade, de medebewoner had niets verzekerd. Te Zuidbroek is gisteren de wo ning van den heer E. Roggen afge- brand. Verzekering dekt de schade. Te Ulrum is gisternacht de woning j van Kerkstra gedeeltelijk afgebrand. I De lijfstoebehooren ging verloren, ter I wijl ook een geit in de vlammen ora- kwam. slagplaats aan'de goederenloods van het Staatsspoor 2 kisten katoen en (garens ter gezamenlijke waarde van hier 200. Men dacht, aanvankelijk, dat ONDER DE TRAM. Maandagmiddag had in de Kinker straat bij de Da Costakade te Amster dam een treurig ongeluk plaats. Een oud vrouwtje, hoogstwaarschijn lijk aan doofheid lijdende, geraakte onder een der wagens van lijn 7. Ernstig aan het hoofd gewond, werd zij bij den apotheker Birza binnen gebracht. vanwaar zij in een politie- brancard naar het Wilhelmina-gast- huis werd vervoerd. VERDRONKEN. Te Ingen is een 25-jarig jonkman bij het baden in den Rijn verdronken. MOORDAANSLAG. De werkman J. v. d. V. woonde se dert ongeveer eene week met zijne vrouw in bij den ongehuwden schoen maker C. II. E. in de Adamshoflaan te Kralingen. Zondagavond kreeg v. d. V. daar twist met zijne vrouw en sloeg .haar. De schoenmaker, in wiens tegenwoordigheid dit geschied de, mengde zich in den twist en trachtte dien bij te leggen. Dit ge lukte hem niet en toen v. d. V. er weer op los sloeg, werd E. driftig, liep naar zijn werkplaats op den zol der, greep daar een schoenmakersmes en, weer heneden gekomen, stak hij dit v. d. V. in den huik. Zwaar ge wond zakte deze op den vloer, en nadat spoedig de hulp van een ge neesheer was ingeroepen, werd hij per draagbaar naar het ziekenhuis vervoerd. Aangezien zijn toestand oogenschijnlijk niet zonder gevaar was, is hij Zondagavond nog in die inrichting door den commissaris van L. van der Goes. S. HeUema, C. W. Kunst en \V. Praasterincken voor suikerfabrikati© aanH. R. Adam, F. C. Douw van der Krap. E.' Mooijaart. D. H. Soeters en G. A. N. Zimmermann. Letteren en Kunst MEINEED. Indertijd is melding gemaakt van een meineed-zaak, die twee andere meineeden na zich sleepte. In het kort kwam zij hierop neer. De 29- jarige R. M. had 28 Maart voor 't kantongerecht te Groenlo den eed af gelegd, „dat hij niet van de wed. Esseling een stier had gekocht." Wegens liet afleggen van dien (val- schen) eed veroordeelde de Zutphen- sche rechtbank hem tot 1 jaar, welke straf de procureur-generaal voor het hof te Arnhem Woensdag j.l. tot 2 jaar wenschte te verhoogen. In tusschen waren op de terechtzit ting van 21 Juni te Zutphen gevan gen genomen J. de L.. 23 jaar. ex pertslachter, omdat hij onder eede had verklaard: .dat hij voor ƒ100 Pruisisch Courant een roodbonten stier van de Esselink's had gekocht'' en J. H. B., 34 jaar, exportslachter, omdat liij onder eede verklaard had „dat hij van de Esselink's een stier had aangenomen aan de slachterij, en dat Esselink op een vraag van hem had gezegd, dat de stier vanJ. d. L. was". Beide eeden vermoedde de rechtbank als te zijn opzettelijk valschelijk gezworen. Vrijdag, 21 Juli. werden de beide zaken wegens meineed voor de Am- sterdamsche rechtbank behandeld. J. d. L. bekende den eed valsch te hebben afgelegd door omstandighe den, half door dwang van M., was hij er toe gekomen. De geloofwaar digheid van de getuigen Esselink was hierdoor boven twijfel verheven. De officier eischte 6 maanden, on der aftrek der preventieve hechtenis. De tweede beklaagde J. II. B., bleef bij zijn verklaring volharden, hoewel de Esselink's beslist volhiel den, dat zij B. aan het slachthuis volstrekt niet gezien hadden 'en een ouden man hen geholpen had. De eisch tegen hem was 10 maan den. Do verdediger, mr. L. J v. Ge- lein Vitringa, uit Arnhem, betoogde, dat beklaagde te goeder trouw zich vergist zal hebben, omdat er geen en kele reden is te bedenken, waarom hij een valschen eed zou afgelegd hebben. Hij vroeg vrijspraak en in vrijheidstelling, maar dit laatste werd afgewezen. Uitspraak 2 Augustus. ONGELUKKEN. Zondag werd onder Hulst een man, die op eepe in beweging zijnde tram wilde springen, aangereden en zooda nig tegen de straatstöenen geworpen, dat hij weldra overleed. LANGS DE STRAAT. Acht centen 'n pond! Langs de straat kruit moede liet oude vrouwtje haar zwaren wagen, waarop de mandjes staan vol gele 'klapbessen, en roode „Haagsche" lon ken met blozende kleurtjes. De heet© zon laait pij nend-fel op het dorre hoofd der oude, nauwbeschut door 'n >wit-gazcn kapje, waaruit de grijze haren wild neerhangen. En luidkeels schreeuwt ze, te luider door haar wil om d'r waren kwijt te raken, die nog véél .zijn: „Negen centen 'n pond. klapbesNegen centen 'n pond, fijne Haagsche Met tragen gang sloft ze voort, d'r moede handen dringend tegen 't hand - vat van den wagen, die log vóórt- 1 kraakt over de wit-droge keien, i „Begrijpen dóe ik 't niet", zucht de .oude moedeloos, ..geen mènsch, die kooptzoo'n prachtwaar, waar ik zélf maar 'n cent om 'n pond an ver dien..." Plots klinkt achter haar 'n heldere jongensstem, die zingt op lijzfgen venters-deun „Voor acht centen hè je 'n pond menschen, eet je nou gezond; 'n hal lef pondje kost maar viermenschen. doet* je voordeel hier.. Met '11 ruk heeft ze zich omgewend, zoodat haar wagen schééf nu staat op den weg; 't is de stem van d'r vijand Joopie. wiens „belans" niet deugt, die tekort doet an het gewicht, die de opkoopers om den tuin leidt, die z'n goed voor schandegeld an de man brengt. Op he<t gelaat' van den jongen komt 'n grijns, terwijl hij een juffrouw be dient. die met 'n mandje aan z'n wa gen komt om vruchten te koopen en wéér vangt hij z'n liedje aan. met tergenden nadruk nu ..Voor acht cen ten hè je 'n nond ..Dief!" krijscht ineens de oude vrouw, ..Iaat ie belans is kijke. wat hè je voor stééntjes achter je mouw Waar hè je de opkoopers mee be taald De jongen zeurig zingt, met drei nende onverstoordheid,,'n Hallef pondje maar voor viér..." Om de krijscliende oude verzamelen zich de omsta anders, kijkend naar den concurrent, die de ééne klant na de andere hölpt. „Miegilt de jongen luide, „goed dat die Krates van 'n man van je nie meer de straat op kan, anders had ik nog regen gekregen op m'n goedje." „Stèrref...", zegt Mie enkel, en ver- .koopL d'r waai' voor zéven, en komt 's avonds met verlies thuis bij d'r zie ken Krates... KIJKER in de „Tel." DE HALTE-AANKONDIGERS De automatische tramhalte-waar- schuwers te Amsterdam zijn eenigen Sport en Wedstrijden OP DE HOOGTE. Het jongste nummer van liet maand schrift „Op de Hoogte" ziet er weder keurig uit. Als artikelen met vele mooi© afbeeldingen versierd bevat het behalve -de kronieken „In de Aethersfeer van 't Hooggebergte", ..De Gebroeders Maris". „Het Japan- sche Huis", benevens overzichten van ..Tooneel" en „Muziek". Onder de laatste kroniek komt een met portret versierd artikel voor over onzen Haarlemschen zanger Gerard Zalsman. ROEI WEDSTRIJDEN TE MAINZ. Een bijzondere correspondent van de Tel. seinde Zondag over de roei- we-dstrijden te Mainz Ht eerste nummer was de Junior Vierer, waarin starttenRhenania, Coblenz Amicilia. Mannheim Was- sersport-vereiu, DusseldorfMonerva AmsterdamRhenus, Bonn, eu Frankfurter Rudes Verein. De uitslag was dat Amicitia won in 8.24, 2e was Rhenania uit Coblenz in 8.44 on 3e Minerva., dat is de jonge vier van Njord, in 8.50. Hierna wordt geroeid het sciff- nummer, dat het eerste succes der Hollanders oplevert. De Rhein-Pokal is een wisselprijs, thans reeds 2 maal achtereen door Weber Mönchhof van de Maiuzer P.uderverein gewonnen, die ook ditmaal mededong. Vender startten Jacob Wagner van de Kas teler Ruder Gesellschaft en P. Jansen de Minerva-sculler, Hot was een hoogst interessante strijd. Weber Mönchliof had het grootste gedeelte de leiding, die hij eerst in de laatste 500 M. aan deii Hollander moet afstaan. Jansen won in 9 min. 8 sec., gevolgd door Mönch hof Weber, die er 2/5 sec. langer over deed. Wagner was 3e in 9 111.16 sec. I11 de Grossherzogs Vierer kwam Laga, in verband met het volgend nummer oude acht, niet. op, waar door de Mainzer Ruder Verein in 7 in. 54 een walkover roeide. Hierna werd de Ivaiser Vierer, even eens een wisselprijs, uitgeloofd door den Duitschen Keizer, verleden jaar gewonnen door de Akademischer Ru- der Ivlub, Berlin. Deze verdedigde den prijs ditmaal niet, waardoor Mi nerva, Laga, een walk over roeide in m. 20 sec. Het slotnummer is de „Erster Ach ter', wisselprijs, uitgeloofd door de Mainzer dames, in 1904 gewonnen door de Mannheimer Ruder Klub. Laga neemt de leiding die ze eerst op 700 M. voor hot einde aan Germa- na (Frankfurt) afstaat. De Duitschers winnen in 7 min. 34 sec., terwijl Mi nerva er 5 sec. langer over deed. PAARDEN. Aan de internationale harddraverij te Hoorn, uitgeschreven door de Ver- eeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer, werd deelgeno men door slechts zes paarden, terwijl een 5-tal prijzen werden toegekend. Do uitslag was I. Sador II, eigenaar J. Ensing. te Loppersum, berijder de eigenaar. II. Dawnlight, eigenaar J. Koster, te Heemstede, berijder Koster Jr. III. WilheUm, eigenaar Stal Purmerslein te Oosthuizen, berijder C. Bier. IV. Flossie B. eigenaar J. Geersen, te Woerden, berijder P. Schönrock. V David A, eigenaar Stal Purmerstein te Posthuizen, berijder C. Bier. School en Kerk KWEEKSCHOOL VOOR MACHINIS TEN TE AMSTERDAM. Afdeeling Technische School. Het diploma is uitgereikt voor werktuigbouw aanC. Beets. J. H. Bernhard, W. Brouwer, J. H. Croo- ckewit S. W. Dragt. J. K. Godefroij, 379e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 25 Juli. Ie Klasse 2e Lijst. No. 12681 /1000. Nos. 643 en 20148 elk /40O. No. 19532 200. Nos. 291 7081 16738 20508 elk ƒ100. Prijzen van ƒ20. 46 2776 5565 8245 11694 15034 18230 66 2802 5591 8311 11699 15063 18258 121 2846 5641 8389 11730 15114 18276 150 2851 5652 8408 11794 15189 18312 171 2916 5715 8419 11806 15282 18390 209 2929 5737 8511 11813 15306 18392 278 3011 5832 8522 11893 15399 18438 326 3012 5888 8528 11937 15408 18456 356 3024 5890 8568 12015 15463 18465 394 3039 5941 8606 12022 15510 18475 434 3076 5984 8610 12099 15545 18485 439 3082 5987 8750 12114 15576 18492 547 3090 6051 8802 12171 15579 18526 606 3135 6105 8833 12177 15666 18570 615 3151 6148 8857 12256 15718 18779 676 3158 6273 8891 12298 15778 18833 687 3165 6355 8929 12328 15791 18866 695 3362 6399 8932 12359 15830 18958 698 3380 6151 9026 12474 15910 18978 744 3442 6463 9044 12505 15933 18984 752 3452 6465 9133 12544 15938 19055 772 3467 6484 9198 12596 15946 19108 805 3491 6488 9205 12602 15946 19114 810 3531 6537 9214 12632 15990 19130 838 3534 6574 9277 12663 16022 191S7 856 3579 6578 9312 12714 16036 19213 944 3613 6587 9386 12768 16094 19240 982 3643 6602 9387 12812 16214 19288 1026 3774 6754 9407 12892 16223 19361 1034 3782 6759 9412 12969 16240 19363 1060 3S07 6797 9494 13001 16299 19495 1179 3872 6795 9543 13032 16440 19516 1191 3938 6828 9595 13058 16477 19519 1212 3941 6866 9618 130S3 16509 19624 1244 395S 6868 9629 13108 16526 19599 1373 4058 6953 9709 13178 16685 19602 1442 4061 7050 9774 13246 16687 19603 1494 4104 7052 9823 13304 16719 19628 1499 4127 7056 9868 13330 16753 19660 1667 4161 7107 9875 13407 16809 19697 1681 4164 7110 9908 13415 16861 19706 1771 4212 7114 9932 13508 16954 19750 1887 4481 7122 9955 13512 17045 19799 1911 4531 7280 10008 13743 17102 19850 1920 4536 7289 10L63 13877 17164 19907 1959 4631 7310 10164 13884 17176 20027 1973 4746 7317 10307 13901 17182 20094 1999 4768 7319 10353 13971 17284 20151 2067 4788 7322 10356 13973 17304 20183 2094 4789 7386 10369 14079 17311 20270 2103 4862 7447 10421 14085 17365 20315 2109 4873 7451 10500 14124 17380 20329 2161 4914 7458 10643 14129 17388 20352 2162 4941 7465 10737 14149 17445 20375 2173 5043 7554 10829 14168 17549 20516 2240 5050 7597 10880 14182 17609 20523 2257 5129 7649 10914 14314 17616 20544 2273 5162 7737 10948 14322 17629 20581 2297 5184 7748 11012 14324 17643 20585 2391 5196 7837 11030 14326 17703 20605 2460 5316 7861 11045 14368 17790 20640 2510 5318 7874 11048 14372 17820 20657 2543 5377 7888 11086 14404 17857 20725 2629 5379 7971 11302 14407 17933 20769 2658 5412 7983 11353 14537 18031 20913 2704 5437 8026 11480 14543 18121 20922 2709 5446 8032 11494 14738 18127 20929 2712 5477 8048 11496 14762 18140 2726 5489 8170 11563 14907 18143 2733 5500 8177 11581 14993 18165 2754 5524 8204 11600 15003 18222 le Klasse le Lijst16805 m.z. 16815. urgerlijke Stand Bevallen v. DaaJón Dekker z. iBerg z. Schram d. Overleden Visser 87 j. G. Vink 3 d. 23 Juli M. gens, 78 j. 23 Juli. M. C. do Lange z. 24 Juli C. Muhren G. Thijssen—v. d. 25 Juli. T. Kerkhof 23 Juli G. Ouwerkerk Stationspl. 24 Juli W. d. Schoutensteeg. D. v. Lunenburg—Mee- Lange Heerenstraat. Ingezonden Van ingezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terug gegeven Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aan sprakelijk. STRAATJEUGD. Mijnheer de Redacteur! Waar do bewoners van Nieuwe1 Groenmarkt en Krocht, en ook de ge- meente in de laatste jaren medewer ken om deze buurt een degelijk en mooi aanzien te geven helpt vooral' de straatjeugd uit naastbij gelegen sloppen om den bewoners overlast aan todoen. Trottoirs, deuren enz. wor- j den beteekend met krijt, waar ieder zich van kan overtuigen, en dus zal' het ook do politie in het oog moeten loopen. Er wordt dus een strenger toezicht daarop verzocht, waar het toch ook geldt de keurig onderhouden Meisjesschool en de hofjes ook daar worden gevels en muren gebruikt als teekenbord. ABONNé. I Stoomvaartberichten Het st. Ophir, van Rotterdam naar Java. passeerde 24 Juli Point de Galle. Het st. Koningin Regentes arri veerde 24 Juli van Amsterdam te Batavia. Het st. Bali, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 24 Juli te Marseille.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3