te -doen is geweest o,m zilveren of andere voorwerpen, maai- dat het hoofdzakelijk gemunt as geweest op de kostbare schilderijen en op enkele waardevolle preciosa. De benadeelde is verzekerd bij een anbraakverzekering maatschappij. (Midd. Ct.) Nader wondt gemeld Blijkens officieels opgaaf zijn bij den diefstal bij den heer Boogaert ontvreemd 4 schilderijen van zeer groote waarde (grootte 0.81 bij 0.69 meter), verder 12 zilveren lepeltjes, een klein zwaar verguld lodderijn- doosje met pareltjes omzet, een zwart email medaillon met bloemtakje van diamanten enz. Het medaillon zat bevestigd aan een gouden speld, aan welks beide uiteinden en midden een diamant is bevestigd; voorts een breede gouden, zeer antieke arm band uit d!rie ringen samengesteld en een hangklokje. De vermoedelijke daders zijn Bel gen of Franschen, vormende één ben de met de personen die de schilderij van Frans Hals hebben gestolen. De Midb. Crt. geeft de volgende omschrijving van de bij "den heer Boogaert gestolen schilderijen. Het eerste stelt voor eene dame, buste, blootshoofds, gepoederd haar, gedecolleteerd, lichtgeel corsage, met een roode bloem in het haar en ver moedelijk ook een op de borst. Op de achterzijde van hiet doek staat ge schreven peint par Langillière 1708. De waarde van dit "doek is meer dan 12000. Het tweede schilderij, evenals het vorige een antiek familieportret, geeft ■de beeltenis van een jonge, zeer mooie vrouw, met kort haar, lange hals. gedecolleteerdgekleed in een stijf wit keurslijf, terwijl om "de schou ders een blauw zijden doek is geslin gerd. Een derde schilderij vertoont de beeltenis van een heer van middel baren leeftijd, buste, met een bruine pruik en dikke lippen. Op het vernis zit aan het voorhoofd een plek in den vorm van een streep. Het vierde schilderij stelt een jonge vrouw voor, buste, gedecolleteerd, met een fdonker blauwen fluweelen doek om de schouders geslagen. Dit antiek familieportret is zeer mooi geschilderd. Al de doeken hebben een afmeting v.an 0.81 bij 0.69 M. De gestolen zilveren lepeltjes, waarvan de Midb. Ct. in haar door ons overgenomen bericht melding maakt, namaak antiek, zijn z.g.n. aposteltjes. Het zwart email medail lon met een bloemtakje van "diaman ten bevat twee boven elkander lig gende portretjes, een heer en dame, waarvan alleen de laatste zichtbaar is. Aan dat medaillon is bevestigd een gouden speld, aan welks beide uiteinden en in het midden een dia mant as bevestigd. De ontvreemde gouden armband is zeer antiek en samengesteld uit drie ringen, met twee door elkander gevlochten let ters H en C, die over de sluiting val len. Nog is gestolen een hangklokje, in den vorm van een horloge, waar op een stuk bol gebogen lens. Het ontvreemde loderijndoosje is zwaar verguld en met pareltjes omzet. Van den diefstal wordt verdacht zekere Vermeulen, van wien wij reeds spraken, ou-d 50 jaar, rossige knevel en haar, boven op het hoofd kaal, in gevallen gela.at, lengte ongeveer 1.70 M. en nog al breed gebouwdhij was gekleed in een grijsachtig jasje, witte flanellen pantalon met blauw streep je, rood dasje, bruine of gele schoe nen hij draagt soms een lorgnet en «preekt vloeiend Fr.arisch, Duitsch, Engelsc'h, en Hollandsch. Oolc rust verdenking op eenen Block, Israëliet, koopman in schilderijen en antiqui teiten. Deze personen zijn Vrijdag j.l. te Roosendaal geweestsedert is hun spoor verloren. Behalve deze lie den worden ook verdacht twee man nen, die in de hotelregisters zijn in geschreven geweest ónder de namen Canivet ;en Bebert de la Courtille. Verder vermoedt men dat ook een vrouw of een kind bij den diefstal behulpzaam is geweest. Allicht zal men vragen hoe de daders van den diefstal bij den heer Boogaardt tot de wetenschap kwamen dat zich in de villa kostbare schilderijen bevon den. waar het blijkbaar alleen om te doen is geweest. In het vorig jaar maakte een zoon van den bestolene in België, waar hij zich met zijn jacht bevond, kennis met iemand, die zich zoo goed wist voor te doen dat de jongeheer B. hem inviteerde om, als hij te Middelburg kwam, hem daar een te komen be zoeken. De man, achteraf blijkt dit Vermeulen vorengenoemd te zijn ge weest, kwam, werd gastvrij ontvan gen en had direct het oog op de schilderijen. Een andere bijzonderheid is nog dat onlangs iemand, die te Domburg kennis gemaakt had met een familie lid van den heer Boogaert, zich aan diens woning vervoegde en, na over een andere zaak gesproken te hebben, de schilderijen op het tapijt bracht en voor twee ervan duizend gulden booddat bod werd afgeslagen. Alles wijst erop dat de ontwerper van den diefstal Vermeulen moet ge weest zijn en dat een broeder van den gearresteerde Nys, Marcel, hem behulpzaam is geweest. De bende, waartoe beide behooren, bestaat uit een aantal leden en heeft zoowel in Nederland als in België, vertakkingen. Thans wordt vanwege onze politie te Brussel een onderzoek ingesteld. Daar woont Marcel Nijs, en zijn ge arresteerde broeder had daar ook zijn domicilie. De laatste staat zeer ongunstig bekend. Hij is herhaalde lijk veroordeeld terwijl er nog eene vervolging tegen hem aanhangig is. Uit den Haag meldt men betreffen de den aangehoudene nog het vol gende De vreemdeling, die als verdacht van medeplichtigheid aan den dief stal van de „Frans Hals" uit het Mauritshuis, te Middelburg werd aangehouden en naar hier is overge bracht, is een 25-jarige Belg, meteen niet vlekkeloos verleden. De man heeft reeds gevangenisstraf onder gaan en wegens frauduleuse hande lingen was hij op 't oogenblik voort vluchtig uit zijn geboorteland. Even als te Middelburg heeft hij ook hier ter stede in het begin dezer maand, omstreeks het tijdstip dat de diefstal in het Museum werd gepleegd, onder verschillende namen, als Vermeulen, Cannïvère en Nijs in tweede-rang lo gementen verblijf gehouden. Geconfronteerd o.a. met het per soneel van het Mauritshuis is de aan gehoudene beslist herkend als een der twee gesignaleerden, als ver dacht van den diefstal. De aangehoudene ontkent niet in het Museum te zijn geweest, doch zegt alleen als kunstliefhebber voor zijn genoegen het Mauritshuis te hebben bezocht. Hij beweert van den diefstal niets af te weten. Ook ont kent hij in gezelschap van een an der persoon te zijn geweest. De politie meent echter in den aangehouden vreemdeling een per soon te zien behoorencLe tot een die venbende die het voornamelijk op schilderijen en antiquiteiten gemunt heeft. De man is dan ook ter beschikking van de justitie gesteld en is thans overgebracht naar het Huis van Be waring. DE DOODSLAG TE ENSCHEDE. Dinsdagmorgen zeer vroeg is Br., de dadier van den manslag, naar Almelo overgebracht. Het vroege transport had plaats om "hem te ont trekken aan de oogen een er verbit terde menigte, die hem Maandag den geheel en "dag opwachtte en bij zijne arrestatie hem reeds wilde mo- lesteeren. OPLICHTSTER. Door de rijkspolitie tie Eindhoven is gearresteerd en naar de gevange nis te 's-Hertogenbosch getranspor- toerd eene 16-jarige dienstbode, af- komstig uit Asten, die bij verschil-j lende personen zich den godspenning heeft laten uitbetalen, zonder den dienst te aanvaarden, en zich ook nog aan oplichterij heeft schuldig gemaakt, dóór bij verschillende win- I keiiers op anderer naam goederen te halen, zonder betaling. OPSTOOTJE. Tegen half acht had Dinsdagavond op den Dam te Amsterdam voor het. i Paleis een opstootje plaats, venoor- j zaalct door de houding van een las- i tig jongmensch jegens den sc'hild- wacht voor het Paleis. De op post staande militair wend voortdurend door dit heerschap gehinderd, onbe hoorlijk toegesproken enz. toen her haalde sommaties tot doorloopen niet baatten integendeel de jongeman voortging den militair te tergen, sloeg deze met zijn bajonet van zich af en wondde den jongen aan het hoofd. Onmiddellijk liepen de v-oor- bij gangers te hoop, een politie-agent bracht den verwonde in de hoofd- wacht en maakte daar van het ge beurde proces-verbaal op. De verwon ding bleek van weinig beteekenis te zijn. Intusschien had zich op heit trot toir en in de omgeving veel publiek verzameld, dat het voorgevallene stond te bepraten en door de politie tot doorloopen moest worden aange maand. HARD GEWERKT. Bij de herstemming voor den ge meenteraad te Meppel is dit jaar ■hard1 geweirktzelfs is een kiezer ■aldaar woonachtig en "die voor ple zier in den Harz (Duitschland:) ver toeft, vandaar gehaald om te stem- men. Toen hij zijn stem had uitge- i bi acht, vertrok hij weer onverwijld derwaarts. Zoo reeds vermeld, ver- j kreeg de, verkozene slechts twee stemmen meer dan zijn tegen-candi- daat. ONGELUKKEN. Dinsdagnamiddag is de 6-jarige A. D._ doordat een duivenhok waarop hij leunde afbrak, uit het dakraam van pand no. 13 in de Thoolenstraat te Rotterdam op de straat gevallen. Levensgevaarlijk aan het hoofd ver wond. werd hij in bewusteloozen toe- 1 stand opgenomen en naar het zie kenhuis vervoerd. Zondag o-mstreeks twaalf uur wilde zekere R., gepensionneerd koloniaal, wonende te Hulst, op zijn terugreis tusschen de stations Kuitaart en Hoefkensdijk op de voorbijrijdende ti am springen. Hij kwam te vallen, hoe weet men niet precies, en ge raakte onder de wielen. Toen hij werd opgenomen, was hij een lijk. Hij laat eene vrouw met twee jon ge kinderen achter, terwijl eenderde de volgende maand verwacht wordt. Te Ochten is Dinsdagmorgen een 19-jarige schippersknecht, Duitscher, van de sleepkaan „Veretnigung 17" in de Waal gevallen. Hij kon niet ge red wordenhet lijk is nog niet ge vonden. Een 29-jarige vrouw, die aan doof heid lijdende is, werd in de Kinker straat te Amsterdam, toen zij de rails wilde oversteken, door een tramwagen omver gereden. Zij werd door het hou ten raam, aan den wagen aange bracht, ongeveer een meter voortge- schoven. Na eerst in een apotheek t e zijn binnengebracht, is de vrouw ver volgens naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd. De bestuurder van den wagen, die nog krachtig heeft geremd, had aan Jiet ongeval geen schuld. Inde ouderlijke woning aan döGou- vernestraat te Rotterdam viel Dins dagmiddag een kind van 15 maanden uit het raam. Zeer ernstig aan het hoofd verwond en geheel bewusteloos werd het kind per rijtuig naar het Ziekenhuis gebracht. Rechtszaken De Moord bij Berg-en-Dal, Over de Maandag gehouden zitting van het Luiksche Hof van Gezwore nen over deze zaak, seint men aan „Het N. v. d. D." „In de statige zaal van het Cour d'Assises, waai- tegen 9 uur de zitr ting van het Hof was aangekondigd, werd tegen halftien begonnen met het appèl der dertig gezworenen, al len burgers uit de provincie Luik. Zij vertegenwoordigen alle kringen der maatschappijonder hen zijn vele meesters in de rechten en ingenieurs maar ook industrieelen, gepension- neerde militairen, bankiers, winke liers, eenzame landbouwers en ren teuiers. Een groot gedeelte van- de zaal wordt gevuld doorde 100 getuigen, door het Openbaar Ministerie en de verdediging gedagvaarden ondier idezen vindt men niet alleen alle standen vertegenwoordigd, maar zelfs drie nationaliteiten dames en hoeren uit Nijmegen en omgeving, kranige Neder] andsche marechaussees en robuste Duitsch e gendarmes, wier pickeihauben boven alles uitsteken, familieleden van de verslagens, on derwijzers, schriftkundigen, Luik sche witkielen enz. Te 9.40 treedt het Hof onder plech tige stilte binnen, de president in zijn roode toga en de baret met gouden biezen voorop. Daarop wordt de beklaagde binnen geleid hij heeft een burgerlijk, maar intelligent uiterlijkin de gevange nis heeft hij een dissertatie ge schreven over de quaestie van het Verre Oosten, ten einde het doctoraat in de aardrijkskunde te verwerven. Hij maakt den indruk van vrij on verschillig te zijn. Hij kijkt brutaal in ide zaal rond. Het Openbaar Ministerie wordt waargenomen door mr. Praet, sub stituut van den procureur-generaal. Mr. Detry, bekend advocaat in der gelijke groote strafzaken, zal be klaagde verdedigen. Mr. Tschoffen heeft zich civiele partij gesteld voor den vader van het slachtoffer. Nadat beklaagde, die tusschen twee gendarmen gezeten is, kalm geantwoord heeft op de gebruikelijke vragen betreffende naam. ouderdom e'; geboorteplaats, wordt het woord gegeven aan den griffier, tot voor lezing van het bevel en verwijzing en de lange a.cte. waarin de gron den der vreeselijke beschuldiging met groote nauwkeurigheid worden uiteengezet. Jules Antoine Cherpion, onderwij zer, 241/2 jaar oud, thans gedeti- 1 neerd, geboren te Lathuy, wordt be schuldigd bij den „Hexentanz". ge meente Weiier, Duitschland1, op 20 Februari 1905 opzettelijk en metvoor- bedachten rade verdronken te heb ben, met het doêl haar te dooden, I Marie Droixhe, 23 jaar geboren te Herstal, eveneens wonende te Luik. Cherpion luistert onbewogen naar de voorlezing van het relaas van hst drama, nu en dan slechts, bij een voor hem bezwarende passage, slaat hij de oogen neer. Vervolgens wordt appèl van de ge tuigen gehouden en worden dezen uit de zaal verwijderd. 't Is elf uur voor het verhoor van bekl. een aanvang kan nemen. De President begint met beklaagde naar zijn jeugd, opvoeding ,en on derwijs te vragenzegt dal. zijn ouders niets dan lof voor hem had den en vertrouwen in zijn ijver en toekomstconstateert, dat bekl. er kent Vlaamsch te kennen en. onder wezen te hebben welk punt van be lang is, omdat degene, die met, Ma rie Droixhe in Nijmegen logeerde. Vlaaitnsch sprak. De President ondervraagt, verder beklaagde over zijne vroegere rela- tiën met een meisje uit St.-Hubert, i ontlokt hem de verklaring, dat de vader van dat meisje ontevreden was, omdat beklaagde peil franc was. In December 1903 kwam beklaagde te Luik, leerde "daar Marie Droixhe kennen, een jonge dienstbode, met een mooi gezichtje, in dienst bij de juffrouw, bij wie beklaagde op ka mers woonde. Marie Droixhe ging veel uit met een vriend van be klaagde, Pernay genaamd. Beklaag de, die zeer verliefd op haar was, .maakte dit jaloersch en wantrou wend. De President staat nu lang stil bij de verhoudingen tusschen het meisje en beklaagde. Voortdurend geeft hij op beminnelijke wijze beklaagde ge- tegenheid zich te rechtvaardigen en te verklaren, en beklaagde geeft tel kens zonder aarzeling antwoord, of schoon op gedempten toon. 't Is een.' voortdurende wisseling van glimla chen tusschen den onpartijdigen, vriendelijken magistraat en be id aagdc. Ernstiger wordt het karakter van hes verhoor als.de' President ant woordt. dat langzamerhand de. lief desbetrekkingen inniger werden, ten spijt van liet wantrouwen, dat be klaagde zeide te koesteren in zijn verloofde. Geen emotie toont hij, als hem haar portret wordt getoond, dat daarna, bij de jury de ronde doet. Tal van correspondenties, in handen der justitie, 'komen ter sprake. Zijn ze in zijn nadeel, dan maakt be klaagde er een systeem van ze als valsch te verklaren. Zoo toont de President aan. dat beklaagde, die beloofde haar te zullen trouwen, een brief had overgelegd, waarin de mi nister van onderwijs schreef hem te zullen benoemen tot leeraar bij het middelbaar onderwijs. Beklaagde erkent haar vader toe stemming te hebben gevraagd, toen hij nog "dacht, dat zij een net meis je wag. Voortdurend tracht hij te doen uitkomen, dat Marie Droixhe veelvuldige amourettes had, maar te gelijkertijd erkent hij met haar in intieme betrekking te hebben ge leefde anonieme brieven, door hem ontvangen, deden hem echter van een huwelijk afzien. Op den voet volgt de President het doen en laten van beklaagde en zijn meisje in den loop van 1904 en in den aanvang van 1905, toen Marie Droixhe hare betrekking verlaten had en op kamers was gaan wonen. Op 6 Februari had een incident plaats, 1 op welks belangrijkheid de President wees. Bij eene woordenwisseling tusschen Marie Droixhe en Pernay verweet zij dezen anonieme brieven aan hare ouders geschreven te heb ben „Indien gij mij nog eens op straat staande houdt", zeide zij, „zal ik mijn parapluie op üw hoofd stuk breken en u dooden". Pernay ging heen, zonder iets te zeggen, doch vertelde den volgenden dag aan Cherpion, dat hij haar zou aan klagen wegens bedreiging met den dood. Hij vertelde toen ook, dat zij intiem met hem geleefd had en met vele anderen. Te kwart vóór één werd de zitting tol haJfdrie geschorst". Omtrent de behandeling van deze zaak meldt men nader aan „Het Nieuws van den Dag" Te ruim half drie wordt de zitting heropend. De reconstructie van den loop der gebeurtenissen zooals die door den president, die de zaak door en door blijkt te kennen, met bewonderens waardig tallent geschiedt is nu ge naderd tot het zeer belangrijk mo ment de dagen, die onmiddellijk voorafgingen aan het vertrek van Marie Droixhe naar de plaats, van waar zij nooit is teruggekeerd, de da gen van 11 tot 21 Februari. V erbo or. De President begint met be klaagde te wijzen op verschillende te genstrijdigheden. Hij zegt, dat hij met mademoiselle Droixhe had gebroken doch die ixiptuur bleek voor haar geen verhindering om aan ieder te vertellen, dat zij spoedig met be klaagde zou trouwen. Op 13 Februari ging de beklaagde naar zijn ouders te Jodoigne, om toe stemming te wagen. Den volgenden dag was mademoiselle Droixhe zeer vrooiijk, alle moeilijkheden waren uit den weg geruimd binnen 14 dagen zou zij trouwen gaan. Beklaagde kon hiervan geen verklaring geven. Hij had die ver wachtingen niet opgewekt. Een belangrijk punt in de beschul diging kwam nu aan de ordein het bezit van Cherpion zijn gevonden eenige adressen die geheel overeen- stemmen met die, welke 13 Februari op de bagage van Marie Droixhe zijn gevonden. i De schriftkundige verklaarde deze adressen volkomen identiek. Boven dien wees een chemisch microscopisch onderzoek uit, dat 'dezelfde soort van lak er bij gebruikt was. Dö adressen luidden aldus ..Jules Cherpion. Franco Namur." Beklaagde ontkende met. de adressen op de koffers iets te maken te hebben gehad. De bij hem gevonden adrdssem dienden voor verzending van steensoorten, noodig voor zijn geolo gische studiën. De President ging door op de quaestie der koffersvroeg of be klaagde niet een commissionnair had opgedragen, deze naar de Gare du Pa- lafs' te brengen. Beklaagde ontkende dathij zeide op het bewuste uur in de uni versiteit geweest te zijn. i Den 14en was Mademoiselle Droixhe ziek. Beklaagde schreef haar een briefje. i De President wees er op, dat dit zeer sympathiek gesteld was. Zelfs bezocht beklaagde haar en omhelsden zij elkander. Op 10 Februari vertrok Marie Droixhe tegen elf uur van het station Longdfoz in gezelschap van een jon gen man drie personen beweren dat beklaagde dat was. Beklaagde ontkent. De President volgde nu Marie Droixhe op hare reis. Zij kwam des avonds te Nijmegen aan in gezelschap van een jongen man. Verschillende personen zeggen met overtuiging, dat dit beklaagde was. Ontkent gij 't zegt dö President dan is het onnoodig verder in te gaan op de lotgevallen van Marie Droixhe in Nijmegenin uw systeem, Cher pion. weet gij daar niets van. B ej< 1 a a g d e bevestigt dit glim lachend rnaar de President wijst er toch op, dat een Duitsch douanier die beklaagde op den dag van de mis daad heeft zien teruggaan in de rich ting van Nijmegen en getroffen werd door dienis gejaagdheid en angstig omkijken, hem ook herkend heeft. Ook brengt de President beklaagde in herinnering, dat het nachtregister van het I-Iotei Mulder, te Nijmegen, werd ingevuld met den naam „Hoos- veldt en echtgenoote, onderwijzer van Amsterdam, terwijl de datum veran- derd is van 10 in 22 en liet schrift door een deskundige wordt herkend als dat van beklaagde. Toevallig ook heeft bekl. een naam gekozen, die in Amsterdam niet, maar in België bij het onderwijs wèl be kend is. Be-klaagde protesteert. Met groote nauwgezetheid gaat de P r e s i d e ai t nu na, of beklaagde's opgaven omtrent zijn alibi in die da gen aannemelijk zijn maar stuk voor stuk moet hij ze ontzenuwen en er op wijzen, dat de personen onvind baar zijn, die beklaagde op zijn tocht naar Visé en naar Namen, alle® voor zijn geologische studiën, zegt ontmoet te hebben. Op zijne kamers keert hij niet terughij ontkent, 't wel, maar zijne hospita bemerkt niets van hem. Hij komt niet etenzijn bed blijft on aangeroerd. Op 25 Februari ontvangt de hospita van Marie Droixhe een briefkaart uit Visé, op 2 Maart uit Namen, natuur lijk door een ander (Cherpion ge schreven want op 20 Februari was zij reeds verdronkenof ze waren vóór dien tijd geschreven. Op 8 Maart laat beklaagde de drie koffers, die hij inmiddels naar de Ga- j re des Guillemdus had laten brengen, van daar weer naar de Gattf dó Long- do z transporteeren en laat aen kruier het re?u in een enveloppe op de post doen, geadresseerd„A. J. C. Poste centrale restante". Beklaagde ontkent dit alles. Nog langen tijd loopt het verhoor over het gebruik, door beklaagde van zijn tijd. in die dagen gemaakt. Op 8 Maart las hij in „La Meuse". dat hij verdacht" werd van moord; van schrik en aandoening niet wetende, wat hij deed, vluchtte hij de stad uit, stapte aan een klein station uit den trein, zwierf nacht en dag door de velden, tot hij eindelijk zijn toevlucht nam tot zijn oom te Hal Ie, heim ajles vertellende, en zijn onschuld volhou dende. Deze begeleidde hem naar Luik en raadde hem zich bij de justitie aan te melden. Het verhoor liep nu ten einde, doch' de P r s i d e n t wilde beklaagde nog deze vraag stellen „Gij hebt die vrouw bemind, niet waar? Welnu, hoe is 't dan mogelijk, dat gij, altijd volgens uw systeem, niet meer haar haar hebt omgezien tusschen 16 Februari en 8 Maart Beklaagde kan er geen verkla ring van geven. Zijne houding is zwakker dan dos morgens. Het verhoor, dat zes uren geduurd heeft, wordt nu voorloopig gesloten. In tegenwoordigheid van een post ambtenaar wordt nu de bewuste poste- restamtebrief geopend, die bet reen blijkt te bevatten. Bij het thans volgende getuigen verhoor weiden verklaringen afgelegd door mr. Soramer, rechter van in structie bij de Rechtbank te Kleef, over de waarschijnlijke toedracht dei- zaak. Bij deze gelegenheid brengt de President warme hulde aan de Duitsche en Neder! andsche justitie, voor hare medewerking en geeft ge tuige de verzekering, dat de Belgische justitie nooit nalaten zal, waar moge lijk, deze hulp te reciproceeren, die een plicht van alle beschaafde volken is in het algemeen belang. Daarna brachten de drie geneeshee- ren rapport uit over de lijkschouwing. Twee getuigen legden bezwarende ver klaringen afbeklaagde bleef echter onbewogen. Te kwart vóór achten werd de zit ting verdaagd tot hedenmorgen negen uur. MOORD SCHEVEN1NGSC.HE BOSCHJES. De Haagsche Rechtbank, Dinsdag uitspraak doende in de zaak tegen den 8:jarigen A' A. M. Brouwers, die vóór 14 dagen terecht stond ter zake dat hij in November laatstleden inde Scheveningsche Boschjes mevrouw de weduwe KrüsemanPot van hiet leven heeft beroofd, verklaarde den beklaag de schuldig aan „doodslag", maar heeft overwegende dat hij tijdens het plegen van de hem ten, laste ge legde handelingen lijdende was aan gebrekkige ontwikkeling en ziekelijke storing zijner geestvermogens, en dus niet toerekenbaar is hem niet straf baar verklaard en zijne plaatsing ge last in een krankzinnigengesticht voor een proeftijd van één jaar. Laatste berichten DE NED. OORLOGSSCHEPEN UIT INDIë. Reuter seint uit Port-Said, dat al daar de NederlandscTie oorlogssche pen Gelderland, Utrecht en Noord- Brabant zijn aangekomen. Ingezonden Van ingezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst, wordt de copy den inzender niet terug gegeven Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aan sprakelijk. UITVOERING „ONDER ONS". Mijnheer de Redacteur i Morgen, Donderdag, (1) is er gele genheid voor het Haarlemsch muziek- minnend publiek en dit is er geluk kig in overvloed tegen geringe kos ten kennis te malven met een degelijk geoefend gemengd koor. dat onze stad m. i. zich een eer mag rekenen te be zitten. In de Groote Kerk zal name lijk het gemengd koor „Onder Ons" onder leiding van zijn ijverigen direc teur, den heer Henri Pielage. o. m. de nummers uitvoeren, waarmede het op drie wedstrijden de eerste prijzen behaalde. Dit is de bloote vermelding van de zaak, zooals het in de Advertentiën en onder het Stadsnieuws te lezen staat. Het zou zeker een eer zijn, welke het koor verdient, indien deze gewone kennisgeving alleen reeds voldoende is, om de menschen hun gering offer tje te doen brengen en in grooten ge tale te doen opgaan naar het Kerkge bouw. Doch een woord van opwekking moge er óók nog zijn Waarlijk, indien men zich eens ernstig wil overtuigen welke heerlijke resultaten door ijverige studie en voor beeldige toewijding der leden, onder bezielende aanvoering, bij gemengd koor kunnen worden verkregen, dan verzuime meai niet dit concert bij te wonen. Het werkt zoo aanmoedigend, in dien de Haarlemsche burgerij blijken geeft door groote opkomst, dat zij, die óók op muziekgebied vóór alles het degelijke wil op prijs weet te stellen het s oho one stroven van vereen i gin gen, waar do kunst vóór alles beoefend wordt om de kunst zel ve, als zijnde het hoogste on edelste genot. Dit is bij „Onder Ons" het geval en daaraan dankt het m. i. de steeds zoo schoone resultaten. Mogen de Haarlemmers dus in mas sa gaan genieten van het vele goede, dat dit schoon ensemble zal prestee- ren er zit veel in Men ging destijds met groot genoegen, bij .stroomen zelfs, naar het Kerkgebouw, om te luisteren naar helt bekroonde „Zang en Vriendschap" en andere m a n- nen koren; dit was flink Zij wa ren het waardDoch dat dan ook nu de sympathie niet minder ten volle blijke waar het geldt, een driewerf bekroond gemengd koor als het ware te huldigen, dat de eer van Haarlem zoo kranig ophoudt. Eert wien eere toekomtMen zal zich noch zijn gang, noch zijn geld beklagen. U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, EEN MINNAAR VAN SCHOO NE MUZIEK. Haarlem, 26 Juli. (1) Het concert is uitgesteld tot Vrij dag 4 Augustus, door ongesteldheid van één der solisten. Waarde Heer Redacteur 1 Vooral naar aanleiding van uwe laatste berichtjes in uw veelgelezen blad over de verschillende maatrege len door het gemeentebestuur van Bloemendaal genomen om de toestan den in die gemeente te verbeteren, heb ik de eer U te verzoeken, door middel dezes den heer Ter Hoffsteede als directeur van den straatweg Haar lem Overveen Bloemendaal en Over- veen Zandvoorterlaan, eens opmerk zaam te maken op den desolaten toe stand, waarin Zijlweg en Oostorduiai- schen Weg beginnen te verkoeren, wat vooral voor ons, wielrijders, meer dan hinderlijk is. Hopende dit schrijven genoemden, heer moge bewegen ook eens per fiets dit eind te berijden, opdat hij erv&re, dat ik waarheid spreek, heb ik deeor te zijn, Hoogachtend, P. VRUGT Jr., Jansweg 57. f orgerlijke Stand ONDERTROUWD 24 Juli. J. H. Glielen en E. R. Pouw. 26 Juli. C. YVijnands e*n J. M. C. v. d. H dijde. P. Klees en A. P. Lint hout." K. Tante en A. Bosnia. J. Okhuijsen en G. Bugtel. P. Heij- man en M. de Winter. J. G. Vaars en S. M. II. Meijers. W. A. PMÏip- po en M. W. Jansen. G. Lumbers en H. M. J. A. Wijnders. - J. J. Beckers en A. M. E. Damen. J. Bouwman en S. E. v. d. Bos. T. .van Um en M. Hoogers. F. J5mole naars en C. M. Rooseboom de Vries. B. van Zeben en -J. H. Uittenbo- g'aard. GETROUWD J. Kuiji en C. II. Ellens. G. J. P. van Zijl en M. J. Kleton. II. Mid dag en A. Schipper. J. v. d. Horst en E. van Mierlo. J. de Bell en E. Switser. P. v. d. Nesse en .1. B. la Maitre. F. C. Hos en G. P. Veld wijk. BEVALLEN 24 Juli. ,T. KruithofLa Maitre, d. M. M. MartinBarnhoorn, d.25 Juli. G. GroenoveldBos, z. 379e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 26 Juli. Ie Klasse 3e Lijst. No. 20187 20 000. No. 1205 1500. Nos. 6668 18535 ieder /400. Nos. 10038 15773 20632 elk 200- Nos. 3885 4867 7896 0557 12604 12747 ieder ƒ100. Prijzen van 20. 118 3112 6662 9068 11497 14613 18168 154 3142 6663 9075 11498 146S9 18275 197 3163 6687 9127 11546 14724 18368 201 3338 6696 9314 11587 14772 18378 255 3349 6700 9355 11603 14896 18482 344 3350 6726 9376 11606 14925 18557 550 3351 6870 9390 11659 15112 18573 640 3425 6879 9410 11675 15116 18587 638 3427 6948 9430 11677 15134 18592 708 3435 6958 9469 11761 15136 18594 710 3498 7004 9472 11766 15277 18628 762 3575 7058 9559 11772 15286 18654 797 3630 7062 9593 11848 15339 18695 800 3651 7063 9665 11884 15342 18751 809 3728 7120 9677 12004 15492 18761 828 3752 7132 9708 12067 15505 18764 849 3757 7166 9781 12070 15544 18799 863 5801 7194 9839 12142 15590 18830 885 3820 7199 9866 12208 15601 18846 942 3845 7200 9903 12216 15609 19150 975 3848 7212 9960 12277 15634 19186 1004 3919 7242 9971 12341 15646 19212 1030 3955 7244 10046 12364 15706 L9308 1055 3997 7277 10058 12394 15712 19352 1080 4032 7287 10085 12646 15751 19408 1136 4036 7301 10167 12686 15809 19506 1241 4173 7312 10189 12698 16081 19531 1271 4271 7331 10222 12701 16133 19622 1369 4283 7390 10282 12706 16136 19635 1393 4300 7397 10301 12713 16139 19677 1399 4364 7469 10342 12736 16212 19684 1409 4460 7568 10352 12927 16228 19692 1420 4518 7608 10365 12968 16392 19713 1432 4540 7612 10381 12986 16397 39751 1460 4633 7670 10382 13023 16426 19752 1477 4634 7677 10404 13082 16485 19835 1493 4700 7732 10432 13153 16558 19859 1559 4707 7768 10455 13158 16578 19885 1585 4725 7823 10471 13166 16595 19896 1599 4776 7827 10502 13199 16637 19934 1618 4970 7853 10587 13363 16692 19957 1671 5066 7858 10594 13414 16695 20029 1704 5079 7907 10599 13431 16724 20032 1773 5176 7918 10615 13489 16728 20089 1789 5300 7957 10617 13566 16750 20173 1841 5399 8018 10681 13591 16801 20283 1852 5440 8051 10687 13666 16903 20383 1935 5525 8207 10705 13677 16907 20393 2026 5533 8218 10714 13700 16916 20413 2181 5555 8315 10815 13820 16931 20494 2227 5563 8331 10822 13828 16964 20438 2268 5572 8365 10862 13840 17030 20440 2294 5580 8375 10874 13869 17128 20467 2382 5642 8463 10931 13930 17186 20546 2404 5673 8466 11010 13970 17331 20550 2427 6696 8512 11033 13989 17432 20566 2468 5717 8521 11069 14025 17478 20583 2477 5910 8529 11070 14065 17638 20627 2483 5960 8545 11142 14107 17561 20700 2550 6044 8549 11157 14130 17667 20770 2561 6081 8566 11221 14167 17700 20778 2631 6183 8637 11226 14210 17718 20811 2642 6224 8696 11246 14274 17747 20903 2742 6353 8812 11254 14291 17768 20911 2783 6450 8824 11279 14332 17800 20957 2820 6492 8871 11314 14421 17868 20973 2840 6594 8890 11360 14466 18068 2936 6603 8902 11398 14476 18112 3023 6605 9018 11464 14499 18139 3073 6628 9034 11469 14529 18160 le Klasse I© Lijst1212 m.z. 1229. Marktnieuws Kaasmarkt. Aangevoerd op 26 Juli14 stapels kaas, 1893 kazen, wegende 3404 K.G. (17.— a 25.50. Veemarkt. Aangevoerd16 nuchtere kalveren 814 2 schapen, 16-18. Paardenmarkt. Aangevoeld 559 paarden, 100700. waarbij vele koets- en luxe-paarden. Bij vluggen handel werden er vele aan buitenlandsohe kooplieden ver kocht. Stoomvaartberichten Het stoomschip Oengaran, van Java naar Rotterdam, arriveerde 25 Juli te Marseille en zette de reis voort. Het stoomschip Amsteldijk te 24 Ju li, de® namiddags, van Rotterdam te Newport News aangekomen. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 24 Juli van Sabang. Het stoomschip Soembawa, van Amsterdam naar Bataria, passeerde 25 Juli Gibraltar. Het stoomschin Madura arriveerde 25 Juli van Amsterdam te Balaria. Het st. Rotterdam arriveerde 25 Juli v. m. van Roterdam te New-York.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3