NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23* Jurgang. No. 6823 Verschijnt dagelijk?, Uchalve op Zon- en Feestdagen, MAANDAG 25 SEPTEMBER 1905 C HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN» Voor Haarlem 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waaf een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Fran^ oer post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02)4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37)4 a de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Losrcns Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publlcité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31Ms Faubourg Montmartre. Aan onze Abonné's. Wij wekken onze lezers op om, zoo zij nog niet mochten hebben ingeteekend op het Geillustreerd Zondagsblad, hetwelk bij ons verhrijgbaar is, alsnog hun verlangen aan ons kenbaar te makeii. Dezer dagen vangt een nieuw kwartaal aan. Met de opneming van een groeten roman, uit talrijke vervolgen bestaande, rijk geillustreerd en uitermate boeiend van inhoud is een aanvang gemaakt. Men teekene dadelijk in, om den roman van den aanvang af te kunnen volgen. Ook wijzen wij op de actu aliteit der gravures van deze Illustratie, die een waar sieraad is op de huistafel en een schat van lectuur bevat, ook op het gebied van den gezonden humor. Aan het einde van den jaar gang vormt deze Illustratie een PRACHTWERK van 416 d 520 groot folio pagina's. Wij leveren dit Geïllustreerd i Zondagsblad tot den prijs van 37cent per kwartaal of Binnenland land even goed van het prachtige Ne-1 d'erlamdsohe vee doen genieten als het buitenland j De vleesehnood bestaat sedert eeni ge maanden. De noodzakelijkheid van invoer van Nederlaivdsch melk- franco per post 45 o«*nt. Het blad verschijnt geregeld elke week. Onderstaand inteekenbiljet ge lieve men ten allerspoedigste, ingevuld, toe te eenden aan DE ADMINISTRATIE. De ondergeteekende verlangt tot weder opzeggings toe te ont vangen, het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD tegen den prijs van 377, cent, per 3 maanden, franco per post 45 cent. WOONPLAATS DE AFDEELINGEN DER TWEEDE KAMER. Wij hebben medegedeeld dat de fokvee lHssta,d ochtcr rceds jaren lang. vijf afdeelingen der Tweede Kamer. 0ost_Fl.i(«,llmdi Oldenburg, Holstein, die om de 2 maanden worden ver- 0ost_ en west-Pruisen zijn niet in nieuwd, eergisteren tot hun voorzit- gtaat te voorzien in de behoefte aan ters hebben gekozen de heeren Bos, melk- en fokvee. Uit Nederland werd Tydeman., De Waal Malefijt, Druc- vóór de grens-sluiting, vóoi- 1894, jaar- ker en Goeman Borgesius en tot lijks mcerydan 40.000 stuks ingevoerd tweede voorzitters de heeren Smidt, en niettegenstaande alle pogingen van Smeenge, Van Sasse van Ysselt, Lief- do Duitsche vee-fokkers konden zij dit tinck en Hubrecht. tekort niet aanvullen-. Zoodat een De centrale afdeeling, die door den spoedige invoer va.n liet uitstekende voorzitter der geheele Kamer met vee dringend noodzakelijk is. die der afdeelingen wordt gevormd er.de volgorde der werkzaamheden D*ï"™lster ,,va,n landljouw Von o,,„ -.11 Podbielski wordt door de agrariërs regelt bestaat dus op één na uit le- aangevlmrd. niet toe te gevenb en op den der linkerzijde ofschoon in de Mlkele wijze den v|c.inVoer ge- geheele Kamer het lodental tusschen makkelijk te makem links en rechts weinig verschilt. Het is verwonderlijk, schrijft het De reden van deze tegenstelling is „Berl. Tageblatt", dat thans allo agra- te vindon in de grilligheid van 'hot rische colonnes tegelijk mobiel ge- lot. De afdeelingen worden namelijk maakt worden, om de regeering tot bij loting gevormd en het is de Voor. tegenstand te prikkelen. De indruk zitter der Kamer, die in een openba- kan niet uitgewischt worden, schrijft re vergadering deze loting verrichten de „Allg. Fleischer Ztg.", dat het af- daartoe „na het voorlezen vaniede- gesproken werk is, dat dienen moet om ren naam een nummer'tweik de af- d?n sterken ruggegraat van den mi- deeling aanduidt waartoe het Jid bister vaan landbouw krachtig te hou- SddiXi De Deutsche LandwirtschaJtsrat, de hit Vnï Spd wllï Saksische Landes Kulturrat, de Boe- grijze heei Van Alphen, Woensdag rervvereenigingen etc., ail© schreeu- j.l. zoodanige nummers uit de bus wen tegelijk m dienen verzoekschrif- getrokken, dat de le en 2de afdeeling jen in bij de regeering. Doch al deze eik bestaan uit 12 leden der linker- geschriften kunnen niet weerleggen, en 8 der rechterzijde, afd. 3 uit 6 dat er vleesehnood is, kunnen geen •links en 14 rechts, afd. 4 uit 11 middel tot verbetering van den toe links en 9 rechts en afd. 5 (die stand aangeven. slechts 19 leden telt, daar de voor- Het is de plicht van allen, wie de zitter der Kamer zelf geen lid js van welvaart van het volk aan liet harte een .afdeeling) uit 10 links en 9 gaat, er voor te waken, dat de juiste rechts. Zoodoende gaf in vier afdee- toestand niet verborgen blijft. Daar- Xingen het lot de meerderheid aan de om is 110tijd> da£. dlstncts- linkerziide vereenagmgen van den Duatschen Sla- ,A vnnr^L gebracht, om nadrukkelijk bij de regeering aan tot voorzitter de-r Kamer is benoemd, to dringen orn het eendge middea, dat zal zijn plaats in die afdeeling door helpeu kan openstellen der gren- den heer Van Alphen worden ingeno- zen men, waardoor in die afdeeling de verhouding wordt 10 links naast 10 DIERENMISHANDELING, rechts. Plaats der haaiidelingLeidsehe boschjes, vóór den oprit brug Leid- DE VEE-INVOER UIT NEDER- sche Plein te> Amsterdam10 pas van LAND. de tramrails. Van de Nedeiiandsche grens wordt Tijdstip: 'sMorgens kwart voorne geschreven aan het ,,Berl. Tage- gen. blatt" HoofdipersoneaiEen oud afgejak-l Terwijl die minister van landbouw kerd paardvoerman en knechts van Von Podbielski in verband met den een b r andstof f en handel voortdurend en vleesehnood van alle FigurantenCirca 150 volwassenen zijden aangezocht wordt om toch de en kinderen te voet. En een stuk of grenzen te openen, en hij kort gele- vier voerlieden met wagen en paard. I den tegenover het bestuur van de Op liet Leidsehe Plein aan de overzij- Duitsche slagers-vereeniging beweerde de der brag een diender, die opeaning in overweging te zullen Duur der handelingRuim een nemen en te bespreken met den Rijks- kwartier. kanselier, kwamen in den laatsten Korte inhoudHet afgejakkerde tijd! -ongeveer 150 stuks koeien, vaar- paard trekt een. wagen, hoog opgesta-1 zen en stieren, eei-ste qualiteit, uit peldJ met zakken brandstof. De wagen Nederland aan het grensstation Wee- is door een dilettantenhand onlangs1 lier, om naar Oostenrijk en Rusland met een dun grijs verfje besmeerd, doorgevoerd te worden. Het vee werd waardoor het metalen plaatje met met een pijnlijke nauwkeurigheid het stadswapen tevens is vergrijsd. door de artsen onderzocht, alsof ge- Achter het voertuig trekken eendge heel Nederland alleen ziek vee had, knechts een handkar voort, eveneens en daarna in geplombeerde wagens met zakken brandstof beladen. De naar het land van bestemming geëx- handkar is voorzien van het nummer pedieerd. 5511, niet in wit, (art. 63, punt f, P. Volgens de officieele statistiek, die V.)„ doch in zwart geschilderd. Hei j in Nederland elke maand gepubliceerd oude, magere dier kan niet meer, wordt, is daar in meer dan 15 jaren smakt neer en wordt ontdaan van 't i geen geval voorgekomen van long- armzalig tuig, waardoor een- zeer tuberculose en sinds jare® niet van groote, bloederige wonde aan de rug-J mond- en klauwzeer. Toch blijft de gegraat bloot komt. Ook de beidej invoer in het Duitsche rijksgebied heupbeenderen zijn ontveld en be - verboden wegens gevaar voor besmet- bloed. telijke ziekten-, terwijl de doorvoerNa vele vergeefsche pogingen wordt- toegestaan is. Wanneer zal de regee- het paard met trekken en duwen ring nu eens eindelijk dit dekmantel- weer op de sidderende beenen ge- tje laten afglijden, en het binnen- bracht. Een zachtaardig toeschouwer riep Leg er de zweep over Voerman en knechts waren men schelijker en gebruikten de zweep niet. De gapende wond aan de rugge graat wordt bedekt met een vuilen J brandstoffenzak, het tuig weer opge legd (één oogklep stond naar binnen, de andere naar buiten) en met duwen en trekken passeert de hoog opgela den, waggelende vrachtwagen de brug, en verdwijnt in de Marnix- straat. De figuranten verspreiden zich. De agent staat nog steeds op hdt Leid sehe Plein aan de overzijde der brug. („De Tel.") PRENTBRIEFKAARTEN. De „St.-Crt." nr. 222 bevat een Kon. Besl. van 15 Sept. 1905, tot aanvul ling van artikel 11, parg. 4a, van .het Kon. Besl. van 14 December 1895, tot uitvoering van onderscheidene bepa lingen der wet van 15 Apiil 1891 tot regeling der brievenposierij. I Bovenbedoeld K. B. bevat de vol gende bepalingen Art. 1. Tusschen het eerste en het tweede lid van artikel 11, parg. 4a, van het Kon. Besl. van 14 December 1895 wordt een nieuw lid" gevoegd, 1 luidende als volgt „Indien de voorzijde der briefkaar ten daartoe op zichtbare wijze is in gericht, d. w. z. dooreen staande lijn in" twee helften is verdeeld, is alleen de rechterhelft voor het dres bestemd en mag de linkerhelft door den afzen der gebezigd worden do<?r mede dee lingen." I Art. 2. Dit besluit treedt in wer- king op den tweeden dag na dien der dagteekening van het Staatsblad en 1 de Staatscourant, waarin het is ge plaatst. DE BESTEDELINGENQUAESTIE TE GRONINGEN. De Groningsche Rechtbank sprak vrouw Mulder, beschuldigd van mis handeling van bestedelingen van het gemeentelijk armbestuur aldaar, vrij daar zij het bewijs niet geleverd achtte. DE ARRESTATIE VAN DOM ECS NIEUWENHUIS. 1 Een onzer medewerkers te Hilver- sum, zegt 't Hbld„ had een onderhoud 1 met mevrouw Domela Ndeuwenhuis naar aanleiding van de gevangenne- ming van haar echtgenoot te Keulen, 1 waarvan de feiten in hoofdzaak be kend zijn. Men kan zich den angst voorstel len van de familie van den heer 1 D. N„ die zijn laatste berichten uit Parijs had ontvangen, waar hij, als lid van het congres van de Vrije Ge dachte, vertoefd had; op uitnood!- ging van den sociaal-democratischen 1 dr. Michels te Keulen zou hij dezen daarna bezoeken en eenige dagen zijn gast zijn. Nu vermoedt mevrouw 1 D. N., dat haar echtgenoot sedert het Parijsche congres bespionneerd werd, of dat het telegram, meldende zijn komst te Keulen, aan de Duitsche po litie bekend moet zijn geweest. Toch liet deze hem eerst vrij in Keulen j met dr. M. rondloopenzoo bezich tigde hij den Dom en at in het vege-1 tarischa restaurant, doch toen hij aan het station zijn kaartje kocht werd hij gearresteerd. De omstandigheid, dat hij zijn reis over Maiburg en Ehrenbreitstein nam, waar juist de legermanoeuvres in tegenwoordigheid van den Duit- schen keizer werden gehouden, en niet langs een koriereii weg, welke veronderstelling is aangevoerd, om de arrestatie van den Hollandschen anarchist anders geen van de daadte verklaren, schijnt weinig steek te houden, als men verneemt, dat buiten het station te Keulen de gevangenwagen reeds te wachten stond, toen -de politie-beambten den lieer D. N. voor het loketje arresteer den. De familie van "den gearresteerde vernam het .gebeurde pas uit de bla den een bericht van den gevangene zelf bereikte Hilversum eerst dezen Maandag, een week na zijn arresta* tie, hoewel hij zeker dadelijk na zijn komst iu de gevangenis geschreven heeft, hetgeen blijkt uit zijn verwon dering, dat hij niets van huis ver nam. Zijn bahandeling in de gevangenis getuigt overigens van eenige voorko mendheid zijn bagage en boeken gaf men hem na eenige dagen terugzijn notitieboekje en papieren werden naar Berlijn opgezonden. De heer D. N. mag brieven schrijven en ter wijl hij de eerste dagen van zijn ge vangenschap om zeven uur naar bed moest, stelde men hem later een lamp ter beschikking om 's avonds bij te werken. Deze bijzonderheden vernam me vrouw D. N. pas deze week, na de terugkomst van mej. D. N„ die naar Keulen reisde en verlof bekwam, haar vader in zijn cel op te zoeken, waar zij zich een half uur, dn tegenwoor digheid van een beambte en in de Duitsche taal sprekende, met haar vader mocht onderhouden. Dezen Zondag ontving de gevange ne een bezoek van den Nederland- schen consul te Keulen, welk bezoek niet onwaarschijnlijk in verband ge bracht "moet worden met een telegram dat mevrouw D. N. den dag te voren aan onzen minister van buitenland- sche zaken richtte. Het waarom dezer arrestatie, die ook buiten den kring van partij ge- nooten van dgn heer D. N„ zoo kort na Tret scherpe optreden der Pruisi sche regeenng tegen onzen corres pondent; oen onaangenaam gevoel heeft gewekt, blijft vooralsnog een raadselde familie van den heer D. X. weei het niet en de heer D. N. evenmin. In herinnering zij hier ge bracht, dat D. N. zeventien j&ar go- leden door de Duitsche regesring is uitgewezen .Na dien tijd hield 'hij meermalen verblijf in Duitschland, zelfs vertoefde hij vier jaren na zijn uitwijzing en hoewel het der politie bekend bleek, eenigen -tijd ongemoeid te Dresden. Bij het optreden van mej. D. N. te Berlijn, die daar haar mu ziekstudiën voltooide en er ook debu teerde, bevond de heer D. N. zich meer dan eens onder haar gehoor, zonder bemoeilijkt te worden. Zou men dus toch moeten aannemen dat de Duitsche politie, zenuwachtig door de aanwezigheid van den keizer te Koblenz, den Hollander, in wien men een anarchist van den daad scheen te vermoeden, tijdelijk on schadelijk heeft meenen ie pioeten maken Een dergelijlje vergissing tusschen gevaarlijke en óngevttarlij- ke anarchisten mag men anders van de Duitsche politie slechts aarzelend veronderstellen. MIDDENSTANDSBELANGEN. Door onzen nieuwen minister van Arbeid, enz., mr. J. D. Veegens, is kortelings het bureau van de Staats commissie. ingesteld tot onderzoek naar den toestand van den handel- drijvenden en industriedien midden stand, in audiëntie ontvangen. Het zijn de heeren J. P. R. Tu-tein Nolthenius, prof. M. Noordrtzij, J. S. Meuwsen en prof. Aneonae, secreta- ris. Bij het bureau heeft zich de indruk gevestigd .dat een krachtig werken van de middenstanders zal kunnen rekenen op de volle belangstelling van Zijn Exc. Op grond van de ervaring door hem zelf opgedaan als lid van de Staats commissie, in 1890 tot onderzoek naar de arbeidsvoorwaarden ingesteld, gaf de minister eenige praktische wenken welke door het bureau op hoogen prijs werden gesteld. Meerdere Staatseommissinvroeger ingesteld, verkregen van de regeering het „recht van enquête". De Middenstan ds-Staatseommissïe mist deze bevoegdheid, wat wol jam mer is. Want Slechts een rijke hoeveelheid gegevens kan een zuiver inzicht geven in de bestaande toe- en misstanden. 1 Opgemerkt wordt dat de huidige minister, mr. Veegetas, comité-lid was van het, 3e Internationaal Congres voor den Middenstand, diat in 1902 te Amsterdam is -gehouden. Omtrent de tentoonstelling, die zeer waarschijnlijk door den Middenstands bond in 1907 zal worden gehouden, kunnen we het volgende melden, zegt ..De Tel." Zö zal internationaal zijn. De keuze der plaats hangt nog tusschen Nijme gen, Den Haag en Amsterdam. Ko mende maand zal in dezen een beslis sing worden genomen. Een ruime plaats zal worden ingenomen door het z.g. kleingereedschap, door stoom of elect.riciteit bewogen. Het geheele leven en drijven der middenstanders, in alle vertakkingen, hoopt men er voorgesteld te zullen zien. Bovendien zal er naar worden gestreefd, uit de voornaamste cu'ltuur- staten inzendingen op handelsonder- wijsgebidd te bekomen. Een eventueel batig saldo, door de tentoonstelling opgeleverd, zal wor den benut tot het steunen van cursus sen ten bate van den middenstands- handel. Cursussen waar de moderne talen, boekhouden, administratie, cor-' respondentie en aanvullings-onderwijs op het programma zullen staan. DeR.-K. Winkeliersvereeniging hield Dinsdag 19 September eene propagan- da-vergadering in café „De Karse- boom", waar de HoogEerw. heer mgr. Ivonings de redenaar was. Het verdwijnen van den Midden stand zou een rani-p zijn. De ziekten van den Middenstand zijn oneerlijke concurrentie en nog vele andiere kwa len. I De aanwezigen werden opgewekt aan het vereentgingsleven deel te ne- men de toestanden in het buitenland te be stu de eren en aan de onze tetoet- j sen. Eenige nieuwe leden traden toe. Feuilleton. iEEN VAN MIJN ZOONS Door ANNA KATHERINE GREEN. 18) :En omdat geen uwer dezen brief le- 'zen zal dan onder omstandigheden van dood en misdaad gelast ik hier bij den schuldige te spreken en zijn misdaad te bekennen tegenover God en zijn beide broeders, opdat de beide laatsten worden vrijgesproken, als hij tenminste wenscht te ontkomen aan mijn vloek en den toorn van God. Als hij dat gedaan heeft, dan kan hij zijn erfdeel in ontvangst nemen, ja of neen. Dat zal mij genoeg zijn en misschien zal hij in dat geval weer genade krijgen in de oogen van God. Voor mijn beide zoons, die zich aan niets hebben schuldig gemaakt, laat ik mijn zegen achter. Mogen zij gelukkig worden, hetzij dat al of niet insluit de liefde van het dierbare meisje, wier toekomst ik aldus tracht te verzekeren. „Archibald Gillespie". Ik heb den brief hier in zijn ge heel ingevoegd, opdat u den toestand zou begrijpen, die het doorlezen er van bij de drie broeders veroor zaakte. Wij, die hem niet gelezen hadden, waren alleen ontsteld over de wijze waarop de drie broeders achteruitsto ven als door een adder gebeten, toen de laatste woorden van dezen brief gelezen waren. Toon sprong Alfred met woesten hartstocht vooruit en op George aan vliegend, .schreeuwde hij kwaadaar dig J ij hebt 't .gedaaaien smeet hem zonder genade tegen den grond. HOOFDSTUK IX. De stilstaande klok. In de verwarring, die hierop volg de, merkte ik twee dingen op. Ten eerste dat op 't gezicht van dien broedertwist Leigh ton niet tussch en- beiden kwam. Ten tweede, dat de woede van Alfred even spoedig over ging als hij gekomen was en dat zijn tweede gedachte voor Hope was. Maar het was 'hem niet vergund haar te naderen. De rechter van in structie kwam nu met zijn autoriteit tusschenbeide, en verbood hun nog een enkel woord te zamen te wisse len, totdat de politie klaar was met een onderzoek, dat nu even ernstig was geworden, als de misdaad, die het noodzakelijk maakte. Er werd nu een huiszoeking inge steld naar het fleschje, waarin het vergift geweest was en toen men al gemeen. begreep, dat het onderzoek niet zou ophouden vóór dit ge vonden was, vroeg Miss Meredith die steeds bij mij gebleven was als haar natuurlijken steun, mij op zenuwach- tigen toon of ik dacht, dat haar ne ven aan een persoonlijk onderzoek onderworpen zouden worden Maar op dit oogenblik bood Alfred alsof hij haar gedachten raadde, zichzelf aan met de opmerking Ik heb niets te verbergen. Kijk mijn zakken na, als u wilt. U zal niets vinden, wat uw moeite be loont. Ik ben de misdadiger niet. Van de andere zijde der kamer klonk de onderdrukte kreet van woe- I de en ik zag George, die tegengehou. den door Dr. Bennett en Sweetwater een krankzinnige poging deed. om zijn broeder te bereiken, dien. hij scheen te vervloeken, i Als ge hem fouilleert, moet ge 't zelfde met mij doen, zoo luidden de woorden, waarmee hij een einde maakte aan dezen strijd. U zal op mij niets meer vinden dan op hem waarschijnlijk minder, want mijn zakken zijn altijd open terwijl de zijne Een tandenknarsen maakte een einde aan deze bijna onverstaanbare woorden. Hij werd niet zoo gauw drif tig als zijn broeder, maar hij was hardnekkiger in zijn hartstochten en minder gauw tot bedaren gebracht. Kalmte daarGe zult beiden te vreden gesteld worden, zoo kwam een zakelijke stem tusschenbeiden. Tegenover deze openlijke beschul digingen voelde de rechter zich ont heven van een verlegenheid, die hem had weerhouden en deed verder geen poging, om zijn vermoedens te ver bergen. Miss Meredith die onwillekeurig steeds verder met mij achteruitge gaan was tot bij de deur van de salon, om geen getuige te zijn van liet droevige tooneel, dat zij zelve had te voorschijn geroepen, bleef staan, toen de rechter deze woorden sprak en haar zelfbeheersching ver liezend, pakte zij mijn arm, en zich met beide handen daaraan vastgrij pend, keek zij weer naar de jongelui, onder wiens dak zij had gegeten, ge slapen en bemindja bemind, zoo als ik begreep uit het beven van haar gansche lichaam. Ik had niet op Leigh ton gelet. Hij was niet met de bedde anderen naar voren gekomen, maar zonder protest liet hij zijn zakken doorzoeken, of-' schoon duidelijk bleek, dat dit proces hem veel onaangenamer wag dan de beide anderen. Kan men dat op reke ning stellen van zijn gevoeliger na tuur o4 schrok hij als een trotsch man terug voor het te voorschijn ha len van eenige wonderlijke artikelen uit zijn zakken Toen eenige minuten later mijn oogen op deze voorwerpen vielen, die lagen opgestapeld op de tafel van de bibliotheek, verwonderd© ik mij over liet karakter van een man, die bij elkaar in zijn zakken droeg een klein gebedenboek, een lok vrouwenhaar, het programma van een zeer ordinair café-chantant. en een portret, dat ik na er één blik op geworpen te heb ben instinctmatig omkeerde, voor 't geval, dat zijn nicht het in 't oog mocht krijgen, wier zedig gemoed daardoor ongetwijfeld onaangenaam getroffen zou zijn. Het fleschje werd bij geen der drie heeren gevonden. Toen ak Leighton naar boven zag gaan, gevolgd door een ambtenaar in politiek, die als bij tooverslag op 't tooneel verschenen was, kon ik niet laten te vragen, waarom het hem ver oorloofd werd zich te verwijderen, en het deed mij zeer aan te hooren, dat het hem toegestaan was bij 't bed van zijn kind te gaan zitten, dat kind de eenige in huis, die de noo- dige rust kreeg. Spoedig bleek, dat het fleschje niet zoo gemakkelijk gevonden zou wor den. Twee mannen, die de kamer on derzocht hadden, waar de bedienden sinds den vroegen morgen waren op gesloten. kwamen terug met liet be richt, dat daar niets te vinden was. Terzeifdertijd kwamen er twee ande ren terug met het bericht, dat erop de slaapkamers van de drie broers evenmin iets te vinden was. Sweet water en GTyee, die het laatste half uur in de eetkamer hadden doorge bracht, schenen al niet meer succes gehad te hebben, en ik vroeg mij af wat er nu gedaan zou worden, toen ik een blik van den rechter op ving in de richting van de salon, en mij moest herinneren, dat de wet niemand kon ontzien en dat zij, zij ook, het bewijs zou moeten leveren, dat zij het fleschje niet tusschen haar kleeren droeg. Dit bracht mij zoo buiten mijzelf, dat zij, die ik met meer dan voorbij gaande bewondering beschouwde, ook niet ontzien zou worden, dat ik Dr. Frisbie nauwelijks verstond toen hij de volgende opmerking tot mij maakte (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 9