CBS. LABOYRIE t Magazijn D. P. GRAAFF, Dames en Heeren Parapiuies Minde Me ei Bleue BoeiHel. Succursale de la Belle Canne de LA HAYE. De Rijnlandsche Hypotheekbank, H. DE VRIES, Jacobijnestraat 3, De Stoomdrukkerij „Lourens Coster" levert alle soorten Drukwerk. Goede tijding uit Haarlem A I ZIJLSTRAAT €56. Vulhaarden en Kachels. HAARLEM DEN HAAG Ontvangen een fraaie sorteering Nouveauté's in Overtrekken. B Repareeren. een klooster met kapel zal verrijzen. Het klooster zal betrokken worden door paters van de orde van den H. Franciscus. Primo November zullen de perceelen worden aanbesteed. (De Tijd). JUBILé VRIJE UNIVERSITEIT. Naai- wij vernemen bestaat de waar schijnlijkheid dat de f 100.000, die men aan de directeuren der Vrije Uni versiteit bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaam hoopte aan te bie den. er zullen komen. Het. bijeenge brachte bedrag nadert reeds de som van f 75.000. („Ned.") INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cents per regel. GOED GEREDENEERD. Wat de Pink Pillen voor éen doen, Zullen zij voor allen doen. De Pink Pillen worden door de per sonen aangeraden die zij genezen hebben. De dagbladen publiceeren eiken dag attesten van personen, die door de Pink Pillen genezen zijn ge worden. De naam en het adres der genezen personen worden steeds met het at test vermeld. Indien deze'attesten ,die dikwijls door de verslaggevers der grootste dagbladen gecontroleerd worden, niet zuiver echt waren, zouden die dag bladen ze sedert lang niet meer publi ceeren. De attesten der genezingen door de Pink Pillen worden dage lijks sedert tien jaren gepubliceerd. Ik geloof wat men mij bewijst, zegt het publiek. De attesten geteekend door de personen, die door de Pink Pillen genezen zijn bewijzen mij dat deze pillen genezen. Ik zal bij voor keur de Pink Pillen gebruiken. Ik zie niet in waarom zij voor mij niet zou den doen, wat zij voor anderen ge daan hebben. Mejuffrouw C. Wielemaker, Jeroni- mustraat M. 8030 te Middelburg schrijft en heeft aan onzen verslag gever bevestigd. Ik kan eerlijk ver klaren, dat mijne dochter langen tijd gesukkeld heeft en ik wist niet meer wat voor haar te doen en zij was nog zoo jong, slechts 17 jaren oud. Zij kon nimmer in haar plaats blijven, het werken viel haar te zwaar. De geneesheer verklaarde mij dat het bloedarmoede was en zij ver minderde bij den dag. Gelukkiger wijze kregen wij den raad de Pink Pillen eens te probeeren en naar waarheid moet ik zeggen, dat er na het gebruik van de eerste twee doo- zen reeds verbetering kwam. Toen zijn wij voortgegaan, zij is geheel en al opgesterkt en flink geworden en kan weer alles doen. Wij blijven U ten zeerste dankbaar en U moogt deze verklaring gerust publiceeren. De Pink Pillen zijn goed voor alle lichaamsgestellen en genezen alle ziekten voortkomende uit de armte van het bloed, zwakte der zenuwen, d. w. z. bloedarmoede, zenuwzwakte, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, iheup- jicht, hartkloppingen, onregelmatig heden en St. Vitusdans enz. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Fran co toezending postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en Omstreken bij Wed. P. Plaat- zer van der Huil, Drogerijen, Jans straat 28, Haarlem. Leger en Vloot GENERAAL SNIJDERS. Uit Den Haag meldt men De inspecteur der infanterie, gene raal Snijders, heeft geheel uit eigen beweging zijn pensioenaanvrage in gediend. MILITAIR ONDERWIJS. De „Bred. Ct." verneemt, dat het in de bedoeling van den Minister van Oorlog ligt over zes maanden de in spectie van het militair onderwijs op te heffen. Generaal-majoor Sabron. die binnenkort ais inspecteur van het militair onderwijs zal optreden, zou na de opheffing den luitenant-gene- raai Campbell opvolgen als inspec teur der infanterie. Sport en Wedstijden DE KENNKMER SPORTCLUB, gaf Woensdag een meeting uitsluitend beslaande uit draversnummers. liet progranuna ving aan met den Begoni a-p r ij s, handicap da-averij, onder den man, minimum afstand 1200 Meter, waarin Peter (1200), zeer goed door Jan Easing gereden, in 2,15 de overwinning behaalde Anna III (1275) was een goede tweede en Ma- jick III (1200) derde. David A (1325) werd gedisqualifi- ceerd wegens onzuiver draven. De D a h 1 i a-p r ij s was een heat, paloimum afstand 1600 Meter. David (1650) won in 2.56 1/5 de 1ste heat zoo hij wilde, Vive Kepi (1775) was tweede en Julia Bell (1800) was derde. Tweede heat is Vive Kepi eerste in 2.58, David tweede en Julia Bell derde. Derde en beslissende heat was even eens voor Vive Kepi in 2,544/5, Julia Bell tweede en David derde. Het All-right" liet echter lang op zich wachten. Er werd gedelibereerd over het loopen van Julia Bell en ten slotte werd op het bord vermeld, dat „wegens onvoldoend rijden" Julia Boll gedisqualificeerd was. Wanneer dit „onvoldoend rijden" bedoeld werd in de eerste heat, dan schijnt het ons toe, dat deze disquali- ficatie gerechtvaardigd was; is het echter toepasselijk op de derde heat, dan gaan wij niet accoord met deze uitspraak. Waarschijnlijk zal het officieele bul letin ons wel opheldering geven. Paul Schönrock wist met Berthus (1600) den A s t e r-p r ij s, handicap- draverij. minimum afstand 1600 Me ter. mooi te winnen. Wel ontwikkelde Berthus minder snelheid in deze cour- se dan j.l. Zondag te Breda, doch het draven was vaster. David (1700) was weer een onver wachte tweede en Bertha Emil (1600) derde. In den E r i c a-p r ij s, record-dra verij, minimum afstand 2000 Meter, wen Agnita (2000) in 3,472/5, zoodat de vosmerrie zes seconden verbeterde. Wij voor ons beschouwen dit win nen als een tour de force van Jan de Boer. Gruno (2075) was tweede, doch werd wegens onzuiver draven terecht gedis qualificeerd. Nu kwam Glendine (2075) daarvoor in de plaats en was Conrad (2090) üerdié. Fricka (2045) stond bij het vallen van het schot „gekeerd" en verloor daardoor alle kans van winnen. Dit „gekeerd staan" werd in een der groote bladen aangemerkt als opzet van den rijder, wij voor ons gelooven dit beslist niet. De klasse der paarden in aanmer king nemende was dit een mooi num mer. Doch last not least was de Chry sant h e m u m-p r ij s, een handicap draverij, minimum afstand 3000 Me ter, waarin Allouez (3050) in 5.06 2/5 eerste wasVive Kepi (3075) tweede en Vauban (3125) derde. Zelden zagen wij zoo'n fraai dra versnummer. Paul had met Allouez geen gunstige start, doch een maal lak gaande, is het paard een pracht exemplaar van een draver en bezit de 15-jarige zoon van Red Wilkes, snel heid, actie en Ausdauer, zooals maar weinige paarden. Vive Kepi was een goede tweede en Vaubain een prach tige derde. Vauban is in de course gehinderd geworden door Continent, of beter gezegd door diens rijder. Ware dit niet geschied, dan had had hij zeker de plaats geloopen. Wij eindigen dit verslag met te zeg gen, dat het voor de Kennemer Sport club een schoone dag is geweest. i HOCKEYDAG TE HEEMSTEDE. Voor deelname aan den Hockeydag te Heemstede hebben zich, volgens De Ned. Sport, aangemeld Amateurs-elftal, Amsterdam; P. I. O. D., Den Haag; Amsterdamsehc Hockey- en Bandy-club met 3elftalleu; Dordtsche HockeyclubHaarlemsche Hockey- en Bandyclub mét 2 elftal len Haagsehe Hockey-club „Odis" en Leidsche Mixed Hockey-club. Rechtszaken DE VERGIFTIGINGSZAAK HENDRIK VAN DER KAAY. Acht jaar gevangenisstraf! Het gerechtshof te Amsterdam deed Woensdag, zoo als we reeds in 't kort vermeldden, in hooger beroep uit spraak in de zaak van den koffiehan delaar Hendrik van der Kaay, die door de Amsterdamsche rechtbank is veroordeeld wegens poging tot vergif tiging door middel van arsenicum, van zijn voormaligen boekhouder J. Ph. Hoekstra, 23 December j.L in per ceel 14, Warmoesstraat. De procureur-generaal had1 vernie tiging van het vonnis gevraagd we gens een gebrék in den vorm en Van der Kaay's veroordeeling gevraagd tot 12 jaar gevangenisstraf. Het Hof vernietigde het vonnis der rechtbank, en wees opnieuw vonnis. Het Hof wees o.a. op Van der Kaay's bekende speculaties en zijn huuding hierna tegen zijn boekhou-i der Hoekstraop het feit. dat den 22sten December beklaagde geen ar senicum in zijn kantoor aanwezig haddat hij ini den vroegen, morgen van den 23sten December tegen zijn gewoonte in op het kantoor was ge komen en de bedienden heeft wegge stuurd. Het Hof achtte hat wettig en over tuigend bewezen, dal Van der Kaay het plan, om Hoekstra van het leven te berooven. na kalm beraad heeft op gevat, dat hij een hoeveelheid vergift, groot genoeg om den dood te veroor zaken, in de kopjes heeft gestort, dat hij in de verdere uitvoering van zijn plan is gestuit door het van zijn wil onafhankelijke feit, dat Hoekstra niet zulk eetti groote hoeveelheid heeft in geslikt en opgedronken om den dood tengevolge te hebben. Liet Hof achtte 't ten laste gelegde ..poging tot moord" wettig en over tuigend bewezen en veroordeelde Hen drik van der Kaay tot een gevangenis straf van ACHT jaar, met mindering van drie maanden, door hem in- pre ventieve hechtenis doorgebracht. hake, die in den avond van Juli dienstdoende op seinhuis 3, resp. een seinpaal te vroeg streken en een wis sel omtrokken vóór de trein geheel voorbij was. door welke handelingen van den trein van Haarlem eenige wagens ontspoorden, tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis Heinrich Hommen, uit Essen, die thans 2 jaar gevangenis ondergaat, hem door de Haagsehe Rechtbank op gelegd wegens rijwieldiefstal, even eens ter zake van rijwieldiefstal in een perceel aan de Cliffordstraat te Amsterdam, tot 3 maanden gevange nisstraf. Anna W. van KootenBootsma, wegens diefstal van een stuk vitrage en een kleedje van een uitstalling op de Nieuwmarkt, tot 3 maanden ge vangenisstraf. De ex-burgemeester van de ge meente Gouderak, in hooger beroep door het gerechtshof te 's-Gravenhage ter zake van valschheid in acten ver oordeeld tot 6 weken gevangenisstraf, heeft tegen dit arrest cassatie teekend. heeft heel wat rumor in casa" ver- De rechtbank te Maastricht heeft F. E., arbeider aldaar, gedetineerd wegens poging tot doodslag op F. Wijnandt, veroordeeld tot 5 jaren ge vangenisstraf. innenland Toen Van der Kaay het vonnis hoorde, bleef hij rustig, bleef hij fleg matiek ging hij kalm tussehen twee rijksveldwachters, verliet hij onbewo gen de statige zaal terwijl het pu bliek bóven zich over de tribune boog. zich vèr voornitrekkend, om den ver oordeelde te zien. RAAD VAN TUCHT. Uitspraak. De Raad van Tucht deed Woensdag avond uitspraak in tie zaak van J. H Bromelow, gezagvoerder van het stoomschip „Koningin Regentes", dat 15 Juni, gaande van Vüssingen naar Queensborough, om 2.10 uur anet een ander schip in aanraking kwam. De Raad van Tucht was van oordeel dat den gezagvoerder J. H. Bromelow geen blaam behoeft te treffen, daar de aanvaring niet is te wijten aan eenige daad of nalatigheid van hem; de mlst-signalen waren aanhoudend gegeven; „zacht aan" was gecomman deerd; drie s too ten waren gegeven bij het aankomen van het schip en full speed werd achteruit gestoomd allo voorzorgsmaatregelen waren dus genomen. VONNISSEN. Overeenkomstig den eisch van het O. M. werden Dinsdag door de 4e kamer der Amsterdamsche Rechtbank veroordeeld De koetsier G. J. J. Oosterbaan, die in de N. Hoogstraat te Amsterdam een handkar aanreed ten gevolge waarvan de daarop zittende J. D. Koedam werd verwond en eenige da gen zijn werk niet kon verrichten, tot 14 dagen hechtenis. De seinhuiswachters der H. IJ. S. M., Huib. L. Korten en Gerh. J. Klop. LANGS DE STRAAT. De vuile wasch en de blommetjes. Gemeen sarrend sjiept 'n motregen tje pruilerig over gansch Amsterdam egaal neer, en dus ook langs 't veran- daatje van vi er hoog achter in de 3e Anjelierdwarsstraat, óók langs 't ver- andaatje van drie hoog achter van 't zélfde huis in deizèlfde straat. Op de bovenste loggia verschijnt, spichtig naar de loodea lucht kijkend, j 'n sprookjesaclvtïg-magere juffrouw, van onzekeren leeftijd, dewelke lie-; gint, na het kijken, slik-nat goed, als pantalons, flanelletjes, baaien onder-' rokken c.s.. zorgvuldig uit te hangen over 'n lijn, gespannen tusschen de steunbalken van veranda No. vijf, met de bepaalde bedoeling dit goed dróóg te maken. 't Goed druipt, 't druipt zelfs ei'g, met vetter droppels dan de sarrende motregen. Er behoeft volstrekt geen geheim van gemaakt te worden, dat die droppels van "boven naar beneden vallen en ergo te land komen op ver anda 3, waar zich op de balustrade peuterig in evenwicht houden een fuchsia zonder bloemen, 'n dahlia zon der bloemen, 'n knolbegonia, 'n ver- loopen uitziende zonnebloem, en een kooi, waarin 'n lijster met 'n ongun- stig uiterlijk. Nu is het, o ramp, dat de bewoon- sters der verdiepingen, coïncideerende met de veranda's 3 en 4, elkaar „zoe- ken", zoeken met vinnige vasthou- i dendheid en taaie volharding, blij als kinderen met iedere gelegenheid, die zich voordoet, om elkaar de blanke huid vol te schelden. Dies verschijnt met de vlugheid eens j tennisbals op veranda 3 een juffrouw in rolmops-formaat, die. zich moei zaam. buigend over de leuning harer loggia, naar boven glotzt, en daar 't. j saai-druipende goed ontwaart. „Nee—maarwaseggie mé d a a r-1 van?" vraagt ze inwendig aan zich-}, zélf, en dan met neuzig driftgeluid, 'n octaaf of drie hooger en fortissimo: „juffrou Spicht-juffrouw vouwt zich in "n1 hoek van precies 90 graden over del leuning van 4; ziet den tennisbal en vraagt lief „Wat mot-ji „Wat ik mot? Je druipt...!" „As-je me nou mins je siet om- mers dat 't règetI „Ik seg-ie dat je druipt op me blommi „Haal se dan binne je blommi „Sa 'k jou vrage haal jij je ver- slet.e soodje na binne en met den onbegrijp'lijken lust tot herhalen, ons volk zoo intens eigen: „je zietommers da-je op me blommi druipt mal medèl De juffrouw boven wordt kwaad. Medèl medèl daar sel je je sell es mee bedoele, kale medam, om- da-je nou 'n fedieping lager woont, hoef-je nog niet soo'n malle drukkie te maken, 'k Zei toch me goed maggc hangen, waar 'k wil, isset niet?" Ter duidelijke weerlegging van deze vraag, en als om aan te toonen, dat 't voor 3 véél beter ware, a ls dat goed daar op 4 n i e t hing, wordt de ramp zalige lijster overstroomd door 'n sooit banjir, afkomstig van een der onderrokken boven 't diertje. De dikke juffrouw is 'n stuip nabij. „Nee maar hoe isset in chris nee maar hoe isset gosmóóóóógelik! Hoe kan iemand 'n mins sóó sarre 't is om van je 'n eiges te gaan De juffrouw maakt hiertoe werke lijk aanstalten, als op 2 'n dame in ochtondtoilet, vulgo nachtjak, ver schijnt. Zij roept deze aan als ge tuige. „Bufrou wat sedt-uwé daar nou van Daar hangt me dat magere dierasie van vier omspres d'r smerige wasch in de regen buite, alleen om mijn palsier te doen wat seg-ie da- van In spanning wacht ze. Maar 2 zwijgt bot en (trekt zich te rug. Eindelijk verschijnt een mansper soon meit violetten neus op 4, kijkt over de balustrade, en hikt vloekend tegen 3 „Hou-je nou hou-je kop dicht, anders sa-'k sa-'k, wacht effe jij mit je blomme En voor dat iemand 't weet, heeft de dronken beschermer 't torsend lijntje stuk getrokken, en smakken in kleurigen boog de broeken, flanelletjes lijster, en mèt de blommi en den lijs ter nóg dieper naar beneden, op het c.s. óp de blommi èn dén ongunstigen lij ter, nóg dieper naar beneden, op 't plaatsje van 1. Even doodelijke stilte. En daarna barst er zoo'n helsche sabbath los. dat 't mij ganschelijk on mogelijk is, ze te reproduceeren in deze kolommen. („Tel.") wekt. De redactie van ons blad voeg de er zelf een onderschrift bij. waar in we aanleiding vinden te verkla ren. dat 't, volgens onzen zegsman, werkelijk ministers en geen aan staande ministers waren, die roet Mr. j Goeman Borgesius confereerden. „Het Vaderland" noemt ons be richt „nogal opgeblazen." Natuurlijk nu 't liberaal-vrijzinnig-sociaal-demo cratisch régime weer eens in de kaart gaat gekeken worden, nu heet dat „opgeblazen verhaaltjes" maken. Toen een zeker Christelijk Ministerie j aan het roer zat, toen was het min ste berichtje daaromtrent gewichtig genoeg om een eereplaats in het Haagsch liberaal orgaan in te ne- I men. Maar dit daargelaten, het Wad j schrijft nog iets anders, n.l. „(want) wie zou den Ministers het recht ontzeggen te confereeren met1 de leiders van de Kamerclubs, in- j dien zij dit noodig achten? „Dat zullen Ministers toch wel steeds gedaan hebben en kan zeer I nuttig zijn ook." Wij zijn 't zoowaar geheel eens, waarde Haagsehe collegamaar daarover gaat 't juist niet. De zaak was alleen maar deze en de redactie j van „De Tijd" legde zeer terecht daarop den klemtoon, dat, indien j ons bericht waai- is dan zekere ver klaringen van den Minister van Fi nanciën omtrent het niet aanwezig zijn van iemand, „naast, achter of voor ons" in een eigenaardig dag licht verschijnen." That is the ques tion 1 Nu heeft „De Telegraaf" wel ons bericht tegengesproken, maar in dit enkele feit vinden wij voorhands nog geen voldoenden grond om de be trouwbaarheid onzer bron beneden die van ,,De Telegraaf" te stellen. Misschien eerstdaags meer BEVRIJDINGSFEEST. Uit Leiden schrijft men aan de N. R. Crt. Heden is 't groote bevrijdingsfeest gevierd. De groentijd is voorbij, de 82 jongeren, die de vuurproef doorstaan hebben, zijn in den kring der studen ten opgenomen. Met volle tevreden heid kan op dezen groentijd terugge zien worden mochten eenige buiten staanders weer getracht hebben, be richten 'te verspreiden omtrent ern stige mishandeling vrees voor treuri- gen afloop enz., de welingelichten weten beter, halen de schouders op en zwijgen. Het corps heeft gedaan, wat het kon, om den groentijd te verlich ten, de drinkdwang bestaat ook fei telijk niet meer; de groenentafels, broeinesten van groentijdsgruwelen, zijn op aanstichting van eenige corpsleden afgeschaft. En toch, het aantal nieuw ingeschreven niet- corpsleden blijft nog steeds dat der corpsleden overtreffen. Mag er een verblijdend teeken in worden gezien, dat althans het percentage corps leden veel grooter is dan verleden jaar? Groote Houtstraat 149, HAARLEM. geeft hare 4 ®/0 Pandbrieven in stukken van f 1000, f 500, 100 en f 60 uit tot den koers van 093 ƒ4 °/0. Directeuren: A. KRUSEMAN adr. v. d. VALK. Accountant: b. MORET, Lid le kl. Ned. Instituut van Accountants. over de Ged. Oude Gracht, Steeds voorhanden ruime voorraad Oebraikta Leer- en Studieboeken voor alle inrichtingen van onderwijs. Inkoop van Boeken, Prenten, Muziek enz. tegen de hoogste waarde. Levering van goed en goedkoop Bind- en Drukwerk. Plaatsing van Advertenties in alle bladen Eenig adres voor Haarlem en Omstreken. 'T ONGELOOFLIJKE WAAR. De Haagsehe correspondent van „De Tijd" schrijft „Ons bericht aan „De Tijd" van 7 Oct. onder bovenherhaald opschrift Officieele berichten VERLOF DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ingevolge art. 37 'der wet van 28 Juni 1881 (Stbl. No. 97), zooals zij gewijzigd is bij de wet van 12 October 1904 (Stbl. No. 230), ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van J. Eversenom verlof,, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van alcoholhouden- den drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de Oran- jeboomstraat No. 138. Haarlem, 12 October 1905. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Mej. A. SNEL uit Haarlem zendt ons een bericht dat voor vele zwakke] en sukkelende menschen van groot belang is. Zij schrijft ons Mijnheer. Bij deze betuig ik U mijn hartelijken dank voor de goede resultaten die ik met uwe Sanguinose heb verkregen. Meer dan vijf jaren ben ik onder behandeling geweest van een zeer bekwaam artsdoch hij scheen mij maar niet te kunnen treffen. Ik moest 4 6 kan melk per dag gebruiken; 4 eieren en nog van allerlei versterkende middelen. Doch dat alles gaf mij niet, en ik bleef zwak en ellendig, totdat ik met Uwe voortreffelijke Sanguinose in kennis kwam en tot mijne groote blijdschap heel spoedig verandering bespeurde; mijne zwakte en bloedarmoede zijn geweken en ik ben sterker dan vóór mijne ziekte. Ik zal gaarne Uwe Sanguinose aanbevelen waar ik kan. Haarlem, Mej. A. SNEL. Coornhertstraat 26. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel van 16 gram voldoende, dan duurt een flacon tien dagen en kost de behandeling slechts 12*/2 of 15 cents per dag, dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Pr.js per flacon f 1.60, 6 fl. f 8.—12 fl. f 15. Te Haarlem verkrijgbaar bij": K. VAN EDEN, Spaarne 38; J. J. GöPPINGER, Groote Houtstr.; J. VAN GULIK, Zijlstraat; Th KLINKSPOOR Jr., Kampersingel; Wed. W. PLAATZER v. d. HULL, Jansstraat. Bloemendaal: J.WINDHORST. Velsen:VAN GEELEN. Smederij NOBELSTRAAT 2—4. =0 Groote Houtstraat 47 Groenmarkt 24.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 6