NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 6867 ^srschiint dagen;!,-?, behalve op Zon- en Feestdagen, WOENSDAG 15 NOVEMBER 1906 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN >3* ÖRIB MAANDEN! Voor Haarlem 1-20 Voor de dorpea ia deo omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37% 3 „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Veanootssbap Loureas Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENT1ËN: Van 1—5 .egels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts, Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. ztefcemmunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zutó»/ Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en AdvertentiSn worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publiclté Etrangère GLDAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bts Faubourg Montmartre. VAST SPREEKUUR ten gemakke van het Publiek Ondergeteekende is in den regel, behoudens buitengewone gevallen, over aangelegenheden betreffende DirectieRedactie en Drukkerij te spreken dagelijks van half twaalf tot half een, Groote Houtstraat 55. J. C. PEEREBOOM. Stadsnieuws BLOEMBOLLENCULTUUR. (Vei-volg). In de voortgezette vergadering van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur werd de voorloo- pige bespreking van de gewijzigde statuten en liet huishoudelijk regle ment vervolgd. Over de verschillende voorgestelde artikelen werd gediscus sieerd, evenwel zonder dat men eenig besluit nam. In de eerstvolgende ver gadering, welke op Maandag 18 De cember a.s. eveneens te Haarlem ge houden zal worden, zullen opnieuw dit reglement en de statuten behan deld worden waarna deze dan defi nitief vastgesteld worden. Evenzoo weid gedaan met het voor stel van het Hoofdbestuur om in prin cipe te besluiten zich aan te sluiten bij den op te richten Nederlandschen Tuinbouw bond. Reeds thans gaven enkele afdeelin- gen hun meening omtrent dit voor stel te kennen. Zij stelden het Hoofd bestuur de vraag, wat voor nut het voor de Vereeniging zal opleveren wanneer deze zich aansluit. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij wel eenig voordeel verwacht te, maar dit niet in voorbeelden kon uitdrukken. Wanneer de Vereeniging ziali ech ter niet aansluit, kan daardoor na deel ontstaan, want dan kan de Tuin- bouwbond soms iets doen wat in het nadeel van de Bloembollencultuur zou zijn. Bovendien heeft de aaneen sluiting van de verschillende vereeni- gingen op tuinbouwgebied het voor deel dat zij meer invloed heeft dan elke vereeniging afzonderlijk, vooral bij het verzenden van adressen aan de Regeering c. s. Hierna volgden enkele mededeelin- gen. De voorzitter berichtte, dat het Hoofdbestuur in een volgende verga dering zal komen met een voorstel oan den afgevaardigden ter algemee ne vergadering vergoeding van kos ten toe te kennen uit de kas der Ver eeniging. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Ho- gelandeiik burgemeester van Haar lem, deed per brief de mededeeling dat hij de benoeming tot Eere-lid der Vereeniging gaarne aannam, en voor deze hulde hartelijk dank betuigde. De rekening van den secretaris- penningmeester, den heer J. de Breuk over het afgeloopen jaar bleek als saldo f 8399.58 aan te wijzen. Ont vangen is, inbegrepen het vorige sal do f 14.477.88', terwijl 6-078.30: is uit- gegeven. Deze rekening die reeds door een Commissie was nagezien, werd goedgekeurd onder dankbetuiging aan den heer De Breuk voor diens zorgvuldig beheer. Dc afgevaardigde van Beverwijk, wees er bij de Rondvraag op, dat de verzendingen per H. IJ. S. M. van uit die plaats steeds geschieden via Am sterdam en niet, zooals de verzenders dit gaarne wenschen over Haarlem, waardoor de reds veel sneller zou ge schieden. Een verzoek aan de stationsambte naren te Beverwijk heeft niet mogen baten, aangezien deze ziah aan de instructies hebben te houden. Op raad dier ambtenaren vroeg de -afgevaar digde aan het Hoofdbestuur, of dit geneigd is er met de Directie der H. IJ. S. M. over te correspondeeren wellicht dat dit dan de gewenschte gevolgen heeft. Lenige andere afgevaardigden slo ten zich hierbij aan,, waaruit blijkt, dat men in alle plaatsen in het noor den van Noord-Holland over dit feit te klagen heeft. Bovendien bleek dat de goederen bij een verzending over Amsterdam veel meer te lijden heb ben, waarschijnlijk door de vele druk te, die er steeds bij het goederenver voer in Amsterdam heerseht. De ver schillende handelaars hebben daar reeds veel schade door geleden, zoo dat het zeer wenschelij'k is, dat in dezen toestand verandering gebracht wordt. De voorzitter verklaarde, zich be reid deze zaak in .de eerstvolgende vergadering van het Hoofdbestuur ter sprake te brengen. Ongetwijfeld zal dit college geneigd zijn om aan het geuite verzoek te voldoen. De afgevaardigde van HiUegom wees er op, dat er in deze plaats her- iiaaldelij k bloembollendiefstallen plaats hebben. De Justitie legt den stelers slechts geringe straffen op, zoodat hierdoor geen afschrikkend voorbeeld gesteld wordt. Zou zoo vroeg deze afgevaardigde het Hoofdbestuur den Officier van Justitie niet kunnen verzoeken dergelijke misdaden zwaarder te straffen, als ook of het voor da afdeelingen niet raadzaam zou zijn de koopers dezer gestolen bloembollen als leden te royeeren, om zoodoende ook in die richting eenige pressie uit te oefenen. De Voorzitter zeide hierop dat hij de zaak onderzocht heeft, doch de Justitie moet bij het opleggen der straf met haar bevoegdheden reke ning houden. Een schrijven aan dezen Officier om zwaarder te straffen zaJ z. i. zeker niet door het Hoofdbestuur verzonden kunnen worden. Ook raad de hij voorzichtigheid aan met het royeeren der helers, aangezien men daardoor wel eens in moeilijkbeden zou kunnen geraken. Nadat de afgevaardigde van Over- veen-Bloemendaal hulde had gebracht aan den voorzitter voor diens uitne mende leiding dezer bijeenkomst, werd de vergadering gesloten. Bond van Orde. In de Zondag te Amsterdam gehou den vergadering van den Bond van Orde van personeel in dienst' der H. IJ. S. M. werd de heer K. Heertjes alhier gekozen tot hoofdbestuurslid. Uil een toespraak des voorzitters bleek, dat in het afgeloopen jaarzio'n een afd. Haarlem bij den Bond beeft aangesloten. Als volgende vergaderplaats in 1906 werd Haarlem aangewezen. ARR. RECHTBANK. (Vervolg van de zitting van 13 Nov.) EEN STEEKPARTIJTJE. Den 13den Augustus hadden eenige personen twist gekregen in het ..An kertje" in de Wijngaardstraat. De ruzie werd op straat voortgezet, waar bij Koster een persoon, Kaan gehee- en. een steek onder het linkerschou derblad en een steek in het rechter schouderblad had toegebracht. Beide wonden waren ongeveer 4 c.M. diep. Koster ontkende het feit. Hij wilde niets dan de waarheid en zou die ge tuigen, een huzaar en een korporaal der huzaren laten vervolgen wegens het afleggen van leugenachtige ver klaringen. Niettegenstaande dit hiel den de getuigen pertinent hun verkla ring vol, dat Koster gestoken had. Toen kwam Koster met een volgens hem zeer gewichtige verklaring, dat hij m'et getuigen kon bewijzen, dat Daniel van Aken het feit had ge pleegd. De Edel achtbaren schenen de por tee van dit novum niet te voelen, te meer niet, omdat Koster in gebreke was gebleven deze getuigen mede te brengen. Tegen den beklaagde werd daarom geëischt een gevangenisstraf van 3 maanden. LOODDIEVEN. Twee looddieven, A. de Vaal en N. Luttik. te Schoten woonachtig, had den op 6 en 10 October verschillende bezoeken afgelegd o. a. aan de percee- len van de eigenaars De Wit. Van Eykeren, Joustra, Bentkemper, Alt hof en de Wed. Sipp, en hadden daar meteen een stelletje looden afvoerpij pen medegenomen. Het O. M. vroeg, 2 maanden gevan genisstraf voor deze loodliefhebbers. Zondag 12 uur werd de dagmedaille op cylinder geweer uitgeloofd op den Stedelijken Schietwedstrijd uitge schreven door de Scherpschuttersver- eeniging Haarlem" behaald door den heer T. Blei met 94 punten. Binnenland HAAGSCHE RECHTBANK. De Orde der Advocaten bij den Hoo- gen Raad der Nederlanden zal Woensdag 22 dezer eene vergadering houden daartoe door den Deken der Orde, mr. Vlielander Hein, opgeroe pen. Deze vergadering wordt belegd op verzoek van de heeren mr. J. M. van Stipriaan Luïscius, mr. O. W. Sipkes, mr. H. de Ranitz, mr. J. Wolterbeek Muller, mr. J. Plantenga en mr. J. C. L. M. van Gils, tot bespreking van den on'noudbaren toestand bij de Haagsche rechtbank, ten opzichte der pleidooi-bepalingen en der getuigen- venhooren. tot het eventueel daar omtrent door den Raad van Toezicht indienen van een adres aan de regee ring of aan de Tweede Kamer der bcaten-Generaal. LIJKVERBRANDING. De 30e jaarlijksahe algemeene ver gadering van de vereeniging voor fa cultatieve lijkverbranding werd Za terdag, onder voorzitterschap van dr. J. de Vrij van Den Haag, te Utrecht gehouden. Vertegenwoordigd waren 11 afdee lingen. Verschillende huishoudelijke zaken werden behandeld, zoo werd o.a. ook het reeds gepubliceerde jaarverslag goedgekeurd. Een voorstel van het hoofdbestuur, regelende het bedrag der stortingen, in het fonds voor lijkverbranding, weid na veel bespreking goedge keurd. Hierna werd het bedrag der storting na overlijden bepaald op/250. Het hoofdbestuur werd machtiging verleend, een geldleening aan te gaan van ten hoogste f 70.000. Hier- door wil het hoofdbestuur een kapi- taal bijeenbrengen om te kunnen overgaan tot den bouw van een ere- matorium. De volgende algemeene vergadering zal te Nijmegen of te 's-Gravenhage worden gehouden. Het hoofdbestuur zal uit beide plaatsen een keuze doen. De heer mr. J. D. Verbroek werd als lid van het hoofdbestuur herko zen, in de vacature van het hoofd bestuur werd de heer P. Langerhuy- zen Lzn. te Amsterdam gekozen. UITBREIDING TRAMNET. Men verneemt, datt de directie der Zuider Stoomtram-maatsc-happij te Breda voornemens is haar tramnet uit te breiden door het aanleggen van een lijn van Geertmidenberg door het land' van Altena en het land van Heusden. RIDDER H. J. BEEKMAN. Maandagmorgen arriveerde aan de Handelskade het stoomschip Koning Willem II". waarmede ridder H. J. Beekman, fourier bij het Indische le ger, de tehuisreis naar het vaderland maakte. Beekman heeft op Borneo, nadat de luitenant van den troep was gesneu veld. zich aan. 't hoofd van de afdee- ling geplaatst' en het troepje met. veel beleid en zonder veel verliezen terug gevoerd, daarbij medenemende het lijk van den gesneuvelden luitenant Van den Vrijhoef. Hiervoor is deze dappere met het ridderkruis beloond. Te Amsterdam werd de in het va derland weergekeerde ridder door de afmonsterings- en andere nvlitaire autoriteiten ontvangen. DIENSTBODEN-STAKING. De schrijver „van den Haagschen Toren" in de Middelb. Ct. verhaalt Ik bracht een kennis naar huis, die in een buurt woont, waar wat we hier noemen ceel ..rijkdom" huist. Huisgezinnen met twee, drie, vier meiden. Even vóór zijn woning geko men. zien wij een knap dienstmeisje in damesjapon hoed met struisvee- ren. geganteerd en zijden en-tout-cas in de hand op en neder wandelen en daar 't 's morgens ook reeds een soortgelijke figuur op die hoogte had zien flaueeren, vroeg ik hem wat dat schilderen van zulke niet onvriende lijke schildwachten toch te beduiden had. Waarop hij met liet onnoozelste gezicht ter wereld antwoordde „maar, man, daar voor dat huis, wordt „gepost". Afgaande op de ver halen van zijn echtgenoote vond hij dat blijkbaar heelemaal niet vreemd meer. Bij mevr. X werd gepost. Dit was alles zeer eenvoudig. Eergisteren was er bij mevrouw X. onder de drie gedienstige geesten een werkstaking uitgebrokenalle drie hadden hei capdraverij. Minimum afstand 1600 werk nedergelegd en waren uit wan- Meter, eerste met Ward (1725). J. de delen gegaan. Toen zij den volgenden Boer, en tweede met Mondragon dag terugkwamen, vonden zij reeds (1725). D. Pronk te zijn. één „onderkruipster". en om nu te Brachten wij meermalen J. F. de zorgen, dat er niet meer kwamen. Boer ons compliment voor zijn rij- h'elden ze daar beurt om beurt de den van Ward waar alles er al ach- wacht. Als er gebeld werd ik heb ter gezeten heeft. zondeT dat iemand het zelf gezien zag men de golidai- er iets mee presteerde, komt den kra- re en klassebewuste dienstbode op nigen pikeur een bijzonder woord een galopje naar de deur looperu en van lof ioe. praatjes maken met de „onderkruip- De derde plaats werd bezet door ■ster", die behoorlijk van den tong riem bleek gesneden te zijn. Dan volgde er een mondgevecht. dat gehoord mocht worden. Varro (1750). K. Snoek. Gemaakte tijd van Wand was 3.00 3/5. De Dauphin e-p r ij s. een ver koopsren. Afstand 1000 Meter, werd Sport en Wedstrijden Harddraverijen. Zoo ging dat den ganschen dag betwist door vijf mededingers, alléén door. De politie kon er weinig of Milkywav (551/2) bad voor de eer be niets tegen doen. dankt om. zooals naderhand bleek. zijn krachten te sparen voor de Stee- i plechase. Sensitive, een 2-jarige schimmel merrie van den heer A. v. Hoboken. v. Hoedekenskerke, maakte haar de- j buut met Cockerton in den zadel. Veel kan van deze merrie nog niet ge- Alsof het nog Augustus was zoo worden, alleen dit. dat zij het druk was Zondag te Woestduin het onwUlig zijn aan den start gemeen publiek opgekomen. Het weer viel heeft lll€^ haar stadgenoot Bulliton. nog zeer mede en de sport was ver- Kenta, die er prachtig uitzag, deed rassend, vooral in het openingsnum- *n c'e course uiets, iets wat ons wek mer. i tegenviel, het mocht aan Killick met De R e d b u r r-p r ij s. een Handi- Mrs- Ruah l55 K«gelukken. Broom capdraverij. Minimum afstand 2000 met den kleinen Cherry Park (551/2 Meter, was het winnen van D. D. K8-> in de finish te verschalken, door .2150), Steinnagel, een groote verras- mét één lengte in 1.102/5 te winnen; sing. D. D. deed geen enkele misstap Cheiry Park was tweede en Bettlne en werd zeer goed door Franz in Rg.), Lempfull derde. 3.59 ter overwinning gereden. Red- Dok thans gaf Lempfull weer een star (2250), J. den Hartigh. die tweede b®wijs van niet ..the celebrated en Tjibbe (2150), Doeleman. die derde J°£key te zijn. waren, behielden deze plaatsen waar- Ren andere jockey had met Betti- voor ze volgens onze meening niet. in f13- een ander figuur gemaakt. Een aanmerking hadden behooren te ko- j°cltey moét behalve goede handen en men. Beide paarden hebben beslist boenen ook een goed hoofd hebben, zeer slecht gedraafd en het verwon- Doelemeu behaalde met Vent derf ons zeer. dat dit niet door de c' Ouest (1650 M.) in den Sierra- jury is opcemerkt. die anders toch P r B s een Recorddraverij. Minimum wel blijk geeft scherp toe te zien. afstand 1600 Meter, een triomf door Bij den totalisator was geen enkel mooi te winnen. Uranle ticket winnend gespeeld, zoodat dit a°00>, Steinnagel als tweede en Ju- ee<n voordeeltje van p. m. /170 voorde Ra (1600), J. Witteveen derde. kas was. I De roep gaat van Vent d'Ouest. dat In den Z e e 1 a n d-p r ij s, een ver-1 do hengst steeds zijn snelheid toon- koopsren, afstand 1100 Meter (en de over langen (4000 Meter) afstand, geen 1000 Meter zooals het program doch een Kilometertijd van 1.39 over vermeldde), behaalde Helena f 1200 Pad is o. i. toch een zeer mooie 571/2 Kg.) met „the celebrated verrichting. Ook hierin debuteerde jockey", Broom in den zadel een oen nieuweling, Clansby (1625) Schön- prachtvolle overwinning. rock. dat wel een snel paard is, dóch Ardent f 900 (551/2 Kg.), Killick waaraan ausdauer ontbreekt althans tweede en Flonkel (1500 M.1 <"601/2 de merrie was zeer goed in de course Kg.). Lempsfiell derde. en liet het opeens zitten. Wanneer de toestand van de baan. Dops viel ons hierin tegen, evenals die wel niet slecht, doch ontegenzeg-Jim Wilkes, en tot, slot van dezen dag gelijk zwaar is, in aanmerking geno-1 kregen wij den Brancasterprija men wordt, is een Kilonietertijd van een Steeplechase van 4200 Meter. Van 1.08 welke Helena hierin maakte, ze-de acht. meeschreven paarden ver hei- niet slecht, althans in den Dau-schenen niet Stargazer. Ray (welke phine-prijs was de tijd van den win-laatste met een dik voorbeen staat), ner 2 2/5 seconden slechter. St. Gerald en Patricks Bal zoodat De B erge n-p rijs VI, een Sweep- j nog overbleven Le Cid (76 Kg.), Rid- stakes voor inlandsche paarden van der Huyssen van Kattendijke. Limps- 3 jaar en ouder, bracht slechts tier field Lasste (75 Kg.), Broom. Twin candidaten in de baan en mocht het Heather op Goudgeld (561/2 Kg.) ge lukken zeer mooi te winnen, niette genstaande Baron Creutz had ver klaard met Valerie (71 Kg.) Threlfell te willen winnen. King Edward (54 Kg.), Killick, was een magnifieke tweede. Aan Valerie was het duidelijk zichtbaar, dat het seizoen ten einde loopt, aan Zeeland daarentegen zou men denken dat de ze pas m aanvang was. Opmerking verdient, dat de paar- hg-). Cherry 71 Kg.). Heather en Milky wav (621/2 Kg.), Lempsfull. De proef-sprong werd goed genomen, door Le Cid het beste en door Limps- field Lassie het slechtst. Na het vallen van de vlag neemt Milkyway II het commando, waar achter Le Cid blijft hangen, Twin Cherry als derde en Limpsfield Las- l sie als laatste. Le Cid nadert meer en meer Milkyway II en aan de over zijde wil Twin Cherry haar posrtle - - - verbeteren, doch komt bij het nemen den van den heer Jochems thans een van de horde bij het Guldensterrein beteren vorm vertoonen dan in het met Heather te vallen en liet scheen begin van het seizoen hoe prachtig ons toe. dat toen Limpsfield ook zijn zag bijv. Le Cid er niet uit. taak niet meer zoo goed opvatte De tijd van Goudgeld was 4.112/5. Ten slotte wint het slechtste paard- Een prachtige overwinning behaal- Le Cid met 2lenden was tweedeen rle de sympathieke stal Schuijl door Limpsfield Lassie "met vele lengten in den F e d o r a-p r ij s. een handi- derde. j Wij lieten hem alleen. Anders kon- den wij niets voor hem doen. j Toen wij te zamen naar beneden j gingen, merkte Sweetwater met een van zijn zeldzame glimlachjes op j Als u iemand kent. die over dit onverwacht noemen van den naam Gillespie bijzonder dankbaar zal zijn, dan heeft u vrijheid liet goede 'nieuws bekend te maken. Ik ga naar het hoofdbureau van politie om te zorgen, dat Leightón Gillespie ilade- lijk in vrijheid gesteld wordt ojxlat hij nog tegenwoordig kan zijn bij de begrafenis van zijn vrouw. Feallieton. EEN VAN MIJN ZOONS Door ANNA KATIIERINE GREEN. De aanval was zóó plotseling, en de manieren van Sweetwater spraken van zóóveel overtuigintr. dat ;de oude man zich zonder tegenweer gewonnen gaf. Genadesmeekte hij. Ik was oud dood-op van 't werk een klein j huisje een beetje vrijheid op mijn ouden dag een een Ik vluchtte de kamer uit. Het was mij te moede als zouden de muren om ons heen instorten. Daarvoor Daarvoor Het gezicht van een half dozijn ver schrikte menschen m de hal bracht mij weer tot mijzelf. De bedienden waren van beneden gekomen en stonden weer bij elkaar te fluisteren evenals drie weken geleden. Op 't 'gezicht van Hijman's levende gestalte Begonnen zij te zuchten en te jam- 1 meren. Houd je bedaard, daar gebood Sweetwater, moedig geworden door zijn succes. De oude man, dien ge ongetwijfeld beschouwd hebt als de goedhartigste en beste van u allen, heeft juist bekend, dat hij de mis daad bedreven heeft, die u uw mees ter ontnomen heeft en drie jongelie den rampzah'g heeft gemaakt. Als ge er behoefte aan hebt. schre- dan, maar schrei kalm en .zonder alarm te maken, want het goede nieuws 's boven nog niet bekend en deze mijn heer, die do eerste was om den dood van hun vader bij de drie jongelieden bekend te maken, zou natuurlijk graag de voldoening hebben hun te zeggen, dat zijn moordenaar- gevon den is. Ik twijfel niet of Mr. George en zijn broeder zijn op 't oogenblik boven. Ja, dat zijn ze, mijnheer, dat zijn ze. sprak een stem. Het trof mij, zoo goed als Sweet water mijn wenschen raadde, hij ging bij deze woorden wat op zijde, wacht te op mij, tot ik hem voorbijgingen volgde mij naar de eerste verdie ping met een stap zóó licht, dat. hij vleugelen scheeor gekregen te hebben. Evenals bij een vorige, nooit te vergeten gelegenheid, bleef ik eerst voor de deur van George staan. Mijn kloppen werd gevolgd door een niet zeer vriendelijke uitnoodiging, om maar binnen te komen. Ik deed de deur open met een glimlach van verontschuldiging op 't gelaat. Een tnoneel van de grootste wan orde vertoonde zich aan mijn oog de wanorde van een luien man, die voelt, dat met het verdwijnen van alle dames uit het huis, niets hem er meer toe 'drijft den schijn te be waren. Te midden daarvan en trom- j melend op een tafel, waarover eenige kaarten verspreid lagen, zat George onder den invloed van alcohol- Toen hij mij zag, stond hij op en zich aan de tafel steunende, keek hij mij vragend aan omdat hij niet :n staat was die vraag zelf in woorden te brengen. Ik antwoordde als had hij ge sproken U moet mij mijn binnendringen vergeven, Mr. Gillespie. Ik ben geko men om u heel goed nieuws te bren gen. Welk nieuws? Dat uw broeder spoedig in vrij heid gesteld zal worden. Dat demoor denaar van uw vader ontdekt is ofschoon hij wel in dit huis woont, draagt hij niet den naam van Gil lespie. Het is uw bottelier. Hijman Plotseling stak hij zijn handen uit toen zonk hij snikkend en met han gend hoofd in den stoel, die geluk kig juist achter hem stond. Ik heb altijd gezegd, dat Leigh- ton onschuldig was. riep hij met on verwachte heftigheid uit. In't publiek zoowel als onder de kennissen, heb ik altijd verklaard dat hij onmo gelijk dat vreeselijke gedaan kon Sweetwater sloop uit de kamer en rk volgde hem zachtjes, de deur ach ter ons sluitende. Wij gingen dadelijk naar de an dere zijde en hier vonden wij de kamer, die wij wensclvten te bezoe ken open. Evenals zijn1 broeder, zat Alfred Gillespie aan tafel, maar hij was noch verhit door wijn noch ver zonken in ijdele droomerijen. Inte gendeel, hij was druk bezig brieven te schrijven. De jonge detective schraapte zich de keel. hetgeen, ik ben er zeker van. als waarschuwing moest die nen, toen kwam hij naderbij en trad de kamer binnen, waarbij ik hem snel volgde. Mr. Gillespie, mag ik de eer hebben u Mr. Outhwaiter voor te stel len, die u zijn hartelijke eelukwen- schen komt aanbieden Gelukwenschen Ik weet niet. waardoor ik meer getroffen was door het sarcasme of door de wan hoop hierin uitgedrukt. Waarmee, als ik vragen mag? Met het spoedig optrekken van de donkere wolken, die boven dit huis hangen; met den vrijen en eer vollen terugkeer van uw broeder en met de gevangenneming in zijn plaats van den ouden Hijman. die zooeven bekend heeft, dat hij uw vader vergiftigd heeft. -— Hijman De oude Hij man Alfred stond wild lachend op. TJ speelt met mijU is Neen. kwam ik tusschenbeiden. met een beslistheid, waarvan hij wei onder den indruk moest komen. Ver te van dien. Mr. Gillespie. Wat de detective zegt, is waar. Hijman heeft alles hekend. Hij verlangde naar een eigen huisje wist dat na uw vaders dood een legaat hem te wach ten stond en wilde dat oogenblik •verhaasten. Uw vader heeft geweten, dat hij een giftmenger was. maar te laat Hij trachtte het feit aan Miss Meredith mee te deelen met de rijf woorden„Geen van m ij n zoons. H y m a n", maar zijn krach ten begaven hem, en het gelukte hem alleen op het papier te zetten ..een van mijn zoons, hij". De detective zal alls uitleggen. Och luidde zijn antwoord op aamloenlijken toon, terwijl hij terug zonk in den stoel, waaruit hij juist was opgestaan. Toen hij daarna onze oogen ont moette. die vol sympathie op hem ge richt waren liet hij zijn hoofd op de armen vallen en snikte als ge broken -- Kijk niet naar mij Kijk niet naar mijAl deze schande en el lende En het was Hij man O. Hope Hope HOOFDSTUK XXXIV. Het was de Schok. Later deed Hijman een meer vol ledige bekentenis. Daarbij verklaar de hij hoe hij eerst eenigen tijd over rlen misdaad had nagedacht, om hem later met zoo'n duivelachtige volhar ding uit te voeren. Nooit had hij zulke slechte plan nen in zich voelen opkomen dan na dat hem door zijn meester bevolen was iets te halen uit diens studeer kamer. wat op zijn schrijftafel lag. (Wordt vervolgd';

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 5