St. Icolaas-Cadeaux Ttape Wattsa SANGUINOSE St. Nicolaas-Cadeau. Kwartjes-Advertentiën één Kwartje???? Haarlem's Dagblad J. GEUL VOET, Poe Sst raai 33 T. A. DONNÉE, Kl. Houtstraat 62, Telefoon 469. van HAARLEM'S DAGBLAD. Bureau: Gr. Houtstraat 55. DRAGÉES a LA CASCARA. Bloedarmoede en Zenuwzwakte 20 vormde zich boven ons land engebleken een stoomtrawler te zijn, Denemarken een depressie die den 22 1 die aan alle eisahen, welke tegen- oostwaarts trok, toen zich boven I woordig aan een eerste klas stoomvis- Scandinavië en boven de Britsche scherijschip gesteld worden, voldoet, eilanden een uitgebreid gebied van. Me, homwentelingen werd eensnel- hooge drukking vormde. Den 26 ver-1 m itfn>iu het. plaatste dit laatste zich naar mid- j heid rumi 11 bereikt, ftet den-Europa, liier te lande een sterke «eeu neggen, dat dit schip onder temperatuurdaling veroorzakende, en gewone omstandigheden tien mijlen wel te De Bilt tot 4o.7 en te Ave- j >001- de geregelde vaart kan behou- reest tot5o.8. Van af den 25 trok-den. ken meerdere depressies over. N.-Hoe uitnemend de proef geslaagd Europa dte van den 30 was vrij is. ,uoge hieruit blijken, dat het schip diep en bracht krachtigen wind n0g denzelfden middag heeft zee ge- me I kozen ter visclivangst in het hooge S D A P. Noorden. Aan een verslag, dat ..Het Volk" Als een bewijs van hoeveel belang geef: van eene vergadering van het de stoonwissCherij voor IJmuiden en partijbestuur der S. D A. P.. is het ,»ns land is, deel ik mede, dat het volgende ontleend aantal stoomtrawlers alhier in de Volgens besluit der vergaderingen 1 aatSte twee jaren meer. dan verdub- van het partijbestuur op 2 en 9Sep-j ,d t t, rt,im tember 1.1. was aan Schaper het ver-, zoek gericht om het partijbestuur te eNentig in de vaart zijn, willen meedeelen. op welke gronden I bij hem de overtuiging was geves- j tigd dat de meening over het ont werp-A rbe i d scant rac t op droevige wijze in de partij tot stand was ge komen. Door Schaper was hierop een uit voerig schrijven ingezonden en door Tak was naar aanleiding van dit schrijven een memorie ingediend. Als conclusie der besprekingen werd met algemeene stemmen de volgende ver klaring aangenomen ..Het partijbestuur heeft de andere inlichtingen, die Schaper op verzoek van het partijbestuur heeft gegeven ter verduidelijking van zijne uiting in Het Volk van 24 Augustus 1905 en luidende aldus ..Over het- Arbeidscontract zwijg ik. De tijd zal nog weleens ko men. dat ik mijne meening zeg over de droevige wijze, waarop VOOK DE iOODSCHE SLACHT OFFERS IN RUSLAND. Men seint uit Brussel dat het Bel- gisdie comité voor de Russische Jo den 190.000 fres. heeft bijeengebracht. DE WEERMACHT VAN KLEINE STATEN. In hei Berliner Tageblatt komt voor een artikel van den res.-le luitenant den lieer De Neeve, waarin deze op komt tegen i'net destijds besproken op stel van Generalmajor Keim in ,,Der Tag". Men zal zich herinneren hoe in dat opstel van den Duitschen gene raal een geringschattende critiek werd geleverd over de weermacht van eeni- ge kleine staten, meer speciaal over die van ons land. Dat de Duitsche generaal critiseert, staat hem na thans geldende" algemeene opinie tuurJijk vrij. doch dan dienen zijn be over dit ontwerp in de partij is schouwingen ook gevestigd te zijn **eden gehand- 0p juiste gegevens. En dat de heer bespëXen en verklaart naar aanlei- Keim^en """ff ding daarvan, dat naar zijn oordeel verouderde gegevens tot »jn beschik- Schaper.voor deze "zijne meening geen 'ving heeft gehad, blijkt o.a. hieruit aannemelijk motief heeft aangevoerd dat de heer d. N. in de becijfering en dat daarentegen de meening in de van de getalsterkte van ons leger tot partij omtrent het ontwerp en de agi- een ruim viermaal zoo groot totaal komt als de Duitsche opperofficier met zijn opgaaf van 50.000 man. Ook wijst de schrijver op de beteekenis van het streven van Volksweerbaar heid, van de talrijke weerbaarheids- korpsen en schietvereenigingen hier te lande. Het B. T. geeft in eeu bespreking van liet artikel toe, dat hetgeen Ne derland op militair gebied kan pres- teeren zeker grooter is dan men in Duitsche militaire kringen gewoon lijk denkt, doch dat desniettegen- tatie daartegen op de meest regelma tige wijze is tot stand gekomen.' Een voorstel om Schaper te verzoe ken te publiceeren wat hij bedoelt, met de uitdrukking .droevige wijze", werd met. twee stemmen tegen ver worpen. RUWE MANIEREN. De Kamper Ct. schrijft Het is de tijd der vogelaars, en min der over het feit zelf, dan wel over de wijze, waarop met de arme dier tjes wordt omgesprongen, is een na- o__ tuin vriend slecht te spreken. In me- staande'de' weermacht van ons land nigte worden tegenwoordig vooral nog aanzienlijk moet worden ver onder IJselnni'iden de zangertjes, ge- sterkt, wil men in staat zijn om de lokt door lekkernij en liet gefluit van neutraliteit met goed gevolg te kun- een verborgen natuurgenootje in kooi, nen verdedigen. gevangen en de ruwe manier, waarop Een nieuwe spoorslag dus voor ai- zij daarna van de lijmhoutjes worden ien .cue zich de bevordering van onze afgerukt, zoodat soms bosjes veeren weerbaarheid ten doel stellen achterblijven, en vervolgens in een (Hbld.) zak gestopt, moet meer dan ergerlijk j zijn. In hoofdzaak zijn het sijsjes, I INGEZONDEN MEDEDEELINGEN waarvan men zich op deze wijze mees- ter maakt en ieder vogelliefhebber weet. welke lieve, intelligente maar teere diertjes dit zijn, hoe aardig zij singen en hoe spoedig zij zich aan de menschen hecihten. zoodat zij reeds na. weinige dagen uit de hand leeren eten. 30 Cents per regel. DE STOOMTRAWLER. De correspondent der Tel. te IJmui den schrijft De „J. T. Cremer", nieuw gebouw de stoomtrawler van de Stoomvis- scherij-Maatschappij ..Brabant", di recteur de heer C. Planteijdt Fzn., zou heden (Woensdag) zijn proef tocht op de Noordzee houden. Aan mijn verzoek dien tooht mede te mogen maken, teneinde het trawi- visschen van nabij te zien. werd wel willend voldaan, en daarvoor mag ik den directeur dankbaar zijn. Wat 'n uitgelezen dag voor een proeftocht Langzaam trok de sluier op, die •ich gedurende den nacht over de zee en de kust had gespreid, eu wijkend voor de koesterende str.'Uen van de najaarszon, versmolten rijp en nevel uitmuntend middel tegen ▼erkeudheld, Bheumatiek, Keelpijn, Spit, Stijven nek, Steek in de zijde, Zenuwpijn. Bij alle Apothekers en Drogisten i f0.76. Gebruiksaanwijzing in elke doos. Sport en Wedstrijden PAARDEN. De boete onlangs den heer J. G. de Boer opgelegd omdat hij op de baan te Woestduin een door hem gereden In zijn schitterend gewaad lokte ons paard zou hebben mishandeld is door de ..Cremer" tot spelevaren. Alles een comité der Nederl. Harddraverij- blonk en glom van nieuwigheid, en de en Rcnvereeniging, na den heer de rappe handen der equipage hadden ijzer, koper en hout nog een extra beurtje gegeven. TroUsch als een pauw stoomde de „Cremer" de visschershaven uit. Vlag gen en wimpels, boni en gril van kleuren, wapperden in kwistige over vloed langs lijn en want, geschoren, lustig in den opkomenden zuiden wind. Als een meeuw scheerde het stoom schip over het spiegelvlak der zee. j Toen ongeveer een tiental mijlen in N.W.-richting was opgestoomd. werd liet trawinet uitgezet en circa een uur getrokken. Boer en zijn getuigen gehoord te heb i ben, geannuleerd. VOETBAL. Nadat president Roosevelt zich in j sterk afkeurenden zin uitgelaten heeft over het ruwe Amerikaansche voetbal- spel, hebben sommige Amerikaansche universiteiten besloten, dit spel geheel af te schaffen. Rechtszaken liet werd betoogde mr. Van Gigch te meer van gewicht in deze zaak waar het gestelde bewijs steunt op aanwijzingen in onderling verband en samenhang beschouwd. De quaestie was nu deze Een getui ge verldaarde, dat zij 's ochtends den sleutel van de straatdeur en die van de magazijndeur van het pand waar de diefstal was gepleegd, had gevon den in de brievenbus van de w o n i n g van den heer d. Horst (den besto lene), terwijl d'e sleutels den vorigen avond nog aan een spijker in de gang hingen. Een andere getuige verklaar de. dat slechts de sleutel van da voor deur in de brievenbus lag, doch de andere sleutel nog aan den spijker hing, doch voegde er aan toe „dat het ook mogelijk is, dat die eene sleutel niet aan den spijker hing en hij ook dezen uit de bus haalde, doch hij zich zulks niet herinnert." Deze laatste verklaring werd door pleiter als getuigenverklaring ge wraakt. Mr Van Gigch behandelde vervol gens de hier gevoerde procedure en sprak zijn leedwezen erover uit, dat nog steeds de verdediger niet reeds in de instructie wordt toegelaten. Ware dit wel 't geval, dan had nooit kun nen gebeuren, dat een verdachte zich bexiep op een alibi, dat hij verzocht getuigen daarvoor te hooren, doch dat de rechter-commissaris dit een voudig negeerde. Eerst vele maanden later gelastte het Hof de heropening van de instruc tie om door den rechter-commissa ris alsnog liet alibi te doen onderzoe ken doch toen was t natuurlijk te iaat. De getuigen herinnerden zich wel den beklaagde gezien te hebben ter plaatse raar hij had opgegeven geweest te zijn (café Mille Colonnes te Amsterdam) doch de bijzonderhe den voor deze zaak van belang kon ter plaatse waar .hij'had opgegeven den zij zioh niet meer herinneren. Daarenboven werd bij de heropen de instructie geen tolk gebruikt, hoe wel bakl. de Nederlandsche taal niet machtig is. Mr. Van Gigch betreurde ook deze leemte van onze wetgeving, dat bij het vooronderzoek niet op straffe van nietigheid de hulp van een tolk is voorgeschreven. Nog wees pleiter er op, in verband met het feit dat. bek], zich hier te lande onder verschillende namen heeft voorgedaan, dat ook dit niet te zijnen nadeale in deze zaak moet worden beschouwd. Immers bekl. was hier in dienst van Russische agenten om als spion te fungeeren bij sche pen in de havens van Amsterdam, Rotterdam en Antwerpen. Daarom was het optreden onder verschillende namen gewenschtdoch hierover werd op verzoek indertijd bij de eer ste behandeling niet gesproken omdat dit aanleiding zou kunnen geven tot diplomatieke verwikkelingen. Ook het spoedig vertrek van bekl. uit Amsterdam, hetwelk als verdacht is beschouwd, mocht volgens pleiter, in verband met bekl.'s werkzaamhe den, niet als verdacht worden aan gemerkt. Conclusie O. M. 4 December a..s. JEUGDIGE BEKLAAGDE. „Leen de Schoorsteenveger" stond W oensdag voor het Amsterdamsche Gerechtshof in liooger beroep terecht. Voor de Amsterdamsche Rechtbank 'iad hij terechtgestaan wegens het rollen van een horloge op den Zeedijk op Hartjesdag. Het O. M. bij de Rechtbank had zonder meer ontslag van rechtsvervolging gerequireerd, daar de St. Vincentius-Vereeniging m uitzicht ha«d gesteld, zich het lot van den knaap te zullen aantrekken. De Rechtbank evenwel veroordeelde hein tot opzending naar een Rijksop voedingsgesticht. Van dit vonnis kwam de knaap in hooger beroep. Lieve'r dan naai- een opvoedingsgesticht te woixlen gezon den. onderging hij gevangenisstraf, omdat men hem thuis niet kon mis sen. De vader ondersteunde den wenscb van den knaap. Hij deed geen toezeg ging dat hij zou medewerken wan neer zijn zoon in een gesticht van de St. Vincentius-Vereeniging werd op genomen. De advocaat-generaal mr. Pleyte requireerde de bevestiging van het vonnis. Waar het te voorzien is dat de vader den knaap zoo spoedig mo gelijk uit een particulier gesticht zal halen, mag de verplichte plaatsing in het Rijksopvoedingsgesticht niet uit et vonnis worden gelicht. Mr. Th. Jorissen refereerde zich aan Ilofs oordeel. 29 November, a.s. uitspraak. daar bijeen, eenstemmig verzet heb ben aangeteekend tegen het vernede rend karakter der nieuwe instructie. constateerende, dat onder het Am sterdamsche Onderwijzerscorps alge meen ontstemming heerscht over het uitvaardigen van de „slagcirculaire", over het puntenstelsel, over het in krimpen van de bevoegdheid dei- schoolvergaderingen en over rle nieu we instructie. spreekt als haar ernstige overtui ging uit, dat de inhoud van moties,' adressen en artikelen een noodwen dig- gevolg was van de bureaucrati- sohe maatregelen der autoriteiten, dat de toon, waarin die moties enz. ge steld waren, in geen enkel opzicht af keuring verdient, en verwacht, dat het bestuur van de afdeeling en de redactie van het orgaan onverzwakt zullen voortgaan de belangen van het j onderwijs en de onderwijzers te ver dedigen. Dit voorstel is ingediend door een 25-tal onderwijzers, onder wie ook de heer Th. M. Ketelaar. Lid der Twee de Kamer. (N. v. d. D.) Land en Tuinbouw HOOGE RAAD. Voor den Hoogen Raad werd behan- deld het cassatieberoep van eenhan- Het trawinet is een zakvormig net, delsagent (een Italiaan), door het Ge- bevestigd aan groote houten borden, rechtshof te Amsterd»an met bevesti- die door de voortstoomeiide boot langs ging van een vonnis; der Rechtbank den grond worden getrokken. aldaar, veroordeeld tot drie jaar ge- De spanning tusschen de borden, vangeiiisstraf wegens diefstal van die door de onder- en lwvenpees met geld 90) uit een brandkast in een elkander zijn verbonden en aan wel- kantoor aan de Heerengracht te Am- ke pezen het net mede is bevestigd, sterdam. bedraagt ongeveer 90 Eng. voeten. Op ongeveer 50 vaam afstand wordt het net achter den trawler voortgetrok ken. Deze afstand wisselt met de diepte van liet vischwater. Groot was de spanning bij ihet in- Mr. L. W. van Gigch uit Amster dam ontwikkelde in deze zaak één cassatiemiddel, hierop gegrond dat Rechtbank en Hof voor de schuld van beklaagde bewijs heeft geput o.a. lo. uit de verklaring van een getuige, dat halen van het net en jubelend van deze omtrent de plaats waar een slau- blijdschap, toen de zak werd losge- tel lung, waarmede de brandkast kon strikt en honderden visschen. van geopend zijn. iets „mogelijk' achtte allerlei soort, over het dek spartelden De vangst viel, in aanmerking geno men tijd. water en plaats, niet tegen. De kok was er spoedig bij voor een eerste „bakzooi" te zorgen. Daarna werd langs Egmond aan Zee teruggestoomd naar IJmuiden. De „J. T. Cremer" is bij een in alle opzichten welgeslaagden proeftocht 2o. uit eene verklaring dat nie mand anders dan een bepaald ge noemd persoon in het bezit van zeke ren sleutel was, welke verklaring als eene redeneering zou moetan worden aangemerkt. Was dit middel op zich zelf reeds voldoende om tot cassatie van het be streden arrest van liet Hof te leiden, De rechtbank te Assen, veroor deelde den verpleegde Leonardus Hen- drikus van der Maden, wegens het in brand steken van een hooiberg der rijkswerkinrichting Veenhuizen, tot 4 jaar gevangenisstraf. Kerk en School SCHORSING VAN ONDERWIJZERS. In de huishoudelijke vergadering van de afdeeling Amsterdam van den Bond van Nederlandsche Onderwij zers, te houden op Vrijdag 24 dezer in „Bellevue" zal, behalve de bespre king van de schorsing der onderwij zers Traanberg en Edelman, het vol gende voorstel in behandeling komen: De huishoudelijke vergadering enz.: kennis genomen hebbende van de klachten der verschillende Raadsle den bij de behandeling der begrooting geuit over het optreden in het open baar, over de ontevredenheid en over den toon van de onderwij zere, herinnerend aan het feit, dat in de Ihuish vergadering der afdeeling: op 20 Januari 1905 meer dan 700 leden, BOTERVERVALSCHING. De „N. R. Ct." schrijft Dr. J. J. L. van Rijn te Londen j heeft eene wijziging der boterwet in overweging gegeven, in dezen zm, dat verboden zou worden het maken van mengsels van margarine metb.v. meer dan 20 boter, zoodat alleen als margarinefabriek zou kunnen worden aangemerkt een plaats, waar uitsluitend producten gemaakt wor den met hoogstens 20 botervet. De bestaande inrichtingen waar ge- knoeid wordt, en die thans door het opschrift ..margarine" aan te brein- gen tegen liet binnentreden van de ambtenaren, "belast met het toez'clit op de handhaving der boterwet be veiligd zijn zouden dan niet, meer als mavgarinefabrieken worden aange- merkt, aangezien monsters, genomen van producten, die de fabriek verla ten. onmiddellijk zouden erkend wor den. als zijnde geen margarine 'n den zin der wet. Deze inrichtingen zouden dus openstaan voor inspect'e en het zou zeer gemakkelijk vallen gedurende het bedrijf het maken van verboden mengsels, nl. vervnlsclite boter te constateeren Het bestuur van den Algem. Ned. Zuivelbond aan hetwelk dr Van Rijn zijn voorstel ter bespreking zond beeft hem geantwoord, dat het nog stëeds vair meenino- K dat de beste maatres-el ter bestrijding der knoeie rij in den hoterhamlel zou zijn het verbod van uitvoer van niet-gecontro- leerde boter, maar dat 't daarnaast of als dit verbod niet uitgevaardigd wordt, in de plaats daarvan, gaarne wenscht mede te werken tot het be moeilijken van het bedrijf der knoeiers. In de algemeene vergadering van den Algemeenen Nederlanflsclien Ziu- velbond (F. N. 2), die 19 December te Utrecht gehouden wordt- zal liet voor stel van dr. Van Rijn in heli and el'ng komen. De Biusselsche correspondent van hetzelfde blad schrijft Het is wcll'cht nuttig de aandacht der talrijke voortbrengers van Hol- landsche boter, van welke velen in handelsreiatiën met België zijn, te vestigen op de volgende motie, on langs aangenomen door La laiterie beige, beroepsbond van melkerijbe- stuurdersi ..Overwegende, lo. dat de aanne- ming: tot de importatie van botersoor- ten zelfs abnormale, dragende het officieele contrólemerk van een biu- tenlandschen staat, eene deloyale concurrentie uitmaakt ten opz'chte der zuivere abnormale botersoorten. gefabriceerd in het land2o. dat deze aanneming de boterhandelaren aan ernstige moeilijkheden blootstelt 3o. dat de werkende kracht der officiee- 'le contröle volstrekt niet bewezen is. Na kennis genomen te hebben van de besprekingen op het internationaal congres van melkerij te Parijs, vraagt de bond de strenge toepassing van het Koninklijk besluit dd. 21 Novem- j ho- 1904. zonder rekening te houden met het privilege, verleend aan boter- soorten voorzien van het officieele contrólemerk. privilege dal de bond als onwettig beschouwt. Bovendien overwegende dat zekere vette bestanddeelen getrokken uit de kokosnoot, dienen om boter ie ver- i valschen. e'scht de bond de toepas- sing der wet van 4 Mei 19(X) op alle i etten die eene kunstmatige behande- i ling hebben te ondergaan, waardoor hunne incorporatie in boter verge- makkelijkst wordt of die de vaststel ling moeilijk maakt van hunne aan wezigheid in de boter, zonder daar van de vetten van kokosnoot afkom st igjutje^o^eren^ Gemengd Nieuws DE SIMPLON-SPOORWEG. De Bemsche ,.Bund" meldt, dat de Zwitsersche regeering met de finna Brown Boveri Co. te Baden Zwit serland' een overeenkomst heeft aan gegaan voor de electrische exploitatie van den Simplon-spoorweg. De lijn zal uiterlijk op 1 Mei 1906 in gebruik vvor- den gesteld. Officieele berichten HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, Gelet op art. 8 der Hinderwet Doen te weten, dat bij hunne be schikking van 20 November j.l. aan J. A Pool Jr. vergunning is verleend tot uitbreiding van eene inrichting voor machinale houtbewerking door verplaatsing van de koperslagerij naar eenen bijbouw van genoemde 'ïxrichting, waarbij als beweegkracht de bestaande gasmotor van 13 paar- dekrochten zal warden gebezigd, op het terrein aan de Maerten van Heemskerkstr. Ivad. Sectie G No. 1169. Haarlem, 22 November 1905. Burg. en Wetih. voornoemd, BOREEL. De Secretaris, PIJNACKStL worden geleverd van af f15.en hooger 50 Cent per week, f2.50 per maand of f7.50 per 3 maanden. Gratis onderricht en 5 jaar garantie. Goedkoopst adres voor Reparatiën. Prachtige magere Cteldersehe Xtanketham metjes in de wicht van 2 tot 6 Kilo, alsmede de allerfijnste en de allerzuiverste Ctelder- sehe Rookworst, verkrijgbaar bij WAAROM Z0UDT GIJ DURE ADVERTENT1ËN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET In worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EEN KWARTJE voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWARTJES bij vooruitbetaling. Wie personeel zoekt of zyne diensten wenscht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, huren of verhuren, ban dus voor EEN KWARTJE in HAAMLEM'S DAGBLAD terecht. BW Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven. VBAA6T UWEN APOTHEKEB: Het best werkend en onschadelijk Laxeermiddel, groote flacon f 1, met gebruik, kleine 11.9.30, ook direct aan ons adres te bekomen. Firma TAN TUBERGEN, Gr. Houtstraat 141. APOTHEEK. GEBRs. LOOTS. Telephoon 721, Haarlem LIKBURSTOKERS WIJNHAMDELAREIf. Siroop van Punsch, van Rum, van Citroen, van Arak Per Liter f 1.05 ƒ1.25 f 1.50 ƒ1.75 Per Flesch 0.85 1.05 1.25 1.50 Punsch z. Aleeh. p. L, f 0.90, p. fi. f 0.75. TRIPLE SEC p 1. f 3, p. fl. f 2 50. Zuiver plantaardig middel voor alle gevallen van De heer M. HUS te Arnhem meldt ons Mijne vrouw had reeds langen tijd veel last van zenuw achtigheid en werd daarbij gekweld door zware hoofdpijn. Daar haar eetlust ook veel te wenschen overliet, vreesden wij dat de zwakte de overhand zou krijgenen gevoelde zij zich zeer moedeloos, want niets scheen haar te helpen. Daar een mijner kennissen uwe Sanguinose met vrucht gebruikt had, besloten wij dat middel ook eens te probeeren, Met veel genoegen kan ik U mededeelen, dat de uitwer king verrassend was de hoofdpijn werd dadelijk veel minder, de zenuwachtigheid eveneens, en de eetlust keerde terug. Nog niets heeft haar zoo goed geholpen. Met ver trouwen zet zij het gebruik der Sanguinose voort. Maakt U gerust van dit schrijven gebruik, ik kan Uwe Sanguinose aan alle zwakke en zenuwachtige menschen aanbevelen. Arnhem, M. HUS. St. Anthonielaan 321. Sanguinose is beslist het beste middel in al zulke gevallen. Hoofdpijn, zwakte, algemeene verslappingstoestanden, ge brek aan eetlust, gebrek aan krachtduizeligheid, moe deloosheid, pijn in den rug, pijn aan de nieren, overver moeidheid, kortom alle verschijnselen en gevolgen van bloedarmoede en zenuwzwakte worden stellig en afdoende verdreven door de Sanguinose. In de meeste gevallen ia tweemaal per dag een eetlepel van 15 gram voldoende, dan duurt een flacon tien dagen en kost de behandeling slechts 12*/2 of 15 cents per dag, dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. Men zij niet tevreden met namaak, zij geneest nooit. Pr^js per flacon f 1.50, 6 fl. t 8.-12 fl. f 15. Te Haarlem verkrijgbaar bijK. VAN EDEN, Spaarne 38 J. J. GoPPINGER, Groote Houtstraat; J. VAN GULIK, Zijl straat Th. KLINKSPOOR Jr., Kampersingel; Wed. W. PLAAT- ZKR v. d. HULL. Jansstraat. Bloemendaal: J. WINDHORST* VelsenVAN GEELEN.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 6