NIEUWS- ©51 ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 6879 TiSfrsdh^lïüö «Sags^rfs» fc«foeKv€ m 2©SB~ «a WOENSDAG 29 NOVEMBER 19*5 Ml HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PB« 9«3E MAANDEN: Voor Haarlem 1.2Ö Voor de dorpen !n den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 1-30 gran»_-> oer post door Nederland -L65 Afzonderlijke nummers 3-02% ©e'fllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0-37Va' 3 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennooéssfea?) H©em!s C©ster. Directeur J. C, PEEREBOOM, ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regei Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Kleine advertentiën 3 maal plaatsen voor 2 maal betalen. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Pablkité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, SuccParijs, 31blFaubourg Montmartre. C-frygg. '1, bij Berseba vrijwillig hebben overge geven. Daarbij zijn 34 geweren ingeleverd. Over de voorwaarden der overgave wordt niets gemeld De Belgische officieuze bladen dee- len mede, dat de BELGISCHE REGEERING Woensdag a.s. tegenover het voorstel- Beernaert om ook de Antwerpse he vestingplannen naar een commissie te zenden, de quaestie van vertrouwen zal stellen. Daar de Koning echter, voor het geval, dat de regeering een nederlaag mocht lijden, aan geen der jong-clericale tegenstanders van lxet ontwerp de vorming van e<en nieuw kabinet wenscht op te dragen en van een liberaal ministerie geen sprake kan zijn, moet er een Kamer-ontbin ding volgen, tenzij de regeering te elfder ure er nog toe mocht overgaan haar grootsche plannen op te geven en zich te bepalen tot een bekkenka naal, dat. zooals bekend is, op voor stel van het lid Helleputte io de af- deelingen van de Kamer met groote meerderheid is goedgekeurd. AGENDA Woensdag 29 November. StatenzaalVergadering van den Ge meenteraad, 1£ uur. De Kroon Mej. Stips' Dameskapel Soirée. Soc. Vereeniging (Bovenzaal) Haarl. Toynbee-VereenigingVoordracht en Muzi'ekavond, 8i uur. Brongebouw Soirée Haarl. Muziek korps. Locaal Stoofsteeg No. 6 Evangeli sche Samenkomsten, 8 uur. Schoten Raadsvergadering, uur. OM ONS HEEN OFFERFEEST VAN GERMAANSCHE PRIESTERS. Woensdagavond geeft Haarlemsch Muziekkorps in het Brongebouw een «oncert, waarop zullen worden uitge voerd drie Symphonische balladen, gecomponeerd door een muziekbeoefe naar en muziekliefhebber uit Deven ter, den 'heer I. A. Houck. Ze zijn •ntstaan naar aanleiding van een hoofdstuk in Hofdijks bekend werk „Ons Voorgeslacht" en op het pro gramma van het concert wordt dan ook aan de leden verzocht, vooraf het 17de (moet zijn 18de) hoofdstuk te lezen van het eerste deel, „waarin het geheimzinnige offerfeest der Ger- maansehe priesters op Ardaasdag, het Wodanoffer en het offermaal, zoo dichterlijk beschreven wordt." Daar evenwel niet ieder dat boek bij de hand zal hebben, meen ik den aanstaanden hoorders van de balla den des heeren Houck een genoegen te doen, door hier een kort overzicht te geven van den inhoud van dat hoofdstuk. Hofdijk begint met een beschrij ving van het heilige woud, waarin de Germanen hunne offerfeesten hielden. Aanvankelijk heerscht in de diepte van het bosch een sombere woestheid, een geheimvolle schemering, een hui veringwekkend zwijgen. De frissche boschgeur deinst en smelt bij eiken tred, In vochte walmen wech, gewasemd uit de zwammen, En klamme paddestoel, zich klevende om de stammen, Van eik en denne, die verkankerd en gekromd, Nauw 't loof meer voeden, dat hun lenden groenen komt. Toch wordt dit oord, dat zoo on gastvrij schijnt, soms als een veilige toevlucht opgezocht, namelijk door misdadigers, die zich aan de wet en de maatschappij hebben vergrepen. Het heilige woud is een vrijplaats, tenzij de misdadiger zich tegenover de goden zelf vergrepen heeft. Voor sulk ongehoord misdrijf bestaat «er gens schut of schuil. Verder in 't bosch doordringende wordt het lichter, de zon kan er weer doordringen, men komt op de open plek waar de eigenlijke tempel is ge bouwd. Daar rijst een vrij hooge heu vel op, zoo regelmatig, dat hij blijk baar door menschen is aangelegd. Door een diepe gracht, die uit loopt in een klein meertje, is die hoogte omgeven, welke laatste de om walling vormt van een uitgestrekt plein, hooger liggende dan het omge legen land en van ongeveer driehon derd schreden in doorsnede. Dat is de eigenlijke tempel in dit «heilige woud. De overlevering onder de Germa nen spreekt reeds van geheimzinnige plechtigheden, die hier plaats hadden ter eere van de godin Harda. Daar stond haar gewijde wagen, met een kleed overdekt. Alleen de priesters wisten, wanneer de godin neerdaalde om zich zichtbaar onder de menschen te vertoonen. Sneeuwwitte ossen wer den dan vóór den wagen gespannen, en een priester geleidde dien, waar op de godin nu zelf was gezeten. Overal waar zij zich vertoonde, werd de arbeid gestaakt, de menigte Stroomde samenArdaas dag was een feest- en vreugdedag. Had de godin lang genoeg onder de men sahen verkeerd, dan keerde men naar het heilige woud terug, de wagen en «ïjn versiering werden dan in het meertje gereinigd en gewassdhen, to aar hoe dat geschiedde en wat daar bij voor verborgenheden aan 't licht kwamen, hooide nooit iemand. De knechten die daarbij behulpzaam wa ren, kwamen nooit meer onder de mensdien, zij verdwenen in het meer. Maar de Germanen erkenden Harda of Arda niet, hunne goden waren Wodan, Donar, Fraho. En Hofdijk, voortgaande in zijn beschrijving, deelt mee hoe zij in 't heilige woud een offerfeest hielden. Een geheele schaar van in 't wit gekleede man nen is bijeen. Het zijn leden van den stam, die zich bijeen hebben gevoegd om den god een bijzonder offer te brengen. De priesters zijn kenbaar aan hunne haarbanden, staven of .hamers. Dat zij in 't wit zijn gekleed, .bewijst dat er een offer zal worden gebracht aan een der hemelsche go den ;voor een offer aan de onder- aardsche goden, kleedden zich name lijk de offeraars in 't zwart. Niet dadelijk wordt tot .het brengen van 't offer overgegaan. Vooraf moet men zich overtuigen, of dit uur een gelukkig en den goden welgevallig offer-uur is. Een wichelaar treedt op, keert zich met den rug naar de zon en het gezicht naar ,liet noorden en wacht, terwijl hij aandachtig om zich heen ziet. Daar kraait ten zuiden een haan, een goed teeken, maar onmiddellijk daar op klinkt ter linkerzijde van den wi chelaar, dus aan den ongunstigen kant, een scherp ravengekras. Dat is onheilspellend. I Hier kan nog geen besluit worden genomen. Verlangend ziet de wiche laar uit naai- de verschijning van zwaan, zwaluw of eidebaar ba, daar komt een boschduif, maar he laas weer aan den linkerkant des wichelaars. Dan plotseling schiet zij op uit de takken en vliegt naar de rechterzijde van den priester. Nog maals kraait een haan, onmiddellijk door twee anderen beantwoord en nu verklaart de wichelaar, dat de ure beproefd goed, gunstig ten offer en den goden welgevallig is. Het offer wordt nu voorgebracht, het edelste en hoogste offer dat de Germanen kennen, sinds het men- sohenoffer zoo zeldzaam geworden is: een paardmet bloemen gekroond en omkranst. Trotsch en fier stapt het voort, het offer is willig. Een goed teeken. 1 De keurmannen onder de priesters, die de aangeboden offers aan een nauwgezet onderzoek moeten onder- werpen, zijn dan ook tevreden en nemen het offer aan. Driemaal wordt het dier rondom het heiligdom ge- voerd en dan op de offerplaats ge bracht en gebonden, j Met éen enkelen zwaai snijdt een van de offerpriesters dan het dier de hielpeezen door. Kreunend stort het neer. Een bloedketel wordt dichterbij geschoven, de kop van 't paard ten hemel geheven en het vlijmscherpe vuursteenen mes door de gespannen hals geflitst. De purperen bloedgolf stroomt in breede, volle stralen, op nieuw een goed teeken. Nu wordt het godenbeeld, het al taar en het offergereedschap met het bloed besprenkeld en ontvangen even eens de offeraars enkele druppels op hun kleed. De kop, die het heiligste deel van het dier is, wordt vastgena geld aan een boom, daar hij niet mag worden gegeten en voor brandoffer ongeschikt is. Het beest wordt dan gestrooptingewanden, hart, lever en tong met groene twijgen en eeni- ge koeken van eigenaardigen vorm, alles door een drankoffer begoten en op het aan den god gewijd altaar, in brand gestoken. Terwijl zenden priesters en offeraars hunne gebe den op. Dan wordt het vleesch in groote offerketels gekookt en verzamelen zich allen in kleine loofhutten voor den maaltijd. De opperpriester wijdt den eersten dronk aan Wodan, daar na doen priesters en offeraars zich te goed. Nu volgt een dronk aan Donar, den goedgunner der stervelingen, den machtigen donderaar, aan Fraho, den beminnaar des vredes, die den akker zegent en over rijkdommen be schikt. Dan ten slotte een dronk ter herinnering aan gestorven verwanten en vrienden, aan de helden van den stam, die reeds ter ruste gingen in hun heuvel. En ten slotte heffen de dischgenoo- ten liederen aan. Krachtige zangen, ter eere van de goden, van Wodan vooral, den ster ken god met de blinkende helm, het glanzende schild en de doodelijke speer, die daarheen rijdt op het snelle ros, dat hem door lucht en wolken voert, den bestrijder der reuzen, die de helden ontvangt in zijn glanzende zaal, de vriend dei' wijsheid, die soms afdaalt van zijn hoogte en rondwan delt onder de menschen, om het goe de te zien en het kwade en beloonin gen uit te deelen of te straffen. Aan de beschrijving van dit hei- densche feest heeft nu de heer Houck de inspiratie tot zijn balladen ont leend Hoe stuitend en ruw in vele opzich ten deze ^plechtigheid ons hedendaag- schen menschen ook schijnen mag, dat de kleurige schildering van Hof dijk in muziek werd omgezet, is te begrijpen J. C. P. Buitenlandsch Overzicht Allereerst willen wij heden melding j maken van een besliste tegenspraak van het gisteren door ons aangehaal de bericht van den correspondent van '„De Gouramit" te Moskou. I Hoe wiel hardnekkige geruchten daar omtrent geloopen hebben, komt nu uit Petersburg een telegram, melden de, dat het bericht omtrent 'flET AFTREDEN VAN DEN TSAAR geheel van grond ontbloot is. j We vermoedden dit wèl I De „Roeskoje Slowo" stelt de ge schiedenis van de MUITERIJ TE SEV ASTOPOL aldus voor 1 „Reeds verschelden malen hadden de matrozen verlof gevraagd, te mo gen' deelnemen aan vergaderingen, maar liet was hun altijd geweigerd. Den 24sten dezer echter hielden alle soldaten van het regiment Brest-Li- wostk, de artilleristen van de vesting, de manschappen van het reserve-ba taljon en de matrozen toch een vei- gadering, waaraan omstreeks 5000 man.' deelnamen. De overheid liet cenige compagnieën van het regiment Bialystok komen, benevens afdeetlin- gen van de oorlogsschepen, om de ver gadering uiteen te drijven, maai* deze duurde drie voile uren. De matrozen van de oorlogsschepen gingen aan wal om de bijeenkomst bij te wonende werklieden van het arsenaal staakten den arbeid. Uit de marinierskazerne begaven de manschappen zich met de muziek voorop, naar de vergadering het volk juichte hen toe. De orde was voorbeeldig; de matrozen zelf stelden wachten op voor de drankwinkels om de manschappen te beletten, zich te bedrinken. De eischen die aan de over heid voorgelegd zullen worden, zijn opgesteld. De bevolking vlucht. Admi raal Rizarefski is nog in leven." Men behoeft zich geeav illusies te maken, seint Newsky aan den „Petit Parisien", dat we aan den vooravond staan van EEN ALGEMEENE REVOLUTIE IN HET LEGER. dat reeds lang en systematisch dooi de socialistische propaganda is be werkt. Uit de handen van de mochte- looze regeering zal het bewind over gaan in die der socialisten. De mo narchistische boeren zullen hun tegen standers zijn. De Zemstvo's en de re geering tellen nauwelijks mee. Wat zal van dit alles het einde zijn Nie mand die het weet. Graaf Witte heeft het congres te Moskou telegraphisch gesmeekt om gematigdheid te betrach ten. Na een regeering van bloedige tyrannie, zegt Newsky, is nu de beurt aan edn regeering van ..Nitsc.hewo". Intusschen luiden de berichten uit Sebastopol van 27 dezer wat gunsti ger. „Hier heerscht op het oogenblik rust", seint Reuter. „De officieren werden door de bemanning van den kruiser „Otsjakof" gedwongen het schip te verlaten. Op de pantsersche pen „Rostislaf", „Tri Sviatélia" houdt de bemanning zich kalm en vertoont ze geen neiging zich bij de muiters aan te sluiten. Een bataljon van de reserve maakt gemeene zaak met de muiters. De staat van beleg is in de vesting afgekondigd, de matrozen verrichten geregeld hunnen dienst zonder officieren, ze patrouilleeren door de stad en arresteeren kamera den, die geen permissie-kaarten heb ben om de kazerne te verlaten. Heden op den verjaardag van de Keizerin-weduwe hielden de matrozen zonder officieren een parade voor de St. Wladimir-kathedraal. Eenige af- deelingen van het regiment „Wilna" zijn uit Theodosia aangekomen. Naar men verneemt, zijn de eischen der ma trozen uitslui tend van economisch en aard. Uit WLADIWOSTOK wordt dato 27 November gemeld, dat onder de uit Japan teruggekeerde sol daten een toenemende gisting merk baar is. Zij zijn ontevreden omdat in grooten getale met het transport naar huis getalmd wordt, terwijl steeds nieuwe transporten van krijgsgevan genen uit Japan aankomen. Gisteren weigerde een soldaat uit Port-Artliur demonstratief een officier te groeten, hein met scheldwoorden overstelpende. De officier stak daarop den soldaat neer. Om hun kameraad te wreken trachtten soldaten het offi ciers-casino. waarin vier officieren zich bevonden, in braaxl te steken. De ze officieren maakten toen van hun ne revolvers gebruik. Drie officieren werden gedood, één gewond. Het aan tal gewonde soldaten is niet bekend. Kozakken hersteldein de orde. Van de oproerige soldaten zijn er 47 gevan gen genomen, onder wie zeven rad draaiers. i Voor liet sluiten van het ZEMSTWO-CONGRES te Moskou werd met algemeene stem men een motie aangenomen, waarin gevraagd werd om maatregelen ter erhindering van herhaling der Joden vervolgingen, waardoor na de publi catie van het manifest van 30 October bijna zestig door Joden bewoonde plaatsen geteisterd werdén, vervolgin gen gedeeltelijk op touw gezet door de autoritedten. Eveneens werd ge-j vraagd om maatregelen tot uitroeiing i van het begrip dat Joden rechteloos zijn. Het is thans een goede practische politiek den Joden dezelfde rechten te geven als den anderen inwoners. Het opheffen van alle beperkende wetten, voorschriften en besluiten is onver- wijld noodig. Uit andere landen. DE PORTE EN DE MOGEND- i HEDEN. I De Sultan, inziende, d;at het nu meenens begint te worden, draait bij. Althans de „Neue Freie Presse" pu bliceert een telegram uit Konstantino- pel, waarin wordt medegedeeld, dat de Sultan, Tewfik Pasja, minister van buitenlandsche zaken, naar Baron v. Calice, gezant van Oostenrijk-Honga- rije te Konstantinopel, zond om dezen mede te deelen, dat de Parte heeft be sloten de voorwaarden der mogend heden met geringe wijzigingen aan te nemen. Baron v. Calice eischte, dat het besluit der Porte hem schriftelijk zou worden medegedeeld. Daar des avonds nog geen bericht was ontvangen betreffende het aan nemen van de eischen der mogendhe den door de Porte, zijn de detache menten van de internationale vloot Zondagmiddag te een uur geland, om Mytilene te bezetten. Het vertrek van Hoesni-pasja voor de Dardanellen is op het laatste oogenblik afgelast. Ln zijn plaats is gezonden luitenant Moestafa-bey. Een telegram uit Mitylene van Maandag dfeelt mede, dat de groote schepen der mogendheden de haven zijn binnengeloopen zonder de gebrui kelijke saluutschoten te lossen. De kleine schepen waren door den storm genoodzaakt te ankeren in de baai. 400 man werden ontscheept, deze be zetten het tol- en telegraafkantoor en andere punten van de stad. Het Turk- sche garnizoen is teruggetrokken in de kazerne, die door een Oostenrijksch detachement wordt bewaakt. DE NIEUWE KONING VAN NOORWEGEN. In den „Storthing" had Maandag namiddag in tegenwoordigheid van de leden, prins Heinrich van Pruisen en de buitenlandsc-he admiraals, de eeds-aflegging van den Koning plaats. Nadat het Koninklijk paar ondar den troonhemel plaats had genomen, noo- digde de voorzitter van den Storthing den Koning uit den eed op de Grond- wet af te leggen. De Koning legde hierop den eed af. De heer Bern er merkte op, dat- de door den Koning gekozen naam een goeden klank in Noorwegen heeft en daarin riet hij een voorteeken, dat er gelukkige dagen voor Noorwegen zul len aanbreken. Hij eindigde met den uitroep „God bescherme den Koning van Noorwe gen Koning Hakon wees daarna op de eervolle plaats, die de „Storthing" iai de Grondwet en in de harten van alle Noren inneemt. Hij beloofde alle krachten te zullen inspannen voor het geluk en den vrede van het vader land. Hij eindigde met den wensch „Leve het vaderland Jodenvervolging in Rusland. De volgende circulaire is zoo ru;m mogelijk verzonden Geachte Stadgenooten Wij komen tot U met eene drin gende bede om hulp. Wij vragen Uwe hulp voor de vele duizenden weduwen en wee zen, wier mannen en vaders bij ie schandelijke Jodenvervolgingen Rusland wreedaardig vermoord zijn. Wij vragen Uwe hulp voor de vele duizenden Joden, die dage» achtereen waren blootgesteld aan de meest verfoeilijke mishandeling, roof- en phmderzucht, en daardoor zelfs van. de eerste levensbehoeften Stadsnieuws Volgens de „Köln. Zeit." heeft ko ning OSCAR VAN ZWEDEN de mededeeling van koning Hakon, dat hij den troon van Noorwegen heeft bestegen, met een vriendelijk te legram beantwoord. Ook vam den kei zer van Oostenrijk, den Tsaar van Rusland, den koning van Italië, dén koning der Belgen en den prins-regent van Beieren ontving de jonge Koning telegrammen van gelukwensching. DUITSCH ZUID-WEST-AFRIKA. Gouverneur Lindequist meldt, dat Samuel Isaak Witbooi, diens onder kapitein en zeventien hoofdmannen met hun aanhang, en de kapitein der Veld schoen dragers Hans Hendrik, to taal 74 mannen en 44 vrouwen, zich S a b e 1 k a m p. De onder leiding van den heer Reining gehouden sabelkamp, trok, zooals te verwachten was. zeer veel publiek, waaronder een groot aantal dames. De geheele uitslag van dezen zeldzaam mooien en spannenden wed strijd is als volgt T. A. V. O. le partij Horeman 3, 2e partij Schenk 4. 3e partij Teunenbroek 2. 4e partij Schenk 1. 5e partij Horeman 4, 6e partij Teunenbroek 4, 7e partij Schenk 4, 8e partij Teunenbroek 2, 9e partij Horeman 3 Totaal 27 touché's. O. S. S. le partij Steffens 4, 2e partij E. v. d. Anker 3, 3e partij L. C. v. d. An ker 4. 4e partij Steffens 4, 5e partij L. C. v. d. Anker 1. 6e partij E. v. d. Anker 3. 7e partij L. C. v. d. An ker 2, 8e partij Steffens 4, 9e partij E. v. d. Anker 4. Totaal 29 touché's. O. O. S. won hiermede dezen kamp en werd hierdoor tevens kampioen sabel 1905—1906. Over de schermers het volgende Steffens (O. O- S.) werkt bedaard en heeft een goed doorzicht. L. C. en E. v. <L Anker (O. S. S.) hebben beiden een mooie gevechtstel- ling. leveren goed werk, maar missen het noodige zelfvertrouwen. De over winning van dezen laatsten op Hore man gaf zijne vereeniging de over winning en was een beslist succes voor hem. Schenk (T. A. V. O.) was in hou ding en werk keurig mooi, hij moet echter niet altijd de gevaarlijke kor te afwering rechterdij toepassen, ter wijl het meer gebruik maken van de voorhouw voor hem sterk aan te be velen is. Teunenbroek (T. A. V. O.) is te veel in de afwachtende houding, het is zeer mooi om te weren en na te slaan, maar een goede scherpe aan val en niet minder het juist plaatsen van de voorhouw heeft groote waarde. Horeman (T. A. V. O.) die zeker als een der sterkste Haarlemsche schermers genoemd kan worden, bleef ver beneden de verwachting. Zijn werk was zenuwachtig en miste de vastheid die deze anders zoo sympatieke schermer eigen is. Ant ï-militarisme. Zooals bekend is, is het den solda ten verboden anarchistisahe of anti- müitaristisohe propagandabladen in de kazerne te brengen. Het weren van deze lectuur gaat evenwel niet zoo heel gemakkelijk, want al komt deze ook niet in de cantine wel in handen der soldaten, waarvoor de propagandisten wel zorg dragen. Zoo waren Maandagavond in de kazerne een tweetal burgers die in de gangen bij de kamers aan de pas- seerende militairen het bekende ge schrift „De wapens neer" aanboden. Zelfs gingen zij zoq ver om ook een sergeant dit blaadje aan te bieden. Deze Jiier evenwel niet van gediend, gelastte het tweetal de kazerne te verlaten om hen door de wacht te laten arresteeren. Dit gelukte echter niet want zij wisten te ontsnappen. Een verdacht individu. Maandagavond omstreeks elf uur liep op de Raamvest een ongunstig uitziend persoon zeer verdacht heen en weder, wat reeds de aandacht van eenige voorbijgangers trok. Vooral toen hij naar een der huizen liep. om door een brievenbus in de vesti bule te kijken. Na eerst het signale ment van dezen persoon opgenomen en hem nog eenigen tijd bespied te hebben, hebben eenige voorbijgangers de politie met het gebeurde in ken nis gesteld. verstoken zijn. Komt, helpt ons Toont Uw medelijden met die dui zenden deerniswaardige slachtoffers, zoo mogelijk door een groots gave. Toont met ons door gullen steun Uwe groote verontwaardiging over de menschonteerende handelin gen, die thans wederom in Rus'acd hebben plaats gegrepen, j Iedere gift, hoe gering (ook, zal in dank aanvaard worden. Het Haarl. Comité voor de Slachtoffers der Jodenvervol- I ging in Rusland Bestuur Ned. Zionistenbond, Afd. Haarlem Dr. M. Wolff, Voorzitter; M. A. Jt.- cobson, PenningmeesterE. Zwart- ser. SecretarisL CohenG. da Haan A. VechtS. Ph. de Vries Mz. Jhr. Mr. J. W. G. Boreed van Hoga- landen, Burgemeester; Ds, P. E. Bar basDr. H. BrongersmaDr. M. C. A. BijleveldH. Bussemaker Mr. J. de Clercq van WeelDeken B. Don- kelman Mr. Joh. Enschedé P. B J. Ferf; J. A. Fortein Ds. S. Fijan P. Goedkoop Dz. Dr. A. H. GarrerMr. H. Ph. 't HooftH. M. Hubregtse H. L. Janssen van Raay Mr. H. Ph. de KanterJ. Krol Kz. Mr. L. C. Kronenberg; Dr. H. D. Kruseman Jhr. Dr. M. F. van LennepP. H. van der Ley Dr. H. L. van Linden van den Heuvel!C. G. LoomeljerP Loosjes H. S. Loran Mr. J. W Lo secaat Vermeer; F. M. Baron Van LijndenMr. A. A. van der Mersca Mr. W. Th. Pahud de Morton gee Jhr. Ch. F. van de PollMr. C. M Rasch H. J. Scholten W L. Schram Az. Jhr. Mr. F. W. v. Styrum Jhr. F. Teding van BerichoutMr. A. W. ThöneA. van der Voort Az. J. J Zeewoldt. Na ons artikel van Zaterdag mee ne n wij met een enkel woord van aanbeveling van deze oproeping te mogen volstaan. Aan 't vechten! j Gistermiddag om 2 uur had een vechtpartij plaats op de Kaasmarkt tussahen twee personen. De vechters bazen sloegen er zoo op I09, dat zij elkaar danig toetakelden. Eerst toen een paar omstanders zoo welwillend waren om de strijdlustigen van elk ander te halen, eindigde het klop partijtje. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door den archi tect J. London alhier aanbesteed het bouwen van een villa te Bent veld bij Aendenhout. Ingeschreven werd als volgt plan A. planB. J. W. v. Santé f 21290 f 21990 A. N. Cornelissen20460 21382 A. J. Kaub, Halfweg 23700 25300 N. H. Brakenburg. Overveen 24500 „25800 H. v. t Wout .,21175 „21825 Hrl. Coöp. Bouw.b. „20785 „21685 C. Groot Czn22879 „23929 J. v. d. Fange, Haar lemmermeer „23700 25850 Th. J. Verzijlbegh 22900 23970 A. Bijland en P. Creemers 24356 25650 J. A. Jonker Zn. „21300 „21950 De overige inschrijvers wonen te Haarlem. Door den principaal werd aan elk der 8 laagste inschrijvers f 25 boden. J aarf eest. Naar wij vernemen zal het jaarfeest der Gereformeerde zangvereeniging „Hosanna" gehouden worden op 14 December. De uitvoering is bqpaald op een dag in het begin van Januari

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 1