Dagmeisje Dagmeisje Burgermeisje, Vijfhuizen. Gevraand Oppasser. Advertentiën Heffe Jongen Een Winkelhuis Zit- Slaapkamer Tg lïnnr. ndbracht, bewusteloos naast zijn ertuig gevonden. Een geneesheer ind zijn toestand zorgwekkend, en :t hem naar het Liefdehuis over- engen. V., die gehuwd is en vader m 5 kinderen, is waarschijnlijk van kar gevallen en onder 't rad te- cht gekomen. EEN VREEMD HEER. Dinsdag zagen te Schiedam twee jenten een beschonken man langs haven loopen, die door zijn toe and gevaar liep te water te geraken aarom zij het voor hein veiliger hllen hem in arrest te stellen. Bij rone toenadering verklaarde hij hter liever te verdrinken dan met mede te gaan, waarna- hij zich k werkelijk in de Voorhaven liet Hen. Met behulp van een lijn wxs- a de agenten den weerbarstige op daar liggenden logger te halen, aar zij hem voorloopig lieten ver- jven. die gewoonlijk door succes wordt ge volgd, een onderzoek in, dat ook nu weer tot de aanhouding van een drie tal individuen leidde. Naar wij ver nemen. moeten deze in de door den waarnemenden commissaris van po litie gehouden instructie, reeds heb ben bekend. Het zijn zekere G. R., G. C. en J. B. alle drie zijn achter slot. en grendel gezet, (Tel.) Rechtszaken BEKRACHTIGD. Den colporteur E. Kloosterman uit Den Haag, die door de Haarlemse!ie Rechtbank werd veroordeeld tot 10 dagen gevangenisstraf wegens weder- spannighedd en eenvoudige beleedi- ging, werd door liet Gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep 45 dagen gevangenisstraf opgelegd. Dit geschiedde bij verstek. Van dit arrest kwam Kloosterman in verzet, doch Dinsdag bekrachtigde hel I-lof zijn bij verstek gewezen arrest. Voor de arrondissements-recht bank te Maastricht stond terecht W. Z„ 20 jaar, mijnwerker te Iverkrade, gede tineerd, beschuldigd van poging tot doodslag, subsidiair van mishande ling, zwaai- lichamelijk letsel tenge volge gehad hebbende. Hem wordt n.l. ten laste gelegd uit een deugde lijk met scherpe kogelpatronen gela den revolver een schot te hebben ge lost op F. Dirven, waardoor deze in den hals werd getroffen en tot heden zijn stem verloren heeft. Eisch 6 jaren gevangenisstraf. Sport en Wedstrijden )E QUAESTIE DER BOTERVER- VALSCH1NG IN FRANKRIJK. De Parijsche correspondent van 't )ld. schrijft Vanmorgen was de quaestie van botervervalsching in de Kamer de orde. Het Nedealandsche steem van contróle het z. g. posi- ve systeem, is daarbij door den er Thierry, afgevaardigde can Max il e warm verdedigd. Gij schrikt It uw gedurig onderzoek naar frau de vreemde koopers van onze boter riep hij uit. De rapporteur was t systeem van" contrölestations niet genegen, mits, zeide hij nadrukke- c. samengaande met het steem van gedwongen toevoeging in! herkennmgsstoffen en verbod n falsificatie. Zonder dit laatste ram. meende hij, alle onhygiëni- ie namaak aan den annen man. debatten zullen eerst Maandag s. ernstiger vorm aannemen. ONGESCHIKT VOOR DRINK WATER" ,at op een waterpomp geschilderd, een openbare lagere school in de oninger Veenkoloniën. Deze pomp jaren de bron geweest, waaraan de looljeugd haar dorst leschte. Toen witte letters de kleintjes voor de jen kwamen, hadden de meerge- -derden in de leeskunst hen reeds de hoogte gebracht. Dien morgen 'am niemand aan de pomp, zelfs et om de handjes te wasschen, om- t het water „vergiftig" was. Niet tg duurde die gespannen^ toestand, nog denzelfden dag werd het wa rnet volle teugen gebruikt. Vader moedier hebben het vroeger ook ijd gedronken en zijn er nooit ziek n geworden. En wat is een school- tin zonder pomp DE HOOFDWACHT. Jndanks de tegenspraak van de Ct." handhaaft de „Avondpost" ar bericht, omtrent een circulaire i den Minister van Oorlog aan de npagnieën. Op of omstreeks 15 No- nher is bij het regiment grenadiers jagers door de compagnieën ont- ïgen een circulaire van den Minis- houdende verzoek tot opgave van diensten, die in het vierde oefe- agstijdperk eventueel zouden kun- n vervallen. Door de compagnieën daarop geantwoord, dat de hoofd- cht, daarvoor in aanberking komt. let blad gaat verder voort Er rdt ook betoogd, dat de posten »r 'het paleis als eere-posten niet gen worden opgeheven, daar dat i zijn ..vermindering van den Ko oldijken luister". laar als het om den luister te n is, waarom staan dan alleen e onnoozele posten voor Hr. Ms. eis? Waarom dan niet de geheel© fdwacht in het paleis, zooals in tenJandsche residenties en ook in sterdam het geval is? Waarom i geen wachtparade met muziek, als in Berlijn, Stockholm e. a. als ze daar nu alleen voor den Bter moeten staan waarom lieb- ze dau o. in. het consigne te jen. dat het standbeeld van Wil den Zwijger niet beschadigd ■dt. waar nota bene altijd eenige nten bij geposteerd zijn? En staat schildwacht bij de keukens in de rt van het Noordeinde daar ook oor den luister Eu die op het idswater bij de stallen DE WINTER TIJDPERK VAN INBRAAK, i den regel wanneer het winter be te worden, hadden de laatste ja- te Maastricht telkens eene ge-hee- erie van kleinere inbraken plaats, irvan men de daders, hoe dikwijls ook de feiten begingen, bijnanim- kon opsporen. den nacht van 11. Zaterdag op dag scheen voor de heeren in- cers wederom hun seizoen te zijn 3treden, want in dien nacht wer- wederom op dezelfde wijze als iger jaren op verschillende plaat- kleinere diefstallen gepleegd. »o werd o. a. in de Breedestraat den winkelier H. G. een ruit uit- peden en eene hoeveelheid siga- I en suikergoed ontvreemd. Het- pe had dien nacht plaats in de te rij straat, alwaar eveneens een l werd uitgesneden bij den winke* A. J. S.. alwaar de dieven ach- het buffet zijn geweest en zich t meester hebben gemaakt van si te. fp den Bosscherweg bij G. H. D. treemden wellicht, dezelfden van een stalletje, gelegen achter diens iing. eenige konijnen terwijl bij F. in de Boschstraat eveneens in Ózelfden nacht en ongetwijfeld ir dezelfde dieven eenige kippen lolen werden, die op de achter- kts in een ren zaten. Ook schijnen [inbrekers zich nog te hebben lildig gemaakt aan diefstal van Iton. die. Zondagmorgen werdver- t bij een spoorwegwachter buiten poschpoort. li jaar werd echter aan de euvel- ten dier personen spoedig een ein- Remaakt. en schijnt hun tijdperk [inbreken, tengevolge van de pvarendheid van den waarnemen- f'commissaris van politie, den heer H. Rulkens. van zeer korten duur korden. Want deze stelde met bier algemeen bekende vlugheid. MISHANDELING De 40-jarige gehuwde vrouw en moeder, die een glazenwasscher, met wien zij wilde gaan leven, doch die haar in den steek had gelaten, iu ra deloosheid met vitriool wierp en ver wondde, werd door de 4de Kamer der Amsterdamsche Rechtbank, over eenkomstig den eisch van het O. M., veroordeeld tot 2 maanden gevange nisstraf, wegens mishandeling. Alb. van Veen, die de vrouw, met wie hij leefde, ernstig mishandelde, haar eerst de lip verwondde en nadat deze gehecht was, haar de lip weder om stuk sloeg, werd tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het O. M. had 9 maanden gevan genisstraf geëischt. MISHANDELING. Pieter Spaan was vijf jaar lang commensaal geweest bij mej. M. van der M&ulen Tolsma, verlaten huis vrouw van Edens, maai aangezien hij brutaal werd en dikwerf dronken thuis kwam, wat voor de andere commen saals hinderlijk was, werd hem op 5 Augustus de verdere toegang tot de woning ontzegd. Op 25 Augustus met een andere juf frouw in de 3de Oosterparkstraat. te Amsterdam loopende, werden de vrou wen gevolgd door Spaan, die een bei tel in de hand had. De vrouwen vluchtten een winkel binnen. Spaan volgde haar. bedreigde zijne vroegere kostvrouw, doch tot feitelijkheden kwam het daar niet. Door de juffrouw die in het gezelschap van juffrouw Tolsma was, werd Spaan namelijk bij den kraag van zijn jas getrokken. Op straat gekomen, gaf hij de juffrouw met den beitel eerst eeui por in de maagstreek, vervolgens bracht hij haar een por toe in de linkerzijde van den buik. De eerste por drong niet door, doch de hveede drong door de kleeren heen. Het wondje, met betrek kelijk scherpe randen, was klein. Naar het O. L. V. gasthuis in de Ooster parkstraat gebracht, werd de vrouw daar voorzichtLgheiddhalve van Vrij dag tot Zajterdag verpleegd. Wegens deze mishandeling had Spaan zich voor de Amsterdamsche Rechtbank te verantwoorden. Hij liet echter verstek gaan. Jhr. mr. Quintus, ambtenaar van het O. M„ eischte vier maanden ge vangenisstraf. VAKMANNEN. Beiden, beklaagde en eerste getuige, waren onberispelijk gekapt en ge schoren, naar de eischén des tijds. zooals het vakmannen in de edele haar- en baardberoofkunst betaamt. Beklaagde was in dienst geweest bij den eereten getuige, als kappersbe diende. Beiden voerden in hetzelfde salon aan de Eerste Jan Steenstraat het gewette scheermes en de edele scheerkwast beiden schraapten het zeepschuim van de glimmende konen der klanten. Beiden hielden ze ge sprokken over het weer en over de duurte der groentesze werden ge dreven door één en hetzelfde belang. Doch den liden Augustus kwam do scheiding der vakmannen twist ont stond, en ze gingen van elkaar, de edelen. Bij den bediende welde toen het wraakgevoel op en in den nacht van 21 op Augustus begaf hij zich niet kloeke schreden naar de Eerste Jan Steenstraat, waar hij liet paneel des huizes intrapte, de woning binnen snelde, en den scheerbaas, die zich in négligé bevond, toeriep „ik hel) oen mes bij me, ik zal je vermoorden." Had hij nu maai* gezegd „ik heb een mes bij me, ik zal je scheren want de officier van justitie, ovenve- gende, dat beklaagde na al deze lief lijke feiten zijn vroegeren patroon nog mishandelde en dat de man reeds vijfmaal veroordeeld was, re- quireerde thans tegen hem een ge vangenisstraf van 6 maanden. (Tel.) MEINEED. In de Maandag gehouden zitting der rechtbank te Assem word op ver moeden van meineed in hechtenis ge nomen de landbouwer Geert Knik uit Ruinerwold. STRAATROOVF.RS. Overeenkomstig' den eisch van het O. M.. veroordeelde de Rechtbank te Amsterdam tot 11/2 jaar gevangenis straf de 27-jarige Ilenriette Marie Bos- hart, die wegens berooving op den Schenkweg in het Haagsche Bosch reeds een jaar gevangenisstraf onder ging en voor deze Rechtbank terecht stond beklaagd van berooving van een man, in den nacht van 10 op 11 Octo ber gepleegd in de Bloemdwarsstraat. KON. VEL. JACHTVEREENIGING. Dooi' het overlijden van den majoor jonkheer Boreel gaat de jacht te Amersfoort niet door. Slipjacht Za terdag 16 December te Arnhem. Meet 12 uur Steenen Tafelweg achter het Bosch. VOETBAL IN DUITSCHLAND. Een belangrijke wedstrijd in de Duit- sche voetbalwereld, namelijk tus- schen den Berlijnschen Voetbalbond en liet Verbond van tmidden-Duitsche Voetbalvereeniging, Zondag te Leip zig gespeeld, eindigde in een gelijk spel 2—2. CURSUS VOOR CHAUFFEURS. De cursus -voor de opleiding van chauffeurs, aan de Ambachtsschool te 's-Gravenhage, zal in den loop der maand Januari aanvangen. Door den Minister van Oorlog is vergunning verleend, dezen cursus te doen. hou den in eene Idealiteit der voormalige geschutgieterij. Zooals hekend is, staal deze cursus onder toezicht van hét bestuur der Ambachtsschool, de „Nederlandsche Automobiel-Club"' en de Nederlandsche Vereenigmg „De Rijwiel- en Automo biel-industrie.'' OPROERIGE CHINEESCHE MATROZEN. Te Antwerpen brak aan boord van het Hamburgsche stooms^iif) „Elle- bcek" oen oproer uit onder de Chi- neesche matrozen. De kapitein had hun geweigerd om aan wal te mogen gaan. En uit wraak vielen zij. met bijlen gewapend de officieren aan, waar van onkelen zwaar werden verwond. Daarna plunderden zij de hut van den kapitein. De politie trad weldra krachtdadig op en arresteerde verscheidene ma trozen. HET HUWELIJK VAN KONING ALFONSO. De „Daily Mail" meldt, uit de beste bron vernomen te hebben, dat het hu welijk tusschen koning Alfonso van Spanje en prinses Helena vaar Batten- berg definitief is vastgesteld en bin nenkort zal plaats hébben. MONUMENT VOOR SYVETON. Zondag is op het kerkhof Montpar- nasse te Parijs een monument ge plaatst ter herdenking van Syveton. Verschillende sprekers voerden het woord, onder wie Rochefort, die een artikel van zichzelf voorlas, waarin hij zeide dat, zoo Bonaparte Pichegru had doen worgen in de gevangenis, Combes Syveton tehuis had doen ver giftigen. Daarna had men het praatje rondgestrooid, dat hij zelfmoord had gepleegd. De vader \an Syveton dankte de aanwezigen. Er hadden geen manifes taties plaats. dening te wijzigen. Daarom zal spre ker stemmen tegen het voorstel van B. en W., wat de beginsel vraag be treft. De heer THIEL is van oordeel, dat de tijden nog niet rijp zijn voor ver andering. Spreker betreurt, dat dit geval zou leiden tot een verandering der veror dening. Had men dezen man niet los kunnen laten Had men niet kunnen zeggen, dat deze toestand kon blij ven, maar dat bij een vernieuwing de zaak moest veranderd worden, i De VOORZITTER zegt, dat deze zaak nog niet aan de orde is. (De zitting duurt voort). Hedenavond is het vervolg van. dit verslag te verkrijgen aan de vol gende adressen H. N. MUL, Kruisstraat 25. J. F. BEIJERS, Groote Houtotr. 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstr. 73. !J. DE PATER, Berckheydestraat 17. J. VAN DER MOOLEN, Sigarenwin kel, Cronjéstraat 5. B. C. VAN DIJK. Kruidenierswinkel, j Projectiekade 45, hoek Oranjeboom- straat. AAN ONZE BUREAUX Zuider Bui- ten-Spaarne 6 en Groote Hout- Burgerlijke Stand EEN SLACHTOFFER DER WETENSCHAP. Te Parijs is overleden Arthur Radi- guct, de bekende fabrikant van weten schappelijke instrumenten. De oorzaak van zijn dood wordt toe geschreven aan het te lang achtereen proeven nemen met Röntgen-stralen. PAARDEN De gemeenteraad van Brussel heeft Maandag besloten, met 18 tegen 14' stemmen en 1 stem blanco, den post van 18,000 francs voor het steunen van wedrennen, op de begrooting voor 1906 te schrappen. Er werden in het debat van de wedrennen leelijke dingen gezegd in plaats van te lei den tot verbetering van het paarden ras bedierven ze menschen. vooral jongelieden, die zich op de wedren- banen overgaven aan den hartstocht van het spel. AUTOMOBILISME. Er wordt thans in Frankrijk be lasting betaald voor 21,523 automo- hielen, met totaal 179,361 paarde-1 kracht. Van deze machines hebben er 16,756 meer dan twee zitplaatsen. Het departement van de Seine staat bo- venaan op de lijst niet 4627 auto's;' daarop volgt het departement van Seine en Oise met 1154. Op Corsica rijden er nog maar 4. In 1903 werden er in Frankrijk 12,984 en in 1904 17,107 automobielen gemaakt. j Laatste Berichten TWEEDE KAMER. Men seint ons uit den Haag Bij de voortgezette discussie hoofd stuk Justitie werd de achterstand bij de rechtbanken behandeld, speciaal die bij de Haagsche Rechtbank. De Minister achtte evenwel het tijd stip ongeschikt voor personeelver- meewlering. Verscheidene detailpunten werden vervolgens besproken en eene lots verbetering voor de lagere beambten bepleit. MOTORRIJTUIGEN EN RIJWIELEN, j „Staatscourant" no. 291 bevat het Kon. besluit van den 16den Novem ber 1905. tot vaststelling van voor-1 schriften ter bevordering van de vrij heid en veiligheid va.n het verkeer op de wegen in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwielen, als mede ter regeling van het verkeer op rijwielpaden. Voorts bevat deze courant een toe lichting tot het motor- en rijwielre- glement 1905. Leger en Vloot ONZE MARINE. Heden zijn in tegenwoordigheid der daartoe aangewezen commissie te Nieuwediep de eerste proeven aange vangen met de onderzeesche torpedo boot. 1 Het voornemen beslaat, het rapport betreffende het gebeurde met „De Evertsen" bij stormweer tijdens liet bezoek der Ertgelsche vloot aan IJmuiden openbaar te maken in bet jaarboek dor Kon. Ned. Zeemacht, dat in het begin van 1906 zal ver schijnen. Ondertrouwd13 Dec. M. Valent en E. S. M. Klaasing. A. J. de Zwaan en E. v. d. Woude. Getrouwd E. Zwitser en J. H. J. Schrama. Bevallen 12 Dec. A. VringStoeltje d. A. Willemse—Prins d. Overleden12 Dec. L. C. Beelen v. d. Meiden 73 j. Doelstr. S. H. Hazenkampv. Amstel 84 j. Kerk straat. Marktnieuws Veem ark t. Aangevoerd op 13 Dec. 3 koeien, 1160190 1 pink f 80 17 nuchtere kalveren, 10—1910 schapen 20—24. Kaasmarkt. Aangevoerd op 13 Dec. 6 stapels kaas, 670 kazen, wegende 1364 K.G., 1829. Stoomvaartberichten UIT DE STAATS-COURANT. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Ilr. Ms. pantserdekschip „Koningin Willielmi- n a der Nederlanden" onder bevel van den kapitein ter zee H. Backer, 11 de zer van Nieuwediep naar zee vertrok ken, met bestemming naar Oost-Indië. MISHANDELING. De rechtbank te 's-Hertogenbosch veroordeelde Dinsdag M. Paaymans, schoenmaker te Kaatsheuvel, tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, wegens ernstige mishandeling, i De mishandelde verkeert thans nog in levensgevaar. j Voorts heeft dezelfde rechtbank den gewezen onbezoldigden rijksveld- wachter Van den Bogaard te Orthen, op grond van artikel 41, van hel Wet- (boek van Strafrecht (zelfverdediging), 'ontslagen van rechtsvervolging, ter zake van ernstige mishandeling van de Gebr Dietz te Den Bosch. LICHTING 1906. De „St.-Ct." no. 292 bevat een Ko ninklijk besluit van 13 November 1905. betrekkelijk de lichting der nationale militie) van het jaar 1906. Dit Koninklijk besluit bevat o. m. do volgende bepaling Art. 1. De lichting der militie van het jaar 1906 bedraagt 17.500 man. waarvan, 12.300 man ter volledige oefe ning en 5200 man tot korte oefening zullen worden ingelijfd. Van de ter volledige oefening in te lijven manschappen worden 400 man bestemd voor den dienst ter zee. Tevens bevat bovengenoemde „St.- Ct." een staat, aanwijzende het door elke provincie te dragen aandeel in de lichting der nationale militie van 1906 met aanduiding van het aantal van de voor elke provincie ter volledige oefening en van dat tot korte oefening in té lijven manschappen. Te rekenen van 1 Januari 1906 is het vertoonen van een marsch- of reisorder of van een legimitatiebewijs recht gevende op toepassing van liet Militair Tarief bij reizen per spoor, voor de officieren van de landmacht ook verplichtend gesteld bij reizen in uniform en zulks omdat niet alle officieren in uniform recht hebben op toepassing van dat tarief. Gemengd Nieuws PEST UITGEBROKEN OP MADERA. Te Funchal (Madera) is de pest uit gebroken. Een schip uit Oporto, dat. l»orseleinwaren aan boord had. heeft de ziekte medegebracht. Van de vijf arbeiders, die het schip losten, zijn er twee gestorven. Drie zijn zwaar ziek. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 13 December, des namiddags te 1^ uur. VoorzitterJhr. mr. J. W. G. Bo reel van Hogelanden. Afwezig de heeren De Braai, Van Sty rum, Pahud de Mortanges. F. W. N. Hugenholtz. Punt 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Verzoekschrift van mr. H. Pouw, om eervol ontslag als lid van de Commissie van toezicht M. O. Wordt verleend. P u n t 2. Zitting met gesloten deuren. Aangehouden. Punt 3. De houder van de melksalon-lunch- room aan deu Kruisweg 15 heeft zich met een adres tot den Raad gewend waarin hij zegt dat hij herhaaldelijk door de politie lastig gevallen wordt om te voldoen aan de voorschriften der melk verordening. Daar hij van oordeel is, dat het niet de bedoeling van den Raad geweest is, om zoo'n zaak als hij drijft onder de melkver- ordening te doen resorteeren verzoekt hij deze verordening zoodanig te wij zigen dat hij niet meer door de poli tie lastig gevallen kan worden. B. en W. hebben dit adres gesteld in handen der Rechtsgeleerde com missie, die in haar rapport ver klaart dat zij het oogenblik nog niet gekomen acht om de verordening te herzien, met welke meening B. en W. zich vereenigen en voorstellen be doeld verzoek van de hand te wijzen er nog aan toevoegende dat de adres sant zich h. i. geheel ten onrechte beklaagd door de politie te zijn las tig gevallen. De heer MODOO heeft een wijziging van de verordening voorgesteld om niet als melkverkoopen te beschou wen, het verstrekken van melk voor du-ect gebruik ter plaatse van ver koop. De heer KLEIJNENBERG stelt voor B. en W. te machtigen vrijstelling te verlcenen van het bepaalde omtrent het niet behangen mogen zijn der wanden. De VOORZITTER zegt, dat de Rechtsgeleerde Commissie geheel los van hetgeen wordt voorgesteld, van oordeel is, dat nog niet moet wor den overgegaan tot wijziging. Spr. verzoekt den Raad zich hiertoe te be palen. De heer KLEYNENBERG zegt. dat de Gezondheidscommissie bij het voor stellen der verordening een onderzoek heeft ingesteld naar de bewaarplaat sen der melk. Gebleken was toen, dat deze bewaarplaatsen veelal zeer ge brekkig waren. Daartoe behoorden ook de behangen bewaarplaatsen. Daarom is hiertegen een bepaling vastgesteld. Hier wordt echter inge gaan tegen den geest van de melk- verordening. De heer VAN DE KAMP meent, dat de door den Voorzitter voorgestelde wijze van werken niet juist is. Door de bespreking der zaak zouden de leden een anderen kijk op de dingen kunnen krijgen. De heer GROOT zegt. dat nu juist de tijd is gekomen om de verordening te wijzigen, daar de gebreken naar voren springen. De heer KLEYNENBERG wil over gaan tot stemming. De heer RASCH meent, dat nu de melkverordening twee jaar werkt, hef tijdstip wel gekomen is om de veror Het st. Ce ram arriveerde 12 Decem ber van Amsterdam te Batavia. Het st. Koning Willem II, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 12 December te Genua. Het st. Tantalus, van Amsterdam naar Java, passeerde 11 Dec. Kaap Spartel. Het st. Koningin Williéimino, van Batavia naai* Amsterdam, vertrok 12 Dee. van Port-Said. Het st. Madura arriveerde 12 Dec. van Amsterdam te Padang. Het st. Soembawa, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 12 Dec. Kaap Roca. Het st. Salazie, met de mails van Indië, China en Japan, arriveerde 12 Dec .van Japan te Marseille. Het st. Sloterdijk. is 12 Dec. v.m. van Rotterdam te New-York aange komen. Het st. Goentoer, van Batavia naar Rotterdam, passeerde 12 Dec., des middags, Ouessant en wordt heden avond binnen verwacht. Het st. Prinses Sophie arriveerde 12 Dec. te Amsterdam van Batavia. De Heer en Mevrouw WESTER- VELDKUNEMAN bedanken allefc voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, welke zij bij het overlijden van hun eenigen lieveling mochten ondervinden. Haarlem, 13 Dec. 1905. Huwelijk. Kennism. wenscht een Heer (46 jaar), vaste betr., meteen nette Juf frouw pl. m. zelfden leeftijd, liefst eenig fortuin. Discretie verzocht en verzekerd. Brieven onder No. 8402 Bur. Haarl. Dagblad. Net Heer, (28 jaar) van goede fam. zoekt langs dezen weg kennism. met beschaafde Dame of jonge Wed. van goede huize, met degelijk, ernstig karakter. Geheimh. verzekerd. Br. onder No. 8391 Bur. v. d. blad. GEVRAAGD EEN NET Romolenstraat 60. HUISHOUDSTER Terstond GEVRAAGD: een NETTE BURGER JUFFROUW (wasch bui tenshuis), extern, aanvang salaris f 2 per week. Br., No. 8399, bur. v. d. blad. Wordt gezocht IEMAND, om een oude ziekelijke da me op te passen en gezelschap te houden, van 's morgens 8 tot 's avonds 8 uur. Br., No. 8398, bur. v. d. blad. TERSTOND gevraagd een net Aanbieding na Parklaan 24. uur 's avonds, GEVRAAGD met 1 Februari een net R. C., bij twee kinderen, kunnende naaien, mazen en stoppen en ook eenige huiselijke bezigheden ver richten. Zonder g. getuigen onnoodig zich aan te melden. Br. franco onder No. 8405 Bureau Haarl. Dagblad. Er biedt zich aan, met Februari, een nette R. 0. MEB7B0DF, voor KEUKEN- of TWEEDE-WERK MEID, in een net gezin. Brieven on- der No. 8406 Bur. Haarl. Dagblad. GEVRAAGD een AGENT voor het Agentschap van Haarlem's Dagblad te VIJFHUIZEN. Aanmelding Zuider Buiten Spaarne 6. (drukkerij). FLINKE STEENDRUKKERS en j OVERDRUKKERS, tegen een week loon van 12 tot 16 gulden. Bondsle den behoeven zich niet fe melden. Offerten aan THEODOR SEMME- LING, Doetinchem. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Zwolle, 11 December, J. de Leeuwe, koopman in parapluies, aldaar. Rechter commissarismr. J. W. Tel- tingcuratormr. P. S. Gerlings. Arnhem, 7 December. W. Jansen, smid, te Veenendaal. Rechter-commis- sarismr. H. J. van der Poel Hid- dinghcuratormr. D. L. Leccius de Ridder. Geëindigd M. Okkema koopman en vellenbloo- ter te BolswardJ. G. Slieker te DelftC. Klaassen. bouwkundig op zichter te Delft. (Stct) GEVRAAGD voor de morgenuren een OPPASSER, v. g. g. v. Wagenweg 56. biedt zich aan k 18 cent per uur. Brieven onder No. 8407 Bureau Haarl. Dagblad. kan geplaatst worden voor licht loop werk bij A. H. v. d. STEUR Jr. en Co 5 Barteljorisstraat 5. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H. II. Sacramen ten der Stervenden, onze innig- geliefdo Echtgenoote. Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Me juffrouw LOUISA CATHARINA BEELEN geil. VAN DER MIJDEN, in den leeftijd van 73 jaar. Uit aller naam, M. BEELEN. Haarlem, 12 December 1905. Doelstroat 30. Eenige en Algemeene Kennis- geving. Heden overleed, na een smar telijk lijden van ruim een jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Neeltje Maria van Beveren, Weduwe van P. DE HILSTER, in den ouderdom van 80 jaar. G. DE HILSTER. P. H. A. DE HILSTER— MELCHIOR. M. A. P. DE HILSTER. G. H. POLLé. M. D. POLLé— DE HILSTER. G. H. POLLé Jr. M. N. POLLé. Haarlem. 13 Dec. '05. Een net pers. zoekt gel. tot Kost en Inwoning met gebr. vUn VRIJE SLAAPK.. bij nette lieden. P. G. Brieven met con ditiën onder No. 8408 Bur. v. d. blad. TE HUUR 3.50 per week, Voorzorgstraat No. 3. Adres J. v. d. POL, Oranjeatr. No. 126 Oagemgabüeerde aangeb, op netten stand, Brieven No. 8395 bureau Haarlem's Dagblad ONGEMËUBILEERDE KAMER MET ALCOOF, in hdt midden der atad. Adres te vernemen aan het bureau van dit blad. 3 of 4 Osgem. Kamers TE HUUR GEVRAAGD voor twee eenige menschen. tegen Mei of eer der. Brieven onder No.8390 Bureau Haarl. Dagblad. Direct AANGEBODEN, centrum der stad een nette, frisse he Slaapkamer niet Kost en Inwoning, bij nette lieden zonder kinderen. Adres te bevragen aan het Bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1905 | | pagina 3