NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 6939 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 10 FEBRUARI 1906 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afaonderlijke nummers0.02 K Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTEN TIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abórmernenten en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3lbis Faubourg Montmartre. Stadsnieuws Voordracht- en Mu z i ekavoad De voordracht- en muziekavondjes van de Toynbee-v.ereeniging blijven trekken! Woensdagavond, was de bo venzaal van de Vereeniging weer net groot genoeg om alle belangstellen den te bevatten. Deze talrijke aanwezigen werden als altijd, aangenaam bezig gehouden met een mooi programma. Mevrouw P. Maes de ClercqZubli uit Amster dam was verhinderd om te zingen. Het bestuur was er evenwel nog in geslaagd een goeden plaatsvervanger te vinden en wel in den heer Scheper. Genoemde lieer beschikt over een mooi stemgeluid. Zijn nummertjes slojgen dan ook in, vooral het beken- dm.,T.hms" van Verhulst, evenals eenige stukjes van Nicolaï. Het muzikale gedeelte hadden twee Haarlemmers op zidh genomende heer J. D. Okel die de viool bespeten- de, daarbij werd begeleid door me juffrouw M. Savry. Zoowel de An dante uit het viool-concert in D* van Mozart, als het concert voor viool in G. van Brucjk werd door het tweetal mooi voorgedragen. De heer Okel deed zich kennen ais een goed vio list-, terwijl mejuffrouw Savry zich aan het klavier een goede partner toonde, niet gemakkelijk door een betere te vervangen. Mejuffrouw Corn. P. J. Visser van Pui-merend gaf eenige voordrachten ten beste, die met belangstelling aan gehoord werden. Vooral de komische „Harmen op het bal" en ,,De filoso fische eieren" werden uitstekend voorgedragen. Ook de ernstige „Dood moedertje werd wel goed gedaan wat stern betreft, doch de mimiek was minder mooimen mag van een voordracht geen stukje tooneelspel maken. Over het algemeen was het een heerlijke avond, vol kunstgenot. Verbetering van de Groote M a r-k t. Op de Groote Markt, tegen Louwtje aanleunend is plots een blauw ge verfd huisje verrezen. Men denke niet dat 't een recréatie-gebouwtje is voor den gr ooien Haarlemmer,, of dat de Costeriana daar geborgen zullen wor den. nu ze 't stadhuis uitmoeten. Als men ei- een kijkje in neemt is men ook al gauw van die denkbeelden ge nezen. want groote breekijzers, stee- nenstampers en ander grimmig gerei dat des straatmakers is, zijn daar geborgen. Men begint n.l. met de rioleering van de Groote Markt te ver nieuwen en dan komt de vlak be strating van het plein aan de beurt. Dan zal dus ons Haarlem's Alpén- land geëffend worden, wat ook beter in onze vlakke ITollandsche landen past. versen 25.aan administratie kosten 88.80. Totaal ƒ1462.27. Van 1 November tot 31 Januari werd totaal toegesta'an 3457.1(R. Witte Kruis. Men verzoekt ons te melden, dat voor het liefdadigheidsconcert op Za terdag 10 Februari in de Kroon nog tal van uitstekende plaatsen zijn ver krijgbaar. Het programma bevat zeer schoone nummers o.a. van St. Saëns, Handel, Wagner, Brahms, Ries enz. Plaatsen f 2 en 1 zijn verkrijg baar en te bespreken bij den heer Vernout, Warmoesstraat 10. j Een der beklaagden, Korsen, was evenwel niet verschenen, aangezien hij een zeereis maakte. 't Eerst stond Spoor terecht. Hij liet zich verded'gen door Mr. P. Ti- dernan, en beweerde, dat. hij aan de mishandeling niet schuldig was, aan gezien Korsen begonnen was. Ook had hij niet geslagen en zelfs niet eens een flesch in zijn handen ge had. Toch achtte het O. M. het tenlaste gelegde bewezen en eischte het even als tegen Korsen, 3 gulden of 1 dag hechtenis. Daarbij nam het in aan merking dat de beide personen reeds gestraft zijn. doordat zij beiden ern stige verwondingen hebben opgeloo- pen. iJUü „Weldadigheid naar Ver- maag e Gedurende de maand Januar. werd toegestaan aan brood en levensmiddelen ƒ418.22 aan brandstoffen 43.65aan ligging «n kleedingstukken 27.80, in geld ƒ858.80: aan verplegingskosten en di UIT'DE RECHTZAAL. EEN DUEL IN EEN HERBERG i Waleneer men van een duel spreekt, denkt ieder onwillekeurig aan Fransche of Duitsche generaals en officieren, die met wapens (degen, sabel of revolver) een beleediging i trachten uit te wisschen. Toch be- hoeven het nog niet altijd militairen te zijn, en ook zijn wapens niet on- misbaar. Dit is op Zaterdagavond in de herberg van Spanjaard aan de Jan Gij zen vaart, onder Santpoort, geble- ken. Daar heeft zoo'n duel plaats gehad of men kan ook zeggen daar zijn twee mannen aan het „bak keleien" geweest en hebben elkaar met bierfleschjes danig afgeranseld. Zooals bij een echt heuselijk duel, heeft er bloed gevloeid, en niet wei- 'r nig ook Een der duelleerenden, Arie Spoor, had een wonde aan het achterhoofd en een der wangen, terwijl zijn te genstander P. Korsen, een paar ..ja pen" aan de hand bekwam. Hoe de ruzie eigenlijk ontstaan is, werd met opgehelderd. De herber gier beweerde, dat Spoor de aanlëi- dende persoon was geweest. Korsen zat zooais hij zeide in zijn ca fé, toen Spoor binnenkwam. Er ont- stond toen een twist over het geven van e.en „rondje", waarbij laatstge noemde nog al scherp in zijn uit- drukkingen is geweest en Korsen ge- tard en gesard heeft. Hierover was deze woedend geworden en voor Spoor .komen staan mei die uitdaging: ..Wat moet je van me hebben Een oogenblik daarna, waren beiden aan het rollen en weerden zich elk met een bierfleschje zoodot de glasscher ven overal heen vlogen. Dat de lui olkaar geslagen hadden, kon deze waard niet verklaren. Eerst deed hij dit wel maar trok later die bewe ring in. Hij dacht, wanneer je er twee ziet vechten, dan zijn de won den, die een persoon krijgt doorzijn tegenstander toegebracht. Al mag d:,t i voor gewone menschen wat men 'noemt logica zijn, voor de heeren rechters niet. In de juridische we- reld geldt: „men mag niet zeggen, j dat een persoon een ander verwond heeft, zonder dat men het zelf ge zien heeft." Daarom corrigeerde de president de verklaring van dezen caféhouder aldus: „Je hebt gezien, I dat die twee aan bet „worstelen" wa> ren en toen zij er mede ophielden, waren beiden verwond. i Ook een andere getu'ge van het Openbaar Ministerie had het toe- brengen van de wondende slagen 'niet gezien, wel weer hetgeen ook de waard had waargenomen. 't Eigenaardige van de zaak was, dat beide vechtenden door het O. M. i vervolgd zijn en dat zij om beurten als beklaagden opkwamen. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. De verkiezing van een lid van den Gemeenteraad alhier zal plaats heb ben op Dinsdag 27 Februari a.s. en de herstemming zoo noodig op Don derdag 8 Maart d. a. v. HAARLEMMERMEER. De hofstede „Petronella's hoeve", met 201/2 H. A. weiland aan den IJweg bij Halfweg, heeft in publieke veiling opgebracht ƒ40170. Kooper is de heer Engelen, te Haarlem. Aan den Scho ten-weg bij den Ring dijk, zal een school voor Ohr. onder wijs werden gebouwd. HALFWEG. Vanwege de Vereeniging „Nut en Genoegen" trad Woensdagavond al hier op, de heer Luciën" de beken de, populaire humorist uit Breda. Zijn- optreden was ook hier zeer ver dienstelijk, ook in een dramatische schets. Hij verschafte de talrijke aan wezigen een zeer genoeglijken avond. Binnenland HOFBERICHTEN. Aan liet diner bij H. M. de Konin gin waren Donderdag genooddgd ba ron Melvil van Lyndon, oud-minister en mevrouwmevrouw de douarière Van Haersma de With jhr. rar. A. F. de Savornin Lobman, oud-minister mr. R. Th. Bijleveld, procureur-gene raal bij het gerechtshof te 's-Graven- hagejhr. mr. A. G. Schimmelpen- ninck, kamerheer van H. M. de Ko ningin en thesaurier van II. M. de Koningin-Moeder jhr. mr. E. N. de Brauw. rechtsgeleerd adviseur van Harer Majesteits hui^s en kolonel ba ron Van Voorst tot Voorst, comman dant van het regiment grenadiers en jagers. ZONDAGSRUST VOOR CONFECTIE- BEDIENDEN. Op de jongste algemeene vergade ring der afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen Bond van Confectie- bedienden werd onderstaande motie aangenomen. Zij werd toegezonden aan verschillende patroons in decon- fectie-bedrijven te dier stede, waar aan reeds enkele patroons hunne toe stemming hebben verleend. De motie luidt „De vergadering, gehoord de ver schillende besprekingen aangaande het gewensclite van vroegere sluiting der magazijnen op Zondag in het confec tiebedrijf, overwegende, dat de werktijd inliet voorjaar vooral op Zaterdag inspan nend en van langen duur is, in aan merking nemend de voortdurend af nemende drukte op Zondagen, vooral in den namiddag, spreekt in verband hiermede dewen- schelijkheid uit van vroegere sluiting op Zondagen, en draagt het. bestuur op a. aan heeren patroons beleefdelijk schriftelijk het verzoek te richten, om in het voorjaarsseizoen des Zondags te 3 uur te sluiten b. eene commissie uit de leden te benoemen, die heeren patroons zal be zoeken, ten einde verder dit verzoek toe te lichten." („V.") ANARCHISME. In een door de Vrije Socialisteu-Ver- eenigimg te Amsterdam gehouden openbare vergadering voerde o.a. jhr mr. Du Quesne v. Brughem het woord. Dezti sprak zich (volgens een verslag in „Het Volk") zonder omwegen en zoo beslist mogelijk uit voor het anar chisme. In art. 2 van de statuten der S. D. A. P. zeide hij, zit een groote fout daar wordt in al. 8 de politiek voorop gezet, met de bedoeling natuurlijk dat de vakbeweging een „bijsleepje is. Wij willen eerst en vooral de vak actie en voor bijkomende dingetjes heeft de politiek misschien wel iets goeds in zich, maar dan toch zoo wei nig, dat ik getracht heb het er heele- maal buiten te houden, „maar dat wou me niet lukken". Hij zag verder zeer veel nut in sa menwerking met de „vrije groepen", vleide zich met de hoop het verschil tusschen „vrijen" en „sociaal-demo craten" tot een minimum terug te brengen, om ten slotte misschien tot 'een geheel samen te smelten. HOLL. HYPOTHEEKBANK. De heer C. Balguerie Guérin schrijft in de N. R. Crt. „In uwe rubriek Rechtszaken komt voor de mededeeling dat de Hoiland sche Hypotheekbank betwist de gel- digheid van een groot aantal pand- brieven, welke door hare directeuren de Geer en le Fèvre in omloop ge- bracht zijn. Het komt natuurlijk niet in mij op mij over de juridische zijde dezer zaak een oordeel aan te matigen, maar behalve eene juridische quaes- tie is er toch ook nog eene cjuaestie van eerlijkheid en fatsoen. In den Raad van commissarissen der Hoi landsche Hyp. Bank zijn bijna uit 1 sluitend gezeten personen van hooge maatchappelijke positie en derhalve mag verwacht ja zelfs geöischt. wor den dat hunne handelingen in de le plaats op den naam van eerlijkheid en goede trouw kunnen aanspraak maken. Ik wensch nu buiten beschouwing te laten die pandbrieven die op eenigszins vreemde wijze door pro longatie of beleening in omloop ge bracht zijn, maar mij daarentegen uitsluitend te bepalen tot die pand brieven, waarvan: de houders geheel ter goeder trouw als bona fide-hou- ders te beschouwen zijn. Het komt mij voor en ik meen te mogen aanne men dat ieder onpartijdig man het met mij eens zal zijn, dat de meest elementaire beginselen van eerlijk heid verbieden dat er zelfs getracht wordt aan de geldigheid dezer pand brieven te tornen. Immers de Raad van Toezicht liad dienen te voorko men, dat pandbrieven, die voor ver nietiging waren bestemd, opnieuw in circulatie gebracht werden en waar dit wel is geschied, daar valt de verantwoordelijkheid niet op bona fine-koopers, die hieraan doodon schuldig zijn, maar daarentegen wel 1 op den Raad van Toezicht,, die niet voldoende contróle uitgeoefend heeft, óf mocht dit wel het geval zijn (wat .althans bewezen dient te 'worden), in dat geval op aandeel- houders ,die de directeuren aange- steld hebben. Uit een oogpunt van eerlijkheid en goede trouw is deze uuaestie zoo glas helder, dat wel niemand eene andere meening zal zijn toegedaan en al moge nu in rechten met kunst en vliegwerk eene andere oplossing denk- baar zijn, dan nog moest de „stan ding" van commissarissen hoog ge noeg zijn om hiervan geen gebruik te maken. Aandeelhouders en pandbriefhou ders mogen met recht verlangen dat commissarissen der Hollanclsche Hy potheek Bank en speciaal de Raad v. Toezicht zullen handelen als eerlijke mannen van karakter, die niet zullen trachten hunne eventueeie aanspra- kelijkheid af te wentelen op de schou ders van doodonschuldigen. boete van 1000 francs gesteld op één K. G. saccharine. Zeker een treurig vooruitzicht voor iemand, die voor smokkelarij van dat artikel moet. terecht slaan. EEN BUITENKANSJE. De onbezoldigde gemeente-veld wachter Van 't Goor, te Hierdien (gom. Harderwijk) had Zaterdag het geluk in 't Leuvenumsche boscheen prachtige» vos te bemachtigen. Voor i het toonen' van liet schadelijke beest - je werd den man 7.50 betaald, voor het vel een rijksdaalder. Een aardig buitenkansje dus. I SMOKKELEN VAN SACCHARINE. Omtrent de aanhouding van een vrachtje voor België bestemde sac charine door de Belgische douanen, wordt uit Koewacht aan de „Middelb. Ct." nader gemeld Naar hef schijnt, is nog' een ander in het spel bij het smokkelen van saccharine in België, nl. zekere Aug. T„ ook te KoewachtMoerbeke, d>ie zich belastte met het koopen en ver- koopen der waar, welke door hem zelf of door een ander eerst België binnengesmokkeld en bij T. aan huis gebracht weid. Al F. zorgde voor de verdere verzending in België. Bij beiden werd Dinsdag voormid dag door den controleur der douanen vier ambtenaren waarvan twee te Moerbeke. die de aanhouding ge daan hadiden, en twee te Koewacht gestation»» eerd benevens twee politie beambten. huiszoeking gedaan. Geen spoor van saccharine werd, begrijpe lijker wijze. gevonden. Toevallig bracht de post bij T terwijl die ver schillende ambtenaren zich in diens woning bevonden, een brief welks inhoud waarschijnlijk betrekking had op het niet ontvangen der verzonden saccharine. De brief werd door T.'s wouw, die de herkomst misschien wel bemerkte, mder voorwendsel, dat het een aan maning van een geneesheer was. zeer handig ongeopend in de bran dende kachel gelegd. Waarheen het suiker-surrogaat ver- j zon den werd is dus niet bekend. Zoo als men weet wordt het veel ge- bruikt in bierbrouwerijen. Ook wil rinen. dat van 1 K. G. saccharine 100 j K. G. gewone, maar dan vervalsehte, 11suiker voor huishoudelijk gebruik gc- fabriceerd wordt. Door den Belgischen staat is een ZINKDIBVEN. j Woensdagavond half 12 ontmoette ten. agent van politic in het. Zwaan- hals. te Rotterdam, 3 personen, die groote stukken zink droegen, die la ter bleken gestolen te zijn op hetter- j rein van S. E. Cohen en Co.. al daar. j Op het zien van een agent wier pen zij het zink weg en zetten het op een loepen De agent haalde as sistentie en het Zwaanhals werd af gezet. i De zinkdieveri. geen uitweg meer ziende, sprongen bij de houtzaagmo- -len „De Ooievaar" alle drie in de Rotte, twee zwommen naar de over zijde. en verdwenen in de richting van de begraafplaats. De derde zwom terug naar een haventje, klom o.p 'den wal. vluchtte een woning bin nen, en werd toen door de bewoners overgeleverd aan de politie. BUITEN VERVOLGING GESTELD Men zal zich den moordaanslag herinneren, onlangs op den 1 eeraar der Rijkslandbouwschool, te Wage- ningen, den heer S., gepleegd, door zekeren D. F. Kraay. Deze K eau .oud-leerling van den lieer S.. losta eenige revolverschoten op zijn vroe gere» leeraar en verwondde hem vrij ernstig. De instuetie in deze zaak is thans gesloten. De rechtbank te Arnhem heeft K. buiten vervolging- gesteld, zijn onmiddellijke invrijheidstelling gelast en zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht bevolen voor ten hoogste één jaar. INBRAKEN. Door een bewoonster van de St. Au thor» e sbr eest ra at te» Amsterdam is aangifte gedaan, dat Woensdagavond dooi- middel van opensluiting uit hare woning een blikken trommeltje is ont vreemd, waarin drie bankbiljetten van ƒ100 en eenige gouden sieraden. LIJK GEVONDEN. Onder politietoezicht werd Donder dagmiddag te Wadding.sveen naar de algemeene begi aafplaats aldaar over gebracht het lijk eener vrouw dat in vergevorderden staat van ontbinding in het Kanaal drijvende was gevon den. Het lijk ri tot nog toe niet herkend. DE SOCIAAL DEMOCRATEN ALS KAPITALISTEN. Ais antwoord op de bewering van den heer Van Kol, die in de „Hilver- sumsche Courant' verklaarde, geen mijnaandeelen te bezitten, is in dat blad een schrijven opgenomen van den heer C. A. Blom (den debater op de lezing vaar dr. Van den Brink, ta Hilversum gehouden). In dat schrijven houdt de heer Blom vol, dat de heer Van Kol wel degelijk mijnaandeelen bezit. De heer Blom schrijft o.a. De heer Van Kol heeft destijds me de opgericht (en het is <loor of namens hem erkend in het soe.-dem. dagblad „Het Volk", toen hij zich tegenover Domela Nieuwephuis verdedigde over een ongeveer gelijksoortige opmer king) een mijnbouw-exploratie, dat wil zeggen, onderzoekings-maatschappij. welke vennootschap later is omgezet in een exploitatie-maatschappij, toen door de exploratie of onderzoekingen gebleken was, dat de gronden delfstof fen bevatten, en heeft deze maatschap- pij, waarvan de heer Van Kol aan- Feuilleton. De Liefde eener Vorstin door GEORGE BARR. 61) Herhaaldelijk zag zij hem dien dag in hare nabijheid dan weer dich terbij e» dan zich weer terugtrek kend en verwonderde zich niet wei nig over zijn vreemd gedrag. Daardoor kwam het, dat Lorry aoo'u oneindig langen dag in angst •n onzekerheid moest doorbrengen Quinaox bracht eenige koLen. wat eten en beddegoed in het vertrek. maa>- dal bracht hem niet veel troost. De uren verliepen en geen boodschap riep Lorry aan hare zijde. Hij verging van verlangen haar in zijn armen te houden en haar stem weer te hooren. Op en n eer stappend riep hij zich de rit in West-Virginië in het ge heugen terug, den nacht in haar slaapvertrek, den dag in de troon zaal en dan het heerlijkst van alles, de rit naar het klooster. Het was negen uur 's avonds, toen Quinnox terugkwam. Hebt ge haar gezien riep hij hem bij de hand nemend. -- Ik zag haar, maar het was mij onmogelijk haar te zeggen, wat ik gedaan heb. Uw bezoek zal een ver rassing voor haar zijn, en ik vrees haar te doen schrikken. Hoe kan ik haar dan ontmoeten? Dwaas, die ge zijt! Moet ik bier dan eeuwig wachten Heb nog wat geduld Ik zaJ u nog dezen avond bij haar brengen hm, binnen een uur. Morgen vroeg ondai-teekent zij het verlies der Noor- i delijke provincie en haar bevel zegt, dat zij lieden avond niet meer ge- stoord wensebt te zijn. Na negen uur wil zij zelfs gravin Dagmar niet meer bij zich zien. Bassot, de nieuwe dienaar heeft bevel niemand meer tot haar vertrekken toe te laten. Hij is ziek en ik heb liem beloofd dat hij om elf uur door een plaatsvervan ger zal worden afgelost. U moet die plaatsvervanger zijn en hier is een mantel, die aan Dannox toebehoord heeft die van uw lengte was. Wees zoo goed en trek die kleeddng aan. Ik vrees niet voor moeilijkheid om haar deur te hereiken, want de gan gen zijn als uitgesitorven. Hij wierp de kleeren op een stoel en Lorry haastte zich. ze aan te trekken. Even .daarna had hij in plaats van de kleeren van een gevangenbewaar der. de goed passende uniform van een vorstelijk dienaar aan. Hij beefde hevig, toen zij de kapel zouden binnengaan, want hij voelde, dat er een beslissend oogenblik 4n zijn leven zou plaats grijpen. Onder den krachtige» druk van Quinnox ging de deur open en vol spanning luisterden zij even. Maai er was niemand in de zwak verlichte kapel.'en zoo liepen zij naar dedeur aan den tegcnovergestelden kant. vóórdat hij de deur open deed, wees de kapitein op een lans, die tegen den muur stond. U moet dezen lans diagen, zei hij kortaf. Toen keek hij voorzichtig de gang- in. Even later waren zij in de breecle gang en liepen brutaal naar den op gang van de trap aan het andere einde zonder het minste teeken var» aarzeling te geven, liep Lorrv door. Men liep in de gang eenige bedien den voorbij en boorde de stem van graaf Halfont die in een voorkamer met iemand sprak. Toen zij vlak bij de trap waren, •kwamen zij Harry Anguish tegen, die Quinnox groette en vlug de gang langs liep. Zeker had hij juist een onderhoud met de gravin gehad. Daar gaat uw gijzelaar, zei de kapitein somber. Lorry had al zijn zelfbeheersching noodig om een kreet, van vroolijke verrassing te onderdrukken, i Toen zij de trap opliepen, kwamen zij verschillende dames en heeren te lgen. dienaar beneden gingen. en spoedig daarna stonden zij voor de vertrekken der vorstin. Een groote wachter stond voor de deur van ,liaai' kabinet. I - Hier is je plaatsvervanger, Bas sot. Je kunt gaan, zei Quinnox, en de zieke man liep. na een onver- 1 schilligen blik op den vreemden sol daat geworpen te hebben de gang langs. blij. dat bij zijn bed kon op zoeken. Is zij hier? fluisterde Lorry, trillend van opgewondenheid. Ja. Het kan uw dood en de mij ne ten gevolge hebben, maar het was uw wil. W'l u haar vertellen, waarom ik haar zoo teleurstelde - Zij zal de waarheid hooren, bes te vriend. ALs ik tweehonderd schreden te- ruggeloopen ben. moet u aan de deur tikken. Zij zal u misschien niet da delijk antwoorden, maar dat moet u niet ongerust maken. .Ms zij zegt. dat ge binnen kunt komen of vraagt wat uw opdracht is, gaat u snel naar binnen en sluit de deur. die met op slot is. Zij kaai hevig schrik ken en daardoor alarm maken, dat moet. u zoo mogelijk zien te voorko men. Na een uur kom ik terug en dan moet u weer op de gang komen. - Nooit! Ik ben gekomen ombaar en haar laad te redden en ik ben van plan mijzelf nog dezen avond of nacht aan te geven. I Ik had gehoopt u daarvan af te brengen. Dezen nacht mag u het ech ter nog niet doen. mijnheer, en u vergeet dat dit bezoek haar in op spraak zou brengen. - Dat is zoo, dat had ik vergeten. Dan ga ik met u terug, maar mor gen ben ik uw gevangene en niet uw vriend. Wees voorzichtig, waarschuwde de kapitein terwijl hij wegging. Lorry klopte zenuwachtig op de deur en wachtte met angst in liet hart op het antwoord. Er volgde geen antwoord en hij klopte luider, want een vreemde angst sloop zijn hart binnen. -- Wat is er? klonk de stem van haar. die hij aanbad. Met onstuimige drift trok hij tóen de deur open. sprong binnen en sloot haar snel weer. Zij zat voor haai* schrijftafel en keek verbaasd en verontwaardigd op. Ik wensch niet gestoord te zijn.. O. Hemel! Zij 'kwam overeind en lag in zijn armen, vóórdat nog een kreet haar lippen ontsnapt, was. Zonder zijn steun zou zij gevallen zijn. Haar handen en haar gelaat waren als ijs., haar borst hijgde en een hevig ver schrikte uitdrukking lag in haar oogen. Lieveling mijn koningin 1 riep hij hartstochtelijk uit. Eindelijk ben ik bij je Kijk mij niet zoo aan Het is werkelijk zou. ik - ik kon niet wegblijven ik kon die opoffe ring niet aannemen. Zeg toch eens wat Staar mij niet zoo aan. Ilaar groote, blauwe oogen gleden langzaam over zijn gelaat en mee lijdende schrik en twijfel streden daarin om den voorrang. - Waak ik mompelde zij zijn gelaat met haar bevende handen be tastend. Ben je het werkelijk Een glimlach verhelderde haar ge laat, maar het was van korten duur; toen stond er weer schrik op haar gelaat te lezen en haar vingers druk ten krampachtig zijn arm. Waarom kwam je hier? riepr.ij uit. Het is waanzinnig. Hoe en waar om kom je in deze kamer? Hij lachte als een ondeugende schooljongen vertelde haastig zijn ondervindingen van de laatste viei- en-twintig uur, die eindigden met liet. waagstuk, dat hem toegang fot haai- kamer verschaft had. En dat alles, om mij te zieu fluisterde zij. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5