ui ipeisje Eu net Dasmeisje DANKBETUIGING. Tweede Meisje, Dagmeisje Keuken-Werkmeid, R. K. Dienstbode Disisetbode Werkmeisje, R.K. Modes (hoeden). Gevraagd Direct Gevraagd M. 0. Eng-elsch. Advertentiën Loopmeisje H. HL COIFFEURS Loopjongen tie te stellen, want ook zonder motie was er afkeuring. De heer Kolkman trok zijn motie in. doch daarmede was de Minister De Meester niet tevreden. Een ze delijke veroardeeüng" aanvaardde het Kabinet evenmin, geen stilzwij gende aanneming der motie. Als de Regeering liet vertrouwen der Kamer niet had, dan ging zij heen. (Sen satie). Nu stelde de heer Lieftinck deze motie voor „De Kamer, van oordeel, dat in liet verlof aan den heer Kra.us geen motief is gelegen om bet Kabinet haar vertrouwen te ontzeggen,, gaat over tot de orde van den dag". De heer Lolnnan zei-de, dat de rechterzijde -de Regeering geen ver trouwen had geschonken en dus geen reden had. om dit nu te ontzeggen. De heer Heemskerk vond dat de Itegeering niets te zeggen had over de intrekking der motie-Kolkman. De heer Tak had geen bezwaar te gen de motie-Lieftinok, mits er geen algemeen votum van vertrouwen in gezien weid. De (heer Van Karnebeek veie enig de zich met de zienswijze van den heer Tydeman. De heer Kolkman bleef ook in de jnotie-Lieftinck een zedelijke veroor- deeling zien, doch de heer Lieftinck beduidde hem, dat er in zijn motie niets anders te zien viel, dan er in stond'. Toen het debat gesloten was, werd de motie-Lieftinck aangenomen met 47 tegen 37 stemmen (linker- te-gen rech tenzij de). Daarmede was de zaak afgelo-open ten gunste der Regeering. Dinsdag' gaat de Kamer in de a-f- deelingen. Wanneer zij in het open baar het werk 'hervat, komen aan de1 orde lo, wijziging der landweerwet; 2o. het arbeidscontract; 3o. wijziging van het Indisch Regeeringsregle- ment. EEN SCHEEPSONGELUK. Uit Nieuwediep meldt men Donderdagmorgen öm 4 uur is de Urker hotter U K 52, schipper Toon Bakker, terwijl deze bij het vuurschip Haaks korrende was, aangevaren door het Duitsche stoomschip Taygeta, met hout van- Windau naar Dordrecht be stemd. Met zulk edn kracht werd de botter van voren ingeloopen, dat deze bijna, onmiddellijk zonk. De knecht Jalle Hak voort, een 34-jarig man, ge huwd cn vader van 5 kinderen, kwam hierbij om het 'leven. De twee overige opvarenden werden door den botter U K 38 gered1 en te Nieuwediep aan gebracht. De Taygeta stopte na de aanvaring direct en streek -een- sloep om Iruip te verieenen, waarna het stoomschip de reis vervolgde. TREURIG. De echtelieden M. v. d. B„ te Dreu- mel (N.-Br.), moesten Woensdagmor gen van- huis, om den treu-rigen plicht te volbrengen, aan de moeder van de vrouw de laatste eer te bewijzen. Daarom hadden zij hunne kin-dienen bij v. cf. B.'s moeder gebracht, die zoo lang op de kleinen zou passen. Het vierjarig kleindochtertje wist aan de waakzaamheid van- grootmoeder te ontsnappen, met het treurig gevolg, dat het na. ©enig zoeken gevonden werdverdronken in de breede, diepe treksloot achter het huis. BLOEDIGE VERWONDING. Woensdagmiddag heeft te Tilburg weer eene verwonding plaats gspbad1, die waarschijnlijk den dood tenge volge zal hebben. De. ijzerwerker A. J. kreeg ruzie met zekere J. S.. huisvader van 5 kinderen, die ter hoogte van het Hooge Vensche Pad met elkander handgemeen raakten. S., ontstak hierbij zoo in woede, dat hij zijn mes trok en het zijn te genstander in den schouder plofte. j zoodanig, dat een der longen werd getroffen. Door bloedverlies uitgeput werd de man naar het poli tie-bureau gebracht alwaar genees- en geestelijke hulp werd ingeroepen. De getroffene werd daarna naar het gasthuis gebracht, alwaar hij verder werd verbonden. aan te voorzienwant een Bosch' carnaval moet toch 'n „fist" zijn. De volgende „Bekendmaoking aan alle kèls en durskus ut de gemint" is dan ook dezer -dagen verspreid „Umdè '-t er 't veurig jaor hè 't fist vaan Vastel- aovond zoo skon naar toe is gegaon, en umdè ge oe eigen zeivers allemaol zoo goed het gehaauwen, hebben de gezaomentlijke Boois, Biaozers en Komiekelingen, genaomd ,,Oe gek ker oe liever-" weer de astranterig- hèd oe allemaol toe te blèren, dèt ze weer 'nen skonne daanspertè zullen haan wen op Zondag den 25 vaan de Sprokkelmaond, bij gelegenhèd van het vastelaovendfist, op den skon versierden daanszulder bè den hospes Beukers in 't Perrelement op de Pens- mèrt. Het fist begint krèlc om 8 uur 's aavens en 't duurt net zoolaang as Driek Pakaon 't wil hebben. De durskus betaolen net zoo goed 'n kwaartje veur 'n kórtje as de kèls. Stroisel hoeft de nie mee te brengen nie, waant den hospes heet den zuider goed ingesmeerd mit spèkzwa.ord. Kerdjee wèt zal 't 'n fist zèn EEN OTTER VERSCHALKT. Men deelt ons mede, dat ini een We tering halfweg Jutfaas met de scha kels een vischotter gevangen is. Eerst nadat de roover vijf zes nellen ver scheurd had, mocht het gelukken hem te vangen- en te doodetn. De lengte was tusschen kop en staart 1.25 meter en het gewicht 26 pond. Zoo komt boontje om z'n loontje De otter houdt zich bij voorkeur in eenzame wateren op, .als fo-rtgrachteu enz. en werd hoogst zelden gevangen op de wijze, als in dit geval is ge schied. Het exemplaar is d-oor den vlssche-r voor ll van de hand gedaan. („U. D.") SIC TRANSIT GLORIA. Wie voor een 25 30 jaren de Zaan streek bezocht werd getroffen door een aantal bordjes luidende „Hier zet men over de Zaan." Een dezer droeg zelfs het opschrift„Hier zet men over de Zaan en koffie." De be-teekenis dier bordjes was, dat aldaar gelegenheid bestond, zich naar den overkant -der Zaan te doen bren gen in een roeibootje. En het was wel noodig, deze plaatsen aldus aan te wijzen, omdat de Zaan aan beide kan ten bebouwd is en men dus niet als aan den Amste'1 die roeibootjes kon zien- liggen. Langzamerhand verrezen er een paai bruggen over de Zaan en daarmede verdwenen de overzetveer-en. Te Zaan dam zelf bleef één der „overzetters" zich lang handhaven, doch sedert do oude Amstel-stoompont op de Zaan in de vaart- is gekomen, kwijnde ook zijn bestaan en sedert eenige dagen heeft ook hij den. dienst gestaakt, Derhalve vindt men thans alledn nog de oude roei-venen .tusschen Koog aan die Zaan en Zaandijk eenerzijds en Zaandam anderzijds. („Tel.' meld worden, dat het bedrag der ge stolen effecten zelfs aan de naaste familieleden nog onbekend is. De indruk is gevestigd, dat de justitie, di-e om half zeven vertrok, een spoor der.misdaad heeft ontdekt. Algemeen wint de overtuiging veld dat de diefstal niet door één persoon is gepleegd, althans dat deze in het vervoer van het gestolene geholpen i$. want de kazen wogen ieder onge veer 8 pond. De bestolene was voornemens de flOUO aan contanten j.l. Maandag naar zijn bankier te Gorinchem te brengen. De gestolen effecten zijn vermoede lijk 5 stuks effecten, Gro.ote Russi sche Spoor 4 pet. leening 1861, groot 125 Goudroebels elk, en wel de num mers 72166, 90080, 90785, 90780 en 97720. De burgemeester van Noordel-oos verzoekt opsporing en bericht. arts, afgemaakt, nadat gebleken was dat ook een pees van een der pooten van het dier was doorgesneden, zoo dat het steeds slechts gebrekkig had kunnen loopen. Alsof de heer Rosin nog geen scha de genoeg had. schijnen in de drukte bovendien vlugvingerigen hun slag te hebben geslagen, want er worden eenige horloges enz. vermist. (L. D.) J)E JA-PANTERS OP DE GRENS. In eene plattel-andsche gemeente in den omtrek van Den Bosch ver voegde zich dezer dagen ter secreta rie een lid van den raad, die er over inzat dat de lichtingen zouden worden opgeroepen en o-p de vraag van den burgemeester„Wel, Tie- nuske. hoe kom je daaraan", ant woordde de vroede vader ,,Bè um- dèt de Ja-panter,s al op de grenzen liggen(Nbr.) FALSARISSEN. Uit Aken wordt gemeld, dat de overheid aan de Hollandsch-Duitsche grens te Venlo 13 internationale fal sarissen heeft gearresteerd. De hand is gelegd op 5 postpakketten, bevat tende 180,000 aan valsche bankbil jetten, die deze personen trachtten de grenzen over te krijgen. BRANDEN. In den afgeloopen nacht is erdoor onbekende oorzaak brand ontstaan in het zoogenaamde Huis ten Halve, te Watdenooijen, bewoond door -den landbouwer en koopman De Kruijff. Huis, inboedel en vee, alles ging in de vlammen op. De bewoners waren afwezig. Te Bunde ontstond op het gehucht Kasen door onbekende oorzaak brand in de stallingen van den landbouwer L. Vossen. Gelukkig werd dit spoe dig gemerkt, zoodat nog het daarin gestalde vee kon gered worden. Door den wind aangewakkerd, maakte het vuur snellen voortgang tot de wo ning van de wed. Herben, welke «wo ning spoedig ook in volle vlam stond en weinig of niets idea1 huis meubelen is kunnen gered worden. Aan blusschen viel niet meer te den-, 'ken. (,,L. K.") - Sport en Wedstrijden VOETBAL, i Het programma van den Neder- landschen Voetbalbond vermeldt voor Zondag o.m. de navolgende eerste en tweede klasse competitiewedstrijden j in district I. Eerste klasse afdeeüngo. F. C.— j Quick in Dordrecht, Hercules—H. F. j C. in Utrecht, Ajax-Haariem in Lei den en II. B. S.H. V. V. in den - Haag. Tweede klasse afdeeüng A Rapidl- tas—Volharding in Rotterdam, Con- cordia—V. O. C. in Delft en Unitas 11 A. P. in Rotterdam. GLAS GEDISQUALIFICEERD. Naar wij uit zeer vertrouwbare bron vernemen is de heer Glas te Lopper- sum door 't bestuur van de Harddr. en Renver. gedisqualificeerd en ver oordeeld de gewonnen geldprijzen te rug te betalen welke in 1905 en 1906 gewonnen zijn door paarden welke in werkelijkheid het eigendom waren van den heer Glas voornoemd, doch in schijn een anderen eigenaar had den. Het niet kunnen overleggen van een bewijs dat de heer Glas registra tie gemachtigde in werkelijkheid was moet de oorzaak zijn van deze nog niet vertoonde hooge straf. FRANSCHE OORLOGSSCHEPEN. Voor Vlissiiigen verschenen Donder dagmiddag een Franse he torpedojager cn vier torpedobooten. Zij stoomden tot voor hel Water hoofd en keerden toen door het Oost- gat naaa' zee «terug. CAFé SUISSE ZAANDAM, Het bij toeristen goed bakende café „Suisse" aan den Dam te Zaandam, is Donderdagavond in publieke vei ling opgehouden op ƒ29.500. EEN MOOIE GIFT. De vereend ging „Het Ziekenhuiste Almelo ontving van de firma II. ten Cat© Huit Co. aldaar de aanzien lijke gift van 20.000 voor den bouw van nieuwe operatiezalen, ten gebvui- ke vaar den heer M. de Vlieger, arts te Ambt-Almelo. .AANHOUDING VERZOCHT. De commissaris van politie in de 2e sectie te Amsterdam (bureau J. D. Meyerplera) verzoekt aanhouding van den Duitscher Leonard Köstner, geb. 22 Januari 1872 te Nord Katte, bekend onder den naam van Seppel en reeds herhaaldelijk, uit het rijk geleid. Hij maakte zich schuldig aan het uitgeven van z.g. confederates (waar- delooae Amerikaansche bankbiljetten) waarop hij ruim ƒ400 heeft ontvan gen. Hij was dn gezelschap van den be kenden kwartjesvinder Leendcrt Vet, die ter beschikking der justitie is ge steld. TOLTARIEF. Men schrijft uit Dmxperlo Hoe vreemd het ook moge klinken, zal het met 1 Maart in werking tre dende verhoogde toltarief gunstig voor de vele hier wonende klompen makers werken. Thans worden de klompen, als ze naar Pruisen worden uitgevoerd, be last mot een inkomend recht van 3 mark per 50 K.G. als ze ruw zijn af gewerkt, en voor netjes afgewerkte met riempjes enz. 10 merk. In het vervolg nu worden alle soorten slechts met riempjes enz. 10 mark. In het kers in Pruisen zullen nog harder concurrentie hebben te voeren dan vroeger, daar het ruwe hout dat ze in Holland koopen zeer zwaar wordt belast CARNAVALSVERMAKELIJKHEDEN. Men schrijft uit den Bosch Nu de „Oeteldonksche Club" zich £0|jaar voor een goed deel van car- mrvaisrerm akeü jkheden onthoudt, komen andere gezelschappen voor dem dag om in de „behoefte" daar BLOEDVERGIFTIG IN G i De heer Ackermans. leerlooier aan het Wilhelminapark te Tilburg, voor 'een paar weken bezig zijnde met de behandeling van natte huiden, had daarbij geen acht geslagen op een wondje aaii de hand. Bene hierin ont stane bloedvergiftiging had' het gevolg, dat hij Woensdagavond overleed. DIEFSTAL TE NOORDELOOS. Naar aanleiding van den diefstal te Noordeloos wordt nader aan de D. Ct. gemeld Het bracht een weinig opschudding te weeg in het. anders zoo rustige dorpje Noordeloos, toen zich gisteren- voormiddag als eeu loopend vuurtje de tijding verspreiddehet gerecht is aangekomen in een rijtuig met twee paarden. Alle inwoners kwamen op de been en richtten hun schreden naar het gemeentehuis, waarheen de heeren zich begeven hadden, na eerst een bezoek gebracht te hebben in de woning van den bestolene. Het was een drukte van belang, die niet wei nig werd verhoogd door het aanhou dend af en aan rijden van fietsende rijksveldwachters. De bijzonderheden, die wij mede-: deelen. komen uit goede bron. Voor- af veroorloove men ons eene kleine rectificatie op ons bericht van gis teren, Niet. het geheele gezin van R. was naar de kerk de inwonende zoon bracht den Zondagavond, zoo- als dat onder de dorps-jongelui ge bruikelijk is. elders door en een huis zoeking schijnt niet te hebben plaats gehad. De heeren van het gerecht hadden. zich bij aankomst te N. naar de wo- ning van den bestolene begeven, waar zij o. a. diens vrouw hebben ondervraagd. Op het gemeentehuis hebben de .schipper, de vroegere werkvrouw en een jongen een verhoor ondergaan. Arrestatiën zijn tot, heden niet ge daan. j Of het voorloopig ondei-zoek wel met bekwamen spoed is geleid, hoor den wij sterk betwijfelen. De burg©- meester W.die gisteren niet in de gemeente was. achtte, naar wij ver- nemen, schipper en werkvrouw aan geen verdenking onderhevig. Onder kerktijd toen de diefstal heeft, plaats gehad, is eene vrouw gezien, wegens de duisternis niet te kennen, in korte rokken, haastig ge- volgd door een man. Met. zekerheid kan verder nog ge- BOTSING DIEVENWAGEN EN TRAM. In de nauwe bocht van het Spui naar het Singel te Amsterdam kwam Donderdagmiddag een motorwagen j der gemeente-tram in botsing met den „die venwagen". De rijksveldwachter werd van zijn bankje op de straatsteenen geslin gerd, zonder zich gelukkig ernstig te be zeer en, terwijl een der achterwie len van den dievenwagen verbrijzeld werd. Het tramrijtuig kon direct we der wegrijden. Nadat men den verongelukten wa gen uit de bocht, had gesleept werd een smid gehaald die, onder buiten gewoon veel belangstelling van het publiek een noodwiel aanbracht. Of de wagen passagiers had, bleef een onopgeloste kwestie. Iedereen wilde weten... maar de aanwezige po litieagenten lieten «er zich niet over uit. ZWARE MISHANDELING EN DIEFSTAL. Den 6en Februari 1906 werd de 47- jarige smid A. Gilyamse, des avonds bewusteloos liggende in zijn smede rij, Wiekstraat 7, te Rotterdam ge vonden, ernstig, aan het hoofd ver wond, waarom hij naar .het Stedelijk Ziekenhuis werd overgebracht, waar ui] thans nog wordt verpleegd. Er blijkt te worden vermist: 1 bruin leeren, zwart aangeslagen heerenpor- temonnaie met dubbelen overslag, die door een knip gesloten wordt. Be halve eenig geld, bevonden zich in die portemonnaie een tramboekje van de Rotterdamsche Eleetrische Tram weg-Maatschappij, waarin nog 2 •kaartjes, en een Belgisch muntstuk van zilver of nikkel, ter grootte van een 2i cent-stuk. De commissaris van politie in de lie afd. te Rotterdam verzoekt bij vinding van die portemonnaie deze in beslag te nemen, en liem daaTvan onmiddellijk kennis te geven. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, ge plaatst of niet geplaatst wordt de copy den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aanspra kelijk. Ondergeteekende, benoemd tot Onderwijzeres aan de Vrouwenarbeida- school te Deventer, betuigt bij deze haar hartelijken dank aan Mej. Tl. H POLDKRMANS, Directrice der Mode-Academie, Nieuwe Gracht 64. voor haar uitstekend onderricht. Haarlem, 23 Februari 1906. rijksveldwachters J. Bonten en A. Bus gepleegd, die daarbij zijn ver wond, zes jaar gevangenisstraf. Gemengd Nieuws PRINSES" ALICE VLUCHT DOOR EEN RAAM. Om aan den kolossalen toeloop van het nieuwsgierige publiek te ontko men, d'at Alice Roosevelt, nu me vrouw Longworth, een roerende ova tie bij haar vertrek wilde brengen, hadden de ceremoniemeesters een list uitgedacht. Terwijl de menigte opgepropt stond te wachten aan den voorkant van het gebouw, snorde een auto van den tegenovergestelden kant van het gebouw aan. Mi's. Long- worth deed een sprong uit het raam in de automobiel, gevolgd door haar echtgenoot. Toen ging het full speed onder het gelach der toeschouwers, de wittebroodsweken in. EEN MOORDENAAR. Een zekere hofmeester Schmidt, die onlangs te Bremen onder verdenking van brandstichting gevangen gezet, maar later weer vrijgelaten was, heeft te Ihlo'enworth thuis komende zijn schoonmoeder, zijn vrouw en zijn kind doodgeschoten en twee an dere menschen gewond. Haarlem, Febr. 1906. Geachte Heer Redacteur, Vergun mij door middel van uw veel gelezen blad, aan H. H. bak kerspatroons, depöthoude<rs en brood bezorgers. te vragen of zij, het met mij, ondergeteekende, niet allen eens zijn, dat aan den tegenwoordig heer- schenden toestand, of ik mag eigen lijk wel zeggen gewoonte, van vele lieden, om eerst hun bakker niet te betalen en dan naai' een anderen bakker te gaan om hun brood te be trekken, en daar ook weer het geld schuldig te blijven, niet een einde gemaakt dient te worden. Daarom \eizoekt ondergeteekende allen, die het met hem eens zijn, dat er wat gedaan moet worden, om dien onge zonden toestand uit den weg te rui men, hun kaartje of naam en adres aan zijn huis te bezorgen opdat dan eerstdaags, door middel van een ver gadering, die per advertentie aange kondigd zal worden, een einde aan dien toestand kan gemaakt worden. U, Mijnheel' de Redacteur, bij voor baat mijn dank betuigende, verblijf ik. Uw. dw. dr. J. WAALEWYN, Brooddepóthouder, Lange Heerenvest 38, alhier. Uit de Arbeiderswereld TEXTIELARBEIDERS TE HENGELO. Door de te Hengelo bestaande tex tielarbeiders-organisatie is eene bewe ging begonnen ter verkrijging van a. Zaterdagnamiddags ,stop b. verhooging van wachtgeld o. 10 °L loonsverhooging. *terk en Schooi Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Al- fen a/d Rijn den weleervv. heer' A. va,n Scliijndel, deservitor te Kethel tot kapelaan te 's-Gravenhage (H. Ja cobus) den weleerw. heer G. 3. M. Maat, kapelaan te Haarlem (O. L. Vr, Rozenkrans). Rechtszaken ONGELUKKEN. Het dochtertje van den heer K„ dat Woensdag met'de eleetrische tram in de Badhuisstraat te Scheveningen werd overreden, is van de ziekenver pleging Duinstraat dadelijk naaa- het Kinderziekenhuis in Den Haag ver voerd en het linkervoet]e tot boven den enkel geamputeerd. Het kind 's thans redelijk. Bij de werkplaatsen der 11. IJ. S. M. te Amersfoort, reed Donderdagmiddag •een 'locomotief tegen een dea- wanden van een loods op. Met groot geraas viel deze in, waardoor de een.e zijde geheel scheef is komen fe staan. De locomotief ondervond niet veel schade. Er hadden geen- persoonlijke ongelukken plaats. Hef paard van M. Peet, bode van Valkenburg op Leiden, dat Woens dag door zijn sprong in den horloge- winkel, enz. van den heer C. J. Ro sin, op de Hoogewoerd te Leiden zooveel schade aanrichtte en door de spiegelruit aan de borst ernstig ge wond werd, is des namiddags om vier uur -in de vroegere slachtplaats van den heer Den Os. in bijzijn van dr. De Jong, directeur van het abat toir en den heer Van Gruting, rijks- en plaatsvervangend districts-vee- DOODSLAG. Het gerechtshof te" 's 's-Hertogen- bosch veroordeelde Willem Sonnen- schein te Kexkrade wegens poging tot doodslag op Francïscus Dirven, al daar, tot drie jaar gevangenisstraf met mindering van het voorarrest. De rechtbank te Maastricht had hem tot vier jaar gevangenisstraf veroor deeld. VRIJSPRAAK. Door de Rotterdamsche rechtbank werden vrijgesproken B. B„ 51 jaar, scheepskapitein, en G. van A„ 48 jaar, dekknecht, die beiden waren beklaagd van het overvaren van een roeiboot, waarin 7 bootwerkers en waarvan een verdronk. POGING TOT DIEFSTAL. Het O. M. bij de Rotterdamsche rechtbank eischto tegen. C. C.. 35 jaar, varensgezel zonder bekende woon plaats, thans gedetineerd, wegens po ging tot het stelen van een motorfiets uit het pand ..Mercurius" te Rotter dam, waarin hij echter verhinderd werd, 2 jaar gevangenisstraf. Deze persoon had: reeds verschillen de veroordeel in gen ondergaan. POGING TOT DOODSLAG. De officier van justitie bij de recht bank te den Bosch eischte tegen Augustinus Martinus van der Heij den te Vierlingsbeek, gewezen veld wachter te Cuyk, wegens poging tot doodslag in den nacht van 4 op 5 November j.l. op de onbezoldigde EEN VROUW VERBRAND. Te Berlijn is een 55-jarige weduwe bij een brand omgekomen. De brand weer vond haai' half verkoold te bed liggend. De vlammen konden spoedig gebluscht worden. De alleenwonende dame was reeds gedurende geruimen tijd door haar lamheid aan het bed gebonden. Haar gehuwde dochter was zelf on gesteld, zoodat ze haai' moeder niet verplegen kon. Deze redde zich zelf nu maar zoo goed en kwaad het ging met behulp van een schoolmeisje op enkele uren van den dag, dat de boodschappen voor haar deed. Gister morgen 10 uur werd door de bewo ners van de derde verdieping bemerkt dat haar woning geheel met rook was gevuld. Zij brachten dit over aan den huisheer, die dadelijk een sloten maker stuurde om de deur der wo ning open te maken. Toen de brand weer binnenkwam was de kamer vol walm en rook. De vrouw was op bed •reeds overleden, haar lichaam was al ten deele verkoold. Voor het bed stond een tafeltje, waarop de weduwe bij lamplicht koffie had gezet. Zoo doende is het bed in brand geraakt dit moest reeds om half acht zijn gebeurd. De huren verklaarden om dien tijd wel hulpgeroep te hebben gehoord, waarop ze echter geen acht hadden Burgerlijke Stand BEVALLEN Febr. 21. A. W. Wesselius—Jur- riens, d. E. J. v. HeelJaring, d. 23. A. C. KreuleJonker, i, OVERLEDEN Febr. 21. P. J. J. Prijden. 12 m„ z.. Kamperstraat; 22. F. Esselaar, 82 j.HagestraatH. A. de Winter, 4j, z.. Kamper laan. Telegrammen UIT SPANJE. MADRID, 22 Februari (Reuter.) De Kamer nam het ontwerp betreffende de speciale politie voor Barcelona aan. EEN MUITEND REGIMENT INGESLOTEN. PETERSBURG, 22 Februari. (Reu ter.) De Petersburgsche Telegraaf- Agentuur meldtHet muitende ko- zakkenregiment Urup heeft, nadat het door andere troepen ingesloten was. gecapituleerd en opnieuw den eed van trouw afgelegd. Het geheele voorval is uitermate opgeblazen. HET RUSSISCHE TOLTARIEF. PETERSBURG, 22 Febr. (Reuter.) De Petersb. Telegraaf-Agentuur meldt Het op 26 Januari 1903 door den Kei zer goedgekeurde generaal toltarief voor den Europeeschen handel treedt 1 Maart 1906 in werking. ER BIEDT ZICH AAN een net of in een klein gezin als meid-alleen, 20 j-, v. g. g. v. Br. fr. lett. J. aan FELS' Boekhan del, te Bussum. Een net R. K. gevraagd, niet onder de 16 jaxeö, bij G. A. v, MAANEN, Antoniestr. 30, Hótel Neuf, KaJverstraat, Amster dam. vraagt zoo spoedig mogelijk een Loon 15 in de maand. Brieven of persoonlijk aan bovenst, adres. gevraagd, van g. g. voorzien, door Mej. v. d. GOES, De Clercqstraat 102 Door ziekte wordt voor dadelijk ge vraagd bij 2 Dames een DIENST BODE voor meid-alleen, Klever- park 40. Direct GEVRAAGD een nette door ziekte der tegenwoordige Spa arme 36. Er biedt zich aan tegen Met, een fatsoenlijk BUITENNIEiSJE, P. G.. 16 jaar, als Kinder-Tweode- Meisje. Brieven onder No. 8718 Bur, Haari. Dagblad. Door bijzondere om standi gtteden wordt in1 eene deftige familie buiten Haarlem GEVRAAGD als Nood hulp: een net Hoog loon. Opgave vorige diensten gevraagd. Franco brieven, No. 8722, Bureau y. d. Blad. Wordt gevraagd: APPRETEU6E of 2de MODISTE, kunnende garnee- ren, en een net LEERMEISJE, niet beneden 14 jaar. Br. franco, No. 8726, aan het Bureau van dit Blad. een JUFFR. en een net MEISJE, ier opleiding bij GEBRa OOSTERMEYER Barteljorisstraat 14. EEN NET DAGMEISJE, boven de 16 jaar. Loon 1.75. A da-esBureau van dit Blad. GEVRAAGD, niet beneden '15 jaar R. C. Adres bij de Uitgevers. Les gevraagd te Haarlem. Brieve* met voorwaarde onder No. 8728 Bur. Haarl. Dagblad. Stoomvaartberichten Het st. Solo vertrok 22 Febr. van Rotterdam naar Java Het st. O si I'd s, met de Eng. mails ex st. India arriveerde 21 F§]j)r. van Port. Said te Brindisi. Het st. Kediri, van Java naar Rot terdam, vertrok 22 Febr. van Batavia Het st. Besoekï, van Rotterdam naar Java, vertrok 21 Febr. van Djeddah, Gevraagd tegen Mei een degelijke, nette Dienstbode voor het koken en huiswerk te ver richten en tevens een nette Tweede-Meid goed kunnende verstellen, strijken en met de wasch omgaan. Brieven onder No. 8719 Bureau Haarl. Dagblad. GEVRAAGD een flink Loon ƒ1.50 per week. AdresGroote Houtstraat 105. EEN BEDIENDE GEVRAAGD, goed kunnende scheren en haarsnijden, bij J. BROESTERHUIZEN. Barrevoete- straat 16. to IJUUPJÏ GEVRAAGD. AdresKruisstraat 35. Terstond gevraagd een nette 13 14 jaar. AdresDuvenvoordestraat 16. GEVRAAGD in nette «winkelzaak, fatsoenlijke He den, waarvan do man met vaste 1»*- trekking en de vrouw flinke verkoop ster is. Brieven onder No. 8714 Bvr. Haarl. Dagblad. gevraagd gewend zelfstandig Electr. Installatie te maken en van goede getuigen voor zien. Brieven aan het Bureau van dÜ Blad, onder No. 8717. Tegen hooge provisie Vertegenwoordiger ge*ocht voor Nd.-Holland, door eene van oudi bekende firma in Wijnen. Brieven. fr„ letter Z B A, Mg. Ad vertentie-Bureau NLJGH VAN DIT- MAR, Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3