NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7004 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 27 APRIL 1906 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN Jfe, ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarleml.zü .a Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bii Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door NederlandnïSi 50 Cts' voor 3 Plaatsin8en a contant. G^Uusfreercf Zondagsblad, voor Haarlem (137H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertenjie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. AGENDA Vrijdag 27 April, dc. VereenigingDoopsgezind Zang koor Concert, 8 uur. ergadering Mij. t. b. d. Bouwkunst, afd. Haarlem en Omstreken. Ifcafé NeufZang en Vriendschap Vergadering 9 uur. loemendaal. Raadsvergadering, 71/2 uur. ennebroekVerg. van den Gemeen teraad, 7^ uur. OM ONS HEEN VERANDERINGEN IN DE BOUW VERORDENING. —o Toen verleden jaar de Gemeente- aad tengevolge van de Woningwet geheel nieuwe verordening op iet bouwen in de gemeente maken noest en dat lastige werk na lange oorbereiding door de deskundigen Dp juridisch, bouwkundig en sanitair [ebied, in eenige Raadsvergaderingen Otstand was gebracht, begreep edereen die er aan had meegewerkt, lat binnen korten tijd hier en daar rel een enkele verandering zou moe- worden aangebracht. Men had ichen de vier muren van de ver- .derzaal, op het papier, gemakke- voorschrijvenHet zou nog moe blijken, of de verordening in het iruik den toets van recht en billijk- •d wel zou kunnen doorstaan. Niemand behoeft zich er dus over te verwonderen, dat de rechtsgeleerde Commissie nu een reeks van verande ringen komt voorstellen, veranderin gen die haar natuurlijk grootendeels van technisch deskundige zijde aan de hand zijn gedaan, maar die zi] getoetst heeft aan de eischen van een puidelijke redactie en van een om schrijving, die bij overtreding een Strafvervolging mogelijk maakt. Dit moeten we in 't oog houden, om er ons niet over te verwonderen dat het de Rechtsgeleerden zijn, die bouwveror deningen willen gaan wijzigen. Dat uit weerwraak de bouwkundigen in den Raad met voorstellen op rechts kundig gebied zullen aankomen, staat niet te vreezen. Laat ik, in de hoop dat vele be langstellenden en belanghebbenden nch daarmee gediend rekenen, de voornaamste wijzigingen, die de rechtsgeleerde Commissie aan de hand doet, even nagaan. De eerste geldt artikel 11, alinea 1. luidende aldus Achter elk gebouw moet over de volle breedte daarvan opengelaten worden een open ruimte (plaats, tuin of erf waarvan de diepte, ge meten tot de grens van het achter liggende terrein, ten minste gelijk staat met 2/3 van de hoogte van den voorgevel, met dien verstande, dat deze diepte ten minste vijf me ter moet bedragen. Dit klinkt heel mooi, maar gaf tot vreemde dingen aanleiding. Wanneer bijvoorbeeld iemand in zijn tuin ach ter zijn huis een werkplaats wou bou wen, dan moest hij niet alleen een open ruimte laten achter het huis, maar ook achter de werkplaats. En dat, zoo begreep men, was onnoodig, daar immers een werkplaats niet voor woning bestemd is, zoodat daar voor niet zulke scherpe bepalingen beihoeven te worden gemaakt. Het voorstel is dus, om een nieuw slot aan artikel 11 te maken van den volgen den inhoud. „Burgemeester en Wethouders kun- ,.nen ten aanzien van gebouwen welke „niet tot woning bestemd zijn, zoo mede ten aanzien van gebouwen, .welke op hoekterreinen of op onre gelmatig begrensde terreinen wor gden gebouwd, vrijstelling verkenen ..van het in het eerste lid vervatte •«voorschrift. ..Bij het verkenen van deze vrij- stelling zijn B. en W. bevoegd, zoo- danige nadere eischen te stellen, als „zij voor elk bijzonder geval noodig ..achten, om behoorlijke toetreding „van licht en lucht te verzekeren." De tweede verandering die voorge steld wordt, geldt het vijfde lid van art. 14, luidende als volgt Bij een hoekgebouw wordt, ter he rekening der geoorloofde opper vlakte van hel naar den smaisten openbaren weg gekeerd opgaand gevelvlak over eene breedte va 20 M., gemeten van af den boei: de breedte genomen van den breedsten- openbaren weg, waaraan het ge bouw wordt gebouwd. De verandering, die de rechtsge leerde Commissie hierin voorstelt, is deze ,,te lezen dnplaats van 20 M., 12 M." Men gevoelt, in weerwil van de allesbehalve duidelijke redactie van 't bestaande artikel, dat deze veran dering voor de gebouwen een beper king beteekent. Al is het waar, dat de betrokkenen met 12 M. in den regel tevreden zullen zijn, de mogelijkheid is niet buitengesloten, dat men een huis op een duren stand bouwende op den hoek van een smallere straat, daaraan groote re afmeting zal willen geven dan twaalf meter. Wanneer we als voorbeeld nemen een hotel, een restaurant, een groo- ten winkel, dan is het immers niet logisch verklaarbaar waarom zoo'n perceel alken omdat het gelegen «s op den hoek van een smallere zij straat, in ongunstiger conditie zou moeten verkeeren, dan een tusschen- gebouw Deze aanmerking hoorde ik van een deskundige en zij schijnt mij niet onjuist toe. In ditzelfde artikel wordt voorge steld de laatste alinea te doen ver vangen. Zij luidt nu aldus Bij besluit van den Gemeente raad kan van het in dit artikel be paalde afwijkmg worden toege staan. De lezer weet, dat het hier over de hoogte van gebouwen gaat. De Com missie nu wil de bovenstaande alinea vervangen door het volgende ,,B. en W. zijn bevoegd, vrijstelling „van het in dit artikel bepaalde te „verkenen, waar het geldt de geheefe „of gedeeltelijke vernieuwing van ,,een gebouw, het vervangen van een „bestaand gebouw door een nieuw „gebouw of het van gedaante doen „veranderen van een gebouw. „Bij het verkenen dezer vrijstelling „zijn B. en W. bevoegd, nadere „eischen betreffende het in dit artikel „geregelde onderwerp te stellen. „De Raad is bevoegd, in buitenge- „wone gevallen afwijking van do in „dit artikel vervatte voorschriften toe „te staan." De bedoeling is deze. Herhaaldelijk werd de Raad geroepen om te beslis sen over aanvragen tot nooger bou wen dan de verordening toeliet, wel ke aanvragen zóo billijk waren, dat ook B. en W. reeds dadelijk voorstel den. de gevraagde vergunning te ver kenen. Ter vereenvoudiging (en dus ter bespoediging) wenscht de Commis sie deze beslissing over te dragen aan B. en W. Wijst het College een verzoek af, dan kan de aanvrager zich nog altijd beroepen op den Raad. verandering in art. 16 geldt een zaak van bevalligheid in den houw. Dat art. schrijft voor De totale breedte der dakvensters in een naar den openbaren weg gekeerd dakschild mag niet meer bedragen, dan een derde gedeelte der gevelbreedte, mei dien verstan de, dat de onderlinge afstanden van deze dakvensters minstens 3 M. moet bedragen. De nieuwe lezing van het artikel is aldus ,De totale breedte der dakvenslers „in een naar den openbaren weg ge- „keerd dakschild mag voor elk ge- .bouw niet meer bedragen dan een .derde der gevelbreedte." Aanleiding tot deze wijziging gaf de omstandigheid, dat liet voor de sierlijkhe:d dikwijls wenschelijk is, den onderlingen afstand tusschen de dakvensters in een lange huizenrij kleiner te doen zijn dan 3 M., terwijl de breedte toch niet meer dan 1/3 van de gevelbreedte wezen mag. Een volgend artikel heeft betrek king op de afmeting van de keuken in kleine woningen. Art. 19 zegt daar van. dat er één woonvertrek moet zijn van ten minste 15 vierk. M. terwijl elk der andere woonvertrek ken een oppen-lakte moet hebben van ten minste 5 vierk. M., tusschen de muren gemeten, na aftrek van alle betimmering en inspringend metselwerk. Met de uitdrukking „andere woon vertrekken' wordt ook de keuken be doeld. En nu deed zich het geval voor, dat men het aanrecht, de goot steen enz. zoo smal mogelijk ging maken, wat zeker noch in 't belang der bewoners, noch in dat van de hy- giène was. Vandaar dan ook, dat deze bepaling iets milder wordt voor- Indien in eene woning meer dan „twee woonvertrekken aan de in het eerste lid gestelde eischen voldoen, „is het voldoende, dat het tot keuken .ingericht vertrek een oppervlakte .heeft van 5 vierk. M. met inbe- ,g r i p van de door betimmeringen „en inspringende metselwerken inge- nomen ruimte." Het verschil ligt, naar men ziet. in de woorden met .inbegrip van. Dan komen er twee wijzigingen, die het bouwen met sousterrains moei lijker zullen maken. Voorgesteld wordt namelijk om de verdiepings hoogte van een sousterrain. thans 2.25 M., te brergen op 2.50 M. en te bepalen, dat de onderkant van de bintlaag of van het plafond niet lager mag zijn dan 1.50 M. boven den bega- nen grond. Tot dusver was dit op 1 M. bepaald. Het bouwen van huizen met sous terrain verdient zeker geen aanmoe diging, 't is bovendien in een stad als Haarlem waar de grond zoo pe perduur niet is, bijna altijd over bodig. Volgens art. 52 moeten privaatput- ten gelegen zijn in of aan de zijde van den openbaren weg. Dit wil de Commissie aldus veranderen, dat de putten gelegen moeten zijn in den openbaren weg of in een van den openbaren weg gemakkelijk te berei ken open plaats. Het geval was, dat men soms in den openbaren weg deze privaatputten niet eens maken kon. Telefoonkabels, gas- en water lei dngsbuizen beletten dat dikwijls. Bovendien volgde uit de bepaling een leiding van faecaliën door het ge- heele huis heen, wat zeker onge- wenscht is. Bij de nieuwe bepaling mag men een privaatput Jaten maken aan den achterkant van een huis, in een tuin of open plaats. Onder de overige voorgestelde ver anderingen zijn er nog twee van be- teekenis. De eene verbiedt het hebben van deuren aan bedsteden, een be langrijk voorschrift van gezondheid, de andere laat uit art. 66 vervallen de woorden Een privaat mag niet rechtstreeks van uit een keuken of ander woon vertrek toegankelijk zijn. Dit is een gevolg van opgedane er varing. De bepaling zou voor tal van woningen groote kosten voroorznrren en een goed ingericht, goed loozend en zindelijk gehouden privaat, zal zeggen de deskundigen zelfs toe gankelijk van de keuken uit, voor de gezondheid geen schadelijke gevolgen hebben. De belangstellende lezer weet nu waar liet om gaat. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht De Ramp te San Francisco. De eenigszins barre afwijzing van steun voor de bewoners van San Fran cisco van andere dan Amerikaansche zijde heeft nog al verbazing, ja, hier en daar zelfs ontstemming gewekt. President Roosevelt heeft dan ook ge meend zijn houding in deze te moeten toelichten en doen bekend maken, dat de Amerikanen en hij zich zeer ver eerd gevoelen met de betuigingen van deelneming en de aanbieding van steun, maar dat ze dit aanbod hebben gemeend van de hand te moeten wij zen, opdat Amerika zelf der wereld zou kunnen toonen, dat het zijn plicht begrijpt en zich gaarne groote opof feringen getroost om zijn benarde landgenooten te hulp te komen. Op den regen, die het lijden der arme slachtoffers zooveel zwaarder maakte, is warm zonnig weder ge volgd. Wagenladingen lakens en de kens zijn aangekomen en verdeeld onder hen, die tot dusver in de open lucht hadden moeten slapen en ande re wagens bewegen zich dooi' de vol gepropte parken, beladen met tenten, die worden opgespannen om de arme verdrevenen een eenigszins beter on derdak te verschaffen. Ten einde de verzorging met pro viand met den vereischiten spoed ie doen geschieden, zijn alle automobie len opgecommandeerd. Overal in de stad zijn de muren beschreven met informaties, aaax ver schillende «familieleden of vrienden over de plaats, waar de schrijvers zich bevinden. Reeds worden flinke maatregelen genomen voor den herbouw der stad en slechts korte tijd zal verloopen al vorens de verschillende bouwarbei ders weder aan het werk zullen tijgen en de stad uit hare asdh doen her rijzen. Het opgraven van lijken uit het puin gaat natuuriijk slechts uiterst lang zaam. tengevolge van de moeilijkheid om ze te bereiken en doordat de ruï nes .nog steeds heet zijn en het op verschillende plaatsen nog smeult. Reeds worden plannen gevormd tot heropening der scholen, voorloopig in tenten en tijdelijke gebouwen, zoodat het onderwijs binnenkort hervat zal kunnen worden. Burgemeester Schmitz heeft bepaald dat de nieuwe Chineesche stad zal verrijzen te Hunter's Park, aan het zuidelijk eind van de baai, een aan tal mijlen ver van de tegenwoordige stad. Alle Chineezen, die de stad heb ben verlaten en thans terugkeeren, zullen op dit punt worden bijeenge bracht of bij Fort Mason. DE STAKING IN FRANKRIJK. Dank zij den krachtigen maatrege len der Fransche autoriteiten is het thans rustig in het mijndistrict van het departement du Nord. Aan de gie tend jen te Anzin en andere is het werk hervat. In een te Billy-Montigny gehouden vergadering van neringdoenden heb ben dezen een motie aangenomen, waarin ze verklaren, dat ze de bezet ting der stad door de militairen als eene uitdaging beschouwen en in so lidariteit met de mijnwerkers weige ren aan de soldaten voedsel te ver schaffen tevens dringen ze bij hunne vakgenooten in de naburige steden er op aan zich bij hen aan te sluiten. De motie eindigt met de verklaring, dat de kooplieden zich hebben ver honden om van het einde dezer maand af alle betalingen, te staken, teneinde, door tusschenkomst van de betrokken autoriteiten, de mijnmaatschappijen te dwingen aan het bestaande geschil een einde te maken. Aan het ministe rie zal kennis worden gegeven van dit besluit. geering kon geen boot uitzenden om de Dunkerque op te zoeken. Hoe zou zij dat gedaan hebben, vermits zij niet wist waar dat schip was? Overigens, zoodra het in 't zicht was te Dover, verliet de stoomer „Gran ville" die haven met den consul van België aan boord en is de Dunkerque genaderd. Door dien ambtenaar heb ik de inlichtingen bekomen, die ik zooeven aan de Kamer mededeelde. Ik weet niet waarom de Dunkerque de schipbreukelingen niet te Dpver heeft kunnen aan wal brengen. Naar het schijnt verzetten de gewoonten der zee er zich tegen en deze hebben ten doel aan de redders de premiën te verzekeren, waarop zij recht heb- DE KABINETSCRISIS IN SERVIë. Koning Peter droeg aan den oud minister Pasitsj de vorming van een kabinet op. Stadsnieuws Stukken van den Raad. WIJZIGING WERKLIEDEN- REGLEMENT. De heer J. J. Groot, lid van den Raad stelt voor, aan het 1ste lid van par. 27 van het Werkliedenreglement, luidende „Wordt aan een werkman eervol ontslag verleend, zonder dat hij dit heeft gevraagd, dan geldt een opzeg gingstermijn van minstens 4 weken voor vaste werklieden en voor tijde lijke een termijn van minstens 14 da gen nog toe te voegen de woorden gedurende welken tijd zij, desver - langd, in beroep kunnen komen bij den Raad." Zooals we reeds vroeger mede deelden, heeft de heer Groot dit voor stel gedaan naar aanleiding van de zaak-Gerritsen. B en W. ontraden de aanneming van het voorgestelde, daar deze wij ziging naar hun meening in strijd is met het stelsel van benoemen en ont slaan van Gemeentewerklieden in dat reglement gehuldigd. Tevens deelen zij mede, dat de stukken betreffende het ontslag van Gerritsen voor de Raadsleden ter le zing liggen. Louis Bouwmeester. Blijkens een verslag in de ram" is het eerste optreden Louis Bouwmeester te Djokja Mata- van met UIT RUSLAND. Bij het geding tegen generaal Stoes- sel moeten zonderlinge dingen aan 't licht komen. Zoo zou thans geble ken zijn. dat de generaal op 1 Janu ari 1905 de ontruiming gelastte van drie buitengewoon gewichtige stellin gen in Port Arthur, namelijk Batterij B. de Koeropatlrin lunette en het Arendsnest. Daardoor kwam de heele oude stad feitelijk in handen dei* Ja panners, dat wil zeggen dat deel, waarin de Russische intendance ge vestigd was. De overgave der vesting gescliiedde op aanraden van generaal Focks. Toen de troepen de stad uit mar cheerden, mocht ieder slechts een deel van zijn goed meenemen, maar gene- raa/1 Stoessel nam veertig wagenla dingen voor zich alleen in beslag. UITBREIDING VAN DE VLOOT. liet ministerie van marine is van plan groote uitbreiding te geven aan de vloot van torpedobooten. De be staande werven zullen daartoe wor den uitgebreid en nieuwe gesticht, o.a. in Sewastopol. Nikolajaf enWla- diwostok. Einde Mei loopt het slagschip ,.An- I drej Pervosvanni" van stapel. HET BELGISCHE SCHOOLSCHIP. Inde Belgische Kamer is over het vergaan van dit schip nogal wat te doen geweest. Na eenige gevoelvolle woorden van minister Francotte voerde de voorzit ter der Kamer het woord om zijn leed wezen uit te spreken, en de afgevaar digde Segers sprak, namens de Ant werpenaars, in denzelfden geest. Toen stond echter Vandervelde op, en zeide (volgens het verslag in het „Hbld. v. Antw.") Wij deelen zekerlijk allen de gevoe lens van leedwezen, uitgedrukt door den heer minister, en ik meen, dat zijne verklaringen in het land eene des te grootere opschudding zullen verwekken, daar de ramp niet geheel en al onvoorzien was. Maar ik werd onaangenaam getrof fen door 't onbepaalde der ministeri- oele verklaringen. Het gouvernement geeft hoop. Weet het dan meer dan het gezegd heeft? Waarom heeft het gouvernement geen snelvarende paketboot afgezon den op de Dunkerque om zich in te lichten Minister Francotte antwoordde: De regeering zaJ niet nalaten haren rigen dank te sturen aan den bevel voerder der bark Dunkerque, en zal niets verwaarloozen om de families uit den angst te helpen. Maar de re- een volledig ..Voerman Henschel" succes geweest. Verhooging van 's Lands Weerkracht. Tot deelneming aan de van 1 Mei tot 1 September te houden schiet oefeningen tot verhooging van Lands weerkracht, hebben zich in deze gemeente 28 personen aange meld Her ij k. De herijk zal Vrijdag 27 dezer plaats hebben van 812 uur en 13 uur voor de Zijlstraat; van 3—4voor de Nobelstraat. Voetbal. Het Haarlemsch Bonds-elftal, dat Zondag naar Leiden gaat, om daar de contra-match te spelen tegen het elf tal van den Leidschen Voetbal Bond, is als volgt samengesteld Doel Saeijs, Haarlem IIBacks Tangerman. SpartaDraayer, E. D. O. half-backs Poldervaart, Sparta, Fortgens O. V. V. Schnitger, O. V. V. forwards Scharpff, aanvoerder, O. V. V. Van Dort, E. D. O.Bijleveld, Haarlem II, VaJke, H. F. C. III, Karn- meyer, O. V V. Indien de Haarlemmers gelijk spe len of winnen, zijn zij ook voor het tweede jaar houders der wissel-me daille. Ongeluk. Woensdagmiddar kreeg een werk man der H. IJ. S. M. een zwaren balk op het hoofd, waardoor hij zwaar verwond naar zijn woning moest worden vervoerd. Naar men ons mededeelt is de man genaamd P. Lust, wagenmaker, gisterenavond om 9 uur overleden. ZANG EN VRIENDSCHAP. Het tweede concert der Kon. Lie dertafel „Zang en Vriendschap" on der leiding van den heer W. Robert had Woensdag in de concertzaal der .Vereeniging" plaats en werd als al tijd door een groot publiek bijge woond. Het koor zong een viertal reeds vroeger uitgevoerde werken, n.i. Glo ria in exelsis Deo, van Robert, Deus est nostra Lux van L. F. Brandts Buys, Jan Gorstekoorn van ondergetoekende en Soldaten- koor uit „Faust" van Gounod. Daar ik bij dit concert als accom- pagnateur medewerkte, kon ik de uitvoering niet van een gunstige plaats in de zaal volgen. Nochtans meen ik in 't algemeen te mogen zeg gen dat er dezen avond zeer verdien - stelijk werd gezongen en dat vooral de beide groote werken van het eerste deel deden uitkomen, hoe het koor aan buitengewone eischen met succes het hoofd kan bieden. Een drietal dames hadden het solis tisch aandeel in dezen concertavond. Twee barer waren in dezen kring nog onbekenden, met name de dames Henriette Roll en Anna Ris—Roll de in de muzikale wereld hoogaange- schreven tweeling-pianisten. De ken nismaking met, deze beide zeer talent volle dames moet voor alle aanwezi gen een hoogst aangename geweest zijn. Op twee mooie en volmaakt sa- menstemmende Bec'nsteiu-vleugels uit het magazijn van den heer P. van Ooy alhier, gaven zij eenige schitte rende proeven van haar terecht hoog geroemd samenspel een samenspei dat in zijn nauwlettende overeen stemming toch niets te kort doet aan het persoonlijk muzikaal voelen van elk der speelsters. Het eerste nummer, de geest- en glansrijke Variations sur un thème de B e e th o v en, was al da delijk een groot en welverdiend suc- en wat het tweede deel van den avond bracht een aan de dames Roll opgedragen Fantasie van L. Adr. v. Tetterode (een edel gedachte en effectvol geschreven compositie) en de bekende tweede Rhapsodi Hongroise van Liszt kon den hoogen dunk van het talent der da mes pianisten slechts bevestigen. Het publiek was opgetogen, en voor zijn luidruchtig uitgedrukt verlangen naar een bis-nummer moesten de da mes ten slotte wel zwichten. Zij mogen zich verzekerd houden hier een uiterst gunstigen indruk te hebben achtergelaten. De andere soliste hoewel ook voor 't eerst in „Zang en Vriend schap optredende kan voor geen muzikaal Haarlemmer een onbekende zijn mej. Hermine Scholten. Met vol doening zal men hebben bespeurd hoe onze talentvolle stadgenoote z:ob' meer en meer tot een veelzijdig kun stenares blijft ontwikkelen. Het verschil in stemming tusschen liederen als b.v. Schubert's Du bist die R u h' en Hugo Wolf's Der F reu nd was uitmuntend gevoeld kwam, met artistieke onopzette lijkheid, duidelijk in de voordracht uit. Ook met Auf dem See van Brahms en de Hollandsche liederen in het tweede deel (van Zweers. Wil lem Andriessen, Helene Simon en schr. d.) wist mej. Scholten haar toe hoorders zeer te boeien, en een enkele technische vergissing kon op den wel- dadigen indruk van haar mooi, warm zingen van geen (invloed zijn. OoW deze soliste weid met groote levendig heid en beteekenende volharding toe gejuicht maar het gevorderd uur moest van alle programma-uitbrei ding doen afzien PHILIP LOOTS. Een ondeugende bengel! Terwijl Woensdagavond een fami lie in de Generaal Cronjéstraat aan 't verhuizen was, had een straatjon gen de aardigheid om een handwa gen met verhuisboel te laten dom- pen. Een daarop geladen kast en stoelen werden deerlijk gehavend, vooral de kast had veel door de bui teling geleden. Toen de verhuizenden. die even boven waren, op het geraas kwamen aansnellen, was er van den ben families gel niets meer te ontdekken. Een leelijk schadepostje dus Proza en Poëzie. Het Mannenkoor „Proza en Poë zie" geeft Zaterdag voor zijn leden en begunstigers c-en soirée in den Schouwburg. Behal/ve eenige zang stukken vermeldt het programma en kele voordrachten en tooneelstukjes, dus proza en poëzie. Militaire Zaken. Op 28 April a. s. wordt de bronzen geep voor 18-jarigen trouwen dienst toegekend aan den adjudant-onder officier Stakenburg van het 10e Re giment Infanterie, alhier in garni zoen. Hetzelfde onderscheidingsteeken wordt op 3 Mei a s. toegekend aan den sergeant-majoor -administrateur Broeken.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1