Rijwielen. Eau de Vichv P. BAGGERMAN Ooedkoope Mode-Bazar FaTsrit loUtn si 03 Fawit-pitroii, SX. HOUTSTRAAT 12, Bil Orgels (Needham) jjj Complete Woninginrichtingen PHILIP M. MOK'sGoedkeopenMode-Bazar Advertentiën Voorschotbank, Behangsel papieren. Tapijten. Linoleums. gatten. Faatasis- Mmibelan, Spiegels. Schilderijen, Gordijnstoffen Vitrages. Afgepaste Gordijnen. Tafelkleeden. Divankleeden Bedspreien. Games- en Kindsrhsidon. g Schatsrwsg 49 E- „De Concurrent," Schoterweg 17. P WarteM, Oélstins, Grande Grilles, Hauterive, HöpitaL (Bronnen van den (Franschen Staat). 17. f ALEX I I COHEN jj B Behangerij. Stoffeerderij. VERHUIZINGEN. Bergplaats voor Inboedels, Er Verhuizingen. J. VERWER, BURGWAL No 58 GROOTE HOUTSTRAAT 21TELEPBÖGS 490 Haarlem Bed. Oude Gracht 6 bij de Zijlstraat bsricht dg enfvangst ggner groote collectie Hfoiiveaaté,i voor het ZOMER-SEIZOEN waaronder een groote keuze voor de M. Communie; Kleine Houtstraat 12, over het Belastingkantoor. den hersteld. Alleen door kerkelijke vergaderingen (classic ale vergade ring, provinciale synode, nationale synode) kan geen tucht geoefend worden. Donderdagmiddag te 1 uur had, na afloop van de vergadering van Ned. Herv. predikanten, in Irene e>en samenkomst plaats van kerk ©raads lieden en leden der Hervormde Kerk, voor wie Gods Woord de eenige re gel is voor geloof en wandel. Deze vergadering vva.g zeer druk bezocht. Ondier de vele aanwezigen waren tal van predikanten u/it die voornaamste plaatsen van ons land. De vergadering werd geopend1 met gebed. Dit geschiedde door dr. -B. van Meer, predikant te Leiden, die er op wees. dat de aanleiding tot deze samenkomst school in den nood dier kerken. Helaas moet men het aanschouwen, dat in de Hervormde Kerk wordt getwist, getwist om nie tigheden. en aldus partijen worden gevormd die niet in vrede samen le ven. Zij die in eenheid sterk, moes ten zijn, staan tegenover elkander, lot de menigte roepende .Hier is de Christus en daar ginds is Hij .niet." Deze onderlinge vendeeflidihietikl doet de wereld spottend vragen ..Waar is nu de liefde waarvan uwe Kerk zoo hoog pleegt op te gaven Spreker bad den leden der Her vormde Kerk verootmoediging toe, opdat een ieder door wandel en han del zou trachten mede te werken tot het herstel van het gestoorde even wicht. De hee>r dr. Ph. J. Hoedemaker van Amsterdam hield daarna eene rede. Deze rede werd met de grootste aan dacht aangehoord. Daarna spraken nog dr. P. .T. Kromsigt en dr. A. Troelstra. resp. predikanten te Rot terdam en Utrecht. Gemengd Nieuws GEREFORMEERD GYMNASIUM. Onder voorzitterschap van prof. Lindeboom uit Kampen, werd te Utrecht de aangekondigde vergade ring gehouden van de Nationale Vereeniging tot overneming van hot Gereformeerd Gymnasium te Kam pen", De ontwerp-statuten werden goed gekeurd. Besprokep werd een ontwerp van een oventueele overeenkomst met de Gereformeerde kerken. Benoemd werd eene commissie om namens de ver eeniging rechtspersoonlijkheid aan te vragen en onderhandelingen te voeren met curatoren der Theologi sche school. Aangewezen werden om in die com missie zitting te nemen, de heeren prof. Noordtzij. prof. Lindeboom en prof. Bouwman, allen te Kampen, ds. Doekes te Heemse. ds. Kok te Bedum en ds. F. Gunnink te Kampen. De vergadering was druk bezocht. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Driebergen ds. G. Wis se Jr. te Leiden. Men schrijft uit Maastricht aan 't ,,Hbld." Bij de vaststelling der gemeentebe- grooting voor 1906 werden klachten geuit over den ernstigen hinder, dien het onderwijs in sommige lokalen dei- gemeente-school ondervindt van het vervaarlijke geblaf van voor karren gespannen honden, die op marktda gen aan het hek dier school worden vastgebonden. Op dien hinder weird ook reeds in vorige jaren gewezen, zonder dat daarin tot heden verande ring kwam. Dat ons gemeentebestuur nochtans niet doof is voor gegronde klachten, heetft liet bewezen, toen men klaagde, dat in de Capucijnenstraat, waar twee broederscholen zijn gelegen, het ge dreun en geratel van voorbijrijdende voertuigen het onderwijs heiemmeren. De stedelijke regeering heeft toen da delijk van gemeente-wege een gedeel te van die straat met asphalt laten be dekken. De schoolcommissie merkt nu in haar verslas: bescheidenlijk op, dat de stedelijke regeering goede voorzienin gen treft voor inrichtingen, die niet tot haar huishouding behooren, maar verzuimt maatregelen te nemen tegen binder voor liet lesgeven in eigen school. HET „RAGG1NG"-SCHANDAAL TE ALDERSHOT. In het ,,raggang"-schandaal, dat zich onlangs in het Sehotsche garde- regiment te Aldershot heeft voorge daan, heeft de minister van oorlog zeer strenge straffen uitgesproken. Zooals men zich herinneren zal was bij 'het onderzoek gebleken dat «?cn onvoorzichtige uiting van den kolo nel van het regiment, welke uiting door diens adjudant verder verspreid was, tot de mishandeling van den luitenant aanleiding gegeven had. De kolonel is thans ontslagen. De ad judant werd van zijn post ontheven en kreeg een strenge berisping, ter wijl de luitenants die aan de mishan deling hebben deelgenomen een of meermalen in hun bevordering zul len worden gepasseerd. De mishan delde luitenant is uit het regiment getreden. De Engelsche bladen noemen het vonnis streng maar rechtvaardig en spreken de hoop uit, dat het den autoriteiten gelukken zal de ..rag ging" misbruiken geheel uit het leger te doen verdwijnen. IS GAPON VERMOORD? Het verhaal van den Russische» correspondent van den Manchester Guardian" over het docden van priester Gapon, dn ons vorig nummer opgenomen, vindt onder de verschil lende Russen en Russenkenners wei nig geloof. ,,Ik geloof er geen woord van", zeide de secretaris van de ver eeniging voor Russische persvrijheid te Londen, de heer Goldenberg, en hij uitte de meening, dat Gapon. die zeer theatraal van aanleg schijnt te zijn. de geheele geschiedenis zelf verzon nen had. Toen Gapon dn Londen was en in het huis van de Friends of Russian Freedom" verblijf hield, verdween hij ook plotseling op een onverklaarbare wijze, met geen an dere bedoeling dan om melodrama tisch te doen. Dat hij liet huis een paar dagen lang in hevige ontstelte nis hield kon hem blijkbaar niets schelen. Dr. Soskice, die als Russisch bal ling te Londen ,,Fa-ee Russia" geredi geerd heeft en thans weer te Peters burg vertoeft, schreef dat de geheele geschiedenis onzin is. Ook de corres pondent van de Tribune te Petersburg uit zich op deze wijze; hij zegt dat de revolutionnairen zich allang niet meer om Gapon bekommeren, en dat het hun niets kan schelen wat hij uitvoert. Dr. Dillon van Daily Telegraph seint dat liij inlichtingen inwon bij verschillende bevoegde personen en dat deze allen van meening waren dat Gapon inderdaad door de revolu tionairen is uit den weg geruimd. Hij zelf deelt echter in die meening niet. GRATIE GEKREGEN. De Belg Joris heeft gratie gekregen en wordit binnenkort te Brussel ver wacht. UIT DE 'S-GRAVELANDSCHE KERK. De correspondent te 's-Graveland1 va<n 't Hbid. schrijft Hier werden deze week de zitplaat ten in de Ned. Her.v. kerk verhuurd. Voor 's-Gtravelaind li ets .ongewoons Wat to oh is liet geval D e kerk al hier is een bezitting van den polder 's-Graveland en staat onder het be heer van het bestuur van dien pol der. De plaatsen werden tot heden voor een vasten prijs, varieerende tusschen f 2 en f 4.50, verhuurd voor onbepaalden tijd en niet publiek. Had iemand ©en plaats, dan hield hij die, tot hij er zelf afstand van deed. Deze handelwijze gang heel goed- ©n werkte tot aller tevredenheid, zoo lang er voldoende ruimte was. Echter, de kerk is te klein dit blijkt meer en meer, en er moet ge timmerd worden. Om daarvoor nu het noodige geld te krijgen of liever om verzekerd te zijn van de renten voor het benood'gde kapitaal. be sloot het polderbestuur de zitplaat sen jaarlijks publiek te verhuren. Het dient erkend het bestuur heeft suc ces gehad. De plaatsen hebben tot 8 en f9 en over het geheel van 1/3 tot. de helft meer opgebracht, dan bij de vroegere wijz© van handelen. En toch als de eerste Zondag in Mei ons kerkwaarts roept zullen en kelen aldaar een wee gevoel niet kunnen onderdrukken, als ze groot vader ,,zus" of tante „zoo" niét op hun oud© plaats vindenals ze den indruk krijgen, dat een kabouter be zig is geweest en de geheele kerk eens even door elkaar heeft geschud, 't Is immers nog steeds waarde Nederlanders zijn „uit der aard" conservatief. Het zal eenigen tijd moeten duren voor allen aan de nieuwe schikking zijn gewend, want slechts enkelen hebben door een ,,ik heb cr altijd gezeten, ik wil „hem" weer hebben, al kost 't me ook een tientje", hun oude zitplaats gehouden. En nu elk jaar komt de kabouter terug. DE VESUVIUS BESTEGEN. Woensdag besteeg de directeur van het Vesuvius-observatorium prof. Matteucci, in gezelschap van den ingenieur Bitter, den sergeant-ma joor der carabinieri Meglardi, den gids Francesco Olivieri en 4 ande ren, die touwen, geodynamische en photographische toestellen droegen, den kegel van den Vesuvius. Van den bergspoorweg is niets heel ge bleven. De groote stoomketel is over een afstand van 200 M. weggerold, de rails zijn geheel en al vernield. Van de wagens is geen spoor meer te ont dekken. De palen voor de electrische geleiding zijn verdwenen. Ook het bovenste station is geheel en al ver woest. Om de plaats, waar dit had gestaan te bereiken, hadden de pro fessor en zijn geleiders anderhalf uur noodig daar ze tot aan de knie ën door de asch moesten wadien. Daarna moesten zo nog een halfuur loopen om hij den krater te komen. Deze had een diameter van 1500 M. Er kwam geen rook meer naar bui ten, maan wel van tijd tot tijd zwa velachtige dampen. De grond om den krater heen was zoo heet. dat de onderzoekers voortdurend zich moes tan voortbewegen, wilden ze hun voeten niet verbranden. De pro fessor kon door den zwaren wind, die de asch deed opdwarrelen geen zuivere metingen doen daar het niet mogelijk was de noodige toestellen te .plaatsen. Do dichte zwaveldampen beletten, dat men van het binnenste van den krater iets kon zien. Volgens schat ting van den professor is het boven ste oppervlak van den krater onge veer 200 M. lager geworden. Hollandsche gevestigt te Haarlem Jansweg 43. j De Bank verstrekt gelden tot elk be- drag (minimum 500 gulden) onder persoonlijken of zakelijken waarborg en het sluiten van een polis van Le vensverzekering van gelijk bedrag, j ETt: MELK ALS VERF. Afgeroomde melk, dikke melk, kar nemelk, doch ook zoetemelk, kan men' voor de bereiding van verf gebruiken deze soort van verf is zeer duurzaam en goedkoop. Bij de bereiding is op te merken, dat men slechts zooveel verf gereed maakt als men voor één dag noodig heeft. Op 41/2 liter melk neemt men 23/4 pond Portland-ce ment, en voegt hierbij zooveel rood Venetiaansoh verlfpoeder. totdat men een goedd verf bekomt. Ook verfpoe- der van andere kleuren kan men ge bruiken. De melk houdt de verf aan de oppervlakte, dóch de cement zakt dadelijk, zoodat men flink moet roe ren eer de verf gereed is. Heeft men geverfd, zoo is de verf na zes uur op gedroogd als maanden oude olieverf. Men heeft gezien, dat bijgebouwen, welke voor 20 jaar op dusaanige wijze geverfd waren, het hout bijna geen veranderingen had ondergaan. Volle melk is beter dan karnemelk of afgeroomde melk, omdat ze meer olie bevat, die het cement vast maakt. Neemt men in plaats van melk water, dan brokkelt de cement (de verf) ge makkelijk af. („W. v. M. h.") Prijs 145 gld,, voorzien van Spiegel en muziekkast, 2 spel, 10 registers met dubb. kopp. Ruime keuze van verschillende eerste klasse Fabrikaten, 10 jaar garantie ook op afbetaling van ƒ5 per maand, bij: W. ALPHENAAR. Ursulastraat No. 1. Karpetten. Loopers. Wederom ontvangen de nieuwste modellen Kinderhoeden van af 40 ct. Meisjeshoeden van af 50 ot. ij Fantaisiehoeden in alle prijzen. Geborduurde kinderhoe- den en kapers van af 70 et. E Gazelien "U breed 60 ct. pp per el. i beleefd aanbevelend H. COPINI Co. I J&NSWEG 46. Kruideniers- Gr ai tt er s war en en Comestibles. Witte suiker 21 (bij 5 pond 201/2). Prima Koffie 371/2, 421/2, 50, GO, (bij 5 pond minder). Geurige Thee 45, 50, 60. 70, 80, 100 enz. Koffïestroop van 10 ct. af (bij 5 pond 9). Saccharine- tabletten per doosje van 100 3 ct. Best Gruttenmeel 7 (bij 5 pond 61/2) Best Bakbloem 6 (bij 5 pond 51/2). Vermicelli vanaf 10 (bij 5 pond 91/2) Griesmeel vanaf 10 (bij 5 pond 9). Havermout vanaf 8 (bij 5 pond 71/2), Rijst 5, 6, 7, 8, 10, 12, 15. Groene of Gele Zeep 7 (bij 5 pond 61/2), Soda 2 en 21/2 (bij 5 pond 9 én 11 ct.) Zeep poeder 5 (bij 5 pond 41/2). Potasch 3 (bij 5 pond 21/2). Stijfsel 81/2 (bij 5 pond 9). Bleekpoeder 61/2 (bij 5 pond 5). Sunlightzeep 23 1/2 (bij 6 doo- zen 221/2). Zout 31/2 (bij 5 pond 3). Margarine 20, 25, 30, 40, 50. Goudsche Kaas vanaf 30 ct. Zuivere Reuzel 32 (bij 5 pond 29). Gesmolten Ossenvet 271/2 (bij 5 pond 26). Heerlijke Rol- ham (zonder been), bij de heelo 42 ct. per pond. Prachtige Bruidsuikers 30 (bij 5 pond 26§). Mooi Trekwerk 271/2 (bij 5 pond 24). Pepermunt van af 35 (bij 5 pond 30). Rozijnen met éen pit voor Boerenjongens, prachtig blank 20 ct. (bij 5 pond 18). Prima Jam, potten van 1 pond inhoud 20 ct. per pot (bij 6 potten 18 ct.). Dadels 8 ct. (bij 5 pond 7£). Pindas (gebran de Sausesj) 171/2 (bij 5 pond 16) Groo te Noten 16 (bij 5 pond 141/2). Likeu ren zonder alcohol le soort 32 ct. per fl. (bij 6 fl. 29 ct.) Heerlijke Bor deauxwijn 60 (bij 6 fl. 55). Prima Portwijn 60, 70 (bij 6 fl. 55, 65). MaJ- sche Gember 221/2 ct. (bij 5 pond 20). Pudding poeder per pakje 5 en 8 ct. Drooge Gember, per doosje 15 ct. Sar dines vanaf 20 ct. Prima Stokjes Va nille 5, 8, 10, 15 ct. Slaolie per liter 40, 50, 60 (bij 5 liter 36,45, 54. Limo nades per flesch 70 ct. ALLES FRANCO EN ZONDER PRIJSVERHOOGING AAN HUIS BE ZORGD. Aanbevelend, Jansweg 16, (laatste Tnllkig.) Verkrijgbaar bij "r: SB I C-5 1 - BEGROOTINGEN KOSTELOOS VICTORIA en STRONG CROWN overtreffen vele van sierlijk lichten gang en deugdzaamheid. Aanbevelend: J.C. RUSMAN Anthoniestraat 46 HAARLEM, Eenig adres woor het algemeen ala de beste erkend. H. J. VISSER Stoomververij en Chemische Wasscherij E. HARZDORF firma Wed. D. WEIGAND. Beveelt zich beleefd aan voor het verven en uitstoomen van alle voorkomende goederen. Nette bewerking. Billijke prijzen. Vlugge levering. Stoomgoederen binnen 8 dagen. Verfgoederen binnen 8 i over het Belastingkantoor. daar wij al de Goederen direct betrekken, kunnen wij elke Concurrentie, hoe groot ook, het hoofd bieden. Wij offreeren: Zijden Sluiertule, 4 el breed, prima, prima voor slechts 00 cent per el. Takken Oranjebloesem van af 10 cent. Bruids- en Aanneemkransjes vanaf 60 ct. Groote keuze in Laizes (kantstoffen) in broderie en zijde, in wit, ecru, crème en zwart, waaronder het nieuwste met entredeux bewerkt, van af f 1 per el. Prima, prima witte en Crème Taffettas en Louisines van af 40 cent per el. Ruschjes in smal en breed voor uit de mouwen in wit, zwart, ecru, crème en Marine-blauw van af 15 cent per el. Balajeuses in alle kleuren van af 12 Va ct per el. Kanten Kragen in verschillende grootte van af 40 ct. Witte, zwarte en gekleurde zijden Bladgalons van af 80 ct. per el. Zijden Kanten, Broderie Kanten, Valaciënne Kanten en Entredeui, in wit, crème, ecru, en zwart van af 10 cent per el. lOOden kleuren echte Liberty-Linten voor den spotprijs van 25 cent per el. Zijden Mouselines in alle kleuren, 2 el breed, -10 cent per el, de enkele breedte in alle kleuren 15 cent per el, en nog lOOOden andere artikelen, alle tot het modevak behoo- rende, voor enorm lage prijzen. Groote sorteering in Voerings, Perkals, Satinetten, Linettes en Spunglas (Silketaf of zijden Ruischvoering) 42 kleuren, li/2 breed, voor slechts 22>/2 cent per el. Groote sorteering in gemaakte zijden Blouses, prima, prima, in alle kleuren, gewone prys f 11 k fl2,_nu voor slechts f5.75. Al deze goederen zijn voor deze schandelijke spotprijzen te dezer stede ALLEEN VERKRIJGBAAR IN Naaisters en Modisten groote prijsvermindering. Stukken worden meêgegeven om af te gebruiken.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 10