Tweede Blad ving den Nobelprijs voor den vrede in 1901, toen deze voor de eerste maal werd toegekend. Zijn werkzaamheid voor Itot pacifistisch streven dateert van 18G7 en nu nog op zijn leeftijd van Si jaar, terwijl hij nagenoeg blind is, dicteert hij aan zijn secre tarissen vele artikelen voor de Revue „Arbitrage entre nations". Zijn redenaarstalent is nog zeer grootop het laatste Vredescongres te Lucern heeft hij alle aanwezigen tot schreiens toe geroerd met zijne rede voering over de bevordering van een betere verstandhouding tusschen Frankrijk en Duitschland. Hij is eerelid der meeste vredes-ver- eeni gingen. De statuten der Internationale Ver- eeniging Vrede Tentoonstelling heb ben de Koninklijke goedkeuring ver kregen. HET NIEUWE GARNIZOEN TE EDE. Men meldt uit Ede Precies op liet vastgestelde tijdstip, te 11.45 uur, kwamen Dinsdagmorgen de troepen uit Utrecht en Bergen-op- Zoom per extra trein te Ede aan. Bij aankomst deed ue stafmuziek het oude „Wilhelmus" hooren, waar na de manschappen zich naar het achter de kazernes gelegen heideveld begaven. Daar werd carré gevormd. De officieren stelden zich voor de troe pen op, waarna 'het woord werd ge voerd door den regimentscommandant kolonel Hoogkamer. Als chef van het korps, dus zeide spreker, heb ik het mij tot plicht ge rekend heden, nu ge op het punt staat een nieuw garnizoen te betrekken, in uw midden tegenwoordig te zijn. Een woord van hartelijk welkom roep ik u hier toe. Het is bekend, dat velen van u in het verlaten garnizoen veel heb ben achtergelaten wat hun lief en dierbaar was, dat hun particuliere belangen daar wellicht meer gebaat waren. Maar de plicht van den militair ;s te gaan daarheen, waar de trom hem roept. Het particulier belang moet wijken voor liet belang van den dienst. En ook hier zult ge spoedig vrienden vinden. De kazernes, twee schoone geboutven, zullen u het leven veraangenamen. Een mooie natuur omringt u en beter daar elders vindt ge hier terreinen om u te oefenen. Tracht met de bevolking op een goeden voet te komen en toont haar welke deugden onder- den wapenrok verborgen zijn. ter eere van liet korps, ter eere van Hare Majesteit de Konin gin. Het betrekken van dit_garnizoen is een 'laatste en gewichtige "stap om eenheid te brengen tusschen de batal jons. De tegenwoordigheid ran den divisiecommandant te dezer plaatse wijst op het gewicht daarvan. Ten slotte feliciteerde spreker den garnizoenscommandant, overste Don- ner, met zijn commando en sprak de hoop uit, dat hij als commandant nog jaren nuttig mocht werkzaam zijn. Met hoerageroep der- troepen en het spelen van het oude „Wilhelmus" werd deze toespraak beantwoord. Daarna werd door de troepen gede fileerd voor generaal Koolemans Beij- nen. De manschappen rukten daarop in naar de kazerne, waar een ontbijt hen wachtte. In de kazerne werden de officieren nog toegesproken door den generaal. Veel wenschte spreker niet te voe gen bij hetgeen de kolonel reeds in zoo korte en -krachtige woorden had gezegd. Het betrekken van dit garni zoen is gevolg van de uitbreiding van het leger, die eindelijk is tot stand ge komen. Behalve de opleiding van den troep is het uw taak het leger in deze streek te vertegenwoordigen, te hech ten een nauwe® band tusschen leger en volk. Te lang reeds heeft het leger op een exclusief standpunt gestaan. Hoe meer we met het volk in aanra king komen, hoe beter het is. Van harte heet spreker de officieren welkom en hoopt, dat ze in deze nieu we garnizoensplaats hun dienst met opgewektheid mogen ven-uil en. NEDERL. DROGISTENBOND. Voor de tentoonstelling van Chemi sche en Technische Industrie, door den Nederlandschen Drogistènbond. ter gelegenheid van het 121/2-jarig bestaan, van 12 Mei tot 2 Juli te hou den in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam, is door H. M. de Koningin-Moeder eene zilve ren medaille geschonken. De eere voorzitter, ex-burgemeester 's Jacob, schonk een verguld zilveren en een zilveren medailLe, terwijl door den M:- nister van Landbouw, Nijverheid en Handel het beschermheerschap dier tentoonstelling is aanvaard. INSTALLATIE VAN Mr. A. R. ZIM MERMAN .ALS BURGEMEESTER VAN ROTTERDAM. Dinsdagmiddag hield d<e Gemeente raad vair Rotterdam een zitting ter installatie van den nieuwbenoemden burgemeester, rar. A. R. Zimmerman. Den voorzitterszeiel bekleedde aan vankelijk de oudste wethouder, de heer J. Huddg, die, na de vergadering geopend, en de verschillende formali teiten verricht te hebben, den nieu wen burgemeester toe-sprak en hem welkom heette in de Maasstad. Mr. Zimmerman antwoordde daar op in een rede, waarin hij aller me dewerking inriep voor de zware taak, welke hem wacht. ZEEHONDEN. Dat de uitkeering van promiën voor het dooden van zeehonden goed werkt, kan hieruit blijken, dat" <n 1905 te Burghsluis. Veere, Brouwers haven, Bruinisse, Ouddorp en Tho- len samen 376 stuks dezer dieren werden aangebracht, tegen 283 in SCHIETOEFENINGEN VAN HET FORT AAN DEN HOEK VAN HOLLAND. (4e District.) Volgens mededeeling van den mi nister van oorlog zal op 9 en 10 eu zoo noodig uok op 11 Mei 1906 een schietoefening worden gehouden van het fort aan den Hoek van Holland. Er zal gevuurd worden met kanon nen van licht kaliber (6 c.M.), waar bij onveilig wordt gemaakt een drie hoek, gevormd door het fort een roode vlag beZ. het zeegat en een roode vlag beN. het zeegatde af stand wordt 3100 M. van liet fort. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van het fort een roode vlag waaien van minstens één uur vóór den aanvang der schietoefening tot aan het einde daarvan. SCHIETOEFENINGEN OP DE HARS- SENS. REEDE VAN TEXEL. (3de District.) Volgens mededeeling als voren zal op 16 en 17 en zoo noodig ook op 18 Mei 1906 een schietoefening worden gehouden van het fort op de Hars- sens. Er zal gevuurd worden met ka nonnen van licht kaliber (6 c.M.), waarbij onveilig wordt gemaakt de reede van Texel tot op 4500 M. van het fort. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van het fort een roode vlag waaien van minstens één uur vóór den aanvang der schietoefening tot aan het einde daarvan, alsmede gekleurde vlaggen, aangevende de richtingen waarin gevuurd zal wor den. Bovendien zullen op die dagen groote waarschuwingsborden wor den geplaatst aan den ingang der haven en op de batterij Vischmarkt, vermeldende in welke richting dien dag gevuurd zal worden, terwijl nabij liet torpedo-magazijn en aam den ingang der haven borden zullen worden geplaatst, waarop is aange geven de beteekenis der gekleurde vlaggen, als volgtrood en witte vlag beteekent Noord, wit en zwarte vlag NO., zwarte vlag Oost. De data der schietoefeningen zul len nader in enkele plaatselijke bla den aangekondigd worden. DE DIEU DONNé VII. In het schip, zoo meldt de Dordr. Ct. nader, is een enorm gat gesla gen, zoodat de twee helften bijna ge heel van el kaai- zijn gescheiden. De belde ketels waren daardoor naar buiten geworpen. Een er van was geheel opengebarsten, maar schijnt overigens onbeschadigd. Vermoede lijk was alleen de eerste ketel tijdens de ramp in gebruik. Eerst nadat de boot gelicht was, werden de beide ketels vermistj zij lagen nabij de plaats des onheils in de Merwede, in de vaargeul, zoodat, aangezien er slechts 4 voet water boven stond, nog een paar schepen daarop zijn geloo- pen, met het gevolg, dat eeu daar van vrij aanzienlijke, het andere minder schade beliep. Beide konden echter de re>s voortzetten. Dadelijk is toen een boei op de ketels gelegd, die sedert door een bok zijn gelicht en naar Dordrecht gebracht. Ook de groote ijzeren plaat, die uit de boot werd geslagen is opgevischt. Het lijk van den 2e-machinist, dat Zaterdag in de machinekamer werd gevonden, is vreeselijk verbrand en verminkt en is op het gors ,,De Staart" neergelegd, totdat het gekist en ter begrafenis naar Papendrecht gebracht kon worden. Blijkbaar heeft de jongeling eeD plotselinge» dood gehad. BRANDEN. De brand. Maandag in den laten avond te 's-Hertogenbosch uitgebro ken in de werkplaats van den heer Doumen, fabrikant van en hande laar in kerkornameufem. liet zich dre'gend aanzien. Het perceel waar in de brand was uitgebroken, hoe bleef onbekend, was zeer moeilijk te bereiken. omdat het geheel ingeslo ten ligt tusschen de huizen van de Schapenmarkt. Het Verguld Harnas en Achter het Stadhuis. Menigeen der bewoners van die panden was dan ook op het nemen van veilig heidsmaatregelen bedacht. Deze voorzorgen zijn echter gelukkig on- noodig gebleken en, dank zij der voortvarendheid der brandweer. Ie- bshooremle bij „Hcfsrlom's Dagblad11 Try dag 4 Mei 1906. B Ko. 7010 Stadsnieuws HET JUBILé VAN Ds. R. MULDER. Dinsdagavond werd zooals wij in ons vorig nummer wegens plaatsge brek slechts beknopt mededeelden het jubileum van Ds. Mulder's 25-Ja- rige ambtsvervulling hier ter stede, kerkelijk gevierd. Nadat Ds. Mulder en diens familie leden door de feestcommissie in het smaakvol met groen en bloemen ver sierde kerkgebouw waren binnenge leid, werden zij begroet door de zangvereeniging „Hosanna" die een welkomstlied, getiteld „Soli Deo Glo ria" ten gehoore bracht. Na psalmgezang werd de samen komst door Ds. Mulder van Strijen (broeder van. den jubilaris) met ge bed geopend. Door verschillende sprekers werd vervolgens het woord gevoerd. Aller eerst door den voorzitter der feest commissie, den heer A. Gravestein, die het zich een aangename taak re kende aan den jubilaris het welkom te mogen toeroepen. Wij zijn hier in zulke getalen opge komen om U, Ds. Mulder zoo zei spreker te komen getuigen van onze hoogachting, waardeering, lief de en gehechtheid voor U en uwen arbeid. Niet gekomen zijn wij, om te offeren op het altaar uwer persoon lijke verdienste, maar wij willen mét u God danken voor hetgeen gij in deze kwart-eeuw voor ons geweest zijt. Zwaar was soms uw strijd, en zwaar uw beproevingen, maar steeds heeft de Heer uitkomst willen schen ken en u met zegeningen overladen. In deze 25 jaren welke achter u lig gen, hebt gij met rijke zegen mogen arbeiden; onder uwe hoede kwam de gemeente tot bloei en werd bijkans verdriedubbeld. Daarbij wist gij u een bijzondere achting te verwerven! in deze stad zoowel als daarbuiten, en slaagde er bovenal in uw prestige als predikant te bewaren. Daarom is het onzer aller wensch, dat gij nog vele jaren gespaard moge blijven, om in staat te zijn de her dersstaf over deze kudde nog lang to voeren. En als eenmaal de dag der ruste genaakt, moge het u dan blij'ke, dat uw arbeid niet vruchteloos is ge weest. maar, dat de Heer u heeft willen gebruiken als een instrument in zijne hand, om velen deelgenoot te maiken van de Hemelsche Zalig heid. Hierna weid nog gesproken dooi den tweeden zoon en den joogsten broeder van den jubilaris, door Ds. Van Goor van Halfweg en door Ds. Ripgnalda en Ds. Tibben van Haar lem. Al dezen gaven in enkele woor den weer hun sympathie voor den jubilaris en complimenteerden hem op recht hartelijke wijze. Ds. van Goor, welke sprak als afgevaardigde van de classis Haarlem, herdacht daarbij hoeveel deze classis aan den jubilaris te danken heeft en huldigde dezen daarvoor. Ds. Ringnalda en Ds. Tib ben zinspeelden beiden op de pogin gen. die worden aangewend om de drie Gereformeerde kerken hier ter stede nauwer aan elkander te ver binden en spraken als hun wensch uit, dat deze pogingen tot resultaat mogen hebben, dat alle eens veree- nigd zullen worden tot één Gerefor meerde Kerk. De hartelijkste toespraak was onge twijfeld, die van den zoon, Ds. Mul der van Broek op Langendijk. Op kinderlijke wijze dankte hij zijn va der voor het vele goede uit zijne han den ontvangen, ook namens zijn an dere broeders. Na een korte pauze werden de ge schenken aangeboden. Door den heer Gravestein werd namens de gemeen teleden een prachtige salonboekenkast geschonken, vergezeld van een album in grijs zeemleder en gebatikt perka ment gebonden, ontworpen en uitge voerd door den heer W. Bogtman. die ook de randen van de pagina's met vlakornamenten versierde. De le pagina bevat de opdracht met de symbolen van het predikambt, zwaard en fakkel, verzinnebeeldend de strijdende en leeren.de taak van Feuilleton. Een Verborgen Erfenis Pv'air het Enge sch.) is) Toen hij den hoek van oen straat weg omsloeg, viel zijn oog op een vrouwengestalte, en zijn hart begon hevig te kloppen. De statige figuur, de bevallige bewegingen de mooie houding van het hoofd, kon maar aan ééne persoon ter wereld toebe- hooren de vrouw, die hij den vo- rigen clag in de galerij op Ryelands gezien had. Zij wandelde bedaard verder, haar awarte japon in lange plooien om baar heen vallend, wat hij zoo bewonderde. Zij droeg een kleine toque en een lange mantel. Hij na derde haar met snel kloppend hart en op het geluid van zijn voetstap pen keek zij om. Vergeef mij, zei hij, maar 'k ben «en'gszins vreemd in deze plaats, en ik bemerk, dat ik de koers kwijt ben. Kan u mij ook zeggen, welken kant ik uit moet gaan. om het huis van Mne. Warner terug te vinden Ik ga dien kant uit, antwoord de zij, en kan het u wijzen. i~' Mag ik vragen, of u hier lo-1 den prediker. Daarna volgen de na men der feestcommissieleden, vervol gens eenige foto's van 't kerkgebouw (buiten) en 2 intérieurs, benevens van de pastorie (buiten) en een intérieur van de kerkeraadskamer. Op de volgende pagina de samen stelling van den Kerkeraad toen Ds. Mulder kwam, en de namen der ambtsdragers in deze 25 jaar. Ten slotte de door den heer D. van Berge keurig geschreven historie der kerk. Tevens werden eenige geschenken aangeboden door de voorzitters der Jongelingsvereenigiug „Nathanaël" (een boekwerk) en de zangvereeniging „Hosanna" (een kamerplant) van welke vereenigingen Ds. Mulder eere voorzitter isalsook door den heer J. P. Louws een door hem vervaar digd portret in eiken lijst. Aan het einde der samenkomst nam de jubilaris het woord om aan allen zijn erkentelijkheid te betuigen. Wel had ik, zoo zei Ds. Mulder, iets ver wacht, maar alles heeft mijn ver wachtingen overtroffen. In het kort nagaande wat in de 25 jaren plaats gehad heeft, moest spre ker een „Eben Haëzer" laten hooren, een „tot hiertoe .heeft de Heer ge holpen". Ook zijn innigsten wensch is het, dat de gereformeerde kerken hier ter stede vereenigd zullen worden, en hij zal ongetwijfeld al zijn invloed daartoe aanwenden. Onder de verschillende toespraken werden telkens eenige coupletten van een Feestzang gezongen, terwijl ook de zangvereeniging zich nu en dan liet hooren. Nadat de bijeenkomst door Ds Ringnalda met dankgebed gesloten was, zongen de aanwezigen den jubi laris staande nog toe: psalm 134:4: Dat "s Heeren zegen op U daal'. Zijn gunst uit Zion U bestraal. Hij schiep 't Heelal zijn naam ter eer. LoofLoofnu allen Israels Heer Zondagmorgen zal Ds. A. J. Mul der van Klundei't in de godsdienst oefening de feestrede uitspreken, ter wijl de jubilaris des avonds zal op treden om zelf zijn 25-jarige ambts vervulling te gedenken. Hooge bekroning. Op de Internationale Hond,enten- toonstelling door Nimrod en C'no* pheliia gehouden te Amsterdam van 27—29 April j.l., behaalde de kortha- rige St Bernhard Isar van Alk maar, van den heer L. van der Pass alhier, in concurrentie met een cLer beste buiten!anidsche kampioen®, een lsten prijs kampioensklasse Isten prijs open klasse, lsten prijs Limite klasse en twee speciale prijzen, ■waarbij een uitgeloofd voor de mooi ste in Nederland gefokte St. Bern hard kortharig HAARLEMSCHE VOETBAL BOND. Na de' Zondag gespeelde wedstrij- nen is ook het kampioenschap der tweede klasse competitie van boven- genoemden bond beslist. Thans is het E. D. O. III, dat boven aan het rang lijstje prijkt, na in den laatsten wed strijd van Sparta II met 60 gewon nen te hebben. Kampioen der eerste klasse compe titie! is E. D. O. I. Onze gelukwenschen aan E. D. O., dat zich dit seizoen zoo schitterend heeft gedragen Binnenland HOFBERICHTEN. Koningin Emma wordt den 18deu Mei ie St. Blasien, in het Baden- sche Zwarte Woud, verwacht. Zij zal daar een paar weken verblijf houden in het bij het hotel en bad huis behoorende SchwarzwaIdhaug EDELE POGINGEN. Et worden pogingen aangewend, om liet slachtoffer van den moord aanslag te Leeuwarden, Akke Kobus, die dooi- Jan Apeldoorn zóó inden hals gesneden werd, dat zij altiid haar spraakvermogen zal missen en kunstmatig moet ademhalen (door een buisje in den hals), financieel te steunen bij haar ontslag uit het zier konhuis. DE EENARMIGE NAATJE, 't Staat te lezen in de Amsterdam- sclie Courant van Donderdag 28 Au gustus 1856. De burgemeester van Amsterdam hield na de tweede onthulling van het Dam-monument (de eerste onthul ling was al twee dagen vroeger ge schied door een windvlaag), een rede voering, gericht tot Koning, Prins Hendrik, feestcommissie en leden van het Metalen Kruis. geert'? vroeg hij. Gelukkig, dat ik u ontmoette, want ik ging juist den verkeerden kant uit. Ja, ze' ze u ging verkeerd. Ik woon niet in deze plaatsik ben hier enkol gast. Ik heb geen oogenbli'k gedacht, dat u 'hier wocjnde, kei hij, haar aankijkend. U ziet er zelfs niet ge heel als een Engelsche uit. Ik zou eerder denken, dat u een vrouwelij ke Cosmopoliet was. Dat wensch ik niet te zijn, ant woordde zij. Het is waar, dat ik lang aan den overkant van den Oceaan gewoond heb, maar mijn belangstel ling zetelt hier. Op al mijn reizen was Engeland mij toch altijd een a antrekkingspunt. Dan verheugt het u zeker hier te zijn? Ja om verschillende redenen. Maar u woont in de City? Haar onomwonden vaststellen van dat feit verbaasde hem. Hij was van plan geweest, zich als een toerist voor te doen. Hij keek haar scherp aan. U schijnt met dat feit op de hoogte te zijn merkte hij op. Ja, i'k heb mijn geheele leven in de City gewoond. Ik ben daar gebo ren en opgegroeid. Ofschoon. al9 iemand volstrekt geen banden heeft, maakt het weinig uit, waar hij woont. Denkt u dat? vroeg zij, oven En in die rede komt de volgende zinsnede voor „Mijne heeren feestgenootenZoo dikwijls de Koning of de leden van Zijn Huis onze stad met een bezoek vereeren en hun blik dan uit het pa leis op deze kolom gericht is, moge [liet beeld, dat daar prijkt, hun het zin nebeeld der werkelijkheid zijn Wat zal Naatje déze maal blozen („Tel.") HONDSDOLHEID. Te Na arden deed zich Woensdag bij een hond, gespannen voor een brood- kar, een geval van dolheid voor. Na dat door de politie eenige malen ver geefs op het dier geschoten was, "werd het door een welgemikt schot vaneen officier afgemaakt. DE ORATORIUM-VEREENIGING TE PARIJS. De correspondent van het „Hbld." te Parijs seint Terwijl alle overige schouwburgen Dinsdagavond gesloten waren of bijna leeg, vulde een hoogst elegant pu bliek de Groote Opera tot de nok liet is een succès-avond geweest, voor het koor der Oratoriunwereeniging en voor den heer Tierie, die door Felix Weingartner op het podium aan het publiek werd voorgesteld, en die een dubbel salvo applaus voor zijn zan gers in ontvangst kon nemén. Het was een uiting van hartelijk enthou siasme, waarin telkens de kreet: ..Vi ve la Hollande" vernomen werd. Uit Parijs wordt nog gemeld, dat de extra-trein met het koor der Ora- toTium-vere'eniging Woensdagmorgen vertrokken is de leden van het koor zongen het. „Wilhelmus''. Alles is in de beste orde gegaan. Zij kwamen des avonds te elf uur te Amsterdam aan. CELEBES. Het departement van Koloniën ont ving het volgende telegram uit Ned. Indië In Doeri (Masenrempoeloe Zuid-Ce- lebes) ds de rotsstelling bij Bontoe Batoe aangevallen, doch niet geno men. Onzerzijds zijn daarbij gewond, twee officieren (de luitenants R. M. van Mourik en M. J. Merckenhoff, laatstgenoemde onbeduidend), en zijn gesneuveld twaalf en gewond vier-en- twintig militairen beneden den rang van officier. DE 1 MEI-VIERING TE ROTTERDAM. De 1 Mei-dag had een kalm en orde lijk verloop. Na een middag-meeting, waar mevrouw RolandHolst bet woord voerde, had des avonds in de groote zaal van het verkooplokaal Goudsche Singel een druk bezochte meeting plaats, alwaar het raadslid Spiekman als voorzitter van den be- stuurdersbond en Thomassen uit Am sterdam de beteekenis van den Mei dag uiteenzetten. Een troepje van 25 Russische revolutionnairen op de doorreis naar Amerika zongen een lied. Om 10 uur was er een groote op tocht met fakkellicht en tallooze ba nieren, waaraan 45 arbeiderscorpo- ratiën deelnamen met 4 muziekkorp sen. In goede orde, met talrijke transparanten met opschriften be trekking hebbende op 8-urendag. ging men langs de singels en boompjes naar het Hogerdorpsplein, alwaar Spiekman te ruim 11 uur den stoet ontbond na het zingen der vrijheids liederen. Naar schatting namen 10.000 arbei ders aan den optocht deel. BEROOVING. Zondagavond omstreeks 10 uur weid een heer op den Groenburgwal te Amsterdam, door drie personen mis handeld en beroofd van zijn gouden horloge en dito vest ketting, bestaan de uit gladde ringetjes met bewerkte tusschenringen, waarvan echter een gedeelte in het bezit van den eige naar bleef, benevens een zwart lede ren porlemonnaie met overslag en stalen sluiting, inhoudende 5 6 gul denstukken en eenig kleingeld, als mede 10 postzegels van 1 cent. Twee der verdachten zijn aangehouden. Daar vermoed wordt dat de geroof de voorwerpen door verdachten zijn weggeworpen, verzoekt de commissa ris van politie in de le sectie hen die omtrent voormelde voorwerpen eeni ge inlichting zouden kunnen geven, zich zoo spoedig mogelijk te vervoe gen aan het bureau, Singel 453 (voor malig Gymnasium). SCHATGRAVERS. Volgens overlevering zou op de hofstede Groot Zandbrink, gelegen onder de gemeente Leusden. vroe ger een slot of klooster gestaan heb ben. In de verwacht'ng. dat hier glimlachend. En is iemand ooit vol komen zonder banden. Maar hier zijn wij aan het huis van Mrs. Warner. Goeden morgen. Mr. Malin- court. Ivan was zoo verbaasd, dat hij haar zijn naam hoorde zeggen, dat hij bijna vergat- zijn hoed af te nemen. Zijn gezelschap ging haastig het huis in en hij volgde langzaam. Toen hij binnenkwam, kwam hij de waardin tegen. 1 Wie is die dame, die daarjuist naar binnen is gegaan vroeg hij. Ik ontmoette haar, terwijl ik wandel de. en zij kende mijn naam. Dat zal ik haar verteld hebben, mijnheer. Dat is Miss Ferris. Ivan zox"gde dien morgen bijtijds in de ke*rk te zijn, omdat hij hoop te daar zijn nieuwe kennis te ont moeten, maar daarin werd hij te leurgesteld. Toen de dienst voorbij was kwam het hem het beste voor, zich een houding te geven door zijn oom en tante op te zoeken. Ik weef. niet of mevrouw u zal ontvangen, mijnheer, zei de knecht aarzelend, toen hij zich aandiende. Maar ik zal vragen, of u kan wor den toegelaten. Is mevrouw ziek? Neen, mijffiheer, niet bepaald ziek. Ik zal eens vragen. misschien nog wel het een en ander verborgen zou zijn, hebben 10 arbei ders, voor rekoning van den eige naar, rnr. A. J. de Beaufort, burge meester der gemeente Leusden. den grond aldaar zeer diep omgegraven. Behalve een keldervloer, bestaan de u't in sterke specie gelegde estrikken, en eenige zeer oude tegel tjes, die op een diepte van ongeveer 11/2 meter werden aangetroffen, werd niets gevonden. Toch blijkt uit alles, dat hier werkelijk eeu zeer oud gebouw gestaan moet. hebben. EEN MOOIE REDDING. De Vlissingsche loodsschoeners 1 en 9 hebben twaalf man gered van het Engelsche stoomschip Blanefielc^dat Dinsdagochtend, ten gevolge van een aanvaring met de viermast-bark Kate Thomas nabij Be ache Head gezonken is. De bai-k redde er nog elf en vijf man werden vermist. De twee Vlissingsche loodsschoeners brachten hun schipbreukelingen te Newhaven aan land. Een hunner stierf van uitputting. De Blanefield was op de thuisreis van Zuid-Ameri ka naar Londen. GEMEENTERAADSVERKIEZING TE ZAANDAM. Tot lid van den gemeenteraad (dis trict I) is met 369 stemmen gekozen de heer A. J. van Wessem (lib.) Op den heer K. Prins (soc.-dem. en arb.- partij) werden 231 stemmen uitge bracht. ONDERLINGE RISICO VEREENT GING VAN GEMEENTEN. De Raad der gemeente Dordrecht behandelde in zijn laatste zitting het voorstel van Burgemeester en Wet houders, om in vereeniging met Zwol le en Leeuwarden op te richten de Onderlinge Risico Vereeniging van Neder]andsche Gemeente®, in aanslui ting aan de Centrale Werkgevers-Ri- sicobank te Amsterdam, en goed te keuren de door liet comité van uit voering in.zake bovengenoemde ver eeniging ingediende ontwerp-statuten. De Raad vereenigde zich na vrij uit voerig debat met de voorstellen. POKKEN TE GRONINGEN. Woensdag hebben zicTi geen nieuwe gevallen van pokken voorgedaan. Een patiënt is overleden. Thans worden nog verpleegd twee pokkenlijders en ee® vrouw, bij wie een licht geval van gewijzigde pokken is geconsta teerd. VRIJDOM VAN PERSONEELE BELASTING. De Koningin heeft alsnog de plaat sing op de lijst voor vrijdom van Per- soneele Belasting gelast van de loca- liteitem der Vereeniging ter bevorde ring 'der Katholieke Sociale Actie in Nederland, gevestigd te Leiden, om dat het aantal Katholieke vereenigin gen en haar leden, die financieel en steun van genoemde vereeniging ge nieten, zoo groot is, dat bij redelijke opvatting der betrekkelijke wettelijke uitdrukking hier het bestaan eener inrichting van algemeen nut dient aangenomen te worde®. BOFFEN. In een kist met .oude boeken te Nij megen, voor f 10 gekocht op de verkoo- ping van den inboedel van wijlen me juffrouw Wanen, heeft de nieuwe eigenaar een certificaat N. W. S„ groot ƒ1000, gevonden. Aangezien de kist werd verkocht „met hetgeen er in is", is het geldswaardige stuk thans eigendom van den kooper. Zoo luidde ook het ingewonnen rechtskundig ad vies, schrijft de ,Tel." INLICHTINGEN GEVRAAGD. Dinsdagmiddag te ongeveer 1 uur is op het Oudekerksplein te Amster dam in bewustéloozen toestand aan getroffen en per raderbaar naar liet Binnen Gasthuis vervoerd, alwaar bij aankomst bleek hij reeds overleden was, een onbekend man, oud onge veer 50 jaar, lang 1.70 M., aangezicht rond, haar grijzend, knevel blond, ge kleed met zwarte jekker, waaronder zwart colbertjasje, 1 bruin en 1 grijs vest, grijze broek en jockeypet, rood gekleurde das en rijgschoenen, kope ren ring aan den vinger. Op het lijk is bevonden een medi- cijnfleschje, een houten pijp, een le dige portemonnaie, een bril in étui en een lombardbriefje ten name Hop pe, waarop bij Blom, Rechtboomsloot No. 87, beleend een houten bak. De commissaris van politie in de 6e sectie (Warmoesstraat) verzoekt ten spoedigste met de identiteit van bovengenoemd lijk te worden bekend gemaakt. VREDE TENTOONSTELLING. Men bericht ons, dat de heer Fré- déric Passy te Parijs het hem aange boden lidmaatschap der Internationa le Vereeniging Vrede Tentoonstelling heeft aanvaard onder verklaring van zijne groote sympathie voor het stre ven der Vereeniging. Frédéric Passy, econoom, werd 20 April 1822 te Parijs geboren. Hij ont- Even later kwam hij terug en ver zocht Ivan hem te volgen naar een zitkamer achter in het huis,waar hij Nancy in een wanhopige stemming en Mrs. Malincourt in tranen vond. Het luid toeslaan 'van een deur en het geltod van zware voetstappen overtuigden hem. dat zijn oom had geweigerd hem te ontvangen. Is er iets niet in orde vroeg 'hij van de een naar de ander kij kend. Zeg het hem. Nancy Ik kan er •niet over spreken snikte zijn tante, terwijl zij haai- door schreien bevlekt aangericht even ophief. Violet is getrouwd, zei Nancy half fluisterend, terwijl zij naar een ge-openden brief op tafel keek. Ivan 'herkende de hapd van An thony Egerton. Wij kregen vanmorgen een brief, waarin stond, dat Anthony en zij gisteren in Londen getrouwd wa ren. Ik veronderstel, dat jij er niets van wist? Neen. ik wist er niets van. Waar is zij van plan te gaan wonen? Zij woont op 't oogenblik op ka mers, klaagde Mrs. Malincourt goedkoope, armoed'ge kamertjes. Je oom Percival zegt. dat ze in een van de minste wijken van de City zijn. Maar dat .is "het ergste nog niet. Over eeniga dagen gaat zij samenwonen met Harriet Egerton zij zal dan niet eens een huis voor zichzelf heb ben Gisteren zei haar vader nog, dat Violet maar weer thuis moest komen, omdat er een nieuwe eige naar kwam voor „Oakhurst" een zeer knap man en Violet zou door hem stellig Anthony vergeten. Nu is het te laaten met een wanhopig handgebaar, barstte zij weer in snik ken uit. Ivan was juist van plan haar tot bedaren te brengen door te zeggen, dat Violet waarschijnlijk Anthony toch niet vergeten zou hebben, toen Nancy hem door een hoofdschudden verzocht te zwijgen. Zij wist al lang dat het doelloos was met haar moeder in discussie te treden en bovendien was zij aller minst begeerig om haar neef nog verder deelgenoot te maken va® hun familie-aangelegenheden. Het ia natuurlijk een zware slag voor u, zei Ivan, en het doet mij veel leed voor u, tante. Ik miste u al in de kerk en besloot toen eens te gaan kijken, hoe u het maakte. Ik zal u nu niet langer lastig vallen, misschien zal alles nog beter afloo- pen, dan u verwacht. Met deze afgezaagde woorden ver trok hij. Nancy ging mee om hem uit te laten. Zij was niet bijzonder op hem gesteld maar haaar onge rustheid over Cesar overwon haar afkeer om iets vertrouwelijks tot haar neef te zeggen. Cesar heeft nog niet naai-huis geschreven, sinds hij vertrok. Jij hebt hem zeker ook niet ont moet, is 't niet? vroeg zij. Neen. maar het zal hem zéker goed gaan als hij met schrijft. O ja. dat is een onfeilbaar tee- ken. zei Nancy teruggaande. Goeden dag, neef. Haar half gevormd plan om den bezoeker te vragen Cesar wat voort te helpen, verdween onmiddellijk, eu met hoog opgericht hoofd ghxg zij terug. HOOFDSTUK VIII. De terugweg naai- de herberg bracht Iran Malincourt dooi- een bosch. De takken waren bladerloos, maar er was dik kreupelhout dat het moeilijk maakte op eenigen af stand te zien. Toch scheen het hem toe, loen hij nog maar een klein eindje in het bosch was. dat een of misschien meerdere personen zich op korten afstand van het pad ophielden. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5