Tweede Blad Was de drank de wereld reeds uit, dan zou op 25 Maart te IJmuiden niet I hebben plaats gehad, wat daar nu is afgespeeld. Het was Zondag tegen den avond j en in het café van Wijker waren twee I jongelieden. Tichelaar en Klein, aan het biljarten. Hoe ze liet klaar speel- den om zonder vallen rond de groene tafel te loopen, en niet in 't laken te stooten. is een raadsel, want beiden waren meer dan over hun thee-water. Midden in 't spel kwamen twee an dere personen met een houd-je-roer- recht-gangetj© binnen üaveenen. Zij wilden ook „rollen" en niet wachten tot 't gaande partijtje uit was. Er kwam „mot", en weldra vlogen de heeren elkaar in 't haar. 't Zou niets 1 geweest zijn als 't met, bioote handen j was gegaan, maar J. P. Groen ge- bruikte een mes en bracht daarmede zijn tegenstander Tichelaar vijf ste ken toeeen op den rug, een in den schouder, een in den arm, en twee op 't hoofd. Toen de dokter kwam was Tiche laar bar gehavend, maar den heel kundige gelukte het heel kundig om hem in eenige dagen weer op te kale- I vateren. I Voor deze mnshandeling stond Groen thans terecht. Hij bekende, noch ontkende, en maakte zich er handig af door te zeggen„Ik was zoo dronken, dat ik er mij niets meer van kan herinneren Dit. belette niet, dat het Openbaar Ministerie het 'bewijs geleverd achtte door de verschillende getuigenverkla ringen en twee maanden tegen hem eöischte. Dezen genadigen eisch dankt de man aan het feit, dat hij over het algemeen vrij gunstig bekend staat. COLLECTIEVE BELEEDIGING. De sierkunstenaar en bat'ikker Chris Lebeau, stond terecht wegens belee- diging van een juffrouw uit Zutphen, i die geruimen tijd, ongeveer een half jaar, bij Lebeau was werkzaam ge weest tegen een vast salaris van f 6.50 per week, dat haar geregeld werd uitbetaald, ook al verdiende Lebeau door werkslapte zelf haast niet. Uit de verklaringen ter terechtzit ting bleek dat Lebeau vaak zelf tot 2 uur in den nacht werkte om zijn helpers aan het werk te houden. Toen echter de drukte kwam en de juf- I frouw elders meer kon verdienen, zedde zij met 14 dagen haar betrek king op, waarop Lebeau haar een vriendelijk briefje schreef, haar ver- zoekende idan liever dadelijk te ver trekken, daar hem dit, wijl hij haar aLleen om harentwil aan het werk had gehouden, dan voordeeliger uit kwam. De juffrouw, die haar woordenrijk dom ook voor de Rechtbank op de I meest welsprekende wijze uitstalde, was daarop vergezeld van een nichtje, naar haren patroon gegaan en had dezen op haar manier een standje ge maakt. Lebeau, woedend over deze I wijze van beantwoording van zijn verzoek, liet rich ontvallen.Jullie I bent geraffineerde boevendaarbij doelende op de onaangename ervarin gen met personeel in het algemeen I opgedaan. Doch ziet, de juffrouw zag daarin persoonlijke beleediging en diende een klacht in, tot tweemalen toe, toen de officier aan de eerste aanvankelijk geen gevolg gaf. En zoo stond dan de lieer Chris Le beau voor de Rechtbank; zijn mede werker Ducro was getuige. De eisch wegens beleediging was f 3 boete of 3 dagen hechtenis. Feuilleton. (Naar het Enge scfa.) 19) Hij bleef even staan en toen be reikten stemmen zijn oor. Zij fluis- terden heel zacht, maar hij kon toch ondersche'den. dat er twee personen in een ernstig gesprek gewikkeld I waren. Hij keek vlug. om zich heen en besloot dat hij een eindje omloo- pende een punt kon bereiken, vafti I waai- hij dicht genoeg bij was om I alles te 'hooren en toch niet gezien te worden. Een of ander voorgevoel, I waarvan hij zich geen rekenschap j kon geven zei hem, dat er een be- I langrijke reden moest zijn. waarom Miss Ferris dien morgen niet in de kerk was geweest en dat hij nu op weg was dien reden te ontdekken. Hij gluurde bedachtzaam rond. Het was zooals hij dacht. Hij vond een hollen hoom, waarin hij zich I volkomen kon verbergen en hij tril de van triomf, toen hij opmerkte dat tijn vage vermoedens uitkwamen en oen der beide personen Miss Ferris wasDegene met wien zij sprak was Hubert Wickham. Christal Egerton wijdde al haar Mr. Thiol pleitte, dat van beleedi ging van getuige geen spraTLe was bekl. heeft rich laten verleiden tot een algemeenheid van hetzelfde soort als die de werklieden zoo gaarne ge bruiken als zij zeggen Alle patroons zijn uitbuiters,, ofalle advocaten zijn boeven. Daarom vroeg hij ontslag van rechtsvervolging. EEN WREEDE SLAGER. De slager Van Heulen vervoerde on langs in de Essenstraat een varken, dat zooals gewoonlijk weinig lust ge voelde om ter slachtplaats geleid te wonden. Toen' heeft de man althans zoo zeggen twee getuigen, doch hij zelf ontkend het halsstarrig liet weerspannige dier 'het oog ingedrukt. Het Openbaar Ministerie eischte 14 dagen tegen dezen wreedaard, ook om anderen oeu voorbeeld te stellen. Binnenland De Koningin en de Prins in de hoofdstad Donderdagmorgen te 10 uur werd, zooals reeds is medegedeeld, de audiëntie ten Paleize voortgezet. Na het tweede deel der civiele autoritei ten maakten de navolgende commis sie hare opwachting bij Hare Majes teit de Koningin Kamers van Koop handel. directies van de Nederland- sche Bank en de Nederlandsche Han delmaatschappij. de Koninklijke Academie van Wetenschappen, de verdere rijks- en gemeentelijke in stellingen en de kerkgenootschappen. Namens de Kamer van Koophan- ,del en Fabrieken te Amsterdam, sprak de voorzitter, de heer S. P. van Eeghen, H. M. toe, en zette uit een hoe de toestand van handel en nijverheid in het af geloop en jaar was. De Vorstin antwoordde dat zij met .groote vreugde door den voorzitter der Kamer 'had hooren gewagen va n den vooruitgang van scheepvaart, handel en nijverheid in Amsterdam ten tvooral met genoegen had verno men dat de resultaten der groote stoorpvaart-rnaatschappijen zoo gun stig waren te meer omdat zij zoo vele moeilijke jaren hadden gekend. Om 1 uur begon DE AUDIËNTIE VOOR PARTI CULIEREN. De dames mevr. dr. Aletta Jacobs en mevr. RutgersHoitsema kwa men namens de ,,Ver. voor vrouwen kiesrecht" om de Vorstin een proeve van Grondwetsherziening aan te bieden, waarbij mevr. Jacobs de Vorstin als volgt toesprak Majesteit Vergun ons U namens de Vereeni- ging voor Vrouwenkiesrecht oprech te hulde te bieden. Het zij ons te vens vergund Uwe Majesteit.nevens gaand geschrift onzer vereemging te overhandigen, ten einde het in Uwe welwillende aandacht aan te beve len. Door Uwe Majesteit werd eene commissie benoemd tot voorberei ding een er Grondwetsherziening. De ze herziening zal ook van grooten invloed zijn op de gewichtigste be langen en rechten 'der Naderlamdse'he krachten aan het zoeken naar het geld van Peter Maiincourt, maar hij was misschieu dichten' bij de oplos sing van dat geheim dan zij. Hij luisterde met gespitste ooren. -— Ik dacht clat ik u gisteren zou hebben kunnen waarschuwen, zei de jonge dame maar u was er niet. U moet zorgen, dat u 'hier met gezien wordt. Wat mij betreft hindert het niet, en al zal ik hem zooveel moge lijk uit den weg blijven, aan d'en an deren kant is het niet zoo heel erg-, als hij mij ziet. Dank je. zei Hubert Wickham. Ik wil niet. dat er vroeger dan noo- dig is. iets ontdekt wordt. Ik wil mijn eigen oogen gebruiken, diat ia alles. Maar jij, Gill'an Hier werd het gesprek op zoo'n fluisterenden toon voortgezet, diat hij er niets van kon verstaan. Eindelijk werd'en de stemmen weer duidelijk genoeg om Voor hem ver staanbaar te worden. En dan wat Lambert betreft, hoorde hij Wickham zeggen. Aan hem moet ook geschreven worden en ik durf da.t niet wagen. Dat moet jij doen, Gillian. Hij moet een waar schuwing hebben, om toch niet meer te schrijven. Het is jammer, diat hij zich zoo gauw door indrukken Iaat meeslee- pen. Hij zal ons altijd ongerustheid veroorzaken. Maar ik zal hem onder vrouwen. Wij meenen ons te mogen vleien, dat daarop thaxts al hetnoo- dige licht zal vallen, nu voor die eer ste maal in Nederland een vrouw medewerkt aan het tot stand komen van een nieuwe Grondwetj nu. inlhet vervolg de grondslag van ons Staats recht de handteekening zal dragen van Nederlandsch eerste vrouw. Het is dit vertrouwen dat ons er toe bracht de wenschen der Neder landsche vrouwen, zooals zij in het rapport rijm samengevat en toege licht, Uwe Majesteit eerbiedig ter gunstige overweging aan te bieden- Hare Majesteit nam het adres in ontvangst en vroeg of daarin thans alle wenschen" der Vereeniging wa ren bijeengebracht. H. M. zeide van het stuk. goede nota te zullen nemen en dankte verder de beide dames voor de hulde Haar namens deVer- eemiging gebracht. Als gewoonlijk onderiiield H. M. zich geruimen tijd met den grijzen dr. Laurilland. Verder ontving Hare Majesteit nog dc afgevaardigden uit tal van Ver- eenigingen en Genootschappen. O. a. kwamen namens vertegenwoordigers van cle ..Nachtwachtcommissie" en van de Maatschappij „Arti et^Ami- citia". De voorzitter der „Nacht- wachtcommissie". de heer mr. H. P. C. Quack, richtte tot Hare Majesteit hei verzoek of Zij tegenwoordig zou willen zijn bij de gala-voorstelling, die de commissie 16 Juli e. k. in den Stadsschouwburg 'hoopt te geven. Have Majesteit antwoordde. dat Zij aan daze uitnoodiging gevolg hoopt te geiven. Tot den voorzitter van ..Arti et Amicitia', prof. Bart van Hove, zeide de Vorstin dat het Haar zeer speet, 'ditmaal geen bezoek aan de tentoon stelling der Maatsohappij te kunnen brengen, doch dat Zij stellig hoopte, dit het volgend jaar te kunnen doen. 's Middag,s gaf SJaagmans' kapel tusschen 4 en 5 uur op den Deun eene muziekuitvoering, die natuur lijk door honderden werd aange hoord. Op Tiet stadsplein heerschte den geheelen namiddag een prettige drukte, die uitteraard haar hoogte punt bereikte toen tegen half vijf de nofrijtuigen voor kwamen en Hare Majesteit na cle langdurige en "ver moeiende audiëntie-uren nog een korten rijtoer ging maken langs den reeds vermelden weg. HOFBERICHTEN. II. M. de Koningin zal bij de begra fenis van mr. Gleiöbmaai worden ver tegenwoordigd door jlir. VegeMn van Claei'bergeai, directeur van het Kabi net. De Koningin-Moeder zal bij de be grafenis vertegenwoordigd worden door Jhr. Sdhimime 1 pemniinek, kamer heer. PRINS HENDRIK TE EGMOND. In aansluiting .aan lvet bericht in liet vorig nummer betreffende het be zoek van Prins Hendrik Maandag a.s. aan de Prins Hendrik-Stichting te Egrnond aan Zee, verneemt men nog, dat Z. K. H. te 10.34 uur te Alkmaar arriveert en per rijtuig naai- Egmond vertrekt. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De afdeeling Amsterdam III der S. D. A. P. stelde den heer II. W. Vlie gen camdidaat voor .den door liet ont slag nomen van den heer H. Polak vacant gekomen Raadszetel. ONTAARDE FIETSERS. Een dér lezers van.de ..Telegraaf" schrijft „Over het algemeen 't moet gie- zegd beliooren de fietsers niet tot deze categorie, maar uitzonderingen komen voor. Zonder dat dé aanwezig heid van karren of voox-werpeoi den woestaa.ixl noodzaakte naar de kleine steentjes uit te wijken, reed toch MaanclagmiiclidJag j.l. tegen 4 uur zoo'n Clleuildieling een knaapje op dien Singel aan, met gevolg vaai een gecompliceer de beenbreuk. De politie doet naspo ring en beijvert zioli .dat .on mensch de gevolgen, wan zijn daad to doen ken nen, maar natuurlijk zonder gevolg niemand weet wie het is. Zou het geen aanbeveling verdienen, fietsen, even als handkarren en he>t tuig van paar den, te nummeren? Had de vent een nummer op den rug gehad of was een plaat met num mer tegen de veei'en van het zadel bevestigd geweest, dan had demoeder 'van 'het ventje, die er bij tegenwoor dig was en hem in vliegende vaart zag verwijderen, den rechercheur, die zich ten liuize aanmeldde, kunnen in lichten. Nu .zal deze woest aard mis schien nog meer ongelukken aanrich ten, eer hém in den vorm van gevan genisstraf duidelijk wordt, dat zijne vlugheid! hem niet altijd vrijwaart." GEMEENTE-AMBTENAREN. Bij de Tweede Kanner zijn, gedu rende de Paaschvacantie, ingekomen nog 47 verzoekschriften, waarin woxiüt aangedrongen o:p mede werking der Kamer, dat spoedig bij haar aan de handen nemen. De post vertrekt om vier uur en ik zal dadelijk schrij ven, als 'k op mijn kamer kom. Het spijt mij, dat u niet mee kan gaan naar mijn kamers bij Mrs. Warner. Weer spraken zij veel zachter, en toen hij weer iets kon verstaan, liep hun gesprek over Ohristal Egerton. Het speet mij, dat ik haar niet gezien heb. toen ik op Ryelands was, ze'i Gillian. Ik had gehoopt geduren de dit jaar hen allen te ontmoeten. Tot nu toe, heb ik er maar drie ge zien de broeder en zuster. die hier langs kwamen op weg naar Ryelands en de ander. Je moet je best doen allen te ontmoeten. Ik verlaat mij op jou nog eerder dan op mijzelf. Ja, ik wil er mijn best voor doen. Maar ik moet hier nu niet lan ger blijven staan. Het is zoo jam mer dat het te gevaarlijk is, te schrijven, want die reisjes hieen en weer zijn heel vermoeiend voor u, is 't niet Je meent, toch niet, dat ik daar iets tegen heb. Gillian Dus ik mag Laimbert aan je zorgen overlaten? Dat neem ik op mij. Hij zal niet meer schrijven. Ik wilde wel, dat ik even zeker was van zijn tong als ik hem zal maken van zijn pen. Maar helaas, wie kan instaan voor iemands tong? Nu. bonjour, Gillian orde worde gesteld een Rijkspeusioe u- regeling voor de gemeente-ambtena ren, hun weduwen en weezen. Van die adressen zijn 45 uitgegaan van gemeenteraden, één van de Vereen i- ging van Burgemeesters in het arron dissement Dordrecht en één vaai burg. en weth. van Vrijenban- Voorts een verzoekschrift van den gemeenteraad van Delft ter onder steuning van de bekende motie der Kamerleden Druckar en Treub over hetzelfde onderwerp, en 25 van ge meenteraden en -besturen zich aan sluitend bij het adres van de gemeente Steen wijk. BEKNELD. Te Baarle-Nassau is de rangeerder B. bekneld geraakt tusschen de buf fers van een rangeerenden trein. Zwaar inwendig gekwetst werd de man opgenomen. Hij verkeert in le vensgevaar. EEN RIJKE ARME. Eenige weken geleden stierf te Go- rinchem een ongehuwd man van on geveer 40 jaar, die zeer verslaafd was aan den drank. Hij was afkomstig uit Duitschland, had zijn intrek ge nomen in eene der volkslogeinett*en aldaar en ontving tweemaal per maand geld uit Duitschland. Hij is op kosten van de gemeente begraven. Thans is gebleken dat hij was van zeer goede familie, bezitter van ruim 70.000 Mark en dat hij stond onder curateele. Sinds eenige dagen bevindt zich aldaar dr. E., een broeder van den overledene, die het lijk naar eene betere plaats op het kerkhof liet over brengen, het graf met bloemen tooide en maatregelen treft ter plaatsing van een grafsteen. DRANKWET. Het hoofdbestuur van den Bond van vergunninghouders heeft aan de afdeelingen een concept-adres doen toekomen, hetwelk aan den minister van binnenlandsche zaken zal wor den gericht in zake wijziging der Drankwet, Dit concept zal met de daarbij ge voegde aanteekeningen worden be handeld in een op 25 Mei te Amster dam te houden vergadering van af deel ingsbestu re n. EERSTE GEDRESSEERDE POLITIEHOND. In het maandblad „De Nederland- solie Politie", orgaan van den Alg. Neder!Politiebond, schrijft de rijks veldwachter J. Couwenberg te Heesch liet volgende bij een in dat blad op genomen portret van zijn hond Aangenaam as hielt mij U bijgaand portreit te kunnen zenden van mijn politiehond „Hector", oud twee jaar, AiredaJe-Terrier, kleur Black and Tan zwart met grijs dek, met uitgebreiden Stamboom. Deze hond is door mij gedresseerd, meeat volgens «die 'dressuur omschre ven in het orgaan van onzen bond. Ik wil U even opsommen, wat ik mijn ..Hector" zooal geleerd heb. Ie. Hij beklimt de bij hem op het porteit staande schutting, 'hoog twee meter met. een apporteeroTók in zij a mond, 2e. Hij draagt alle lichte en ook nogal zware voorwerpengaat op commando met een geweer in zijn mond zitten, liggen en desnoods kruipt hii- - 3e. Hij gaat 'een voorwéap op het voetspoor in het vdld halen, dat door een voor hem onbekend mensch bui ten zijn 'gezicht 'Weggedragen en al daar verborgen is. 4e. Hij volgt op commando het voetspoor van een voor hem onbekend mensöh, als deze zich uit zijne woning verwijdert en zich in' 'het veld ver bergt eau hij blijft op 2 3 Meter voor hen staan en slaat aan (blaft). 5e. Hij verdedigt zijn meester, wan neer deze de or één of meer personen wordt aangevallen. 6e. Hij loopt op alie plaatsen een voor mij vluchtend persoon na, maakt hem liet verder vluchten onmogelijk, zoodat hij moet blijven staan, of on ophoudelijk op den grond valt. 7e. Als ik op een afstand van mij verwijderd, een persoon, gewapend met een schietgeweer, ednige schoten laat lossen,, valt hij onder het schie ten, op commando, dien persoon aan en springt naar het wapen. Se. Op commando blijft Jiij op groo te afstanden, zelfs honderden me tere, zoowel op den weg als in het veld of in het bosch liggen, als ik mij ver wijder, tzelfs wanneer ik miet een rij wiel wegrijd. 9e. Als ik noot liet rijwiel over den weg rijd, loopt hij altijd aan de lin kerzijde van het achterwiellaat ik nu een voorwerp vallen, dan pakt hij het zonder commando en draagt lret een uur ver on nog wel verder. Aan eene woning gekomen waar ik zijn moet, blijft hij op commando mijn rijwiel bewaken, terwijl ik binnen Goeden dag. mijnheer. U gaat zeker dadelijk naar Ryelands terug, niet waar Ja, van avond. Hoe ongeluk kig, dat Curzon nu juist dezen tijd heeft uitgekozen om over te komen. Heel ongelukkig, maar wij zul len er ons zoo best mogelijk in zien te schikken. Zij scheidden, de jonge dame wacht te nog totdat haar gezelschap uit het gezicht verdwenen was;, toen liep zij niet haastigen stap in d'e richting van de herberg. Ivan volgde haar met wild klop pend hart. Hij scheen op een ge heim gestuit te zijn, dat slechts ont ward moest worden om in bezit te komen van datgene, waarnaar zoo- velen haakten. Hij begreep, dat er een of andere reden bestond, waarom Hubert Wickham zelf geen brieven schreef. Ten tweede bestond er zeker mensch, Lambert genaamd, die ge waarschuwd moest worden niet meer aan Mr. Wickham te schrijven, en die iets wist dat noodzakelijk geheim gehouden moest worden. Ten derde was deze Lambert iemand, die geen geheimen kon be waren. iemand d<us van een babbel achtige onbescheiden natuur. Ten vierde was M;ss Ferris volko men op do hoogte van het geheim van Mr. Wickham en hielp Hem bij ben, al zou het ook 2 uur of langer duren. lOie. Hij is een eerste waterhond, apporteert ook drijvende voorwerpen uit het water en zelfs bij de strengste koude valt hij door liet ijs. 11e. Bij nacht waarschuwt hij mij door luid door den neus te snuiven wanneer mij iemand nadert. Staat of ligt soms een mensch langs of op een afstand van den wég, dan blijft hij staan en blaft even. 12e. Valt bij dag op een afstand van mij verwijderd een geweerschot, dan blijft hij staan kijken naar de riohting vanwaar het geluid komt. zoodat ik telkens weet, waar of onge veer loet schot valt. Ik ben thans in staat met mijn hond vluchtende misdadigers en stroo- pers op een grooten afstand te pak ken te la-ij gen, de voorwerpen, zooals cle geweren, die door hen dikwijls in bet veld worden verborgen, te vinden en vanzelf ook daar verborgen gesto len voorwerpen. Ik heb drie bekeuringen door mijn hond gemaakt, die ik anders niet had kunnen maken le. Omdat hij in den nacht bij zeer slecht weer een dronken persoon, die langs den weg in modder en slijk te slapen lag, vond. 2e. Omdat hij een man, die zonder vergunning groen berkenhout door middel van een mes sneed en die voor mij vluchtte, achterhaalde. Se. Omdat hij een strobper. gewa pend met een geladen schietgeweer, nazette, hem het vluchten belette, zoo dat ik them te pakken kreeg, welke strooper door zijn vlug kunnen loo pen. nog nooit door de politie in deze omgeving achterhaald is geworden. ..Hector" is niet kwaad op den mensch. doch ten einde alle klachten Ie voorkomen en niet met onze wetten in conflict te komen, heb ik mijn hond bij 'het achtervolgen vatn perso nen, steeds voorzien van een sterken muilkorf. Het dier geeft niet om een duw of slag met een. stok van een ver- volgd wordend persoon. Ik stel mijn (zeldzaam zwaar gé- bouwden Terrier beschikbaar ter dek king van Nederlandsche politiehon den. raszuivere, tevens met stam boom. Voor leden van (den Alg. Ned. Politiebond voor een zeer billijken prijs. Nader zij ook nog vermeld, dat ik op de tentoonstelling te Dordrecht in 1905 niet zulk een sterk gebouwdien terrier als de mijne lieb gezien. Dit verklaarde ook >de heer F. Molinger destijds, eigenaar van „Kennel Nova" na hem gezien te hebben. Hij vond hem ook prachtig. Ik hoop. dat ook diit jaar weder eefci concours van poltiebonden zal worden gehouden, hetwelk ik dan, wanneer de aankondiging bijtijds ge- scheidt, met mijn hond zal bijwo nen. Van mijn twaalfjarige loopbaan bij de politie heeft mij de praktijk ook geleerd, (dat iéder surtéMeerenide po- liëbea/mbbe steeds vergezeld moest zijn van een goecl afgeriebten politiehond. Hierdoor zouden vele (diefstallen en moorden worden voorkomen, ook in de groote steden, doch op het platte land en in het veld is >dlê politiehond onmisbaar. NEDERL. WEERBAARHEIDS- VEREENIGING Het doel der N- W. V. is bij de laatste herziening der statuten ge wijzigd als volgt: De Vex-eeniging stelt zich ten doel de individueele weerbaarheid barer leden te bevorderen. Zij tracht dit doel te bereiken door a. het geregeld houden van oefe ningen ixi den wapenhandel, schiet-, gymnastiek- en schennoefeningeai b. het houden van velddienstoefe ningen en militaire marschen c. het jaarlijks betrekken vaneen kamp d. alle andere wetti'ge en geoor loofde middelen. DIAMANTSLIJPERIJ TE AMSTERDAM. Naar men -verneemt zal nu eerst daags een voordracht den Amsffcer damschen Raad bei*eiken om aan de firma Asscher aldaar voor f 100.000 te vex-koopen een tei-rein groot 5000 vierk. M., gelegen aan de Tolstraat b/d. Amsteldijk, ten einde daarop te bouwen eexx diamantslijperij. VEGETARIeRS-CACAO. Onder dit hoofdje vindt men in de Zutfensche Courant het navolgende stukje van de firma J. Veen Co., de bekende cacaofabrikanten te Sneek Sneek, 24 April 1906. Geachte Redactie In 'n entrefilet in uw Courant wordt eeai loopje genomen met het besluit van den Ned. Vegetariersbond om Speciaal Vegetarische Cacao te décré- teeren, exi het denkbeeld als minstens excexxtriek geschetst. Ten onrechte nochtans. Vegetarische Cacao heeft reeds langer bestaan, en de aanvan kelijk kleine groep Vegetariërs had zich daarvoor van de Dr. Lahmann'- stüxe bedienddoch door de gebleken onregelmatigheden heeft men daar't vei*trouwen van afgewend. Wat is eigenlijk de zaak, in deze Het entrefilet zegt„Cacao is een plantaardig voedsel of genotmiddel, vervaardigd van de bekende Cacao- boonen." Echter is lxet voor de vakmannen en xnenig leek een overbekend feit. dat deze schijnbaar eenvoudige waar heid te schande gemaakt is door den stroom van mindeivvaardig fabrikaat Cacao dat den naam draagt maar de kwaliteiten mist. Surrogaten en meng sels zijxi aan de oxde van den dag. En de „Vegetariër'' kan evenmin zeker zijn -dat hij een uitsluitend plaxitaar- dig px-oduct nuttigt. Het is dan van den bond een prij selijke zorg, zich en het publiek do meest afdoende waarborgen te ver schaffen dat een artikel ook is wat het zijn moet daarbij Supérieus in elk gezicht. Zelfs zonder Vegetariër te zijn zal ieder die de publieke gezond heid en den standaard van het fabri kaat in eere wil houden dit streven gaarne waardeeren. Met dank voor de verleende plaats ruimte teekenen wij ons Hoogachtend, y™M to. Cacaofabriek „Nederland". WAT IS EEN „MENEER" De red-actie van „Het Levenheeft hare \TOuwelijke abonné's de vraag vooi'geJegd wat zij onder een ..me neer" verstaan. De meeste inzendsters hadden „een meneer" opgevat als iets, waarover men met ironie of geringschatting spreekt. De jury deelde deze opvat ting en handelde hiexmaar bij de be- oordeeling. M-ej. Christine Wassenburg Berg weg 127, Rotterdam, de gelukkige winster van den eersten prijs, een prachtige blouse, zond het volgende antwoord De „meneer". -,Den Schoolmeester vrij gevolgd.) Een „meneer" naar den aard Heeft meestal een snor en zelden eexx baard, De hoogte van zijn boord geeft aan, in welkeix graad hij tot de mexxee- ren behoort. Hij gaat soms met 'n tremmetje, maar meestal te voet. Maar xteemt 'n air aan, alsof hij alles per- rijtuig doet. Zit hij in een volle tram en stapt 'n jonge dame m, Dan maakt hij plaats voor haar. voor- een oude heeft dit geen zin! Onafscheidelijk van hem zijn stoken sigaren. Ook draagt hij daarbij1 wel eens 'n goud(?> loi'gnet. Hij draagt kleurige dassen en dia^ manten ovexiiemdknoopen. Zou hij 'de laatste niet soms bij Hauss zijn gaan koop^n Ook mag zijn pantalon nooit zijn uit den plooi. Waxxt dan lijkt die zoo oud. exx dat staat niet mooi. Iu de kroeg roept hij steedö tot den •kellner gargoxi, Maar je zou je vergissen, als je dacht dat hij Fransch spreken kon. Wel kan hij spreken over vrouwen en bluft op zijn amours, Maar daarover wordt geen enkel heer ooit jaloersch. Voorts bemint lxij het spel, drinkt grocjes en bier, Wedt op paaiden en gaat rnet 't ge wonnen geld aan den zwier. Ging ik vergelijken een „meneer" met een heer, Dan werd dit vers te lang en 't strekte no. 1 niet tot eer. Wei raad ik alle jonge meisjes in gemoede aan. Voor een meneer" zoo ver mogelijk uit «Jen weg te gaan. Behalve als hij van was in 't Panop ticum staat, Want in zulk een vorm doet hij .vol strekt geen kwaad. KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTlEKOLONIES. In de te 's-Gravenkage. onder voorzitterschap van dr. A. Sikkel ge houden algerneene -vergadei-ing van het Centraal Genootschap voor KLn- derherstelling- en vakantiekolonies, werd gekozen tot lid van dén Raad van toezicht mej. M. Schönberg, Rot terdam, en tot leden van hei hoofd bestuur de heeren G. Schelt erna. kin derarts te Groningen dr. P. V. As tro. arts te Baam C. Misset, uitge ver te Doetïnchem Ui. Ketelaar, lid der Tweede Kamer, te Amsterdam, en d© Wetsteiii Pfister Jr.. te 's-Gra- venhage. terwijl mr. L. N. Rood en- burg tot lid van het bestuur werd herkozen. De volgende jaarvergadeiünig zal te Amsterdam gehouden worden. Op een vraag van den afgevaar- digde van Leiden (mr. Van der Eist), zijn plannen. Ten vijfde, als hij die genoemde plannen kon ontdekken, dan zou hij hoogstwaax-schijnlijk ook te we^ ten komen, waar het geld van Mr. Malincoui't verborgen was. Ten zesde zou een zekere Curzon die Mr. Wickham reden had verre te wenschen, onveivvachts thuis ko ken. Mr. Wickham en Miss Ferris, bei den kenden Cui'zon, ear terwijl het hun plannen niet dwarsboomen zou, als hij de jonge dame hei-kende, w as het van het grootste belang, dat Wickham voor hem achter de scQier- men bleef. Ivan had volop voedsel voor al lerlei gedachten, terwijl hij haar de <herbei*g diep. Toch haastte hij zich •n iet meer dan gewoonlijk en als Miss Ferris hem (gezien had, terwijl hij naar zijn eigen kamer ging. dan zou zij gedacht 'hebben, dat hij een voudig terugkeerde van een wanide- lingetje, alsof er niets bijzonders in ■hem omging. Toen hij een paar minuten later weer uitging, wandelde hij daarheen met dat rustige, onverschillige, diat hem gewoonlijk eigen was. Hij ging den kant uit van het postkantoor. Het was bijna vier uur, het uui-, waarop de post vertrekken zou. en als Miss Ferris aan Lambert geschreven had, dan moest die brief binnen een paar minuten wegge bracht worden. Hij was besloten alles te wagen, oan het adres te lezen, dat op dien brief stond. Als hij eenmaal "het adres had, dan zou hij alles in het werk stellen om den man te vinden, en daarna Ivan bleef staan op een plek waar ■hij .dengeen die den brief weg bracht, kon ontmoeten. Het begon reeds te schemeren, maar hij kon toch alles duidelijk zien. Hoe meer de tijd verstreek, hoe meer hij zich in zijn sohik gevoelde. Miss Ferris zou genoodzaakt zijn een boodschapper te gebruiken, want de tijd was nu te kort voor haar, oan zelf nog e>e>n brief weg te bren gen. Even daarna zag hij den jongen van -de herberg aankomen op een da-af met een brief in d'e hand. Ivan kwam naar hem toe van den zij,weg af, waar hij gewacht had. Je gaat zeker naar de post bes te jongen zei hij. Ik ook. maar ik krees, dat wij allebei laat zijn. Hier, geef mij je brief dan zal ik hem met mijn eigen op de -post doen.Mijn beeuen zijn langer dan die van jou en ik kan zeker nog op tijd komen. Ik ben de mijnheer die in het loge ment logeert. (Wordt vervolgd). behocre&de bij „Haarlem's Dagblad" Tan Zaterdag 5 Mei 1966. B Mo. 7011 Stadsnieuws Uit de Rechtszaal DRANK-ELLENDE. Geheel-onthouders noemt men vaak absolutistenMen behoeft evenwel volstrekt geen absolutist te zijn om het drank-misbruik te bestrijden, want 't valt niet te loochenen „de alcohol sticht veel, onnoemelijk veel, ellende." Ieder zal beamen: Was de drank de wereld uit, 't Zou een andere wereld wezen Heel wat minder zorg en leed, Heel wat minder angst en vreezen. Aanbesteding. Op Donderdag 31 Mei 1906 zal dooi den Commissaris der Koningin inde provincie Noord-Holland aan het ge bouw van het Provinciaal Bestuur alhier, woi-den aanbesteed Bestek 117: het uitbreiden en verbeteren van steenglooiingen nabij het Honxtje en aaai den stuifdijk op de Hors en bij komende werken, op de zuid-oost kust van Texel, behoorende tot de Rijks-zeewerken in Noord-Holland. Raming f24.000. Bestek 115 het verhouwen van elf woningen voor sluispersoneel te IJmuidern, be- hoox-ende tot de wei-ken tot onder» houd, herstel en verbetering van het Noox-dzeekanaal. Raming f 12.000. Gunning. Door B. en W. werd Donderdag1 ge gund de levering wan bi*andstoffen voor de Gemeente-gebouwen en -in richtingen voor Qiet tijdvak 1 Mei 1906—30 April 1907. Laagste inschrijvers waren voor anthraciet, F. Perquin f 1.75 per 100 KG. steenkolen F. Perqum en J. Oudshoom f 1.05 per 100 KG. lange turf, J. Oudshoora en A. P. van der Haak f 0.26 per dubb. H.L. korte turf A. P. v. Haak 0.52petroleum C. D. Bremer ƒ0.0725 of ƒ0.07 per L. De gunning had plaats voor an- thraciet (bij loting) aan J. Ouds hoorn voor grove steenkolen (.bij lotingj aan F. Perqumvoor lange turf (bij loting) aan A. v. d. Haak korte tui-f aan G. v. d. Haak Jr. voor petroleum aan C- D. Bremer voor f 0.0725 per L. Een Verborgen Erfenis

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5