Eirsti Kidsrl. Fabriek van Kunstbloemen. Barteljorisstraat 23 Weerbericht. MEDEDEEiLING VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorga 10.60 uur). De Bilt, 5 Mei 1906. Hoogste barometerstand 772.2 m.M, ie Haparanda (N.O. Zweden)laagste 758.2 te Valentia ten W. van Ierland. Verwachting (tot den avond van 6 Mei) Windzwakke tot matigen Zuid- Westelijk. wind. Gesteldheid van de luchtbeworkte lucht; waarschijnlijk droog weer. Temperatuurdezelfde. 768 m.M. Barometers en Thermometers Ruime keuze. Prima afwerking. JOH. M. SCHMIDT, Zijlstraat 85. Thermometerstaad. U Haarlem. Zaterdag 5 Mei Hoogste gisteren F. 69» Laagste heden nacht F. 46° Hoogste heden tot 2 uur F. 58o Uitvaart Monseigneur Rinkel. De uitvaart van wijlen Monseigneur Rinkel zal, zooals wij reeds mede deelden, Maandag te Aalsmeer plaats hebben. Te 8 uur wordt het lijk uitgedragen en naar de grens der gemeente ge leid, waartoe zijn uitgenoodigd de autoriteiten van provincie en stad. Te 9 uur vertrekken van hier zij, die aan den uitvaart te Aalsmeer deel nemen. Zij sluiten zich daar bij uen rouwwagen aan. De dienst in de kerk wordt verricht door den aartsbisschop, Monseigneur G. Gul, die daarin wordt bijgestaan, behalve door andere geestelijken, ook door Monseigneur N. B. P. Spit. Morgenavond heeft een buitenge wone dienst plaats in de kerk alhier. Het lijk is niet in de kerk tentoon gesteld, om hygiënische redenen. De kerk is in rouw, ook de bis schopszetel, waarbij de staf is ge plaatst en waarop de myter is neer gelegd. Monseigneur Rinkel overleed juist op zijn SOsten jaardag. Kinderherstellings- en va- c antiekolonies. Door de afdeeling Haarlem" van den Bond van Nederlandsche Onder wijzers zal Zaterdag 12 Mei a.s. een buitengewone vergadering worden ge houden, ten einde zoo mogelijk te komen tot de oprichting van de afd. „Haarlem e. o." van 't Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en vacantiekolonies. Als sprekers zullen optreden de heeren Dr. L. C. Kers- hergen, arts te Haarlem, met het on- derwerp ,,Over het nut van Vacantie kolonies en Herstellingsoorden voor Kinderen'' en A. C. Bos, lid van 't hoofdbestuur van het Centraal Ge nootschap te Egmond aan Zee, met het onderwerp „de verschillende wij- oen van verpleging in Gezondheidsko- Jonïes." Een aantal ingezetenen bui ten het onderwijs zullen per circu laire tot het bijwonen dezer vergade ring worden uitgenoodigd. Het concert dat in de Kroon zou gegeven worden door de dames Annie Mullemeister en Hermine den Hollan der met den heer Manifarges als vio list, doch wegens ziekte van eerstge noemde werd uitgesteld, zal thans plaats hebben op Zaterdag 12 Mei a.s. Toegangskaarten en programma's zijn te verkrijgen bij de firma Ver mont, Warmoesstraat. Holl. Maatsch. der Weten- sch appen. De agenda der Algemeene Vergade ring van de Hoilandsche Maatschap pij der Wetenschappen, ingevolge Art. VII der Wet, op Zaterdag 19 Mei 1906, des namiddags te half een (in gang nieuwe zaal), bevat de volgende onderwerpen van behandeling lo. Opening dei- Vergadering door den Voorzitter. 2o. Mededeelingen van den Secre taris. 3o. Besluit aangaande eene prijs verhandeling ontvangen in antwoord op vraag VI van het Programma van 1 Januari 1906. 4o. Voorstel der Commissie van ad vies over het bestoden van een sub sidie beschikbaar voor eenig onder werp van wiskunde. 5o. Voordracht van Prof. J. C. Kap- teyn over stroomingen in het sterren stelsel. 6o. Vaststelling van nieuwe prijs vragen. 7o. Benoeming van binnen- en bui- tenlandsche leden. Eerste Steenlegging. A.s. Woensdag zal door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem Mgr. A. J. Cal lier ter gelegenheid van de eer ste steenlegging voor de nieuwe St. ■Elisabeth en Barbara-kerk in het Schoterkwartier alhier, in de oude kerk, de dienst opgedragen worden. Hoogst aangeslagenen. Op de in de Staatscourant gepubli ceerde lijst van de 645 hoogst aange slagenen in de Rijks directe belas tingen in Noord-Holland komen o.a. de volgende namen voor uit Haar lem G. W. Badon. H. H. Beeds, A. A. van den Berg. Jhr. F. Teding van Berkhout. J. W. A. Beynes. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, B. G. ter Brake. Dr. F. Daniels, P. Dy- serink, Mr. C. Enschedé Mr. H. En schedé, Mr. H. J. D. D. Etosdhedé, Mr. J. Enschedé. G. F. Evelein. H. J. E. Everhard, W. G. van Eykern, L. E. Gerdessen, P. Goedkoop Dzn., J. A. Gouda, G. N. J. van de Griendt, J. Bierens de Haan. Jhr. H. W. C. Hooft, H. J. Janzen, J. H. Kersten, Mr. N. G. Cnoop Koopmans. A. F. Krenw, J. Krol Kzn.Dr. M. F. van Lennep. F. M. baron van Lijnden, W. D. Haitsma Muiier, L. P. Noé, Mr. W. T. Pahud de Mortanges, Mr. A. H. Philips© M. A. F. H. Plülipse, Jhr. Ch. F. v. d. Poll, Jhr. P. Quar- les van Ufford, Mr. C. M. Rasch, A. v. Rossum, O. Scheltus, A. A. Spren- ,ger, Mi% G. van Tienhoven Dr. J. Timmer D. Veem. J. G. v. Waveren, H. v. Waveren. Mr. J. de Glercqvan Weel, J. B- A. M. Westerwoudt, Jhr. C. C. v. d. Wijck. L. P. Zocher. M u s e u m-S tadbuis Behalve de bekende bezienswaar digheden, is nu ook in de groote zaal van het Stedelijk Museum te aanschouwen eene tentoonstelling van teekeningen uit den Atlas van Haarlem en Omstreken vormende eene tweede wandeling in Haarlem, zooals het van ouds bestond. Dez-e reeks afbeeldingen evenaart de vorige in belangrijkheid en aan trekkelijkheid en zal gewis door ieder met genoegen worden be zichtigd. Het Museum is dagelijks geopend van 104 uur- Zondags is de toe gang vrij. Diefstal. Hedenmorgen te 11 uur werd door een koopman in groenten aan de Gedempte Oude Gracht en Groote Houtstraat, jacht gemaakt op een viertal jongens van ongeveer 10 ja ren, die eenige sinaasappelen van Eijn wagen, staande aan de Ge dempte Oude Gracht hadden ge stolen. Door de agenten-rechercheurs Van Halst en Jansen zijn aangehouden een paar 16-jarige knapen, werk zaam op de steendrukkerij van de heeren Emrik en Binger, ter zake diefstal van eenige stalen platen, die zij reeds hadden verkocht., maar in beslag genomen zijn. Ook worden zij verdacht van diefstal van een partij prentbriefkaarten op genoemde druk kerij. die reeda-te dezer stede wer den verkocht vóór dat zij door ge noemde heeren in den handel waren gebracht en nauwelijks waren afge drukt. Aanneming onderscheiding Bij Koninklijk besluit is den heer J. A. Beckering Vinckers, gezagvoer der bij den Koninklijken West-Indi- schen Maildienst, te Haarlem, ver gunning verleend tot aannemen der ridderorde 4de klasse van het Borst beeld van den Bevrijder, hem door den President der Vereenigde Staten van Venezuela geschonken. Gevonden voorwerpen: een das, een medaillon, een kinder zakje met inhoud, een rozenkrans en een armbandje. In de advertentie van Holl. Crediet- en Deposito-Bank (zie Derde Blad) staat 2 21/2 en 31/3 moet zijn resp. 31/4 31/2 en 4 Koninklijk goedgekeurd. De Staatscourant bevat de statuten van de Christelijke coöperatieve bouwvereeni ging ,,Eben Haëzer" al hier. Het doel dezer vereeniging is, haren leden eigen woonhuizen te ver schaffen op coöperatieven grondslag. Tentoonstelling van Mei- bloeiende S cilia's. Het Hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur deelt mede, da.t de tentoonstelling van Mei-bloeiende Scilla's, die, volgens besluit der lilde Algemeene Vergade ring dit jaar zal plaats hebben, ten einde de juiste opnaamstelling van de verschillende verscheidenheden dezer Scilla's te bevorderen, zal gehouden worden op Maandagen 14 en 21 Mei in de bovenzaal der Sociëteit „Ver eeniging" alliier. Uit de Omstreken OVER VEEN. Hedenmorgen omstreeks tien uur, kwam de knecht van den heer Wack- witz uit Haarlem den Tetteroderweg afrijden, en schijnt toen te hard gere den te hebben, komende van de hel ling van. dien weg, zoodat hij niet meer in staat was, den wagen te be sturen, met het ongelukkig gevolg, dat paard en wagen tegen het huis van den heer Braakenbu rg aanreden en het paard met den kop door de ruiten van dat huis kwam. Het arme dier was ernstig aan den kop gewond. De wonden weiden door den veearts verbonden. BLOEMENDAAL. Vrijdag voormiddag omstreeks eli uur had een kind van ongeveer 4 jaar van den koetsier H. het ongeluk, om al spelende in een sloot to geraken bij de waschinrichting van den heer Bijvoet. Dit weid. gezien door den veldwach ter Louisse, die daarna onmiddellijk maatregelen nam, zoodat het kind spoedig weer op het droge was. HEEMSTEDE. Woensdagavond a.s. zal alhier door de Nooid-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" afdeeling Heem stede eene algemeene vergadering worden gehouden, waarbij o.a. zal plaats hebben de verkiezing van drie bestuursleden, wegens periodieke af treding van de heeren Mr. D. E. v. Lennep. Dr. E. A. M. Droog en het overlijden van den heer J. v. d. Berg en de verkiezing van een afgevaardig de voor de algemeene vergadering. VOGELENZANG. Door Burgemeester en Wethouders •dezer gemeente ds aan den heer Van Stolk, directeur der Maatschappij „Woestduin" verlof verleend, voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor de nieuw gebouwde tribune op het vijf guldens terrein op Woestduin. In het afgeloopen seizoen voor het zoeken van kievitseieren, zijn in de duinen en op de landerijen beliooren- de tot de buitenplaats van Jhr. L. G. Boreel alliier, ruim 1400 van die eie ren gevonden. Hoewel dit getal vrij hoog is, en de landheer, die deze alle ontvangt, wel tevreden is, is het toch nog pl.m. 200 minder dan het vorige jaar. ZANDVOORT. Vrijdagmiddag j.l. weid door den heer Leliman, architect te Amster dam alhier publiek aanbesteed .n Ho tel Driehuizen, het bouwen van een dubbele villa en een landhuis. Ingeschreven werd door 19 aanne mers. De laagsten waren voor de dubbele villa de heer W. Hoek te Haarlem voor 11885 en voor het landhuis de heer J. Vink te Haarlem voor 10250 Den 19en Mei zal de gemeente veldwachter I. Behrens den dag her denken. dat hij vóór 25 jaar alhier als gemeente-veldwachter werd be noemd. 19 jaren bekleedde hij te vens het ambt van ambtenaar der plaatselijke belasting. Voordat de heer B. naar Zandvoort weid geroe pen. was hij reeds 11 jaar in dienst bij de marechaussee in Limburg en nog vroeger 4 jaren als hulp-mare chaussee tijdens de runderpest in 1866, zoodat genoemde jubilaris thans een diensttijd van 36 jaar achter den rug heeft. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 30 Cent per Regel. P. L. ENGELENBERG Bouqaetten Palmen Salondeeoratiën Lampehangers Lampegarneeringen Binnenland Het Koninklijk bezoek te Amsterdam (Vervolg van het stuk in ons 2de blad) Op het 's-Gravesandeplein werd H. M. de Koningin en de Prins ge huldigd door een duizendtal school kinderen van verschillende scholen. Een vroolijk gegons, een jolig kin dergeluid, overstemde al lang voor dat het plechtige oogenblik gekomen was. alle andere klanken. Allen wa ren op z'n Zondagsch' aangekleed, met een grooten, onbekrompen Oranjestrik voor op de borst. En in hun hoofdjes hadden ze vast en zeker zitten de drie liedjes, die ze zouden zingen, uit den bundel van de Vereeniging tot verbetering van den volkszang drie liedjes waar van ze misschien voor dezen dag nooit zoo de beteekeaxis gevoeld had den. Wat duurde het langToch ver veelde zich geen der kleinen, want overal was afleiding. Eindelijk kwam aan het wachten een einde. Er kwam iets in. 't zicht en even daarna stond het Koninklijk rijtuig stil voor de kinderen die een oogenblik met groote oogen. vol ontzag en eerbied, keken naar de lieftallige, glimla chende Koningin in Haar sierlijk wit costuum, en naar den breedge^ schouderden gullen admiraal naast Haar, den Prins. Maar aanstonds waren ze ook weer onder de suggestie van hun leider, en toen de bouquet en de programmals hunne bestemming hadden gevonden, brak meteen met kracht en warmte het Lied van Ne derland uit duizend kelen los. Toen werd het tweede lied ingezet „Naar den Dam", en dat had zulke leuke woorden, dat de Koningin eens glimlachend Haar Gemaal aan keek. Tim, tam. tam, Naar den Dam, Daar is wat te zien. Eens in 't jaar Leeft het daar. Komt er Wilhelmien En eindelijk kwam als een waar dig passend besluit, het oude Wil- helmis. Geen wonder, dat Wilhelmina ver rukt was over die lieve verrassing. Zij dankte den voorzitter met veel nadruk, en verzocht hem den kinde ren allemaal te zeggen hoe verba zend mooi ze hun gezang had ge vonden. Toen reed ze verder met Haar lie ven glimlach door de overvolle stra ten, langs de juichende menschen- rijen, en een drie neen wel tien maal herhaald hoerah van de kinderen klonk Haar ten afscheid achterna DE SOIREE ten Paleize was Vrij dag buitengewoon druk bezocht en de groote menschenmassa, die zich tusschen 8 en 9 uur rondom het lichtuitstralende Paleis had verza meld, kon zich dan ook bij de in gangen vergasten aan het gezicht -van talrijke uniformen en baltoilet ten. De aanblik van de burgerzaal was bij liet binnentreden oogver blindend schoon. Op het heerlijke donker-rood en blauwe tapijt, dat als een donzen vacht gespreid lag over den wijden vloer, schoven heen en weer hon derden civiele en militaire hoog- waardigheidsbekleeders, in unifor men. schitterend van goud en zil ver, in bonte kleuren vaak, en naast hen schreden fier als koninginnen, het haar vaak versierd met de schoonste edelsteenen, de echtgenoo- ten en dochters, in heerlijke, licht- getinte gewaden van kostbare stof fen. Over dit vorstelijk schouwspel straalden de taliooze olielampjes der reusachtige kristallen kronen een helder licht uit. Oni half tien kondigde de opper hofmaarschalk met luider stem de komst van de Koningin aan. H. M. was gekleed in wit zijden gedecolleteerd baltoilet en droeg den schitterenden diadeem en de bijbe- hoorende rivière van diamanten het nationale huldeblijk op het hoofd en om den hals. Dadelijk ach ter haar volgde Prins Hendrik in ad miraalsuniform. De Koningin begaf zich met- den Prins naar de kleine troonzaal, terwijl de Koningin-Moe der die met hen kwam, aanstonds haai- eerde begon. Koningin Emma droeg een prachtig donker-violet flu weel en avondkleed, versierd met fijne witte kant. op het hoofd droeg zij het kapje van dezelfde stof. Na korten tijd verscheen ook de Koningin zelve weder in de groote zaal, en deed vele genoodigden aan zich voorstellen. Ook de Prins on derhield zich met tal van aanwezi gen. Zoo sprak hij geruimen tijd met den ex-burgemeester van Rotterdam, den heer s' Jacob. Hare Majesteit verleende het gehoor gedurende het grootste gedeelte van den avond, zit tende. Reeds om kwartier over tie nen trok Zij zich in Hare vertrekken ierug. De Koningin-Moeder en de Prins bleven tot 11 uur te midden der gasten. Naar reeds werd aangekondigd, is er wegens den hofrouw niet ge danst. De kapel van het 7e regi ment infanterie, in een dei' zijzalen achter een bosschage van groen en bloemen opgesteld, deed zich gedu rende de soirée van tijd tot tijdhoo- ren. Als gewoonlijk waren er ineen nevenvertrek buffetten ingeriaht. De Koningin maakte heden geen boottocht, en in plaats hiervan ook geen rijtoer. De ochtend werd ten Paleize doorgebracht, 's Middags had een rijtoer plaats en hedenavond wordt het bezoek aan den Stads schouwburg gebracht. (Zie ook Tweede Blad). DE TWEEDE KAMER zette gisteren de beraadslaging voort over het Arbeidscontract en wel bij de bepalingen betreffende vergoeding van, loon bij ziekte enz., alsmede de sociale (verpleging-) verplichtingen van. den werkgever. Zij werden door den beer VanWijn- bergen (Kath.) verdedigd, omdat nu eenmaal loonen en arbeidsvoorwaar den in het algemeen onvoldoende wa ren. AEeen kon spreker niet meegaan met het voorgestelde stuk ziekteverze kering, tenzij duidelijk blleek of uit- keeiing van liet vode" loocn bij ziekte alleen als beginsel werd aanvaari, nader bij de wet op de ziekteverzeke ring te regelen, wat duur, bedrag enz. betrof. In elk geval moest in minde ring van het loon mogten komen uit- keering, ook wettelijke of andere ver zekering. Wilde men echter de voor gestelde bepalingen, dan moest er ook dwingend recht zijn. De heer Duymaer van Twist wees er op, dat, wanneer ook loon moest worden uitgekeerd bij niet-verrichting van arbeid wegens vervulling van door de wet opgelegde verplichtingen^ het nog moeilijker dan thans zou woor den om een betrekking Te vinden voor degenen, die militie- of Iandweer- plichtig zijn. Ook voor den heer Schaper en de zijnen was 't facultatieve van deze bepalingen van weinig betoekenliser moest dwingend recht zijn. Wat wilde men wat wilden de tegenstanders van het art. niet Iets doodeenvou digs loon voor den werkman bij ziekte, voor beperkten duur, want door opzegging kon men er af. Geen verzekering was het dus daarbij zou men stellig meer vragen dan een voudige ziekenzorg. Tusschen dat voorstel en de komende ziekteverzeke ring moest geen band worden gelegd. De rechtsgrond voor deze bepalingen die immers gewenscht moesten wor den door de voorstanders van het his torische geldwezen de rechtsgrond was het belang van den werkgever bij de gezondheid van den arbeiderdeze droeg het risico van zijn gezonxïheid. de werkgever kon dus hdt geldelijk risico dragen. Hier plaatste zich in het debat een incidentje. De heer Schaper kwam op tegen de bewering van den heer Van Dedem, dat wanneer een arbeider loon vor derde voor heit verzuim wegens het begraven van vrouw of kind, dat een schande moest heeten: De heer VAN DEDEM Dat is een schande De heer SCHAPER vroeg of de heer Van Dedem dan in dén tijd van va cantia der Kamer, zijn traotementniet opstrijkt en voor het geld der natie op reis gaat? De heer VAN DEDEM zei, dat dit voor alle leden geldt ook voor den heer Schaper. De heer SCHAPERJuist., maar ik heb er geen bezwaar tegen en maak geen branie; het kan eerder van een rijk baron dan van een arm werk man af. De heer VAN DEDEM Als wij per dag of per uur werden betaald, ging 't op, nu niet. De heer SCHAPER Uitvluchten. dat is onoprechte bestrijding voor den werkman van wat men voor zichzelf verdedigbaar vindt. De VOORZITTER kwam tegen dat verwijt van onoprechtheid van een mede-lid op. De heer SCHAPER eindigde met eene veixledigng der bepalingen als een klein voordeel voor dien werkman, piits met dwingend recht. Daartegen kwam evenwel de heer Zijilma op, die het artikel diep ingrij pend noemde in het gezinsleven en het voor den kleinen werkgever, voor den kleinen landbouwer in het bijzonder, ondoenlijk achtte aan de verplichting tot verpleging van zieke arbeiders te voldoen. De héér TalniST verdedigde de aan gevocht© bepalingen, geheel los van de later komende ziekteverzekering, waarmede ze z. i. niets te maken heeft. Hier werd enkel voorzien in het geval, dat de arbeider buiten zijne schuld niet weaken kon. Daaiwoor was de werkgever zedelijk aansprake lijk. Ook de verpleging werd door de zen spreker verdedigd, evenzeer als hét dwingend recht, terwijl hij de aangevoerde bezwaren trachtte te ont zenuwen. Z. i. zou 'alles in de practijk zich wel schikken. Dinsdag 11 uur voortzetting. VOLKSBOND. De 33e Algemeene Vergadering van den Volksbond, Vereeniging tegen drankmisbruik, zal dit jaar plaats hebben te Deventer op 29 en 30 Aug. HIJ IS 'M GBSMEERD. De korporaal-tamboer N. van de Kon. Mil. Academie te Breda, die verdacht van menigvuldige diefstal len in de politiekamer zat opgeslo ten, is door een raampje ontvlucht. Zijn zuster bracht de uniform van haar broer aan de wacht met de boodschap ..Hij is 'm gesmeerd, in polletiek". DE AMSTERDAMSCHE BEURS. Naar 't Hbl. verneemt, zal op 't open terrein aan het Damrak een houten gebouw verrijzen, waarin tijidlelijk Beurs zal gehouden worden, zulks in verband met herstellingen1, welke de gevel van de Beurs aan de zijde dei- Beursstraat moet ondergaan en waar voor het gebouw tijdelijk buitendienst gesteld wordt.. Het „N. v. d. D." schrijft naar aanleiding daarvan Ten stadlhuize, waar wij dit be richt gingen controle eren, is er niets van bekend en de burgemees ter in persoon verklaarde ons dat hij dit nieuwtje voor 't eerst uit on zen mond vernam. De commissie van deskundigen, onlangs door den Raad benoemd, is trouwens eerst Zaterdag 1.1. geïnstalleerd, zoodat een derge lijk belangrijk besluit nog bezwaar lijk kon genomen zijn. De correspondent der N. Ct. seint nog Wij voldoen aan een verzoek van Burgemeester Van Leeuwen door het sensatie-bericht van het ..Han delsblad" tegen te spreken. Het feit, ddt Meruit onrustbarende conclusiën kunnen worden getrokken, maakt dadelijke logenstraffing noodig van het bericht, dat door den Burgemees ter zonder eenig voorbehoud een on waarheid werd genoemd. DREIGENDE ARTSEN-WERK STAKING TE GOUDA- Men schrijft aan de N. Ct. Sedert een paar jaren is de Goud- sche Coöperatieve vereeniging voor genees-, heel- en verloskundige hulp" in 't, bezit eener eigen apotheek. De aan dit arbeiders-ziekenfonds ver bonden artsen hebben den eisch aan het fondsbestuur gesteld om voort aan in de apotheek geen recepten aan particulieren niet-leden meer af te leveren, 't Bestuur heeft dat ge weigerd en de leden-vergadering heeft met op één na algemeene stemmen 't bestuur gesteund. De ge zamenlijke doctoren, 8 in getal, heb ben nu tegen medio Mei 't ultima tum van werkstaking gesteld 2 artsen, o. w. d'e homoeopatische, hebben hoewel aangezocht, tot he den aan 't stellen van dit ultimatum nog geen deel genomen. Een vierde der bevolking van Gouda behoort tot dit fonds. POSTDUIVEN. Te Gouda zal Zaterdagavond met den trein een convooi van twee drieduizend postduiven arriveeren. Deze duiven waarvan vele voor Zuid- Frankrijk en Spanje bestemd zijn, zullen bij gunstig weder Zondagmor gen om 8 1/2 uur aan het station al daar worden losgelaten, waarbij eenige leden van den Nederland- sohen Bond van Postduiven behulp zaam zullen zijn. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aanspra kelijk. CURSUS VOOR VERKORTEN DIENSTTIJD BIJ DE AFDEELING HAARLEM DER NEDERL. WEERBAARHEIDS-VEREENIGING. Naar aanleiding van een stukje in het Haarlem's Dagblad van gisteren, over verkorten diensttijd, het vol gende Dat het onderricht, gegeven door het kader der Infanterie onder lei ding van H.H. officieren goed en deugdelijk is, hieraan twijfel ik geen oogenblikmaar of de oefeningen bij de z.g. Wapenhandel altijd even aan genaam zijn, van meer dan eene zijde hoorde ik het tegendeel. Voor jonge lieden van gegoeden stand is er ech ter nog een anderen weg om tct ge noemd doel te geraken. Weliswaar is bovengenoemde cursus niet gratis, maar de oefeningen zijn dan ook des te aangenamer. Steeds wordt voor af wisseling zorg gedragen. De leden ontvangen onderricht in het exercee- ren, schermen, schieten en in de gymnastiek. In de Kerst- en Paasch- vacantie worden in verband met de andere afdeelingen oefeningen gehou den, die 2 3 dagen duren, maar het kamp te Laren is het grootste aan- trekkingspunt. Geen aangenamer en gezonder tijd dan de kamptijd. Oud j en voogden van jongelieden uit G gegoeden stand, wanneer gij E zoons of pupillen wilt zien opgei worden voor verkorten diensttijd, eene omgeving van jongelieden i wie zij kunnen en willen omga laat hen dan lid worden van de deeling Haarlem der Nederlandsr Weerbaarheids Vereeniging. U mijnheer de Redacteur dan kei voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, J. F. H. VAN DER MOST v. SPI le Secretaris Mijnheer de Redacteur- Vergun mi] voor onderstaande plaatsruimte. In Haarlem's Dagblad van gis!, avond lees ik. dat de rijvergunni van J. Schuil Jr. is ingetrokken v< onbepaalden tijd. ..dus voor Ion dan twee maanden". Vreemd ke mij voor, dat Uw verslaggever nu kan weten dat deze terugmemi van een rijbewijs Langer dan tv maanden zal duren. In Officieel Bi letin van „Ned. Sport" van 2 Me alleen sprake, dat de rijvergunni van bovengenoemden pikeur is trokken wegens onvoldoend rijden de baan te Woudensteynzoru meer. Met beleefden dank voor de pla sing. Hoogachten! K. De onderving leert, dat wann geen bepaalde tijd. is aangeg-etven, intrekking zeer lang kan duren, zou den \uzender daarvan de bev zen kunnen leveren. DE VERSLAGGEVER Gemengd Nieuws DE INHOUD VERBRAND. Reuter seint uit San Francisco i in de laatste 72 uur 576 brandkas! en kluizen in de wijk ten O. vanl well-street en ten N. van Mark street opengemaakt waren. Uit slecl 60 pet. v.an de bewaarplaatsen kws de inhoud ongeschonden voor d dag. In vele kasten waren hoop asch alles wat van duizenden dolk; waarde over was gebleven. UITGELEVERD. De ex-commissaris van politie S phany, tot wiens uitlevering door Zwiitsersche regeering besloten w; is Donderdag door de Zwitserse i politie aan de Duitscbe overgegevt Een groot publiek, dat bij St-ephanj aankomst te Saint Louis tegenwoo dig was, manifesteerde op krachti wijze voor en tegen hem. EEN KRIJGSLIST. Havas meldt uit Melilla. dat de tra pen van den Sultan van Marokj slaags zijn geweest met die van d( pretendent. De eersten gebruikten ej krijgslist, door kwansuis terug te tri kenmaar daarna overrompelde zij de opstandelingen en dreven te naar den anderen oever van de riv» terug. De opstandelingen moeien een en: stige nederlaag geleden en 30 dooie op het veld gelaten hebben. Het M nonvuur was te Melilla te hooren. Moor en kwamen later in die s!4 om berries te halen, waarop spoel talrijke gewonden naar het rieka huis werden gebracht. Telegrammen WITTE EN ZIJN OPVOLGER. PETERSBURG, 5 Mei. (Reuter). Petersb. Telegraaf agentuur meld De Staatscourant bevat het beslt waarbij lo. graaf Witte wordt ontheven vi het ambt van president van den iü nisterraadtevens wordt, hem orde van Alexander Newsky met br 1 anten verleend; 2o. Doernovo wordt ontheven vi het ambt van minister van binne landsche zaken 3o. Goremykin wordt benoemd t president van den ministerraad. Kerknieuws KAT HE DR ALE KERK ST. BAVO. Zondag de H.IL Missen te half 7, 9 uur en half 11 d'e Hoogmis. Catecliismus naar gewoonte. Vanavond half 7 Lof met Roze. hoedje. Maandagvond 7 uur Zielenlof E Rozenhoedje voor de geloovlge Zif len. KERK VAN HET ALLERHEILIGST HART, KLEVERPARKWEG. Zondag de H.H. Missen te 7 uur, uur en half 11. Te 4 uur Lof en precEEalie voor i Leden d'er Eerherst. Communie. PAROCHIEKERK VAN DE H. ELISS BETH EN BARBARA. Zondag de H.H. Missen om 7, 9 half 11 de Hoogmis met predikatie. Om half 7 uur Lof met gebeden óf Meimaand. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. ZondagBeschermfeesi van den Joseph, de gelezen H.H. Missen te uur en half 9, te half 11 de plechtig Hoogmis. Te 3 uur het Rozenhoedje Te half 7 Solemneel Lof met c Feestrede, welke zal gehouden wo: den door den WelEerw. Heer Vai Beek, kapelaan te Halfweg. Maandagavond en volgende avot den te 7 uur Lof ter eere van O. I Vr. met Rozenhoedje. PAROCHIEKERK VAN DEN H. ANTONIUS VAN PADUA. Zondag te 5, 7 uur en half 9 de g* lezen H.H. Missen, te half 11 de Hoog mis. Na de Hoogmis te 12 uur zullen ii de kerk eenige mannen- en vrouwen plaatsen verpacht worden. 's Namiddags te half 4 de Vespers. Maandagochtend tot. 10 uur, ei Maandagavond van 7 tot 9 uur )~gelö genheid om te biechten voor die Ou ders, wier kinderen a.s. Woensdag

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2