ïertster smaaid Een net Meisje Keukenmeid, Naaisters, Huisnaaister Gevraagd voor direct R. C. Keukenmeid Keukenmeid Dienstbode-alleen ale eindstrijden en verbazend snel- e tijden. De heer Bultman had het enorm lucces. dat de wier rennen door zijn laardên gewonnen werden, terwijl drie draverijen docr Doelman ge ronnen worden. Elly Rose (2075 plus 25) Doelman, jgde in 3.52 3/5 beslag op den rroubadour-prijs, een hamdicapcLra: rij voor Nederlandsche paarden, mi nimum afstand 2000 Meter. Tweede was Anna III (2150) Ock- horst in 3.53 en derde Alida (2050), Haster, in 3.553/5. Glendine (2150), Tj. Witteveen. had een zeer slechte start en wilde ook verder niet aanpakken. André (2000) gchönrock, was een nieuweling) in de baan die nog niet al te vertrouwd schijnt te zijn althans in plaats van voor de sulkey. was de 3-jarige hengst voor de roadcar aange- 6pannen. Elly Rose -verbeterde weder een recordseconde. De Billiton-prijs. een wedren vlak ke baan voor inlandsche paarden, afstand 1000 Meter, die nu volgde, werd betwist door Helena (621/2 K.G.) Saunders hiermede had de heer Bultman gedeclareerd te willen winnen Billiton (60 K.G.), Perni, I Flonkel (571/2 K.G.h Barnes, en Ar dent (551/2 K.G.), Killick. Het. vier tal kreeg een mooie start en in cPe course scheen Billiton te zullen winnen, doch Helena, kreeg een aan boring, waaraan de merrie gewillig gevolg gaf. Ardent en Billiton wer- ,den ook .gereden", .doch Barnes reed Flonkel niet, -het was dan ook •niet noodig. Helena was aan den kop, doch handsdown passeert Flon kel'het eerst den rechter. Helena met een halsleagtö- slaande. De gemaakte tijd van Flonkel was 1.02 3/5, voor zoover wij on® kunnen herinneren is te Woestduin nog nim mer dezen ..zeer mooie Engelsche tijd" gemaakt. Wij voor ong geloo- ven. wanneer Barnes, Flonkel be paald gereden had, dat hij dan een kilometer--tijd gemaakt had. die zelfs over het Kanaal „snel" zon genoemd worden. De Vauban-prijs, een handicapara- verij voor Nederl. paarden mini mum afstand 2400 Meter, was met opoffering van een recordseconde oen gemakkelijke overwinning voor Goudster (2550), Doelman, in 4.163/0. Rita (-2450), Koster Jr.. tweede ta 4.164/5 en derde Martha (2400) Schönrook, in 3.271/5. St. Maarten (2500) Snoeck, was zichtbaar kreupel en nam toch deel aan de course, doch presteerde niet veel, vooral aan de start werd veel verloren. Rita was er tweemaal flink uit en /verloor daardoor izeer veed terrein. Was dit niet geschied, dan had Goudster zeker vier seconden moeten verbeteren. De Le Cid-prijs (le prijs dui zend gulden) was een verkoops- ren op de vlakke baan. afstand 1200 Meter. Niet minder dan elf deelne mers verschenen aan den start, n.l. Ericstane (f1200), 61 K.G.. Eerni.; Café Noir 1000), 60 K.G.. Heather; Agent Comptamt (ƒ1100) 60 K.G., Kok; Cherry Park (ƒ1000) 59 K.G., Barnes; Fantasy (ƒ1000) 59 K.G., Saunders Chatter Mag 800) 571/2 K.G.. Mathews; Nuncastle (ƒ800) 561/2 K.G., Sayce; Elfira (ƒ600) 55 KG.. Mc. Cord; Gluckauf (ƒ500) 54 K.G. Killick; Rédé Red (ƒ500), Tur ner, en Bettin a (ƒ1000) 52 K.G.. Threlfell. De start van dit elftal, was een compliment voor den starter. Killick wees met Gluckauf den weg. en vooral bij het nemen van de bocht leverde deze course een fantastisch aanzicht van het paddock af. Do finish evenwel is niet zoo mooi zichtbaar, doch duidelijk genoeg om ie kunnen zien, dat het zilver grijzen buis het commando neemt, en het bruine buis een geweldigen aanval doet op den leider, ook de schim mel Rédé-Red komt' in een rusk op zetten. en toont daarin neiging tot uitbreken. Winner werd in 1.21 Fantasy, een halve lengte daar achter Chatter Mag en Rédé-Red derde met slechts één hoofd verschil met Chatter Mag. De winner werd voor ƒ1225 terug gekocht voor den heer Bultman, ter wijl bovendien Rédé-Red voor 675 eveneens in het bezit van den lieer Bultman kwam. Dit paard is een mooi model schimmeMiengst, doch zeer mak is hij niet. waarvan hij blijk gaf door Vóór de course Turner af te werpen. Zou ook de lucht inde Haarlemmermeer dit paard zijn slaan afleeren Wïe weet, de heer Bultman kan alles van z'n paarden gedaan krijgen, en Z. Ed^ doet daar niets anders voor. als den^ dieren be hoorlijke rust en vrijheid te geven. Maakten wij hierboven melding van den zeer snellen tijd, welken Barnes met Flonkel maakte. niet minder vermeldenswaardig is het feit. dat Doelman met Vent d'Ouest (2075) in 3.11 beslag wist te leggen op den Amiens-prijs, een recorddraverij, minimum afstand 2000 Meter. De Fran9che hengst toonde dus een kilometertij d van 1.32 en een fractie tweedewerd, 4® van ouds bekende Ansel or (2075), Mol in 3.112/5 en derde Emmv Lou (2025), Schönroek. Er wordt wel eens beweerder is niets volmaakt en dit is natuurlijk ook toepasselijk op harddravers, doch de draf van den winner was beslist in de eerste 6 700 Meter niet zuiver te noemen, doch daarna en vooral in 'bet rechte eind was de vo-shengst ongelooflijk snel en zui ver. Wij gelooven gerust te mogen zeggen, dat Vent d'Ouest in de fi- nesh 1.27 1.28 maakte. Emmy Lou maakte wederom een fout door er uit te springen, het geen zeer te bejammeren was, want de merrie verliest dan zeer veel ter rein. Ware dit niet geschied, ja, dan had Emmy Lou zeker tweede ge weest. Dops (2000) had als gewoonlijk zeer lang de leiding en Vauban (2025) draafde wel vast, maar niet snel genoeg. Hez was overigens een pracht van eerste klasse draverij. Tea 9lotte de Valeniin-prijs, een wedren vlakke baan. afstand 2500 M. De geheel e ren was een strijd tusschen Snuff-Box (59 K.G.„ bi- sch-op, en Cruquius (61 K.G.), Saun ders. Honderden meters werden beu gel aan beugel afgelegd, doch in 3.013/5 iwint Cruquius nog gemakke lijk, twee lengten daarachter Snuff- Box en Maidenblush (581/2 K. G.), Killick, al>^ derde. Wij eindigen dit verslag met te zeggen, dat wij uit een oogpunt van sport nog nimmer zoo'n schoonen dag te Woestduin mede maakten. VOETBAL. Schoohvedstrijden te Amsterdam. Haarlem viat den beker! Zaterdagmiddag werd de finale ge speeld van de vacantie-schoolwedstrij den, georganiseerd door den Amstter- damschen Voetbal Bond. De Haariemsche H. B. S. kwam uit tegen de Handelsschool uit Amster dam. De Haariemsche team was als volgt samengesteldLa Bastide, Cre- mer, Francken, Valken, Tydeman (vóór:, Moggenstorm, Reccari. Haak (midden), Dubois, Holtz (achter;, Utermark (doel). Na een zwaren strijd wonnen de Haarlemmers welverdiend met 2—0 beide goals werden na de rust ge maakt en wel door Francken. Over het algemeen waren onze stad- geinooten iets sterker, vooral na d'e rust, toen de Amsterdammers een weinig aan het verslappen waren. Haarlem won dus wederom den be leer arlijk niet den minsten lust een dure Afrikaansche expeditie te beginnen. Doch als het Fransc.be rijk in Noord- Afrika bedreigd wordt door het bui tengewone zonderlinge optreden van Turkscbe garnizoenen in Tripolis, dan moet Italië toestemming verleenentot Fransche interventie, en dus in een mogelijke verkorting van zijn rech ten, of het moet bij Turkije aandrin gen op het opgeven van de rol van „agent provocateur" in Tripolis en bereid zijn dien eisoh met de wapenen te steunen. ..Een soortgelijk optreden van Tur kije heeft onlangs aanleiding gege ven tot ongeregeldheden tegen do Egyptische Fegeéring in de Snvah- oaie, in het westelijk deel van Egypte. Met het oog op den wensoli der mo gendheden van West- en Zuid-Europa om den staitus quo te bewaren en Turkije elke gelegenheid te geven de integriteit van zijn bezittingen te be houden, zou het op dit oogenblik dwaasheid zijn van de Porte een con flict met drie mogendheden uit te lok ken. Wellicht bedenkt Turkije zich nog wel twee maal, voor dat het daar toe overgaat." SERIE-WEDSTRIJDEN TE 's-HERTO- GENBOSCH. 1-IaarlLem wint den beker! Haarlem sloeg Zondag in de demi finale Wiilhebïiiua met 2—1 (na een kwartier verlenging) en Hercules A. V. V. met 31 (eveneens na veaien- ging). In dien eindstrijd kwamen dus uit Haarlem en Hercules. Wat voor de competitie onmogelijk is, gebeurde thans. Haarlem sloeg de Utrechtena ren en won met 51. De Roodbroeken zijfi dus ook voor dit jaar bekerhouders. HOLDERTBEKER. De beslissende wedstrijd won Con cordia uit Delft van het Amsterdam- soh:e Volharding met 32 en won al- zoo ook den Holdertbeker. WANDELEN. De heeren W. van der Hoeven. G. van der Hoeven en F. Miga, uit Den Haag. die den llden Januari van daair zijn vertrokken om een voet reis om de wereld te maken, zijn. naar aan het Vad. wordt bericht, :nj den besten welstand te Konstantmo- pel aangekomen. Zij hebben nu on geveer 3600 kilometers- afgetippeld. Tusschen Adrianopel en Konstanti- nopel werden zij herhaalde malen aangehouden door gewapende man nen. die hun dan gelastten mede te rug te gaan naar den naastbij gele gen politiepost, waar zij aan den daar verblijf houdenden officier hun passen en papieren moesten vertoo- nen. Na eenige dagen van rust te Könstantinopel zullen zij hun reis voortzetten naar Engelsch-Indië. naar strekte hij steeds allen ten voor beeld. God, de Heer, troost» U. CHAMBERLAIN AAN T WOORD! Chamberlain's redevoering, dezer dagen in hiet Lagerhuis, was geen succès (zelfs die „Times" moet dit er kennen). Docii merkwaardig- was zij wél. Eén voorbeeld, waarop de „West minster Gazette" de aandacht vestigt. Chamberlain zei „Ik heb nooit in mijn leven eenige belofte gedaan omtrent pensioen aan oude werklieden". Toen de heer Chamberlain te Wed- nesbury sprak voor de algemeen e ver kiezingen in 1895 hij was destijds minister van koloniën zei hij ..Ik verzoek uw aandacht voor een ander punt van het unionistische pro gramma. Wij willen maatregelen tref fen opdat de ouden, die hun leven gaven ten dienste van arbeid en in dustrie, niet onverzorgd blijven. Wij vinden het een schande, dat een groot deel der arbeiders, op hun ouden dag gedwongen zijn te leven van liefda digheid ARBEID ADELT. Het wemelt te Madrid sedert jaar en dag van bedelaars en leegloopers. Dat verdriet den gouverneur dei- hoofdstad senor Ruiz Jimenez, en hij heeft het vaste besluit genomen, Ma drid van leegloopers te zuiveren. Al een paar maanden is de politie in de weer, leegloopers te vangen en ze naar de inrichtingen te brengen, die be stemd zijn die lieden te bewaren. Vol ledig slagen deed de politie echter niet. De bedelaarskolonies liepen ge heel vol, maar altijd bleven er bede laars over in de straten van Madrid. Senor Ruiz Jimenez liet zich niet ontmoedigen. Hij besloot, de krach tigste mannen onder de leegloopers aan den arbeid te zetten bij de groote werken, die de regeering laat uitvoe ren in de buurt van Madrid. Dan zou er plaats in de gestichten vrijkowten. Zoo zouden er onlangs uit een bede laarskolonie 86 finke volwassen kerels gehaald worden, om ze aan het werk te zetten bij de kanalisatie van de Manzanares. Wat deden de bede laars Zij weerden zich met handen en voeten en verklaarden dat zij lie ver wilden sterven dan arbeiden. Toen kwam er ten slotte een sterke afdeeling politie 's morgens vroeg in het gesticht om de mannen met ge weld weg te halen. Maar ook die ster ke politiemacht kon de opdracht niet vervullen. Alle 86 mannen hadden zich spiernaakt uitgekleed. Zij had den hun kleeren op een hoop gegooid, en er den brand in gestoken. Hun goed, hun leven willen deze mannen offeren, maar éen ding willen zij niet- Zij willen niet arbeiden. Madrid wemelt van de bedelaars, senor Ruiz Jimenez ziiet het zuchtend aan en zint op nieuwe listen. Laatste Berichten HET KONINKLIJK BEZOEK. Hedenochtend om tien uur vertrok Prins Hendrik, gekleed ais vice-ad- mi raai in klein tenue, vergezeld van zijn beide' adjudanten jhr. v. Such- teien van de Haare en jhr. Hooft Graafland naar het Centraal-Sta- tion, ten einde van daar naar Eg- mond aan Zee te gaan tot een be zoek aan de Prins-Hendrikstichting. Enkele minuten later reed een tweede -hofrij tuig op deu Dam voor en daarin stapten toen Hare Majes teit de Koningin, vergezeld van een dame van het gevolg en Haar parti culier secretaris jhr. Van Geen. De Vorstin was gekleed in een crème kleurig zomer-costuum met witten DÜITSCHLAND EN COERRIèRES. PARIJS, 6 Mei. Gisteren heeft de minister van Buitenlandsche Zaken in den ministerraad medegedeeld, dat de Duitsche ambassadeur, Vorst Ra- dolin, hem 246.000 francs ter hand stelde voor de slachtoffers van Cour- rieres. Den ambassadeur is verzocht den milden gevers den dank der Fran- sche regeering over te brengen. IN HET M1JNBEKKEN VAN LENS. LENS, 6 Mei. Het aantal stakers be droeg gisteren slechts 11.572, met in begrip van degenen, die wegens de gevolgen der ramp niet arbeiden kun nen. Morgen of overmorgen zullen, naar men verwacht, de troepen naar hun garnizoenen worden teruggezon den. EGYPTE-SINAÏ. LONDEN, 6 Mei. Hier is men alge meen overtuigd, dat. de Sultan op het laatste oogenblik zal toegeven en Ta- bah doen ontruimen. Engelands posi tie is versterkt door de diplomatieke ondersteuning der bevriende mogend heden en de correcte houding van Duitschland. De „Daily Tel." geeft in overweging den Sultan, als hij in zijn tegenstand volhardt, door de groote mogendheden van den troon vervallen te doen verklaren De ge- heele natie, zoo gaat het blad voort, staat achter de regeering. Mocht een vloot-demonstratie noodzakelijk zijn, dan zal Smyrna als het centrum der operaties worden aangewezen. (Gedeeltelijk ongecorrigeerd). ma, d. T. Bijl—Eriks, d. A. v. d. Plas—Rietdijk, d. OVERLEDEN Z. Brandjes, 2d. - L. Brajidijes, 2 d. H. A. Braam, 3 w. C.Miohels. 2 j. H. Cli. L. Kesting, 64 j. M. W. Lindhout, 8 m. M. Klinkhamer. Advertentiën Op 4 Mei j.l. overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, in den ouderdom van 79 jaar, in het R.-C. Weeshuis, na voor zien te zijn van de H.H. Sacra menten, onze Moeder, Belmwd- en Grootmoeder, Mej. C. DE REUVILLE, Weduwe van G. FABELS. Hare bedroefde Kinderen, Behuwd- CD Kleinkinderen. Eenige en algeineene kennis geving. Kerk en School NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Bleskensgraaf ds. G. Benes te Hoog-Blokland. Bedankt voor het beroep te IJsel- muiden door ds. J. G. Deur te Gou da te Oudewater door ds. M. M. den Hertog te Nieuwerkerk aan den IJssel. GEREFORM. KERKEN. Beroepen te Duisburg ds A. H Op 't Holt te Nunspeet (Geld.)te Scherpenzeel ds. R. -van der Kampte Axel. Het classicaal bestuur van Beilen der geref. kerken heeft aan ds. C. J. Wessels te Dwingeloo op verzoek eervol emeritaat verleend. De zendeling-arts dir. J. Sclieurer, directeur van 't Petronella-hospita al op mid den-Java, heeft om gezond heidsredenen zijn arbeid moeten ne- dieri eggen. Zijn groote bekwaamheid deed dat hospitaal en zijn- klinieken tot graten zegen zijn Voor de geheele omgeving. 't Is een groot verlies voor de zen ding der Geref. kerken. Gemengd Nieuws ENGELAND, FRANKRIJK. ITALIë EN TURKIJE. De Londensche „Tribune" bevat de volgende merkwaardige mededeeling die zeker wel geschikt is om onge rustheid te wekken de juistheid ei van is niet na te gaan. De verant woording zij daarotm geheel voor re kening van het Engelse he blad. Een correspondent dan schrijft „Van twee zijden heb ik vernomen, dat, zoo Turkije niet binnenkort toe geeft aan do redelijke Engelsche pro testen betreffende de bezetting van Tabah. en tevens een onomstootelijk bewijs geeft van zijn oprechtheid door de terugroeping van de politieke agenten uit Tunis en andere streken van Noord-Afrika, waar zij tegen Frankrijk onlusten stoken, niet alleen Frankrijk, maar ook Italië zullen op treden. in eon gemeenschappelijke ac tie met Groot-Brittanmië. „De toestand is zeer ernstig en liet is zeker, dat geen der drie mogendhe den op dit oogenblik de Oostersche quaesti© wensclut te openen. Maar Frankrijk's positie is moeilijk, niet alleen in Zuid-Tumis, maai- overal in zij'n Noord-Afrikaansche bezittingen. „De twee Turksohe"^garnizoonen van Gliadams em. Ghat, die in het Hinter land van Tunis gelegen zijn, vormen een centrum van oorlogszuchtige ac tie tegen de Franische verbindingslij nen in Zuid-Tunis en de Sahara. Wa re Frankrijk niet gebonden door de niet-gepubliceerde overeenkomst met Italië, dan zou de quaestie eenvoudig genoeg zijn. Frankrijk heeft genoeg geleden onder de provocatie van Turkse he agenten, om daaraan een einde te maken door de garnizoens plaatsen Ghadams en Ghat te laten bezetten door Aigerijnsche troepen. Die plaatsen zijn echter voorposten (outposts )van Tripolis, en in verband met de overeenkomst tusschen Frank rijk en Italië moet Italië daar de rol van politieagent overnemen. „Italië heeft op dit oogenblik na- Voor Haar uit reed alleen de bur gemeester in burgerkleeding. II. M. wenschte een wandeling in het Von delpark te doen en vandaar dat aan dit uitstapje geen ruchtbaarheid was gegeven. De rijtuigen hielden stil bij het Melkhuis en van daar uit begon de Vorstin Haar wandeling. steed9 ver gezeld van -den burgemeester. De talrijke wielrijders en ^wandelaars, die om de Vorstin zwermden, wer den door de politie op behoorlijken afstand gehouden. Hare Majesteit wandelde eerst de hoofdlaan aan de zijde der Vondel- straat. ging toen het zijpad om langs den vijver en toefde eenige oogen- blikken bij het standbeeld van Von del. Vandaar werd de wandeling links houdende teruggemaakt tot het Melkhuis, vanwaar de Vorstin langs den hoofdweg naar de Stad houderskade en verder door dë Leidschestraat naar het Paleis te rugkeerde, waar Zij te half twaalf aankwaih. TEN ONDERGANG OPGESCHREVEN. Volgens een bericht uit Brussel aan de ..Voss. Zeit." is het zoo lief gelegen dorp Glain bij Luik ten on dergang opgeschreven. De drie ko lenmijnen aldaar zijn zoo diep uit gegraven. dat de aardlaag, waarop 'het dorp staat, de last niet meer kan torsen en de grond sinds langen tijd aan het zinken is en overal scheurt Een aantal huizen zijn reeds ineen gestort andere staan scheef en dreigen ineen te vallen, zelfs sterke woningen, die eerst voor korten tijd zijn gebouwd. De eénigszins bemid delde bewoners verlaten dan ook het dorp en vestigen zich in den om trek. veelal te Luik. DE 1 MEI-DAG IN EUROPA. De berichten uit geheel Europa spreken van een buitengewoon rus tig verloop van de arbetdersbetoo- gingen op den len Mei. Vooral daar waar de politie niet tusschenbeide kwam. en waar men de betoogers 'kalm Ii9t rondgaan en redevoeringen houden, kwam -geen enkel geval van rustverstoring voor. Zoo was het te Londen, waar als gewoonlijk in Hyde Park van vele voertuigen ge sproken werd in allerlei talen zoo was 'het in Oostenrijk, in Scandina vië, in Zwitserland, en in de drie Zuid-Eui*opeesche schiereilanden. En in de Nieuwe Wereld is het al even kalm afgeloopen. EEN GEDENKTEEKEN. Voor den eerwaarden aalmoezenier Cuypers, die zich zoo heldhaftig toon de bij den ondergang van het Belgi sche schoolschip, zal in zijn geboorte dorp Strobroeck een gedenkceeken wor den opgericht. DE PRUISISCHE MINISTER VAN SPOORWAGEN. De op 28 April overleden v. Budde, minister van spoorwegen in Pruisen, was reeds ge ruimen tijd ernstig on gesteld geweest. Hij zelf schijnt zijn toestand zoo goed te hebben ingezien, dat hij. naar in ambtenaarskringen wordt verhaald reeds op 15 April in een rondschrij ven onderteekend, ,,de stervende minister Budde", de ambtenaren van zijn departement voor hun trouwe medewerking bedankte. Deze circu laire werd echter ingehouden tot na zijn overlijden. De keizer heeft aan de weduwe het volgende telegram gezonden Diep geroerd door -den dood van uw echtgenoot, betuig ik mijn innige deelneming in het smartelijk verlies, dat u getroffen heeft. Hoe troostrijk ook de gedachte moge zijn, dat de overledene thans uit zijn langdurig en smartelijk lijden is verlost, toch ga ik met u diep gebukt onder het groote verlies, dat ik en het vader land door zijn dood hebben gereden. Toegerust met buitengewone eigen schappen van geest en karakter, heeft de overledene door de opofferende plichtsbetrachting, waarmede hij zijn ambt tot aan zijn dood waarnam, zich buitengewone verdiensten ver worven. Als officier en als arabte- DOODGEVALLEN. De heer D. Sutterland, opzichter der Associatie-Cassa te Amsterdam, was bezig op het dak van het gebouw dier inrichting eenige opmetingen te doen, toen hij door een misstap viel en te rechtkwam op de binnenplaats. De 40, jarige man werd dood opgenomen. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zicb niet aanspra kelijk. Haarlem, 6 Mei 1906. Mijnheer de Redacteur Dat de intrekking van een rijbewijs lang kan duren, ben ik met U eens; dat wettigt echter niet de veronder stelling, dat dit lang zal duren. Het gaat daarom m. i. niet aan vooru't te zeggen, dat bedoelde rijvergun ning voor langer dan twee maanden teruggenomen zal zijn; dat moet wor den overgelaten aan het Harddraverij- Comité der Nederlandsche Harddra verij- en Renvereen-iging, hetwelk in deze bevoegd is uitspraak te doen. Hoogachtend K. De tijd zal wel leeren, dat ik geen ongelijk heb gehad. DE VERSLAGGEVER. Voor de zeer vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij liet overlij den van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, betuig ik. ook namens mijn kinderen, onzen welgemeenden dank. Wed. A. S. DUIJS en Kinderen. De Bloemisterij wordt door mij on der leiding van een ervaren meester knecht voortgezet. Marktnieuws Telegrammen AANSLAGEN IN RUSLAND. JEKATERINOSLAW, 7 Mei (Reu ter). De generaal-gouverneur van Je- katerinoslaw is gisteravond door zes onbekenden, die tegelijk hunne revol vers op hem losten, gedood de moor denaars zijn ontsnapt. MOSKOU, 6 Mei. (Reuter). De Pe- tersburgsche Telgraafagentuur meldt: Tegen den gouverneur-generaal Du- bassof, die hedennamiddag om 1 uur uit de Uspensky-kathedraal terugkeer de, werd een bom-aanslag onderno men. Ooggetuigen beweren, dat Du- bassof gewond en zijn adjudant ge dood werdbovendien werden een politieagent en een detectie! gewond. De aanslag werd uitgevoerd voor het paleis van den gouverneur, waar hij in zijn openrijtuig voorraad. Du- bassof werd aan den voet gewond, zijn adjudant en de schildwacht wer den gedood. De man, die den aanslag pleegde en die ook moet zijn omgekomen, droeg officiers-uniform. DE VERKIEZINGEN IN FRANKRIJK. PARIJS. 7 Mei. (Reuter). Te 6.30 hedenmorgen waren officieel bekend de uitslagen van 574 verkiezingen gekozen waren reactionairen 76, na tionalisten 28. progressisten 56. repu blikeinen der linkerzijde 69, radicalen 83, radicaal-socialisten 73, vereenigde socialisten 32. onafhankelijke socialis ten 10. Er moeten 153 herstemmingen plaats hebben. De linkerzijde wint 35 zetels en ver liest er 11. Onder de gekozenen behooren de oud-ministers Millerand, Lockovy, Clementel (oud-minister van koloniën) Klote, Leygues, Delcassé, PetUetan, de ministers Briand, van onderwijs Doumergue, van handed, Ebienne, mi nister van oorlog, Thomson, minister van marine, Bortihou, openbare wer ken de oud-presidenten der Kamer Doumer, DeschameQ, Briseonverder de abbé Lemire te Hazehrouok; de nationalist Lasies. de conservatief Chateau Gonthier de Broglië. te Rijs- seü, die socialist Gaston Marnier, de li beraal Piou. Te Verdun werd de nationalist kolo nel Pausset geslagen door kapitein Humbert. In herstemming komende oud- minister De Lanessan. kolonel Mar- chand. Guyot de ViHeueuve. Reni Viviani, de oud-minister Siegfried, Dérouiède (te Augoulème), JaurèS (te Carmaux: met 861 stemmen in de minderheid. Geslagen zijnde bonapartist De Cassagnac, de radicaal Laguerre, de nationalist Grosjean. generaal Zurlin- den [te BelfortLe Herissé. Paardenmarkt. Aangevoerd op 7 Mei 209 paarden ƒ70550, bestaande grootendeeJs uit werkpaarden van inlandsch en ge kruist ras. Handel levendig. Graan- en Zaadmarkt. Aangevoerd op 7 Mei127 H.L. witte tarwe, 7.007.10; 120 H.L. rogge, ƒ5.70—5.75. FAILLISSEMENTEN. U itgesproken Amsterdam, 2 Med. P. Laan, bak ker aldaar; K. Rijper, vischhande- laar aldaar. In beide faillissementen rechter-commissaris mr. C. van der Zweepcurator mr. A. H. van Beuse- kom. Heerenveen, 3 Mei. B. Y. Kuipers, schipper te Sloten. Rechtór-commis saris mr. J. P. Cleveringacurator mr. J. Woitman. Opgeheven A. H. van Os. Geëindigd: H. J. de Ruyter, timmerman en her bergier te RaamdonksveerH. J. C. Pieters, winkelier te Utrecht. („St.-Crt.") Burgerlijke Stand Heden overleed in den ouder dom van 80 jaar, de HoogEerw. Heer Casparus Johannes Rinkel, in leven Bisschop van Haarlem der Oud-Bisschoppelijke Clerezy, Ridder der Orde van den Neier- landschen Leeuw. Haarlem, 2 Mei 1906. N. PRINS. BakenesSergracht 35. S. P. VAN THIEL, Exec.-Testam. Dankbetuiging. Voor de zorgzame en liefderijke be handeling van onze Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. C. DE NEU- VILLE, Weduwe van G. FABELS, ge durende een 13-tal jaren in iVt R.-C Weeshuis, betuigen wij onzen besten dank. Namen» Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. gevraagd. Schoterweg No. 164 rood. Te 's-Gravenhage wordt GEVRAAGD om dadelijk in dienst te treden, een g. m. g. v. z. Zich te vervoegen 's morgens vóór 12 of 's avonds na 8 uurKruisweg 6. alhier. goed bekend met hdt veranderen van dames- en kinder-confectie, voor DI RECT GEVRAAGD. GEBR. GERZON,_Gr._Houtstr. 54. GEVRAAGD,voor verstelwerk en kin dergoed. Nieuwe Gracht 15. GETROUWD Mei 7. W. Boeré en J. Libosan. BEVALLEN Mei 3. M. G. A. Lobman—Bergwe rver, d.4. G. A. M. J. Florie—v. Vas- tenhoven, z.J. J. Blokker—Vreeden- burg, d.5. J. P. SmitsMallon, d.; A. v. Loevezijn/Porre, d.M. Dirken Meiland, z. 6. M. P. v. Duffelen Fraiquin, d.A. S. VenemaHul- scher. z. H. de WildeFijlstra, z. OVERLEDEN Mei 5. H- P. Ransijn. 62 j., Korte Heerenstraatj 6. J. RÓosen. 74 j.-, Kamperstraat; J. Vossen, 59 j., Kam per! aanE. v. Koningshoven 93 j., Zijlweg. een flinke DIENSTBODE en een net MEISJE voor halve dagen, om een jong kind bezig te houden. Goede ge tuigen verlangd, P. G. KI. Houtstr. 112, Haarlem. VELSEN. ONDERTROUWD F. A. Vader en C. Zweeren. J. Zwemmer en P. Visser. J. Boon en T. Koster. J. J. Bosman en G. Bruin. GETROUWD H. Beek en M. J. Broeze. BEVALLEN A. WeberMelker, z. A. Lode- wijksPeerdeman, d. A. J. C. Bais Visser, d. K. Kaandorp—Oud, d. J. BothBuis, d. M. van Pel Vaai Voorst, z. J. Plant'ngaToJs- voor Vrijdag of Zaterdag van elke week. Adres Aelbertsborgstraat 25 Met Aug. biedt zich aan een Brieven fr. bij J. LEUVEN, Agent van dit Blad te Heemstede. Door huwelijk der tegenwoordige, wordt tegen Aug. verlangd. Spaarne 17, een eenvoudige, fatsoenlijke genegen eenig huiswerk te verrich ten. Zonder goede getuigen onnoo- dig zich aan te meldem Mevrouw VAN OYEN, Haarlem merhoutpark, vraagt wegens teleur stelling terstond eene van goede getuigen voorzien.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 3