Eirsti Niderl. Fabriek vin Kunstbloemen. Barteljorisstraat 23 Geerts, die met zijn zuster in een ar melijk huisje in de Kerkstraat woont.. Toen de geneesheer binnen was, werd hij onverhoeds door Geerts aangegre pen en met een zwareu hamer zoo deerniswaardig op hoofd, borst en romp geslagen, dat het een wonder is, dat hij nog levend wist te ontko men. De aanvaller wierp hem in een soort van kribbe of bedstede en de dokter verweerde zich zoover hij hiertoe bij machte was. Gelijk gezegd wist hij zich naar buiten te sleepen en hulp te roepen, waarna de gemeente-veldwachter Jonkmans hem spoedig met behulp van burgers wist op te beuren en ergens binnen te dragen. De schedel had overal mokerslagen ontvangen en oogen. neus en mond waren gan- schelijk verminkt. Een der vingers was zoodanig gebroken, dat een been tje naar buiten stak. Met zeer veel zorg werd de patiënt naar zijn woning vervoerd, doch gaf te kennen, dat men niets aan hem doen moest aangezien li ij overtuigd was dat hij sterven zou. Dr. van Hengel, van Gendringen, spoedig bijgestaan door dr. Wasmann van Terborg, slaagde er echter, na een paar moeilijke uren, in. de noodi- ge verbanden te leggen en konden vaststellen, dat de hersens niet beleo- dïgd waren en dat men hun ambtge noot. wanneer zich geen nieuwe com plicaties of inwendige verwendingen openbaren, behouden mag. doch dat de genezing wel een drietal maanden zou vorderen. De patiënt bleef voort durend goed bij kennis. De aanrander deed 11a deze daad een poging om zich te verdrinken, doch werd onder hevig verzet van zijn •kant, gered en onder strenge bewa king gesteld. Des avonds werd hij met zijn zuster in arrest genomen de zuster, die wel in huis was, geeft voor, dai zij van het hulpgeroep van den dokter niets gehoord heeft, het geen door de politie niet kan worden aangenomen. Morgen wordt de justitie uit Arn hem verwacht. Niet uitgesloten is, dat Geerts in een vlaag van razernij zijn misdaad beging. De consternatie in de gemeente is groot en de deelneming met den jon gen arts algemeen. Nader wordt nog gemeld d-d. 5 Mei: Dr. Rupert heeft een rustigen nacht gehad, doch de toestand is hoogst ge vaarlijk. Zaterdagmorgen is de pa tient per ziekenwagen van de vereeni- ging ,.Het Groene Kruis", vervoerd naar liet Elisabethgesticht te Arnhem. De dader is door de justitie te Gen- dringen in verhoor genomen en Za terdagmiddag naar Arnhem overge bracht. Zijn zuster is voorloopig vrij gelaten. Zondag was on den toestand van Dr. R. nog geen verandering geko men. CHR. KANTOOR- EN HANDELS BEDIENDEN. Verschenen zijn de jaarverslagen over 1905 van de Nederlandsche Ver- eeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden te Amsterdam. Uit dat van den secretaris blijkt o.a. dat op t einde van 1905 de vereeni- ging telde 420 leden en 23 jongelieden. Er zijn afdeelingen te Amsterdam, Rotterdam, Groningen, 's-Gravenhage Dordrecht- Haarlem, llillegom-Sas- senheun, Deventer, Middelburg-Vlis- singen, Delft, Arnhem, Enschede. Gouda, Zaandam. Schiedam en Maassluis. Blijkens het verslag van den pen ningmeester was er op 31 Dec. 1905 een saldo in kas van 212.67De be grooting voor 1906 sluit in ontvang sten en uitgaven met een bedrag van /2815.42J. Het ondersteuningsfonds is groot 1257.99$. Drie uitkeeringen bij over lijden werden gedaan. Een 20-tal sollicitanten liet zich bij het bureau tot plaatsing inschrijven waarvan 4 eene betrekking verkre gen, d. i. 20 pet. of 8 pet. meer dan in 1904. EENE BIJZONDERHEID. Men meldt uit Oud-Vossemeer Als bijzonderheid mag vermeld worden, dat in deze gemeente on danks de vrees voor ziektegevallen door den watersnood, geen mensch in den loop van April is gestorven. Zaterdagmiddag half zes ontstond brand in de woning van V. van den Brink in de Oude Doelensteeg te Hil versum. die zoodanig toenam, dat binnen enkele oogenblikken niet al leen dit huisje, doch ook de aan grenzende woningen van Baak enP. van Reenen in volle vlam stonden Daar in deze volkrijke buurt dadelijk hulp toeschoot kon veel van de in boedels, die niet verzekerd waren, gered worden De huizen, toebehoo- rende aan A. Arnold, brandstoffen- handelaar, waren wèl geassureerd. Met twee slangen op dewaterlei ding bluschte de brandweer het vuur. De oorzaak van den brand, die om half zeven gebluscht was. is onbe kend. Te Nieuw-Buinen is de woning van den gepensionneerden O.-ï. mi litair J. Middeljans afgebrand. Er werd niets gered, terwijl alles verze kerd was. GESCHORST. Naar men verneemt, heeft liet be stuur van den polder Noordbevel and den ontvanger-griffier voor een maand in zijne functie geschorst. BRANDEN. Door den sleeper W. Sleutel, die Zaterdagavond even half acht zijn paarden naar de stallen .van de sleeperij der firma S. E. Cohen en Co. aan den Goudsdhen rijweg te Rotterdam bracht, werd brand ont dekt op de hooizolders. Onmiddellijk werd alarm gemaakt en achtereen volgens rukten twee stoom- en acht handspuiten aan, die alle in wer king werden gesteld om het vuur te bedwingen. De stallen vormen met daartegen gebouwde huisjes een groot complex, wijl er ook een wagenmakerij en een smederij in gevestigd zijn. Gelukkig waren van de paarden dezer groote sleeperij met liet betrekkelijk vroege uur nog slechts 8 van de 75 terugge keerd. die op de veemarkt gemakke lijk in veiligheid werden gebracht. Na 21/2 uur spui tens was het vuur bedwongen; desniettemin blijven nog spuiten de wacht houden om tegen een weder uitbreken van den brand gewapend te zijn. De hooizolders zijn met den daar aanwezigen groo- ten voorraad totaal uitgebrand en de stallen beliepen veel waterschade. ONGELUKKEN. In zorgwekkenden toestand is naar het Ziekenhuis te Rotterdam gebracht de koksmaat G. J. P-, die in de keu ken van het hotel De Vereeniging op de Schiekade aldaar, spelende met een groot en scherp vleeschm.es, zich dit mes bij ongeluk in liet onderlijf stak. Het drong door het buikvlies heen, zoodat de ingewanden naar buiten kwamen. Terwijl de opzichter van het water schap Emergo te Westerlee (Gr.) liet gas van den stoomzuiguiotor wirae afsluiten, liep zijn 7-jarig zoontje hem ongemerkt na. Het kwam te struike len en viel in de machine. Hoewel dadelijk stop gezet werd, was het onmiddellijk dood. De 55-jarige groentenkoopman J. v. d. D., die Vrijdagnamiddag te Rotter dam het ongeluk had van de trap zijner woning te vallen en in bewus- teloozen toestand, naar liet Zieken huis werd vervoerd, is des nachts omstreeks half vijf aan de gevolgen van dien val overleden. Rechtszaken EEN BELANGRIJK VONNIS. Mag een theaterdirecteur den toe gang tot een voorstelling weigeren aan den persoon, aan uien namens hem een plaatsbewijs is verkocht? Deze vraag werd ontkennend beant woord door het Tribunal civil de la Seine bij vonnis van 10 Maart 1906. De toegang mag niet worden gewei gerd aan den toeschouwer, ,,qui se présente dans des conditions conjve- nables et ne vient pas dans le but de faire du scandaie et troubler la représentation". Daarop kan geen uitzondering worden gemaakt ten aanzien van een theater-agent, die om een persoonlijk doel de voorstel ling bijwoont, indien hij zich be perkt tot zijn passieve rol van toe schouwer. Op dien grond" werd de tusschen partijen gesloten overeen komst wegens wanpraestatie ontbon den verklaard, de theaterdirecteur veroordeeld tot terugbetaling van "t voor de plaatsen betaalde geld en tevens tot betaling van een bedrag van 300 francs ter vergoeding van het door den niet-toegelaten bezoe ker dienaangaande geleden nadeel in eer en goeden naam. Meoi zie het vonnis in "G. des T. van 23 en 24 April 1906. (Weekbl. v. h. Recht.) DE ERFGOOIERSQUAEST1E. Namens eenige Erfgooiers te La ren zijn door den deurwaarder L. C. \an der Duijs Jr. te Amsterdam alle nieentmeesters der Vereeniging Stad en Lande van Gooiland, wonende te Laren, Huizen en Blaricum. zoome de de burgemeester van laatstge noemde gemeente, voor het Gerechts hof te Amsterdam gedagvaard we gens onrechtmatige handelingen, door hen in gemeenschap gepleegd op den Schaardag in Mei 1904 aan het hek 'van Meeuwis Raven te Bla ricum, welk hek toegang geeft tot de Blaricumsche meent. De zaak zal worden behandeld op 31 Mei a. s. Leger en Vloot Wetenschappen maar zelden (gelijk in 1873) in zijn geheel tin, trilling gebracht wordt, maar dat drie haarden teltbij Los Angeles in het zuiden, bij Seattle in het noorden en bij San Francisco in het midden. Eerst in de laatste 25 jaren is gebleken dat San Francisco wel degelijk bij zulk een aardbe- vings-haard ligt ook in verband met de gedaante van de kustde Gouden Poort vormt een dwarsspleet waar tusschen Sacramento- en Santa Cruz. tusschen 1800 en 1898 tien verwoestende aardbevingen waargenomen zijn, terwijl het aan tal beringen voor San Francisco be kend tot in het jaar 1888. in 't geheel 417 bedraagt. Verk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het can Aid a-atsex amen theologie de heer C. A. van Nood. Sport en Wedstrijden ZWEMMEN. De datum van den nation alen zwem wedstrijd, die, naar we bericht hebben dezen zomer door de Goudsche Zwem- club zal worden gegeven ter gelegen heid van haar 20-jarig bestaan, is vastgesteld op Zondag 29 Juli. De polo-afdeeiing van de Gouds che Zwem club gaat dezen zomer meedoen in de waterpolo-competitie. Gemengd Nieuws NACHTELIJKE PROEFNE M ING EN Naar men verneemt, hebben dezer dagen belangrijke nachtelijke proef nemingen door de genie plaats ge had bij de Utrechtsche fortenlinie, inzonderheid bij het fort Vossegat, De Lunetten de Kromme Rijn en het Merwedekanaal, met een nieuw systeem projecteur-Alplia, voorzien van oxy-acétylénique, van de Parij- soh'e firma A. Boas, Rodrigues en Cie. Het door het -nieuwe zoeklicht beschenen terrein werd _tot op een afstand van 4 500 meters verlicht. De proefnemingen, bijgewoond door verschillende hooggeplaatste mili taire autoriteiten, hebben naar verzekerd wordt uitnemend vol daan. HR. MS. „POLLUX" GESTRAND. Uit Lemmer meldt men van 5 dezer Hr. Ms. opleidingsschip ..Pollux" ankerde Woensdagmiddag in de na bijheid dezer haven op zulk een ge ringe diepte, dat het schip even na liet ankoren aan den grond raakte. Hedennacht is de Pollux" vermoe delijk met assistentie eener sleep boot van Amsterdam vlot gesleept. Met een eventueel opgekomen wes telijken storm was stranding op de zen' diepgang onvermijdelijk geweest. Prof. Wahnschaffe houdt in de Tag een nabetrachting over de aard beving van San Francisco. Na een beschrijving van den geologischen bouw van het Pac'fische kustgebied der Vereenigde Staten zet hij uit een. dat het gebied van San Fran cisco behoort tot het Californisch- Oregonische a a rdbevin gsgebi e ddat ONGEHOORDE BANDIETEN- STREEK. Woensdagavond is te Brussel eene ongehoorde bandietenstreek gepleegd, waarvan men tot nu toe nog geen voorbeeld kende. Een steenkolenhaoidelaar, M. K.. bestatigde dat hij voor 1100 ir. besto len was. Hij verdacht zekeren Gielen, die nog maar eene maand in zijnen dienst was en ontsloeg hem. Nu Woensdagavond rond half 7 op do le verdieping in zijn bureel aaai zijnen lessen aai- zittende, zag M. K. hem met verwondering binnen komen om eén bewijs van eerlijkheid en goed gedrag te vragen, hoewel hij zelf be kende de dief der 1100 fr. te zijn. De patroon weigerde. Gielen deed alsof hij wilde henen gaan, doch bij die deur zijnde, draaide hij die op slot en stak den sleutel in den zak. En toen, den patroon eene revolver onder den neus houdend, bedreigde hij hem mert den dood, indien hij niet aan stonds het gevraagde certificaat op firma-papier gaf, alsmede eenen wis- sdl in blanco teekende. M. K. gehoorzaamde. Toen zeide de baaidiet Gij zult mij doen aanhouden en, om u dat te beletten, zal ik u bin den. Doch op verzoek van het slachtoffer zag hij hiervan af en bevredigde zich met M. K. in zijne slaapkamer op te sluiten. Rond 7 uur kreeg de boekhouder van het huis, M. B., wonende in die Pascailestraat, een telegram, getee- keiid K., waarin ïïein verzocht word, dadelijk naar hét bureel te komen. Toen B. het kantoor binnen kwam, vond hij Gielen, die hem op het trap portaal wachtte met eene revolver in de eene en een dolkmes in de andere hand. Ik moet geld hebben, zeide hij. Geef het mij of ik dood u M. B. schudde zijne portefeuille leeg. derwijze, dat de dief het zakje niet zag. waarin zes briefkens van 1000 fr. staken. Toch kreeg de bandiet zoo nog 510 fr. en daarop ging hij henen, zeggend dat zijn meester bo ven opgesloten zat. Toen de dief vertrokken was, ging de boekhouder den patroon verlossen en beiden verwittigden de politie. Er werd een onderzoek begonnen en j toen bij een tweede bezoek in de bu- reelen de agenten in Gielen's scheur mand eene kopij vonden van êenen brief, dien hij naar eene bank van Luik had geschreven, haastte men zich deze. alsook de politie dia- 'stad te verwittigen. Te Luik was middelerwijl een vreemdeling per automobiel aangeko men en afgestapt aan het Hotel de Suède. Hij liet zijn automobiel daar en reed in eén huurrijtuig naar de bank, waar hij eenen wissel van 27.500 fr. aanbood, geteeke.nd K. De Bank had in den morgen een bericht ontvangen, dat die wissel zou worden aangeboden, met verzoek van hem uit te betalen. Maar eenige mi nuten nadien kwam een depêche van M. K. de Bank verzoeken, de betaling te weigeren, daar de wissel in kwes tie gestolen was. De Luiksche politie werd nu in liin- derlaag gestéld en toen Gielen den wissel aanbood, werd hem de^ som neergeteld. Hij teekende de kwitantie en wilde henen gaan, doch liep in cie ai-men van vier politieagenten,die hem bij den kraag vatten. Men vond in zijn bezit een «Mik, een revolver en een 50-tal kogels. M. K. en zijn boelehouder B. zijn nu naar Luik geroepen, om met den dief geconfronteerd te worden. („Hbld. v. Antw.") BARBAREN IN SAN FRANCISCO. De speciale correspondent van de ..Times" te San Francisco, doet het volgende verhaal van de bandelooze en inhumane handelwijze der blan ke tegenover de Chineesehe bevolking van de verwoeste stad Over heel Oakland en het ge spaarde deel van San Francisco, bie den straatventers thans allerlei sou venirs van den grooten brand te koop aan. 99 van de 100 dezer din gen zijn van Chineesch maaksel en getuigen van het gedrag der San Franciscanen, dat dezen meer tot schande strekt dan iets, dat sedert de ramp is voorgekomen. Zoo spoe dig dit veilig kon gebeuren, streek een leger van plunderaars op China town neer en ging aan het werk, zonder d>at de politie en troepen fei telijk een poging deden, het te belet ten. Ze verzamelden alles wat waar de had. groeven in de ruïne, en voerden duizenden Oostersche kunst voorwerpen die bewaard waren ge bleven, met zich mee. Onder deze plunderaars waren rij- l ke burgers met hunne vrouwen en kinderen, en zelfs met-verlof zijnde leden der Californische militie. Som mige personen poogden ook in ande re deeilen der stad hun roofzucht bot te vieren, maar werden daarin dade lijk door de militairen verhinderd. Doch tot vóór een paar dagen werd niets gedaan, om het eigendom der hulpelooze Chineezen te beschermen. Men vermoedt, dat het Chineesehe gezantschap zich daaromtrent toi de autoriteiten van Washington heeft gewend. Althans, de federale troepen verleenen nu voldoende be scherming en iedere verdere po ging tot. plunderen wordt belet. De secretaris van het Chineesehe gezantschap vertoeft thans te San. Francisco. En achter het masker van Oosterscihe lijdzaamheid, kan men duidelijk zijne verontwaardiging over de behandeling zijner landge- nooten bespeuren. Niet alleen heeft het eigendom der Chineezen geleden. Terwijl de on derstand vrijelijk onder alle hulpbe hoevenden werd verdeeld, zijn de Chineezen grootendeels aan hun lot overgelaten, zoodal vele hunner ver schrikkelijk moeten hebben geleden. De Chineesehe vluchtelingen, die in Fori Mason onderdak rwerden ge bracht, zijn door de loger-overheid dei- Vereenigde Staten goed ver zorgd geworden. Maar degenen, die naar Oakland en andere plaatsen waren gevlucht, zijn minder geluk kig geweest. Geen enkele gemeen schap wenscht hen. EnTDakland jam mert reeds, dat de eigendomswaarde vernietigd zal worden, wanneer het Chineesehe kwartier door die vesti ging der 'vluchtelingen van San Francisco wordt vergroot. Vervolgens merkt de speciale cor respondent op, dat er een beweging gaande is, om het Chineesehe kwar tier der verwoeste stad van het cen trum naar Hunter's Point, aan de oostkust van het schiereiland,, te verplaatsen. Men betwijfelt echter, of dit wettelijk kan worden gedaan. 50 Chin, bezitters van eigendommen besloten reeds in de oude China town te gaan herbouwen, de consul- generaal en rice-consul van China verklaarden, dat hun dat recht niet kan worden ontzegd. Ook wordt er op gewezen, dat de verplaatsing der Chineezen, naar een afgelegen wijk, San Francisco van den handel met het Oosten zal beroo-ven. De Chineezen praten reeds over de verplaatsing van dien handel naar een andere stad', verbitterd als zij zijn over de behandeling, hun na den brand aangedaan. hebben bewezen, gouden eeremedail les verleend. TOT INZICHT GEKOMEN. President Roosevelt schijnt tot het inzicht te zijn gekomen, dat hij de aangeboden buitenlandse he hulp voor de slachtoffers van San Francisco wel wat al te barsch en hooghartig van de hanxl heeft gewezen. In een Bood schap, aan het congres gericht, zegt hij althans, dat hij slechts giften die hem direct waren aangeboden, had geweigerd, maar daarmede niet had willen zeggen, dat alle schenkingen van particulieren en gezantschappen van de hand moesten worden gewe zen. „Wanneer", zoo zeide hij, „een volk bijdragen zendt, heb ik niets te gen de aanneming. Wij hebben onze gaven ter gelegenheid van de ver woesting op Martinique ook niet aan den president der Fransche republiek gezonden, maar per oorlogsschip di rect naar het geteisterde eiland." EEN MOORD IN NIEUW-GUINEA. Een gruwelijke daad der inboorlin gen van Ndeuw-Guniea is aan 't licht gekomen. Een Duitsch koopman. Schlehan die met de inboorlingen van het eiland St. Gabriel op zeer goeden voet stond en ze in alle op zichten vertrouwde, werd plotseling door zijn inlandsche bedienden van achteren aangevallen en met 'n hou- weelslag op 't achterhoofd neerge legd. Daarop stortten zioh eenige an deren, die zich verdekt hadden opge steld, op het lijk en hakten het in stukken. Deze werden medegenomen, om bij de kannibaalsche feesten dezer menscheneters dienst te doen. IN HANDEN VAN MOOREN. Men meldt uit Tanger aan de,Stan dard", dat die Mooren een klein En- gelsch schip hébben aangevallen en twee Engelsche onderdanen gevangen genomen. Onderhandeld wordt om de gevangenen los te krijgen. IN HECHTENIS GENOMEN. Robert Albert, een tweede redac teur van de socialistische Volksmacht te Breslau is op de redactie in hech tenis genomen, omdat hij dn een ver gadering op de politie had afgegeven. DE WERKSTAKING IN FRANKRIJK. In liet departement Pas-de-Calais loopt de staking ten einde. Zelfs te Lens, tot dusver het centrum van het verzet, zal hét werk worden hervat. Vijfhonderd mijnwerkers hielden al daar eene vergadering, waai- Beugnet, penningmeester van het syndicaat, verslag uitbracht over het laatste on derhoud van de arbeiders-gedelegeer den niet den mijndirectéur Reumaux. Deze heeft geweigerd nog meer con cessies te doen dan reeds zijn toege staan en zelfs niét willen beloven, dat hij geen arbeiders zou ontslaan we gens ongepaste handelingen tijdens de staking. Toen dé heer Beugnet de vergaderden vroeg, welke houding zij wilden aannemen tegenover deze on verzoenlijkheid, riep men uit ,,Wo willen werken, we hebben onze bekomst van de staking Toen er later gestemd werd ovter de hervatting van den arbeid, stemden slechts enkelen tegen. Te Voeux-les-Min.es, Liérin en Bé- thune neemt ook het aantal stakers af. Donderdagochtend waren er tii geheel Pas-de-Calais 27.650 personen aan den arbeid en staakten er nog 27.176. Te Toulon blijft het nog steeds woe lig er worden vergaderingen en anti- militaire betoogingem gehouden, maar de orde werd niet ernstig verstoord. Alleen heeft een jeugdige anti-militai- rist een garde te paard met een mes een ernstige verwonding toegebracht. De metaal-arbeiders te Lorient heb ben tot staking beslotente Brest zijn 8 personen in hechtenis genomen we gens aanslagen op de vrijheid van arbeid. FRANKRIJK EN VENEZUELA. Volgens den correspondent van de New-York Herald" te Caracas, reist cie heer Cordelias, secretaris-gene raal van den president van Venezue la, over New-York naar Parijs als gevolmachtigde van de Venezolaari sche regeering tot het aanknoopen van onderhandelingen betreffende 'het Fransch-Venezolaansche con flict. Dit zou er op wijzen, dat Castro met Frankrijk vrede sluiten wil. Hij zou worden terzijde gestaan door Cecil io del Castro, minister van fi nanciën in Venezuela, die eveneens naar Parijs zou vertrekken. Corde lias bevindt zich reeds te New-York. EEREMEDAILLES VERLEEND. President Fallières heeft bij besluit van 26 April aan de 27 leden der Duitsche reddingsbrigade, welke te Courrières zulke uitstekende diensten INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 Cent per Regel. DE SPIEGEL VAN HET BLOED. Men heeft terecht gezegd dat de huid de spiegel van het bloed was. Als Uw huid geen puistjes heeft, als Uw huid helder is, dan is zulks een bewijs dat gij een zuiver bloed hebt. Indien gij daarentegen uitslag hebt, bloedzweren, eczema, roode vlekken, dan is Uw bloed slecht en moet gij eraan denken het te zuiveren. Vele personen stellen zich voor met allerlei soort pomades op de huid te smee- ren, dat zij deze onaangename en hre- lijkc verschijnselen van een onzuiver bloed zullen doen verdwijnen. Zulks is eene groote vergissing. De huid ziekten zijn niet te wijten aan plaat selijke oorzaken, zij zijn eene uitwer king en niet eene oorzaak. Hun oor sprong ligt in een slecht bloed en zij zullen slechts verdwijnen als het bloed weder zuiver zal zijn geworden- De beste hemieuwer, reiniger van net bloed die gij kunt gebruiken zijn de Pink Pillen. De Pink Pillen zullen U een rijk en zuiver bloed geven, zij zullen aan den lever, nieren en inge wanden waarvan de werking ver traagd is, eene normale werkzaam heid terug geven. Uw bloed is onzui ver geworden omdat deze drie orga nen, die belast zijn met de vergiften uit het lichaam te verwijderen slechts op onvolmaakte wijze hun werk de den. lederen dag is de hoeveelheid vergif grooter geworden. Als deze hoe veelheid te groot is geworden, zoeken de vergiften door Uw hui3 een uit weg daar zij langs de natuurlijke wegen niet meer verwijderd kunnen worden. De Pink Pillen, wij herhalen het, zuiveren en versterken Uw bloed. Zij zullen U eene frissche gelaatskleur terug geven. Bovendien, zullen zij U krachten en eetlust geven, zij zullen Uwe zenuwen versterken. Op het oogenblik dat wij het verzwakkende warme se;zoen intreden, zal eene be handeling van eenige dagen met de Pink Pillen U uiterst, veel goed doen. Prijs /1.75 de doos, 9.— per 6doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Stei ger 27, Rotterdam, boofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Fran co toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. Plaatzer van der Huil, Drogerijen, Jansstraat Haarlem. P. L. ENGELENBERG Bonqaetten Palmen Salondeeoratiën Lampehangers Lampegarneeringen Onbestelbaar. Lijst der onbekende brieven over de 2e helft der maand April. Binnenland. Brieven: Mej. Van Zanten, G. Bets. Mevr. Houtkamp, mej. H. Jansen, allen Am sterdam mej. Drukker, Beverwijk G. Goffry, Diaconie-Weeshuis, mej. M. Nieuwenhuyzen, beiden 's-Hage De Zwart. J. Sybrands, mevr. M. Castens, allen Haarlemmej. A. J. Terkjenga, Heemstede; J. Visser, IJ- muiden; P. de Jong, Krommenie; J. G. van Veggelen, Lisse; H. C. Veen- stra, Loosduinenfirma Roessa Coihs Roden Van dear Berg, Rotterdam mevr. Van Hemert, Sobeveningenme- juffr. Douma, Schiedam; mej. Zwe men, Zandvoortmej. A. Dansen, Zut- phen mevr. Prager 6351. 10gest. Amst. Enkhuizen. H. G. Lambroi, Haarlem. Briefkaarten: Leuserweig, Amersfoort; mej. M. Schat, WessendorpJ. Huver; H. de VriesJ. Olk, A. Hagedoorn, Wed. Willemsan, allen AmsterdamH. Tromp de Beer, mej. M. Westerduin, A. de Vries, K. C. Scharff, I. Korts, K. IJzerduin, allen 's-Hagemej. H. v. d. Werff, Helder; P. Snel, IJrnu1 den K. Helmink, NijmegenDora Uting, mej. A. de Herder, beiden Rot terdam De Jong, ZaandamA. H. Busche, méj. C. van Rijn, Jo: P. Al- sorf, allen te? Buitenland. Brieven: P. Visser, Capetown (2 stuks)G. Zwenwe. DortmundG. Hertscb, Duis burg; H. J. A. Coquelin, Klipriviea-; mej. Visser, LuganoA. van Duffelen New-York Ch. Boere Mulder, Preto ria H. J. Kuipers. Whitstable. Briefkaarten: Frl. Rosenbaum, Berlin; Dr. Hel w>g, Berlin; M. Asjes, BingenSom mer, BudapestJ. J. Jonker, Chicago A. van Duffelen, ChicagoC. de Jong Hamburg; mej. J. Vry, Kaapstad;ft milie Francken, Monte Carlo. Stoomvaartberichten Het st. Malang, van Rotterdaa naar Java, passeerde 5 Mei Perirn. Het st. Prinses Sophie van Amstei dam naar Batavia, passeerde 5 Me Kaap del Ar mi. Het st. Noordam vertrok 5 Mei vat Rotterdam naar New-York. Het st. Goentoer, van Rotterdam naar Java. passeerde 5 Mei Sagres. Het st. Koningin Wilhelmina vet trok 5 Mei van Amsterdam naar Ba tavia. Het st. Java, ariveerde 5 Mei vai Tjilatjap te Rangoon. Het st. Soembawa, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 5 Mei te Port Said. Het st. Prins Willem III. van Am sterdam naar Paramaribo, passeerdt 5 Mei des voormiddags 9 uur Ouessam Het st. Koning Willem 1, van Am sterdam naar Batavia, passeerde Mei Point de Galle. Het st. Koning Willem III. van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde Mei te Genua. Kerknieuws KATHEDRALE KERK ST. BAVO. Woensdag- en Vrijdagavond te uur Lof. Dinsdag en Vrijdag te 12 uur op schrijving der kinderen, die vóór Med 7 jaar geworden zijn en dus voor 't eerst de Catechismus zuBein bijwo nen. Deze opschrijving geschiedt in de kerk. Dinsdag voor de jongens ec Vrijdag voor de meisjes. A.s. Donderdag Catechismus vooj de jongens, die het volgende jaar hui 1ste H. Communie zullen doen en a,s Vrijdag voor de meisjes. Zaterdagavond te 7 uur Rozenhoed je in de Maria-kapel. KERK VAN HET ALLERHEILIGSTE, IL\RT, KLEVERPARKWEG. Dinsdag half 8 gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius. 's Avonds te 7 uur Lof. Vrijdag te half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart. 's Avonds te 7 uur Lof. des om i Zaterdagmorgen tot 10 uur ep avonds van 5 uür at gelegenheid te biechten. Zondag de H.H. Missen te 9 uur en half 11. Te 4 uur Lof. Dagelijks te 12 uur "cie Catechismus, PAROCHIEKERK VAN DE H. ELI SA- BETlfEN BARBARA. V oensdag om 9 uur de plechtige eerste steenlegging van de nieuwe parochiekerk, der II. Elisabeth en Barbara toegewijd. Deze plechtigheid wordt verricht door Z. D. H. Mgr. A, J. Call i er, Bisschop van Haar lean. Hierna plechtige eerste steenlegging door Monseigneur aan de St. Lucia- School, gevolgd door eene pontificale H. Mis in do hulp-parochiekerk, daar na eene ovatie aan Z. D. H. door ruim 500 kinderen, onder leiding van den WelEerw. lieer J. Root, kapelaan cler parochie en gelegenheid voor uit genood igxlen ,en belangstellenden ooi een steentje te leggen. Donderdag om 9 uur de H. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. Yr. van Allijdd. Bijstand, 's Avonds te half 8 uur Lof ter eere van het Al- lerh. Sacrament PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOSEPH. Zaterdag te kwart over de H. Mis voor de bekeering der zondaars. Van 5 tot 10 uur gelegenheid oan te biech ten. Te 6 uur het Lof van O. L. Vr. met Rozenhoedje. In deze week de H.H. Missen op gewone uren. PAROCHIEKERK VAN DEN R. ANTONIUS VAN PADUA. Dinsdag, 4e der negen Dinsdagen, dien dag de eerste H. Mis te 7 uur. Te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den II. Antonius van Padua, waarna de gebeden der Novéne. Dinsdagavond is de Kerk gesloten: Het Lof ter eere van clen H. Antonius en dé Vergadering der Broederschap zullen dien avond geschieden in de kerk van het Allerh. Hart aan den Kleverparkweg. Woensdag, 1ste H. Communie. Te 8 uur plechtige Hoogmis voor de kinde ren, die hun 1ste H. Communie doen, 's Namiddags te 4 uur de Vespers. De 'kerk wordt dien dag 's morgens! niet vóór 7 uur én 's namiddags niet vóór 3 uur geopend, en is dan nog! alleen toegankelijk op vertoon van een toegangskaart. Donderdag te 7 uur, half 8. en 8j uur de H.H. Missen voor den heer Jo annes Wilhelmus dc Graaff, als Lid! der Broederschap „Haarl. Process4el naar Ke vela er". 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd en Rozenhoedje. Vrijdag te 8 uur gezongen K. Mis. Avonds te 7 uur Lof, Rozenhoedje en oefening van den H. Kruisweg- PAROCHIEKERK VAN ONZE LIEVE VROUW. De geheéle week, 's avonds 7 uur, Lof met Meimaand-oefening. Dinsdag geen H. Mis om half 8. Donderdag geen II. Mis om 9 uur, doch om half 10. PAROCHIEKERK VAN ST. JAN, AMSTERDAMSTRAAT. Dinsdagavond half 8 het Lof mei Rozenkransgebed ter eere van de H. Maagd Maria. Woensdagmorgen 10 uur de II. Mi? met „Veni Creator" voor een bruidS paar met trouwplechtigheid. Donderdagmorgen 10 uur de gezoii gen H. Mis mét „Veni Creator" vooi een bruidspaar met trouwplechtig heid. Des avonds half 8 het Lof mé Rozenkransgebed ter eere der H Maagd Maria, Zaterdagnam. gelegenheid om t< biechten van 4 tot 9 uur. In deze week iéderen dag 12 nul de Catechismus. Heden na de Hoogmis zuilen in d« ze kerk olaatsen verpacht worden. G,N. H. Crt.")

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6