NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. T019 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 15 MEI 1906 B HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A ADVERTENT1ËN: PER drie maanden: JRpC Ttëïllï- 3?H)i Van 1—5 regels 50 ets.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland„1.65 0/jr TVw wT 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Afzonderlijke nummers0.02H r n j n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave de: Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van hef Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitè Etrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3lbls Faubourg Montmartre. tweede blad. Stadsnieuws S m i n i a-S t a t e. Mem schrijft uit Wommels aan de Leeuw. Ct. dd. 11 Mei Zoo is dan de fraaie villa „Smi- nia^-State" tot den grond afgebroken en wijzen slechts enkele puinhoopen de plaats aan, waar het gebouw heeft gestaan. Het grootste deel van het afgebro- kene is per scheepsgelegenheid naar Haarlem vervoerd, waar onder be heer van Heemstede reeds .weder met den opbouw in dergelijken trant is begonnen. „Sminia-State" te Wommels is alzoo verdwenen en het ontredderd terrein ligt daar alseene onwraakbare getuigenis, wat ook nog in onzen tijd de gevolgen kun nen zijn van heillooze godsdienst twisten en bitteren partijstrijd. Het schoone gebouw met zijn fraai- en tuin zal zeker niet al te spoedig vergetem zijn, en veel goeds, dat van de bewoners der „villa" uitging, zal mede in dankbare herinnering blijven. EEN MOOIE GIFT. Door iemand uit Haarlem, die onbe kend wemscht te blijven, is tenhehoe- ve van een te 's-Hertogenboseh op te richten Protestantsch Ziekenhuis een som van f 500 geschonken. Oud-K atb. Kerk. Naar de Tel. van welingelichte zij de verneemt, zijn ernstige candida- ten voor den bisschopszetel alhier, pa.stooi- Prins alhier en pastoor Van Zanten te Dordrecht. Pastoor Prins is bij de kerk te Haarlem de opvol ger van mgr. Rinkel. I n d u str i eb ank. De directie van bovengenoemde bank zal voorstellen het dividend over 1905 te bepalen op 41/2 pet. Binnenland HOFBERICHTEN. H. M. de Koningin-Mo ed-er was bij den zilveren bruiloft van den vorsten de vorstin van Bentheini-Steinfuit te Burg-Steinfurt te zamen met Z. D. H. den vorst van Waldeck en Pyrmomt en met den erfprins van Erbach- Schönburg. Den lOden Mei bracht H. M. van uit Honnef een bezoek aan de vorstelijke familie Von Wied te Neuwied. Te Honnef ontmoette II. M. de ko ning van Zweden. H. M. nam don rouw aan voor den tijd van drie weken, wegens het over lijden van Z. D. H. prins Hendrik van Reuss. DROGISTENBOND. Ter gelegenheid van zijn 121/2-j a- rig bestaan heeft de Nediecrlandsche Drogistenbond een tentoonstelling te Rotterdam georganiseerd, welke Za terdagmiddag is geopend door den Mini sten* van Landbouw mr. J'. D. Veegens, in tegenwoordigheid van verschillende genöodigden, onder w:e het eene-comité, dat te voren doorliet bestuur van den Bond aan een lunch was vereenigd. De Voorzitter van den Bond, den Minister welkom boetend, wees op do hooge vlucht, die het drogistenvak heeft genomen en op hetgeen vooral bij de oostelijke naburen geschiedt voor de opleiding dier drogisten. Men heeft er nu zélfs ook een zoogenaam de Drogisten-academie, een denkbeeld dat spr. in de ernstige aandacht van den Minister aanbeval. Feuilleton. Een Verborgen Erfenis (Naar het Engelseh). Maar Cesar schudde zijn hoofd. Hij vond het niet noodig to verklaren, dat de kleeren, die hij nu aan had, zijn eenige garderobe uitmaakte, en da.t het om verschillende redenen ui terst ongeschikt zoo niet onmoge lijk voor hem zou zijn bij een an der te gaan logeeren. Hij slaagde er in Curzon te over tuigen, da.t zoo iets onmogelijk was, en toen bracht hij het gesprek weer terug op de zaken betreffende Oak- hurst, wiaarin hij meer belangstelling toonde dan hij werkelijk had', om iedere discussie over eigen vooruit zichten te vermijden. Bertram liet zich goedsmoeds om den tuin leiden. Ik heb alles van a tot z met den rentmeester nagegaan en ik denk spoedig in staat te zijn alles zelf te besturen. Het moeilijkst van alles :s. dat Brown, de rentmeester, zoo dom en stijfhoofdig is. da.t hij geen ver anderingen wil maken ear ik weet er zelf niet genoeg van om het zonder Ook de Minister- bleek het gewicht van het vak niet te miskennen. Het is een zeer oud bedrijf, dat we uit onze kindsheid al kennen, omdat we zeker altijd met belangstelling naar de gapers hebben gekeken. Vroeger omvatte liet vak weinig artikelen, thans moet de drogist een Manus-van- alles zijn. Zijn winkel moet de groot ste verscheidenheid in artikelen be vatten van huishoudelijk gebruik, van artsenijbereidkunde, van ziekenverple ging. Behalve koopman dient de dro gist dus ook wetenschappelijk man te vezen, die het onderscheid kent tus- schen kwakzalversmiddelen en het werkelijk goede. In de hoop, dat in de wetenschappelijke richting zich liet vak meer en meer zou bewegen, werd de tentoonstelling door hem geopend verklaard en begon de rondgang. Het terrein js in een Japansch marktplein hei-schapen. Rondom kleine toko's, waarin aller lei zaken zijn geëxposeerd en alle soorten van ververschingen te koop zijn en in het midden een reusachti ge fontein lumineus, welke bij avond het geheele terrein in een fantasti- schen gloed zet. De aanblik van de tentoonstellings zaal is recht vroolijk. Zeer talrijk is liet aantal exposanten en alten heb ben hun best gedaan door fraaie eta lages tot het goed succès bij te dra gen. Voornamelijk in het achterste gedeelte van de zaal is datgene ten toongesteld. wat het meest in overeen stemming is met het karakter van den bond, waarvan de expositie uit gaat. DE RELLETJES TE OVERSCHIE. De gemeenteraad van Oversell ie was tegen Vrijdagavond spoedei- schend bijeengeroepen ter behande ling van een verzoek van den kerke- raad der Ndd. Hen-, lverk, om de pas gewijzigde politieverordening op het sluiten van herbergen, bierhuizen enz. opnieuw te wijzigen en wél in dier voege, dat de vervroegde sluiting op Zondag zou worden Ingetrokken en daarvoor in de plaats gesteld sluiting gedurende de voormiddag-godsdienst oefeningen. De herinnering aan de wanordelijk heden op den afgeloopen Zondag- droeg het hare bij om de discussion buitengewoon te rekken zij eindigden ten slotte met verwerping van liet verzoek. De voorzitter stdlde voor, de ver vroegde sluiting, die zooveel onrust en ergernis in de gemeente had ver wekt. maar weer in te trekken. Dit voorstel werd met 6 tegen o stemmen aangenomen. DOOD GEVONDEN. Te Finsterwolde (Gr.) werd de wo ning van den 75-jarigen alleenwonen- den" arbeider Klap opengebroken, wijl men den man in den laatst en tijd niet had gezien. De arme anan lag dood te bed. EEN MEEVALLER. In den avond van 22 April werd door een feilen benaard te Oisterwijk eene woning- geheel vernield, terwijl van dien inboedel nagenoeg niets kon wor den gered. Een blikken tabaksdoos, waarin, eenig bankpapier, werd ver mist, maai- later onder puin ent ste-e- nen teruggevonden. De inhoud was niets meer dan een rolletje verkoold papier. Toch werd die aan de Neder- landsohe Raaik opgezonden en de eigenaar, die zich daarvan niets had voorgesteld, werd niet weinig verrast en dankbaar gestemd, toen hem het bedrag van het verbrande bankpapier toch werd ter hand gesteld. Men begrijpt bijna niet, hoe het mogelijk is. dat de nommers van het verbrande papier nog kunnen worden hulp aan te durven. Ik ben van plan Brouwn zijn ontslag te geven of te- mand boven hem aan te stellen, iemand die van de wetten op de hoogte is. Ik heb niet juist een agent noodig. maar meer een ontwikkeld man, die doen zou wat hem werd opgedragen, zonder groote fouten te makenen die niet zou trachten de baas te worden. Ik zou hem niet meer geven dan een huis en honderd vijftig pond per jaar. Ik wi'l niet allerlei aanbiedingen heli- ben van fijne heertjes, daarom vind ik het beter het salaris wat laag te stellen. Alles wait ik noodig heli is een zakenman, geschikt om orders te gehoorzamen en mij te helpen als 'k te kort schiet. De jonge man keek zijn metgezel aan, hij verbaasde zich over zijne groote stilzwijgendheid. 11c vroeg mij af, tot wien ik mij wendietn zou, zoo ging hij na een korte pauze verder, en toen ik jou zag, was ik overtuigd dat jij de rechte persoon was om mij te helpen. Jij bent juist iemand, die mij aan deai rechten man kan helpen. Als je dat voor mij doen wÜit, zal ik je zeer verplicht zijn. Dank je voor dat. vertrouwen in mij, antwoordde Gesar. Ik za.l alles onthouden, wat je gezegd hebt en over een paar dagen aan je schrij ven. Curzon meende te hoor en, dat zijn stem bewogen klonk. Hij veranderde van onderwerp en sprak over meer opgespoord, uit zulke geheel zwai-te en verkoolde overblijfsels, en tooh is het geschied, want de letters en nom mers werden door de Bank opgege ven. Men mag het bestuur der Bank wei dankbaar zijn, dat het in zulk een ge val zooveel moeite deed aanwendien, om de geleden schade zooveeil moge lijk te verminderen. ONWAAR. Het „N. v. N." verzekert, dat er geen woord waai- is van het bericht van het „Hbld.", over het honorarium door dir. A. Kuyper te genieten voor zijn reisbeschrijving. „Er is aan dr. Kuyper door een Franschen uitgever volledige vergoe ding geboden van al zijn reiskosten voor een dergelijke reisbeschrijving, maai- dr. Kuyper is op die aanbieding nog absoluut niet ingegaan. Volledige vergoeding van reiskosten zou in elk geval toch niet halen bij een bedrag van 60.000 het zou veel zijn als het een tiende van die som bedroeg." EENE OPLICHTSTER. Op last van de justitie is te Utrecht eene zekere mevrouw M. aangeliou- den, die gescheiden van haren echt genoot. leefde. Zij moet zich aan op lichterijen van verschillenden aard hebben schuldig gemaakt. Zelfs ver zekerde men ons, dat zij gedurende de laatste weken geheel van oplich ting leefde. Onlangs is door den com missaris van politie nog eene waar schuwing tegen haar geplaatst, nadat zij er pas een kamerverhuurder had doen invliegen. Door haai- gepaste manieren wist zij het vertrouwen te winnen en verschillende personen tot haar Slachtoffers te maken. Thans Is aan haar praktijken gelukkig een ednde gemaakt. („U. D.") VALSCHHEID IN GESHRÏFTE. Zaterdag weii-d van Oss gevankelijk naar 's Bosch overgebracht zekere v. D., inspecteur eemer verzekering al daar. verdaclit van het opzettelijk vaisch opmaken van een borgtocht, groot f 1500, en liet daarvan gebruik maken. („Noordtor.") DE ZAAK-WENSMA. De zaak-Wensma. te Kampen, die in de conversatie veelal nog een punt van bespreking uitmaakt, blijft ove rigens tot dusver voor de buitenwe reld een gesloten boek. De instructie echter wordt ongestoord voortgezet. Dezer dagen en Zaterdag nog zijn opnieuw verschillende personen door den recht er-commissaris in verhoor genomen, o.a. ook weder de vroegere leerling van den ouden Wen-sma, de goed 15-jarige B.. die half Februari 1907 16 jaar wordt, de leeftijd waarop een getuige pas tot het afleggen van een eed wordt toegelaten. Zijn her haaldelijk naar Zwolle gaan wijst er op. dat die door hem gegeven inlich tingen niet van gewicht ontbloot zijn. Mogen we enkele getuigen gelooven, dan zou Werisma met zijne anWvoor den op de tot hem gerichte vragen zoen' voorzichtig zijn. Grootendeels worden ze schouderophalend gegeven. Zaterdag was hot 33 dagen geleden, dat de verdachte in arrest werd go DE ROMEINSCHE WAGENRENNEN TER GELEGENHEID VAN DE UTRECHTSCHE LUSTRUMFEESTEN Men meldt uit Utrecht nog de vol gende bijzonderheden Sinds Dinsdag wordt er geregeld iederen dag geoefend op het groote persoonlijke belangen van Cesar. Waar zijn je zustors nu? Zeker getrouwd? Zulke bekoorlijke meisjes blijven ntet lang zonder huwelijks banden. Ik herinner mij, dat ik dik wijls naar haar portretten op je ka mer gekeken heb. Mijn oudste zuster Violet is eeni ge weken geleden getrouwd, ant woordde Getsar kortaf. Ja, Curzon. 'k moet je toch eens Vertellen, dat wij allemaal in moeilijkheid zijn geraakt ten gevolge van een testament van een zonderlingen oom van ons. Ik heb mijn ouderlijk tehuis vaarwel gezegd en leef alleen, en Violet hakte den knoop door én trouwde niet een neef den jongen Egerton, die geen duit in de wereld bezit. Wat zeg je nu? riep Curzon uit, en hij begon eeniig vermoeden te krij gen van de oorzaak der Verandering, die in Cesar had plaatsgegrepen. Een testament? Mij dunkt Ik hoorde daar onlangs over spreken door iemand, die iets in 't schild scheen te voeren en die mij hoogst onsympathiek was, ik zou moeilijk kunnen zeggen waarom. Ik ontmoette hem eerst in den trein, toen ik kort geleden naar de stad ging. Hij zat bij mij in de coupé en scheen veel belang te stellen in Oak- hurst. Toen wij er langs gingen vroeg hij, wie daar woonde en wilde hij er alles over weten. Ik hield mij stil -n de hoop. dat ik mij zelf zou hoeren beschrijven, maar tot mijn spijt was weiland achter het Kloosterpark te De Bilt door de acht studenten, die de Romeinsche wagens zullen besturen. Van te voren zijn, zooals de vakterm luidt, de dieren door den pikeur, den heer D. S. Cole, ingereden. In 't geheel zijn thans 47 paarden, alle van Litthauen afkomstig, in de pas nieuw gebouwde stallen in de on middellijke nabijheid van het oefen terrein aanwezig. Het ligt in de be doeling der commissie om er nog eenige bij te koopen, niettegenstaan de er feitelijk slechts 32 noodig zijn. Met het oog op mogelijke ongelukken of onwilligheid der paarden acht de commissie het echter gewenscht een zeker aantal dieren in reserve te hou den. Wat er ook gebeuren moge, is toch het bezit verzekerd van de vol gende vierspannen3 span vossen, 2 span zwarte paarden, 1 span isabel- kleurige, 1 span schimmels en 1 span bruine paarden. Deze zullen gereden worden dooi de volgende heeren T. A. M. A. van Löben Seis, W. M. Kolff, B. van Marwijk Kooy. W. C. Wendelaar, J. H. A. Dubois, L. C. H. van Beeok Cal- koen, R. A. baron van Lynden en jhr. A! Boreel. Ongeveer veertien dagen voor den officieelen feestdag worden de paar den overgebracht naar den Leidschen weg. waar onder de tribunes flinke stallen in gereedheid zullen worden gebracht, ruimte schenkend aan 55 paarden. Thans wordt er geoefend met twee karren, die te De Bilt zijn vervaar digd. De eigenlijke ren wagens komen uit Zutphen en hebben een breedte, uit de assen gemeten, van 2.40 M. Deze zijn zoodanig ingericht, dat de twee binnen-paarden vrij loopen, ter wijl de twee buitenste aan de assen trekken. Aanstaanden Maandag wordt een aanvang gemaakt met het bouwen van de reusachtige tribunes. Tevens wordt dan een begin gemaakt met het in gereedheid brengen van het terrein. De grond zal worden afgegra ven tot op een zekere diepte en aan gevuld. worden met grove- en kalk- puin en met lekzand. De bochten wor den aanmerkelijk verhoogd ien einde het wenden ie vergemakkelijken. Op den feestdag wordt er met twee wagens tegelijk gereden. Zes blijven er dus in de reserve. Alleen bij het begin zullen de acht wagens een om megang door de arena maken. Er zal om prijzen gereden worden. De arena zal prachtig versierd wor den. Reeds nu kan medegedeeld wor den, dat het middenstuk der arena, 130 M. lang. de z.g. Spina, versierd zal worden met groote guirlandes van levende bloemen. De A. N. D. B. Het aantal leden van den A. N. D. B., dat op 1 April 1880 slechts 39 be droeg, was op 1 Mei j.i. gestegen tut 8065. Zoo hoog was het ledental nog nooit. VACANTIE VOOR OPZICHTERS EN TEEKENAARS. Het hoofdbestuur van den Algemee- nen Nederlandschen Opzichters- en Teekenaarsbond heeft zich tot de ar chitecten. ingenieurs, industrieelen er niemand in de coupé, die ooit van mij géhoord had. Ik voelde mij niet geroepen hem uit eten droom te hel pen. en zou de geheele zaak vergeten hebben, als er niet kort daarna eer. vreemd ding was gebeurd. Toen ik terugkeerde uit de stad. stapte die zelfde persoon met mij uit, en na ge vraagd to hebben, w anneer de volgen de trein zou vertrekken, liep hij recht- streeksch naar het hek van Oakhurst. Ik volgde en raakte met Item in ge sprek met het plan om te weten ie komen wat hij in 't schild voerde. Hij deed allerlei pogingen om mij over verschillende dingen uit té hooreai en ik gaf hem geen voldoening. Einde lijk vroeg hij. zonder dat er, voor zoover ik na kon gaan. eenige roden voor was, of ik de familie kende, die op Ryeland woonde, en vertelde mij diat er kort gele dén iemand' van uw naam was gestorven, die het zooeven genoemde testament had nagelaten, en dat iemand, Wickham genaamd, op het oogenblik dat goed beheerde. Zooals je weet kende ik den naam MaJincourt en ik had Mrs. on Miss Wickham in Amerika ontmoet, maar ik was over dat onderwerp al even weinig spraakzaam als over al het andere en hij vertrok even wijs als hij gekomen was. Ik had het bijna geheel vergeten, totdat je het mij weer in het geheugen bracht, door van het testament te spreken. .Vis jij er niets tegen hebt, zou !k ev wel eens en aannemers in Nederland gewend, met het dringend verzoek, om aan de bij hen in dienst zijnde opzichters en teekenaars een jaarlijkscli verlof toe te kennen van acht achtereen volgen dede dagen, met behoud van salaris. DE VERMISTE MARECHAUSSEE. De van de brigade te Witmarsum verdwenen marechaussee is als deser teur aangehouden en in arrest ge steld. 'T PORTRET VAN KONING WILLEM III. Vrouw S. te Hendrik-I do-Ambacht, was reeds jaren lang in het bezit van een portret van onzen vorigen Ko ning. Dit begon echter eenige duide lijke sporen van verval te vertoonen, zoodat het niet meer kon dienen tot sieraad harer woning. En toch wilde ze haar ouden Koning niet missen Zij liet een brief schrijven aan H. M. de Koningin, waarin zij haar verlan gen te kennen gaf in het bezat van een nieuw portret te worden gesteld. En wat gebeurde? Zij ontving binnen zeer korten tijd van H. M. de Koningin een nieuw portret van haar ouden Koning, ge vat in een sierlijke lijst, gedekt met de kroon. OP HET POLITIE BUREAU. Tik, tik, komt een jonge man bin nen. „Morgen, heeren „Goeie morgen". Bezoeker lacht, ziet er zeer opgeruimd uit. „Meneer, ik wou u eens even in lichtingen komen vragen, m'n vrouw- is weggeloopen." „Zoo, wil je ze terughebben „Neen, neen, laat ze maar wegblij ven (met afwerend gebaar). Maar ik wist niet, of ik dat hier ook aan moest geven." „Neen, hoor. daar hebben wij niets mede te maken." „Ja ziet u, ik wilde nu graag ver huizen en ik ben met die zaken niet zoo op de hoogte en dus. „Ga je gang maar, hoor, dat gaat ons niet aan. Als je haar terug wilt hebben, moet je haar zelf maar terug halen." „Neen, dank je, ik ben veel te blij, dat ze weg is." Bezoeker gierende van pret af. (Arah. Crt.) DRANK BIJ VERKIEZINGEN. De berichtgever van de Post te Ze venaar vertelt, dat het nieuwgeko- zen lid der Provinciale Staten, „de dichte, bonte menigte", die hem een ovatie bracht uitnoodigde, ..op zijn gezondheid in de beide omlig gende café's iets te gebruiken, waar van natuurlijk ruim gebruik werd gemaakt." Een „eerlijk kiezer" in het dis trict. Zevenaar meldt aan de Post, dat er bij de verkiezing op jl. Dins dag weer veel sigaren glazen bier en borreltjes zij.n uitgedeeld. BRANDEN. Vrijdagavond omstreeks 11 uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de lakwarenfabriek der Gebrs. Van Hofwegen aan de Turfmarkt te Gou da. De brand liet zich ernstig aaai- zieneen dikke vonkenregen maakte het aanvankelijk moeilijk van de zijde der Goiuwe het pand te nade ren, doch de brandweer, met veel- wat van willen weten. Ilei is geen geheim, zeide Cesar somber. .Vis je een paar maanden eerder thuis gekomen was. dan zou je het in alle couranten hebben kun nen lezen. Het Malincourt-testament is eenige dagen lang het onderwerp van iedere gesprek geweest. Ik heb er niets van gehoord. Toen Ceear opmerkte hoe nieuws gierig zijn vriend was. dwong hij zichzelf om alles van het testament te vertellen en van hetgeen op het voor lezen daarvan gevolgd was. Hij ver telde hoe Anthony Egerton het be sluit had genomen voor zichzelf te gaan werken, toen de bepalingen van hot testament hem niet do hoop lieten van dien kant geld te krijgen, en van het misnoegen zijner oudere over Vio let's verloving met haar neef, over zijn eigen vertrek uit het ouderlijk huis met Violet, en over haai* onver wacht 'huwelijk over dit. alles was de jonge Curzon ten zeerste ver baasd. Het testament vooral verwekte zijn levendige belangstelling. Onwillekeu rig lachte hij. bij de gedachte aan het eenzame zoeken van Christel naar het geld, en hij vroeg hei een en ander omtrent haar. Hij was ook nieuwsgie rig te weten waarom die vreemdeling zooveel belangstelling ;n hem zelf had gehaxl en waarom hij inlichtingen had gevraagd over Ryeland en Wick ham. materieel aanwezig, wist binnen een uur tij'ds het vuur te bedwingen. De fabriek is geheel uitgebrand; de be lendingen. de drukkerij van het ..Dagblad van Gouda" en de bakke rij van den heer Beszelzen. bekwa men veel waterschade. Verzekering dekt de schade. Men meldt uit Eibergien Vrijdagavond brandde de boerde rij de Veldsnijder aan den Groenlo- schen w*eg af. De brandweer van Eibergen was spoedig met 2 spuiten ter plaatse, doch kon wegens ge brek aan water niets uitrichten. Het vee en een gedeelte van den inboe del werden gered. ONGELUKKEN. Uit Vriezeveen wordt van 10 Mei aan de Zwolsche Ct gemeld Gisteren hadden drie kinderen van 3, 5 en 10 jaar van J. K. lig gende met een woonsclieepje in het veenkanaal, eon uurtje gestookt op den wal van het kanaal. Om het be ter te doen branden, wierpen zij uit een volle bus petroleum van deze brandbare stof in het vuur. De vlam sloeg eensklaps in de bus, die met een harden knal uiteenvloog. Alle drie kinderen liepen hevige brand wonden op, liet meisje van 5 jaar moest dadelijk naar het ziekenhuis te Almelo worden vervoerd, waar het heden reeds is overleden. De toestand van de beide anderen is redelijk. Zaterdagnamiddag omstreeks 6 uur geraakten ,een drietal jongens onder de IJsselbrug te Zutphen, na gevischt te- li-ebben, aan het stoeien en vielen in den ljsel. Eert hunner wist zich te redden, de beide andéren, kindieren van den stadsarbeider Jansen, zakten weg. De jongste van elf jaar werd door den arbeider Gorter geredzijn broertje echter, de 14-jarige boek- drukkersleerJing Willem Jan, is ver dronken. Maandag 7 Mei jl. werden ter hoogte van de Roode brug te Roer mond de kleederen gevonden van'n aldaar in garnizoen zijnden huzaar. Dacht men oorspronkelijk, dat ge noemde huzaar gedeserteerd zoude zijn, en het leggen van zijn kleeren aldaar tot afleid'ng zou dienen, dit bleek Zaterdagmorgen, helaas niet waar te zijn. want om 101/2 uur werd zijn lijk ter hoogte van de Maasbrug te Roermond opgevischt. Zaterdagmiddag, omstreeks half vier, viel de 12-jarige M. van Dijkte Schiedam uit een populierboom aan den Vlaardingerdijk. waar hij bezig was nestjes uit te halen. Hij werd met gebroken of gekneusden rech tervoet boven cTen enkel door den veldwachter Fillekes en twee poli- tie-agenten per brancard huiswaarts gebracht, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen Dit is deze week reeds het tweede geval van een ongeluk met het nest jes uithalen. Den eersten wien dit Dinsdag jl. overkwam aan de Damlaan. is Vrij dag in het ziekenhuis de rechterarm bij den schouder geamputeerd. (Tel.) Te Berkel is Zaterdagmorgen het 4-jarig zoontje van den boomkwee- ker A. L. in een onbewaakt oogenblik in een mestkuil gevallen en daarin gestikt. Wie kan liet geweest zijn vroeg bij. Iemand die met al deze merk waardige dingen iets heeft uit te staan, 'laar ben ik zeker van. Geen man heeft bij dat testa ment eenig belang, uitgezonderd An thony Egerton. mijn neef Ivan MaJin court en ik. Hoe zag hij er uit An thony is knap en flink er ziet er uit als een gentleman, hij is ongeveer acht en twintig jaar oud, zou ik zeg gen. Bertram beschreef den man, die met hem in gesprek was geweest, en Cesar herkende Ivan. Hij is dadelijk met zijn leugens klaar, zei Curzon. Ik zou hem niet vertrouwen. Het laat mij korid. Ik zal er be ter noch slechter van worden, wat er ook met dat geld gebeurt. Ik heb er niets mee te maken. Ik zou zeggen, als ik daar zoo veel belang bij lvad. dan zou ik dat geval niet zoo koeltjes opnemen; ik zou toch ten minste mijn best. doen het. te krijgen. Hét verheugt mij, dat ik Mr. Wickham ken. Ik ga een be>- zook brengen op Ryeland en meteen trachten Miss Wickham en Miss Eger ton te spreken. Miss Wickham woont niet bij haar vader je zoudt haar daar niet ontmoeten en Christal weigert bezoe kers te ontvangen. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5