Kwartjes-Advertentiën één Kwartje???? m Haarlem's Dagblad van HAARLEM'S DAQBLAD. Bur«au: Gr. Houtstraat 55. IN HANDEN VAN KWARTJES VINDERS. Door den landverhuizer H. W., die Zaterdag niet het stoomschip Nieuw Amsterdam van Rotterdam naar New York vertrok is op het politiebureau aan de Nassaukade aldaar aangifte gedaan, dat 'hij in handen van kwart jesvinders is gevallen, die hem in een café met hun kaartspel een bedrag van 30 dollars afhandig hebben ge maakt. HET GEBEURDE TE GENDRINGEN. De rechtbank te Arnhem heeft in structie gelast in zake den smid G. te Gendringen, wegens poging tot dood slag op dr. R. en heeft tegen hem rechtsingang verleend, met bevel van gevangenhouding. Koloniën GEVECHT BIJ KANTOE. Een correspondent van ..De Loco motief" schrijft dato 1 April uit Enire- kang (Celebes) Kantoe is gevallenJa, de onneem bare vesting dei' Boegineezen is in het bezit gekomen van de kompenie en het 6de bataljon heeft wederom getoond, dat het, wanneer het op vechten aankomt, een niet te versma den steun is. Dat er gevochten moest worden, ze wisten het allemaal, zoo wel onze Europeanen als de Amboi- neezen. marechaussée en Timoreezen. De Europeanen hadden hun geval len kameraden van den 22sten Fe bruari j.l. te wreken. Let wel, leze ressen en lezers, dit wreken bestaat niet in het vermoorden van vijanden, neen. bij ons bestaat dat wreken in het onschadelijk smaken van bentings en vijdnden, waardoor de wapens in onze handen komen. Het had wel lang geduurd, maar het is dan toch zoo ver gekomen. Waar den 22sten Fe- bmari 78 bajonetten tegen Kantoe op stormden en hun hoofd stootten, na een bentiug genomen te hebben, daar hebben nu o compagnieën gestreden, gesteund door artillerievuur. Den llen Maait was een verken ning naar Kantoe gemaakt en kwam de majoor De Wijs tot liet besluit, de stelling wel te nemen was, maai' dat de verliezen te groot zoutten zijn, daar de stelling geheel beheerscht werd door een pl.ni. 100 M. hooge rots massa, waarop de vijand gezeten was. Artillerie was beslist wenschelijk. Nu, er is artillerie gekomen, name lijk 2 stukken 3.7 c.M. onder comman do van den luitenant ter zee baron Van Aersen Beieren van Voshol. Ver der kwamen nog van Pairé-Paré naar Rappang en daaa-na naar Enrekang die overste Michielseh en de kapitein van den staf Den Dooren de Jong. Bij den overste was een sectie van het 9e bataljon onder commando van den 2e-luitenant Bajelto. De 3e compagnie van het Ge bataljon en de miaréchaus- sée-Timoreeschie compagnie had m opdracht na een tocht in het Sawitto- sche naar Enrekang terug te keeren, Den 27sten 's'avonds kwam het ge vechtsbevel van den overste Michiel- sen, waarin de majoor De Wijs op dracht kreeg de stelling Kantoe te nemen met 2 compagnieën van het 6e bataljon, de maréchaussées, die Timo reezen en 2 stukken geschut van 3.7. Om hier de verschillende militaire aangelegenlieden te bespa-eken, die vóór en gedurende den afmarsch naar Kantoe plaats vonden, zou den niet-militairen te weinig belang in boezemen. daarom zal ik me bepalen tot die dingen, waarin allen belang zullen stellen en die iedereen kan be grijpen. Den 2Ssten vertrok cte colonne naar kampong Tawarak. zuidelijk van Kantoe gelegen. Van deze kampong zou de actie beginnen. Om 12 uur v.m. werd de order ge geven. waarbij aan de artillerie den heuvel ten Zuiden van Kantoe werd aangewezen, de 1ste compagnie zou westelijk in hel bedekte terrein stel ling nemen, en van daar uit een schijnaanval op de benting doen. De anaréchaussée-Timoreesche compagnie moest om het oosten naar de benting (stelling trekken en de 3de compagnie bleef voorloopig in reserve en zou de artillerie dekken. Des middiags kreeg de Eu opeeteche compagnie plotseling vuur van de Bamboepoesang. N.Ö. van de stelling gelegen. Door dit vuur werd een Eu ropeaan doodelijk in het hart getrof- ren. terwijl een dwangarbeider ge wond werd. Een sectie Amboineezen van de 3de compagnie werd onder commando van den luitenant Van Helsdiingen ter versterking naar de lste compagnie gezondlen en kreeg in opdracht van dén commandant dezer compagnie den linkervleugel te ver lengen en te versterken. Van de inareohaussée werd intus- schen niets gehoord, geen gele vlag werd gezien. Dit was liet afgesproken teeken, dat de maréchaussée tea- plaat se was aangekomen en de artillerie het vuur zou staken. Eindelijk, daar nog mets gehoord Averd, werd om 51/4 uur n.m. HET SIGNAAL TOT DEN AANVAL geblazen. De artillerie was nu 4 uur bezig geweest met vuren en had, zooals later bleek, o.a. een huis in brand geschoten, waardoor die omge ving in korten tijd in lichte laaie Btond. Eén stuk was gericht op den top van die rots, waar de Boegineezen dooi' hun vuur groote schade aan brachten en had het gelukkig resul taat, dat liet a-uur daar ophield. Het andere stuk was gericht op de kampong zelve. Juist, toen het sig naal voorwaarts" werd geblazen, verscheen de gele A'lag, de mare chaussée Avas dus op haar plaats aangekomen. En in één gang wer den de 600 M. naar de stelling afge legd, ze hadden zich ingehouden, on ze jongens, maar toen het dan ook zoo\'er was toen ging ook alles voor uit. Bij de stelling gekomen, Avas de sergeant De Haas met 2 man reeds aan het klimmen en zat de sergeant majoor Broekhuyzen links van hem om den wegloopenden vijand op te vangen. De 4de sectie Ambodneezen toog naar binnen, -de benting was verlaten, maar daar achter zat het wespennest. Avaarin onze fuseliers hunne handen nog moesten steken en waar ze niet zonder kleerscheu ren uit zouden komen. Toen ging het door tot ze voor een onderaard- sehe poort kwamen, waar höA'ig ge vuurd werd. maar ook deze werd ge passeerd. Vervolgens kwamen ze in een dal, waar een toegang moest ge zocht worden naar het achtergelegen gedeelte. Een gedeelte met sergeant De Haas ging rechts, het andere deel met lui tenant Van Helsdingen links, maar links was de toegang onmogelijk en keerde die afdeeling terug waar ze de lste cimpagnie aantrof. Alles ging toen naar rechts en bij de lste poort van de rotsvesting gekomen, vonden ze daar een gedeelte Europeanen en Amboineezen onder den luit. Van Schreven. De poort werd gerameid, maar dat duurde te lang, zoodat een gedeelte in opdracht kreeg naai rechts te klimmen, waar onder he vig vuur een hoog terras moest be klommen worden. Zoo bereikten ze de 4de poort waar ze door konden komen en van daar uit werd d'e lste poort geopend. Door het invallen van de duister nis Averd de actie gestaakt en keerde een gedeelte met den kapitein De Bont terug naar de lste benting, waarheen ook de gewonden vervoerd werden. In deze benting werd over nacht, terwijl de overigen maar op de rots of liever gezegd, tegen de rots of achter steenen hun slaapje moesten pakken. Of er veel van ge komen is, ik laat het aan mijn le zers hierover te oordeelen, als ze dn dezelfde omstandigheden zouden ver- keeren. De stelling was evenwel pas "naif in ons bezit. Wel werd getracht 's avonds door te dringen, maar iede re beweging werd door een herig vuur belet. Toen den volgenden morgen om 51/2 uur de stelling in onze handen was, kwam men pas tot de ontdekking, waarom dat punt, waar men had willen doordringen, 's avonds zoo verdedigd waa De vijand n.l. heeft zijn aftocht meesterlijk gedekt, want er was een pad, waarbij een gladde boom stond. Langs dezen boom lie ten ze zich naar beneden glijden, en kAvamen dan zoo in de achter gele gen kampong. Jammer, dat we dit pad niet bij licht hebben kunnen ont dekken. daardoor waren vele vijan den nog in onze handen gevallen Om 51/2 uur v. m. van den 29sten was de rots door onze troepen bezet en daarmee Kantoe in onze handen. Om u een beschrijving te geven van de stelling, gaat moeilijk. Onze Amboineezen noemden de stelling seperti stamboul". Het is een gewirwar van grotten, gangen, spelonken. 3 Europeanen waren in een spelonk verdwaald ge raakt., één hunner, de fuselier Kroes- ke. werd doodelijk geAVond, detWee anderen licht gewond, terwijl een ander door de duisternis in een spe lonk viel, maai- gelukkig door ka meraden werd weergevonden. De maréchaussées. die van de Oost zijde kwamen, hadden ïnet 4 briga des -de rots geattaqueerd, maar kon den die niet beklimmen, omdat de wanden loodrecht stonden. De kapi tein Ten Seldam ging toen met 35 man naar den N.-O. vleugel van de stelling, waar ze nog 3 verdwaalde Europeanen opnamen. Deze afdee ling bracht den nacht door tegen de laatste horstwering, nadat ze er 6 overschreden hadden en hier kregen ze hun gewonden. Opmerkelijk was het. hoe de grot ten nog bewoond waren en door welke kleine gaatjes de Boegineezen gekropen waren. Vrouwen en kinde ren werden uit die grotten ge haald. Kerk en School NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Amersfoort ds. G. W. C. Vunderink te Hooge\-een. Bedankt voor het beroep te Briel- le door dr. A. J. de Sopper te Vel- sen De opening van de voorjaarsverga- dering den- algemeene Synodale Com missie is bepaald op Dinsdag 15 Mei eerstk. Beroepen te Wouterswoude (Fr.) ds. H. C. Lambers te Lunteren (Geld.) R. K. KERK. Bij gebrek aan een roomsch-katho- liek kerkgebouw te Ede worden de godsdienst-oefeningen der R. K. mi litairen in genoemd garnizoen voor loopig gehouden in het cantinelo- kaal, later in de overdekte binnen plaats der kazerne. NIEUW WEEKBLAD. Rinuenkort zal onder redactie van de heeren dr. A. Troelstra en ds. H. C. Briët, predikanten bij d'e Ned. Kerv. Gemeente te Utrecht. een nieuw weekblad verschijnen onder den naam van Wekstemmen voor Kerk en Volk. PERS-OVERZICHT DE S. D. A. P. EN DE MARXISTEN. Het artikeltje in ,,Het Volk" van Vrijdag 4 Mei. geschreven naar aan leiding van het bedanken van de „Marxistische" elementen in de So ciaal-democratische Arbeiderspartij voor een candidatuur voor het partij bestuur, noopt den heer Van der Goes op de gebeurtenissen van het Utrecht- sche congres terug te komen. De heer Van der Goes is van mee ning, dat door de partij ,,uiet over het optreden van personen is geoor deeld. Aan hen, die hem zouden tegen werpen, dat er thans „reden te meer is zich beschikbaar te stellen, daar toch ook de minderheid in het be stuur vertegenwoordigd moet zijn antwoordt de heer Van der Goes „Noch in het partijbestuur zitting nemen, noch namens de Partij deel nemen aan politieke debatten, in en buiten de Kamerverkiezingen, is ons meer mogelijk zoolang het Kongres der Partij, drager van haar hoogste gezag, op het gebeurde te Utrecht niet terugkomt." De inhoud %'an de motie, vervolgt hij, „wordt door ons als in hooge mate onwaar, als grievend en beleedigend beschouwd." „Wij zijn gebrandmerkt ajs kamer filosofen ,die uit de hoogte van een ingebeelde wijsheid met onbruikbare leerstukken om ons heen wierpen om geen andere reden dan dat wij somtijds anders dachten dan ande ren wij en een grooter of kleiner deel van onze medeleden. De heer Van der Goes besluit zijn artikel aldus ,,Op den verkeerden weg", zegt de redactie, zijn we. Het is waar, dat bet een zeer onaangename weg is, een, dien Arij niet hebben gekozen. Maar voorshands is 'het voor ons de eenig mogelijke weg, een, die de meer derheid en hare leiders ons hebben opgedreven. Waren wij geslagen in een bepaalde kwestie, het zou mis daad en onzin zijn geweest daarop met het bovenstaande te antwoorden. Als minderheid ware het onze plicht in dat geval iedere gevoeligheid te overwinnen. Thans ons ongevoelig te houden, zou onwaarheid en onwaar digheid zijn. De Partij bovendien, kan verlangen, dat wij hare uitspra ken naar de ietter nemen. Naar de letter heeft ze gevonnisd. Thans zou den Arij als een gelijkwaardige min derheid in verschillende frakties moe- ten treden? Wij vergen eerst 'her stel van eer, en daarmee zal de meerderheid niet het minst haar eigen waardigheid vergrooten." In een volgend nummer van Het Volk wordt de heer Van der Goes door mr. P. J. Troelstra beantwoord die verklaart in het artikel des hee ren v. d. G. niets anders te kunnen lezen dan dat de kleine groep partij- genooten. die bestaat uit de redactie van „De Nieuwe Tijd" en eenige me dewerkers, aan" de Partij den eiscfi stelt „een besluit in te trekken dat zij ondanks de bestrijding dier partijge- nooten heeft gemeend te moeten ne men" om met die intrekking weder de medewerking dier partij genooten aan den partijarbeid te koopen. „Wij twijfelen zoo zegt mr. Troelstra er geen oogenblik aan, of de Partij zal daaromtrent overgaan tot de orde van den dag. „Zeer zeker aangenaam was voor de Nieuwe Tijd-groep de afloop van ons jongste congres niet. Maar ons zich in haar eer gekrenkt of in haar recht om aan de zaken der Partij mede te werken aangerand te gevoe len, daarvoor moet zij èn het gevallen besluit, èn de discussies daarover ge weld aandoen. Zij moet, om zich ach teraf tegen dat besluit te weer te stel len, zich zelf ontslagen rekenen van die achting voor de Partij en die ge hoorzaamheid aan haar besluiten, die in onze rijen steeds zijn beschouwd als een noodzakelijke voorwaarde voor onze eenheid in den klassenstrijd. Zij moet daarvoor het individu stellen boven de organisatie de arbeiders partij beneden enkele propagandis ten zij moet daarvoor een aanval be proeven op den wil der Partij, of zij dezen door verzet zou kunnen bre ken." Mr. Troelstra zegt ten slotte, tever- Avachten, dat niet velen den heer Van der Goes in zijn desorganiseerend op treden zullen volgen en overtuigd te zijn -dat de Partij voldoende krachten bezit „omeen nieuw partijbestuur sa men te stellen, dat met vaste hand de Partij zal hebben te leiden door de moeilijkheden, waarin zij zich tijde lijk bevindt Financieele berichten HOLL HYPOTHEEKBANK. In de op 21 Mei a.s. des namiddags te 2 uur te houden gewone algemeene vergadering A an aandeelhouders zul len de volgende punten in behande ling worden genomen lo. Verslag uit te brengen door den Raad van Toezicht en vaststelling van de winst- en A*erliesrekening OA'er 1905 en van de balans per 31 Dec. 1905. 2o. Machtiging aan de directie om stortingen op de aandeelen uit te schrijven. 3o. Erkenning van de tot ausver niet erkende pandbrieven. 4o. Mededeelingen, bepaaldelijk om trent plannen tot reconstructie der instelling. 5o. Voorziening in de vacaturen, ontstaan door de periodieke aftreding op 1 Juli e.k. van de heeren J. Bree- baart Kz., P. B. J. Ferf, dr. B. Reiger en j'hr. mr. C. J. den Tex als commis sarissen en G. Vas Visser als direc teur. Sport en Wedstrijden PAARDEN. Naar de Ned. Sport meldt, heeft het harddraverij-comité van de Nederl. Harddraverij- en Renvereeniging aan de besturen van de harddraverij-ver- eenigingen, clie onder de reglementen van de N. H. en R. V. laten loopen, het volgende schrijven gericht „Het zaJ uwe aandacht niet ont gaan zijn dat zeer vele onregelmatig heden in harddraverijen steeds voor komen in en door heatharddraverijen Het harddraverij-comité der N. H. en en R. V. heeft daarom in ernstige overweging genomen dezen vorm van harddraverijen geheel te verbieden, maar rekening houdende met de pre- dilectie van sommige vereenigingen A'oor deze soort van harddraverijen, heeft het besloten tot dezen uitersten maatregel nog niet over te gaan. maar te trachten met uwe medewer king de groote bezwaren te ondervan gen. Het is daarom, dat het tot u het dringend verzoek richt, maatregelen te Avillen nemen, dat aan den totali- sator slechts tickets worden afgege ven voor de beslissende heat, en niet A'oor iedere heat afzonderlijk, en ook niet nadat de eerste heat is aange vangen." ROEIEN. In het nummer Oude Vier van de studenten-wedstrijden, op Hemel vaartsdag aan de Zweth, roeien eerst Laga en Njovd. vervolgens Nereus en Triton. In Jonge VierNjord tegen Laga., en Nereus alleen. In Jonge Acht komen alleen Njord en Laga uit, en in Jonge Skif Laga en Nereus. 't Is evenwel niet zeker, dat dit laatste nummer doorgaat. Als kamprechter, tevens starter, zal optreden prof. dr. P. PI. Damsté. die den wedstrijd zal A-olgen op de Prima Donna. Voor de handhaving- der orde op het Avater zullen vier torpedobooten dienst doen, terwijl met behulp der gerequireerde rijkspolitie getracht zal worden het hinderlijke OArervaren naar de tribune tegen te gaan. Een Vereeniging van farmers in het district Oklahama heeft een bruinen driejarigen volbloedihengst (Peroh'e- ron) aangekocht A-oor den prijs van 3600 dollars of 9000 gulden. Gemengd Nieuws BLIKSEM-WAARDE. Een bliksemstraal heeft een waarde van 150 tot 7000 zoo heeft een Brusselsch ingenieur onlangs in hert, tijdschrift der Belgische Vereeniging voor Sterrèkunde berekend. Hij gaat daarbij uit A'an het feit, dat de elec- trische stroom thans een waarde heeft die op geld is te schatten, en heeft getrac-ht op te sporen hoeA-eel van die kracht in een bliksemstraal schuilt. Hij Avijst daarvoor op de waarneming, dat ijzerhoudende gesteenten door den bliksem magnetisch worden en komt tot de slotsom, dat de spanning van een bliksemstraal ten minste op 6000 ampères is te schatten. In weikeSLijk- heid moet zij zooveel hooger zijn. om dat de rots, die bij het onderzoek ge diend had. A-rij ver van de plaats zich bevindt waar de bliksem was ing^ slagen. Bij matige schatting kwam hij tot een energie van 27.777 kilowattu ren. Nu kost een kilowatt bij gebruik van de goedkoopste beweegkracht, zonder stoom, bijv. een watetrval, ruim een halve cent, Avat voor ge noemd bedrag ongeveer 150 uit maakt. Waai' men echter tot duurdere mid delen zijn toevlucht moet nemen om een electrischen stroom te verkrijgen en de kilowatt ongeveer 25 cent kost, komt men tot de Avaarde van 7000 ongeveer voor de kracht, die in een bliksemstraal schuilt. RARE KAZERNE-GRAPPEN. Te Cherbourg zijn bij de reveille in de kazerne van het 5e koloniale regiment, groote poppen van karton gevonden, die den generaal de Péla- j cot, commaandant van de koloniale brigade van Cherbourg, en kolonel Ytasse, van het 5de koloniale regi ment voorstelden. Deze pappen wa ren bij den hals opgehangen, bij d'e rapport-kamer. Op e«n bijgffvoögfli karton stond geschreven „Hun hoofden zijn te koop." Er is een onderzoek geopend en maatregelen zullen worden genomen om dergelijke buitensporigheden te onderdrukken. VROUWELIJKE KIEZERS. Op 29 Maart hebben de vrouwen van Tasmanié (Australië) voor de eerste maal aan de verkiezingen deel genomen. Zij hebben een besliste overwinning behaald. In alle distric ten kwamen meer vrouwelijke dan mannelijke kiezers op, vooral in de hoofdstad Hobarth. Het. ging om de vraag of de ge- j meenten het recht zouden hebben het aantal drankgelegenheden te beper ken en of de tappers, aan wie de ver gunning Avas ontnomen, door de an dere vergunninghouders moesten wor den schadeloos gesteld. De vrouwen steunden slechts op candidaten. die beide vragen bevestigend beantwoord den, en \-an de 35 gekozenen waren 30 candidaten van deze richting. NAPOLEON ALS VERNIELER. Een Fransch historicus schrijft van Napoleon: Hij was van nature en uit gewoonte een vernieler. Men kon hem in den raad der ministers nog wel midden onder een beraadslagingzien zitten met een pennemes of een ra deermesje in de hand, bezig den arm van zijn stoel te ontleden en er diepe sneden in te maken. Men zette onop houdelijk stukken in dien stoel, of schoon men van te voren wist dat hij ze den volgenden morgen weer ka pot zou snijden. Om eenige variatie in dit soort ge noegen te brengen maakte hij zich meester van een pen en vulde alle pa pieren. die hij voor zich had, met dikke inktstreepen. Zoodra ze heele- maal zwart waren verfrommelde hij ze in zijn handen en gooide ze op den grond. Als men hem het een of ander fijn beeldhouwwerk in handen gaf, kAvam het er zelden uit zonder verminkt te zijn. Ik herinner me, dat ik eens een ruiterstandbeeldje, dat hem voorstel de, en in de fabriek van Sèvres met buitengewone zorg vervaardigd Avas, voor hem neerzette. Hij zette het op een tafel. Hij brak er eerst de stijg beugels van, toen een been, en op mijn zeggen, dat. de maker van het beeldje a'an verdriet zou sterven, als hij zijn werk zoo zag mishandelen, antwoordde hij koel„Het kan alle maal weer goedgemaakt aa'orden met een beetje klei." Als hij een kind aanhaalde, kneep hij het tot het begon te schreeuwen. Te Malmaison had hij een geweer in zijn werkkamer staan, waarmee hij voortdurend uit zijn venster op de uitheemsche vogels schoot, die Jose phine in de vijvers van het park liet onderhouden. De kAvade geest der vernietiging be zat hem in zulke hooge mate. dat hij nooit de broeikassen a-an Malmaiton binnentrad zonder eenige van de kostbare planten, die men er kweek- te, stuk te snijden, of te a-ernielen. Kerknieuws KATHEDRALE KERK ST. BAVO. Woensdag- en Vrijdagavond te 7 uur Lof. Zateixtagavond te 7 uur Rozenhoed je in de Maria-Kapel. PAROCHIEKERK VAN DE II. ELISA BETH EN BARBARA. Dinsdagavond half 8 uur Lof tea-eere van den H. Antonius. Donderdag 9 uur de H. Mis A'oor de leden dier Broederschap van O. L. Vr. van Al-tij dd. Bijstand. 's Avonds half 8 uur Lof ter eere van het Ailterh. Sacrament. Mieren avond half 8 uur oefening dlea- Meimaand. KERK VAN HET ALLERHEILIGSTE HART, KLEVERPARKWEG. Dinsdag de eerste H. Mis te half zeven. Te 8 uur plechtige Hoogmr's, Avaaa'onder de kinderen tot de eerste II. Communie zullen worden toege laten. Dien dag alleen op A'ertoonvan e:en plaatsbewijs toegang tot de Kerk. To 3 uur plechtig Lof, waarna „Te Deum". Vrijdag te half 8 gezongen H. Mts ter eere van hert H. Hart. 's Avonds te 7 uur Lof. Zaterdagmorgen tot 10 uur en des avonds van 5 uur af gedegenheid om te biechten. Zondag de II. H. Missen te 9 uur en half ïl. Te 4 uur Lof. PAROCHIEKERK VAN "DEN H. JOSEPH. Zaterdag te kwart oA*er 8 de H. M:s A'oor do bekeering der zondaars. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biech ten. Te 6 uur het Lof van O. L. Vr. met Rozenhoedje. In deze week de H.H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. PAROCHIEKERK VAN ST. JAN. AMSTERDAMSTRAAT. Dinsdagavond half 8 het Lof mét Rozenkransgebed ter eere \'an de H. Maagd Maria Woensdagmorgen 10 nur d'e H. Mis met „Veni Creator" A'oor een bruids paar met trotiAvplechtighdid DonderdagaA'ond half 8 het Lof met Rozenkransgebed ter eere der H. Maagd Maria. Zaterdagnam. gelegenheid om biechten Aran 4 tot 9 uur. In deze week iederen dag 12 uur Catechismus. De H.H. Missen in de week ha acht en negen uur. PAROCHIEKERK VAN ONZE LI El VROUW. Dinsdag geen H. Mis om half 8. Woensdag te 9 uur gezongen H. 1 voor de Leden de<r Broederschap vj de H. Kindsheid. Verder door de week -de H.H. Mi sen te half 8, 8, half 9 en 9 uur. PAROCHIEKERK VAN DEN II. ANTONIUS VAN PADUA. Dinsdag, 3de Dinsdag' der maat en 5e eter Novene. Te 8 uur gezongi H. Mis tea- eere van den H. Antondi voor de levende en overleden ledi der Broederschap, 's Avonds te 7 ui Lof, Predikatie en Vergadering, waa na de gebeden der Novene. Woensdag te half 9 en half 10 H.H. Missen voor den heer Joana Bernardus Westerwoudt, als Lid di Broederschap „Haarl. Processie na; - Kevelaer". Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mi 's Avonds 7 uur Vergadering voor t Leden dier Broederschap van den I Kruisweg. Zaterdag 8 uur en- half 9 de H.l Missen voor den heer Cornells Joncl bloedt, als lid der Broederschap va den H. KruisAveg. Zondag 20 Mei te half 11 de Hooj mis voor die leden dei' Broederscha van den H. Kruisweg, 's Namiddag na de Vespers Processie met het A lerh. („N. H. Crt.") Marktnieuws Graanmarkt Hoofddorp. Witte tarwe 6.757.10 per 80 K.G. rogge f 5.255.60 per 75 K.G.; havei ƒ7.50—8.50 per 100 K.G.duivenboo nen 7—8 per 85 K.G.paardenboo se nen 7.25—7.40 per 80 K.G. FAILLISSEMENTEN. 0i Uitgesproken B- Davidson, winkelier in galante rieën, wonende te Amsterdam. Reeft ter-commissaris mr. C. van dei J' Zweep; curator mr. R. van Woelde ren, B" 's-Gravenhage, 8 Mei. De coöpera^1 tieve broodbakkerij en verbruiksver d< eeniging „De Driebergen", te Loos w duinen. Mr. H. A. van Rees. reeft kl ter-commissarismr. C. J. de Vries, r< curator. Haarlem, 8 Mei. G. Plaoijer. rnanu-- facturier te Krommenie. Mr. J. D. Pasteur, rechter-commissariscura- tor mr. G. H. J. van dér Meuten, Opgeheven Ja<n \-an Kuyk, zonder beroep te zi Maarssen. h J. Galis arbeider en winkelier te n; Bussum. Geëindigdj{ De naamlooze vennootschap Suri- 0, naamsche houtaankap en handelson- derneming, gevestigd! te Rotterdam, C. Roeda, schildersknecht te Fra-a neker. (St.-Ct.) w Stoomvaartberichten a Het st. Gedé, van Java naar Rot terdam. arriveerde 12 Mei te Mar seille. Het st. Kediri, van Rotterdam el Java. passeerde 12 Mei Gibraltar. Het st. Soembawa, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 11 Mei Perim. Het st. Oranje, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 12 Mei van Sin gapore. Het st. Solo vertrok 12 Mei van Batavia naai' Rotterdam. Het st. Bali arriveerde 12 Mei te Amsterdam van Batavia. Het st. Sloterdijk, van Newport News naar Amsterdam en Rotter dam, passeerde 12 Mei v. m. 8.15 Dover. Het st. Nieuw Amsterdam vertrok 12 Mei van Rotterdam naar New- York. Het st. Lawoe vertrok 12 Mei van Rotterdam naar Java. Het st. Koning Willem III arri veerde 12 Mei te Amsterdam van Batavia. Het st. Koningin Wilhelmina van Amsterdam naar Batavia, passeerde 12 Mei Gibraltar. Het st. Statendam arriveerde 12 Mei te Rotterdam van New-York. Burgerlijke Stand Bevallen12 Mei A. J. Hartman— Smink z. 11 Mei. W. Buijk—Ver- spuij d. M. NoletSmit z. S. v. d. MeijVisser 12 Mei. A. Kuij- tenZijlstra -d. 11 Mei. A. C. Weïjers—v. Emmerik d. 11 Mei A. G. E. Wiskerv. Loenen z. 12 Mei A. C. Anthonisso— de Rooij z. Overleden11 MeiA. Guiteneau, 63 j. Lange Boogaardstr. 10 Mei J". M. v« d. Bijl 56 j. Korte Begijne straat. 11 Mei J. Alders 15 m. z., Spijkermanslaan. 11 Mei G. Mat- thïeu—Jagersma 57 j. Anthoniestr. BENNEBROEK. BevallenG. D. van Nassauvan Wetering z. Overleden W. M. J. Huijgens. 15 m. BEVERWIJK. OndertrouwdJ. Metselaar en E. van der Kolk. A. Schouten en J. Jongerie. S. P. Pels en A. M. Bak ker. J. A. Brinkmans en C. H. Mul der. GetrouwdW. de Wit en M. Groe- neveld. G. Admiraal en C. H. Boer- dijk. Bevallen: Chr. van der Park—Blan- kendaaL Overleden 9 Mei. J. Th. de Wolf 14 J. ZANDVOORT. Ondertrouwd A. Molenaar en S. Terol. Bevallen K. VinkenHuisman z. J. Castienvan Lammeren z. Reeds gedeeltelijk in ons vorig nummer opgenomen. WAAROM ZOUDÏ'GIJ DURE ADVERTENTIËN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EBN KWABTJE voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWARTJES bij vooruitbetaling. Wi» personeel zoekt of ayne diensten wenseht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, huren of verhuren, kan das voor EBN KWARTJE in HAARLEM'S DAGBLAD terecht. BC Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6