Kwartjes-Advertentiën één Kwartje???? Haarlem's Dagblad van HAARLEM'S DAGBLAD. Bureau: Gr. Houtstraat 55. BRUTAAL. De gemeentepolitie te Zaandam heelt de hand gelegd op een 13-jari- gen knaap, zoon van zekeren D., al daar, die met een weggenomen schuitje 's nachts eenige zakken bri- quetten ontvreemdde uit de afgeslo ten bramlstoffenbergplaats van den heer Zeeman, iu die gemeente, en die zijn brutaliteit zóóver dreef, dat hij die briquetten met een kar' de huizen ging uitventen, SNOEPLUST. Een Sclieveningsch meisje van 17 jaar heeft om aan haar snoeplust te voldoen, het gouden hoofdijzer van haar tante ontvreemd en te gelde ge maakt. Zij kreeg daarvoor 28. Men heeft van het feit de politie in ken nis gesteld, zoodat de zaak vervolgd zal worden. (N. C.) WOEKER. De Arbeider vertelt het volgende staaltje van een woekeraar, die vol gens het blad te Groningen zijn praktijk uitoefent Iemand had f 300 van hem tel leen en weer zonder borgen. Daar voor nam hij de som van 45 gulden per jaar. Dit is een kleine 15 pet, Ben ander had 900 gulden en betaalde als rente. 7 gulden per week of goed 40 pet, Binnen twee- en-een-half jaar had de man z'n geld terug en had dan nog recht" op „zijn" geld. marechaussee-kazerne gefouilleerd, en toen zijn de drie biljetten op de zen bevonden. VACANTIE. De Bond van Nederlandsche Boek- verkoopersbedienden heeft aan een 600-tal patroons het verzoek gericht, de bedienden in de gelegenheid te stellen gedurende minstens een tien tal dagen van een geheel jaar volko men te laten uitrusten, of voor zoo ver de middelen het toelaten, een weinig ontspanning te zoeken, opdat zij daarna met volle kracht en fris- schen moed den arbeid kunnen her vatten. Bovendien verzoekt de Bond minstens één vrijen avond in de week. DE ZIEKENFONDS-QUAESTIE TE GOUDA. Het bestuur der Vereeniging voor gonees-, heel- en verloskundige hulp te Gouda heeft eene nieuwe vergade ring uitgeschreven, alleen toeganke lijk voor leden met hunne vrouwen, op heden, Dinsdag 15 dezer, om eenige noodzakelijke onderwerpen met hen te bespreken en vooral ook om de leden nog eens duidelijk te maken, waarom de strijd zal gaan en hoe het bestuur dezen strijd denkt te voeren. Op 16 dezer zijn als nieuwe genees- heeren voor de vereeniging te spre ken dr. J. G. Rups en dr Nic. de Haan, Dr. A. C. A. Hoffman blijft als voorheen. DE WATERSNOOD IN ZEELAND. De Johannesburgsche correspondent der ,N. R. Ct." schrijft Te Pretoria heeft zich een commis sie gevormd om liefdegaven in te zenden voor den watersnood in Zee land. Een van de eersten, die zijne gave bracht, was ds. H. S. Bosman, daarbij uitsprekende, dat hij gebruik wilde maken van de gedegenheid om aan Nederland te toonen, dat de dank baarheid voor wat Nederland voorde Boeren gedaan heeft, niet vergeten is. Wegens den uitgemergelden toestand van het volk, mag men van hier geen groote sommen verwachten, maar wel kan gezegd worden, dat er voor het doel der commissie geestdrift bestaat. KWARTJESVINDERS. De kantoorbediende C. G. F. B., een Duitscher, Maandag uit Engeland ge komen eii op weg naar Keulen, ver toefde een paar uur te Rotterdam. Bij het postkantow ontmoette hij een man. die hem uitnoodigde een glas bier te gaan drinken, waartoe men zich begaf naar een koffiehuis op de Nieuwehaven. Al spoedig kwamen daar de kaarten op tafel, het bekende k w artj esvinder s sp el le t.j e werd uitge voerd, en de doortrekkende Duitscher was in een ommezien tien Engelsche ponden kwijt. Toen hij geen cent meer op zak had, lieten de kwartjes vinders hem zitten en poetsten met het geld de plaat. SMAKELIJK ETEN! Men schrijft uit Meppel. Dezer dagen begroef een landbou wer te Ruinerwolds een gestorven vet varken achter zijn huis, maar vergat, zooals meestal geschiedt, het vooraf met petroleum te begieten. Een paar dagen later ontdekte hij, dat het dier opgegraven en meêge- noanen was. Allerwaarschijnlijk wordt er worst van gemaakt, en voor consumptie naar Holland ver zonden, ONGELUKKEN. De 14-jarige D. Voorn te Edam ging Zondagnamiddag zwemmen in de ringvaart. Eensklaps zonk hij en verdronk. De politie is er later in ge slaagd. het lijk met een dreg op te halen. Zaterdagochtend geraakte te Oolt- gensplaats het 21/2-jarig dochtertje van den heer B. d. V. in een onbe waakt oogenblik in de sloot voor de ouderlijke woning. Hoewel spoedig door de moeder op het droge bracht en geneeskundige hulp was Ingeroepen, mocht het niet gelukken het bewustzijn weer op te wekken. Zondagmorgen is op de Haarlem merstraat te Amsterdam een onbe kend oud man met grijzen baard en knevel, gekledd met zwarte jacquetjas, diito broelc en vest, zwarten gleuf- hoed, wit front met zwart strikje, dloor een wielrijder aangereden en be wusteloos naar het Gasthuis ver voerd, alwaar hij bij aankomst bleek overleden te zijn. Hij was in het bezit van 4.111/2, een zakkammetje, mes, knevelschuier, bril met koperen etui en een R.-K. kerkboek. De commissaris van politie in de 6e sectie, bureau Warmoesstraat, ver zoekt met de identiteit van dat lijk bekend gemaakt te worden, alsmede met naam en woonplaats van den wielrijder. Leger en Vloot DE AMSTERDAMSCHE BEURS. Maandag werd door de commissie van onderzoek de Beurs bezochtde heeren werden rondgeleid door dien hoofdopzichter, terwijl tevens cle di recteur van Publieke Werken in het gebouw aanwezig was. Besloten is alle bogen in de goede renbeurs. zoowel beneden als op de galerijen, van houten stellages te voorzien Maandag was dit reeds met een groot aantal bogen geschied, naar men verneemt worden deze stutten niet zoo zeer aangebracht om het doorbeken dier bogen te beletten, als wiel, om geheel het gevaar van stor ten van loszittende steenen af te wen den. Op alle plaatsen waar zich scheuren vertoonen, althans in eenigs- zins sterke mate, zijn van wege Pu blieke Werken grijze cementen plaat jes uisschen de steenen gevoegd, ten einde nauwkeurig te kunnen nagaan in hoever de zetting zich uitstrekt of wel tot stand komt. INTERNATIONALE BAKKERIJ TENTOONSTELLING. Het Uitvoerend Comité deelt mede, dat tijdens de feestviering van den Bond het comité een groot Tuinfeest zal aanbieden met algemeene ver lichting. buitengewoon concert enbal- champètre. De feestcommissie uit het tentoon- stellingscoinité heeft tot voorzitter den heer E. Vrugtman en tot secreta ris don heer J. J. F. Niemöller be noemd. welke commissie nog is aan gevuld met den lieer George Muller. CELEBES. De correspondent van de N. R. Ct. seinde Maandag Den 20sten April maakten hunne opwachting in Posso de hoofden der To-Napoe Oema i Soli, Ooema i Ta- hoinki en Oema Baloeroe. Laatst genoemde was de aanlegger van den tokornof in Tambarana in 1904. DE CHINEESCHE MISSIE. Tegen het eind dezer maand wordt in de residentie verwacht een hij zonder gezantschap uit China, aan het hoofd waarvan geplaatst zijn Z.Ex, Touang Fong, onderkoning van de provinciën Foo-Kien en Tsjè- Kiang, en Z.Ex. F al Houtig Tsj'e, minister van eere-dienst. en welke missie verder bestaat uit een talrijk gevolg van aanzienlijke personen. Aan dit buitengewoon gezantschap is bij bijzonder besluit van Z. M. don Keizer van China opgedragen zich op de hoogte te stellen van de staatkundige. administratieve en sta ath ui sh o udk un d ige instellingen van ons land. Het gezantschap is voornemens een tiental dagen te 's-Gravenhage te verblijven, vanwaar uit het ver schillende reizen in ons land zal on dernemen om de voornaamste instel lingen op verschillend gebied te be zoeken. De beide hoofden en de verdere lo den van de bijzondere missie zullen in Den Haag hun intrek nemen in het Hotel den Ouden Doelen. Z'N GELD KWIJT. Men meldt uit Eindhoven Een reizend Belgisch koopman had hier aan iemand zijn paardje voor f 100 verkocht en had daar voor vier bankbiljetten van 25 ont vangen. Een daarvan had hij uitge geven. Daarna kwam hij in gezel schap van zekeren v. E. en diens vrouw in den polder te Woensel. ge raakte daar dronken en was daarna al z n geld kwijt. Op zijn aanklacht is v. E. door de rijkspolitie in de DE KERMIS TE GRONINGEN. In de Zaterdagmiddag gehouden ge meenteraadsvergadering van Gronin gen was ingekomen een adres van de kastöleinsvereeniging ,,Ons Belang" waarin een poging werd gedaan om de kermis alsnog in dit jaar te doen houden. In het adres werd gezegd, dat met belangstelling is kennis genomen van het raadsbesluit, om de kermis niet te laten doorgaan, maar tevens wordt de opmerking gemaakt, dat de zaak eene groote teleurstellling heeft ver wekt bij het grootste deel der ingeze tenen van Groningen. De vereeniging heeft waardeering voor het optreden van het gemeentebestuur, doch zij hoopt niettemin, dat, wanneer cld ont stentenis van de oorzaak, die geleid heeft tot het nemen van het besluit, niet- meer bestaat, de kermis nog in dit jaar moge wordien gehóuden. De voorzitter merkte op, dat, al mocht de ziekte ook na verloop van tijd wijken, het nog de vraag zal zijn. of de kermis in een passenden tijd van het jaar kan worden gehouden. Het adres werd daarna voor ken nisgeving aangenomen. Het is dus zoo goed als zeker, dat de Groningers het dit jaar zonder de kermis zullen moeten doen. Wat erg jammer is, zegt de ..Tel." PUBLIEKE WERKEN TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen, zal binnenkort de heer Seminar, wethouder van Pu blieke Werken, zijn functie neerleg gen. Tusschen liem en den directeur der Publieke Werken eenerzijds en den burgemeester anderzijds, moet het in den laatsten tijd meermalen tot eenigszins warme gedachtenwisse- lingen gekomen zijn. naar aanleiding van het beheer en de leiding der Pu blieke Werken. Naar aanleiding van door den heer Van Hasselt aangevraagd eervol ont slag schrijft het „AJg. Hblcf." „Bij zijn heengaan rijst zeker „onwillekeurig de vraagwat „mag wel de reden zijn, dat in „eenzelfde periode, dat de af dee ding Publeike Werken te Rotter- „dam, waar zij zeker niet minder „omvangrijk is dan in Amster- „dam, denzelfden directeur be- hield, te Amsterdam drie diroc- „teuren ei; het bijltje bij moesten ..neerleggen „deze drie directeuren stonden „toch. met allen eerbied voor de „bekwaamheden van hun Rotter- „damschen collega, in kennis ze- „lter niet bij dezen ten achter." Dat is het juist. Aan kennis heeft het op „Publieke Werken" nooit ont broken, wel aan de noodige bekwaam heid om van die kennis practisch voor deel te trekken. („Tel.") DE ERFGOOIERS-KWESTIE. Zaterdagmiddag hebben de land bouwers Andriessen, te Bussum, eeni ge stuks Vee op de HiLversumsche hei de onder meient gebracht, zonder deze door het oude bestuur te laten bran den. Daarbij is thans burgerbewaking gesteld, om zorg te dragen, dat liet vee niet, op de hoven-meent wordt ge bracht. Dit is de eerste oppositie, die door werkelijke aanhangers van het nieu we bestuur wordt gevoerd. AANVARING IN HET KANAAL. Een particulier Lloyds-telegram aan „Het Handelsblad van Antwerpen". Zondagmorgen uit Londen gestuurd, meldt liet volgende ..De .stoomboot. „PhilippevilJe", van Antwerpen naar den Congo, is in aan varing geweest met een onbekend schip, nabij Dungeness. Dit laatste schip is gezonken. Een déél van de bemanning is geréd, de rest wordt vermist. ,,De Philippeville" heeft haren wég voortgezet naar Southampton". BRANDEN. Door onbekende oorzaak is te Vasse gom. Tubbergen afgebrand de boerenwoning van de landbouwers L. Een koe en eenige varkens kwa men in de vlammen om. HET ZOEKEN NAAR RECHT. Door den heer C. Vreedie, gepens. kapitein-luitenant ter zee werd op nieuw een adres gericht tot de Twee de Kamer der Staten-Generaal, waarin, onder verwijzing naar reeds vroeger ingediende requesten, op de laatste waarvan een conclusie is voorgesteld, welker inhoud adres sant toelijkt te berusten op erken ning van het hem aangedane on- recht, dat staatslichaam wordt ver zocht de voorgestelde conclusie niet aan te nemen, doch te besluiten tot eenig openbaar onderzoek, dat naar zijn meening kan leiden tot de slot som. dat recht, wet en billijkheid aan hem geschonden zijn. mag toch niet over het hoofd worden gezien, dat ook het gemeene rechts gevoel eenige bevrediging van wet ten en willekeurige handelingen van superieuren dienen te worden er kend en veroordeeld, wil de lands dienaar, hij zij militair of burger, zijn rechten veilig weten bij de bo ven hem gestelden. (Tel.) sport en Wedstrijden DE AFGELASTE BETROUWBAAR- HE1DSRIT. Junior schrijft in de jongste „Ned. Sport" o.a. ,,'t Gaat in dezen zooals 't altijd ge gaan is en zooals 't altijd zal blijven gaan. 't Gezond verstand le bon sens is niet geheel te vernietigen. Hoe lang 't ook moge duren, hoe ook de zotten mogen praedomineeren voor een tijd, voor een keelen tijd zelfs, tot slot komt alles terecht. „En zoo is 't ook hier gegaan bij de geschiedenis der zoogenaamde N. A. C. betrouwbaarheidsritten. „De betrouwbaarheidsrit 1905 had be wezen, dat een zoodanig propaganda middel niet meer deugde, en toch sloop ter dertiender ure in 1906 een betrouwbaarheidsrit binnen. „Een stukje historie „Op de jaarlijksche algemeene ver gadering der N. A. C. tfe Utrecht ge houden in de maand Januari 1906, kwamen diverse propagandavoorstel len ter sprake. ,,De voorstellen waren buitenge woon matig, en toen de hoofden leeg gedebatteerd waren, stelde een lid plotseling voor, geheel buiten de agenda om, een betrouwbaarheidsrit te houden. Er werd gestemd, en als wij ons niet vergissen, werd 't voorstel aan genomen met 22 stemmen voor en 15 tegen „Den 7 Mei waren slechts 6 inschrij vingen ingekomen. „Welke inschrijvingen dat waren? Nomina sunt odiosa. maar toch kun- WAAROM Z0UDT GIJ DURE ADVERTENTIËN PLAAT SEN, WANNEER GIJ UW DOEL BEREIKEN KUNT MET In worden dagelijks advertentiën van Vraag en Aanbod opgenomen tegen betaling van EBN KWA&TJE voor een advertentie van hoogstens 6 regels, drie maal achtereen TWEE KWARTJES bij vooruitbetaling. Wie personeel zoekt of zijne diensten wensoht aan te bieden, wie iets wil koopen of verkoopen, huren of verbureu, kan dus voor EEN KWARTJE in HAAKLEH'g DAGBLAD terecht. Op onze Kwartjes-Advertentiën komen vele reflectanten en brieven. In oen noot teekent de heer Vreede het volgende aan De conclusie uwer commissie is ..dat, hoezeer het voor adressant, die een langdurige eervolle militai re loopbaan achter zich had, moet worden betreurd, dat een samenloop van omstandigheden (de in 1894 aan boord „Nautilus" voorgevallen za ken, de handhaving der krijgstucht, betreffende of daarmede verband houdende) geleid hebben tot voor hean ernstige gevolgen, toch de Ka mer te dien aanzien geen voorstel len aan de regéering vermag te doen en ook nlet ten aanzien van zijn op pensioenstelling, die een gevolg was van de door de geneeskundige com missie geconstateerde ongeschikt heid voor den militairen dienst. Uw commissie heeft derhalve de eer voor te stellen de heeren minis ters van Marine en Justitie onder toezending van een afdruk van dit verslag dank te zeggen voor de door hen verstrekte inlichtingen". om trent welke conclusie requestrant opmerkt, dat z. i. zij een berusting in zich sluit in de thans reeds ge constateerde feiten, welke daarstel- len door hoogere macht gemaakte inbreuken op de krijgstucht, op de eerste waarvan (sententie i4 Aug. 4) hij zich. bij minister en hoog gerechtshof, tevergeefs schi-iftelijk verdedigde. Neemt men in aanmerking, dat adressant nu al 12 jaar bezig is herstel te zoeken van de onrecht vaardige bejegening op hem toege past en hij thans nog niet verder ge vorderd is dan de erkenning door de Tweede Kamer-commissie dat op twee punten de klacht óf billijk óf rechtmatig is, dan dringt een gevoel van bewondering zich aan ons op over den Ausdauer en het doorzet tingsvermogen van dezen klager, die werkelijk beter verdient dan zijn zaak in den doofpot te zien gestopt middels een formeel bedankje aan twee ministers, die zich daarna ge rechtigd achten den benadeelde vor stelijk te negeeren. Ofschoon zon der twijfel het eigen belang var, der. heer Vreede op den voorgrond staat. nen wij die inschrijvingen wat nader toelichten. „De voorsteller van den betrouw baarheidsrit schreef in met 3 wagens Een voorstemmer schreef in met éen wagen, omdat hij zich als vóórstem mer daartoe moreel verplicht achtte. Wel was hij sedert de vergadering totaal van opinie veranderd, maar hij wilde de consequentie van zijn stem dragen en schreef in als mededinger. „Dan schreven nog 2 voorstemmers in, elk met éen wagen. „En tot slot schreef nog iemand in, die niet op de vergadering aanwezig was geweest. „Van de 22 voorstemmers schreven dus 3 voorstemmers in. De 19 ande ren werkten alleen mede tot geldver spilling, maar niemand betaalde met zijn persoon. 't Verdient hier zeker constateering, dat onder de inschrijvers absoluut ont breken alle bestuursleden der N. A. C. en alle provinciale vertegenwoordi gers. Uitzondering geldt natuurlijk voor de leden der sportcommissie. „Voor zoover wij konden nagaan, waren 3 inschrijvers handelaars in automobielen. ,,'t Aantal leden der N. A. C. bedroeg ultimo Januari 1906 276. Schatten wij dat dit aantal niet veel is toege nomen en enkel gestegen tot 290, dan valt hier te constateeren, dat, behalve de voorstemmers van den betrouw baarheidsrit, circa 1 der leden daar werkelijk adhaesie betuigde aan deze zoo verderfelijk doorgedreven trage die. „Door schade en schande wordt men wijs. Zeer zeker, maar 't zou toch werkelijk wel een punt van overwe ging mogen uitmaken, om de 22 voor stemmers van den betrouwbaarheids rit te zamen met 't bestuur der N. A. C„ dat zeer zeker tegen dien rit had moeten en kunnen adviseeren, de ge maakte onkosten te laten betalen. .•En nu de moraal, want in elke ge beurtenis ligt een moraal. „We zouden hier kunnen zeggen, zonder veel verder omhaal van woor den „De kruik gaat te water tot zij breekt." „Misschien is het nu nog niet te laat op de eerstvolgende vergadering van de N. A. C., die in de volgende maand gehouden zal worden, eens voor den dag te komen met een wer kelijk propagandamiddel." heeft Trost- PAARDEN. Pikant, van stal Jan Steen, Zondag te Ludwiglust den handicap gewonnen. HEATDRAVERIJEN. Onze berichtgever schrijft naar aan leiding van liét schrijven van het Harddraverij-comité der Nederland sche Harddraverij- en Renvereeniging in ons Tweede Blad van ons vorig nummer uitvoerig vermeld waarin 0. m. gezegd! wordt, dat voortaan al leen aan den totalisator slech ts tickets mogen afgegeven worden voor de be slissende heat „Mét alle bescheidenheid zouden wij willen vragenwaarom wordt in dit schrijven niets gezegd van het spelen in de heats bij de bookmakers l Stel liet geval, dat in een derde heat wordt geroepen door de Bookies 20 tegen een dat paard wij hoorden dit nog zeer kort geleden en dat paard won de heat, dan is dat eén prikkel, dien menigeen niet doorstaan kan, en er behoeft maar 100 gulden op dat paard gezet te wordenik zeg niet eens door wien en de dag is goed." DE REGELING DER OLYMPISCHE SPELEN. Over de regeling der Olympische spelen te Athene schrijft een der Ne derlandsche deelnemers in de „Ned. Sport" „De organisatie van den wedstrijd was even slecht als de wil goed was. Op het laatste oogenblik moest men nog de namen opgeven van schermers, die. schoon behoorlijk in geschreven, op de deelnemerslijsten eenvoudig waren vergeten. In de juryvergaderingen werden besluiten genomen, die de grondslagen van het wedstrijdreglement aantastten om 24 uur later weer te worden gewij zigd of herroepen. Zoo geschiedde het. dat men tot op het laatste oogenblik niet wist of er wel of niet met pointe d'arrêt werd geschermd, terwijl dit nota bene in het wed strijd-reglement uitdrukkelijk werd vermelddat men nooit wist wan neer een en welke wedstrijd zou aanvangen, zoodat men óf voortdu rend op het terrein moest blijven, óf gevaar liep. als de heer Boneski. precies 5 minuten te laat te komen." Het st. Coram arriveerde 12 Me van Amsterdam te Bataria. Het st. Koning Willem I arriveei de 13 Mei van Amsterdam te Ba tavia. Het st. Ambon arriveerde 14 Me van Amsterdam te Batavia. Het st. Nieuw Amsterdam, Rotterdam naar New-York, passeer de 13 Mei n. m. 8 uur 50 min. Lizard Het st. Amsteldijk arriveerde Mei van Rotterdam te Newpoi News. Het st. Sloterdijk, arriveerde Mei te Amsterdam van Newpor Rechtszaken BELEEDIGING. Be Rechtbank te Utrecht deed uit spraak in de aanklacht wegens be- 'leedlging van J. Oudegeesit door J. F. A. Roels in het blad1 „Vooruit". De Rechtbank verklaarde het Open baar Ministerie niet ontvankelijk in zijn eisch, omdat de aanklacht ge richt was tegen J. F. A. Roels als uitgever van „Vooruit", terwijl hij redacteur van dat blad is. IN CASSATIE. A. v. d. B„ te Hei- en Bo.eicop, we gens doodslag op zijn stiefschoonzoon H. de Widt veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf, door het gerechtshof te Arnhem, heeft zich in cassatie be geven. Letteren en Kunst NEDERLANDSCHE OPERA. De onlangs in het Rembrandt- Theater te Amsterdam gegehren ope ravoorstellingen trokken veel pu bliek. Nu door het vertrek van h<j( Herrnfeldt-Theater de schouwburg weer vrij komt, heeft de directeur voor de zomermaanden oen Nede**- landsch operagezelschap samenge steld, waarvan deel uitmaken de dames F. CoiniFrancisca, C. En gelen—Sewing, Agnes Wibbels. With v. d. Hoeck, Irma Lozin, A. Helme- ring, Cor. Dokkumv. d. Burg, >3. Mathijsse en HarmsIdserda en de heeren Désiré Pauwels, Chr. W. F. de Vos. Jacques Cauveren, Jos. M. Orelio, Louis de Backer, R. v. ri. Hoeck. S. Poons. A. Alexanders. Jan Maas, P Koster. IT. Reuling en J Verberne. Orkest-directeur is de heer R. Zimmermann, 2e kapelmees ter de heer C. Dokkum. De openingsvoorstelling zal p'aats vinden Woensdag 16 Mei a. s. HARMONIE EN FANFARE. Aan den op 24 Mei en 4 Juni a. s te houden 5en wedstrijd van der Bond van Harmonie- en Fanfarv vereenigingen in Zuid-Holland, te Krimpen a. d. Lis el, zal wordien deel genomen door 11 vereenigingen -O de afdeeling harmonie en 12 ver. in de afdeeling fanfare. Bovendien wordt voor de harmonie-vereent gin gen nog gehouden een wedstrijd in lecture a vue en voor beide afdeet- lingen ©en marschwedstrijd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN éi 30 Cent per Regel. ALS DE ZIEKTE TEGEN U IS ZULLEN DE PINK PILLEN MET U ZIJN. Aan hen die aan rbeumatiek lijden. Als voorbeeld omtrent de waarde der Pink Pillen laten wij hieronder de twee attesten volgen Voor eenigen tijd ontving de firma Bloekpoel, drogist, Witte de With- straat te 's-Gravenhage, het bezoek van Mej. Maria van Rossum, wonen de 48 Koningsplein die het volgende attest uit eigene beweging afgegeven heeft. „Gedurende een jaar of vier was ik lijdende aan hevige pijnen in den i'ug en de beenen, hetwelk soms zoo erg was dat ik te bed moest blijven. Zelfs nog verleden zomer moest ik nog thuis blijven, want als ik maar even liep had ik pijn in den rug die hoe langer hoe erger werd en voelde mij zeer vermoeid. Thans kan ik naar waarheid verklaren, dat sedert ik eenige doozen Pink Pillen heb ge bruikt is dat alles verdwenen en dank ik aan deze pillen mijne tegenwoor dige gezondheid en levenslustigheid." Het volgend attest werd ons gege ven door den heer C. Kruisselbrink te Winterswijk. ziehier wat hij ons schrijft „Mijne vrouw was erg lijdende a rheumatïek in de beenen. zoodat zij met moeite kon loopen zelfs wanneer zij te bed lag had zij pijnen. Door het gebruik van eenige doozen werd zij langzamerhand beter, wij liebben de behandeling voortgezet, en kan U verklaren geen beter geneesmiddel ooit gekend te hebben want tegen woordig klaagt zij niet meer over de geringste pijn en ik raad ze eenieder aan en tevens de behandeling niet uit te stellen, want van af den dag dat men met behandeling begint, be gint ook de genezing." De jicht en rheumatiek zijn nauw verwant met de maagziekten. Zij ko men voort uit eene onvoldoende voe ding en zijn nog te gevaarlijker daar zij achterhoudend zijn.De Pink Pillen die op de spinsels der maag werken, wekken de werkingen dor spieren van dit orgaan op en doen de klieren wer ken die de maagsappen afscheiden. Als de spijsvertering goed is, zal het urinezuur zich niet meer door het lichaam verspreiden en zal daarente gen er uit verdreven worden zooals het behoort door de afscheidingsorga nen en niet meer door onze weefsels, spieren loopen al waar het de rheu matiek veroorzaakt om zich verder in de gewrichten der vingers, knieën vast te zetten waar het de jicht ver oorzaakt hetzij in de blaas en in de nieren wat men graveel noemt. De Pink Pillen zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, al gemeene zwakte, maagkwalen, rheu matiek, neurasthenie. Prijs ƒ1.75 de doos, 9.per 6 doo zen. Verkrijgbaar bij Snabiiié, Stei ger 27, Rotterdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Fran co toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. Plaatzer van der Huil, Drogerijen, Jansstraat Haarlem. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg 's afgelegd liet, aanvullingsexamen vol gens art. 135 wet H. O. door den heer W. H. L. Haitink. VRIJE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal examen in de theologie aan de Vrije Universi teit de heer L. van Wijk. Stoomvaartberichten Het st. Lawoe, van Rotterdam n. .Tava, arriveerde 13 Mei te Sou thampton. Het st. Gedé van Java naar Rot terdam, vertrok 12 Mei van Mar seille. Het st. Besoeki, van Java naar Rotterdam, passeerde 14 Mei Gi braltar. Het st. Prinses Sophie, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 13 Mei Perim. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken 's-Gravenhage, 11 Mei. J. de Jong, winkelier te 's-Gravenhage. Mr. J. F. van der Lek de Clorcq, rechter-cpm- missariscurator mr. J. H. Telders. A. van Poeren, stukadoor te Den Haag. Mr. E. R. E. Brants, rechter commissariscurator mr. J. Plan- teuga. 's-Hertogeribosch, 11 Mei. H. va.n der Kroef, caféhouder te 's-Hertogehbosch. Mr. D. Wesseling, rechter-commissa- 'scurator mr. M. van dieft* Heyden. Amsterdam, 9 Mei. H. J. C. Fer- nantzen, uitgever te Bussum. Ma*. C. van der Zweep, rech/ter-commissaris curator mr. P. J. L. Roeper Bosch. M. Gaster, haandelend onder do firma P. Lobo, boekbandelaar en. diia- manMijper, wonende te Amsterdam. Mr. C. van der Zweep recMer-com- missariscurator mr. P. J. L. Roeper Bosch. 10 Mei. A. PauWels, e&nployé in een bloembollenhandelwonende te Amsterdam. Mr. C. van dei* Zweep rechter-oommïssaris curator mr. W. P. Vis. G eëindigd J. A. van Leeuwen, meubelmaker te Schagen. J. W. Frenks te Goes. W. H. Wiftjes, schipper, gedomicili eerd te Bemmel, werkelijk verblijven de te Nijmegen. L Brobbei, kuiper en reeder te VI aardingen. („St-Crt.") Marktnieuws Groentenmarkt. Aangevoerd en verkocht op 14 Mei 13 H L. aardappelen, ƒ2.40—3.00 300 bloemkoolen, f 2.50—3.00 1700 mncL spinazie, 10—30; 130 mnd. slade, 0.70-1.50 2000 bos wortelen, 12—15 Botermarkt. Aangevoerd en verkocht op 14 Mei 30 K.G. boter, ƒ1.30—1.40 per KG. 19 biggen, 11—14 per stukschram 23—.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 2