BAD met GEYSER Automatische Luchtgas-Apparaten Benoïd Techaisch-Bnreaii D. DE CLERCQ, Een zeer goedkoop Mode-Tijdschrift IFraag Prospectus! - Verlichting, Verwarming - Water verzorging en Kracht, Heeiluchtpompmotoreiiy Reform Lusol- en Spiritusgloeiliehtlampen HandbrasdWusch-Apparaten MINIMAX Bloemendaal N. H. L. EVENDIJK Co., f F. W. HARTIN, Groote Houtstraat 109, Snelyerwarmer, Compliii f70,- wordt nut farantii giliverd. P. CLAUSING ZONEN, Fabrikanten Barteljorisstraat 25 Gonourronllo onmogalljk J. 8EMLV0ET, Üneïstmt 33 DRAGÉES a LA CASCARA. Firma VAN TURERGEN, Gr, Houtstraat 141. doro, een auto van de firma Benz, to Mannheim, tusschen Ceprano en Napels onderstboven is geraakt. De chauffeur, di Pasquali, vertegenwoor diger van de firma voor Italië, werd tegen een boom geslingerd, ernstig aan het hoofd verwond en stervend in een ziekenhuis gebracht. PAARDEN. Op het concours hippique te Brus sel is Woensdag in het concours van poneys de derde prijs toegekend aan My Hibby, van M. L. van den Berg, te Rotterdam. CONCOURS HIPPIQUE. Verschenen is het programma van het concours hippiqud, te houden het park Zorgvliet, in Den Haag, op 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 8 Juli. Er wordt 16.000 aan prijzen uitgeloofdverder zijn er 13 eere-prijzen en 20 gouden en zilveren medailles. Kerk'en School NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Geertruidenberg (toez.) ds. P. Th. Wielandt te Gulpente Eijerland (op Texel) de heer J. A. Barbas, cand. te Haarlem te Moerkapelle, te Zegveld en te Zoeter- woude de heer S. van Dorp. cand. te Hazerswoude. Aangenomen het beroep te Bergeijk door ds. A. J. Westhoff te Vught. Bedankt voor het beroep te Rotter dam door dr. A. J. de Sopper te Vel- sen. Beroepen te Dockum (vacature- Brink) ds. C. G. Mertzel te Beetster- zwaag. en toezegging van beroep aan d®. E. L. Nauta te Helder. CHRIST. GEREF. KERK. Beroepen te Utrecht (vac. ds. v. d. Vegt) ds. De Bruin te Apeldoorn. Aangenomen het beroep te 's-Gra- venhage door ds. T. A. Bakker te Maassluis. MGR. W. A. F. WULFINGH. In de Surinamer" wordt een en ander gemeld over de uitvaart van mgr. Wulfingh, vicarus apostolicus van Suriname, die op zijn reis van Amsterdam naar Paramaribo aan boord van de Prins Willem IV" overleed. Na afloop der plechtigheid in de kathedrale kerk, waar het lijk in het priesterkoor was geplaatst, werd het stoffelijk overschot van Z. D. H. in den lijkwagen geplaatst en bedekt met tal van keurige rouwkransen der be volking. De lijkwagen werd omgeven door een eerewacht van een vijftigtal ka- thoKeken. Achter den wagen liepen behalve de geestelijkheid verscheidene autori teiten, benevens de predikant der Luth. gemeente, en de rabbijn der Israël, gemeente. Alle straten der stad, waai- de treu rige stoet doortrok, waren met volk volgepakt, alle vensters der huizen met toeschouwers bezet. Op het kerkhof stond Z.Exc. de gou verneur met den luitenant-kolonel, commandant der troepen, de aan komst van den lijkstoet af te wach ten. Bij de open groeve sprak de Ap. Provicaris de aanwezigen toe met de volgende woorden Fortis est ut mors dilectio. De liefde is sterk als de dood. Cant. 8, 6. De spreker schetste hierop eerst het vertrek van den overledene uit Suri name. ,,Aan boord aan mgr. gevraagd Maar mgr., hoe zal het gaan met uw terugkomst Denkt u werkelijk terug te komen En het antwoord was Dood of levend zullen ze mij hier aan wal dragen. In Holland, waar men rich beijverde mgr. terug te houden en de reis te ontraden, wijzend op de gevaren, daaraan verbonden, gaf mgr. dit antwoord„Alle bisschop pen van Suriname liggen in Surina me begraven, daar word ik ook be graven'1Wat een onbeschrijflijke zielskracht Hierna schilderde hij de opofferen de liefde van mgr. Wulfingh, diens arbeid in de kolonie. Hij eindigde met deze woorden ,,In den brief, dien ik na zijn dood moest openen, stonden aan het einde zooals trouwens in alle brieven, welke wij van Z. D. H. uit Holland ontvingen deze woorden„Bidt allen veel voor mij, ik doe het ook roor u. Bidden wij dan veel. In de eerste plaats om God te be danken voor alles wat Hij door mgr. tot stand heeft gebrachtin de twee de plaats, opdat de eeuwige rust zoo ze hem nog niet ten deel werd hem spoedig worde geschonken." De gesproken woorden maakten die pen indruk. De geestelijkheid wierp thans aarde op de kist van den door- luchtigen overledene, hun allen zoo dierbaaren ook Z-Excellentie de gouverneur bewees dat laatste bewijs Mn hoogachting, waarna de notabe len zijn voorbeeld volgden. ik over deze ongelooflijke kwestie in de Nederlandsche pers niet bet klein ste woordje van verontwaardiging, ('n Zekere heer Blanda in „De Con troleur" maakt wel wat drukte, maar „De Controleur" hoort, meen ik, niet tot de „fatsoenlijke" bladen), alleen „De Telegraaf" gaf iets 'n bijtende satire, den heer Boissevain vragend of het zoo gauw genoeg gaat met den beschavingsarbeid Tevens maakt het blad de opmerking, dat de Nederland sche pers wel woorden zou vinden, als het geval in Rusland of in de Engelsclie koloniën ware geschied. Dit is toch zeker niet waar Men zal geen plaats genoeg hebben Eigenaar dig is het anders wed, dat de heer Puttkamer, die eenige negers slecht moet hebben behandeld, nog altijd in dezelfde bladen besproken wordt. De „Nieuwe Courant" had 'n week gele den weer eens 'n lang artikeltje hier over. Ook gij hebt eenigen tijd geleden wegens dit geval zeer besliste woor den over den toestand van het Duit- sche koloniaal bestuur gesproken. Dit geeft mij den moed, me tot u te wen den. Zoo deskundig oordeelend over Duitsche toestanden, zult gij natuur lijk oneindig beter van de Nederland sche op de hoogte zijn. Ik verzoek u dus vriendelijk, mij de stof te wil len verschaffen, om de betrokken amb tenaren op Madoera in ru'n kranten te verdedigen. Ik liëb, met veel vra gen, nergens eenige hulp kunnen vin den, maar hoop bij u te zullen slagen. Mijn streven, juiste en eerlijke be richten, zonder spot of hoon, omtrent Nederlandsche zaken te geven, moet immers, gelet op uw woorden van toen, uwe volle instemming vinden. De redactie van het „Koloniaal Weekblad" deelt in haar onderschrift mede, dat zij geen kans ziet, den heer G. de gewenschte stof te ver sohaffen Maar zij vertrouwt, dat de resident van Madoera enz., enz PrositI INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cent per Regel. Koloniën KOORTSEPIDEMIE OP MADOERA. Wij hebben niet lang geleiden de aandacht gevestigd op de eigenaard! ge handelwijze van den resident van Madoera. die de Indische negeering doodleuk niets meldde van een in zijn residentie woedende koortsepidemie, welke de bevolking bij honderdtallen tegelijk wegmaaide. Het aantal slachtoffers liep reeds hard naar de 5000, vóór dat de regeering, gewaar schuwd door een krantenbericht, in greep. Deze ambtenaar is nog altijd niet ter verantwoording geroepen. Het „Koloniaal Weekblad" begint dit ook vreemd te vinden en plaatst een in gezonden stuk van den heer L. Grap- perhaus, die schrijft Tot m'n groote verwondering vind DE BRIEVEN VOLGEN ELKANDER EN GELIJKEN OP ELKANDER. STEEDS GENEZINGEN MET DE PINK PILLEN. Wij ontvangen alle dagen een groot aantal brieven van genezene personen. Wij zijn er zeer tevreden over, niet voor ons, maar voor personen waarvoor wij geslaagd zijn htm lijden te verlichten. Wij publi- ceeren heden twee dergelijke brieven onder duizenden genomen, maar met opzet gekozen wegens de genezene ziekten de bloedarmoede, de zenuw uitputting. Deze ziekten komen zeer vaak voor, vooral in de steden we gens de slechte gezondheidstoestan den vooral ook wegens het meer be drijvige leven en tasten vooral de vrouwen aan. Proefnemingen om het te gebruiken geneesmiddel te kiezen, het geneesmiddel te vinden dat gene zen kan, dat alles veroorlooft de ziekte zich nog meer vast te zetten, en wel zoo zelfs dat somtijds de hulp te laat komende, de genezing niet meer mogelijk is. Beproeft dus niet, wendt U terstond tot de Pink Pillen. Zij kunnen U genezen en zie er hier het bewijs van De heer Broekhuizen, le dwars straat Yssellaan, R 618 B, wever van beroep te Gouda, schrijftIk onder- geteekende verklaar dat mijne vrouw door de Pink Pillen is genezen ge worden. Zij is 38 jaar oud en gedu rende langen tijd heeft zij aan bloed armoede geleden. Zij klaagde steeds over pijnen in den rug, steken in de zijde. Zij at bijna niet meer, was zeer zwak en kon hare huiselijke be zigheden niet meer waarnemen. Alles wat wij aangewend hadden is vruch teloos gebleven. De ziekte scheen niet mogelijk uit te roeien. De ziekte was begonnen ten gevolge eener bevalling en het scheen alsof het lichaamsge stel zich niet meer in orde kon stel len. Mijne vrouw wenschte de Pink Pillen te probeeren. Zij beeft er zich zeer wel bij bevonden. Wat de andere geneesmiddelen niet hebben kunnen doen, hebben de Pink Pillen gedaan. Mijne vrouw is thans uiterst welva rend. Mej. Suzanna de Voet, Korte steeg 12 te Vlaardïngen, schrijft: Sedert langen tijd leed ik aan ze nuwuitputting en 5k was zoo zwak geworden, dat ik het bed niet kon verlaten. Het was mij onmogelijk de eene voet voor de andere te verzetten, Na gedurende eenige weken de Pink Pillen genomen te hebben, heb ik mij veel sterker gevoeld, mijn eetlust werd beter en ik heb mijne werkzaamhe den kunnen hervatten. Gedurende eenigen tijd heb ik de behandeling voortgezet en thans ben ik volkomen genezen. De Pink Pillen geven bloed met iedere dosis, zij zuiveren het bloed, versterken de zenuwen. Zij ge ven eetlust, bevorderen de spijsverte ring. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagziekten, rheumatiek. Prijs ƒ1.75 de doos, ƒ9.voor 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepot houder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haarlem en Omstreken bij Wed. W. Plaatzer van der Huil, Drogerijen, Jansstraat Haarlem. Ik dacht dat dit voorstel om mij namelijk eene vooruit bepaalde som uit te betalen uitging van de di rectie van den Semarangschen schouwburg, en in die veronderstel ling ging ik daarop in. Later bleek, dat zij met den schouwburg niets hadden uit te staan en daar zelfs de beschikking niet over hadden, zoodat ik in over leg met mijn raadsman niet heb betaald. Er werd wel duizend gulden meer ontvangen dan de edelmoedige heeren mij hadden geboden... Te Kediri heb ik het in de Soos niet prettig getroffen. De „Soos' niet rijk, de „Soos" berekende ech ter eene billijke som voor zaalhuur en er werd aan mijn administrateur gezegd, dat plaatsbespreken geen ge woonte was. Toen dat was afgemaakt, had ik er geen enkel bezwaar tegen. Maar ik vond het zonderling dat er wèl plaatsen werden besproken en het bespreekgeld ten voordeele van de sociëteits-kas strekte. Ik ben reeds ver genoeg in het Maleisch om te zeggen „Soedah biar sadjaDe sociëteit is arm. en ik heb dezelfde spreuk als mijn dokter: „.Leven en la ten leven!".... Doch minder prettig was het, dat eerst werd geadverteerd: .,Niet-le- den hebben toegang", terwijl later •door het bestuur werd uitgemaakt, dat personen, die de voorstelling wenschten te bezoeken, eerst lid moesten worden, voor tien gulden in de maand Doch laat ik niet doorgaan met zulke nietige geldzaken te bespreken. To Blitar was ik gewoon gebluft. De trein komt binnen en een goed or kest ontvangt mij op het perron met muziek en het Volkslied. Ze hebben destijds in Nederland in „de Ware Jacob" ook wel eens „de Nare Jacob" genoemd geschreven Alle kisten staan al klaar Louis wordt Toean Besaar maar ik verzeker u, dat ik iets der gelijks voelde. De president van de soos, jhr. Teding van Berkhout, wachtte ons aan het station op, ver gezeld van de andere bestuursleden. Onmiddellijk werd, bestoft en besto ven, naar de soos gereden en de An- gor Poef knalde. Het was een ont vangst, zóó allerprettigst, de men- schen waren zóó charmant, dat ik er aangedaan van was. Zulke din gen vergoeden véél Gisteren speelde ik in Djombang en het succes was zóó groot, dat staande de voorstelling" een lijst circuleerde en ik morgen (12 April) ederom optreed. Ik neem dan maar géén rust. We zijn gezond, we voelen ons als HoLlandsche hoentjes, ik zeg Hollandsche, want over de Indische ben ik minder goed te spreken..." Het hotel Hurrie Hurrie >&loteu, d. w. z.. de allerlaatste voorstelling is niet doorgegaan, om dat de „kasteleines". mevrouw eest. wegens verkoudheid niet zingen kon. En daar het zon der haar niet ging, hebben de pseu- do-bediendon van het hotel nu maar in eens hun lepas verzocht en ver kregen en zijn de gasten ook ver- troldien. Brondgeest's gezelschap stuift nu her en derwaarts voorgoed uit- een. Enkelen gaan naar Europa, den leider achterna, die de groot moedigheid zoover gedreven heeft, dat hij 's avonds vóór zijn vertrek an hier, stiekumpjes nog even de som, aanvankelijk gedeponeerd voor de hotelkosten van mevrouw Brond- geest heeft gelicht anderen gaan nog eens in clubjes hun geluk in Java's binnenland beproeven. Met Soerabaja hebben zij afgedaan. Het ga hun allen welZiji hebben ons en velen met ons vele genoeglijk ke uren bezorgd, zegt het „Soer. Handelsblad". Letteren en Kunst KUNSTNIEUWS UIT INDIë. In „Het Nieuws van den Dag voor Nederlandscli-Indië" slaakt Louis Bouwmeester eenige verzuchtingen over z'n in Indië opgedane ondervin dingen. Hij begint met z'n meening over het „uitkoopen". Te Solo, zoo schrijft hij. kreeg ik een telegram uit Semarang van, zoo als later bleek, Soerabaiasche perso nen, doch die als hun adres opga ven Otte, Schouwburg Semarang, met een voorstel tot uitkoop. aanleiding van de Plaat in No. 17 van het Nationaal Weekblad; Het 26e ArgumentEen verdienstelijk manDe kwestie „van Heeckeren van Keil"Een Engelsch oordeel over Sabang. W. O. J. Nieuwenkamp is Woens dag uit Edam voor ongeveer één jaar naar Bali vertrokken. Zijn schip „De Zwerver", waar zijn gezin aan boord woont, ligt nu te Edam. DE KRITIEK OP HET TOONEEL. Te Tokio treden tegenwoordig, naar het heet, tooneelverslaggevers zelf op, om beter op de hoogte te komen van het vak en de practisclie moeilijkhe den er van te leenen beoordeelen. Gemengd Nieuws EENE VREEMDE ONTVOERING. Een vreemde ontvoering heeft te Hamm, in Westfalen, opzien gewekt. Daar heeft zekere mevrouw Schafer de twee jongens van den weduwnaar Viebahn met een automobiel over die Nederlandsche grens ontvoerd. De ach tergebleven man van mevrouw Scha fer is onder verdenking van mede plichtigheid in hechtenis genomen. Men schijnt met e>en wraakoefening te doen te hebben. Viebalm woonde tot kortgeleden in hetzelfde huis als de Schafers. Sedert den dood van zijn vrouw, werd Viebahn door mevrouw Schafer met liefdesverklaringen ver volgd, die hij hardnekkig afwees. Om van het lastige mensch af te komen, was hij met 1 Mei verhuisd. De pogingen van de Pruisische po litie om het spoor van de vrouw te onit,dekken, zijn tot nu toe vruchteloos geweest-. Zij heeft behalve verscheide ne kostbare sieraden- een som van on- :eveer 4000 mk. op reds meegenomen. GESTRAFTE MUITERS. De krijgsraad te Lissabon heeft thans uitspraak gedaan over de mui ters van de „Don Carlos" ende,,Vas- co da Gama". Hun straf is betrekke lijk licht uitgevallen. 160 man worden voor een jaar naar Mozambique ge zonden en 150 maar Angola. DE OPSTAND IN NATAL. Er wordt in Zoeloeland lievig ge vochten. De 2e afdeeling van de re serve uit Greytown, die uitsluitend uit Natalsche Hollanders bestaat, heeft zich bij de cölonne-Leuchar aan gesloten. Het gerucht gaat, dat ver scheiden stammen aan de Natalsche zijde van de Toegela klaar staan, om in opstand te komen. De stam vanGo- bezembi in de buurt van Mapoemoelo, maakt zich gereed, om tot de rebellen over te loopen. Bambata zelf is op weg naar Impanza, bij Greytown. Een later bericht vermeldt, dat Bam bata de Toegela is overgetrokken naar Natal. Er worden weer klachten ge hoord van slechte proviand bij de En- jelsche troepen. De leveranciers van iet Engelsche leger schijnen nog steeds niet beter te worden. UIT HET ENGELSCHE LAGERHUIS Minister Lloyd George diende een wetsontwerp in, bepalende dat om de vijf jaren een onderzoek zal worden ingesteld naar den omvang van de huisindustriehet eerste onderzoek zal in 1908 plaats vinden. De begroo ting van financiën is in tweede le zing aangenomen. INHOUD TIJDSCHRIFTEN. De Kampioen, orgaan van den A. N. W. B. 23e Jaargang, No. 19 De stof- campagne. Reisindrukken. De Bondsfeesten te Dordrecht. Voor geteisterd Zeeland. Plaatselijk Toch- ten-Comité GroningenFietsen in de Scheveningsche BoschjesDe motor fiets en de mandenmakerij Haar- lemsche Ochtendtochtjes-Club; Bonds- tochtjes in Groningen Wielrijders- vereeniging „Amsterdam"Aanlei ding tot uitstapjesGebakken wegen. Vragenbus. Toemieuws. Weg wijzers Een tocht door West-Duitsch- land. Nieuws der Vereenigingen. - Officieel. Eigen Haard 32ste jaargang No. 19 De gevolgen van een fietstocht, door Willy Zégers. Het werk van den Algemeene Nederlandsche Wielrij ders Bond, Toeristen-Bond voor Ne derland", door Jhr. Jan Feith, met portretten en afbeeldingen. .,Het Leven", uitgave van Schwartz en Co., Amsterdam. Eerste jaargang 12. Dit is ongetwijfeld een van de mooiste tijdschriften, die wij kennen, wat veel zegt, wanneer men daarbij in aanmerking neemt den geringen prijs van 15 cent per exemplaar. Het blijft steeds frisch, zoowel wat schrift al3 illustratie betreft, terwijl ook de geheele afwerking te lo- sn is. Dit nummer is zeer actueel. Het bevat vele foto's van het Koninklijk bezoek aan Amsterdam met een aar beschrijving. Ook gaat het tijd schrift aan sport doen. Behalve eeni ge foto's van de sportfeesten te Athe ne is er een artikeltje opgenomen over de schoolbeker-wed strijden t* Amsterdam, met een „kiek" van het elftal der Haarl. Hoogere Burger School, de overwinnaars. Als bijlage is een op kunstdrukpa pier gedrukte reproductie van de laatste foto van het Koninklijk echt paar. „Nationaal Weekblad". Uitgave van A. E. v. d. Heyde te Haarlem. 1ste jaargang no. 19, bevat o. a „Nieuwe Banen"Abdallah de Ad ietGroote of kleine scholen Maatschappelijke ontwikkeling door persoone-ontwikkeling 1 Doelmatig gearbeid Gemengd Nieuws Naar EENE AANVARING. In den acht van Dinsdag op Woens dag had op de Gironde, ter hoogte van Pauillac, een hevige aanvaring plaats tusschen het Russische stoom schip Leo, dat naar Helsingfors zou vertrekken en den Italiaanschen drie master Teresina Mignaco, die te Richard voor anker lag. De Teresina zonk onmiddellijk, zeven zeelieden verdronken. De Beste, Betrouwbaarste Bron voor zijn voor Landhuizen, Vilia's, Boerenhuizen, Schuren, Stallen enz, absoluut gevaarloos, reukloos, geen schoonmaken, steeds gereed, toezicht onnoodig; werkt automatisch! Kosten ca. 4 ct. per M3 en »/j et, per Vlam per uur. Op elke leiding aan te sluiten. geruischloos, zeker, geen reparatie, kunnen door eiken leek bediend, geen spanning, dus geen gevaar tot het oppompen op elke hoogte van water van Baden enz. Branden met ruim 100 kaarsen lichtsterkte. Prachtig helder licht. Geen pit. Brandkosten zeer gering. Geen explosiegevaar. Behoeven slechts om de 3 of 4 dagen gevuld te worden. een werkelijke brandspuit, geen handgranaat of fakkel, spuiten één minuut lang, 14 Meter hoog, Bluscht eiken beginbrand onfeilbaar. Altijd tot gebruik gereed. Het beste en betrouwbaarste &fdalöP"V©ilig f?eeft zekere redding uit f r ""ni n-nivn>" tti i>1 ii m1 n —una Mh' elk brandend gebouw. Alles steeds in werking te zien aan liet Vraagt aan Uw Winkelier EVENDIJK's Opfokvoeder voor Kuikens van 1 tot 2 weken en van 2 tot 5 weken, is onmisbaar om gezonde en vroeg ontwikkelde Kuikens te fokken. Prijs per 2V2 K.g. f I. EVENDIJK's Zangzaad in baaltjes van 13 Cent, daar dit het eenige zaad voeder is om uw kanaries gezond en frisch te houden. EVENDIJK'S Universeel voer voor lijsters, merels en leeuweriken, hetwelk onovertrefbaar in al hun behoeften voorziet, in pakken van V4 K.G. 13 Cent. EVENDIJK'S Kanarievoer hetwelk onmisbaar is voor elke kanarie fokker en een uitmuntend bijvoeder is voor zwakke en zieke vogels, in pakken van J/4 K.G. A 25 Cent. EVENDIJK's Chemische Bloemenmest. Deze Bloemenmest mag bij geen enkele bloemenliefhebber ontbrekeneen eierlepel vol op de bovenaarde gestrooid en daarna besproeid, doet de plant flink groeien, in bussen van 1 K.G. 35 en 30 en K.G. 20 en 18 Cent. Tuin-, Bloem-, Vogelzaad- en Hufpmesthandel, Schoutjesstraat No, 3. Schouljeslaan No, 18 Torens rerkrygbaar l)(j J. J. D E B I E, Kennemerstr. Ho. 26 en 28 en by Ai. TO BK, Lonrsns Costerstraat 13. NB. Wederverkoopers genieten een billijke korting. Financieele berichten LABOUCHèRE OYENS Co.'s BANK Na-ar men verneemt, is de op 1 Juni a.s. te houden buitengewone alge meene vergadering van aandeelhou ders van Labouchère Oyens Co.'s Bank bijeengeroepen met het doel door wijziging der statuten o.a. te kunnen overgaan tot de benoeming van 3 commissarissen, daar 't maxi mum aantal commissarissen volgens de bestaande statuten, op 5 is bepaald en bij de voortdurende ontwikkeling van 't bedrijf behoefte werd gevoeld dit aantal uit te breiden. Door het bestuur worden voor die benoeming aanbevolen de heeren E. S. Labouchère, thans lid van den rand van beheer der bank, die dan, bij be noeming tot commissaris, als zooda nig uittreedt, Leon Rueff, administra teur délégué der'Schweizerischer Bank verein en Gustav Ahrens, GescMfts- inhaber der Berliner Handels-Gesell- schaft, terwijl het in de bedoeling ligt, den heer Labouchère te benoe men tot gedelegeerde van den raad van commissarissen. Om herhaalde statutenwijziging te voorkomen, wordt thans deze gelegen heid benut, om het maatschappelijk kapitaal van ƒ6.000.000 op ƒ10.000.000 te verhoogen. Stoomvaartberichten Het si Osiris, met Eng. mails ex st. Victoria, arriveerde 17 Mei van Port-Said te Brindisl. I To lm toon Mo» 1273, Specialiteit in TOILET-ARTIK ELEN, LUXE FLACONS, FIJNE DOOZEN ZEEP, KISTJES EAU DE COLOGNE, DOOSJES MET ODEUR, bnz daar ik zonder vooruitbetaling en tegen 50 Ot. per week een fonkelnieuwe üaai.ttaohina met kast lever met alle appa raten ft 25.gratis onderricht en vijf jaar garantie. Goedkoopst adres voor Reparatiën. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Arnhem, 14 Mei. B. Schuurkamp, ih,anger te Nijmegen. Rjeohter-com- misearis rar. P. F. A. Crdmerscura tor rnr. W. A. van Bijlert. Geëindigd H. ten Dam, vroeger ondernemer van een sleepbootcldenst, te Kampen G. Huisman, visscher te IJsedmui- denG. van Langen, timmerman te IJselmuiden. Opgeheven: \V. A. van Meettoren, koopman in kurken, handeflende onder de firma W. A. van Meeteren Co., thans wo nende Hoevestraat 12 te Rotterdam, failliet verklaard 2 dezer. („St.-Ot.") VRAAGT UWEN APOTHEKER: Het best werkend en onschadelijk Laxeermiddel, groote flacon f 1, met gebruik, kleine fl. 0.30, ook direet aan ons adres te bekomen. APOTHEEK. is HET NIEUWE MODEBLAD, dat in Haarlem en Omstreken alleen voor Geabonneerden op Haarlem's Dagblad is verkrijgbaar gesteld. Onze lezeressen kunnen van die goede gelegenheid profiteeren, zoodat ongetwijfeld velen zich deze zullen ten nutte maken. Aldus is men in de gelegenheid op de hoogte te blijven van wat er in de modewereld voorvalt, wat afgeschaft of als verouderd verworpen en wat als nieuwo mode wordt toegepast. HET NIEUWE MODEBLAD, dat tweemaal per maand verschijnt, telkens met patronenblad en eene aflevering van een boeienden roman, in boekformaat, kost slechts 55 ets. per drie maanden (franco per post 80 ets.) Men abonneere zich aan het Bureau van dit Blad.!

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 6