NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7025 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 22 MEI 1906 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÈN: per drie maanden: |töl§i' Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 J/fAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 jr' 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. cS%erdeZondagsblad, voor Haarlem' I M7li Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicitè Etrangère G. L. DAG BE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bis Faubourg Monfmartre. EERSTE BLAD. AGENDA Dinsdag 22 Mei. Groote Kerk Orgelbespeling. 1—2 \i. Vergadering van de vereeniging „De Ambachtsschool." Santpoort (Keltings BijenparkOpen bare Les, 1 uur. OM ONS HEEN -o Daar ondergeteekende gedurende veertien dagen rust neemt van redac- tioneele bezigheden, zal in dien tijd de rubriek Om Ons Heen achter wege blijven. Hij verzoekt dus vriendelijk brieven voor de redactie of administratie bestemd, niet persoonlijk aan hem te adr esse eren en voor andere aangele genheden te schrijven aan zijn parti culier adres, Blaeahhofstraat 5. J. C. PEEREBOOM. Buitenlandsch Overzicht HET ADRES VAN ANTWOORD VAN DEN RIJKSRAAD. De officieele tekst van bovenge noemd adres aan den Tsaar luidt als volgt „De door den wil van U. M. her vormde Rijksraad betuigt U. M. zijn 'getrouwen dank voor de genadige, tot hem gerichte woorden van be groeting en Voor de instelling van een volksvertegenwoordiging, waar door Rusland thans is opgenomen in de rij der parlementaire staten. Door uw genadigde woorden heeft U. M. aan de nieuwe instellingen de richting aangewezen, die ze moesten volgen. Als de Rijksraad thans zich gaat bezig houden met de uitvoering der door U. M. aangewezen proble men. dan zal hij daarbij het welzijn van het geheele volk in het oog hou den en al zijn krachten inspannen in dienst van het dierbare vader land, in het vaste ge-loof aan de schitterende toekomst van het her vormde, ongedeelde en ondeelbare Rusland. Bij zijn onbeperkte en ijve rige bereidwilligheid tot SAMENWERKING MET DE RIJKSDOEMA, hoopt de Rijksraad, dat de nieuwe wetgevende instellingen, doordron gen van liefde tot het vaderland, ge meenschappelijk zullen arbeiden tot handhaving van orde en vrede in den staat, tot invoering van al go- meen volksonderwijs, ter verdedi ging van de rechten en vrijheden van het volk, waardoor alle krachten van het land tot ontwikkeling zul len komen en tot verzekering van die welvaart van alle klassen der be volking, maar in het bijzonder van de zoo talrijke boerenklasse. De Rijksraad is vast overtuigd, dat de invoering van het beginsel van een met de eigenaardigheden der talrij ke nationaliteiten van ons groot va derland rekening houdende zelfre- geering in de plaatsen, waar ze tot 'dusver nog niet was ingevoerd, er toe zal bijdragen om een welgeves tigde, goede organisatie van een be schaafden staat in het leven te roe pen. tot roem van U. M. en tot heil der vrije burgers van het Russische rijk. Groot en onnitwischbaar zal de dag zijn van DE HERNIEUWING VAN RUSLAND door het initiatief van U. M. en zijn eerste stap op den weg van de vrij heid en de orde. steunend op het recht. Gedurende eeuwen lang zijn alle groote historische gebeurtenis sen in Rusland in de volksherinne ring gegrift door daden van genade van zijn souvereinen jegens gevange nen en misdadigers. En daarom heeft de Raad, hoewel diep veront waardigd over de misdaden, begaan in de opgewondenheid, door denpo- litieken strijd gewekt, maar indach tig aan het buitengewone groote be lang van dit oogenblik. besloten aan de genage beslissing van U. M. het lot van hen te onderwerpen die onder den aandrang om het oogen blik der bevrijding zooveel mogelijk te verhaasten of van hen. die de door de wet gestelde perken te bui ten zijn gegaan, maar zich niet heb ben vergrepen aan het leven of i van anderen." grondgebied te mogen begroeten hij sprak de hoop uit, dat de nieuwe verkeersweg er toe zou bijdragen om de materieele betrekkingen en de vriendschapsbanden te versterken. De Koning bedankte voor den vrien delijken welkomstgroet, betuigde zijn sympathie voor het nijvere Zwitsersche volk en verklaarde ver heugd te zijn over de nieuwe ver binding. die de hartelijke vriend schap tusschen de beide landen on verbrekelijk zal maken. Hij bracht daarna hulde aan de ontwerpers en uitvoerders van dit onvergankelijke werk. GERUCHTEN, DIE NIET VEEL GOEDS VOORSPELLEN. Levendige belangstelling wordt te Tokio in bevoegde kringen gewekt door een gerucht, dat echter nog niet openlijk is uitgesproken, als zou Japan in een moeilijk politiek vraagstuk gewikkeld zijn betreffende Korea. Rusland zou toch besloten zijn het tusschen Japan en Korea ge sloten verdrag en het Japansche protectoraat over Korea niet te er kennen. oiv grond, dat bij het ver drag van Portsmouth de onafhanke lijkheid van Korea is erkend. Engeland en Duitschland zouden aan de zijde van Japan staan ter wijl Amerika en Frankrijk het stil zwijgen bewaren. ONGESTELDHEID VAN DEN PAUS. De Romeinsch© correspondent van het Hbl. v. Antwerpen meldt over den toestand van den Paus Dr. Lapponi verklaart, dat de on gesteldheid van den Paus bestaat in een en aanval van jicht aan den rechterknie, met koorts. Z. H. voelde den aanval na de ont vangst, op 17 Mei, van verse hall en de Dominikanen, naar Rome gekomen om de plechtigheid bij te wonen van de zaligverklaring eener groep mar telaars hunner orde, die Zondag plaats heeft. De Paus zal te bed blijven gedu rende eenige dagen, en hij zal de plechtigheid van Zondag niet bijwo nen. Dr. Lapponi is van oordeel dat de ongesteldheid van Z. H. niet erg is. UIT NATAL. De colonnes van N'handla en Fort-Yolland hebben zich op 18 Mei vereenigd bij het graf van Ketsjwa- jo. De achterhoede raakte slaags met de mannen van Bambata, die van M'khala-heuvel kwamen. 12 re bellen werden gewond. Aan Engel- sche zijde werden één luitenant en één soldaat gewond. NOG STEEDS DE RAMP TE COURRIèRES. Uit Courrières wordt gemeld, dat daar het lijk van een mijnwerker uit de mijn opgehaald is, die naar alle waarschijnïijkheiiL pas enkele dagen geleden gestorven is. ~Tn de maag van dezen man vond men touwwerk. De ongelukkige, een zekere Pinte, moet van honger en dorst omgeko men zijn. Volgens een ambtelijke opgaaf wa ren van de 1094 slachtoffers der groote ramp 548 gehuwd en 546 on gehuwd. De maatschappij zal uit dezen hoofde pensioenen moeten be talen ten bedrage van omstreeks 800.000 frs. 'sjaars. ENGELAND EN CHINA. Op een te Peking gehouden bijeen komst van het corps diplomatique verklaarden de vertegenwoordigers van alle regeeringen, dat zij het protest van Groot-Britannië tegen eenige verandering in de administra tie der tollen zullen steunen. De Britsche zaakgelastigde. de heer Carnegie, richtte over dit ont werp een tweede nota aan de Chi- neesche regeering in antwoord op de eerste, onbevredigend geachte, no ta. Er zullen in deze zaak geen ver dere stappen worden gedaan, alvo rens het antwoord van de Ghinee- sctoe regeering is ingekomen. OPENING VAN DE SIMPLON- BAAN. In zijn toespraak tot den koning van Italië verklaarde de president der Zwitsersche republiek zich gelukkig te achten den voTst oip Zwitsersch Stadsnieuws Diefstal. Door opschuiving van een raam io Zondagnacht uit een perceel aan de O-I. Kade een jongenspakje ont vreemd. Worst vergiftiging. De Ledmuider slagerde leve rancier van de worst die in dat dorp oorzaak is geweest van het ziek wor den van een groot aantal inwoners, heeft verklaard, dat hij dat vleesch, ongeveer 100 pond, voor 10 cent per pond gekocht heeft. Hij vond dat niets te goedkoop. Prins Hendrikin Haarlem Prins Hendrik heeft Zaterdag de vergadering der Hollandsche Maat schappij der Wetenschap tot het ein de toe bijgewoond. De rijtuigen waren te halfvier be steld. doch het publiek, dat zeer tal rijk was langs de boorden van het Spaarne, moest tot kwart vóór vijf geduld oefenen, om het uitrijden bij te wonen. Opvallend was. zoo telkens als de Prins zich in de stad vertoonde, veel meer publiek van zijn belangstel ling blijk gaf. dan bij vorige bezoe ken, en hoe hartelijk de blijken van sympathie waren, die even hartelijk werden beantwoord. Na een uitgestrekten rijtoer (Kleine Houtweg, Haarlemmerhout park, den Hout, Binnenweg Heem stede. Van Merlelaan, Wagenweg en de stad door) kwam Z. K. H. terug aan het gebouw der Maatschappij der Wetenschappen, waar in dien tusschentijd de tafel bijzonder sta tig was gereed gemaakt door den heer Jacobi, directeur van Hotel Fun old er. Met den Prins zaten aan een 70- tal leden. Rechts van Z. K. H. had mr. G. vian Tienhoven zijn zetel, links professor Korteweg. Aan het dessert bracht mr. G. van Tienhoven allereerst een toost uit op Haar. die de kracht en de eenheid is van het Nederlandsche volk, op H. M. de Koningin. Geestdriftig werd die heildronk toegejuicht. Niet minder was het applaus, toen mr. Van Tienhoven een dronk bracht aan den protector, den Prins der Ne derlanden. Deze dankte voor beide heilwen- schen in mooi gekozen woorden. Mr. Van Tienhoven 'huldigde ook den secretaris, professor Bosscha, de ziel van de Maatschappij, zonder wiens werk zeker niet veel zou wor den tot stand gebracht. Daarna sprak ook nog professor Oudemans en na hem tal van ande reu, o. m. professor Korteweg, die hulde bracht aan den voorzitter, mr. G. van Tienhoven. Te omstreeks 10 uur ging de Prins naar het station, uitgeleide gedaan door den Commissaris der Koningin en den waarn. burgemeester, den heer De Haan Hugenholtz. Na een hartelijk afscheid vertrok de Prins te 9 uur 48 min. Omtrent de vergadering der Ho 11 Maatschappij zij nog het volgende medegedeeld. Door de -heeren dr. De Vries. dr. Lem en dr. Gresshoff werd gerap porteerd over het ingekomen ant woord op de prijsvraag naar een bo tanisch woordenboek. Het rapport van prof. De Vries werd door den tweeden rapporteur voorgelezen. Uit alle drie de rappoiS ten blijkt de groote ingenomenheid der onderzoekers met den gelever- den arbeid ingezonden onder het motto Bs strebt der Mensch. solang er lebt. De twee ingezonden proeven van bewerking, de letters L. en 0„ vormen, naar dr. Gresshoff betoogde, een reuzenarbeid. Alleen de letter O. geeft 208 quarto pagina's met 16 tot 20.000 botanische namen en uitdruk kingen. Met algemeene stemmen werd dan ook besloten de gouden medaille toe te kennen aan den schrijver dezer proeve, die bij ope ning van het naambriefje bleek te zijn de heer Dr. II. L. Gerth van Wijk te Middelburg. De 7 voorgestelde prijsvragen wer den alle uitgeschreven. Tot b'nnenlandsche leden werden benoemdprofessor J. C. Kluijver, te Leiden prof. W. Kapteyn, te Utrecht en prof. J. CardinaaJ, te Delft. Tot buitenlandsch lid werd be noemd prof. Mac Dougall, te New- York. Benoemd. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zeiken is, met ingang van den dag, waarop hij na 31 Mei 1906 zijne betrekking aan vaardt, benoemd tot concierge aan de rijkskweekschool voor onderwijzers te Haarlem. IJ. van Zonen, te Haarlem mermeer. Bij Koninklijk besluit van 17 Mei is benoemd tot leeraar aan de Rijks- hoogere burgerschool te Assen de heer J. Zijlstra, thans onderwijzer aan de derde tusschenschool op het Leidsche Plein alhier. Nedierlandsche Weerbaar heids Vereéniging. Door de afdiöelingen Amsterdam, 's-Gravenhage. Haarlem, Hilversum, Leiden ctti' Rotterdam van bovenge noemde vereeniging werd Zaterdag avond met een ongeveer 50-tal leden eeaio avonddienstoefening in het Gooi gehouden. ,,P o 1 y h y m n i a". De heer J. Wolterus Grootendorsi heeft Zatendagvond in het Bronge bouw met bovengenoemde zangvere cl inging voor 'den zooveelsten keer ge toond. wat geduld en volharding ten opzichte van den samenzang vermo gen. Het koor heeft dezer dagen eene belangrijke aanwinst gehad door het toetreden van eenige höeren-leden. liet programma voor dien avond bevatte voor „Elck wat wils" en be gon met Daniël de Langes welbe kende compositie „Mijn Nederland", welk nummer ferm en forseh door het koor gezongen werd. Hierna zong mej. Dora Schoon (so praan), wier welwillende medewer king men zitfh verzekerd had, drie lie deren. namelijk: ..Es muss geschiessen ■ein" van Franz Abt. „Die Rose" van L. Spohr en „Lente" van Joh. J. H. Verhuist Het beste 'daarvan beviel ons „Len te". dat in één woord keurig door mej. Schoon gezongen werd. Het spreekt dan ook wel van zelf, dat een dankbaar applaus van de aanwezigen niet achterwege kon blijven. Tot een toegiftje liet zij zich echter, ons inziens, zeer terecht, niet bewe gen. Vervolgens zong liet koor „Eere zij God" van F. Silcher en „Vee drij ven" van Ferd. Huber. Een interessant nummer vonden wij „Eere zij God' waar de componist zeer handig eén mooie koraal, namelijk die melodie van Gezang 270, door gewerkt had hetwelk een aardig effect maallate. „Vee drijven" kon niét naüJatemi dien lachlust der aanwezigen op te wek ken. Mej. Schoon zong nu nog Serena de' van S. de Lange, „Blondélok en MonJdrjerood" van Fagel en „Blonde Annie" van Ca/tlharina van Reünies, welke liederen ook onberispelijk ver tolkt werden. Ten slotte hoorden wij het „Welkom Winter (voor ko,or met bariton-solo) van J. B. Kolkman. De ba.ritouza.nger, de heer F. Goossdms, zong zijn partij ook uitmuntend, en- verwierf, evenals het koor, een krachtig applaus. Blijkbaar had bij den directeur der za lig vereeniging het streven voorge zeten, om zijini koor uitsluitend N e- d e v 1 a n d s c h e 1 iéder en' te laten zingen, hetgeen wij ten zeerste waar deerden, want, nietwaar„Mijne Moedertaal is de schoonste taal" Een tweetal tooneelstukjes en een bal .sloten deze welgeslaagde uitvoe ring. Kol. Museum. De minister van koloniën, mr. D. Fock, en de secretaris-generaal, mr. A. E. Elias, bezochten Zaterdagna middag het Koloniaal Museum der Maatschappij van Nijverheid alhier, waar zij werden rondgeleid door de heerén G. S. de Clercq, algemeen se cretaris der Maatschappij. J. Mulle- meister, lid van de commissie van be heer vaai het Museum, en J. Jeswiet, conservator. Ook de afdeelimg West- Inidïëj het laboratorium en dé boeke rij wei-den door den. Minister bezocht. I n li o o g e r b e r o' e p. P. de Groot alhier is in cassatie ge komen van liet vonnis der rechtbank alhier, waarbij hij in hooger beroep, ter zake van overtreding der drank wet, is veroodeeld tot f20 boete of 10 dagen1 hechtenis. W e d v 1 u c h t. Zondag j.l. hield de postduivenver- eeniging „De Snelvlieger" alhier haar eerste wedvlucht in dit seizoen, niet oude duiven, van Roozendaal. afstand 95 K.M. Wind N. O. De prijzen werden behaald als volgt: leprijs D. Kartel 10—03—22 2e prijs Idem 100332 3e prijs P. J. v. Daaien 1004—30 4e prijs R. Slot 100457 5e prijs P. J. v. Daalen 10—05—28 6o prijs Idem 10—05—11 7e prijs Idem 100752 8e prijs P. Bannink 100822 9e prijs R. Slot 10-09-59 10e prijs P. J. v. Daalen 1010—04 11e prijs P. Banaiink 101059 12e prijs J. P. Wiemer 101341 13e prijs D. Harte! 101542 14e prijs P. Bannink 101610 15e prijsJ. Broekhof 101610 16e prijs P. Bannink 101610 De laatste drie bij loting. Prijs voor de 3 eerst aangewezen D. Hartel. Tevens hield bovengenoemde veree niging een wedvlucht van Brussel, af stand 170 K.M., losgelaten 7.20. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs P. Bannink 103631 2e prijs P. J. v. Daalen 10—37—35 3e prijs D. Hartel, 103737 4e prijs P. J. v. DaaJen 103754 5o prijs Idem 10—3840 6e prijs Idem 103903 7e prijs Idem 104005 So prijs Idem 104047 9e prijs R. Slot 1042—44 10e prijs J. P. Wiemer 104340 11e prijsJ. Broekhof 104418 12e prijs D. Hartel 10—55—09 3 Eerst aangewezenR. Slot. Uit de Rechtszaal EEN ONEERLIJKE DIENSTBODE. Een jeugdig onervaren deerntje van achttien lentesDe eenvoudige con- fectie-kleeren staken ongunstig af bij haar aardig, hef gezichtjeZij merkte dat zelf wel, wanneer de spie- haar beeld weerkaatste. Ach, waarom was zij ook arm, waarom moest zij in 't stemmig blauw-ka- toentje rondloopen Wat zou ze er voorbeeldig uitzien, wanneer haar spaarpot 't eens toeliet om zich te ikleeden zooals zij wilde, smaakvol naar de laatste mode Zij was in haar dienst, waar men juist in den schoonmaak was. Alles moest onderstboven en van zijn plaats gehaald worden, afgestoft, en nagezien. Zoo (kwam haar een hoe dendoos m handen, gevuld met een hoofddeksel van mevrouw. „Wat 'n lief, aardag 'hoedje, en wat staan de zilverwitte veeren mooi, wat kleuren ze mij voordeelig bij mijn blozend ge laat" zoo dacht zij, toen zij voor den grooten salonspiegel stond, den hoed eens passende. In dat oogenblik kwam er een vreemde gedachte in haar op, en als uitvloeisel daarvan kwam er een schaar te voorschijn en belandden de veeren in het ouderlijk buis van de dienstbode. Toch heeft zij er Zondags niet mede mogen pronken, want al den volgenden dag waren zij in be slag genomen door de politie. Thans stond de achttienjarige te recht wegens diefstal van drie zeer kostbare struisvogel veeren. Ze beken de onder een tranenvloed, doch gaf ter verontschuldiging aan, dat zij niet wist dat het zulke dure dingen wa ren Het Openbaar Ministerie was mild gestemd, de eisch luidde 25 gulden of 12 dagen. Bij het hooren daarvan 'helderde het gelaat van ,,de bloem uit de volksklas" op. Men had haar zoo bang gemaakt dat ze in de gevange nis moest, 't Viel dus mee, dat er slechts boete' gevorderd werd BELEEDIG1NG. De Zaandamsche bootwerker C. Kat werd beschuldigd van beleedi ginghij zou. volgens de dagvaarding tegen den vlet- terman Vrouwes gezegd hebben smeerlap" en „dronkelap". Dit werd door dezen, alsook door een politie-agent voor de rechtbank be vestigd, maai- bestreden door een zestal getuigen k décharge, die door den verdediger, mr. Mendels, gedag vaard waren. 't Bleek, dat er een omslachtige quaestie aangaande de vakorganisa tie in het spel was. vandaar ook dat de behandeling der zaak meer dan een uur in beslag nam. Het O. M. eischtte, de zaak van weinig belang oordeelende, 3 gulden boete of 1 dag hechtenis. Mr. Mendels bestreed, dat het be wijs, althans het overtuigend bewijs, is geleverd, en drong aan op vrij spraak. 't Gaat in deze zaak, zoo zei de verdediger, meer om het recht van het spel, dan om de knikkers. Ernstige mishandeling en verwonding. Zaterdagavond 11. omstreeks 10 uur heeft in de Spekstraat een bloe dige vechtpartij plaats gehad tus schen eenige polderwerkers, wiaarbij twee dezer elkander met bierglazen, die zij daartoe hadden medegenomen uit het bierhuis Barbarossa aan de Spekstraat no. 8. alwaar zij onge veer 1 uur hadden vertoefd, verwon dingen op het hoofd en aangezicht hebben toegebracht. Een zekere O. werd bewusteloos door bloedverlies op straat aangetroffen en is, na eerst gebracht te zijn in de tapperij van den heer Blom aldaar, naar het politiebureau vervoerd, alwaar hij is verbonden door den heer Van Maas. Drie belangrijke verwondin gen had hij op het hoofd. De tweede verwonde heeft zich in het St. Eli sabeth's Gasthuis laten verbinden, deze had wonden in.het aangezicht, voornamelijk aan den neus. Deze is des nachts door de politie aangehou den. Beiden zijn 25 jaar oud en on gehuwd. In genoemd bierhuis was eenige twist tusschen hen ontstaan over eene vrouw, waarbij reeds met een bierglas door O. naar den ander moet zijn gegooid, waarop zij el kander hebben uitgedaagd om op straat de zaak af te maken. Drie bierglazen waren door hen medege- nomen. Proces-verbaal is opgemaakt. Gev. Voorwerpen. Een horloge en een kerkboekje. Timmerliedenbond. Door de afd. Haarlem van den Timmerliedenbond is in haar laatste vergadering besloten lot oprichting van een werkloozenfonds voor haar leden ingaande Juni a.s„ terwijl na 26 weken gecontribueerd te hebben dit jaar als proef eene uitkcering van 0.60 per dag zal gegeven worden. De contributie voor dit fonds is op 10 cent per week gebracht, terwijl 't bestuur werd opgedragen om in 't na jaar alle vereenigingen hier ter stede uit te noodigen en te trachten een al gemeene actie op touw te zetten tot verkrijging van gemeente-subsidie. Dit omdat do afdeeling de wetenschap heeft dat 't voor verschillende vak- vereen igingen zonder gemeentesubsi die onmogelijk is om iets op te rich- 'ten, daar de uitkeering te klein zal zijn. Opstootje. Zondagnamiddag te ruim 3 uur had op het Verwulft op den hoek van de Koningstraat een oploop plaats, veroorzaakt 'door eenige half be schonken personen, die aldaar de politie-agenten Bos en Koer bemoei lijkten eep beschonken persoon van de Botermarkt) naar het politiebu reau te geleiden. Zij walden den agent van politie Bos te lijf en dreig den hem met hunne parapluies, waardoor Bos genoodzaakt werd zijn sabel te trekken en dien gewelde naar van zich af te slaan en reeds eenige kliappen waren gevallen, toen de agenten hulp kregen, waarna hun arrestant onder een groote toeloop naar het politiebureau is overge bracht. Een der belhamels is bekend, tegen wien proces-verbaal wordt op gemaakt. Lastige Soldaatjes. Zondagavond omstreeks zeven uur maakten een tweetal militairen het' den voorbijgangers in de Esschil- derstraat zoo lastig dat dezen de hulp van de politie moesten inroepen. Toen deze 'verscheen, kozen de solda ten het hazenpad. B ij ent. e el l. Men schrijft ons Een feit en oen gelukkig verschijn sel is 't, <lat de liefhebberij in liet houden van bijen en in 't kenmfis ne men van het leven en de gewoonten van deze interessante en nijvere dier tjes in dé laatste jaren steeds toene mende is. En zooals onze lozers onder de advertenties in ons Zaterdagavond- nummer hebben kunnen lézen, heeft nu de Vereeniging ter bevordering van de Bijenteelt tegen Dinsdag (mor gen) om één uur een gratis openbare les georganiseerd in den modelstal van Kelting's Bijenpark te Santpoort, waar iedereen wdlkom zal wezen. De Meimaand met haar zwermen en bruidstijd van do bijen is voor de ijm- kerij die interessantste van liet jaar, en daarom is liet tijidstip voor deze voordracht, die bij elke weergesteld heid doorgaat <fi door dén wandel leer aar der vereeniging, den lieer Van Giesbecrgen, gehouden zal worden, zeer goed gekozen, 't Is dan ook te hopen, -dat velen er heen zullen gaan. Gemeenteraadsve rkiezing. Van de zijde der Roomsch-Katho- lieken wordt voor de bestaande ge meenteraadsvacature den naam ge noemd van den heer J. W. A. Bey- nes. Wordt door de R. K. Kiesvereeni- ging tot deze candidaatstelling over gegaan, dian zal die waarschijnlijk door de Anti-Revolutionaire Kiesver- eeniging ..Nederland en Oranje" worden gesteund. De Reisduif. Zondag j.l. hield de Postduiven- houders-Vereeniging „De Reisduif" alhier, haar eerste onderling con cours met oude duiven, in dit sei zoen en wel van Mechelen (149 K.M.) De duiven werden door den con- voyeur van den Algemeenen Neder- landschen Bond van Postduiven lief hebbers. aldaar te 8 uur (Greenwich- tijd) in vrijheid gesteld. De prijzen werden behaald "als volgt Prijs uur min. sec. le C. E. Abspoel 11—40—05 2e F. v. Amerongen 114043 3e. P. A. v. Beaumont Jr. 120257 4e. H. J. Lomans 120846 5e. F. v. Amerongen 122045 6e. P. A. v. Beaumont Jr. 1—29—22 7e. C. E. Abspoel 1—4513 8e. C. Zwollo 2—02—20 9e. H. Beljer 2—52—40 Prijs voor de 2 eerst get. F. v. Amerongen. Prijs voor de 3 eerst get. een Br. Med. uitgeloofd door den heer Abspoel, behaald door F. v. Ame rongen. Het was slecht weder met een ster ken westenwind.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1