HAARLEM'S DAGBLAD Binnenland HOFBERICHTEN. Z. K. H. Prins Hendrik zal op Za terdag 23 Juni a.s. ter gedegenheid van den schietwedstrijd der d.d. schutterij-officieren in het kaanp te Laren, dezen wedstrijd met zijn hooge tegenwoordigheid vereeren. Verder zal door het muziekkorps der d.d. schut terij te Amsterdam, directeur de heer Welters, een m'atinée gegeven wor den. Te 12 uur heeft dien dag op Craai- loo een gemeenschappelijke lunch plaats, terwijl men om drie uur naar Amsterdiaim terugkeert, alwaar den Prins in Maison Couturier een diner zal worden aangeboden. („Gooi- en Eeml.") BANKBREUK. Maandagavond is onder politie- geleide naar Leeuwarden vervoerd en in het huis van bewaring aldaar opgenomen de gefailleerde bouw ondernemer T. S. te Sneek. (L. Ct.) ARBEID ADELT. Dinsdagmiddag hield de Alg. Ne- derl. Vrouwenvereeniging Arbeid Adelt hare jaarvergadering in Mu sis Sacrum te Arnhem onder presi dium van mevr. Vening Meinesz. Uit het verslag .van de secretares se bleek, dat de toestand gunstig was. De presidente herdacht de overle den eerevoorzitster, mej. Betsy Perk, oprichtster der vereeniging. De vereeniging telt thans 2382 le den en 235 werksters, aan welke laatsten 18.000 werkloon is betaald. Aan subsidies werd f1280 uitgekeerd en aan verkochte goederen een be drag van f 33.000 ontvangen. ALG. NED. VERBOND. Aan het jaarverslag van het hoofd bestuur van het Alg. Ned. Verbond blijkt o. m. het volgende ,,De algemeen e indruk van den gang van zaken in het vorige jaar kan niet anders dan zeer gunstig zijn. Allerwege vooruitgang, ver hoogde werkzaamheid der besturen, stijgende geestdrift,'toeneming van •het ledental, ook zelfs meerdere aan eensluiting hier en daar." Utrecht. Ie Natuurk. ex. P. W. van Rees en W. Verdenk. Cand. Theol. 1. W. de Peer. Prop. Theol. Ch. W. Bastiaanse en D. C. Goedhart, Doet. Rechtsw. P. A. Offers. HET WERELD-POSTCONGRES. Een der buitenlandsche correspon denten op liet Wereld-postcongres te Rome vat de uitkomsten van dit thans geëindigde congres als volgt samen Voor het publiek is het voornaam ste resultaat van liet congres de ver laging van liet port voor zware brieven. Niet alleen wordt de gewichtseen heid gebracht van 15 op 20 gram, maai- op verlangen van Engeland wordt het port teruggebracht van 25 op 15 centimes per 20 gr. boven het eerste gewicht van 20 gr. Alle landen van de postunie zullen voortaan geïllustreerde briefkaarten doorlaten, beschreven op de eene helft van de adres-zijde. De internationale „antwoord-bon", door het congres aangenomen, is een soort van kleine postaanwijzing van 25 centimes. BLOEDVERGIFTIGING. Een geval van bloedvergiftiging heeft zich voorgedaan in de gemeente Ouds hoorn. alwaar een landarbeider on der het werk een puistje aan het hoofd doorkrabde. Toen liet gezicht begon op te zetten, begaf de man zicli op last van den dokter naar het academisch ziekenhuis te Leiden, waar hij binnen twee dagen overieed. („Tel.") SECRETARIS LANDBOUW-COMITé. De door het dagelijksch bestuur te .'s-Gravenhage opgemaakte alphabeti- sche voordracht voor de benoeming van een secretaris van liet Neder- landsch Landbouw comitéter vervan ging van den heer Ferf bestaat uit de navolgende heeren S. P.. von Frank, 's-Gravenhage A. Hendriks, Didam D. R. Mansholt. WestpolderJ.L.Ne ring Bögel, NijmegenR. II. Rijkens. 's-Gra.veaihageen J. A. Vermeulen, Oud-Gastel. Intussclien heeft de heer Mansholt zijne sollicitatie ingetrokken. ZWERVERS. Men meldt uiiJt Wagenaimgen Nu de gemeente den borgtocht heeft opgezegd voor de indertijd op straat gezette bewoners van den Rouwenhof. heeft een der eigenaars van de wonin gen, waarin drie der gezinnen onder dak waren gebracht, dezen aangezegd dat zij Maandag hun huizen moeten ontruimen. Daar het den mensclien wel onmogelijk zal zijn eene andere woning te huren, zuilen zij zeer waar schijnlijk spoedig weder op de straat staan. NU REEDS NIEUWE HOLLANDSCHE HARING! Als een bijzonderheid wordt ons gemeld, dat het stoomsohip „de Koningin Wilhelmina" der Dogger- maatschappij, directeur A. Hoogen- dyk Jzn. te Vlaardingen in 2 scho ten reeds 39 ton nieuwe Hollandsche haring wist te bemachtigen. Wij zul len dit jaar reeds vroeg Hollandsche haring kunnen eten. INVOERING VAN EEN WETTELIJKEN TIJD. Een wetsontwerp is ingediend tot invoering van een wettelijken tijd en wel de middelbare zonnetijd van den meridiaan op vijftien graden Oosterlengte van Greenwich. Alle uurwerken door of vanwege het openbaar gezag beheerd worden naar genoemden tijd geregeld. Waar in wetten, algemeene maat regelen van bestuur of Kon. beslui ten. of in verordeningen van prov. gemeente- of waterschapsbesturen een bepaald uur wordt genoemd, wordt dit geacht volgens genoemden tijd te zijn gesteld. Ter toelichtmg van deze wetsvoor- dracht, herinnert de minister van binnenlandsche zaken in de aller eerste plaats aan het feit. dat sedert meermalen bij de behandeling der begrooting de wensch van éénheid werd uitgesproken. De Regeering meent dan ook op instemming te mogen rekenen, wan neer zij poogt den hu id i gen staat van zaken, waarbij eene tweeledige en in gemeenten met afzonderlij ken tijd een drieledige tijdsbepa ling wordt gevolgd, door éénheid van tijd te doen vervangen. Voorts treedt de Minister in eene beschouwing, waarom de Regeering regeling bij de wet noodig acht en in de tweede plaats ter verdediging van de keuze van den Midden-Euro- •peeschen tijd als wettelijken tijd. DJAMBI. Bij het departement van koloniën is van den gouverneui'-generaal van Nederlandsch-Indië telegraphisch be- ridht ontvangen, dat de sedert 1904 voortvluchtige Pangeran Batoe van Djambi (zoon van wijlen den ex- Sultan Taha) en Raden Tahir Ket- jil zich hebben onderworpen. ZAAK-KLEY. Naar men verneemt hebben de ministers van oorlog en van kolo niën wederom afwijzend beschikt op de, nader aan H. M. de Koningin in gediende. requesten van den gepen- sionneerden majoor Kley. De heer K. moet nu voornemens zijn zich te wenden tot de Tweede Ka-mer der Staten-Generaal. POKKEN. De in het Wiïhelmina-Gasthuis te Amsterdam ter observatie vertoeven de meisjes, zijn Dinsdag te Weesp teruggekeerd en zullen Vrijdag we der aan den arbeid gaan. Hoewel het eerst scheen dat met het oog op de pokken te Groningen, ook de jaarlijksche feesten Pinkster maandag te Delfzijl niet zouden plaats hebben, gaan deze toch door. En groote attractie de kermis blijft echter achterwege. (Tel.) BESCHERMING VAN VOGELS. Te 's-Gravenhage heeft de algemee ne vergadering plaats gehad van de Ned. Ver. tot Bescherming van Vo gels, onder presidium van den heer H. J. Lovink, directeur-generaal van landbouw. De notulen der vorige jaar vergadering en het jaarverslag wer den goedgekeurd. Drie leden traden afde heeren jhr. Van Panhuys, burgemeester van Kou- dekerke, en H. B. Blijdenstein, voor zitter van de afd. Enschede der Geld.- Overijselsche Mij. v. Landbouw, en jonkvr. bar. L. van Heemstra. De eerste twee werden bij acclamatie herkozenjonkvr. Van Heemstra wenschte haar ontslag en in haar plaats werd benoemd mej. Advocaat uit 's-Gravenhage. In den loop van het vorige jaar had mevr. Dlepenbrock bedankt en was door het hoofdbestuur voorloopig in haar plaats gekozen mr. P. van Tien hoven uit Haarlem, welke benoeming door de aJg. verg. bekrachtigd werd. De president herdacht met dank baarheid wat de afgetreden leden voor de Vereeniging gedaan hadden en hoopte, dat de nieuwgekozenen met ijver de goede zaak zouden voor staan. De heer Lovink wees nog met een enkel woord op het groote nut der vogelbescherming, merkte op, dat uit het verslag bleek, dat er veel meer belangstelling komt en wekte de aanwezige deden op, om in hunnen kring zooveel mogelijk leden te wer ven, daar moreele en geldelijke steun zoo noodig zijn, om de beginselen der Ned. Ver. t. besch. v. Vogels in rui men kring bekend te maken. BRANDSTICHTING. Te Maurik heeft men Dinsdag ge tracht op twee plaatsen brand te stichten, die echter in den aanvang ontdekt en gestuit werd. Voor eenige jaren is beproefd dezelfde boerderijen in brand te stéken. BRANDEN. Te Hengelo is de boiveniveiriidping van het hotel Eulderink gedeeltelijk uitgebrand. Er is veel waterschade. Te Kessel is Dinsdagnacht de hoeve met schuur en 9tal van den landbou wer R. Maas tot den grond afgebrand. Het vuur greep zoo fel oon zich heen, dat er niets gered is kunnen worden. Alles was verzekerd. ARBEIDSCONTRACT. Aan de Tweede Kamer is een adres gezonden door het bestuur van den Algemeenen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden, waarin wordt gezegd In het ontwerp tot wijziging en aanvulling van de bepalingen in het Burg. Wetb. omtrent dienstboden en werklieden en van daarmede samen hangende bepalingen, hierna ie noe men het Ontwerp-Arbeidscontract, hetwelk bij u in behandeling is, ko men verschillende artikelen voor, die in toepassing zullen komen bij ge schillen tusschen werknemer en werk gever in .het algemeen, tusschen han dels -en kantoorbedienden, reizigers en winkelbedienden en hunne pa troons in het bijzonder; volgens artikel VI, eerste en tweede afdeeling, artikel 125 en volgende van het Wetboek van Burgerlijke Rechts vordering wordt de beslechting dezer geschillen opgedragen aan den kan tonrechter het wil ons voorkomen, dat de zeer bijzondere arbeidsverhoudingen, de eigenaardige gewoonten en gebruiken voorkomende in de bedrijven, waarin de handelsbedienden huu brood ver dienen, aan de (kantonrechters geheel of grootendeels onbekend zijn, even als waarschijnlijk die in andere be roepen en bedrijven dat de kantonrechters reeds zooda nig met werk zijn overladen, dat het hun niet mogelijk zal zijn van de bij zondere toestanden in een beroep of bedrijf de noodige studie te maken dat derhalve als vaststaande mag worden aangenomen, dat de kanton rechters dn het algemeen niet die ken nis kunnen hebben van de bijzondere toestanden in verschillende beroepen en bedrijven, welke noodig geacht moet worden voor een goede beoor deeling der zaak en voor een uit spraak, die het rechtsgevoel der be trokken partijen bevredigt dat wij derhalve ernstige bezwaren hebben tegen de wijze van berechting der geschillen, zooals deze in het Ont werp Arbeidscontract wordt geregeld dat wij meenen, dat deze bezwaren slechts volkomen zouden worden weg genomen door de instelling van af zonderlijke colleges, belast met de so ciale rechtspraak en wier leden wer den gekozen door en uit werkgevers en werknemers; dat evenwel aan onze bezwaren aanmerkelijk zou worden te gemoet gekomen, indien den kantonrechter de verplichting werd opgelegd, bij de berechting van geschillen uit de ar- beidsovere enkomst voortvlo eiende, steeds vooraf het advies in te winnen van de Kamer van Arbeid waaronder het bedrijf, waarin het geschil is ont staan, ressorteert dat door deze bepaling elk geschil zou worden beoordeeld door een col lege, waarvan kan worden aangeno men, dat het met de bijzondere toe standen en eigenaardige gewoonten en gebruiken in het bedrijf op de hoogte is; dat het buitendien noodzakelijk ge acht moei worden den kantonrechter de verplichting op te leggen om, in dien in zijne uitspraak afgeweken wordt van het advies van de Kamer van Arbeid, die afwijking te motivee- ren. Adressant veroekt bij de behande ling van het ontwerp-Arbeidscontract alsnog genoemd artikel VI eerste en tweede afdeeling te willen wijzigen in den zin als wenschelijk en noodig wordt geacht. LANGS DE STRAAT. Ze liepen dicht naast elkaar op den Kloveniersburgwal; zij. een flin ke pootige dienstmeid, hij, van blijk baar beteren „kom-af', half heer, half werkman. „Trui", zei-die, „me motte maar van mekaar, dat is. geen leven, watte ze me thuis geveme vader vloelce en raze, me moeder b:dde en smelce zoo waar zal God me 't leve late ik wor d'r nog krank van in me kop. Je bent er toch van overtoge, Trui, ik heb je lief as 't licht in me ooge, maar me zijne niet van één geloof en ..Och kerel", zegt Trui, leg nou maar niet te klesse. seg liever, dat je genog van me hep ja. je bent nogal 'n lekkere dot, om je an je fermilie te storen, je hoeft voor mijn geen Haarlemmerdijkies te verkoo- pen, ik heb je in de smiezen, je wil van me of Hevig protest van Jozefs kant. „Truilief, zoo zal 't jou en mijn goed gaan. datte mijn ouwers d'r tusse zitte. ik heb je lief, geloof me, ik ben d'r kapot van, geregeld ka pot En Trui, ik ga met plannen om. ja ik kan daar zonder jou le ven Van kant zal ik me maken, en wat let me of Hij smijt z'n jas uit en e>er 't he vig verschrikte meisje hem tegen kan houden vliegt-ie naar den wa terkant. kijkt precies waar de sche pen liggen, en maakt zich gereed om daar te water te springen. Trui gilt hevig. Komt haastig een kruier aaiiloopen. ziet 't gevalletje, pakt hem. die schreeuwt „laat me begaan" en „ik hep genog van me leven", bij z'n nekvel en bijt hem spottend toe „Wil jij je eige ver doen ventjeKom dan maar hier., dan salie we je 'n handje hellepe, hier iegge te veel schuite, maar ver derop kan je 't makkelijk doen 1" En voort sleept-ie den armen le vensmoede, die gilt en schreeuwt „Zoo heb ik 't niet gemeend, laat me los Éindelijk weet-ie met een ruk los te komen en holt zoo vlug z'n beenen 'm dragen kunnen de Nieuwmarkt op. Kruier keert zich lachend om naar 't verschrikte Truitje en zegt. ..nou zus. zoek jij je maar 'n ander hoorbij die was 't toch geen mee- nes." Trui haalt d'r mollige schouders op en zegt„Ik heb maling an 'm, ik heb me vrijer buite_zitte. wat 'n knappe jongen, maar hl] was 'n re- jale, zie je, en as je van buite komp wil je wel ereis naar Flora of Karé, wat jou Kruier lacht en gaat zijns weegs, Trui wandelt kalm naar d'r dienst. (Tel.) ONGELUKKEN. Dinsdagmiddag had in den Rijn onder Ivoudekerke nabij het „Zwaan tje" een treurig ongeluk plaats. De gi aanhandelaarsknecht L. v. L„ van Hazerswoude. werkzaam bij den hear E., zou per roeiboot den Rijn oversteken, juist op het oogenblik, dat uit de richting Alfen de sleep boot „Haarlemmermeer V" naderde. Men zegt, dat v. L. door personen gewaarschuwd werd, dat het niet moer kon. Toch roeide hij door. Daar de sleepboot evenwel al te dicht genaderd was, werd de roei boot in het midden aangevaren, welke onmiddellijk zonk. Ook v. L. verdween in de diepte. Na bijna twee uren dreggen, werd zijn lijk gevon den Men meldt ons, dat Dinsdagmor gen te Bergen-op-Zoom bij de oefe ningen der veldartillerie op het ter rein .Kijk in den pot" een ernstig ongeval plaats had. Bij eene wen ding kantelde een caisson der 2e batterij om, en twee miliciens raak ten er onder bekneld. De een bleek een paar ribben gebroken te heb ben, den ander was een been bijna afgekoeld. De gewonden werden naar het hospitaal vervoerdde oefe ning werd voortgezet. (Ned.) Het anderhalfjarig kind van den spoorwachter B. van hei wachthu's 23 aan de lijn TilburgOisterwijk, dat door een trein werd overreden, is aan de gevolgen overleden. De arbeider B. G„ uil Haaksbergen, werkzaam aan een villa te Rutbeek, stortte van het hooge dak neer en werd stervende naar het ziekenhuis te Enschedé vervoerd. Bijna terzelfder plaatse is bij Klun- deert in het Hollandsch Diep weder een lijk gevonden van een der opva renden van De Stad Brussel. Het eer ste lijk is door bloedverwanten her kend en in hun bijzijn begraven. Uit de Arbeiderswereld HAAGSCHE SCHILDERSACTIE. Het niet-inwilligen door de patroons van den looneisch van 23 cent per uur, was voor de afdeelingen den Haag en Scheveningen Verbetering zij ons streven van den Nederl. Schil- dersgezellenbond aanleiding tot het houden van een openbare protest-ver gadering in het gebouw Concordia, Hoogezand, waar Van Tempel uit Amsterdam het woord voerde. Onder applaus werd ten slotte met algemeene stemmen de volgende mo tie aangenomen „De vergadering, waarin werd be sproken de reeds vóór 3 jaren gestel de eisch van 23 cent per uur; erkennende dat, door d;e afdeeling van den bond, al datgene gedaSh is wat tot een bevredigende oplossing van deze zaak kan strekken overwegende dat aan de zijde der patroonsorganisatie, zoowel als door de patroons individueel, in ruime ma te het bewijs is geleverd daarin niet te willen medewerken. overwegende dat voor een bevredi gende oplossing erkenning der gezel- lenorganisatie en het recht de arbeids voorwaarden mede te bepalen een eerste en voornaamste eisch is spreekt hare scherpe afkeuring uit over die handelwijze der patroons en draagt aan de gezellen-organisatie op, al die middelen aan te wenden, wel ke een spoedige inwilliging mogelijk maken." Besloten werd deze motie ter ken nis te brengen van de patroonsorga nisatie. Aan de opwekking om tot de gezel- lenorganisatie die thans, zooals in den Joop van den avond werd mede gedeeld, een 400 man sterk is, toe te treden, werd door vele aanwezigen gehoor gegeven. Rechtszaken HOOGE RAAD. Advocaat-generaal mr. Ort nam voor den Hoogen Raad requisitoiren lot niet-ontvankelijk verklaring van de aanvragen om revisie van lo. II. Jonkers, gedetineerd te Leeuwarden, door het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch den 30en April 1902 veroordeeld tot 15 jaar gevangenis straf ter zake, dat bij op 19 Aug. 1899 te Berlicum opzettelijk F. v. d. Boom van 'het leven heeft beroofd door een steek met een degen inde borst. Verzoeker beweerde gezien te hebben, dat D. Wijgergans, M. van der Aa en M. van Hanne het feit hebben gepleegd. Adv.-gen. achtte deze bewering niet te beschouwen als eene opgave van omstandigheden die emstigen twijfel aan de juistheid van de ge geven uitspraak doen ontstaan. 2o. II Beche. gedetineerd te 's-Gra venhage, door het Hof aldaar tot 18 maanden gevangenisstraf veroor deeld wegens diefstal van rijwielen op drie achtereenvolgende dagen te Rotterdam gepleegd. Deze \erzoeker voerde aan, ten betooge dat hij de rijwielen werkelijk gekocht had, dat hij op de bewuste tijdstippen het daartoe noodige geld in bezit had. Maar ook hier achtte adv.-gen. niet aanwezig de .voor revisie vereischte omstandigheden. Eindelijk requireerde adv.-gen. voornoemd de afwijzing van het ver zoek oan revisie van B. J. Tijhuis, gedetineerd te Arnhem, door het Hof aldaar in Juli 1904 veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf, wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, gepleegd op B. I. Lieferink. Verzoeker, die reeds tweemaal vruchteloos revisie had aangevraagd, beweerde dat een ander het feit had gepleegd. Uitspraak in deze zaken 12 Juni. Voor den Hoogen Raad werd be handeld het cassatieberoep van W. C. Louwe, werkman te Rotterdam met vrijspraak van mishandeling, gepleegd tegen zijne echtgenoote, veroordeeld tot 1 maand gevange nisstraf wegens eenvoudige beleedi- ging, omdat hij op den openbaren weg tot een agent van politie had gesproken, doelende op zijne vrouw, de volgende woorden Zie je niets, ze is bezopen". Mr. E. Fennema, requirants raadsman, ontwikkelde twee cassa tiemiddelen. ten betooge lo. dat in deze niet is ten laste gelegd en ook niets is bewezen, dat bekl. met het uiten van genoemde woordein de be doeling had om te beleedigen, en2o. dat het bestreden vonnis niet met redenen is omkleed ten aanzien van het bedeedigend karakter der gebe zigde woorden. Conclusie 0. M. 5 Juni. Leger en Vloot AANVULLINGSTROEPEN. Deu 16en Juni a.s. vertrekt mei het stoomschip „Prins Hendrik" naar Oost-Indië. met bestemming voor Batavia, een detachement aan vullingstroepen. sterk 5 onderoffi cieren en 30 minde<ren. onder bevel van den le>-luit. der inf. O.-I. leger P. C. Ivoremans en met medegelei- de van den 2e-luit. der inf. H. Du- bourcq en den 2e-luit. der art. R. F. C. Smith, beiden benoemd bij het leger in Ned.-Indië. De 2e-luit. der inf. W. Hogervorst van het O.-I. leger wordt 31 Mei a. s. ontheven van zijn detacheering bij de Normaal-schietschool te 's-Gra venhage. EERVOL ONTSLAGEN. De generaal-majoor G. J van Koo- ten, chef van den generalen staf bij het leger in Ned.-Indië is met ingang van 5 Juli 1906, op zijn verzoek, on der dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem aan den lande be wezen, eervol ontslagen uit den mili tairen dienst, met behoud van aan spraak op pensioen en onder toeken nen van den titulairen rang van luit.- generaal. Bij Kon. besl. is de met verlof in Europa aanwezige kapitein der artil lerie van het leger in Ned.-Indië G. H. Vrijdag, met ingang op 1 Juni 1906, ter zake van lichaamsgebreken niet ontstaan in en door den dienst, op zijn verzoek, eervol uit den militairen dienst ontslagen met toekenning van pensioen. DE PLUIM VERDWIJNT. Naar men verneemt zal de pluim, behoorende bij de groote tenue, in het leger worden afgeschaft. WIJZIGING MILITIEWET. Bij het departement van oorlog *s een wijziging van de militiewet in bewerking, waarvan de hoofdstrek king is om alle mdlitie-plichtigen door vooroefeningen in de gelegenheid te stellen den eersten-oefeningstijd tot een korter periode terug te brengen. Bij de infanterie zal voor alle tot vol ledige oefening ingelijfde manschap pen de gelegenheid worden geopend om het verblijf onder de wapenen op 6 maanden te brengen. Het instituut der 4-maanders zou daar naast blij ven bestaan. Reeds is aan bevoegde deskundigen de opdracht verstrekt de examen-eischen voor het erlangen van dezen diensttijd verkorting, te ont werpen. (A. C.) •Zerk en School Men deelt aan de N. R. Ct. mede In de paar laatste jaren zijn er vele pogingen gedaan om Gereformeerde gemeenten A en B op onderscheidene plaatsen te deen ineensmelten. In verschil lende plaatsen hebben die po gingen het gewenschte resultaat ge had. Ook te Rottewlam zijn de kerkera den van de Gereformeerde gemeen- Feuilleton. Ees Verborgen Erfenis (Naar het En gelach). Heeft u liet testament nagezien? Ja, zei hij stoutmoedig. Ik kan mijn tijd wiet verspillen door zooals Christ al Egerton overal te zoeken, maar ik beken, dat ik een half uur besteed heb aan het nalezen van het testament. Misschien zou ik hetzelfde ge daan hebben, zei ze. En wat zou u daarna doen Laat ik eens bedenken, zeide ze, haar werk neerleggende. Zooals u zegt, zouden de getuigen gevonden en ondervraagd kunnen worden ten minste als u eenige reden heeft cxm te veronderstellen, dat er iets met het testament niet in den haak is. Heeft u daarover al de opinie van een ad vocaat ingewonnen Mr. Bentley, de advocaat van Mr. Wickharn, vertelde mij zelf, dat het tetstamemt volkomen in orde was. In dat geval vrees ik. dat ik zijn opinie aannemen zou en in die rich ting voortgaan Dat zou ik ook doen. als er niet één omstandigheid was, die mij weer hield. Een van de getuigen was Miss Wickharn. de dochter van Mr. Wick harn de andere zekere George Lam bert, knecht van den overleden Mr. Malincourt. Het trof mij al heel vreemd, dat geen van deze twee per sonen gevonden kan worden. Hoe bedoelt u? Heeft u er naar onderzocht Ik ging naar Ryelamds mot het speciale doel, van Mr. Wickharn iets te weten te komen omtrent George Lambert.. Natuurlijk had ik niet veel lust hem naar de tweede getuige te vragen. En wat zeide hij Dat hij niet wist waar hij was. U moet toestemmen. Miss Wickharn, dat dat vreemd is. Heel vreemd. Nu begin ik te be grijpen, dat u Mr. Wickharn van be drog verdenkt, en dat hij Miss Wick harn en dien Lambert verborgen houdt om dat bedrog niet te Jatein uitko men. Zij vouwde gedecideerd haar werk op en terwijl zij sprak, sloeg zij de oogen op en keek hem aan. Die vaste blik bracht hem in de war. Volstrekt niet! riep hij uit. Ik zeg alleen maar, dat het vreemd is. Ik zou u aanraden de twee ge tuigen op te zoeken, zei ze. Iets vreemds moet men direct goed onder zoeken. Met die woorden stond zij op, Ik moet nu naar binnen, zei ze. Gaat u vanavond weer wande len vroeg hij. haar weerhoudende, toen zij hem voorbij wilde gaan. Vol verlangen keek hij haar aan. Ik ga iederen avond uit omfris- sche bloometo te plukken, antwoordde zij eenvoudig. Veigunt u mij dan u gezelschap te houden? U is volkomen vrij, dat te doen, alis u er lust in heeft. Zal 'het u niet onaangenaam zijn? Wat ik zooeven gezegd heb, heeft u toch niet op eenigerléi wijze belee- digd In het minst niet. Waarom zou het Goedcnmorgen Zij ging hem met een hoofdbuiging voorbij en liep weg over het gras veld, met een gemakkelijke bevallig heid, die de grootste bewondering bij Ivan opwekte. Toen zij elkaar weer ontmoetten, was hij nog even ver als tevoren. Haar manier van doen was juist zoo als het voortdurend geweest was. Hij hield haar langer dan, een uur gezelschap, en zij nam zijn hulp aan bij het plukken en schikken der bloe men. Zij praatten gemakkelijk en aangenaam over onverschillige onder werpen, maar hij kwam niets verder met zijn plan, om haar voor zich te winnen. Zorgvuldig vermeed hij zijn eigen zaken of die van het testament van Mr. Malincourt aan te roeren. en zij kwam er ook niet op terug. Toen hij later hun gesprek nog eens overdacht, kwam hij tot de overtui ging. dat hij het was. die telkens een onderwerp op 't tapijt had gebracht en dat zij niets deed dan zijn leiding volgen. En toch. in weerwil van deze ont moedigende overdenkingen, was hij meer dan ooit besloten dat Gillian Wickharn zijn vrouw zou worden. HOOFDSTUK XV. Cesar was door zijn bezoek aan Rye- lands niet veel wijzer geworden om trent datgene, waarover hij zich zoo verontrustte, maar het bad toch één resultaat gehad. Zijn gesprek met Christal had hem zeer bezorgd ge maakt over Violet Een minder aan gename gewaanvording, dat hij niet zeer broederlijk tegenover haar ge handeld had, werd sterk er in hem en het scherpe antwoord van zijne nicht, toen hij Anthony wilde beschul digen van gebrek aan belangstelling, had doel getroffen. Eindelijk brachten zijn overpeinzin gen hem tot het besluit, nog een dag vrij-af aan Curzon te vragen, omzijn zuster te gaan bezoeken. Zli was nu al eenige maanden getrouwd en alles zou in dagelijkschen sleur voortgaan, zoodat hij goed kon waarnemen, hoe de zaken stonden. Hij besloot haar niet vooruit zijn komst te melden. Het was Zaterdagmiddag, en hij ging naar Elmwood met het plan, den Zondag bij Violet door te bren gen. Anthony zou stellig thuis zijn, en hij zou in de gelegenheid zijn de verhouding van het jonge echtpaar onderliïig Vaar te nemen. Toen hij de poort van Elmwood door was, merkte hij overal teekenen van venvaarioozing on achteruitgang op. De paden waren met onkruid be groeid, de hekken hier m daar kapot en de poorten verveloos. Het huis maakte dënzelfden indruk. Hij was verontwaardigd bij de ge dachte, dat Anthony zijn mooie, gees tige zuster op zoo'n armoedige plaats liet wonen. Zelfs Ryelands was dan nog verkieselijker. Langs de met mos begroeide stoep kwam hij bij de ver- velooze voordeur, die open stond. Hij ging naar binnen. Er was nie mand te zien, on daar hij zich herin nerde, dat de deur links van de ont vangkamer was, draaide hij den knop om en trad binnen. Hij had er niet over gedacht, dat de vrouw van den eigenaar dei- plaats zich met kamers van den tweeden rang zou moeten bc- lielpen en hij verwachtte, dat Violet daar aanwezig zou zijn. Tot zijn ver bazing echter vond bij er Miss Eger ton en Laura. Cesar kon haar buitengewoon slecht zetten en zijn begroeting was dan ook koeltjes. - Ik zoek Violet, zei hij. Ik dacht. dat ik haar hier zou vinden. Neen O, neen antwoordde Mrs. Egerton. Zeker niet. beste Cesar Dit is de kamer van mij en van je nichtje Laura. Natuurlijk heeft Anthony er nooit over gedacht ons zoo te déran- geeren. Maar ik behoef niet to zeg gen, dat wij beiden heel blij zijn je te zien. Hoe gaat het, veel processen Ik heb zoo nu en dan in de couranten gekeken, orn te zien, of je naam ook genoemd werd bij verschillende zaken, maar ik heb ze zeker overgeslagen of misschien werd er geen venslag van gegeven. Natuurlijk zul je mij daar nu alles van vertellen. O, hot gaat er even goed mee als altijd, antwoordde Cesar ongeduldig. Waar is Violet? Zij heeft toch zeker wel een eigen kamer Het verbaast mij, dat zij jo daar over niet geschreven heeft, zei Laura, terwijl zij haar koude oogen op het gelaat van den jongen man vestigde. Wij vonden het al zoo vreomd, dat niemand van haar familie haai* be zocht,sinds zij hier met mama en mij woont. Waar is zij herhaalde Cesar, eonder zich te verwaardigen om ant woord te geven. Om haar te zien en te spreken kwam ik hier. en ik kan mijn kostbaren tijd niet verspillen. Het was volstrekt mijn bedoelingniet tante en jou lastig te vallen. (Wordt vervólgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5