NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7031 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 30 MEI 19C6 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 V% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclanies betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Efrangère G. L. DAUBE Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 3lbis Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 20 MEI. Statenzaal: Vergadering van den Gemeenteraad, 11/2 uur. Gebouw Sint Bavo: Eerste 's-GravenQxaagsche Bioscope Compag nie Passiespelen, 8 uur. Buitenlandsch Overzicht DE DOEMA-VE RGADE RING VAN ZATERDAG. De PelerSburgscihe correspondent van de „Kölnüsdhe Zeitunig" Seint over de historische Doeima-vergadering van Zaterdag De houding der regeering wordt bij na eenstemmig gelaaktde eisch van de Doema, dat hot ministerie moet aftreden, vindt nergens bestrijding, hetgeen te verklaren is door de hevi ge verontwaardiging die overal door het regeeringsprogram is opgewekt. Overigens acht men het maar geluk kig, dat het kabinet zich eindelijk openlijk geschaard heeft aan de zijde van het- oude bestuursstelsdlzijn be doelingen zijn nu ook voor ieder dui delijk. Deze omstandigheid is voor de Doe ma van groot belang, en toont baar dien Weg, dien zij moet bewandelen. Het spreekt van zelf, dat van» samen werking van de volksvertegen wo ord i - ging met, deze regeering geen spra ke is. Goremikin heeft in een particular gesprek te kennen gegeven, dat hel kabinet zon aanblijven, er bijvoegen de. dat het ontslag van het ministerie enkel van den Tsaar afhing. Men hoopt algemeen, dat de Tsaar den ernst, van den toestand zal in zien. en tegen de wenschen van de hofkliek een nieuw kabinet zal vormen vooral ook omdat hij bepaald niet hooren vil van ontbinding der Doe ma. Er blijft dus geen andere uitweg over dan wegzending van het kabi net, In tegenstelling met andere bladen, die zeggen, dat de bureaucratie ©ene verpletterende besliste nederlaag heeft geleden, blijft de „Nowoje Wrelmja" getrouw naai hare gewoonte de re geering verdedigen. Het blad verklaart, dat de door den minister beloofd» hervormingen aan de natie voldoening zullen geven, en dat de ondervinding, in andere lan den opgedaan, heeft aangetoond, dat het ministerie trots den tegenstand der Doema aan die regeering kan blijven. De verklaring in dat blad is daarom zoo interessant., omdat ze de zienswijze van de bureaucraten weer geeft. TSAAR NICOLA AS EN KEIZER WILHELM. Naar de „Retsch" mededeelt, heeft keizer Nicola as Zonidiag een zeer lang telegram uit Peteirlhof naar den Duit- schen keizer gezonden. Reeds ednmaal in zeer ernstige oo- genblikken, gelijk verleden jaar m Björkö, werd' keizer Wilhelm geraad pleegd, waarschijnlijk dat Tsaar Nico- laas, terecht, den toestand even cri- tiek als toen acht en 's keizers raad inwint. DE BOMMENAANSLAG TE SEBASTOPOL. Op 27 Mei werden een aantal bom men geworpen op een plein te Sébas- topol, waar na het Te Deum ter ©are van de verjaring der troonsbestijging van den Tsaar een wapenschouwing plaats had. De bommenaansiag was gericht te gen den commandant van de vesting, generaal Neplioejef. De militaire chefs bleven ongedeerd, maar onder het pu bliek werden zes personen gedood, veertien ernstig gewond en veertig licht. Vier* personen werden gevangen genomen, twee hunner hadden- hom men geworpen en 'die twee andere sei nen gegeven. Allen waren uit Peters burg gekomen. FRANSCHE BISSCHOPPEN. Volgens eeln bericht uit Rome heeft de Paus last gegeven, de beraadsla gingen op de vergadering der Fr att ache bisschoppen stipt geheim te hou den kardinaal Richard, aartsbis schop van Parijs, heeft de opdracht ontvangen, dadelijk na afloop dezer beraadslagingen een vertrouwd per soon naar het Vatikaan te zenden, om den uitslag aan> den Paus mede ie deelen. Stadsnieuws W andbéschilderingen. Bij den heer J. 't Hart, Spaamwou- derstraat alhier, zagen wij gisteren een viertal net uitgevoerde groote fresco's, welke door den heer W. Stern decoratieschilder, zijn geschilderd. De schilderstukken, welke landschappen voorstellen, zijn gevat in eenvou dige lijsten. De fresco's zijn bestemd ter versiering van de wanden van een koffiehuis. Wijziging van het Werkliedenreglement Door de lieeren W. A. J. van de Kamp. F. A. Bijvoet, J. H. Thiel, M. de Braai, A. Rinkema, en J. L. E. I. Kleynenberg is een wijziging van de paragrafen 29 tot en met 35 van het Werklieden reglement bij den Raad ingediend Dit voorstel vindt, volgens detoelichting, zijn naaste aanleiding in ihet eervol ontslag, verleend aan den püaxutsoenwachter 'Gerritsen, waarover dn den Raad reeds veel ge sproken is Naai- de meening van de voorstel lers is hij en in verband met dat ont slag gebleken: le. dat duidelijker moeten worden onderscheiden: de gevallen, waarin een straf, van die waarin een onge vraagd eervol ontslag op zijne plaats is, en dat meerdere waarborgen be- hooren te worden dn het leven ge roepen tegen het verleenen van zulk ontslag zon dei- dringende noodzaak; ~e dat de kernen niet hebben be antwoord aan hetgeen men bij het ontwerpen van het Werkliedenregle ment ervan verwachtte; 3e dat in plaats van die kernen be hoort te treden een scheidsgerecht. Volgens de door hen gedane voor stellen kan een ONGEVRAAGD EERVOL ONTSLAG aan een vaste werkman alleen ver leend worden om de volgende rede nen: le. wegens het bereiken van den leeftijd, waarop hij aanspraak ver krijgt op ouderdomspensioen: 2e. wegens het overbodig worden van de diensten van den betrokken werkman, tengevolge van een reor ganisatie van den dienst of van de opheffing zijner betrekkng; 3e. wegens lichamelijke ongeschikt heid, blijkende uit een geneeskundige verklaring; 4e. wegens doorgaande ongeschikt heid tot het behoorlijk vervullen zij ner taak; 5e. omdat de algemeen» belangen van den dienst zijne verwijdering noodzakelijk maken. Om een der beide laatstgenoemde redenen wordt geen ontslag verleend, dan nadat Burgemeester en Wethou ders het advies hebben ingewonnen van het na te noemen scheidsgerecht. Het scheidsgerecht brengt geen ad vies uit, dan na den betrokken werk man en diens hoofdambtenaar te heb ben gehoord, althans te hebben opge roepen. Van ieder niiet op verzoek verleend eervol ontslag wordt door Burg. en Wethouders mededeefling' gedaan aan den Raad, onder overlegging van het advies van het scheidsgerecht. Omtrent de STRAFFEN wenschen de voorstellers bepaald te zien, dat wegens plichtsverzum of aansporing daartoe de volgende straf fen opgelegd kunnen worden: le. berisping; 2e. boete van ten hoogste 3 te ver halen op het ïoon; 3e. schorsing met gemis van loon, gedurende den tijd der schorsing; 4e. terugzetting op de ranglijst voor bevordering; 5e. terugzetting tot lager gesalari- eerden of anderen werkkring; 6e wegzending, uit den dienst zon der genot der voordeelen in paT 27 .bedoeld. De straffen sub 1 en 2 genoemd worden opgelegd door den betrokken hoofdambtenaar, de overige op voor dracht van den betrokken hoofdamb tenaar, door Burgemeester en Wet houders. Geen straf wordt opgelegd, dan na dat de betrokken werkman is ge hoord. althans daartoe is opgeroepen, door zijnen hoofdambtenaar, en voor zooveel betreft de straffen sub 3 tot en met 6, bovendien door een der le den van 't college van Burgemeester en Wethouders. Ingeval van bedreiging met een der straffen sub 3 tot en met 6 vermeld, geschieden die oproepingen schrifte lijk, met opgave van het feit, waar voor bestraffing wordt overwogen. HOOGER BEROEP. De gestrafte werkman kan van de hem opgelegde straf binnen acht da gen. nadat hem 'van de bestraffing is kennis gegeven, in beroep komen: bij Burgemeester en Wethouders, indien de straf is opgelegd door een ho of dam bt en aar hij het scheidsgerecht, indien de straf is opgelegd door Burgemeester en wethouders. Het beroep wordt schriftelijk inge steld met gelijktijdige schriftelijke mededeeling aan dengene, die de straf heeft opgelegd. Een ingesteld hooger beroep schorst de ten uitvoerlegging der straf. Geen uitspraak in hooger beroep wordt gedaan, dan nadat zoowel de gestrafte, als hij, die de straf heeft opgelegd, is gehoord en dn de gele genheid is gesteld de strafoplegging te bestrijden of toe te lichten, in ieder geval tot een en ander behoorlijk is opgeroepen. De opgelegde straf wordt in hooger beroep bevestigd, opgeheven of ver minderd. SCHEIDSGERECHT. Het Scheidsgerecht is samengesteld uit vijf leden en vijf leden-plaatsver vangers, die in geen dienstbetrekking staan tot de Gemeente, van het ge meentebestuur geen deel uitmaken en binnen de gemeente woonachtig zijn- Zij worden gekozen: twee leden en de plaatsvervangers dier leden door Burgemeester en Wet houders; twee leden en de plaatsvervangers dier leden door de gezamenlijke vaste werklieden in dienst der Gemeente; één flald, tevens voorzitter, benevens het plaatsvervangend lid-voorzitter door den Gemeenteraad. De wijze, waarop de door de werk lieden aan te wijzen leden en leden plaatsvervangers zullen worden geko zen, wordt bepaald door Burgemees ter en Wethouders. Het Scheidsgerecht heeft zitting voor drie jaren. De aftredende leden en plaatsvervangende leden zijn da delijk herbenoembaar. Bij tusschentijdsche vacature treedt het plaatsvervangende lid als vast lid op voor het overige der loopen.de drie jaren en wordt voor dien tijd een nieuw plaatsvervangend lid benoemd. Aan het Scheildsgerecht wordt een secretaris toegevoegd door Burge meester en Wethouders. STAMBOEK. Van de tijdelijke en vaste werklie den wordt hij eiken tak van dienst door den hoofdambtenaar een stam boek hijgehouden, waarin van iede- ren werkman afzonderlijk wordt mel ding gemaakt van naam en voorna men, jaar en dag van geboorte, jaar en datum van aanstelling en bevor dering, ambacht, loon, straffen, ver lof, ziekten, tijdstip en redenen van ontslag. Het aldus gewijzigde reglement treedt in werking op een nader door den Gemeenteraad vast te stel len tijdstip. Wegens gebrek aan ruimte geveu wij de toelichting van dit belangrijke stuk in ons volgend nummer. Muziek in den Hout! 9de Muziekuitvoering op Woensdag Mei, des avonds te 8 uur, door het Haarlemsch Muziekkorps. Dir. luit.- kapelmeester C. P. W. Kriens. 1. Concertmarsch, Massenet. 2. Ouverture ,,Silvana", Weber. 3. Paraphrase over Beethoven's Kreuzer-Sonate, Coenen. 4. Hommage k Weber", Grande fan- taisie. Dunclder. 5. Ouverture „Maïtre Peronilla Of fenbach. 6. Ungairiscbe Fantasie, Faivan. 7. Ballet, Divertissement, Guiraud. 8. Grande Fantaisie ..La Favorite", Donizetti. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem op" Donderdag 31 Mei 1906, des namiddags van 2—3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma 1. Preludium en Fuga. J. S. Bach. 2. Adagio. M. Brosig. 3. Sonate No. 15, ,T. Rheinberger. a. Phantasie. b. Adagio. c. Introduction nnd Ricercare. 4. Offertoire. Th. Dubois. 5. AriaMondracht, R. Schumann. N. Z. Hollandsche Bank. De civiele kamer der Rechtbank heeft de uitspraak in de zaak Wester- kappel en Hoofd contra de Noord- en Zudd-Holandsdhe Bank veertien da gen uitgesteld. Binnenkort zal door de genie, alhier, worden aanbesteed het maken van nevenbatterijen benoor den het fort bij Penningsveer, en op den wal Liebrug-Liede. Het werk wordt geraamd op J 18150. Poging tot Moord. ..Gisterenavond tegen 12 uur heb- ,ben 2 polderwerkers elkander in de Schools teeg hevig met messen toe getakeld. Een is naar het St. Eli- ..sabetii's Gasthuis overgebracht, en ,,de andere is aan het bureau ge- houden." .Aldus staat een moordaanslag van heteekenis vermeld op het zooge naamde uittreksel uit het politierap port, dat voor ons ten, Stadhuize ter inzage wordt gelegd. Wij zijn in staat onzen lezers daar over iets meer mee te deelen. Hedennacht speelde zich m de Noorder Schoolsteeg alhier een dra ma af, waarvan de aanleidende oorzaak in minnenijd schuilde. In perceel 6 c van genoemde steeg woont n.l. een 36-jarige vrouw, Jo hanna Elisabeth Bottu genaamd, die vroeger vele jaren heeft samenge leefd met een 28-jarigen grondwer ker. Justinus van Loenen. Sedert liet zij echter het oog vallen opeen glazenwasscher. wiens naam Adri- aan Anthonius Swanenberg luidt, en 32 jaar oud is. Dit na.m evenwel met iweg, dat de vrouw niet langer af- kéerïg was van de vriendschapsbe tuigingen van Van Loenen. die dan ook nog vaak bij haar over huis kwam. Van Loenen kon evenwel niet len. dat zijne vriendin de voorkeur gaf aan zijn medeminnaar en dies zon hij op wraak. Maandag rijpte zijn wrok tot wraak en den geheelen dag liep hij rond met het voornemen om Van Swanenberg te doodeu. Zijn plan nen stak hij niet onder stoelen of banken, maar gaf die luide te ken nen. Tevens bereidde hij des mid dags de uitvoering van zijn moord zuchtige denkbeelden voor, door zijn mes te slijpen tegen een der woningmuren in de Schoolsteeg. Des avonds was het oogenhlik ge komen. Nadat hij nog een bezoek bracht had aan de vrouw in quaes- tiie, hétgeen ©r niet toe bijdroeg om 'hem te kalmeer en, ontstond er een hevige twist tusschien beide mannen. Van Loenen took zijn mes, wierp zich op Swanenberg en stak hem daarmede herhaalde malen in het hoofd en in het lichaam, waardoor de laatste 7 diepe wonden op liep. Swanenberg had op zijn beurt ook het mes getrokken en gaf den aan valler vijf steken in het lichaam. Op het geschreeuw der «vechtersba zen kwam de geheel© buurt in op schudding. De politie werd gewaar schuwd en deze bracht de beide man nen naar het bureau in de Smede- traat. Beiden werden daar verbon den. Het bleek, dat Swanenberg le vensgevaarlijk gewond is. Daarom werd hij later in den nacht per brancard naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. Wegens zijn ernstigen toestand wer den hem nog des nachts de Heilige Sacramenten der Stervenden toege diend. Van Loenen is, na verbonden te zijn, een voorloopig verhoor afgeno men. Daarna is hij hedenmorgen om 10 uur onder «veel toeloop der Sohoolsteegbewoners. naar het Pa leis van Justitie gebracht, waar Ixij ter beschikking werd gesteld van den Officier van Justitie. Later hij naar het Huis van Bewaring overgebracht. Op de plaats, waar de vechtpartij plaats had, lagen nog hedenochtend bloedplassen, die door de omwonen den moesten weggespoeld worden. Dat Van Loenen met voorbedach ten rade gehandeld heeft, blijkt wel hieruit, dat hij des avonds aan •vrouw Bottu zijn horloge in bewa ring gaf, naar hij zei om Swanen berg te lijf te gaan. Op het gezegde van de vrouw ,.Nou, maak je maar niet zoo druk", antwoordde hij Zou jou toch niet kunnen sche len als ik hem den hals afsneed Bij informatie naar den toestand ran Swanenberg. berichtte de Di rectrice van het Gasthuis ons, dat de man ..in een zeer ernstigen toe stand verkeert ten gevolge van de vele zware verwondingen die hem op 7 plaatsen met messteken zijn toe gebracht." Examen boekhouden. Voor het examen in boekhouden, af genomen door de Vereeniging van Leeraren te Amsterdam, slaagdeMa'vn - dag onze stadgenoot de heer J. W. Kuiper. Nederlandsehe Weerbaar h eids-V ereeniging. Door de afdeeling Haarlem van bo vengenoemde vereeniging zal morgen middag eene velddienstoefening on der de gemeente Heemstede worden gehouden. STUKKEN VAN DEN RAAD. A f w i j k i n g Bouwveror dening. B. en W. stellen voor aan C. D. van Caalen vergunning t© verleenen om af te wijken van het bepaalde bij ar tikel 7 der Bouwverordening bij het bouwen van een werkplaats en een afdak op het terrein aan de Vroom- straat. Ontslag gevraagd. De heer J. Zijlstra vraagt eervol ontslag als onderwijzer 1st© klasse aan de Derde Tusschenschool wegens zijne benoeming tot Jeerna.r aan de H. B. S. te Assen. Louis Bouwmeester. Aan een particulier schrijven uit Soerabaja. waar de lieer Louis Bouw meester einde April vertoefde met zijn gezelschap, ontleent, het N. v N. het volgende .Het succes van de tournée is grooter dan men had durven den ken. De voorstellingen te Batavia hebben zooveel opgeleverd, dat de heer Bouwmeester met een aardig ommetje naar Somarang kon trek ken. Daar heeft het gezelschap twee avonden gespeeld, waar de recettes ƒ2800 en ƒ2500 bedroegen. Men ziet dus, dat ook het financieel succes niets te wenschen overlaat. Louis Bouwmeester blijft tot de na and Augustus in Indië en gaat dan weer naar Holland om echter met een nieuw gezelschap terug te komen. Men hoopt en verwacht, dat mevr. MannBouwmeester daarvan dan deel zal uitmaken. Het gezelschap werkt hard Bouwmeester heeft zoo zegt de briefschrijver nu reeds 25 avon den achter elkaar gespeeld en men begrijpt niet hoe hij het volhoudt. Zijn zoon. Louis Bouwmeester Jr., deelt met zijn vader in het succes. Deze gaat in Augustus niet naar Holland terug, maar zal met twee actrices welke weet hij nog niet een klein gezelschap vormen, dat overal in Indië voorstellingen gaat gevlen. Daarvoor neemt Bouwmees ter Jr. stukken, waarin hij, evenals Henri dé Vries met ,,De Brand indé Jonge Jan" zes of meer rollen te ver vullen heeft. Heeft Indië genoeg van hem dan gaat hij nog naar Trans vaal". llooge Raad. Voor den Hoogen Raad werd .Maandag gepleit doov mr. L. F. de Veye. advocaat te 's-Gravenhage, in de zaak van Lijntje Everdingen, huisvrouw van B. Troost uit Haar lemmermeer, door het Gerechtshof te Amsterdam veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, wegens opzettelijke brandstichting (het werpen van een doosje brandende lucifers in een bak. gevuld met petroleum, in haar wo ning, ten einde van de Haarlemsche Brandverz.-maatsch.waarbij haar inboedel was verzekerd, schadever goeding te krijgen). Pleiter ontwikkelde een viertal .cassatiemiddelen. Er was hier ge bruik gemaakt van een erkentenis van beJd.. die niet in verband stond tot het gepleegd feiter waren ge tuigenverklaringen gebezigd, die bij zondere meeningen of gissingen hielden en men had recht hui ten de dagvaarding om, door aan te nemen dat hier gemeen gevaar voor personen of goederen te duch ten was op het moment der brand stichting. terwijl de dagvaarding in hield. dat dat gevaar te duchten was aan eventueelen brand van het h u i s. Ten slotte betoogde pleiter, dat bekl. had moeten zijn ontslagen van rechtsvervolging, omdat haar geen opzettelijke brandstichting was ten laste gelegd. Alleen was haar ten laste gelegd, dat zij petroleum in een bak had in brand gestoken. Conclusie O. M* 5 Juni. Schoenmakersor ganisatie. De Scho enm akersvereeni ging St. Chrispinus". onderafdeeling van den R. K. Volksbond, hield Maandag avond in ,,St. Bavo" een propagan- davergadering. Als spreker trad op de heer Th. d'Hanis uit Rotterdam, die in een kernachtige rede het nut en de noodzakelijkheid van organi satie uiteen zette en in het bijzonder een warm pleidooi hield voor de Ka tholieke vakorganisatie. Ten slotte sprak de heer Guskens, voorzitter van den Volksbond eeni- ge woorden en wekte de vrij talrijke aanwezige schoenmakers op. om zich als lid bij ,,St. Chrispinus" aan te sluiten. Velen gaven daaraan ge hoor zoodat het doel der bijeenkomst bereikt is. Het nieuwe Museum. In verband met den verbouw van het Weeshuis op het Heiligland tot inrichting van het schilderijen museum is men thans in den om trek van het Weeshuis bezig opme tingen te doen. KONINGINNEDAG. Maandagavond hield de Vereeni ging „Koninginnedag" lm ar jaar- lijksche vergadering in het café Brinkmann. Nadat de voorzitter, de heer G. B. Crommelin. de bijeenkomst geopend had met het welkom heeten der aan wezigen. las de secretaris, de heer J J. Zeewoldt, de notulen voor, en deed mededeeling van eenige inge komen stukken, o, a. van de ont vangst van een telegram van den adjudant van H. M. de Koningin met dankbetuiging voor de aangebo den gelukwenschen gezonden op 31 Augustus j.l.. alsook van een schrij ven, waarin de heer J. R. Prent zijn dank betuigt voor de hem geschon ken herinneringsmedaille. Het door den secretaris uitge brachte jaarverslag was voorname lijk gewijd aan het weergeven dear verschillende vermakelijkheden op den jongsten verjaardag van H M. de Koningin. Met vreugde mag op het afgeloopen jaar teruggezien wor den, aangezien men weer in staat was dezen dag op waardige wijze te vieren. Ook de penningmeester had geen reden tot klagen, althans de reke ning sloot nog met een voordeelig saldo. Wel verminderden elk jaar de contributies, omdat het aantal le den vermindert door vertrek of an derszins. Daarom wekte de heer M. II. Binger op. tot een krachtige actie tot. uitbreiding van het ledental. De heeren J. G. Martin Jr. en Mr. H. Ph. 't. Hooft, werden bij acclama tie als bestuursleden herkozen. Ten slotte werden de plannen voor de feestviering van 31 Augustus aan staande besproken. Het bestuur had gedacht het feestprogramma aldus in te richten 9 uurMuziek van den toren door de een of andere vereeniging wel licht weer de Harmonie. 91/2 uur: Kinderaubade op de Groote Markt. 101/2 uur Kinderfeest in den Her tenkamp. 101/2 of 11 uur: Kerkconcert. Des middags een tournooi of steek spel, hetwelk waarschijnlijk gehou den zal worden op het terrein voor het Museum in den Hout. 2 uur zou dan een optocht plaats hebben van de deelnemers aan dit spel van de Sociëteit Vereeniging af. Anderhalf uur zal wellicht met het steekspel gemoeid zijn. waarna er weer een optocht zal plaats hebben om de stoet in de Vereeniging te ontbinden. Des avonds om ongeveer 8 uurconcert op de Groote Markt 9 uur Samenkomst in de Vereeni ging. waar de bij hot to urnooi be haalde prijzen zullen worden uitge reikt met enkele feestelijkheden, zoo als het geven van den ridderslag, enz. Voorts nog. naar men hoopt, concert in het Brongebouw, beslo ten met vuurwerk, terwijl in den Hertenkamp des avonds een bios coop zal worden -vertoond waar mis schien ook photografiën geprojec teerd zullen worden, die des mor gens en des middags van de feeste lijkheden gemaakt zijn. Aan _het steekspel zullen denkelijk een 125 gecostumeerden deelnemen, iwaaronder 38 ruiters. Tot voorbeeld zal genomen wor den het steekspel, dat de Utrechtsche studenten voor eenige jaren gegeven hebben, hetwelk een uitnemend suc ces had. Wel kunnen wij zoo zei de voorzitter niet het feest inrich ten op een schaal, zooals de Utrecht sche studenten dit kunnen, maar toch. zijn onze middelen steeds wel toereikend om onze feesten goed te doen slagen. Op een vraag der aanwezigen werd nog medegedeeld, dat niet alle 38 ruiters aan het steekspel zelf zullen deelnemen. Misschien zullen er slechts een 16-tal vechten, terwijl de andex'e personen schildknapen, pa ges enz. zijn. Voor de verschillende feestelijkhe den zullen commissies benoemd wor den, terwijl het bestuur de regeling van het steekspel zelf in handen zal houden. Natuurlijk zal wel advies en hulp gevraagd worden van enkele autoriteiten op dit gebied. De leden der andere commissies zullen, zoo als gewoonlijk, in een later te hou den bestuursvergadering benoemd worden. Daar de aanwezigen zich met deze plannen konden vereenigen, werd de vergadering gesloten. Bestrijding van Drankmis bruik. Aan de oixclst© leerlingen van de la gere schelen alhier is vanwege de af- deeling Haarlem van den Volksbond een geschriftje uitgereikt, getiteld „Waarom Jan Car eisen eene kroon weigerde", met de kennelijke strek king de jeugd te wijzen op de ellende, die "ontstaat uit drankmisbruik.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1