HAARLEM'S DAGBLAD Stadsnieuws Onwillige .koetsier. De heer W. J. A. te Haarlem, schrijft in ,,De Kampioen": Zondagmiddag reed ik met mijn 10- jarig dochtertje, nog maar aspirante in de wielrij kunst, in het Bloemen- daalsche bosch Saksenburg, in de laan bij het ,,Pannekoekenhuisje". juist waar liet dicht geboomte het uit zicht op den sterk gebogen weg be lemmert, toen plotseling enkele pas sen voor ons uit een rijtuig met twee paarden verscheen. Mijn dochtertje haalde verkeerd uit, reed vlak voor mij heen, een boom belette mij vol doende ruimte tusohen ons te hou den, en er bleef mij geen andere keus, dan mij te laten vallen of haar om te rijden. Ik koos het eerste, riep den koetsier toe te stoppen en nog geen paardlengte was hij van mij af, toen ik van tusschen mijn wiel uit stapte. Toen ik de machine wilde grijpen en wegsleuren, reed hij met onverminderde vaart mijn machine te pletter, tot groote hilariteit der inzit tenden. Van de toesnelenden die, hevig ver schrikt, meenden dat ik zelf ook was overreden,, was er niet een, die den koetsier of het rijtuig kende, en kwa men de moedwillig veroorzaakte kos ten alleen op mijn rekening. Zou het niet op den weg 'liggen van den A. N. W. B., stappen te doen, dat, waar zelfs het onnoozelste motortje num mer en hoorn moet hebben, ook het gilde der paarderubeulen herkend kan worden als ze met hun spreekwoor delijke ruwheid zich onmogelijk ma ken op den weg? Er was in dit geval met goeden wil van den koetsier, een schade geweest van hoogstens spaken of een gedeukte velg; vouwde de fiets zioh dubbel, frame, velgen, spatschenmen, spaken, ban den, alles was vernield. De heer Beekman te Bloemend-aal, die zoo welwillend was de ruïne voor mij te bezwaren, schatte de schade op min stens 35 gulden. Is dat niet in hooge mate ergert ijk? De Chineesche missie. Van hel Chineesche gezanlsJ ap, dat ons land bezoekt komen Donder dagochtend 11 personen alhier. Zij zullen hier bezoeken het Museum van Kunstnijverheid, het Koloniaal 1 Museum en het Teyler Museum, om I daarna het déjeuner te gebruiken in j Hotel Funckler. Vervolgens wordt een bezoek gebracht aan de werf Conrad en het stoomgemaal deCru- quius te Haarlemmermeer, om ten slotte te bezichtigen het gebouw der Maatschappij der Wetenschapper, al- hier. Geen officieele ontvangst. I Voor het eerst zullen directeuren en afgevaardigden der Ned. Maat schappij van Nijverheid ditmaal hij de algemeene vergadering niet offi cieel ten stadhuize worden ontvan gen. Uit de Omstreken OVERVBEN. Benoemd tot tijdelijk ondeiwijze-res aan de openbare school alhier me juffrouw A. H. Hommes, v.n Haar- I lem. BEVERWIJK. De feesten ter gelegenheid van de Landbouwtentoonstelling in Augustus beloven zeer aantrekkelijk te zullen worden. De feestcommissie is er n geslaagd een programma te ontwer pen, dat eon waardige aanvulling be looft te zullen worden van de tentoon stelling en het bezoek daarvan tot een genotvolle ontspanning voor de bezoekers zal maken. Voor de plechtige opening op den tórsten dag zijn bereids alle maatre gelen genomen en als aanvulling daar van zaJ. een Matinée musical© gege<ven worden door het militaire muziek corps van den 'lieer Kriens. Ten einde het terrein met het oog op het bezoek der Koningin op den tweaden dag in zooveel mogelijk ongeschonden toe stand te honden, zal na afloop dier het terrein niet meer voor het toegankelijk zijn. In tegenwoordigheid der Koningin tal het concours hippique plaats heb en is voor den tweeden dag een besté muziekcorpsen van ons land Na het vertrek van H. M. zullen de attracties die het feest zal bevatten voor de bezoekers worden opengesteld en zal des avonds in het feestgebouw een der besté spe cialiteitengezelschappen, zeer waar schijndijk 'het Flora-gezelschap van Amsterdam, optreden. Den derden dag. als wanneer de ge zamenlijke inzendingen bijzonder be zienswaardig zuilen zijn, omdat dan ook de vee-inzendingen geheel gecom pleteerd zullen wezen, zal weder een Matinée plaats hebben en zal den ge- heelen dag op het terrein concert ge geven woi'den. Het feestgebouw zal des avonds weder het brandpunt van gezelligheid zijn door het optreden van het Flora-gezelschap. Op den vierden dag, zal buiten de gewone vermakelijkheden nog eene ringrijderij in costuurn gehouden wor den voor dames en heeren en des avonds een schitterend vuurwerk wor den ontstoken. Te oordeelen naar de maatregelen, die de feestcommissie nam voor het welslagen der vierdaagsche feesten, zal er werkelijk veel te genieten zijn en zal zoowel de tentoonstelling als wat er verder aan ver-bon-den is en uit voortvloeit, werkelijk een bezoek overwaard zijn. („Kennemerland" LISSE. Door het gemeentebestuur werd Zaterdag jl. aanbesteed: Het bouwen van een nieuw Raadhuis. Ingeschreven werd als volgt: G. de Vink, Leiden, steenihouwwerk. 1856; Lasschuit en Zn., Hillegom, loodgietersvverk, f 1450; Gebr. Bemel- man, Leiden, glas- en vertvverk, f1140; J. A. Gerritsen Hillegom, stucadoor- werk, f 850; F. B. Fokking, Leiden, gasleiding, f 114; H. Marseille en Van Hamert, Leiden, timmer- en metsel werk, f 14708*. Massa. P. Boot, Waarder, f 23996; J. Kraai en Co., Hillegom, 23490; H. Marseille en Van Hemert, Leiden, f 22839'; Gijlswijk en Volkersz. Am sterdam, f 21644;; M. Witsenburg, Zoeterwoude, 20850. Mits een maand latere oplevering. De gunning is aangehouden. hulde gebracht attn den aftredenden I in eigen persoon liet gegronde bestuurder mr. F. J. M. A. Reekers daar- VER. TER BEV. VAN DE NED. VISSCHERIJ. De „Vereeniging ter bevordering van de Nederlandsche Visscherij" hield Zaterdag te IJmuïdeu in hotel „Nommer Eén" de 20e algemeen© ver gadering. De voorzitter, de heer T. A. O. de Ridder, opende haar met een rede, waarin hij een beschouwing leveide over den toestand der visscherij en vooral het genoegen uitsprak de af gevaardigden te mogen begroeien te IJmuiden, in een der eérste zesvisch- havenplaatsen, die in moeilijke om standigheden meermalen aandacht vroeg, op een plaats, waar de vdscli- .handel zich op zoo energieke wijze ontwikkelt en men op visscherij ge bied de meest mogelijke orde en re gelmaat aantreft en een uitnemende directie, die de orde zoozeer weet te bevorderen. Daarna herinnerde spreker aan het overlijden van het lid van het hoofd bestuur, kolonel Van Zuylen, die zóó veel voor de vereeniging deed. en zeide voorts, dal hij om verschillen de redenen als voorman moet aftre de Hij bracht allen, die hem steun den in zijn taak, dank voor hun mede werking. Het jaarverslag vermeldt, dat de Vereeniging in het afgeloopen jaar niet in gunstige financïeele conditie verkeerde en het aantal leden met ruim 70 achteruit g'ng en thans 550 bedraagt, terwijl de afdeelingen Hui zen en Muiden, bedankten voor hei lidmaatschap De rekening o-ver 1905 wijst aan een saldo in kas van f 34, terwijl de be- grooting voor 1906 sluit met een eind cijfer van 1219, doch voor 1 Jan. 1907 een nadeelig saldo berekent van 508. Voorts deelde de voorzitter mede. dat de heer J.M. Bottemanne, direc teur van de vissclicrsh aven te IJmui den door ernstige ziekte verhinderd was, zijn tc&g0ZS£Cte red© t? houden o-ver de ontwikkeling van de haven te IJmuiden. Spr. iioopte, dat deze ener gieke directeur spoedig hersteld zou zijn, en nog lang zijn teak zou mogen vervullen. De afgevaardigden gaven met deze woorden door applaus hunne instem ming te kennen. Daarna werd door den voorzitter te Amsterdam, die onder applaus der vergadering werd benoemd tot eere lid. In plaats der aftredende bestuurs leden, de heeren T. A. O. de Ridder, te Katwijk, a. d. Rijn; G. Dirkzwager Mzn., te Maassluis; C. J. B. Mijnssen te Amsterdam, en H. J. H. Modder man te Bleiswijk, en in de plaats van wijlen de heeren G. E. V. L. van Zuyien en het afgetreden lid, mr. F. J. M. A. Reekers, weiden herkozen de vier eerstgenoemden en verder ge kozen de heeren Jan Schippers te Vlaardingen en O. Kemerlingh Onnes te Amsterdam. De heer G. Dirkzwager Mzn., deed daarna een'ige mededeelingen omtrent ,,het succes van hulpstoomvermogen voor visehsöhepen". Daar eenige aanwezigen het door spreker betoogde niet betwijfelden, werd op voorstel van den voorzitter, het hoofdbestuur opgedragen, een commissie te benoemen, om de zaak nog eens grondig te bestudeeren, en daarna rapport uit te brengen. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze werd de rekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. De commissie, die haar nazag, drong aan op onmiddellijke maatregelen, ten einde den slechten toestand der kas te verbeteren. Na eenige discus sie werd besloten te trachten het be staande tekort door vrijwillige bij dragen te dekken en nader den finan- cieelen toestand onder oogen te zien. Daarna kwamen nog enkele voor stellen aaü de orde. Besloten werd dat de volgende jaar vergadering zal worden gehouden te Scheveningen. Bij de rondvraag vroeg Vlaaixlin- gen het hoofdbestuur pogingen aan te wenden bij de regeertng om degene, die in 't bezit zijn van een diploma van een der visseherij-scholen, toe te laten onder de examen-kiezers. De heer G. Dirkzwager bracht nog I dank aan den voorzitter voor de lei ding en voor al 'tgeen hij gedurende tal van jaren als voorzitter der Ver eeniging had gedaan. De afgevaardigden gaven met deze woorden hun hartelijke instemming te kennen, waarmee de vergadering werd gesloten. Onaioodig te zeggen, dat door velen die bemoeiingen niet altijd prettige gevolgen hebbendaarentegen wordt er zeer veel recht gedaan, en daar door verkrijgt deze minister een door zijn voorgangers ongekende populari teit. Mr. VAN MARLE. Te Deventer is Zondag op ruim 73- jarigen leeftijd overleden de- heer mr. H. R. van Marle, oud-burgemeester, oud-kantonrechter, oud-lid van de Eerste Kamer, mede-oprichter en oud- voorzitter van de Koninklijke Neder landsche Locaalspoor Willem III. NEDERLANDSCHE STENOGRA FEN- VEREENIGING „STOLZE-WéRY". Den 24 Mei Mei 1906 werd te Utrecht ;n het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen de 15e jaariijksche algemeene vergadering gehouden der Nederlandsche Stenograf envereeni- ging „Stolze-Wéry", onder voorzitter schap van den heer Ds. J. Quast. Het door den directeur, den heer J. L. Wéry, uitgebrachte jaarverslag con stateert vooruitgang te de toepassing van de Stenographic op velerlei ge bied en in onderscheidene inrichtin gen. Met genoegen vernam de ver gadering daaruit o. a. dat dezer da gen het 2000ste lid werd ingeschre ven. In overweging werd genomen om de half jaariijksche examens, die tot dusverre te Utrecht' plaats hadden, ook te 'het noorden en zuiden van het land af te nemen. In de eischen voor de bestaande examens werden wijzigingen aangebracht, terwijl een nieuw diploma voor een snelheid van minstens 200 lettergrepen per minuut werd ingesteld. De vergadering werd met een uitstapje va.n de leden naar Zeist en omstreken en een diner in Hotel ..Parkoord" besloten. voor zijn optreden, maar de schade, m nering en hanteering geleden, wie vergoedt die? En wie brengt de hotels weer de gewone gasten? En wie wascht de Groningers schoon van den smet, die overal in den lande ongemotiveerd op hen is geworpen door al te' groo- ten ijver om te schrijven over iets, waarover soberheid te betrachten be ter ware geweest? Maandag zijn de beide bewoners an den Diergaardesingel en de Na dorststraat te Rotterdam, die tot dus verre als lijdende aan pokken op Woudensteijn verpleegd werden, als hersteld uit dat ziekenhuis ontsla gen en naar de observatie-inrichting in de Noordmolendwarsstraat overge bracht. in verband met de voor de restauratie Loo, de -heeren Cuype Binnenland HOFBERICHTEN. Zaterdag vertoefden ten 'paleize, rkzaamheden vj.n het Oude architect, en de intendant Hoeufft van Vel zen. Het Koninklijk echtpaar bezocht Zondagmiddag Hopg-Soeren. De Ko ningin mende de schimmels. Maandag kwam de groo'meesteres barones Van Hardenb' o k op het Loo aan. De staf muziek zal tijde: s het be zoek van de Chineesche missie in 't Koninklijk Park een concert geven. MINISTER STAAL. Een der Haagsche correspondenten van de „Tel." meldt Minister Staal is bezig, zich zeer populair te maken, en dit vooral on der het mindere personeel der land macht, Een dezer dagen bracht Z. Exc. plotseling een bezoek aan de rijks woningen voor gehuwde militairen, m de A-tjehstraat, te 's-Gravenhage. Tegen half 'zes vroeg de minister verlof, om één der woningen eens te mogen bekijken. Nadat hij een en ander bezichtigd had, wilde hij ook naar den zolder. Dat ging echter niet, want die behoorde om den anderen dag aan de buurvrouw-. Die gemeen schappelijke zolder werd toen toch be keken, waarna Z.Exc. dankend af scheid nam van de huisvrouw, die eerst bedeesd, later vol wa.s over het bezoek, dat ..mijnheer de minister" bij haar had gebracht. Vorige Week bracht Z.Exc. zeer on verwacht een bezoek aan het kamp van Zeist, waar de landweer-dienst plichtigen gelegerd waren. De -minis ter woortté §-enige oefeningen bij, die vrij goed ustgevo£J'd. werden. Een der lagere ambténaren aan liet ministerie van Oorlog moest dezer dagen voor eenige- maanden ter ver pleging naar Hellend oom. Groot 'was zijn vreugde, toen hij vernam, dat hem f200 werd geschonken, ter be strijding; der kosten. De. minister behandelt herhaaldelijk er schillende klachten, en onderzoekt heid te Zwolle een serenade brengen DE POKKEN TE GRONINGEN. Een der „Tel."-lezers te Groningen schrijft nog De pleizierboot van Groningen op Einden mocht Vrijdag het Duitsche havenstadje niet binnen varen, met hel oog op de enkele pokkengevallen, die zich in -do laatste paar maanden in eerstgenoemde stad hebben voorge daan. Dat praatje ging door onze stad en vulde d'u-s aan de vele dwaze on- dits, die over Groningen de ronde heb ben gedaan en door de groote over drijving, waarmede ze gepaard gin gen, haar onnoemelijk veel schade hebben berokkend. Het lag ook wel eenisgzins voor de hand, dat men bui ten de Groningers begon te schuwen, vcoral door de ellenlange beschouwin gen* die het publiek te- slikken kreeg, niet minder ook door de berichten va.n correspondenten, die in hun ijver al begonnen te spreken van 't lieer- se h c n der pokken, en last not least door de krachtige, maar harde hand, waarmee het gemeentebestuur, op ad vies van den inspecteur der volksge zondheid, ingreep. Geen kermis, geen harddraverij, geen fielswedstrijden. geen groote 'vergaderingen in de stad en hare omgeving, 't leek wel of het. doodvonnis reeds over onze fraaie en zindelijke stad was uitgesproken. De menschep lieten zich bij duizenden in enten en revaccineeren. Maar gelijk bij zoo velerlei andere zaken kwam er vrij spoedig kentering en keerde de rust terug bij de inwo ners, zoodat zoo goed als niet meer over de ziekte wordt gesproken, slechts enkelen zich nog maar laten prikken, en Burg .en Weth. zelfs reeds permis sie hebben gegeven om de afgelaste wielerwedstrijden in de Pinksterdagen te laten doorgaan. Het bestuur der harddraverij-vereetdging mag nu ook met vertrouwen de toekomst tegemoet gaan, in casu vernachten, dat ook aan zijn bekend verzoek zal worden voldaan. Inlusschen, de zakenmenschen lij den groote schade en zullen zich ver ongelijkt achten bij hunne collega's te' Rotterdam, waar voortdurend pokken- gevallen worden geconstateerd, en waar zich op dit oogenblik nog, als ;k mij niet vergis, 8 lijders aan die ziekte bevinden. Want daar is blijk baar nog niet aan gedacht om de ker mis niet te houden of feestelijkheden en dergelijke af te gelasten en hoort of leest men niet van dingen als hier, dat handel?connecties voorloopig wor den verbroken, enz. Men achi liet gevaar geweken, maar de schade is geleden. De kermisweek is voorbij zonder kermis en de geheelonthouders kun nen den inspecteur der volksgezond- LEVER1NG AAN MILITAIREN. Men schrijft uit Assen aan de Tel. De Handedsv-ereeniging heeft een adres aan den Minister van Oorlog gericht, waarin er op gewezen wordt, clat de levering van benoodigdheden voor het kamp bij Donderen is toege wezen aan de coöperatieve winkel- yereeniging „Helpt Elkander", zonder dat aan de neringdoenden alhier een prijsopgave is gevraagd, hetgeen eene onbillijke handelwijze wordt geacht. Aan den Minister wordt verzocht voor hei vervolg dergelijke onbillijkheden niet meer toe te laten en maatregelen te willen nemen, om de reeds gedane toezegging alsnog ongedaan te ma ken. DE PRAKTIJK HERVAT. Dr. R., te Gendringen, die 4 Mei Jl. door een patiënt zoo ernstig werd mishandeld is weder op zijn stand plaats teruggekeerd en heeft de prac- tijk hervat. HOOG WATER. Men schrijft uit Wageningen Het water in den Rijn is de laatste dagen dermate gewasschen, dat de uiterwaarden weer beginnen onder te loopen. Het stoomgemaal van den bo yensten Polder werkt reeds om het land zooveel mogelijk droog te hou den. ONEERLIJKE DIENSTBODE. Een Slager te Apeldoorn vermiste een aantal gouden voorwerpen-, als horlogekettingen enz. Men dacht aan inbraak en waarschuwde de politie. Deze koesterde weldra vermoeden to gen de dienstbode, die juist naarOlst was vertrokken, om daar een huise lijk feestje bij te wonen. Zij werd achterhaald en te Deventer aangehou den. Eenige gestolen voorwerpen wer den op haar bevonden. Reeds had zij zich een nieuw zilveren horloge aan geschaft. Zij is naar Apeldoorn te ruggevoerd en blijft ontkennen. DE BLAUWE VAAN" STAATS GEVAARLIJK. De „Blauwe Vaan" meldt Op het verzoek van een onzer mede strijders in Den Helder, het Mei-num mer van de „Blauwe Vaan" te mogen verspreiden aan boord van Hr. Ms. Bellona", antwoordde de comman dant van dat schip botweg met. ,,nedn". We wisten tot nog toe niet, zegt het blad, dat de propaganda voor geheel onthouding ook al kon beschouwd worden als „ondermijning van de krijgstucht" en protesteeren dan ook tegen een dergelijk optreden. Dan handelt men in Engeland an ders DE AMSTERDAMSCHE BEURS Nabij den linkerbovenhoek van het groote raam van de vergaderzaal der Kamer van Koophandel, in den voor gevel van het Beursgebouw, zijn Maandagmiddag, juist toen de beurs bezoekers het gebouw verlieten, eeni ge stukken zandsteen en baksteen naar beneden gevallen. Het verwekte nogal eenige opschud ding onder de beursbezoekers. Honderden menschen bleven voor het gebouw staan kijken. De gevallen stukken steen zaten vlak bij de oude groote scheur in den voorgevel. EEN KWAADAARDIGE HOND. In eene weide achter het erf van den molenaar G. A. B. aan den Schulpweg te Rotterdam, zijn door een k waad aar dï gen hond vijf lam meren. aan dien molenaar toebehoo- rende. doodgebeten EEN GRAFSTEEN. Een arbeider, die op het kerkhof te Zoutelande aan het werk was, stootte met zijn schop op een graf steen, die ongeveer 25 centimeter on der den grond lag. Na den steen ont bloot, te hebben, was daarop het vol gende grafschrift duidelijk zicht baar „Hier licht begraven den Eer- werdigen Johannes van de Velde, in sijnen leven oenen Herder der Ge- mei jn lie ,van Zoutelande. die over leed! den 20 Meije 16 75." De steen zal vermoedelijk gelicht worden, zoodat deze zichtbaar zal blijven. VOORUITGAANDE. Men meldt ui; Hilversum Omrent den toestand der vrouw, die zich. in zwaarmoedigen toestand verkeerendo. met petroleum overgoot en in brand stak. verneemt men, dat de ongelukkige in het leven be houden zal blijven. WOESTELINGEN. Ie Hilversum hebben eenige losse werklieden, die verre van gunstig be kend staan, op duchtige wijze huis gehouden in het bierhuis van- Meer wijk aan den Hoogen Laarderweg. Nadat aan liet. meubilair enz. veel schade was toegebracht, moest de eigenaar het ontgelden. Doze ontving trappen tegen den buik, zoodat een braken volgdemet een kapmes werd hem eene groote wonde aan de hand toegebracht. De man vluchtte in de naburige fabriek van den heer R.. waar hij b rusteloos werd. Per bran card werd hij naar de Ziekenverple ging gebracht, doch kon na verbon den te zijn, 'huiswaarts keeren. De woestelingen zullen hun welverdiende straf niet ontgaan. Te Aalbeek—Hulsborg (L.) heeft Za terdag een arbeider uit Wiltem ge tracht eenige zijner familieleden van het leven te berooven. Te dien einde kwam hij, geladen met een .met scherp geladen revolver ten huize van zijn zwager, waar hij twee schoten op de dochter, een schot op de moodier en ook op den vader en den toe-gesnelden rijksveldwachter loste. Alleen de moe der werd ernstig aan den arm ge wond. De woesteling, die op de bovenver dieping gevlucht w-as en ieder, die na derde, met zijn revolver dreigde, werd door den veldwachter verwond, door de inmiddels ontbonden maréchaus- sée uit Valkenburg gearresteerd en gevankelijk naar Maastricht overge bracht. EEN JOLIGE LAVA STROOM. Nederlandsch in een Nederlandsch Tijdschrift, of de jolige lava-stroorn. In een artikel Vulkanen en aard bevingen. in verband met de uitbar sting van den Vesuvius, las de Speet. „De lava-stroom waist met vrij re gelmatige uitsiroorning uit do diepte van tien vulkaan." „Der Lavastrom walst sich maar er staat nergens, clat liet artikel uit het Duitsöh vertaald is. C,Vad.") VECHTPARTIJ MET DOODELIJK GEVOLG. Men meldt aan de ..Tel." Zaterdagavond had in de Interna tional Bar, aan de Calandstraat. te Rotterdam, een vechtpartij plaats tus- sciien den 45-jarigen Noorschen ma-* troos Martin Erikson, en den 22-jari- gen Zweedsdhen matroos G. S bei den verblijf houdende in liet Zee manshuis. Erikson zou herhaaldelijk getracht hebben, den Zweed geld af te nemen, waarom zij op straat hand gemeen werden. S. wilde zijn tegen stander zoogenaamd „kopje geven", en liep daarom met gebukt hoofd te gen Èrikson's onderlijf, die toon-ach terover op den trottoirband terecht kwam en bewusteloos bleef liggen. Per brancard naar het ziekenhuis gebracht, werd de wond gehecht, doch Zondagavond overleed Erikson, ten gevolge van hersenschudding en sche delbreuk. Het lijk is door de justitie in beslag genomen en de Zweed SC he matroos naar het. huis van bewaring overge bracht. DE ERFGOOIERS-QUAESTIK. Maandagochtend zijn eenige paar den, toebehoorende aan erfgooiers le Bussum, welke'dieren op 23 Mei van de gemeenschappelijke weide tc Naar- den op den openbaren weg zijn ge jaagd., waar zij door de politie onbe heerd werden gevonden, opgevangen en naar den schutstal te Naarden ge bracht, door den deurwaarder L. C. van der Duijs Jr. uit Amsterdam op erzoek van de eigenaars in re/vin li- atoir beslag genomen en is over die paarden een gerechtelijken bewaarder aangesteld. HET WONDKRKALF GESTORVEN. Uit Ambt-Almelo wordt gemeld Het wonderkalf, waarvan melding gemaakt is. is Zaterdag gestorven. De eigenaar, J. Bondhuis. is voorne mens den kop van het kalf naar de Veeartsenijschool te Utrecht te zen den. Feuilleton. Een Verborgen Erfenis (Naar hetEngelachb ste zuster heb ik nu eer- paar da- Het duurde echt ai' -r hij gelegenhe*nog eenigen tijd, cfe har té had haar een een d'*' .té te spelen. Hij wilde staa* aiidelijk beeld geven van it y:' van zaken op Elm wood, op- r ,j het niet bij verrassing te we- .ii zou komen, zooals bij hem het. was geweest. Hot was van 1 ei jgootste belang, dat zoo'n brief in Seen andere handen zou komen dan van Nancy zelf en, zooals de za nu stonden, was er groot gevaar zoo'n brief aan de post toe te ver- rouwen. Hij besloot daarom Bertram n den arm te nemen. Ik heb je immers gezegd, zeide tot jbem, dat mijn vader mij zo-n eien shilling op zak die deur wees, oen ik weigerde tegen dat ongehikk- re testament van mijn oom te protes- eeren, en hij heeft bepaald, datnie- in zijn huis brieven vaïi mij nag ontvangen. En nu ben, ik er on- angs over beginnen te denken, dat nonsens mij toch niet kunnen he mijn zusters te laten weten, ik het maak. Vicftet mijn oud gen geleden onüno^ maa7 Nan. cy kan ik ntet in betrek king kohie^. omdat ik haar met kan schrii'iTn. Nu vraag ik mij af, hoe ik .'ctar gofed en wed een brief in haar eigen handen zou kunnen spelen. Geef hem mij, zei Curzon. Ik zal zorgen, dat Miss Madincourt en nie mand anders den brief krijgt. Als je hem aan mij wilt toevertrouwen, dan zal ik morgenochtend naar liet huis van je vader rijden en vandaar kan ik dan naar de stad gaan. Je bent wel vriendelijk. Veiliger zou mijn brief niet kunnen zijnIk zal nog vanavond aan Nancv schrij ven. Het doet me pleister, 'dat ik er aan gedacht heb je om raad te vra gen. Vraag mij onaar óm raad, beste Malincourt. en je zult nooit bedrogen uitkomenMaar behalve het genoe gen van eon kostbaren vriend te hel pen, zal er voor mij ook nog eene kleine belooning op volgen. Ik hun kerde all lang naar een voorwendsel, om je zuster te ontmoeten. Deugd vindt altijd belooning in zichzelf, mijn waarde Nonsens! zei Cesar. Ik weet heel goed, dat je 't doet om mij van dienst te zijn. Vertel vooral niets van mij uitgezonderd natuurlijk aan Nancv Vertél haar maar. wat je wilt ten minste. als je haar kunt spreken, zon der dat de anderen er bij zijn. Sdhrijf jij je brief niaar, oude jongen, en laat de rest maar aan mij over Gesar zat dien avond laat op. Hij g*af Nancy een verslag niet alleen van zichzelf, maar ook een zeen- omstandig verhaal over Violet en haar omge ving. Hij verzocht haar een of ander middel te baat te nemen om naar Elm- wooc] t§ gaan m Anthony duidelijk aan het verstand te brengen, dat zijn plicht meebracht zoo spoedig mogelijk zijn moeder en zuster weg te zenden en Violet de plaats te geven, die haar toekwam. Hoe Nancy het moest aan leggen. om van huis te gaan en haar zuster te bezoeken, was hem bij den tegenwoordigen staat van zaken verre van duidelijk, maar vol vertrouwen liet hij alles aan Nancy over. Den volgenden morgen gaf hij Ber tram den brief en deze ging vol op gewektheid op zijn zending a.f. Mrs. Malincourt was verheugd, toen zijn naam werd aangediend. Mr. Bertram Curzon, van Oak- hurstriep zij tot haar dochter. Ein delijk komt hij het bezoek van papa toch eens beantwoordenWelke ja pon heb je a.an, lieve Mijn grijze, zei Nancy lachend. Ik weet zeker, dat ik er allerliefst in uitzie, ofschoon ik niet denk dat Mr. Curzon een man is. die zich daar over bekommeren zal. Dat weet je niet, merkte Mrs die dingen niet te gering schatten. Ten minste, dat heb ik je vader dik wijls hooren zeggen. Na deze gewichtige mededeeling, stapte zij met statigen tred naar de ontvangkamer, waar de bezoeker wachtte. Het was zomerweer en de vensters stonden open. Curzon stond juist het elegante en toch gezellige intérieur te bewonderen, toen de da mes binnen kwamen. Hij verlangde werkelijk om de zus ter van zijn vriend te ontmoeten efi keek vol belangstelling naar Nancy. Zij was niet zoo gedistingueerd mooi als Violet, maar een bevallig figuur, groote grijze oogeh en mooi glanzend haar gaven haar een bui tengewone aantrekkelijkheid. Een onmiskenbare gelijkenis met Cesar maakte dat Curzon zicQi dade lijk met haar op zijn gemak voelde dat en een ernstige uitdrukking, die zoo nu en dan op haar gelaat kwam en waarvan hij de oorzaak raadde. Mrs. Malincourt was uiterst vrien delijk. en haar echtgenoot, die even later binnenkwam deed alle moeite om hem aangenaam te zijn. Zij wa ren beiden niet weinig in hun schik, op ie merken hoe hun bezoeker vol attentie was voor Nancy, die er ..al lerliefst" uitzag in haar grijze japon. U heeft hier een mooien tuin, Egerton geheimzinnig op. Je Tttoet zei Mr. Curzon. terwijl hij door hei Fransche venster naar buiten keek. Ik heb op Oakhürst ook een tuin, waar alles goed groeit, maar er is geen verscheidenheid van bloemen in. En heeft u geen lust om daar voor te zorgen? vroeg Mrs. Malin court. Mijn dochter. Nancy, zorgt bijna geheel voor den tuin. Natuur lijk heeft zij een man tot haar be schikking. die het zware werk kan doen. Een tuin is zoo'n mooie ver siering bij een huis. U moet er dade lijk werk van maken. Mr. Curzon. Ik 'heb er totaal geen verstand van. Mijn voogd beschouwde al zul ke dingen als overbodig. Maar ik zou zoo graag eens een paar w enken willen hebben. U zal het met mij eens zijn Mrs. Malincourt, dat het nooit verstandig is een tuinman in den arm te nemen en hem te laten merken, dat hij er meer van weet dan ik zelf. Zoodra ik uw tuin zag, kwam het verlangen in mij op, er precies zoo een op Oakhürst te heb ben. Misschien wil Miss Malincourt zoo goed zijn mij met haar onder vinding wat te hulp te komen al wil U mij maar een paar wenken geven, zei hij. zich tot Nancv kee- rend. Zeker, zeker! zei Mrs. Malin court. verrukt over dat voorstel. Nancv. wandel met Mr. Curzon den tuin wat in en laat hem allee zien. Mag ik u inviteeren over een half uur bij ons te blijven lunchen. Curzon nam die uitnoodiging gaar ne aan en volgde toe<n Nancy in den tuin. Zij bracht hem door een slin gerend pad buiten het geaicht van het huis. Heeft u een brief voor mij? vroeg zij plotseling, terwijl zij stil bleef staan. Een paar dagen gele den ontdekte ik, dat Cesar op Oak hürst was en toen ik u vanmorgen zag, hoopte ik Dan vermoed ik, dat ik werke lijk welkom was vroeg hij haar aankijkend. Ik heb Cesar moeten be loven. dat ik zijn brief u zelf in handen zou gaven, en hier is hij. Nancy nam hem gretig aan. en stak hem veilig in haar zak, terwijl een donkere blos haar gelaat overtoog. Wil u hem niet dadelijk lezen vroeg hij. Laat u niet door mij weer houden. Malincourt is volkomen ge zond en heeft werk, dat hem, geloof ik, best bevalt. Het was een groot geluk voor mij van zijn diensten te - kunnen profitee.-en en iwensch er mij zelf nog* steeds geluk mee. Hij heeft uw zuster. Mrs. Eger ton. een paar dagen geleden een bezoek gebracht en daarna ha<J hij behoefte u te schrijven. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 5