NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 23e Jaargang. No. 7037 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDEBDAG 7 JUNI 1906 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlemf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Vi de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur i. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 0.75, elke regel meer ƒ0.15. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. .Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentifn en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBF. Co., JOHN F. JONES, Succ., Parijs, 31bls Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG, 7 JUNI. roote Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. rongebouw: Südidieu tsch.es Man ner-Quintett. Concert, 8 uur. rrou jpoet Blycken: Haarl. Muziekkorps Concert. 1 i 11 e g o m Vergadering van den Gemeenteraad, 71/2 uur. Haarlemmermeer: Vergade ring van den Gemeenteraad. OM ONS HEEN CCCX1V. HET VOOR EN TEGEN VAN EEN SCHEIDSGERECHT. Toen nu ruim een jaar geleden als ©derdeel van het werklieden-regle- nertt de k era en -werden ingestdld, wa de mees-ten van oordeel, dat daar een goede zaak was tot stand ge- iraclit Men oordeelde, dat, wanneer werkman gestraft zou war dien, (iemand beter dan zijn eigen kame- iaden in staat zouden wezen, die bil- ijkheid van de bestraffing na. te gaa.n ii er tegen op te komen, ingeval deze iun onjuist of overdreven toescheen. Jngelukkig- is, zooals meer gebeurt. Ie praktijk met cLeze theorie in botsing gekomen. In drie gevallen, namelijk lij liet ontslag van twee plantsoen ar- beid er s en bij een. dreigend ontslag fcao een werkman aan die reiniging, is gebleken, dat de leden van de kernen moed missen oun. ronduit voor lunne opinie üi't te komen. Zij vinden ach niet veilig voor hunne kamera- ten, wanneer zij den betrokkene in 't mgelijk stellen en vreezen voor den oorn van hun superieuren, wanneer dj den werkman bijvallen. Of het eerste juist gezien is, wil ik loor dit oogenbiik in 't midden, laten, »7an het laatste zal de juistheid zeker 'liet door de hoogere ambtenaren, ooch door het Dagelijksch Bestuur R'orden toegegeven. Zij zullen een stemmig verzekeren, da-t de leden van Ie kernen in geeu enkel opzicht be deesd behoeven te wezen, om bun oeening openhartig te uiten en dat sr geen sprake van kan zijn. dat te tvond of morgen een hun minder wel- ^vallige meening op hem. die ze uit- iprak. zou worden gewroken. Ik voor mij wil geen oogenbiik het egendeel beweren. maar het is de raag' niet of de ambtenaren en ik het «ns zijn, maar wat de kernen i-r zelf van vindien. En dezen, iet is -gebleken, gevoelen zich op een bibberig pad en stellen in hunne po otte geen vertrouiven. Daarom en Jaarorn alleen -is liet heele beginsel sran de kernen ondeugdelijk gebleken. Het doet er immers niet toe, of h an ient menschen tot iemand zeggen ,-gij moogt vrij uwe meeming uiten", tvauneer die man zelf oordeelt, dat hij laar niet vrij in is. Van zoo iemand zal men nooit 'andei's krijgen, dan v.a- ;e, wankelende adviezen, die de eene lartij te vriend willen' houden en idie mdlere niet voor liet hoofd stooton, idviezen zooals dat van dein kern der jemjeenl-e-reinig'ing, die na de feiten loogst gebrekkig en onvolledig te heb- >en uiteengezet, ten slotte oen nader mderaoek vroeg aan B. en \V., m- ilaal-s van zichzelf daarmee te belas- en, zooals haai' roeping en haar plicht ware geweest. De kernen hebben dus afgedaan. De Raad heeft dat ingezien en zicli afge vraagd wat nu En als van zelf drong het denkbeeld van een scheids recht zich op niet voor kleine strat en. maar wanneer Inet. .ernstige din gen geldt, zooals schorsing, terugzet ing of ontslag. De heer Van de Kamp ieeft met eenige andere leden van don Etaad dan ook een voorstel daartoe gedaan. Het is wel mogelijk, dat het froord scheidsgerecht menigeen Kat onaangenaam in de ooren klinkt. Sr zal voor velen iets roods, iets al te vooruitstrevends in gelegen zijn. Mij dunkt ten onrechte. Nu eenmaal door de instelling van de kernen het beginsel, da.t een gestrafte werkman in hooger beroep kan komen, aange- ïornen is, doet liet er in den grond ?an de zaak weinig toe, of hij datbe- ■oep zal hebben op zijn kameraden, dan wel op een commissie van. onpar tijdiger!, die te zamen het scheid sge- necht zullen vormen. De eenige vraag blijft dan over of hiet scheidsgerecht op zichzelf waarborgen geeft van een nuttige instelling te zullen zijn. 1 Hierover is de meening gevraagd van het Bureau voor Sociale Advie zen te Amsterdam. Deze instelling beeft over de zaak een vrij uitvoerig rapport uitgebracht, waarin zij de opiniën van voor- en tegenstanders naast elkander stelt. Do eersten kun nen er in komen, dat de werkman be roep hebben zal op een college van onpartijdigem „Het is niet voldoen de", zegt eigenaardig hei rapport, „dat er recht geschiedt, ook Bét bé st- f dat er recht geschiedt moet aan wezig zijn." Bovendien achten de voorstanders de mogelijkheid, dat in derdaad niet geheel volgens de recht vaardigheid recht wordt gedaan, met name bij groote takken van dienst, verre van denkbeeldig. De hoofden van 'die takken van -dienst hebben, veel -omhaalden en -moeten noodzakelijker wijze afgaan op rapportien van onder geschikten zij kunnen dus, willen zij hun ambt behoorlijk vervullen, onmo gelijk bij elke sta'afoplegging een on derzoek instellen naar de toedracht dieft' zaak door het iioooen van getui gen en het doen van een persoonlijk onderzoek. Dat Buugeaneester en Wet houders, zoo dezen een beroeps-instan tie vormen, boven een straf- opleggend ambtenaar, niet geheel vrij zouden zijn in hun beoordee'ling, wordt even min door hen onwaarschijnlijk ge acht. Tegenstanders van 'n scheidsgerecht meenen, dat rechtsschennis hoogst onwaarschijnlijk is, daar zoowel de directeuren van de takken van dienst als B. en AT. met de grootste onpai- tijdigheid zullen oordeelen. Zelfs zijn er, die zoover gaan, dat zij meenen, dat. een publieke tak van dienst een hiërarchisch geheel is, dat niet door broken mag worden. De eene partij is chef, de andere ondergeschikte. De Chief heeft te letten op het belang van het geheel, de ondergeschikte heeft de neiging alleeuii op zijn persoonlijk be lang te letten. Daarom is liet noodig, het "gezag te handhaven. Het schedds- gerecht maakt- dit onmogelijk door de veronderstelling der gelijkwaardig heid der partijen. Met deze reden eeri.ng maakt men van dien ondergeschikte een nummer, maar erkent hem niet als persoon. Wij behoeven er trouwens niet lang bij stil te staan, want volgens de aan hangers van d'eze leer zijn natuurlijk ook .die kernen uit den booze. Om die zelfde reden kan het bezwaar, d'at een scheidsgerecht hef. wantrouwen in hooger geplaatsten in de hand werkt, ter zijde gelaten worden. Op zichzelf is het -niet zeer juist en bovendien kan datzelfde van de kernen gezegd worden. De tucht zal ondermijnd wor den, beweren votder die tegenstanders, de eerbied voor den meerdere verlo ren gaart., men zal vaak straffen ach terwege laten, ook waar straf ge- wensoht is, omdat liet bewijs van de gepleegde overtreding uiterst moeilijk is te leveren en de omslag, aan de inroeping van de beslissing van een scheidsgerecht verbonden, maar liever van bestraffing doet afzien. De voorstandei's zeggen daartegen over. dat geen feiten bekend zijn, die bewijzen, dat de eerbied voor de su perieuren door het- scheidsgerecht zou afnemen. Wordt er onrechtvaardig gestraft, dan is dat voor de tucht al zeer weinig bevorderlijk. Laat men bestraffing na, omdat het bewijs van het'gepledgde feit aiiot overtuigend is te leveren, dan is -dat goen- nadee-lige werking van het scheidsgerecht, maar een goede. Er bèhoort niet gestraft te worden zonder voldoend bewijs. Bo vendien zijn de leclen van een scheids gerecht aniet aan strafrechterlijke vor men gebonden, nïaar mogen naar hun overtuiging uitspraak doen. En wan neer een ambtenaar straf achterwege laat-, om den omhaal van liet scheids gerecht te vermijden, dan verzuimt hij zijn plicht. Een ander voordeel is, dat bij het bestaan van een scheidsge recht spoedig uitkomt wie van de amb tenaren wat lichtvaardig voor straf voordraagt en daardoor zal de billijk- straffende ambtenaar in het- bestaan van het scheidsgerecht veeleer steun vinden. Ook over de samenstelling van het scheidsgerecht is me)n niet eenstem mig. Verkiezing buiten de gemeente ambtenaren en werklieden om ver dient die voorkeur, als waarborg van onpartijdigheid; deskundigheid kan worden verkregen door aan de leden goruimen tijd zitting te geven, zoodat zij gelegenheid hebben zich in de za ken" in te werken. Ten slotte wijst het rapport op de wenschelijkheid om de mogelijkheid tot beroep op het scheidsgerecht te be perken, bijvoorbeeld door hel de macht te geven, een hoogere Straf te geven dan door B. en W. is opgelegdver der om zoo weinig mogelijk omhaal en formaliteiten bij het scheidsgerecht toe t-e passen en ten slotte om de za ken spoedig te berechten. Hiermee eindig ik de grepen uit het materiaal, dat het Centraal Bureau voor Sociale Adviezen over deze zaak heeft verstrekt en dat tot basis zal kunnen dienen bij de discussion in den Raad. Eigenaardig is nog de vol gende zinsnede in helt rapport..Door B. en W. Uwer gemeente wordt de in- steUiug van het scheidsgerecht, onnoo- dig geacht", waarmee oen omstandig heid wordt ontsluierd, die allicht aan velen niet bekend was. Is ze juist, clan weet men van te voren, dat het voorstel-Van de Kamp c. s. van het DageOijksch Bestuur slechts tegenkan ting heeft te wachten. J. C. P. Buitenlandsch Overzicht AFSCHAFFING VAN DE DOODSTRAF. Het blad „Rjetsy" meldt, dat de Russische minister-raad op voorstel van den Minister van Justitie, zich heeft Verklaard voor afschaffing van de doodstraf. DE ANARCHISTISCHE AANSLAG IN SPANJE. De politie komt meer en meer tot de overtuiging, da-t de anarchist Moran of Morales, die zioh gezelf- moord beeft, werkelijk de eenige da der van den aanslag is. Omtrent dezen anarchist wordt nader gemeld, dat hij een ijverig bezoeker was der zg. Moderne School te Barcelona, een van godsdienst geheel vrije in stelling van onderwijs, en alwaar republikeinen als Odon de Buen en Valles Ribot conferences gaven. Doch sedert eenigen tijd ontbrak Moralès op de colleges en leefde zeer terug getrokken. De al gem eene indruk van degenen, die tot hem in betrekking stonden, is, dat hij in geen verbin ding tot anarchisten stond. Hij moet dus den aanslag geheel alleen heb ben gepleegd. Moralès is van uitstekende fami lie. Zijn vader is een zeer gezien koopman van Sabadeli. die zijn zoon een uitnemende opvoeding heeft ge geven. De Matin belvat een telegram uit Madrid, meldende, dat compromit- teerende stukken gevonden zijn in de' woning van Moralès te Barcelo na. Een brief kwam juist aan ziju adres van Lissabondeze -bevatte geheimzinnige aanduidingen, welke, volgens de politie, op aot interna tionale samenzwering wijzen. Te Torre jon was DE WOEDE VAN DE BEVOLKING zoo groot, dat men geen kist voor het lijk van den anarchist Morral wilde afleveren. „Jammer, schreeuw de de menigte, dat hij niet meer leeft, zoodat wij hem als een vergif tig serpent kunnen doodslaan." Al gemeen verlangt men. dat de prijs van 25,000 pesetas', die voor de ont dekking van den dader was uitge loofd. aan de weduwe en de kinde ren van den ongelukkigen veldwach ter zal uitbetaald worden. Men denkt dat Morral een arbei derskiel onder zijn gewone pak droeg en dit wegwierp, zoodra hij buiten was gekomen. Te Iadrague is een man opgepakt, van wien men ver moedt, dat hij meer van den aan slag afweet. De bom bestond uit een met ont plofbare stoffen gevuld ijzeren geld kistje; de sleutel er van is terugge vonden in een lampetkom, waarin Morral de bloemen bewaard had die hij noodig had om het helsche werk tuig te verbergen. Grootvorst Wladimir en de Fran- sche generaal Dolstein hebben de ge wonde officieren en soldaten be zocht van het regiment da-t in de Calle Mayor geschaard stond en dat Maandag bij de troepenschouw aan het hoofd van alle troepen voorbij trok. Koning Alfonso en zijne gema lin waren met hun buitenlandsche gasten op het veld van Carabanchel van die troepenschouw getuigen en werden onstuimig toegejuicht. Het was zoo snikheet op dat veld, dat et telijke soldaten een zonnesteek op liepen. Er sterven nog altijd gewonden van den aanslag. Het geheele aan tal dooden en gewonden werd Maan dag op 103 gesteld. SPAANSCHE ANARCHISTEN GEARRESTEERD. De directeur der ,,Ecole Moderne" en andere anarchisten, verdacht van medeplichtigheid aan den aanslag op den koning, werden in hechtenis genomen. Nog wordt gemeld, dat het huisin de Calle Mayor no. 88, van waaruit de aanslag plaats had, niet aan de Koningin-Moeder toebehoort, doch aan een Spanjaard, genaamd Sorel. oen natuurlijken broeder van de ex- Keizerin Eugpnie van Frankrijk. EEN ANARCHISTISCH COMPLOT IN AMERIKA. In Amerika loopt het gerucht, dat er ook een anarchistisch complot is ■ontdekt, dat het doel had president RooseveJt te vermoorden en dat 12 leden van een 60 personen talrijke anarchistenben de te Baltimore, wier gangen nauwlettend door de politie aldaar werden nagegaan, plotseling zijn verdwenen. Te Washington heeft men geen spoor van hen kunnen ontdekken en men houdt het er voor, dat vijf of zes hunner zich hebben opgeborgen in de Italiaansche wijk te Wilming ton. De geheime politie is druk in de veer om hen te vinden en een der ambtenaren Van dien tak van dienst moet volgens de New-York Sun" hebben verklaard, dat de aanslag te gen Alfonsus XIII slechts een onder deel uitmaakte van een door <fe anarchisten weloverwogen plan om de staatshoofden van de voornaam ste Staten der wereld van het leven te berooven. Op de lijst zouden staan president Roosevelt, keizer Wilhelm II, koning Eduard en Tsaar Nico- Iaas. Volgens hetzelfde blad zou er he den, Woensdag, te Chicago een con gres van anarchisten uit alle deelen van Europa en Amerika, plaats heb ben, waarop maatregelen zouden warden beraamd ter propageering der anarchistische denkbeelden over de geheele wereld. UIT DE HONGAARSCHE KAMER. De Kamer keurde Dinsdag de wets ontwerpen op de voorloopige begroo ting en het recrutencontingent. goed. DE TOESTAND VAN DEN SHAH VAN PERZIë. De toestand van den Shah is weer verergerd. DE KEIZER VAN DUITSCHLAND OP REIS. De Keizer is Dinsdag op reis ge gaan naar Weenen. Stadsnieuws Cacao- en Chocoladefa- briek „Union". In de op 29 Mei 1.1. gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering van aandeelhouders dei' Cacao- en Choco ladefabriek „Union", gevestigd te Haarlem, werd door de Directie ver slag Uitgebracht ovor Kot ofg-oloopou boekjaar de balans, winst- en ver liesrekening goedgekeurd en het di vidend na zeer ruime afschrijving op de bezittingen bepaald op 41/2 (vo rig jaar 4%), terwijl een bedrag van f2622.711/2 ivoor bedrijfsbelastingen onverdeeld winstsaldo op nieuwe re kening werd gereserveerd. Op de diverse machines, in Octo ber 1905 geplaatst, werd ook reeds hetzelfde ruime percentage afge schreven als op de andere vroeger aangeschafte machines. Van de in Juli 1905 aangegane hy pothecaire leening ad 140.000 werd vcorloopig 121.750 geplaatstook is de bouw der nieuwe fabriek, die we gens uitbreiding van het bedrijf noo dig was. reeds vrij gevorderd. De omzet was weder belangrijk toegenomen en de fabriek kon zich in voortdurenden bloei verheugen. De fabrikaten vonden groote waardee ring. Van de mededeelingen van den Directeur over den gang en bloei van het bedrijf werd met groote be langstelling en bewijzen van waar deering jegens liet beheer kennisge nomen. De heer G. J. -van Thiel, aan de beurt van aftreding als commissaris, werd herbenoemd, terwijl de heer E. van Dien te Amsterdam wederom als accountant werd gekozen. D e P n k s t e r d r u k t e. De E. S. M. vervoerde beiide Pink sterdagen ongeveer 6000 personen van Amsterdam naar Haarlem. Het vervoer op de Pinksterdagen van 1905 bedroeg voor de E. S. M. en de E. N. E. T. samen ongeveer" 70.000 passagiers. De H. IJ. S. M. die nu, zooals we mededeelden, een 8000 personen naar Haarlem bracht, vervoerde toen on geveer 30.000 reizigers. Wel een verschil dus! VEILIG SPOORVERKEER. Maandagavond zijn op de lijn Am sterdam-Haarlem, der Electrische Spoor proeven genomen met een nieuw soort electrisdhe lamp, die aan den voorkant van den motorwagen bevestigd is. De booglamp, die voorzien is van een kradhtigen reflector, heeft zulk een groot verlichtend vermogen, dat zij tot op een afstand van 8 nieters hei-witte lichtbundels werpt Het was een prachtig gezicht, op den Amsterdaimsehen straatweg de scherp tegen het nacövtelij'k donker afstekende lddhtkegels voor de traans uit te zien schuiven. Daar een goede wegverlichting een eerste edsdh voor een veilig verkeer met snelle vervoer middelen is, belooft dit nieuwe sy steem daartoe zeer bij te dragen. In de Amsterdamse he en Haarl em- sche straten, waar niet zulk een licht sterkte noodig is, worden de lampen do< r een scherm bedekt. Dm proefritten werden door de di rect ~z der E. S. M. medegemaakt. WELDADIGHEID NAAR VER MOGEN. Boekjaar: 1 November 190531 Oc tober 1906. Voor behoeftigen werd toegestaan: Brood en levensmiddelen 143.72; brandstoffen f 0.46; in geld 257.65; ad ministratiekosten f117.04§. Totaal dus in de maand Mei 518.87. Totaal 1 November 1905 tot 31 Mei 1906 f 6591.27. De straf verzwaard. Bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam is in hooger beroep be krachtigd het vonnis der Arr. Recht bank alhier, waarbij J. B. V. Duffe len alhier is veroordeeld tot 5 maan den gevangenisstraf ter zake van diefstal. Het Hof heeft de straf ech ter verzwaard tot 9 maanden gevan genisstraf. Door v. D. is cassatie aangetee- kend. CAN DIDAAT-SECRETARIS. Omtrent den loop en den uitslag van het vanwege de Vereeniging voor Gemeentebelangen gehouden examen voor can d.-secretaris en ambtenaar ter secretarie wordt het volgende me degedeeld: Aangemeld haddeal zioh 214 adspi- naait en. Voor liet mondeling gedeelte kwamen op 201 en slaagden 102, die alsnu tot het schriftelijk deel werden toegelaten. Hieraan werd deeige men door 92 adspiranten, van wie slaagden eai dus diploma verwierven 49 adspiranten. Daaronder waren mej. A. W. Ger- iiltsz te Haarlem; en de heer A. v. d. Laarse te Aalsmeer. J. H. te Egmond aan Zee. overtr. Wegenregl. in N. H„ f2 of 1 dag hecht. A. v. O. te IJmuiden, overtr. Pol.- verord. Velsen, f2 of 1 dag hecht. B c h t s c h e i d i n g s-p r o c es. Sedert eenigen tijd is bij de Recht bank alhier aanhangig een echt scheidingsproces tusschen een dame uit de hooge standen te 's-Graven- hage en een persoon uit deze ge meente. op verzoek der eerste, waar in de laatste wel wil toestemmen als hem schadeloosstelling wordt gege ven. De advocaat der dame heeft nu ge concludeerd, dat van echtscheiding geen sprake kan zijn. daar tusschen partijen geen huwelijk bestond, dat volgens de Ned. wet geldig is. Haar huwelijk toch werd te Lon den gesloten en de afkondiging daar van had niet in Nederland plaats. De advocaat van den man was van tegenovergestelde meening. De Officier neemt 19 Juni conclu sie. „Trou moet Blycken". Concert op Donderdag 7 Juni 1906, 's avonds 8 uur. door het Haarl emsch Muziekkorps, directeurde lieer C. P. W. Krieais. Programma 1. Marsch und Chor aus der Oper Tannhüuser", Wagner. 2. Ouverture „Les Martyrs", Doni zetti. 3. Paraphrase over Beethoven's Kreutzer-Sonate, Coenen. 4. March© Turque, GuiLlaume. 5. Graaide Fantaisie de T opéra „Hé- Todiade", Massenet. 6. Ouverture „Les Dragons de Vil- Lars", Maillart. 7. Piano-Faaitaisio (lste Rhapsodic), Liszt. 8. a. Ave Maria, Schubert. b. Marc i a, Schubert. 0. Grande Fantaisie de 1' opéra „La Traviaia", Verdi. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. A. V. te Haarlem, overtr. Drank wet, vrijgesproken. H. M. te IJmuiden, overtr. als bo ven. 15, of 14 dagen hecht. P. H. M. te Haarlem, overtr. Ar beidswet, 15 maal 1 of 15 maal 1 dag hecht. J. J. B. te Haarlem, overtr. Jacht wet, /2 of 2 dagen hecht. T. J. T. te Assendelft, overtr. Wetb. v. Strafrecht, vrijgesproken. J. v. d. M. te Wijk aan Zee we gens straatschenderij, /5 of 3 dagen hecht. J. v. V. te IJmuiden en 12 anderen overtr. Motor- en Rijwielregl., alien fl of 1 dag hecht. J. S. te Sandpoort, overtr. Pol.- verordening Haarlem, vrijgesproken. J. K. te Kampen, overtr. als bo ven, /5 of 1 dag hecht. P. K. te Haarlem, overtr. Bouw- verord. Haarlem, /3 of 1 dag hecht. G. S. en H. K. te Haarlem, overtr. Pol.-verordening Bloemendaal resp. f0.50 of fl subs. 1 dag hecht. W. A. te Haarlem, overtr. Pol.- verordening te Heemstede. 2 of 1 dag hecht C. A. S.. zwervende, wegens dron kenschap bij lste herhaling 3 dagen hecht Akte-eiamens L O. Haarlem. 5 Juni. Geëx. 7 vrouw. candMaten. Geslaagd de dames J. C. Doorman te Zaandam, A. Tesselaar te Monnikendam. M. Water te Hoorn, W. C. M. Zonnevylle te Haar lem. J. T. Visser te Overveen, en J. H. v. d. Voet te Haarlem. Vermist. De commissaris van politie alhier, verzoekt namens de ouders de opspo ring, aanhouding en voorleiding van de minderjarige Dina Wennemerkes, oud 16 jaren, wonende Koudenhorn 36, lang, slank, blond haar, gekleed met Schotsche blouse, en zwarte hoed en Hermina van der Vecht, oud 15 jaren wonende Heerensingel 71d, kort, dik blond, gekleed met zwarte blouse en groene rok. Zij worden sedert gistermorgen ver mist. Er bestaat vermoeden, dat zij in slecht gezelschap zijn. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Op Woensdag 27 Juni a.s. zullen alhier de nieuwe gebouwen van Meer en Bosch feestelijk wórden ingewijd. IJMUIDEN. De Staatscourant bevat de statuten van de naamiooze vennootschapEer ste motorvissoherij „Op Hoop van Zegen"; gevestigd te IJmuiden, ge meente Velsen. De vennootschap heeft ten doel: het uitoefenen der zeevissc-herij in haren vollen omvang, het koopen doen bouwen huren en in exploitatie brengen van stoom- en andere sche pen, bestornd voor die vissoherij. de opbrengst, te verkoopen, en alles te doen. wat in den meest uitgebreide» zin tot de rederij van visschersvaar- tuigen en de exploitatie daarvan be hoort en alles, wat aan dat doel be vorderlijk kan zijn. De schepen kunnen ook voor andere doeleinden in het belang der vennoot schap worden gebruikt. Het Kapitaal der vennootschap be draagt f 150.000. verdeeld in 5 serieën, elk van f 30.000. Elke serie is verdeeld in 120 aandee- len van f 250. De eerste serie is geplaatst en vol gestort. Voor het eerst zijn benoemd tot di recteur de heer G. iïofer, particulier, te IJmuiden en tot commissarissen de heeren F. L. Nix, J, J. G. Willems zoon, te IJmuiden. E. de Groot te Kampen, jhr, A. H. P. K. van Such- telen van de Haare, te Unk en D. Meijer, te Den Helder. ZANDVOORT. Aangekomen Badgasten Mej. A. Haverkamp. Hilversum, Pension Vallo. H. J. M. de Kat. Dordrecht, id. Dames van Santen van Spreng, Amsterdam, Pension Bean Sejour, 2 personen. Mevr. Van Wessel, idem, idem. 2p. J. Menzer, Berlijn, Hotel Groote Badhuis. Dr. Wagenberg. Amsterdam, idem. A. E. ALsberg, idem, Hotel Beau Site. Fam. B. Zweers, idem, Hotel Drie huizen. 3 personen. Fam. J. Reinders, idem, idem, 4 p. Fam. Kost, idem. idem 2 pers. M. Jores. Keulen, idem, 2 pers. H. Harder. Duisburg, idem, 2 pers. Mr. L. Boaz, Amsterdam, idem 6 p. Dames Herrinckx, idem. Haarlem merstraat, 15 b. B. L. Gompertz, idem, Villa Hen- riëtte, 7 pers. Prof. Cohen. Utrecht, idem 5 p. J. Ketjen. Hilversum, Villa Rust oord, 6 personen. Mej. H. Maane, idem, Pension Seinpost. Mej. A. M. Kool van Heerens, Am sterdam, idem. Fam. Haag, Amsterdam. Villa Bui tenzorg, 8 personen. Jacob Rixso. idem, Pakveldstraat no. 26, 7 personen. A. W. Brink, idem, Villa Jeanne, 11 personen. J. A. van Laer, Hilversum, Pen sion. Buitenrust, 6 personen. A. J. H. Reynders, Haarlem, Pen sion Buitenrust. 4 personen. L. M. de Jong Schouwenburg, Am sterdam. idem. 5 personen. M. L. Cok, idem. Schoolplein, 4 p.

Haarlem's Dagblad | 1906 | | pagina 1